Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 365 025
13 online
42 277 VIPy

Nerki, czyli o naturalnych terapiach pomocnych przy niedomaganiach nerek

Czyli naszej drogiej (a jakże taniej) sody oczyszczonej nie zabraknie.

Zachodnia medycyna nie kuma nerek w taki sposób jak robią to chińscy lekarze. Zachodni dochtore wiedzo że nerki odpowiadają za równowagę płynów, eliminację odpadów, regulację pH krwi i równowagę mineralną. Odgrywają również ważną rolę w produkcji czerwonych krwinek, regulacji ciśnienia krwi i przekształcaniu witaminy D w jej aktywną formę, kalcytriol.

Co tu dużo gadać, prawidłowo funkcjonujące nerki są ci niezbędne do życia. Chorobę nerek można określić mianem cichego zabójcy. To, co czyni ją jeszcze bardziej niebezpieczną, to rozpoznanie dopiero w zaawansowanym etapie, kiedy jest niezwykle trudna w leczeniu.

Symptomy i objawy problemów z nerkami

Pierwszym objawem choroby nerek jest zmiana w ilości i częstotliwości oddawania moczu. Może wystąpić zwiększenie lub zmniejszenie ilości moczu i ciemniejsze niż zwykle jego zabarwienie.

Według dr Avinash Ignatius, starszego konsultanta nefrologa:

„Częste oddawanie moczu w nocy jest jednym z najczęstszych i wczesnych objawów przewlekłej choroby nerek i nie należy go lekceważyć, nawet jeśli wydaje się być nieszkodliwy. Inne objawy choroby zwykle rozwijają się w późniejszym okresie, gdy nerki tracą około 80% swojej funkcji”

 • Inne objawy to trudności lub ból podczas oddawania moczu, krew w moczu, spieniony mocz, opuchlizna lub obrzęk, skrajne zmęczenie, niedokrwistość i ogólne osłabienie, zawroty głowy i niezdolność do koncentracji.
 • Odczuwanie zimna przez cały czas, zimne plecy, dłonie i stopy są również powszechnym objawem choroby nerek.
 • Płytki oddech jest kolejnym częstym objawem choroby nerek.
 • Nagromadzenie płynu w płucach lub anemia (częsty niepożądany skutek uboczny choroby nerek), odcina organizm od dostaw tlenu, powodując, że się dusisz. Innym wyjaśnieniem i przyczyną choroby nerek jest szybki oddech (w przeciwieństwie do oddychania przeponą), który nie pozwala aby energia i tlen docierały do nerek.
 • Ważnym objawem choroby nerek jest silny ból w plecach lub bokach. Jest to powszechny wskaźnik choroby nerek, ale nie występuje u każdego, kto cierpi na tę chorobę.
 • Ból jest charakterystyczny i może przejawiać się silnym skurczem, który rozprzestrzenia się od dolnej części pleców do pachwiny.
 • Niekiedy bolą jądra, podobnie jak przy problemach z kręgosłupem lędźwiowym na trasie Warszawka – Werona.

Wewnętrzne poziomy energii nerek mogą być niskie od urodzenia i stopniowo zmniejszać się wraz z wiekiem

Są szczególnie podatne na wyczerpanie z powodu takich czynników, jak za dużo harówki, darcie faj i robienie flaszek, generalnie niezdrowy styl życia, notoryczne odwodnienie, ludzie o wiele za mało piją, mnogość ciąży i przewlekła chorobliwość lub ciągła nerwówka. Dla większości ludzi około czterdziestki zmniejszająca się energia nerek zaczyna wpływać na ich zdrowie.

Niekontrolowana, może objawiać się niepłodnością, dysfunkcją seksualną, menopauzą, andropauzą, problemami z prostatą, upośledzoną odpornością, przewlekłym stanem zapalnym, wysokim ciśnieniem krwi, nieprawidłowościami pracy serca, lękiem, utratą zdolności fizycznych i spadkiem koncentracji.

 • No właśnie, przy każdej nerwiczce lękowej zacznij od prostej herbatki oczyszczającej nerki (o ile nie ma przeciwskazań medycznych).
 • A następnie wejść na codzienne nawadnianie, dotlenianie wraz z odżywianiem, czyli skutecznymi 4 szklankami na rozpoczęcie dnia. A jako dodatkowa szklanka zero, wodorowęglan sodu (soda oczyszczona) gaszony gorącą wodą, a następnie schłodzona zimną wodą do przyjemnej (ok 40-45 stopni) do picia temperatury.
 • Uwaga, dla bezpieczeństwa sodę przyjmujesz okresowo (2 tygodnie), a w trakcie badasz dobrymi paskami wskaźnikowymi pH moczu, aby mocz nie był zbyt zasadowy.

