logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
103 087 581
162 online
32 884 VIPy
Reklama

WITAMINA D3 W PROTOKOLE Z K2 TiB
DO SSANIA !!!

NIEZBĘDNE DLA ZDROWIA
UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO

 

 

 

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Nawet 90% przypadków raka jelita grubego, może być związanych z dietą

food_colon_cancer_greenmedinfo

20 zdrowych pokarmów, które mogą ochronić jelito grube

Nawet 90% przypadków raka jelita grubego, może być związanych z dietą, dlaczego więc żywność nie miałaby stać się lekarstwem?

Ostatnio amerykańska Food and Drug Administration zatwierdziła nowy lek na przerzutowego raka jelita grubego. Lonsurf jest kombinacją dwóch leków triflurydyny i tipiracilu. Najczęstsze działania niepożądane tego leku to zagrażająca życiu niedokrwistość, zmniejszenie liczby białych krwinek, niezbędnych przeciwko infekcjom i płytek krwi, osłabienie fizyczne i skrajne zmęczenie. Lek powoduje także nudności, zmniejszenie apetytu, biegunkę, wymioty, bóle brzucha i gorączkę.

Producent ogłosił zatwierdzenie leku jako kamień milowy w dziejach tej choroby, bowiem podobno oferuje znaczący czas przeżycia pacjentów.

Czy producent mówi prawdę?

W randomizowanym z podwójnie ślepą próbą badaniu u 800 pacjentów (wcześniej leczonych) z zaawansowanym rakiem jelita grubego stwierdzono po leczeniu Lonsurfem przeżycie 7,1 miesięcy w porównaniu do 5,3 miesięcy z tymi, którzy przyjmowali placebo. Innymi słowy, lek przedłuża życie o okres krótszy niż dwa miesiące.

National Cancer Institute twierdzi, rak jelita grubego jest drugą najczęstszą przyczyną zgonów związanych z rakiem w Stanach Zjednoczonych. W Europie też zajmuje bardzo wysoką niechlubną pozycję. Czy więc zamiast czekać na firmy farmaceutyczne, aby uzyskać jak najwięcej toksycznych zabiegów, które nie działają, nie lepiej wziąć zdrowie w swoje ręce, aby przede wszystkim starać się uniknąć raka jelita grubego w pierwszej kolejności?

Podstawowym czynnikiem raka jelita grubego jest Zachodnia dieta. W badaniu opublikowanym w czasopiśmie Nutrition naukowcy zauważyli, że dieta przyczynia się od 50% do 90% przypadków raka jelita grubego.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ OMEGĘ 3 TiB w dużych dozach, bez transów i metali ciężkich


Oto 20 zdrowych produktów, które mogą ochronić jelito grube przed rakiem

1. Orzechy

Na podstawie metaanalizy 36 badań obserwacyjnych stwierdzono, że jedzący najwięcej orzechów mieli o 24% mniejsze ryzyko zachorowania na raka jelita grubego.

2. Warzywa zielono-liściaste

Zielone liście warzyw są bogate w magnez. W metaanalizie ośmiu prospektywnych badań opublikowanych w European Journal of Clinical Nutrition, najwyższe średnie spożycie magnezu było związane z 11% zmniejszeniem ryzyka raka jelita grubego w porównaniu z najniższym średnim spożyciem.

Inne dobre źródła magnezu to kakao, suszone wodorosty, brokuły, fasola, soczewica, produkty pełnoziarniste, migdały, orzechy nerkowca, orzechy laskowe, nasiona sezamu i awokado.

3. Śliwki

Naukowcy z Texas A & M University i University of North Carolina wykazali, że dieta zawierająca suszone śliwki może pozytywnie wpłynąć na mikroflorę jelitową.

Poprzez promowanie dobrych bakterii w całej okrężnicy, suszone śliwki zmniejszają mozliwość zmian przedrakowych. Naukowcy sugerują, że regularne jedzenie śliwek może być realną strategią dietetyczną, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ polecaną przez nas 100% ORGANICZNĄ KURKUMĘ This is BIO


4. Kurkuma

Kurkumina z kurkumy jest potężnym przeciwnowotworowym składnikiem odżywczym. Badania laboratoryjne wykazały, że kurkumina silnie wywołuje zaprogramowaną śmierć komórki w komórkach raka jelita grubego.

Jak wiadomo komórki rakowe, tym różnią się od zdrowych, że nie mają tendencji do umierania. Badacze uważają, kurkumina mogą mieć potencjał terapeutyczny w leczeniu raka okrężnicy, w szczególności w przypadku nowotworów, które są oporne na konwencjonalną chemioterapię. Jest również istotnym składnikiem diety w profilaktyce raka jelita grubego.

Reklama

kurkuma, kurkumina, curcumin, thisibio, pepsi eliot

TU ZNAJDZIESZ LIPOSOMALNĄ KURKUMINĘ Curcumin This is Bio, która wchłania się bezpośrednio do krwiobiegu z pominięciem układu pokarmowego


5. Ananas

Bromelaina jest enzymem trawiennym w rdzeniu ananasa. Okazała się lepsza niż wysoce toksyczny środek chemioterapii 5-fluorouracyl jako czynnik przeciwnowotworowy w przedklinicznych badaniach.

Jedno z badań na zwierzętach wykazało, że picie świeżego, lub mrożonego soku ananasowego jednak niepasteryzowanego z aktywnymi enzymami bromelainy zmniejsza stan zapalny związany z nieprawidłowymi wzrostami jelita grubego.

6. Kimchi

Kimchi jest tradycyjną fermentowaną potrawą z Korei. Jest to pokarm pełen probiotyków, które są znane z zapobiegania wystąpienia nowotworu jelita grubego. Gdy koreańscy badacze dodali wyciąg z jemioły do Kimchi, okazało się, że owa kombinacja hamuje wzrost ludzkich komórek raka jelita grubego o 80%.

Badacze uważają, że przeciwnowotworowe działanie Kimchi jest głównie spowodowane regulacją apoptozy komórek nowotworowych i hamowaniem stanów zapalnych.

7. i 8. Zielona herbata i pietruszka

Niemieccy naukowcy przetestowali mieszaninę flawonoidów na 36 pacjentów z resekcją raka jelita grubego i 51 pacjentów z usuniętymi polipami jelita grubego. Jedna grupa pacjentów otrzymywała dzienną dawkę 20 mg apigeniny i 20 mg epigallocathechin-gallat (EGCG). W ciągu od trzech do czterech lat pacjenci z rakiem okrężnicy otrzymujący flawonoidy nie mieli nawrotów, w porównaniu z 20% nawrotów w grupie kontrolnej bez flawonoidów.

Analogicznie polipy powtórzyły się u 7% leczonych pacjentów w porównaniu z 47% w grupie kontrolnej.

EGCG jest silnym przeciwutleniaczem w zielonej herbacie.

Apigenina to flawonoid, który możemy znaleźć w pietruszce, selerze i karczochach. Inne źródła to rozmaryn, oregano, tymianek, bazylia, kolendra, rumianek, i goździki.

winogrono

9. Winogrona

Dieta bogata w owoce, warzywa i resweratrol (pochodzącye z winogron) związana jest z obniżoną częstotliwością występowania raka jelita grubego. Badania pokazują, że resweratrol hamuje szlak sygnałowy aktywowany w ponad 85% przypadków raka jelita grubego.

30 uczestników badania było na diecie z niskim poziomem resweratrolu. Następnie ludzie ci zostali podzieleni na trzy grupy przyjmujące 1/3 do pół kilograma winogron dziennie przez dwa tygodnie.

Markery nowotworowe zmniejszyły się po spożyciu winogron. Po zjedzeniu winogron markery u osób powyżej 50 roku życia zmniejszyły się do poziomu obserwowanego u młodszych uczestników.

Naukowcy uważają, że nawet krótkoterminowe spożycie 1/3 do pół kilograma winogron dziennie może zredukować ryzyko mutacji zdarzeń mogących ułatwić rozwój raka jelita grubego. Codziennie jedzenie winogron może odgrywać rolę w profilaktyce raka jelita grubego u osób z grupy wysokiego ryzyka.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ doskonale przyswajalny, liposomalny RESVERATROL TiB


10. Czarnuszka

Badania wykazują, że wyciąg z nasion czarnuszki ma bardziej korzystne działanie niż 5-fluorouracyl chemoagent w hamowaniu rozwoju raka jelita grubego, bez problemów skutkó∑ ubocznych farmaceutyka. Badania na zwierzętach potwierdzają, że olej z czarnuszki ma znaczące działanie hamujące na raka jelita grubego, bez skutków ubocznych.

Inne pokarmy, które działają obiecująco w zwalczaniu raka jelita grubego to:

11. Miso; po fermentacji przez 180 dni może działać jako środek zapobiegawczy.

12. Miód; kwas kofeinowy zawarty w miodzie hamuje wzrost komórek raka jelita grubego.

13. Papryka zawiera kapsaicynę, która ma działanie przeciwnowotworowe.

14. Jabłko, pektyny jabłkowe zmniejszają ilość nowotworów.

15. Oliwa z oliwek; polifenole hamują proliferację komórek raka jelita grubego.

16. Herbata Ulung ( Oolong – rodzaj półfermentowanej herbaty z Chin, albo Tajwanu. Znane są też ulungi z Indii, Nepalu, Wietnamu i innych krajów. Nazywana jest herbatą niebieską, turkusową lub szmaragdową) zawiera pochodną flawonu chafuroside, który może być dobrym środkiem zapobiegawczym.

17. Trawa pszeniczna; wyciąg z trawy pszenicznej indukuje programowaną śmierć komórek raka jelita grubego.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ uważaną za najlepszą na świecie nowozelandzką trawę pszeniczną WHEAT GRASS 100% ORGANIC This is BIO


18. Granat; olej z granatu hamuje raka jelita grubego w badaniach na zwierzętach.

19. Chaga grzyb wykazuje aktywność przeciwnowotworową.

20. Czerwone drożdże z ryżu mogą hamować wzrost raka jelita grubego.

Referencje:
Kasdagly M et al. „Colon carcinogenesis: influence of Western diet-induced obesity and targeting stem cells using dietary bioactive compounds.” Nutrition. 2014 Nov-Dec;30(11-12):1242-56. doi: 10.1016/j.nut.2014.02.016.
Texas A&M AgriLife. „Plum good health benefits.” ScienceDaily. www.sciencedaily.com/releases/2015/09/150927120304.htm (accessed October 4, 2015).
Laura P Hale, Maciej Chichlowski, Chau T Trinh, Paula K Greer. Dietary supplementation with fresh pineapple juice decreases inflammation and colonic neoplasia in IL-10-deficient mice with colitis. Inflamm Bowel Dis. 2010 Dec;16(12):2012-21.
Kil JH: Studies on development of cancer preventive and anticancer kimchi and its anticancer mechanism [PhD thesis]. Pusan National University, Busan, Korea, 2004.
Harald Hoensch, Bertram Groh, Lutz Edler, Wilhelm Kirch. „Prospective cohort comparison of flavonoid treatment in patients with resected colorectal cancer to prevent recurrence.” World J Gastroenterol. 2008 Apr 14;14(14):2187-93.
Elsayed I Salim, Shoji Fukushima . „Chemopreventive potential of volatile oil from black cumin (Nigella sativa L.) seeds against rat colon carcinogenesis.” Nutr Cancer. 2003;45(2):195-202. PMID: 12881014

Wpis powstał na podstawie opracowania Margie King profesjonalnego copywritera w temacie naturalnego zdrowia, urody i odżywiania; autorki strony Nourishing Menopause.

Można tylko zadać sobie pytanie, czy to faktycznie wystarczy?

Co dodawać do swojej diety już trochę wiemy, ale równie ważnym punktem programu jest to co powinniśmy z niej wyeliminować. Czyli chemię w pokarmach, jedzenie wysoko przetworzone, transy, no i wiadomo, że cukier i mąkę rafinowaną, no i pewne używki.

Istotną też rolę w zdrowiu naszego jelita odgrywają kwasy tłuszczowe, w tym przede wszystkim omega 3, co skłania niektórych ludzi do innego spojrzenia na rolę ryb i białka zwierzęcego bez kazeiny w naszym żywieniu.


Blog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 17 892 times, 1 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Kalina 12 października 2015 o 17:24

  trawa pszeniczna jest rewelacyjna, cofa również oznaki siwizny tylko jest to dosyć długotrwały proces – mówię na podstawie własnego doświadczenia; ja akurat nie kupuję wyciągu z trawy tylko sieję własną i ucieram sok

 2. ania 12 października 2015 o 19:20
 3. grzegorzadam 12 października 2015 o 22:47

  ===W randomizowanym z podwójnie ślepą próbą badaniu u 800 pacjentów (wcześniej leczonych) z zaawansowanym rakiem jelita grubego stwierdzono po leczeniu Lonsurfem przeżycie 7,1 miesięcy w porównaniu do 5,3 miesięcy z tymi, którzy przyjmowali placebo.
  Innymi słowy, lek przedłuża życie o okres krótszy niż dwa miesiące.

  Producent ogłosił zatwierdzenie leku jako kamień milowy w dziejach tej choroby ===

  I na koniec dnia taki żarcik 🙂
  Potrafią rozbawić 🙂

 4. Kama 19 października 2015 o 22:58

  No i znów jestem cała głupia, bo… Zgodnie z FODMAP większość produktów, o których piszesz jest w pierwszym okresie niedozwolona np. wszelkie produkty wzdymające, śliwki, czy miód. I bądź tu mądry i się lecz 😉

 5. grzegorzadam 20 października 2015 o 13:01

  @Kama
  Przeczytałem przykładowy ”jadłospis’ zgodny z fodmap…

  ==herbata czarna (jeśli to konieczne, z dodatkiem cukru)==
  Od kiedy cukier jest konieczny?

  ==grilowany łosoś, ryż brązowy, warzywa grilowane: marchewka, bakłażan, dynia – przyprawione ziołami prowansalskimi, posypane uprażonym słonecznikiem (słonecznik należy uprażyć na patelni teflonowej bez dodatku tłuszczu, łososia i warzywa można grilować w jednym naczyniu)==
  Łosoś hodowlany (na soi GMO) to jeden z poważniejszych ‚szkodników’ układu odpornościowego.
  + ryż – ZŁE łączenie produktów!
  – nie słyszeli o szkodliwości teflonu?
  – a grillowane, żeby nie zawierało tłuszczu? To skąd go wziąć? A jest nasycony jest niezbędny..
  Już nawet bigfarma to stwierdziła..
  ===polanych niewielką ilością syropu klonowego==
  U nas nie ma absurrdalnie drogich syropów klonowych, są miody..
  ===pieczywo bezglutenowe posmarowane niewielka ilością masła z dodatkiem sera mozzarella, pomidorów i kilku listków bazylii===
  Wyroby bezglutenowe piekarnicze są tyle warte co zwykłe prawie, znowu złe łączenie produktów..

  Kto układa te ‚zdrowotne’ diety, śliwki przy tym to lek 😉

  Na stronie (mp.pl) mgr Diana Wolańska -dietetyk poleca dla wegetarian – margarynę! 🙂

  Dobrze się ma ta nowa choroba:

  ===Dodawanie komentarzy tylko dla zalogowanych osób zawodowo związanych z ochroną zdrowia i uprawnionych do wystawiania recept lub osób prowadzących obrót produktami leczniczymi oraz studentów medycyny.===
  Mamy odpowiedź… 😉

  1. martusiaar 20 października 2015 o 18:43

   No właśnie.. coraz więcej ludzi wie że gluten jest szkodliwy i zaczynają sięgać po produkty bezglutenowe.. i zastanawiam się czy to nie działa tak jak z produktami light czyli zastępuję się cukier innym produktami które mogą nam bardziej zaszkodzić niż ten sam cukier. Tez jest tak z mlekiem… z kim nie rozmawiam.. to wszyscy piją sojowe….no bo normalne jest be
   kiedyś Pepsi napisała, że tych rzeczy nie da się zastąpić (jedynie przejściowo) tylko je trzeba całkowicie odstawić.
   bułeczki, makaron… to jest takie trudne 🙁
   Pozdrawiam wszystkich opornych =D

   1. grzegorzadam 20 października 2015 o 23:03

    Mleko sojowe to jakieś estrogenowe nieporozumienie..
    Japończycy jedzą tylko soję fermentowana i to w niewielkich ilościach.
    Wcisnięto to roslinożercom jako alternatywę mleka, tworzac rynek zbytu, wart miliardy dolarów.
    Produkt 100% GMO!
    Ale jak ktoś chce, cóż…
    Produkty bezglutenowe są jakosciowo podobne..
    Jest mnóstwo info na ten temat.

 6. grzegorzadam 20 października 2015 o 13:15

  ===24.07.2015
  prof. dr hab. n. med. Witold Bartnik
  Klinika Gastroenterologii i Hepatologii, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie===

  Naukowiec stwierdza, ze nieprawdą jest, że IPP są szkodliwe… 😉

  Stronę sponsoruje firma TEVA:Tel Aviv, Teva Pharmaceutical Industries Ltd

  Zdrowia życzę naprawdę przy takich ‚poradach’ …

 7. grzegorzadam 20 października 2015 o 14:16

  ===Leki stosowane w zespole jelita drażliwego mają zwalczyć objawy tego zespołu. Najczęściej stosuje się leki rozkurczowe, przeciwbiegunkowe i przeciwzaparciowe. U części chorych poprawa (zwłaszcza złagodzenie bólów) następuje po przyjęciu leków przeciwdepresyjnych z różnych grup farmakologicznych. W przypadkach z biegunką i wzdęciem stosuje się antybiotyki, zwłaszcza praktycznie niewchłanialną ryfaksyminę. Korzystna zmiana bakteryjnej flory jelitowej ze złagodzeniem objawów (przede wszystkim biegunki) może nastąpić również po zastosowaniu probiotyków. Spośród metod leczenia psychologicznego pozytywną opinię mają hipnoza, terapia poznawczo-behawioralna oraz techniki relaksacyjne.

  Czy możliwe jest wyleczenie?

  Trwałe wyleczenie z zespołem jelita drażliwego nie jest możliwe. Chorzy uczą się, jak sobie radzić z objawami zespołu, i prowadzą w miarę normalne życie. Rokowanie w tej chorobie jest dobre. Mimo niekiedy wieloletniego przebiegu choroba nie postępuje i nie prowadzi do wyniszczenia.

  Czy można coś zrobić, aby uniknąć zachorowania?

  Postępowanie profilaktyczne w zespole jelita drażliwego nie jest znane. Ryzyko zachorowania można zmniejszyć jedynie przez unikanie zakażeń (zatruć) pokarmowych.===
  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0CC0QFjACahUKEwiJtark9tDIAhXFDywKHZMOAM4&url=http%3A%2F%2Fgastrologia.mp.pl%2Fchoroby%2Fjelitogrube%2F80662%2Czespol-jelita-drazliwego&usg=AFQjCNE_MxtDJZ8zRCDq-q4vMvkZYbb2RQ&sig2=8ZYQR0LCiNKgmVLeT_ZplA

  =U części chorych poprawa (zwłaszcza złagodzenie bólów) następuje po przyjęciu leków przeciwdepresyjnych z różnych grup farmakologicznych.== > TEVA…. Sponsor…

  PROFILAKTYKA NIE JEST ZNANA…. a WYLECZENIE NIEMOŻLIWE .. 😉

  A wystarczy zakwasić żołądek i uszczelnić jelita..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *