logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
68 334 235
292 online
28 964 VIPy
Reklama
 

LIPOSOMAL C TIB O DUŻEJ WCHŁANIALNOŚCI

   

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Nerki alarm! Co zrobić żeby mieć zdrowe nerki?

  nerki, pepsi eliot, this is bio

  I fajny przepisik dr. Christophera Gian-Cursio.

  Nawet 4,5 mln Polaków cierpi na choroby nerek! Wielu z nich dochtore sugerują szkodliwe, nieprzyjemne zabiegi, w tym dializy i transplantacje. Poza fizycznym cierpieniem, pacjenci są narażeni na ogromny dyskomfort psychiczny.

  Jak działają Twoje nerki?

  Przede wszystkim działają nieprzerwanie! 24 na 7 obie Twoje nery filtrują krew, zupełnie jak filtr w akwarium oczyszcza wodę. Funkcjonalną jednostką nerki jest nefron, jednostka tkanki, która nie tylko filtruje, ale także recyklinguje i wydala odpady. Nefron filtruje krew (poza komórkami krwi i białkami), utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową, przetwarza potrzebne substancje takie jak woda i minerały i pozbywa się odpadów wraz z moczem.
  W pewnym sensie więc mocz jest przefiltrowaną krwią, bądź dokładniej, krew jest efektem filtrowania moczu.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ WITAMINĘ C 1000+ TiB w dużej dozie o przedłużonym działaniu z dodatkiem dzikiej róży, bioflawonoidów z cytrusów i kwercetyny


  Problemy z nerkami

  Stany zapalne i infekcje

  Kluczową w ich leczeniu jest rola dużych dawek witaminy C zapewniająca zarówno zapobieganie, jak i leczenie przy odpowiednio wysokim poziomie nasycenia. Witamina C jest filtrowana przez nerki, co czyni jej suplementację formą terapii.

  Zwyrodnienie nerek

  Chroniczny nadmiar białka w diecie i niezbilansowana dieta prowadzą do zwyrodnienia nerek. Diety roślinne i wegetariańskie stanowią wirtualne rozwiązanie i naturalną przeciwwagę do nadmiaru białek spożywanych w zachodniej diecie.
  Ograniczenie białka jest generalnie uważane za skuteczny sposób leczenia postępującego zapalenia kłębuszków nerkowych, gdyż jest ono idealnym sposobem zapobiegania przedwczesnemu przeciążeniu azotem spowodowanym przez białko.
  Zalecane jest także zwiększenie ilości węglowodanów w diecie. Redukuje to katabolizm białek, a tym samym pomoże zapobiec ketozie. Ponownie kluczem zdaje się być bogata w złożone węglowodany dieta roślinna.

  nerki, pepsi eliot, this is bio

  Zespół nerczycowy

  Zespół nerczycowy to stan, który wynika z uszkodzenia tkanek i zaburzenia funkcji nefronu. Ma to związek z kolagenem (reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, itp.) i wynika z niedoborów witaminy C (i jej pomocników – bioflawanoidów). Naczynia krwionośne ulegają nieszczelności w przypadku braku odpowiedniej ilości witaminy C. Łatwo krwawiące dziąsła są tego widocznym objawem, ale łatwo przeciekające kłębuszki (część nefronu) są problemem znacznie większym i ukrytym, choć działającym na podobnej zasadzie.

  Ostra niewydolność nerek

  Leczenie chorób zakaźnych na wczesnym etapie znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo niewydolności nerek. W tym przypadku, kolejny raz, kalibracja witaminą C daje genialny efekt, wpływając na rozproszenie chorób zakaźnych.
  Witamina C zapobiega chorobom nerek. Między innymi zatrzymuje ona formację kamieni nerkowych i rozpuszcza te, które już powstały.
  Nawet zwolennicy „konwencjonalnych” metod leczenia w przypadku chorób nerek zalecają witaminę C i wysokiej jakości B-kompleks na choróbska nerek! Dla lepszych rezultatów, po konsultacji z naturopatą, podnieś dawki.

  Przy wczesnych objawach niewydolności, całkowicie odstaw białko odzwierzęce. Pij jak najwięcej soków warzywno-owocowych. Jeśli musisz ograniczyć ilość płynów, blenduj surowe lub blanszowane warzywa i jedz je jako puree. Smakuje lepiej niż można to sobie wyobrazić.

  Przykładowy przepis (według dra Christophera Gian-Cursio)/ ofkors wszystkie składniki bio/:

  – mały pomidor
  – papryka
  – sok z połowy cytryny lub limonki
  – pół ogórka
  – 6 liści sałaty rzymkiej
  – 3-4 łodygi selera naciowego

  Wkrój pomidora, paprykę i ogórka do blendera, połącz z sokiem z cytryny, blenduj do uzyskania gładkiej konsystencji. Dodaj liście sałaty i selera. Zblenduj do uzyskania pożądanej konsystencji i zjedz natychmiast.

  Przewlekła niewydolność nerek

  Dalsze pogorszenie stanu zdrowia oznacza utratę ważnego udziału nerek w aktywacji witaminy D. Wynikiem może być osteodystrofia (utrata wapnia z kości). Dlatego konieczna jest suplementacja witaminą D3+K2, magnezem i prawdopodobnie  mimo wszystko wapniem. Tu przeczytasz o znaczeniu witaminy K2 dla kości, a tu o paradoksie wapnia związanym z brakiem witaminy K2.

  Także suplementy bogate w aminokwasy są obiecujące w kontekście leczenia przewlekłej niewydolności nerek, szczególnie w połączeniu z białkiem w ilości do 25 gram dziennie. Typowa szpitalna dieta w przypadku przewlekłej niewydolności nerek zapewnia 40g białka dzienne, jednak uważam, że to za dużo.
  Przy niewydolności nerek polecam dietę 811.
  Warto zwrócić uwagę na to, że przeciętny mieszkaniec „zachodu” zjada od 100-120g białka, co znacznie przekracza normę. W wielu miejscach na świecie nie zjada się tymczasem nawet 40g, u nas natomiast potrójna porcja uważana jest za normalną… A później nikt nie łączy tego z okropnym stanem nerek skutkującym dializami.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ SWOJĄ WITAMINĘ D3 (cholekalcyferol) + K2 (mK7 Z NATTO, Z RENOMOWANEGO LABORATORIUM W GNOSISI) TiB DO SSANIA, WCHŁANIA SIĘ DO KRWIOBIEGU JUŻ Z RECEPTORÓW PODJĘZYKOWYCH!


  Dializa

  Wykonanie dializy, zarówno w domu jak i w szpitalu, generuje rokrocznie kosmiczne koszta, osłabia organizm i niszczy zdrowie. Podczas dializ wypłukuje się z organizmu wiele witamin, w tym witaminę C i witaminy z grupy B.

  Kamica nerkowa

  Jest 5 typów kamieni nerkowych:

  1. Kamienie fosforanowo-wapniowe, częste i łatwe do pozbycia się wraz z moczem za pomocą witaminy C.
  2. Kamienie wapniowe, także powszechne, ale nie rozpuszczają się w kwaśnym moczu.
  3. Fosforan magnezowo-amonowy (kamienie struwitowe) są znacznie rzadziej występujące, często pojawiają się po zakażeniu lub stanie zapalnym. Rozpuszczają się w moczu zakwaszonym witaminą C.
  4. Kamienie kwasu moczowego, które są spowodowane problemami z metabolizacją puryny (bazy chemicznej adeniny, ksantyny, teobrominy [w czekoladzie] i kwasu moczowego). Mogą tworzyć się w stanie takim jak dna moczanowa.
  5. Kamienie cystynowe, które są wynikiem dziedzicznej niezdolności do reabsorbowania cystyny. Większość kamieni tego typu występuje u dzieci, ale są one bardzo rzadkie.

  Rola witaminy C w zapobieganiu i rozpuszczaniu kamieni nerkowych:

  Bardzo powszechne kamienie fosforanowo-wapniowe mogą występować w drogach moczowych tylko jeśli ich środowisko nie jest kwaśne. Najbardziej powszechną formą witaminy C jest kwas l-askorbinowy, który rozpuszcza kamienie nerkowe i zapobiega ich powstawaniu.