Pozostałe oznaki i objawy, że Twoje nerki są w słabszej kondycji:

Ból lub osłabienie dolnego odcinka pleców, kolan lub kostek, problemy z kośćmi lub zębami, cienie pod oczami, problemy ze słuchem, przedwczesne siwienie lub przerzedzenie włosów. Problemy z tarczycą lub skrajne reakcje na warunki klimatyczne, jak odczuwanie przenikliwego zimna lub uderzenia gorącą są również wskazówkami, że nerki są wytrącone z równowagi. Obrzęk, kamienie nerkowe i wstawanie w nocy w celu oddania moczu sugerują problemy z metabolizmem wody nerek i pęcherza moczowego.

Funkcjonalność nerek

Zachodnia fizjologia i anatomia ograniczają opis nerek wyłącznie do samego organu, podczas gdy medycyna chińska postrzega i definiuje nerki nie tylko jako organ, ale również jako zestaw określonych funkcji oraz źródło energii dla całego ciała. Chińska teoria fizjologiczna kładzie większy nacisk na funkcjonalność niż formę. I to jest podejście holistyczne, czyli takie jakie tutaj najbardziej lubimy.

W medycynie chińskiej nerka stanowi źródło pierwotnej lub pozyskanej energii organizmu

Jest uważana za część układu narządów (meridianowy), który reguluje integralność strukturalną i funkcjonowanie nie tylko samych nerek, ale także nadnerczy, jajników, jąder, mózgu, rdzenia kręgowego, struktury szkieletowej (zwłaszcza okolicy lędźwiowej), zębów, odbytu, cewki moczowej i ucha wewnętrznego. Nerki regulują również hormony i inne substancje wytwarzane przez nerki, nadnercza i gruczoły płciowe, a także reprodukcję, wzrost i siłę woli. Ożesz.

Odwodnienie i choroba nerek

Dla większości osób normalne funkcjonowanie z lekkim odwodnieniem przez dłuższe okresy czasu nie stanowi problemu. Płytszy oddech i niższy poziom energii to częste objawy odwodnienia. Spoczko, Jan Kowalski spod siódemki jest do tego przyzwyczajony.

 • Gdy Jan jest odwodniony i doświadcza tych symptomów, wystarczy żeby wypił kilka szklanek wody, aby poczuł niemal natychmiastową reakcję organizmu na nawodnienie. Gdy doda trochę wodorowęglanu sodu (oczyszczonej sody, popiołu Bogów), reakcja będzie bardziej zdecydowana.

Chroniczne odwodnienie może stanowić problem dla nerek, bowiem elementem natury powiązanym z nerkami jest woda, jako źródło wszelkiego życia. Organem połączonym z nerkami jest pęcherz moczowy i razem oba narządy regulują metabolizm wody w organizmie. Seksualność i kreatywność są emocjonalnymi komponentami sprawnych nerek.

Jako organ, który stoi na straży przetrwania poprzez rozmnażanie, funkcjonowanie nerek jest odpowiedzialne za libido i siłę seksualnego przyciągania.

Emocje związane z nerkami to strach i przerażenie, oraz zamartwianie się

Strach ma zdolność silnego oddziaływania na organizm, a chroniczny stan, nerwica lękowa przekłada się na coś zbliżonego do nieustającego stresu, który jest wyjątkowo szkodliwy dla nerek. Twoje nadnercza wypompowują adrenalinę (hormony stresu) i są położone tuż obok Twoich nerek. To nie jest straszenie. To nie jest bicie, jak powiedział mój siostrzeniec gdy walnął mężusia w brzuch:)

 • Mózgiem nerek, są nadnercza, małe gruczoły, rodzaj czapeczek nad nerkami, których zmęczenie również związane jest z trybem życia, ciągłymi skokami kortyzolu, strachem, stresem, i również niedoczynnością tarczycami.

Naturalne składniki wspierające wychodzenie z niedomagania nerek

Mając na uwadze szkodliwy wpływ stresu na twoje nerki, powinnaś go kontrolować. Niezależnie od tego, co wybierzesz, czy bieganie jak ja, czy Yogę, Tai Chi, medytację, czy wędkarstwo, wszelkie działania zmniejszające stres przyniosą korzyści Twoim nerkom.

 • Dla pacjentów z dolegliwościami nerek ważne jest, aby móc zmierzyć swój poziom stresu. Ponadto spowolniony i pogłębiony oddech jest skutecznym sposobem na opanowanie stresu.

Oddychaj, a tak naprawdę skup się na długim spokojnym wydechu, wtedy weźmiesz wdech automatycznie prawidłowo do brzucha, a nie płytko do piersi.

 • Do pokarmów szczególnie odżywczych dla nerek zaliczamy głównie produkty bardzo ciemne.

Należą do nich ciemne owoce i warzywa oraz żywność, taka jak czarny jarmuż, czarne nasiona sezamu, czarnuszka i czarne orzechy włoskie.

Pierwiastek wodny wchodzi w grę przy wyborze właściwej żywności dla Twoich nerek. Pokarmy prosto z morza, takie jak ryby, skorupiaki, wodorosty morskie i te w sushi, algi, spirulina, chlorella są znakomitymi tonikami dla nerek.

Akupunktura ma wiele narzędzi, które pomagają wzmocnić funkcje narządów nerkowych. Można łączyć akupunkturę z moxiterapią (kuracja cieplna, jest na blogu) i formułami ziołowymi przewidzianymi dla odżywiania twoich nerek.

Terapia podczerwienią

Utrzymywanie ciepła nerek jest jedną z najlepszych metod ich leczenia. Każdego kto ma problem z zimnymi dłońmi i stopami, bólem w dole pleców i zaawansowaną chorobą nerek ucieszy taka forma terapii. Dzięki niej słabe nerki zyskają potrzebne wsparcie. Ciepło rozszerza naczynia włosowate, pobudza zwiększony przepływ krwi, wspomaga regenerację, poprawia krążenie i dotlenia.

Cytrynian Magnezu TiB wysokiej jakości suplement w słoiczku z ciemnego szkła


Magnez i choroby nerek

Wraz z wiekiem nasze nerki tracą skuteczność w regulowaniu magnezu i jego absorpcja maleje. Około 70 roku życia absorbujesz 2/3, albo mniej tego, co zazwyczaj w wieku 30 lat. Nerki usuwają z krwi nadmiar składników odżywczych, których organizm nie potrzebuje lub nie może przetworzyć w danej chwili. Badania nerek pod kątem niedoboru magnezu wykazały obecność wewnątrz nich wapniowych złogów i uszkodzenie nabłonka kanalików.

Uszkodzenie nerek spowodowane niedoborem magnezu jeszcze bardziej nasila negatywne skutki niedoboru magnezu

Po wprowadzeniu magnezu do organizmu rozpuszcza się wapń, staje się bardziej rozpuszczalny w wodzie. To samo dzieje się w Twoim krwioobiegu, sercu, mózgu, nerkach i wszystkich tkankach w Twoim ciele.

Jeśli nie masz wystarczającej ilości magnezu, aby wspomóc rozpuszczanie wapnia, może się to skończyć spazmami mięśniowymi z nadmiaru wapnia, fibromyalgią, stwardnieniem tętnic, a nawet ubytkami w zębach.

Kolejny czarny scenariusz rozgrywa się w nerkach. Jeśli znajduje się w nich za dużo wapnia i nie ma wystarczającej ilości magnezu, aby go rozpuścić, możesz nabawić się kamieni nerkowych.

To magnez kontroluje losy wapnia w ciele

Jeśli występują niedobory magnezu, wapń odkłada się w tkankach miękkich (nerki, tętnice, stawy, mózg itp.)

Przyjmowanie wapnia powyżej 2,6 gramów dziennie może zmniejszać przyswajanie i przetwarzanie magnezu przez organizm, generalnie nadmierne przyjmowanie wapnia zwiększa zapotrzebowanie na magnez.

Dr Norman Shealy mówi:

„Każda znana choroba jest powiązana z niedoborem magnezu”, oraz, że „magnez jest najbardziej niezbędnym minerałem potrzebnym do stabilności każdej komórki w ciele. Niedobory magnezu mogą odpowiadać za więcej chorób niż jakikolwiek inny składnik odżywczy.” Woda pitna przynosi większe korzyści dla organizmu, gdy zawiera duże ilości magnezu i wodorowęglanów”

 • Dlatego jednym ze skuteczniejszych zabiegów na nerki jest oliwa magnezowa aplikowana na skórę dolnej części pleców, jak również reszty ciała.

Soda oczyszczona i choroby nerek

Wodorowęglan sodu czyli soda oczyszczona jest jednym z podstawowych środków medycznych stosowanych na choroby nerek. Nowe badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców z Royal London Hospital pokazują, że wodorowęglan sodu może dramatycznie spowolnić postęp przewlekłej choroby nerek.

Dr SK Hariachar, nefrolog nadzorujący Renal Hypertension Center w Tampie na Florydzie w odniesieniu do badań nad sodą oczyszczoną i chorobą nerek stwierdził:

„Cieszę się z potwierdzenia tego, co wiemy od tak dawna. Od lat podaję moim pacjentom wodorowęglan sodu w celu przesunięcia w czasie konieczności dializy, a teraz w końcu mamy na to potwierdzenie. Dodatkowo mamy informacje, że niektóre osoby już poddawane dializie mogą odwrócić swój stan z pomocą sody oczyszczonej „

Medyczna marihuana, podobnie jak wodorowęglan sodu, jest jednym z niewielu środków, które są w stanie pomóc, gdy dochodzi do skażenia promieniowaniem uranu, na które szczególnie wrażliwe są nerki.

Medyczna marihuana

Medyczna marihuana (mam na myśli olej konopny, dla odróżnienia od Marii, której nie polecam na codzień) jest skuteczna przy przewlekłych chorobach nerek. Leczenie chorych nerek olejem konopnym działa na dwóch płaszczyznach: leczy podstawowe przyczyny niewydolności nerek (np. HIV) i ratuje nerki przed uszkodzeniami związanymi z oczyszczaniem krwi po leczeniu farmakologicznym. Badania wykazały skuteczność marihuany w zmniejszaniu skutków i objawów HIV, zapalenia wątroby typu B i raka prostaty.Wszystkie te schorzenia przyczyniają się do chorób nerek.

Medycyna ziołowa

Zioła w formule K-B dr Schulze’a zawierają 3 przydatne właściwości promujące zdrowie:

 • zdrowy przepływ moczu
 • funkcje oczyszczające
 • i rozpuszczanie złogów wapnia

Prosta herbatka na oczyszczanie nerek

Zioła

 • Zioła, takie jak liść mącznicy lekarskiej (Uva Ursi, często o niej pisałam w kontekście zapalenia pęcherza),
 • Jagoda jałowca,
 • Jedwab kukurydziany,
 • Ziele skrzypu,
 • Liść i Korzeń pietruszki i inne w tej formule są od wieków stosowane jako diuretyki (leki moczopędne). Diuretyki pobudzają zdrowe nerki do wydalania moczu, co stanowi naturalne działanie dezynfekujące nerek i pęcherza.
 • Niektóre z tych ziół (uwaga, to leki, bądź ostrożna), jak Jagoda jałowca i Liść mącznicy lekarskiej, są również silnymi środkami oczyszczającymi dla twoich nerek i pęcherza moczowego.
 • Liść mącznicy lekarskiej, Uva Ursi, zawiera silne fitochemikalia, takie jak lotne oleje, arbutyna, kwercetyna oraz kwasy jabłkowy i galusowy. Jednak w przeciwieństwie do żurawin, zakwaszających mocz i stosowanych w tym celu, Uva Ursi wymaga moczu lekko zasadowego, a także tego zioła nie można stosować długo, i ilość kuracji w roku też jest ograniczona. Zawsze zalecam trzymanie się wytycznych lekarza, najlepiej lekarza naturopaty.
 • Arbutyna wspiera zdrowy i czysty układ moczowy.
 • Kwercetyna chroni tryliony naczyń włosowatych w delikatnym systemie filtrowania nerki.

w didaskaliach:

Jabłczan magnezu jest dobrą metodą na pozbywanie się aluminium z mózgu. Można o tym przeczytać w tym opracowaniu. Badania sugerują, że bardziej prawdopodobne jest, aby aluminium gromadziło się w mózgu u osób u których stwierdzono braki magnezu.

A ponieważ braki magnezu są bardzo częste (przykładowo w Stanach 90% badanych ma braki magnezu, i nie należy się sugerować, że w surowicy krwi zwykle magnez będzie w normie, gdyż ciało jest w impasie wyciągnięcia magnezu skądkolwiek i dostarczenia go do krwi, gdyż w innym przypadku grozi to nawet zgonem, podobnie ciało postępuje z podtrzymywaniem prawidłowego, lekko zasadowego, pH krwi).

Liczne badania wykazały, że ludzie na dietach o niskiej zawartości magnezu i niesuplementujący go w odpowiednich ilościach gromadzą duże ilości aluminium (jesteśmy często narażeni na kontakt z glinem) w ośrodkowym układzie nerwowym. Jedną z wielu funkcji magnezu jest aktywowanie tubuliny, enzymu biorącego udział w podtrzymywaniu zdrowia komórek tkanki nerwowej.

Z kolei kwas jabłkowy potrafi wyciągnąć aluminium z tego enzymu tworząc miejsce dla magnezu. Może to stanowić skuteczną ochronę przed chorobą Alzheimera i nie tylko. Kwas jabłkowy przekracza barierę krew-mózg i udowodniono, że wiąże się z aluminium. Dlatego połączenie kwasu jabłkowego i magnezu jest bardzo dobrą opcją dla wszystkich z takimi problemami. Czyli w sumie dla wszystkich nas narażonych na aluminium.

Kwasy jabłkowe i galusowe (takie same jak w jabłkach i occie jabłkowym) od dawna stosowane są dla zdrowia nerek i pęcherza moczowego

Dodatkowe konklużyn:

Pwyższe zalecenia mają również zastosowanie do pacjentów z cukrzycą. Bowiem cukrzyca zwykle prowadzi do zwyrodnienia nerek.

(źródło: drsircus.com/kidney-disease/natural-treatments-reverse-kidney-disease/)

Ważne choć na marginesie

Kontrowersje, a raczej inne podejście dr Morse do układu limfatycznego, oczyszczania komórkowego (mamy 100 trylionów komórek, które muszą jeść i wydalać odpady) i niezwykle ważnej roli nerek, jako filtra (obok skóry) oczyszczania komórkowego.

I taki sposób na poprawę filtracji nerek, ale nie jest potwierdzony przez badania kliniczne, dlatego, jeśli masz ochotę go zastosować, to tylko po konsultacji z lekarzem i na własną odpowiedzialność.

Tekst znaleziony na stronie Mark’a Gordon’a, nadesłany przez Matias Thornberg Andersen, po dwóch dniach stosowania tej metody nastąpiła prawidłowa filtracja.

 1. Suchą skórę szczotkuje się w dolnej części pleców, aż miejsce nad nerkami stanie się czerwone, to spowoduje większy przepływ krwi w ich okolicach
 2. Bierzemy pieprz Cayenne, małą ilość na początku, by nie podrażnić za bardzo skóry, może trochę piec. Możesz dodać troszkę oleju rycynowego w celu łatwiejszego rozprowadzania/wcierania
 3. Zanurzamy 3 warstwy tkaniny (najlepiej wełna, ponieważ można ją użyć jeszcze raz, bawełniana flanela/tetra też może być) w oleju rycynowym
 4. Umieszczamy nasączoną tkaninę w dolnej cześci pleców, tak aby pokryć obie nerki.
 5. Na taki okład przykładamy termofor, kompresy żelowe lub butelkę ciepłej wody, to pomoże olejowi wchłonąć się do wnętrza ciała.
 6. Możemy owinąć się dodatkowo folią spożywczą, raz, aby nie ubrudzić się, poza tym to pomoże utrzymać temperaturę.
 7. Pozostajemy w tej pozycji leżąc na brzuchu przez około 1h – 2h, odpoczywamy sobie, relaksujemy się, medytujemy, słuchamy Mozarta.
 8. Sprawdzamy czy podczas oddawania moczu pojawi się osad, jeśli tak, to znaczy, że mamy filtrację. Najlepiej zrobić psi psi do słoika.
 9. Wszystko można trzymać w lodówce (w pudełku) do ponownego użycia, trzeba jedynie dołożyć oleju robiąc kolejny okład.
 10. Oczywiście na czas takiego zabiegu powinnaś być na owocach: melon, winogrona, sok z cytryny, jagody.
 11. Rób lekkie ćwiczenia i pracuj oddechem, dodatkowo używaj ziół wzmacniających pracę nerek.

I uzupełniający komentarz Niki Jona Gondela

Podobnie do opisanej metody otwarcia nerek okładem z pieprzu cayenne, można zastosować okłady z wywaru imbiru – pomocnik jest niezbędny do kontrolowania ułożenia parującego ręcznika na linii nerek i stopnia zaczerwienienia skóry.

3 dni okładania zwykle wystarczą do udrożnienia tego kanału limfatycznego i jako kuracja zewnętrzna może być zastosowany wyjątkowo bez uprzedniego oczyszczenia jelit i wątroby.

owocek

(Visited 10 008 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Agnusis123 31 października 2021 o 12:40

  Dziękuję za ten wpis Pepsuniu był mi bardzo potrzebny. Moje nerki już Cię kochają ❤️

  1. avatar Pepsi Eliot 31 października 2021 o 18:23

   🙂 <3

 2. avatar Ellow 31 października 2021 o 19:12

  Właśnie tego potrzebowałam. Zabieram się za oczyszczanie i wzmacnianie nswoich nerek! Dziękuję Pepsi!!!

  1. avatar Pepsi Eliot 31 października 2021 o 19:16

   <3

 3. avatar cocacola:P 31 października 2021 o 20:52

  mega ciekawy wpis i masa różnych ważnych informacji, niby wpis długi, a przeczytałem go jakby w biegu, z rozpędu poszło:)))
  dzięki, bardzo ważne informacje, zapisałem sobie sporo z nich 🙂

 4. avatar Kita 2 listopada 2021 o 07:25

  Hej Pepsi, czy wiesz jakie jest połączenie/współzależność układu moczowego z jelitami? Chodzi mi o to, że po wypróżnieniu jelit więcej się sika, mocz leci jakby swobodniej, pęcherz opróżnia się całkowicie.
  I drugie pytanie: czy nasiadówki (siadanie np. na wiaderku z ciepłą wodą, do której dodano ziół) też może czyścić nerki? Przykładowo: nasiadówki nad ciepłą wodą z rumiankiem stosuje się w przypadku zapalenia pęcherza (objawia się uczuciem ciągłego parcia na pęcherz).
  Z góry dzięki za odpowiedź.

  1. avatar Pepsi Eliot 2 listopada 2021 o 14:01

   odradzam nasiadówki

 5. avatar bandzik1 2 listopada 2021 o 16:14

  Droga Pepsi,
  Fantastyczny artykul, gratuluje i dziekuje!
  Pepsi, podejrzewam u siebie problem z nerkami, objawy to czeste oddawanie moczu, uczucie niecalkowitego oproznienia pecherza itd. Problemy od dziecka, alopaci aktualnie nie stwierdzaja odchylu od normy, kiedys mi robili kalibracje cewki moczowej, potem stwierdzili ze jest ok.
  Tymczasem od zawsze mam mega lodowate stopy, mam takie wrazenia jakby 'lodu’ od wewnatrz, cieple ubranie, buty koce itd to nie dziala. Obecnie pomaga mi chodzenie po macie harakirki, no ale to jest bolesne plus.. chcialabym znalezc przyczyne. Od blisko 5 lat problem ze stopami, zaczelo sie od naderwanego rozciegna itd, bola mnie piety, podeszwa, teraz doszly palce (dretwienie, nie moge chodzic bez roztarcia palcom). Jestem nad Twoich szklankach od poltora roku i suplach, probowalam juz chyba wszytskiego lacznie z osteocare.. I kolejny bardzo uciazliwy objaw-mam wiecznie wilgotne stopy, nie ma przykrego zapachu, poniewaz pracuje w domu to musze kilka kilkanascie razy dziennie zmieniac skarpety na suche.. nigdzie nie jestemw stanie znalezc odpowiedzi skad ta wilgoc. Czy Ty masz jakis pomysl, co zbadac, czego szukac…i czy obsawialabys te nerki? Badania laboratoryjne sa w miare ok, podsylalam Ci je jakis rok temu, tylko homocysteina byla troche niska okolo 5, i kwas foliowy za wysoki..
  Bardzo Ci dziekuje w swoim imieniu za pomoc nam wszystkim!
  Serdecznie pozdrawiam, bede wdzieczna za jakies naprowadzenie
  Anna

  1. avatar Pepsi Eliot 2 listopada 2021 o 20:03

   No a jaki masz potas, sód, 25(OH)D, kreatyninę, mocznik, kwas moczowy i badanie moczu, pH moczu? <3

 6. avatar Brzeczy 2 listopada 2021 o 18:05

  Czesc Pepsi calkiem niedawno przeczytalem Twoj art o tej herbatce ziolowej oczyszczajacej nerki, od jakiegos czasu jestem na 4 szklankach z rana, piszesz zeby pic herbatke nerkowa na czczo rano, ma to byc przed 4 szklankami / po 4 szklankach czy na czas picia herbatki trzeba zrezygnowac ze szkanek? Pozdro

  1. avatar Pepsi Eliot 2 listopada 2021 o 20:05

   Jakoś ją wciśnij, możesz od niej zacząć, herbatkę bierzesz tylko tydzień, nie musisz rezygnować ze szklanek.

   1. avatar Brzeczy 3 listopada 2021 o 15:06

    Dzięki, jakos to ogarne , niechcacy zamowilem zwykly rdestwoiec ( common knotgrass) czy może być zamiast rdestu ptasiego ?

    1. avatar Pepsi Eliot 3 listopada 2021 o 19:18

     raczej nie, ale nie jestem zielarzem, artykuł ma charakter poglądowy

    2. avatar Przemko :-) 3 listopada 2021 o 20:39

     To raczej nie jest to samo. Rdest ptasi jest na pewno rośliną leczniczą m.in. o działaniu moczopędnym. I tą właściwość wykorzystuje się w tej terapii.

    3. avatar Mruno 4 listopada 2021 o 18:55

     Jeśli na opakowaniu masz napisane „common knotgrass” to masz właśnie rdest ptasi

 7. avatar Aga333 2 listopada 2021 o 22:37

  Hej Pepsi ratuj znów, zrobiłam badania tak jak polecasz w miarę Ok , i nawet usg nerek i tarczycy. I co się okazało… w wieku 43 lat dowiedziałam się że nie mam nerki lewej.Pani nie umiała mi powiedzieć czy urodziłam się bez jednej nerki po prostu czy była chora j obumarła. Czy mam się czym przejmować. ???Jestem zdrowa co jeszcze zrobić ..? Tomograf .. rezonans nerek ??? Pomóż kocham ?

  1. avatar Pepsi Eliot 3 listopada 2021 o 05:41

   Jeśli masz dobre wynik (mocz, sód, potas, kreatynina, kwas moczowy i mocznik), to po prostu tak masz, z jedną nerką się całkiem dobrze żyje. Stąd ten handel organami. Po prostu dbaj o siebie, profilaktyka i ciesz się, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Dbaj o nadnercza. Jaki masz poziom TSH? <3

  2. avatar Przemko :-) 3 listopada 2021 o 07:53

   O żesz. Ale nie fart. Ja bym się przejmował, bo tracisz niepowtarzalną okazję sprzedania jednej nerki, kupienia za nią Bitcoina albo jeszcze lepiej cyberpunka nft i zostania milionerką jeszcze przed Sylwestrem 😉

   Oczywiście żartuję. Myślę, że nie masz, a nawet nie powinnaś się absolutnie przejmować. Po prostu rozsądnie dbaj o siebie. I rób co jakiś czas badania. W każdym bądź razie częściej niż standardowy przekrój społeczeństwa.

   1. avatar Aga333 3 listopada 2021 o 13:04

    Dziękuje ?

 8. avatar Michał 24 kwietnia 2022 o 10:41

  Pepsi co dalej robić, miesiąc temu mocz ciemny, w sumie to jakoś z dwa tygodnie po covid, wtedy uznałem, że to infekcja, badania zrobiłem teraz kiedy kolor już jest w normie i wyszło Erytrocytów świeżych w moczu >30 a norma jest 1-3, reszta w moczu w normie. Natomiast podwyższony Alat 46 przy normie 5-42 i kreatynina 0,64 przy normie 0,70-1.20 (ale tu możliwe, że wpływ ma to, że odstawiłem mięso od stycznia), reszta morfologii w normie. Odżywiam się zdrowo, nie piję, nie palę, na nic się nie leczę. Co sprawdzić/ robić przy takich wynikach? Naprowadź proszę bo lekarzom nie ufam. Pozdrawiam

  1. avatar Pepsi Eliot 24 kwietnia 2022 o 13:47

   Upewniam się, że białka w moczu nie ma? Zrób jeszcze badanie sód, potas, wapń i magnez. Ile pijesz wody dziennie? Jaki kwas moczowy?

 9. avatar Luchowska 24 lutego 2023 o 19:17

  Witam czy ta metoda pomoże również na zanik kłębuszków nerkowych?

 10. avatar Maja72 24 maja 2023 o 14:27

  Droga Pepsi,

  od dłuższego czasu mam problemy z układem pokarmowym, na pewno SIBO, zaparcia, niski poziom mocznika i kreatyniny. Dodatkowo jest sztywność ciała, głównie kolan, która nasila sie po spożyciu pokarmów bogatych w siarkę, potas i białko. Nie wiem co myśleć i co robić, masz może jakiś pomysł skąd ta sztywność?

  1. avatar Pepsi Eliot 24 maja 2023 o 15:00

   Niski poziom mocznika i kreatyniny najczęściej jest ok. Natomiast jest związek (poparty badaniami) między spożyciem aminokwasów siarkowych w diecie a nasileniem i częstotliwością bólu u osób z bólami mięśniowo-szkieletowymi, a u Ciebie może to objawiać się sztywnością.
   Zaparcia też mogą być powiązane z białkiem zwierzęcym w diecie, też z niedoczynnością i Hashimoto, co często idzie w parze z SIBO. Jeśli masz SIBO, przeczytaj ten artykuł, jest pomocny: https://www.pepsieliot.com/czy-hashimoto-moze-byc-objawem-sibo/

   1. avatar Maja7 24 maja 2023 o 17:33

    Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Mięsa i nabial nie jem od dawna, nasilają wszystkie objawy. Jem owoce i zielenine. Jezeli chodzi o TSH i FT3 są w normie, ale FT4 poniżej, bo 0,56 a norma 0,7-1,48. Próbowałam dietę low fodmap i paleo, niestety nie nadawały się. Czy to może być Hashimoto? Czy w takiej sytuacji warto brać hormony czy mogą tylko pogorszyć stan jelit?

    1. avatar Pepsi Eliot 24 maja 2023 o 21:00

     zbadaj przeciwciała tarczycowe oraz zrób USG, dopiero wtedy będzie wiadomo, czy tarczyca jest przekrwiona jak przy hashimoto

 11. avatar Maja7 25 maja 2023 o 09:57

  W USG jest wszystko ok. Chciałabym Ci zadać jeszcze jedno pytania, bo jem te owoce, zielonki, a kolana dalej sztywne i trochę mnie to demotywuje. Czasem mam ochotę na kawe, owsianke czy cydra bio bez dodatku cukru, czy myslisz ze przy SIBO i pewnie candida mogę sobie czasem na coś pozwolić?

  1. avatar Pepsi Eliot 25 maja 2023 o 11:13

   to nie jest kwestia mojego myślenia, tylko jak się będziesz czuła potem, jest jeszcze ten dobry wpis: https://www.pepsieliot.com/sibo-naturalne-sposoby/
   być może wcale teraz nie możesz jeść błonnika w takich ilościach

 12. avatar Maja7 25 maja 2023 o 15:29

  Przepraszam, że zawracam Ci głowę, ale jeżeli nie błonnik i nie białko, nie ziarna, to soki?

  1. avatar Pepsi Eliot 26 maja 2023 o 05:56

   Nie zawracasz mi głowy. Ten blog to nie sztuka dla sztuki, jestem tu dla Ciebie. Nie ma czegoś takiego, żeby można było zrezygnować z białka,(białko to życie, nawet ludzie z niewydolnością nerek muszą jeść białko w ilościach dostosowanych do zapotrzebowania ciała i możliwości nerek), czy błonnika, który pobudza perystaltykę jelit i jest prebiotykiem. Przeczytaj dokładnie artykuł, o pokarmach ciemnych etc. Soki winogronowe to głównie u dość kontrowersyjnego Morse’a ponieważ twierdzi, że odpady komórkowe oczyszczającej się limfy nie zanieczyszczają krwi, tylko wydostają się z ciała za pośrednictwem nerek wraz z moczem, oraz za pomocą 3 nerki, za jaką uważa powierzchnię skóry.
   Na blogu masz więcej artykułów, jak np te:
   https://www.pepsieliot.com/7-sposobow-jak-obnizyc-kreatynine-i-pomoc-sobie-przy-niewydolnosci-nerek/
   https://www.pepsieliot.com/nerki-alarm-co-zrobic-zeby-miec-zdrowe-nerki/
   https://www.pepsieliot.com/nyry-pecherz-kamienie-prostata-czyli-wszystko-o-naturalnym-leczeniu-ukladu-moczowego/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

E- book „Surowy detoks hormonalny” Wspomoże Twoją równowagę hormonalną! Przepisy na wszystkie pory roku wraz z listami zakupów :)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum