love Ilo
Dr Zach Bush jest lekarzem i badaczem z praktyką w Charlottesville w Wirginii. Posiadając wysokie certyfikaty w zakresie chorób wewnętrznych, endokrynologii i metabolizmu, a także opieki hospicyjnej i paliatywnej ma niezwykle szeroki zakres wiedzy specjalistycznej. A zanim przeniósł swoją uwagę na sprawy diety i medycyny naturalnej, był badaczem raka. Dr Bush dziwi się niezmiernie, że lekarze działają z klapami na oczach, niby konie pociągowe, żeby je nie spłoszyła żadna prawda uliczna. Ale. Okazuje się, że również w branży medycznej rośnie świadomość co do roli zdrowia jelit dla zdrowia w ogólności. Przy czym kwestia nawadniania ciała jest mega ważnym elementem tej układanki.
Twoje jelita są ważną częścią cyklu nawadniania. Pytanie jednak brzmi: jak przenieść wodę z wyściółki jelitowej do krwiobiegu, i co ważniejsze, do komórek? Jak zauważył Bush, gdy mówimy o nawodnieniu, nie mówimy po prostu o piciu wystarczającej ilości wody przez cały dzień, musimy mieć na myśli dostawanie się wody do komórek. To dwie dość różne rzeczy.
Powszechną rekomendacją dla zapewnienia sobie nawodnienia jest picie wody do momentu, aż mocz będzie prawie biały.
Większość personelu medycznego też utknęła w tym uproszczonym sposobie myślenia. Dlatego nie jest niczym niezwykłym wlanie 5 litrów wody do czyjejś żyły w ciągu kilku godzin na sali operacyjnej lub jeszcze w izbie przyjęć. Ale niestety, to niekoniecznie przełoży się na wodę w komórce, która, jak się okazuje, jest naprawdę sednem tego, co nazywamy procesem starzenia. Około 2/3 Twojego ciała składa się z wody, a większość tej wody, około 66 do 70%, znajduje się w Twoich komórkach i układzie limfatycznym. Wraz z wiekiem ciało ma tendencję do tracenia swojej zdolności do pobierania wody z układu naczyniowego, ze środowiska zewnątrzkomórkowego i pchania jej do wnętrza komórek. „Gdybyśmy mogli doskonale nawodnić się w środowisku wewnątrzkomórkowym, nasze starzenie się zwolniłoby, a nawet mogłoby zostać odwrócone” – rezolutnie wypowiada się dr Bush. Z tego powodu, że woda jest ważnym mechanizmem, dzięki któremu usuwa się toksyny i naturalnie wytwarzane utleniacze (wolne rodniki tlenowe) z organizmu.
Zatem istotą rzeczy, niekoniecznie będzie chłeptanie niezwykle dużej ilości wody, ale znalezienie sposobu, aby woda ta przeniknęła do komórek ciała. Paradoksalnie, gdy jesteś słabo nawodniona, woda, którą wypijesz, po prostu zostanie wydalona, zanim nawodni komórki. Jak to wiadro wody wylane na suchą, popękaną pustynną ziemię. Nie wsiąknie za Chiny Ludowe.
Natenczas bez dobrego nawodnienia komórek, Twoje ciało będzie cierpiało.
Oczywistą rzeczą związaną z hydratacją są procesy zapalne, a przewlekły stan zapalny to gromadzenie się związków oksydacyjnych w naszych komórkach, a następnie i ostatecznie w krwiobiegu, co w dużej mierze wynika z braku interakcji wodoru zawartego w układzie wodnym. Twoje komórki działają na ATP (takie sobie paliwo), trójfosforan adenozyny. ATP jest produkowany przez mitochondria, które wyglądają jak bakterie (z tym, że są około 100 razy od nich mniejsze), ale żyją wewnątrz komórek. Owe mitochondria pobierają cukier i tłuszcz z układu pokarmowego i zamieniają je w ATP (paliwo dla ciała). Robią to poprzez szereg enzymów. Łańcuch oddechowy to seria enzymów w ścianie mitochondriów ostatecznie prowadzących do wytworzenia ATP.
Ostatni etap powstawania ATP wymaga 4 wodorów, 2 atomów tlenu i 2 elektronów.
Struktura wody jest kombinacją dwóch atomów wodoru (cząsteczek) dla każdego pojedynczego atomu tlenu (cząsteczki). Czyli w zasadzie masz już połowę tego co jest konieczne dla ostatniego kroku produkcji paliwa.
Kliniczna manifestacja starzenia się i stanu zapalnego jest ostatecznie utratą zdolności produkcji paliwa na poziomie mitochondrialnym. Gdy jesteś odwodniona, a wszystko dlatego, że nie dostajesz tlenu i wodoru w postaci wody do komórki, tracisz zdolność mitochondriów do czerpania energii niezbędnej do naprawy komórkowej, wymiany i całego przeciw-starzeniowego działania ciała.
W oddychaniu aerobowym, które zachodzi w mitochondriach, ostatecznym akceptorem elektronów jest tlen. Powszechnie uważa się, że tlen pochodzi z powietrza, którym oddychamy. Ale Bush twierdzi, że tlen pochodzi również z hydrolizy, czyli w tym wypadku rozłożenia wody międzykomórkowej na wodór (H2) i tlen (O). Z kolei, aby konsekwentnie uzyskać odpowiedni stosunek tlenu do wodoru, należy uwolnić tlen z wody (H2O). Cząsteczka H2 jest obecnie uznawana za jeden z najlepszych antyoksydantów wolnych rodników hydroksylowych, co oznacza, że wolny rodnik hydroksylowy, który jest najbardziej szkodliwy dla błony komórkowej może być unieszkodliwiony przez H2. Według dr Busha, wszyscy jego pacjenci są odwodnieni. W rzeczywistości sądzi, że praktycznie każdy człowiek jest w pewnym stopniu odwodniony. W swojej klinice wylicza nawodnienie pacjentów mierząc kąt fazowy. Kąt fazowy mierzy się w sposób podobny do bioimpedancji całego ciała, zwykle wykonywanej w celu pomiaru tkanki tłuszczowej.
Trzeba znaleźć takie urządzonko do pomiaru tłuszczu w jakimś gabinecie, gdzie kładziesz się na wznak, a na Twoim nadgarstku, palcach i kostkach mierzy się opór elektryczny. Bush nawija, że nigdy nie spotkał się, żeby ktoś przychodził do niego z jakimkolwiek problemem zdrowotnym z kątem fazowym większym niż 7.
Ustalono krzywą dzwonową fazy kątowej od 3,5 do 10. Śmierć przydarza się zwykle około 3,5. To jest już ta bardzo gęsta krew, o której Bołotow wspomina, że jest jedyną przyczyną wszystkich zgonów. Na taką krew nie pomoże wtłoczenie przez żyłę wody, co starają się jakoś zrobić na izbie przyjęć. Nawet nie ma jak się wbić igłą.
Interesujące jest, że wszyscy pacjenci z rakiem mają tendencję do niskiego kąta fazowego na poziomie około 4,5 lub jeszcze niżej. Jest to bardzo interesujące, ponieważ sugeruje, z punktu widzenia nawodnienia ciała, że rak nie występuje, dopóki nie jesteś tak suchy, że jesteś prawie martwy. Rak nie jest chorobą, która wyskakuje ot tak sobie, jak Filip z konopii. Musisz być dobrze nawodniona.
Otrzymujesz w pakiecie akumulację uszkodzeń oksydacyjnych, które następnie powodują obrażenia DNA i wszystkie inne rzeczy, które łączymy z procesem nowotworowym. Idealne zdrowie daje kąt fazowy nawodnienia około 10. Śmierć oscyluje około 3,5. Większość z nas żyje między 6 a 8 lat, a już ten fakt uznaje się, że jest to życie w dobrym zdrowiu.
Okazuje się, że:
Zdrowie Twoich błon komórkowych wpływa na Twoją zdolność do prawidłowego nawodnienia.
Masz ponad miliard komórek tworzących wyściółkę jelit. Jeśli najzwyczajniej w świecie weźmiesz jedną z tych komórek, ładunek elektryczny w niej, oczywiście gdy jesteś bardzo zdrowa, czyli gdy osiągniesz kąt fazowy od 10 do 12, a więc ten ładunek będzie powyżej yyy… 10 000 woltów. Wyobraź sobie energię elektryczną błyskawicy, która przeleci obok Ciebie w odległości zaledwie kilku mikronów w przestrzeni kosmicznej. Jest to sprzeczne z naszym normalnym rozumieniem fizyki newtonowskiej.
Za to na poziomie rozumienia fizyki kwantowej jest to zwykła błona komórkowa, która jest w stanie trzymać ogromny ładunek elektryczny. To, co buduje ten ładunek elektryczny, to ostatecznie mitochondria. A Ty tworzysz tę wysoką siłę elektryczną w komórce poprzez produkcję energii mitochondrialnej. A do tego niezbędne są (o czym była mowa powyżej) 4 wodory, 2 atomy tlenu i 2 elektrony.
Miękkie błony komórkowe, które pozwolą na dobre nawodnienie komórki, zależą od przeciwzapalnych kwasów tłuszczowych Omega 3, i od paru innych czynników z potasem na czele.
Dlatego codzienne oczyszczające, nawadniające i odżywiające 4 szklanki na bazie wody z cytryną, wraz z dodatkiem do 4 szklanki Hemp Protein, doskonałego źródła białka roślinnego, a nade wszystko kwasów tłuszczowych Omega 3, wraz, lub zamiennie z suplementacją Omega 3 po śniadaniu, dodatkowo jako dobrego poślizgu do wniknięcia witamin D3 w protokole z K2, a więc owa kuracja może być najlepszą rzeczą, jaką zrobisz dla swojego ciała i gęstości swojej krwi, no i oczywiście nawodnienia komórek od środka.
owocek
Źródło: articles.mercola.com/sites/articles/archive/2018/05/06/how-to-hydrate-at-the-cellular-level.aspx
Powiązane artykuły
Komentarze
Pepsi, piszesz, że gdy mocz jest przezroczysty jest dopiero ok. Z moich obserwacji wynika, że suplementy zmieniają jednak kolor moczu , chociazby g&g (chyba tak się nazywają – to te, które zawierają wyciągi z ponad 50 owoców i warzyw).
Jakie jest twoje doswdoświadczw tym.temscie?
Przepraszam za literowkl – słownik 🙁
zwykle nie suplementy, tylko B2, a jest w Greens & Fruits TiB w B comlpex G&G
Pani Pepsi, chciałam zapytać czy w czasie ciąży można pić chlorella i spirulina? Bo pamiętam że gdzieś na Pani blogu czytałam że nie, a teraz mnie to dotyczy i chciałabym się dowiedzieć czy moge?
Pozdrawiam
Na moim blogu nie mogłaś nic takiego czytać.Jak najbardziej chlorella i spirulina This is BIO powinny być brane w ciąży, tyle że wymagane są środki ostrożności gdy wcześniej nie brało się alg, trzeba zaczynać od połowy tabletki
Dziękuję bardzo, ja wcześniej piłam już długi czas Pani 4 szklanki, więc nadal będę to robila:) dziękuję!
Pepsi, jadłam przed ciąża chlorelle i spiru TiB i nie było żadnej reakcji alergicznej. A teraz w ciąży (2 trymestr) ile brać tabletek tych alg? Po 2, 4?
3 gramy chlorelli i 5 gramów spiruliny This is BIO, czyli 6 i 10
Pepsi czy branie Hemp Protein jesli biorę Shake bialkowy jest ok? Czy za dużo? 🙂
Hemp to głównie Omega 3, ale sumować białko zawsze nie zaszkodzi
Kiedy majlepiej pic shake a kiedy hemp? Terapie 4 szklanek stosuje, ale bez hemp jeszcze.
heempa do 4 szklanki, a napisz mi jeszcze czy Szejka bierzesz jako budulec tkanki mięśniowej, czy głównie do odchudzania
Dopiero kupilam. Do odchudzania
A ja mam tendencję do niepicia. W pracy- nie chce mi sie czesto biegac do toalety. I nie lubie tego uczucia jak mi sie chce pojsc a nie moge bo cos mnie zatrzymuje. Obiecuje sobie codziennie te kilka szklanek wody z cytryną ale udaje mi sie srednio. No i.. mam klopoty ze zdrowiem.
Dzis jednak zaczelam kuracje 4 szklanek bo cos 2 koncu trzeba zrobic, wiec znowu artykul dla mnie ? Przeszlam tez żwawo 5 km wieczorem sobie pobiegam. Caly dzien piję i.. nie boli mnie brzuch (normalnie codziennie mnie boli -tzw sprawy kobiece). Nie lubię się ruszać Nie lubię pić. No ale chcę być zdrowa, nie może choroba mną rządzić, prawda? Przymierzam sie do 811 i jakos to pogodze z pracą itd. Rosliny lubię i proste potrawy, surowizny. Dzis nie mialam jarmużu i uzylam chwastów do 4 szklanki – chyba ok?? Z ogrodka „zaniedbanego” pelnego ziół. Pokrzywa mniszek babka. Dziekuje, Pepsi, za twoje artykuly. Myślę, ze wiem co robić… zobacze efekty za miesiac, zawsze mozna cos zmienic. Jestem dobrej mysli i tu i teraz jestem zamiast się martwić. Ruch nawodnienie i opanowanie stresu (hormony)(kortyzol i estrogeny w moim przypadku). Codziennie sie ucze z waszego bloga. Pozdrawiam.
<3
No nie doczekalem sie.Ani slowa o soli kamiennej i jej wplywie na nowodnienie komorek.Moze next time Pepsi.
Dlaczego nikt nie doda, że by tlen z krwi przeniknął do komórek, trzeba mieć odpowiedni poziom dwutlenku węgla w płucach (6,5%) co przy nagminnie u ludzi występującym głębokim oddychaniu jest praktycznie niemożliwe !
„Dwutlenek węgla kojarzy się ludziom z czymś złym, zbędnym. Przecież oddychamy właśnie po to, by przyswoić tlen, a wydalić dwutlenek węgla. Tak naprawdę jednak potrzebujemy dwutlenku węgla tyle, że nie tego, który produkują mitochondria naszych komórek i który wydalamy, ale tego, który przyswajamy wraz z tlenem, kiedy robimy wdech.
Dwutlenek węgla jest konieczny, by zaszedł tzw. efekt Bohra, czyli przenikanie tlenu z płuc do krwi. W dodatku potrzebujemy tego dwutlenku znacznie więcej, niż dostajemy! Powietrze zawiera tylko 0,03% CO2; aby nastąpił efekt Bohra, potrzebne jest zaś 6–6,5%. Organizm jest w stanie magazynować dwutlenek węgla w pęcherzykach płucnych, jeśli jednak oddychamy niewłaściwie lub zbyt intensywnie (np. podczas biegu), zapasy się kurczą i we krwi jest za mało tlenu. Od tego, zaczyna się większość chorób. Aż 70% europejczyków jest permanentnie niedotlenionych!”
pozdrawiam
mówi się na tym blogu niejednokrotnie o dwutlenku węgla https://www.pepsieliot.com/4-zasady-uzdrawiania-wraz-ortodoksyjnym-podsumowaniem/
https://www.pepsieliot.com/moj-faq-o-zdrowiu-w-6-punktach-czyli-koniecznie-przeczytaj-ten-wpis/
Pepsi proszę podaruj swoją wiedzą. Jest ciepło pogoda dopisuje podwórkowym harcom, ale komary nie dają mi żyć. Proszę powiedz co jest lub zrobić żeby mnie zostawiły w spokoju chociaż trochę.
wpisz komary w szukałkę
Czyli jak nawodnić komórki ? ?
Szczypta soli z minerałami do wody ?
bardzo dobrze
To sól nawdnia komórki? ,ja myślałam że potas ?
Widzialam na iherb krople z tlenem.Do natleniania wody.Co o tum sadzisz?
Potwierdzam – po witamince B2 siusia się na żółto 😀 nawet jeśli jest ujęta w kompleks witamin.
Pepsi, terapia 4 szklanek rozpoczęta 5 dni temu, mam ból brzucha okrutny i biegunkę od 5 dni, nawet przy pominieciu łyżeczki magnezu. Przestać, czy poczekać jak organizm się przyzwyczai? Proszę, poradź ?
jadłaś już wcześniej algi?
Z trudem przechodzą mi przez gardło, ale dotąd dodawałam spirulinę do koktajli. Było ok. Sugerujesz pominąć greensy? Czuję, że muszę działać.
Napisałaś że zbyt gęsta krew jest przyczyną wszystkich zgonów. Chyba niekoniecznie… Przy wylewie do mózgu krew nie jest gęsta.
wylew to jeszcze nie zgon, zgon następuje, gdy krew się zetnie
Droga Pepsi
Nasz syn 3,5 ma okrutnie cuchnący mocz, typowy amoniakowy ostry gryzący nozdrza zapach, czesto usikuje ostatnimi czasy, co jeszcze mieściło by się w tzw normie, ale ten zapach? zdrowo odżywiany, nie szczepiony, bierze od Ciebie : dk do ssania, jabłczan magnezu tib, multi fruit i omega 3 z welness sklepu, poza tym chlorelle i spiruline. zdarza nam się jesć cukier z produktów konwencjonalnych. robiłam d – poziom ekstra, i badanie krwi – w porządku. pora zrobić mocz ?
p.s. nie je miesa praktycznie wogóle
Mocz zbadać koniecznie, do tego z posiewem bakteryjnym. Tu masz takie proste domowe sposoby (ocet jabłkowy etc) na mocz cuchnący amoniakiem, ale badania niezbędne http://www.onlymyhealth.com/health-slideshow/natural-remedies-to-get-rid-of-ammonia-smell-from-urine-1496045153.html
ok zrobimy, ale powiedz proszę ? prognozy takie że najczescniej to przyczyna bakterii ? niegroźne? nie musimy się martwić … ? 🙂
martwić nie należy się nigdy, należy rozumieć i działać i być szczęśliwym
zapomniałam dodać że bardzo dużo pije wody, soków świezych itp więc dehydracja odpada ;/
picie, a to czy woda dostaje się do komórki, czy obok tworząc opuchliznę to jeszcze inna sprawa
A co zrobić, żeby przy prawidłowym nawodnieniu ciała odwodnić nieco stopy? Mam obrzęk limfatyczny który systematycznie się powieksza. Zawsze byłam okazem zdrowia, jesli nie liczyć migren, ale te nogi… Skazana jestem na spodnie i byle jakie łapcie.Szukam od lat w literaturze i internecie i wciąż nic.
Obrzęk limfatyczny może mieć różne przyczyny, często są to nerki, które nie radzą sobie z sodem, ale każdy stan zapalny może dawać takie objawy. Wyszłabym od tych badań, aby lepiej poznać swój organizm i poszukać przyczyny. https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
Na już zacznij od herbatki oczyszczającej nerki: https://www.pepsieliot.com/nerki-prosta-herbatka-oczyszczanie-czego-zawsze-zaczynaj-detoks-diy1/
i wchodzisz na codzienną kurację 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
To przed śniadaniem, do sniadania 1 Greens & Fruits TiB, a po śniadaniu D3 TiB w protokole z K2 TiB i 1 Omega 3 TiB. Jaki masz poziom 25(OH)D może wiesz?
Dobrze byłoby też stosować masaż limfatyczny stóp. Oraz biegać w odpowiednich opaskach
odbija mi się po occie jabłkowym, czy to dobrze?
To wydaje się być bardzo dobrym sposobem. I prostym przede wszystkim
Pepsi ile tego 4 greensa dla dwuletniego dziecka? Mała uczulona na wszystko z wyjątkiem warzyw i owoców i chcę jej czymś zdrowym urozmaicić koktaile 🙂
zacznij od minimalnej daweczki jak nie jadła alg, ja bym jej dawała tabletki chlorelli do chrupania, roczne dziecko może już jeść 1 gram, a 6 latek 2 gramy, więc tak to oscyluje. Zacznij od 1/4 tabletki chlorelli This is BIO i zwiększaj dawkę co 1/4 co tydzień, aż dojdzie do dawki końcowej. Dzieci o dziwo lubią chrupać algi
Dzięki 🙂 Chlorelle wcina już od kilku miesięcy. Pomyślsłam o 4greens, bo zawsze to cztery cudowności a nie jedna :*
no to może bez problemu, podawaj odpowiednio mniej
Super, dzięki 🙂
Przeciekawie! I sprytny pan doktor.
A o co chodzi w tekście: „Większość z nas żyje między 6 a 8 lat” ? O skalę czy tylko zabrakło zer?
Pepsi po tych czterech szklankach pijesz jeszcze swoj zielony koktajl od razu? To wydaje się tak dużo płynu że chyba pęknę ; )
nie, idę na trenig i dopiero potem kapiel i śniadanie
Może trochę nie na temat, ale a propo raka… co myślicie o scyntygrafi kości? Unikać, czy to nic strasznego jak dochtory mówią?
Trochę pokrętna logika… To że przy raku jest niski współczynnik nawodnienia nie znaczy że rak wystąpił z powodu słabego nawodnienia. Może być tak, że niski współczynnik jest spowodowany zmianami nowotworowymi i jest konsekwencją raka.
zaczynasz zdanie od deprecjonowania opracowania, tymczasem ludzie są notorycznie odwodnieni, siedzę w tym ponad 16 lat
Pepsi siedzisz w tym od 16 lat…super…wiele się nauczyłam dzięki Twojemu blogowi, a co jestem CI OGROMNIE WDZIĘCZNA…rozwiń proszę temat dr Morse’a i jego podejścia do filtracji nerek…nurtuje mnie ten temat ogromnie…liczę na jakiś wpis na ten temat 🙂
jak znajdę czas, bo mnie z kolei ten problem kompletnie nie nurtuje 🙂
Powiedz mi proszę czy picie naparów też się liczy jako „woda” czy musi to być woda mineralna? Lubię morwę, pokrzywę, melisę, miętę, ale nie potrafię pić wody :/ wodę piję tylko w nocy i to co chwilę się budzę żeby się napić bo mam bardzo wyschniętą buzię i gardło. To chyba jakiś refluks przeszkadza mi w piciu, mam wrażenie że mi się wyleje jak wypiję za dużo, z resztą już tak się zdarzało po jedzeniu albo podczas odkurzania (pochylona) po wypiciu herbaty. Nie wiem jak się nauczyć pić jak człowiek
napary nie mają kalorii, to post
domyślam się, bo w końcu siedzisz w temacie 16 lat, to dużo więcej wiesz od osób, które 2 lata do tyłu rozpoczęły przygodę z poszukiwaniem swojego dojścia do zdrowia….liczę na wpis dalej, tym bardziej, że tworzysz tego bloga, żeby pomagać innym i sama nie raz zaznaczasz, że każdy z nas może z czymś innym rezonować…dlatego właśnie na prośby czytelników (a już nie raz spotkałam się z zapytaniem o tego człowieka i jego podejście, u Ciebie na blogu, insta czy fejsie) powinno się to u Ciebie znaleźć…ja o to proszę bynajmniej, bo ciekawi mnie Twoje zdanie w tej kwestii… Pozdrawiam 🙂
Witam,
Mam pytanie czy dzieciom również należy podawać wit D3 z K2 czy wystarczy sama D3?
z K2
A czym mogę zastąpić hempa Po nim mam ciągle powracające opryszczki
chodzi Ci o białko? wtedy rice protein, pea protein This is BIO, a jeśli o Omega 3 to roślinne źródła to świeżo zmielone siemię lniane, a jak może być olej rybi, to polecam Omegę 3 TiB
Cześć Pepsi,
mam pytanie, jaki może mieć wpływ picie 4szklanek na powstanie infekcji w dziąśle nad mostem? Mam duzy most (na 5 zębów). Kurację 4 szklanek zaczynałam dwa razy i dwa razy z takim samym skutkiem, to znaczy po dwóch tygodniach regularnego picia czułam straszny ból w dziąśle nad mostem, nie mogłam zamknąć szczęki, czytaj złączyć zębów dolnych i górnych. Po wizycie u dentysty okazało się że jest poważny stan zapalny, dostałam dwa antybiotyki na raz bo lekarz nie wiedział który zadziała. Gdy ból minął, wróciłam do kuracji 4szklanek i po jakis dwóch tygodniach to samo. Gdy tylko zaczął sie mały bol odstawiłam szklanki i po tygodniu szczęka jak nowa, nie musiałam korzystać z dentysty i antybiotyków. O co tu może chodzić? Może czegoś nie powinnam dodawać? Wszystkie produkty zakupione u ciebie. Algi już kiedyś brałam, nie są dla mnie problemem, nie wiem co to. Poradź bo chcę wrócić do szklanek a sie boje
nie widzę najmniejszego związku, może użyto metalu, który wchodzi w interakcję np z octem, albo chlorkiem magnezu? nie mam pojęcia, znam conajmniej kilka osób, które stosują 4 szklanki i mają mosty
Ok, rozumiem, a czy łąk wyłącze 3 szklankę z czterech to czy wpłynie to na kuracje?
oczywiscie, że wpłynie, ale przecież robisz to z jakiegoś powodu, więc wybierasz najlepszą z opcji i koniec
Tak myślałam, mimo wszystko spróbuje, chyba lepiej zrezygnować z 1 szkl niż z wszystkich 4
Dziekuje
<3
To jest bardzo zlozony problem, to nawodnoenie komórek – cale zycie pije ogromne ilosci, od 2.5 l w góre dziennie wody, soli kamiennej zwykłej niejodowanej sobie nigdy nie zalowalam wręcz lyzeczkami potrafiłam jeść (wtedy nie bylo himalajskiej czy celtyckiej), a jak rak sie chcial przypałetac pare lat temu to i tak zrobił; z mojej dzisiejszej wiedzy, z tego bloga i nie tylko, wynika ze to suma wielu czynników ale ja chyba wtedy miałam mocno zakwaszony organizm i do tego pozostalości po antybiotykach. Tak naprawdę wielu rzeczy trzeba pilnować zeby to nasze ciało chodziło jak trzeba….. no chyba ze potrafi się głową sobie poradzić, ja narazie nie potrafię…
Pepsi chciałam zapytać o wodę plazmowaną oraz wodorowaną.
Czytałam że są to sposoby na nawodnieie a dodatkowo na antyoxydację.
Będę wdzięczna za odp. Pozdrawiam:)
gdzieś tu była mowa, napiszę
Moje wyniki Wit. D – 25, 00,
B12- 327,00,
kwas foliowy 8.40,
Homocysteina – 14,95 umol/l.
Poza tym:
Glukoza 94, wapń całkowity – 2, 47, Fosfor nieograniczony 3,200, TSH – 1,7448, FT3 – 2.82, FT4 – 0.95. USG wykryli guz tarczycy, zalecono mam selen przez rok. Mocz ciężar właściwy 1,010 g/ml. Kreatenina 0.73 mg/dl, eGFR 85,5Przeswietlenie płuc dobre, ale mam skierowanie na TK podejrzenie linfadenoptie. No i ta OSTEOROPOZA b. Duża. PROSZĘ O RADĘ I PREPARATY JAKIE MAM KUPIĆ. (Mialam operacje na hemoroidy i polipa 9 lat temu wycietego podczas kolonoskopia.)
Wysoka homocysteina
Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,
Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli. Wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.
na marginesie
Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie, podobnie jak soli Epsom w uzasadnionych przypadkach, tylko ta druga już bardzo bardzo rozwalnia, Last zaleca stosowanie jej na koniec 5 dniowego oczyszczania jelit z przerostu caandida. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.
Uwaga: Przy wysokiej HOMOCYSTEINIE
Wraz z drugą szklanką 1 foliany TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html WAŻNE, przy podwyższonej homocysteinie po kuracji G&F TiB i Folianami TiB za 2 miesiące ponów badanie homocysteiny, i zrób jeszcze kwas foliowy i B12, na 5 dni przed badaniem odstaw suplemntację.
Bierz także 2 kapsułki cytrynianu wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html?search_query=wapn&results=84.
do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6,
Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib—5905344040154.html,i dobierz 3 D3TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8
oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html
1 selen TiB też do śniadania, a wieczorem 1 cynk TiB, wraz z solą Epsom TiB do kąpieli. Noś bransoletkę z miedzi, i/lub jedz suszone daktyle i rodzynki
Bierz probiotyki najwcześniej z pierwszym kęsem jedzenia, nie naczczo.
https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html?search_query=probiotyki&results=3
Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html?search_query=magnez&results=94
Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.
Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html
Jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
Nie jestem lekarzem <3
Zapomniałam napisać, że się poce i swędzi mnie skóra, w zgieciu łokcia i w ogóle, ale z przerwami, tj. Po zjedzeniu chyba słodyczy. Pozdrawiam.
no to pasożyty, jelitka słaby biofilm, alergia