  Ten rodzaj witaminy C rozpuszcza także kamienie magnezowo-amonowe, które według wielu dochtore klasyfikują się już „pod nóż”. Ten rodzaj kamieni wiąże się z chorobami i infekcjami dróg moczowych.

  Zarówno kamienie jak i infekcje można wyleczyć (i im zapobiec) dzięki odpowiednio dużym dawkom witaminy C (gramy nie miligramy, od 1g profilaktycznie, na co dzień, do wyższych dawek w przypadku chorób).

  Powszechne kamienie fosforanowo-wapniowe mogą wykształcić się w moczu z kwaśnym pH zarówno kiedy suplementujesz witaminę C, jak i kiedy jej nie suplementujesz.

  Jednak jeśli do witaminy C dodasz B-kompleks i magnez, ten typ kamieni ma nikłe szanse żeby się unormować. Oprócz suplementacji jednym gramem witaminy C dziennie, zaleca się dobry B-kompleks i ok. 400 mg magnezu.

  Askorbinian (aktywny jon witaminy C) podnosi produkcję szczawianów w ciele. Nie robi tego jednak sama witamina C. Dr Emanuela Cheraskin, Dr Marshall Ringsdorf i Dr Emily Sisley w swojej książce „Połączenia witaminy C” (1983) tłumaczą, że odpowiednia ilość tej witaminy redukuje niebezpieczne połączenie szczawianu i wapnia, redukując tym samym prawdopodobieństwo powstania kamieni.

  „Witamina C w moczu wiąże wapń i jego strukturę. To oznacza mniejszą szansę na to, że wapno oddzieli się i wytworzy kamienie fosforanowo-wapniowe.”

  Jak zredukować ryzyko powstania kamieni nerkowych:

  1. Zmaksymalizuj przyjęcie płynów. Zaczynaj dzień od co najmniej litra wody z cytryną, do 15 minut przed posiłkiem pij wodę z octem jabłkowym, nawadniaj się przez cały dzień, a także przed snem. Rano zafunduj sobie sok warzywny lub warzywno-owocowy. Sok marchwiowy, pomarańczowy, grejpfrutowy mają dużo cytrynianów, które zarówno hamują tworzenie się kwasu moczowego, jak i zatrzymanie tworzenia się soli wapnia.

  2. Kontroluj pH moczu: to pomaga zapobiec infekcjom dróg moczowych, rozwiązuje problem kamieni i im zapobiega.

  3. Jedz warzywa. Badania pokazały, że szczawiany w diecie nie są czynnikiem ryzyka przy powstawaniu kamieni nerkowych.

  4. Większość kamieni nerkowych składa się z wapnia. Aby uniknąć jego przemieszczania się w nieodpowiednie miejsca, należy suplementować witaminę K2, która jest ku temu niezbędna.

  5. Zaopatrz się w suplementowy kwartet  D3+K2, magnez i wapń.

  6. Upewnij się, że przyjmujesz B-kompleks wysokiej jakości, który zawiera także B6. Badania na zwierzętach wykazały, że niedobory B-6 bezpośrednio wpływają na powstawanie kamieni nerkowych i choroby nerek.

  7. Aby oczyścić się z kamieni, zrezygnuj z jedzenia mięsa. Mięso jest największym źródłem puryny. Naturopaci radzą w sytuacji problemów z nerkami leczenie sokami, kwaśnymi owocami (np. wiśniami) i dużą ilością witaminy C.

  8. Kamienie nerkowe są połączone także z wysokim spożyciem cukru. Wywal cukiernicę z kredensu i batoniki z diety.

  Źródła: 1

  owocek:)

  (Visited 14 456 times, 13 visits today)
  Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Wisia 30 lipca 2017 o 12:06

   Askorbinian sodu podnosi produkcję szczawianów w ciele? Czyli przy skłonności do tego typu kamieni lepiej nie suplementować tej formy witaminy C, w tym unikać wlewów wit C?

   1. Pepsi Eliot 30 lipca 2017 o 12:19

    tak

    1. Wisia 30 lipca 2017 o 14:25

     Pepsi a kontroluj ph moczu, czyli dieta alkaiczna/alkalizacja na zmianę z kwaszeniem np kwasem askorbinowym/cytryną/żurawiną/wiśnią? Dobrze rozumiem?

     1. Pepsi Eliot 30 lipca 2017 o 14:34

      ph na czczo 6,3 – 6,5
      ph o 12 7-7,5

      1. Wisia 30 lipca 2017 o 20:07

       Dzięki! :-*

      2. malgorzatamaria 18 kwietnia 2018 o 07:34

       Co to może oznaczać jeśli żywiąc się głównie warzywami i owocami z dodatkiem strączków, pestek i odrobiny zbóż PH poranne utrzymuje się w granicach 7,0- 8,0?

      3. Pepsi Eliot 18 kwietnia 2018 o 10:13

       że jest odrobinkę za wysokie, jeśli chodzi o pęcherz, ale jeśli chodzi o limfę jest bardzo ok. Zjadaj trochę więcej żurawin, czy witaminy C i z lekka Ci się obniży. Za to w południe trzymaj już 8.

      4. grzegorzadam 19 kwietnia 2018 o 06:02

       stan zapalny.

      5. malgorzatamaria 19 kwietnia 2018 o 08:51

       @grzegorzadam czy mógłbyś rozwinąć trochę tę myśl i wyjaśnić mechanizm tego zjawiska? W jaki sposób stan zapalny (gdzie? w pęcherzu?) podwyższa PH?

      6. grzegorzadam 23 kwietnia 2018 o 06:59

       Clark o tym mówi, Sircus i inni.
       Prawidłowe pH powinno być z rana kwaśniejsze po nocnym metabolizmie, w dzień
       powinno być na poziomie 7 do 8.
       Wszelkie wahania w tym zakresie świadczą o niepożądanych stanach zapalnych
       lub innych przyczynach.

      7. malgorzatamaria 23 kwietnia 2018 o 08:37

       Ok. Dzięki za naprowadzenie.

   2. mini 26 czerwca 2018 o 11:47

    Należy pić odpowiednio dużo wody źródlanej, uważać na nadmiar białka w diecie, uważać na toksyny – alkohol, nadmiar cukru. Warto też stosować fitolizynę, jeśli ma się skłonności do pojawiania piasku w drogach moczowych – chroni przed powstawaniem kamicy.

    1. grzegorzadam 12 lipca 2018 o 07:27

     piasek nigdy nie pojawi się przy prawidłowym nawodnieniu z magnezem!

  2. Monika 30 lipca 2017 o 12:29

   Tak to prawda, stosuję regularnie naturalną witaminę c i rzeczywiście bardzo pomaga na stany zaplane, gojenie się ran. …

  3. Marta 30 lipca 2017 o 13:41

   Wielotorbielowatość nerek…na ten problem sa jakies zalecenia?

  4. Edyta 30 lipca 2017 o 14:22

   Moze byc np Acerola?czy ona zaliczana jest do naturalnej wit C?

   1. Pepsi Eliot 30 lipca 2017 o 14:35

    kwas askorbinowy TiB to również ten sam kwas, który znajduje się w aceroli

    1. banana 30 lipca 2017 o 20:56

     tak, ale acerola lepsza prawda? pisałaś kiedyś o tym ze kwas askorbinowy to samo pudełko.

     1. Pepsi Eliot 30 lipca 2017 o 22:13

      nie od razu byłam taka śliczna i mądra 🙂 Nie, acerola nie jest lepsza, co nie znaczy,że masz jej nie używać, ale kalibracji nią nie zrobisz.

  5. Jaaa 30 lipca 2017 o 19:03

   Czy piasku / kamieni z nerek można się naturalnie pozbyć ( np. jak w wpisie wit C), czy konieczny jest zabieg ?

   1. grzegorzadam 1 sierpnia 2017 o 18:42

    Może przeczytaj jeszcze raz wpis?

  6. Nina 30 lipca 2017 o 20:29

   Ludziki osa albo pszczola w dlon mnie ugryzla 2 dni temu….dlon mi spuchla jak balon..wszyscy mowia ze mam alergie…bolalo i pieklo i schodzi powoli…dzis 2 dzien od ugryzienia mija..hak na przyszlosc temu zaradzic..nie planuje wiecej lapac osy w reke..ale jakby co..czemu taka reakcja i spuchniecie nastapilo?:(

   1. Pepsi Eliot 30 lipca 2017 o 22:15

    no bo jesteś uczulona i ciesz się, że tak lekko, bo mogło puchnąć w bardziej niebezpiecznym miejscu.

  7. Nina 30 lipca 2017 o 22:20

   A.jak sie.pozbyc tego uczulenia??:/

   1. grzegorzadam 1 sierpnia 2017 o 18:42

    Nie ma na to recepty. Trzeba mieć przy sobie coś awaryjnego zawsze.
    ”Użądlenia pszczoły lub osy są bardzo bolesne i – co gorsza – mogą być również niebezpieczne, ponieważ wiele osób jest uczulonych na ich jad. Przede wszystkim należy obejrzeć ranę i sprawdzić, czy nie pozostało w niej żądło. Jeśli tak, trzeba je usunąć i przemyć ranę wodą z mydłem. Kwiat nagietka ukoi ból i zmniejszy obrzęk. Wetrzyj go w pokąsane miejsce. Podobne działanie ma liść babki. Świeżo zerwanym liściem natrzyj chore miejsce. Możesz też zanurzyć go w wodzie i obłożyć nim ślad po ukąszeniu.
    Jad osy i szerszenia jest zasadowy i dlatego najlepiej zobojętni go okład o słabym odczynie kwaśnym, np. z octu lub soku z cytryny.

    Natomiast jad pszczoły jest kwaśny, więc zneutralizują go zasadowe okłady z sody. Na koniec obłóż rankę kostkami lodu.”

  8. Avokado 31 lipca 2017 o 09:09

   Droga Pepsi! Chciałam zakupić u Was suplementy Ale czy pomożesz mi bo nie wiem co mi potrzeba. Zrobiłam badanie krwi: homocysteina, b12, kwas foliowy (pisałaś żeby to zbadać bo mam ogólnie jazdy psychiczne a w okres jest katastrofa), ferrytyna, fibrynogen, Tsh, Ft3, Ft4, glukoza, lipidogram, mocz, morfologia z rozmazem , potas, sód, Wit d3. Czy mogę napisać wyniki tutaj czy lepiej na maila?

   1. Pepsi Eliot 31 lipca 2017 o 10:58

    możesz tutaj, z boku podaj wartości referencyjne laboratorium, dobiorę

    1. Avokado 31 lipca 2017 o 15:41

     Morfologia krwi:
     Leukocyty 6,8 tys/µl 3,8- 10,0
     Erytrocyty 4,76 mln/µl 3,9-5,2
     Hemoglobina 13,9 g/dl 11,2-15,7
     Hematokryt 42,4 % 34-45
     MCV 89,1 fl 79-95
     MCH 29,2 pg 26-32
     MCHC 32,8 g/dl 32,2-35,5
     Płytki krwi 300 tys/µl 150 -400
     Limfocyty % 29,5 % 20-40
     Limfocyty # 2 tys/µl 1,0-3,0
     Neutrofile % 62,5 % 40-80
     Neutrofile # 4,3 tys/µl 2,00-7,00
     Inne(Eo,Bazo,Mono) % 8 % 0-24
     Inne (Eo,Bazo,Mono) # 0,5 tys/µl 0,0-1,8
     RDW-CV 13,6 % 12-15
     PDW 10,5 fl 10-16
     MPV 9,3 fl 9,00-13,00
     P-LCR 19,7 % 19-47

     Rozmaz krwi met. Schilinga
     Gran. pałeczkowate 3 % 1-5
     Gran. segmentowane 55 % 40-70
     Gran. kwasochłonne 5 % 1-5
     Limfocyty 31 % 20-45
     Monocyty 6 % 3-8
     Badanie ogólne moczu Przejrzystość przejrzysty
     Barwa słomkowy
     Ciężar właściwy 1,016 kg/l 1,015-1,030
     pH 5,0 5,0-7,0
     Glukoza nieobecna
     Ketony nieobecne
     Urobilinogen w normie mg/dl 0,0 1,0
     Bilirubina nieobecna
     Białko nieobecne
     Azotyny nieobecne
     Erytrocyty nieobecne
     Leukocyty w normie
     Osad moczu met. cytometrii przepływowej Erytrocyty 3,90 /µl 0,00-30,70
     Leukocyty 8,20 /µl 0,00-39,00
     Nabłonki płaskie 4,80 /µl 0,00-45,60
     Wałeczki 0,00 /µl 0,00-2,00
     Bakterie 178,00 /µl 0,00-130,00

     Sód 138,20 mmol/l 135-145
     Potas 4,09 mmol/l 3,50-5,50
     Witamina B12 369,50 pg/ml 197,00-771,00
     Kwas foliowy 17,09 ng/ml 4,60-18,70
     Ferrytyna Ferrytyna 104,20 µg/l 13,00-150,0
     Glukoza Glukoza 102 mg/dl 70,00-99,00

     Lipidogram (CHOL, HDL, LDL, TG)
     Cholesterol całkowity 205,30 mg/dl 0,00-190,0
     Cholesterol HDL 73,40 mg/dl ≥ 45 mg/dl
     Cholesterol LDL 111,30 mg/dl. <115 mg/dl
     Trójglicerydy 103 mg/dl ≤ 150 mg/dl

     Fibrynogen 3,68 g/l 1,80-3,50
     CRP, ilościowo 0,40 mg/l 0,00-5,00
     Homocysteina 7,82 µmol/l Z suplementacją folianami: < 12 umol/l, bez suplementacji folianami: < 15 umol/l

     TSH 2,15 µIU/ml 0,350-4,940
     FT3 3,25 pg/ml 2,0-4,40
     FT4 FT4 1,06 ng/dl 0,70-1,48

     Wit D3 będzie dziś ale później.

     1. Pepsi Eliot 31 lipca 2017 o 19:27

      Jesteś zakwaszona,zrób kurację 4 Greensem This is BIO i Acai Berry This is BIO ( jak i co powiem, gdy napiszesz co zakupiłaś) , brakuje Ci Omega 3 TiB, badałaś insulinę na czczo? Masz podwyższony cukier. Ile masz lat? Podaj wyniki 25(OH)D.

      1. Avokado 31 lipca 2017 o 20:23

       Tym razem nie badałam Ale w lutym insulina na czczo była 9.8 a po 2 godz od podania glukozy 24.4. Wiem że mam problem z cukrem. Ale widze ze niewiele sie glukoza zmienila bo w lutum bylo 99 na czczo a teraz 102. Między innymi dlatego przeszłam na paleo bo zle się czułam.
       Wynik badania d3 będzie jutro rano. Więc ta omege 3 też mam kupić?

      2. Pepsi Eliot 31 lipca 2017 o 20:52

       tak, ze względu na Fibrynogen, chciałabym żebyś miała bliżej 3

      3. Avokado 31 lipca 2017 o 20:25

       Mam 33 lata.

      4. Avokado 31 lipca 2017 o 20:42

       Mam wyniki d3- 91ng/ml. Mam już nie suplementowac więcej?

      5. Pepsi Eliot 31 lipca 2017 o 20:51

       tak, już odstaw

      6. grzegorzadam 1 sierpnia 2017 o 19:26
      7. Avokado 31 lipca 2017 o 21:05

       Pepsi a co z kwasem foliowym, homocysteina i b12- tam wszystko ok? Bo myślałam o b3 Ale sama nie zdecyduje tym bardziej jeśli wyniki są ok.

      8. Pepsi Eliot 1 sierpnia 2017 o 08:25

       w Twoim przypadku wystarczy Greens & Fruits TiB, po nim też spada homocysteina, a wszystko w nim jest wyważone i dostarczy wszystkiego.

      9. Avokado 1 sierpnia 2017 o 09:06

       Ok. Tzn mam kupić 4 Greens czy Green&Fruit minerały? Bo wydaje mi się ze to dwie różne rzeczy a wyżej napisałaś 4Greens?

      10. Pepsi Eliot 1 sierpnia 2017 o 09:22

       różne i inaczej działają, ale w Twoich potrzebach się pokrywają, jednak 4 greens to przede wszystkim detox i potem odżywianie, a Greeens & Fruits to przede wszystkim odżywianie (bardzo rozbudowane) i potem detox. Wiel osób używa tych dwóch preparatów w tym samym czasie.

      11. Avokado 1 sierpnia 2017 o 09:29

       Oki dziękuję za pomoc. To zamówię na początek 4 Greens, omege 3 i Acai Berry. A potem ewentualnie w trakcie doloze Green&Fruit czy tak będzie dobrze? Napisałam maila do Was do sklepu z zapytaniem o dostedostępność Acai Berry bo sie skonczyla ale nie dost odp. Więc poczekam jak już będzie i zamówię wszystko razem.

      12. Pepsi Eliot 1 sierpnia 2017 o 09:35

       wczoraj była ogromna dostawa i wszyscy zakręceni, ale nie ta z acai berry, są chyba jeszcze na stanie ostatnie sztuki

      13. Avokado 1 sierpnia 2017 o 09:42

       Nie ma niestety! To nic poczekam A potem napiszę tu i dasz znać jak dawkowac:-) dZiękuję Ci za cierpliwość i za cała pomoc jesteś naj! Kocham :-*

      14. Pepsi Eliot 1 sierpnia 2017 o 10:18

       ofkorsik <3

      15. Avokado 2 sierpnia 2017 o 09:08

       Pepsiku właśnie zakupiłam 4Greens, omega 3 i k2. Acai Berry kupię jak będzie dostępna bo nie ma info o dacie dostępności, dzwoniłam i też nie wiedzą a ja chce już działać więc kupiłam resztę. Proszę napisz jak dawkowac w moim przypadku 4 Greensa i omege i czy to nie koliduje z jodem przez skórę?

      16. Pepsi Eliot 2 sierpnia 2017 o 15:25

       nie koliduje, 4 greensa łyżeczka do zielonego szejka, kiedy chcesz, 1 Omega i 1 K2 po śniadaniu.

      17. Avokado 2 sierpnia 2017 o 15:33

       Dziękuję. Jak możesz to napisz jeszcze Acai Berry bo rano po złożeniu zamówienia okazało się że jeszcze kilka sztuk było i dzwoniłam i odrzuciłam do zamówienia: -)

      18. Pepsi Eliot 2 sierpnia 2017 o 15:36

       acai też łyżeczka do czego chcesz i kiedy chcesz, do szejka, do zupy (tylko po zagotowaniu), do lodów z mrożonych bananów, ja nawet biorę sobie do ust ot tak po prostu.

    2. Avokado 31 lipca 2017 o 16:00

     Ogólnie mam jakiś problem hormonalny: w maju wycięto mi polipy na macicy i przerośnięte endometrium,trądzik i okropne wypadanie włosów. Z psychicznych leki i stany depresyjne ale pojawiają się coraz zadziej- podejrzewam ze to zasługa suplementacji Wit D3+k2, magnez, sól, jod. Od lutego jestem na paleo.

     1. grzegorzadam 1 sierpnia 2017 o 19:29

      Z psychicznych leki i stany depresyjne ale pojawiają się coraz zadziej-
      podejrzewam ze to zasługa suplementacji Wit D3+k2, magnez, sól, jod”

      Tak, na pewno.

      1. Avokado 1 sierpnia 2017 o 21:31

       Grzegorz a czy przy tak wysokim poziomie d3 nic sie nie będzie działo? Jak zobaczyłam wynik 91 to aż podskoczylam z radości: -)
       Co do herbatki o której pisała Pepsi już ja piłam przez 2 tyg. Ale chyba muszę częściej robić takie dwutygodniowki- ogólnie na początku podnosiła ciśnienie a potem miałam juz lepsze samopoczucie(tzn energie).
       Co do jodu to poprawił się wynik tarczycy zarówno tsh jaki ft3 i ft4 w porównaniu z wynikami w lutym. Zarówno wtedy jak i teraz wyniki były w normie Ale np ft4 było praktycznie na dolnej granicy normy. Wydaje mi się ze to zasługa jodu.

      2. grzegorzadam 2 sierpnia 2017 o 05:05

       czy przy tak wysokim poziomie d3 nic sie nie będzie działo? ”

       Właśnie ma się dziać, między 90 a 150 ng wg Bowlesa.
       Toksyczność ponoć od 250-300, ale ciężko znależć dowody na to.
       ….

      3. Avokado 2 sierpnia 2017 o 08:33

       Ok więc spróbuje. Skoro teraz mam wynik 90 to ile powinnam brać d3+k2 i przez jaki okres czasu żeby podbić a żeby nie zrobić sobie kuku?
       Póki co od 2 tyg przestałam brać.

      4. grzegorzadam 2 sierpnia 2017 o 20:20

       Jaka waga ? Do ilu chcesz podwyższyć?

      5. Avokado 2 sierpnia 2017 o 20:34

       Napisałeś żeby podciagnac do 110 a Bowles pisze nawet o 150. Powiedzmy do 130? Żeby było bezpiecznie. Napisałeś żeby później trzymać wynik 3 miesiące. Jak to sprawdzac? Co miesiac badanie? A potem odstawiam d3? Waże 65kg.

      6. Pepsi Eliot 2 sierpnia 2017 o 21:24

       Avokado, żeby było jasne, GA jest czytelnikiem bloga, tak samo jak Ty i po prostu komentuje, musisz mieć na uwadze fakt, że podobnie jak ja, nie jest lekarzem i nie ma uprawnień do dawania jakichkolwiek porad. Dzieli się wiedzą, ale należy wszystko konsultować z pracownikiem służby zdrowia.

      7. grzegorzadam 4 sierpnia 2017 o 15:52

       Nikt tu nie udziela porad.

     2. Avokado 2 sierpnia 2017 o 22:19

      Wiem Pepsi nic sie nie martw, nie zrobię niczego czego nie będę pewna:-)
      Co do lekarzy to jak dla mnie to Ty i GA macie większą wiedzę:-)

      1. grzegorzadam 4 sierpnia 2017 o 14:38

       Wg dr von Heldena, aby podnieść i utrzymać 130 przy tym poziomie i wadze.

       1. Terapia początkowa
       (130-91) ng/ml x65 x 10000: 70= 362 tys. I>U
       To dzielisz na 5-7 dni, wychodzi po72 tys. na 5 dni lub 51 tys na 7 dni.

       2. Terapia podtrzymująca
       130 ng/ml x 0.2 x65 x 10000 : 70 = 240 tys I.U na miesiąc
       czyli 8 tys. I.U dziennie.

      2. J 22 marca 2018 o 14:33

       Grzegorzu wytłumaczysz kolejno jednostki ? czemu 10000 dzielisz na 70?

      3. grzegorzadam 22 marca 2018 o 22:51

       Helden tłumaczy w podręczniku, wzór jest dobry, sprawdzony.

  9. owocek 31 lipca 2017 o 18:50

   batoniki raw również ? ;))

   1. Pepsi Eliot 31 lipca 2017 o 19:09

    nie 🙂

  10. Michał 1 sierpnia 2017 o 13:16

   Słyszałem, że nerki psują się przy chemioterapii… Jak można temu zapobiec, również witamina c i b-complex?

   1. grzegorzadam 1 sierpnia 2017 o 18:21

    Nie stosować chemii.

  11. duszek 31 sierpnia 2017 o 07:48

   Mam takie pytanko czy przy encortonie można zażywać witaminę C.

   1. grzegorzadam 31 sierpnia 2017 o 20:43

    Nie lepiej zamienić na wit.C?

    1. duszek 1 września 2017 o 07:21

     Nie wiem czy można tak od razu zamienić na wit.C i zrezygnować z encortonu bo córka zażywa go od 4 lat. Ma zespół nerczycowy. Teraz ma dawkę 20 mg bo ma białko w moczu. Jak jej zniknie całkiem to redukuję na mniejszą dawkę o 2,5 mg czasami 5 mg. Tylko w tym problem ze nie mogę zejść na 0 bo od razu pojawia się białko.

     1. grzegorzadam 2 września 2017 o 16:53
  12. duszek 4 września 2017 o 17:38

   Na szczęście córka nie ma problemu z niewydolnością nerek i wyniki z kreatyniny ma dobre. jedynie ma problem z tym białkiem. przy każdej infekcji (nawet jak ma katar) i jak zmniejszam dawkę na minimalną to pojawia się jej to białko i cały czas zażywa ten steryd (encorton).

   1. grzegorzadam 5 września 2017 o 21:52

    Ma zespół nerczycowy i nie ma problemu z nerkami?

  13. duszek 11 września 2017 o 11:40

   Dzięki Bogu tak. Ma jedynie problem z nadnerczami i kanalikami nerkowymi. bo one przy każdej infekcji przepuszczają białko do moczu. Po prostu źle filtrują i nie wiem jaka może być tego przyczyna. lekarze nic nie wiedzą tylko dają te sterydy.

   1. grzegorzadam 11 września 2017 o 18:52

    Dzięki Bogu tak. Ma jedynie problem z nadnerczami i kanalikami nerkowymi.”

    Dalej nie rozumiesz, organizm to jedna całość!
    Jak nie pracują nadnercza to i z nerkami coś jest nie tak!
    Jakie jest pH i kolor moczu?

    poczytaj o nasturalnych sposobach nas to:
    https://www.earthclinic.com/cures/kidney_disease.html

  14. Sepu 11 września 2017 o 13:30

   Odkopię nieco temat, bo mam niezłą zagwozdkę z białkiem. Dosyć intensywnie ćwiczę na siłowni i zgodnie z zaleceniami dietetyka – by złapać dodatkowe kg mięśni – spożywam ok. 2g białka na każdy kg masy ciała, czyli jakieś 160g czystego białka (ok. 400g mięsa, jajek, serów dziennie). Naprawdę nie mam pojęcia w jaki inny sposób dostarczyć budulec mojemu ciału, skoro tylko białko zwierzęce jest w stanie dostarczyć mi wszystkie aminokwasy egzogenne.

  15. duszek 14 września 2017 o 16:30

   ph – 6,5- 7 a barwa – słomkowy

   1. Pepsi Eliot 14 września 2017 o 20:42

    o której godzinie? jak na czczo trochę zbyt zasadowy, ale nie jest źle, kolor na czczo ma być biały

    1. duszek 15 września 2017 o 14:21

     Zazwyczaj po przebudzeniu, więc trudno mi określić godzinę bo jest różna. I co proponujesz Pepsi? mam jej podać askobinian sodu. tylko ze ona ma 15 mg encortonu. ostatnio robiłam jej badania i wyszedł jej wysoki cholesterol – 248 mg/dl, TSH – 5,050 IU/ml i żelazo – 181 g/dl. lekarz mówił, że po białku to normalne. za kilka tygodni powtórzę badania i zobaczymy.

     1. grzegorzadam 15 września 2017 o 14:38

      wyszedł jej wysoki cholesterol – 248”

      Dlaczego wysoki? Organizm zwiększa ilość przy stanach zapalnych.

   2. grzegorzadam 14 września 2017 o 23:42

    Na czczo słomkowy po nocy może być 😉

  16. patiii 16 października 2017 o 14:46

   mam pytanie- u mojej 2.5 letniej córeczki czesto wychodzi kw.askorbionwy w moczu a z osadu liczne szczawiany wapnia lub na przemiennie liczne fosforany wapnia… nie suplementuje juz wit c aceroli ze wzgledu na ta obecność kwasu w moczu czy powinnam jednak zacząć?

   1. grzegorzadam 16 października 2017 o 15:22

    Poczytaj o nerkach, szczawianach:
    http://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/

    O nadmiarach wapnia, niebezpiecznych i dlaczego magnez jest tu niezbędny:
    http://www.pepsieliot.com/jak-szybko-rozpoznasz-ze-masz-braki-magnezu-lekarz-ci-tego-nie-powie/

    ”nie suplementuje juz wit c aceroli ze wzgledu na ta obecność kwasu w moczu czy powinnam jednak zacząć?”

    Nie musi być kwas, tu lepszy askorbinian, dostarczyć wit.C trzeba.

  17. mamakaroli 2 grudnia 2017 o 00:24

   Pepsi, wielkie dzieki za tego bloga, otwiera mi oczy w wielu aspektach-szacun…. Chcę zakupić 4 greens i Greens&fruits dla siebie ale zastanawiam się czy mogłaby je również spożywać i w jakiej ilości moja 4 letnia córeczka? Będę ją w najbliższym czasie odrobaczać i tak sobie pomyślałam czy do usunięcia toksyn, które puszczą robaki mogłabym użyć tych preparatów?? Bardzo proszę o małą podpowiedź

   1. Pepsi Eliot 2 grudnia 2017 o 08:21

    4 greens tak, ale zaczynaj od malutkiej ilości, aby przyzwyczić dziecko do nowego pokarmu, a także że nadwrażliwość może zawsze się pojawić. Natomiast Greens & Fruits (są dla dorosłych) które nasz pediatra Agnieszka również zaleca dla dzieci – też jej możesz podać- po przecięciu na pół i dobrym ubiciu w moździerzu , ale dopiero po kuracji odrobaczającej, żeby nie dokarmiać pasożytów. http://www.pepsieliot.com/jak-bezpiecznie-oczyscic-dziecko-z-pasozytow/ mega ważna będzie też D3 w protokole z K2

    1. mamakaroli 4 grudnia 2017 o 22:29

     dziekuje Pepsi za podpowiedź:) zaraz idę na zakupy:)

   2. grzegorzadam 2 grudnia 2017 o 09:30

    Będę ją w najbliższym czasie odrobaczać”

    Masz diagnozę?

    1. mamakaroli 4 grudnia 2017 o 22:25

     mała chodzi do przedszkola (wylegarnia chorób i nie tylko), tutaj w uk rodzice niesety nie dbają aż tak bardzo o dzieciaki. córka od jakiegos czasu ma podkrążone oczy, słabszy apetyt, ciągnie ją do słodkiego, zauważyłam już kilka razy że drapie się „z tyłu” i wtedy płacze że ją „swędzi” a do tego wszystkiego okazało się ża niania ma 2 psy, co niestety spowodowało zmianę niani. pomyślałam więc o „robakach i odrobaczeniu”. badań na robaki nie mam szans tutaj zrobić a jezli zgłosze GP że mam taki problem, to przepisze mi chemiczne lekarstwo i basta, w dodatku tylko dla niej ponieważ dla niego to niezrozumiałe że musi odrobaczyć sie jednoczesnie cała rodzina a nie tylko dziecko.

     1. grzegorzadam 5 grudnia 2017 o 08:14
      1. mamakaroli 5 grudnia 2017 o 19:19

       Dziekuje:)

  18. Onka 6 marca 2018 o 11:41

   Witam, ponad 2 tygodnie temu dostałam zapalenia pęcherza po naprawdę dłuższej przerwie. Próbowałam witaminy C, obu form, srebra koloidalnego, pić bardzo dużo, i po 1,5 dnia w potwornym bólu sięgnęłam po Furagin. I tak minęło 2 tygodnie, dawki zmniejszyłam ale jak tylko próbuję zmniejszyć jeszcze bardziej żeby w końcu odstawić powraca nieprzyjemne pieczenie i parcie na mocz. Popijam teraz witC (kwas askorb), pokrzywę i Nefrobonisan Ojca Grzegorza (nawłoć, skrzyp, rdest ptasi, brzoza borówka brusznica) 2x dziennie oraz herbatkę na 60 chorób Pepsi i są chwilowe postępy po czym znów zaczyna się to samo.
   Wczoraj dzieci przywlokły mi coś na kształt łagodnej grypy żołądkowej i zaczęło mnie mdlić, doszły dreszcze, brak sił, bulgotanie w żołądku i ból pleców w okolicach nerek. Oczywiście sie przestraszyłam, że nerki mi padają. Zwiększyłam wit C, popiłam srebra i jakoś egzystuje, ale nie wiem jak porządnie wyjść z tego stanu oraz nie wracać do Furaginu i innego syfu.
   Jakieś sugestie?
   Dodam, że kilka dni przed zapaleniem robiłam sobie badania kontrolne i mocz miałam dobry, żadnych bakterii, CRP niziutkie, morfologia dobra.

   1. Pepsi Eliot 6 marca 2018 o 14:46

    Kuracja Greens & Fruits TiB, pierwszy miesiac po 1 tabletce do śnaidania i obiadu, następnie tytlko po 1 do śniadania. Chrupać żurawiny BIO< pić sok. Na czczo terapia 4 szklanek http://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, po śniadaniu D3 +K2 TiB i 1 Omega 3 TiB.
    To duża odporność, oczyszczanie i odżywianie

   2. 1. Ted z Bangkoku, Tajlandia odpowiada:

    „Najlepszym lekiem na UTI jest najprostszy i najszybszy lek w postaci soli morskiej.
    Dawka wynosi 1 łyżeczka soli morskiej rozpuszczonej w szklance wody,
    plus sok żurawinowy lub proszek mannozowy w przybliżeniu 2 łyżeczki 5 x dziennie.
    Sól morska jest przyjmowana tylko w jednej dawce i nie ma konieczności przyjmowania dodatkowej dawki. Bakterie powodujące UTI wydają się słabnąć od soli.
    W rzeczywistości picie zbyt dużej ilości wody zmniejsza zasolenie moczu, co zachęca do infekcji moczowej, dlatego dodanie jednej dawki soli morskiej powinno wykazywać ulgę w bólach w ciągu kilku minut, a następnie podtrzymuj dawkę 1/4 (½) łyżeczki na JEDNĄ szklankę wody pitnej.
    Jest to najbardziej skuteczny środek, jaki znalazłem do tej pory.

    2. Przy zapaleniu pęcherza moczowego wykorzystać następujący przepis.

    Pół szklanki kaszy jaglanej umyć, umieścić w litrowym słoiku, zalać szklanką zimnej przegotowanej wody i długo rozcierać dłońmi lub łyżką, aż woda stanie się biała i się spieni. Wypić wszystko od razu. Zrobić tak 4-5 razy dziennie. Czas trwania kursu leczenia – 2 tygodnie. Kiedy wszystko się unormuje, można pić nie 4-5 razy dziennie, a tylko 1 raz dziennie, ale kurs trzeba dokończyć.

   3. grzegorzadam 6 marca 2018 o 22:04

    Wczoraj dzieci przywlokły mi coś na kształt łagodnej grypy żołądkowej i zaczęło mnie mdlić, doszły dreszcze, brak sił, bulgotanie w żołądku i ból pleców w okolicach nerek. ”

    Skuteczna tania kuracja węglem:
    https://youtu.be/JSi52nCY4as

    1. Onka 9 marca 2018 o 21:59

     Pepsi i Grzegorzu, dziękuję Wam za odpowiedzi. 4 szklanki powoli wdrażam. A przykre dolegliwości zapalenia pęcherza jak na razie udało mi się zakończyć jeszcze innym sposobem – kasza, owszem, ale jęczmienna. Może komuś się przyda, więc wklejam:

     Barley Water, czyli „Woda jęczmienna”. Bierzemy garść, (lub dwie) kaszy jęczmiennej, wrzucamy do garnka i dokładnie płuczemy (woda ma być przezroczysta i bez piany), odsączamy, zalewamy 1 litrem wody (można dodać plasterki imbiru) i gotujemy kaszę do miękkości (od 20-30 minut). Studzimy, odcedzamy i do uzyskanej wody dodajemy sporo soku z cytryny. Można posłodzić stewią lub miodem. Pijemy małymi łyczkami. W szybkim tempie następuje poprawa. Warto powtórzyć kilka razy.

     1. grzegorzadam 10 marca 2018 o 09:40

      Na pewno się przyda 🙂

  19. Weronika 8 marca 2018 o 18:25

   Cześć! A znacie może jakiś protokół na usuwanie wody z organizmu?

   1. Pepsi Eliot 8 marca 2018 o 19:51

    Nawadnianie, picie wody. Naturalne diuretyki jak szparagi,wywar z pietruszki. Na jakim tle zatrzymuje się woda? Nerki były badane? Kreatynina? Potas, sód? Kwas moczowy, mocznik?

    1. Ala 28 marca 2018 o 15:30

     a co jeśli potas jest za wysoki, okolice 6 mmol/l? wymar z pietruszki będzie ryzykowny?

     1. grzegorzadam 28 marca 2018 o 15:51

      Ryzykowny?

      Jak z sodem, była analiza włosa?

      1. Ala 28 marca 2018 o 21:20

       ponoć wywar z pietruszki ma dużo potasu… sód ok 144 mmol/l, apw dopiero będzie robiona

      2. grzegorzadam 29 marca 2018 o 11:03

       Napisz co wyszło z APW.

     2. Pepsi Eliot 28 marca 2018 o 16:04

      wprowadzenie szklanki zero przed 4 szklankami z sodą i solą

   2. grzegorzadam 9 marca 2018 o 09:20

    Nerki.
    PH moczu, zioła, potas, sól,

  20. Weronika 9 marca 2018 o 10:30

   Dzięki za odpowiedź! 🙂 Piję ok. 3l wody dziennie. Stosuję Pani metodę 4 szklanek codziennie i oczyszczam nerki herbatką również Pani przepisu. Właśnie z nerkami mam problem po ostatniej chorobie cewki moczowej, ale po dwóch tygodniach stosowania w/w naparu i 4szkl. dokuczanie nerek praktycznie całkowicie minęło. Kreatyniny nie badałam, ale kwas moczowy w górnej granicy normy (ale badany był po chorobie, więc prawdopodobnie teraz jest już niższy). Całe ciało mam jakby opuchnięte, właśnie z powodu wody, choć to zaczęło się dużo wcześniej niż moje choroby układu moczowego (właściwie dopiero niedawno skojarzyłam te fakty). Podejrzewam, że to problem z pompą sodowo-potasową aka brak potasu (bo raczej nie sodu). Warto suplementować K? Myślałam, że może jest jakiś protokół jak np. oczyszczanie wątroby.

   1. Pepsi Eliot 9 marca 2018 o 11:31
  21. Sławek 24 marca 2018 o 11:57

   Witam, potrzebuje Pomocy Córka obecnie ma18 miesięcy od dłuższego czasu około (8-10 mc) zauważyliśmy że brzydko pachną pieluchy , ale myśleliśmy że to wina pieluch i zwlekaliśmy trochę po czym zrobiliśmy badania z krwi oraz moczu, z krwi Alat i Aspat był powiększony postanowiliśmy zrobić USG gdzie wyszła powiększona wątroba a z nerkami było wszystko ok (czyste), wyniki moczu również brzydkie a w posiewie wyszła bakteria – Escherichia Coli. Córcia chyba od dłuższego czasu wstrzymywała mocz bo chyba ja bolało sikanie, od około 5 mc podawaliśmy jej vit D i cebion, potem kwas lascorbinowy czasem do cherbatki, za jakiś czas po konsultacji dr C. H. dołączyliśmy vit K2MK7 za około miesiąc znów zrobiliśmy USG gdzie wyszły dwa Złogi jeden 2,6mm drugi 2mm po około 3 miesiącach powtórne USG(3) i znów wyszły złogi które się powiększyły jeden 4,mm drugi 3,5 lekarz robiący USG określił to jako złóg lub kamień ale nie był pewny co tak naprawdę. Dostaliśmy Stresa i wszystko co do tej pory podawaliśmy to jest odstawione. Chodzimy do nefrologa gdzie pani dr. przepisała juz 3 -antybiotyki na Escherichia Coli do tej pory po 3 antybolach bez poprawy teraz mamy podawać furagine od poniedziałku do piątku a w weekend Bactrim i tak przez 3 tygodnie. Po czym mamy zrobić badanie na cofanie się moczu ale uprzedziła nas Nefrolog że musimy zlikwidować ta bakterie bo tak to nikt nam tego badania nie zrobi , jeżeli ktoś miał taki problem to proszę się odezwać bo przeraża nas taka bezczynność. Zaznaczę że nie szczepiona od 3mca Dziękuję z góry i przepraszam za błędy.

   1. Pepsi Eliot 24 marca 2018 o 12:57

    kalibracja witaminą C, kwas askorbinowy z sokiem pomarańczowym świeżym. Kuracja uodporniająca, wszelkie niezbędne witaminy i minerały (na przykład 1/3 tabletki Greens & Fruits TiB (produkt dla dorosłych, ale nasza pediatra poleca dzieciom) do śniadania, lub 1 Multi Kids G&G, wprawdzie dopiero od 2 lat może być stosowane,ale to są szczególne przypadki spadku odporności, poziom 25(OH)D około 50, sok z żurawin.

    Gdybyście zdecydowali się na kurację UVA URsi https://www.pepsieliot.com/czy-ktos-w-ogole-mysli-o-swoich-nerkach/, nie wiem czy takiemu dziecku już można zrobić kurację mącznicą, z drugiej strony bez problemu lekarze zapisują antybiotyk i furaginę (czytaliście ulotkę do furaginy?), chodzi o to, że przy kuracji Uva Ursi nie może być zakwaszony mocz, a żurawiny zakwaszają, więc nie idą te kuracje w parze.

    Nie jestem lekarzem

   2. grzegorzadam 24 marca 2018 o 13:06

    Jakie dziecko ma pH moczu?
    jUż może mieć kłopoty z nerkami.

    ”Chodzimy do nefrologa gdzie pani dr. przepisała juz 3 -antybiotyki na Escherichia Coli do tej pory po 3 antybolach bez poprawy teraz mamy podawać furagine od poniedziałku do piątku a w weekend Bactrim i tak przez 3 tygodnie.”

    Niestety ale to jest prosta ścieżka do poważniejszych kłopotów.
    POdawanie furaginy z polisorbatem.
    W temacie jest co można robić.

  22. azc97 6 czerwca 2018 o 08:55

   Dzień dobry, ost pisałam w sprawie niewydolności nerek i obecnie jestem w szpitalu i lekarze planuja wykonac badania kwalifikujace do przeszczepu wyprzedzajacegp i w sumie jestem w szoku bo zaczęłam stosowac Twoje rady Pepsi i Grzegorzaadama i nawet w polowie nie jestem kuracji. Teraz zaluje ze polozylam się tutaj do szpitala, bo az takich zlych wynikow nie mam :<

   1. grzegorzadam 6 czerwca 2018 o 23:34

    Teraz zaluje ze polozylam się tutaj do szpitala, bo az takich zlych wynikow nie mam :”

    zastanów się dlaczego pozwolili Ci się tam ”położyć” i ile wezmą z nfz za swoje
    kuglarskie zabiegi.

  23. azc97 6 czerwca 2018 o 17:55

   Dziękuję bardzo 🙂 martwi mnie to, że dali mi również lek na ciśnienie, które mam zawsze w normie a jedynie w szpitalach wysokie ze względu na stres, już nie mowiac o lekach na cholesterol

   1. grzegorzadam 6 czerwca 2018 o 23:33

    już nie mowiac o lekach na cholesterol”

    jakie ”leki” ?!

  24. azc97 7 czerwca 2018 o 09:04

   Jednak się okazało, że był to jeden lek o nazwie Atoris, plus zostałam NIESTETY zapoznana z rodzajem dializ

   1. grzegorzadam 8 czerwca 2018 o 07:04

    poczytaj ten temat dokładnie z komentami:
    https://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie- poprawic-swoje-zdrowie/

    https://www.pepsieliot.com/soda-popiol-boskiego-ognia-czyli-lek-na- potrzeby-calej-ludzkosci/

  25. azc97 8 czerwca 2018 o 08:41

   Bardzo dziękuję 🙂

  26. azc97 10 czerwca 2018 o 22:39

   Chciałam zadać pytanie, ponieważ pisze Pan w komentarzach o poziomie potasu i wg moich wyników potas wynosi: 4,9 i lekarze przepisali mi dwa rodzaje leków które mają wpływać na poziom potasu. Czy w takim razie mój wynik jest nieadekwatny do przewleklej niewydolności nerek? W wynikach również wyszło:
   1. Kwas moczowy: 8,60 H (2,60-7,20)
   2. Cholesterol: 277 H (<190) nie wiem jak odczytywać te wyniki, ponieważ ost czytalam artykuł, który mówił że normy cholesterolu nijak się maja do rzeczywistości. Na nie tez oczywiście dostałam lek.
   3.Wapń: 8,9
   4.Fosforany: 4,7
   5.Magnez:-2,13
   6.ASO: 247 H
   7. TSH: 2,452
   8. PH:6,5

   1. grzegorzadam 20 czerwca 2018 o 06:12

    wykonałbym analizę włosa, najpierw.
    Kwas moczowy za wysoki, nic dziwnego, że nerki szwankują.

    PH i kolor moczu?

  27. azc 19 czerwca 2018 o 11:03

   Pepsi chciałam się spytać, ponieważ w innym poście dotyczącym nerek napisałaś, że należy korzystać z sauny z podczerwienią. Teraz z kolei dowiedziałam się, że przeciwskazaniem do wysokiej temperatury są własnie nerki i nie wiem czy mam iść czy sobie darować.

   1. Pepsi Eliot 19 czerwca 2018 o 11:05

    daruj sobie, to trzeba jeszcze sprawdzić

    1. azc97 22 czerwca 2018 o 22:18

     Rozumiem dziękuję 🙂

  28. Judyta 10 lipca 2018 o 22:53

   Hej 🙂
   Od dłuższego czasu czytam Twojego bloga, jestem zafascynowana, jakiś czas temu zakupiłam książkę, ale niestety jeszcze nie przeczytałm-narazie wyrywkowo 😛
   Piszę, ponieważ potrzebuję porady…od kilku miesiecy zmieniłam w swojej kuchni wiele rzeczy…typu wyrzucilam wszystkie gotowce, bialy cukier, margaryny, oleje rzepakakowe, biala maka, biale pieczywo kolorowe napoje, itd. Staram sie zdrowo odzywiac, jak najwiecej owocow i warzyw, zdrowe koktajle, orzechy jak najczesciej, wiejskie jajka, kurkuma, ostropest….
   w ubieglym tyg.udalam sie do lekarza naturpaty i zlecila mi kilka badań w tym na nietolerancje pokarmowe ktory jak jak mnie zbyt drogi(450zl)…do czego zmierzam…od bardzo dawna mam kilka problemow…glownie z waga…nigdy do szczuplych osob nie nalezalam ale teraz moja waga najwieksza(nie liczac wagi podczas porodu 3,5 roku temu) i mimo wprowadzenia wielu zmian na lepsze odzywianie itd.caly czas waga stoi lub sie zwieksza a czasami moglabym nic nie jesc a i tak czuje sie opuchnieta i przemeczona, non stop jestem zmeczona, nawet z lozka nie chce mi sie wstawac a dzieckiem trzeba sie zajac…nawet w listopadzie zrobilam sobie płyn lugola z twojego przepisu i zazywalam codziennie/ zwiekszajac dawki nawet do 10-15 kropel- sądziłam, że to mnie pobudzi, brałam wysokie dawki kwasu l-askorbinowego ale i to nie pomagało, po jodzie i wit.c jestem jeszcze bardziej senna, brałam też d3 i k2 nawet do 40 000 tyś.jednostwk z racji mojej wago 83 kg :-/ teraz przy okazji kilku imprez rodzinnych zauważyłam, że po alkoholu jestem senna, ćwiczyłam na orbiterku i trampolinie z od godz do 2 godz i tez senność a co najwazniejsze po wszystkim po czym miałabym być przepełniona endorfinami(nawet po seksie) jestem mega wściekła, wszystko mnie irytuje i denerwuje, nigdy nie należałam do osób spokojnych, zawsze coś mnie denerwowało i irytowało i nie ukrywałam tego ale teraz to już przesada wielka i nie potrafie tego opanować.
   Odstawiłam jakis czas temu kwas-laskorbinowy bo zauważyłam, że nawet przy jednym.gramie dziennie mam starsznie suche dłonie, że nawet patrzac na nie sie kaleczylam…wszystkim, poranione i suche jak diabli…i kilka razy odstawialam na krotsza chwile i dluzsza i to samo rece momentalnie robily sie suche…i całą skórę mam sucha… Wlosy wypadaja….Wspomne, że w ciąży wykryto u mnie kamienie na woreczku i po odstawieniu karmienia piersia zdecydowałam sie na usinięcie kamieni i usunięto mi woreczek! I chyba od tego momentu jest jeszcze gorzej…teraz wiem, doczytałam że można było tego uniknąć…mam mentlik i nie wiem już co z czym i co do czego, bo doszło do problemow brak koncentracji, skupić się nie mogę, zapamiętać wielu rzeczy. Badań żadnych specjalnych nie wykonywałam, bo moj rodzinny jakby dziwił się i nie chciał nic przepisać a troszke ograniczony niestety budzet mam( nie pracuje obecnie )chce wrocic ale jestem tak zmeczona ciagle, rozkojarzona i nie wiem co mi dolega, do tego nadwaga duza wiec narazie za biurko do pracy nie ma opcji wrocic dopoki sie ze soba nie uporam i nie wiem jakie badania najlepiej wykonac przy ograniczonym budzecie i od czego zaczac najprostszymi, tanimi sposobami i po kolei reszta. Jakis rok temu badania krwi i moczu ok i tarczycy ok. glukoza na czczo mialam 113 norma do 99
   Mam ogromna na słodycze i niestetu jem je czasem i moglabym jesc wieczorami i po nocy i po godz.21 moglabym czasem do rana siedziec a w dzien spac i odpoczywac..kiedys chodzilam.tez do dietetyko i udawalo mi sie chudnać ale nie mam silnej woli i czesto wracalam do bardzo zlych nnawykow żywieniowych.
   Lekarz u ktorego bylam stwierdziła, że mogę mieć słabe nerki i serce ja niepokoi, twierdzi, że moze byc jakiś paciorkowiec na sercu, ze szkodza mi jakiekolwiek weglowodany, a ograniczam gluten
   I mam objawy tarczycowe. Dieta niskoweglowodanowa. Mam.oczyscic nerki i ogolnie.mowiła, że dużo pracy-oczyszczania przede mna…
   Wiec usg tarczycy i brzucha obowiazkowo o poziom d3 i kreatynine i ten test na nietolerancje i jeszcze nic nie robilam bo nie wiem czy cos jeszcze czy najpierw jakis biorezonans czy cos…
   Proszę o jakieś rady na początek, bo już głupieje a ciężko o dobrego naturopate w okolicy. Pozdrawiam 🙂

   1. Pepsi Eliot 11 lipca 2018 o 10:13

    W tej grze postawiono przed Tobą stopień. Ja tu widzę już niedoczynność tarczycy (trzeba też zbadać przeciwciała tarczycowe i zrobić USG tarczycy), zmęczone nadnercza, insulinooporność, pasożyty i brak zrozumienia, że totalnie zawładnęło Tobą ego. Złość na wszystko, irytacja, jest objawem strachu. Podstawowym Twoim strachem jest ten o pieniądze i stąd rodzi się irytacja, jesteś podszyta strachem.
    Dieta tylko pozornie dobra, w rzeczywistości jesz owoce, czyli cukier i orzechy czyli tłuszcz. To niedopuszczalna kombinacja dla Ciebie.
    Jaki masz poziom 25(OH)D?
    Niestety lista badań, jakie powinnaś wykonać ma kilka pozycji i raczej lekarz Cię na nie nie skieruje. Ty masz problemy finansowe, więc pewnie nie zrobisz tych badań. https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

    Mogę Ci podać całą listę suplementów, które byłyby wskazane,ale nie są tanie. Jednak z D3+K2 TiB bym nie rezygnowała. Masz może wynik 25(OH)D?

    Może w Twoim wypadku zadziałałaby dieta ketogeniczna, myślę, że nie jest specjalnie droga, żeby Cię wyciągnąć z pierwszych problemów, a dopiero w następnej kolejności zaczniesz pracować nad swoim ego i niszczącymi Cię emocjami. Rozwiąż jakikolwiek problem w swoim życiu, a wszechświat wyśle Ci energię, która poprawi wszystko. Zrób ten pierwszy krok ze skrzyżowania. Powinnaś wzrastać.

   2. grzegorzadam 12 lipca 2018 o 05:56

    wyrzucilam wszystkie gotowce, bialy cukier, margaryny, oleje rzepakakowe, biala maka, biale pieczywo kolorowe napoje, itd. ”

    tego nie wolno nikomu pochłaniać- antyodżywcze, złe.

  29. Judyta 11 lipca 2018 o 09:13

   Dlaczego mój poprzedni komentarz został usunięty? Co było nie tak?

   1. Pepsi Eliot 11 lipca 2018 o 09:40

    nikt nie usuwał, trzeba czekać aż ktoś wpuści komentarze

  30. Judyta 15 lipca 2018 o 23:07

   Sorki za niecierpliwość odnośnie komentarza, myślałam, że został usunusunięBardzo dziękuje za rady 🙂
   Czytam namiętnie bloga i komentarze, bardzo mnie fascynuje 😀
   Powoli wprowadzam i zmieniam styl życia…mam nadzieję, że szybko uporam sie z problemami i uporządkuje info z bloga i jakoś to wszystko ogarne 🙂
   Dzięki Wielkie 🙂

  31. Judyta 15 lipca 2018 o 23:20

   Grzegorzadam wiem, że wszystko co do tej pory jadłam, tak je niestety wiekszość w moim otoczeniu a jeśli powiem odnośnie zdrowego życia i jedzenia patrzą na mnie jak na wariatkię i kosmitkę więc wsparcia brak a problemów zdrowotnych i ich domowe apteczki pekająw szwach…ja wyrzuciłam cała chemie apteczna 🙂 przestawiam już na to wszystko mojego „nie męża”i wsparcie powolo coraz większe z jego strony więc zawsze w dwójkę raźniej 🙂

   1. grzegorzadam 17 lipca 2018 o 07:00

    patrzą na mnie jak na wariatkię i kosmitkę więc wsparcia brak a problemów zdrowotnych”

    nie szukaj wsparcia, rób swoje konsekwentnie.
    Ludzie nie potrzebują aptek, a dobrego odżywczego jedzenia.
    Cwaniaki z farmacji dobrze o tym wiedzą, dlatego propaganda informacyjna
    jest rozwinięta do perfekcji.

  32. Judyta 15 lipca 2018 o 23:30

   Pepsi Kochana,
   Jutro idę zbadać d3 dlatego odstawiłam, troche zeszło czasu.
   Listę badań zaznaczam i pokolei to co najważniejsze bede badała.
   D3 miałam zakupione dawno z firmy d3ik2 i 100mk7 z natto, przymierzam sie do zakupów w twoim sklepie, na zdrowiu nie powinno się oszczedzać wiec powoli zamiast na inne rzeczy bede na suplementy wydawać, wiec proszę Cię o rady jakie suplementy musiałabym brać całą listę i ktore najważniejsze na początek 🙂
   I jeszcze proszę o rady odnośnie „rytuałów” jakie najlepiej stosować np. metoda 4 szkalnek czy post przerywany czy płukanie olejem na zatoki z czego najlepiej korzystać.
   Z góry dzięki 🙂

   1. Pepsi Eliot 16 lipca 2018 o 07:56

    wszystkie rytuały są ważne dla zdrowia, ale post przerywany nie jest konieczny przy zatokach 🙂 wystarczy dobra dieta

  33. Judyta 15 lipca 2018 o 23:35

   Aha i czy kurkume, którą piłam to dobry pomysłi pijać codziennie, lub płyn lugola i ocet jabłkowy rano lub przed posiłkami?
   Zrobie badania na tarczyce i sie odezwe, bo w zeszlym roku z krwi na tarczyce i przeciwciała były ok.

   1. Pepsi Eliot 16 lipca 2018 o 07:53

    kurkuma jest idealna, rozważ codzienną kurację oczyszczającą 4 szklanek, masz tam kurkumę, co do jodu, lepiej brać transdermalnie

  Dodaj komentarz