logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 350 181
180 online
32 894 VIPy
Reklama

TWÓJ
100% ORGANICZNY

JARMUŻ This is BIO

KALE This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Nerki i wszystko jasne, czyli o naturalnych terapiach odwracających niewydolność nerek

Czy wiesz, że lęki i strachy to przede wszystkim sprawa Twoich nerek?

Oczywiście nie zabraknie popiołu Bogów, czyli naszej drogiej (a jakże taniej) sody oczyszczonej.

Zachodnia medycyna nie kuma nerek w taki sposób jak robią to chińscy lekarze. Zachodni dochtore wiedzo że nerki odpowiadają za równowagę płynów, eliminację odpadów, regulację pH krwi i równowagę mineralną. Odgrywają również ważną rolę w produkcji czerwonych krwinek, regulacji ciśnienia krwi i przekształcaniu witaminy D w jej aktywną formę, kalcytriol. Co tu dużo gadać, prawidłowo funkcjonujące nerki są Ci niezbędne do życia.

Chorobę nerek można określić mianem cichego zabójcy. To, co czyni ją jeszcze bardziej niebezpieczną, to rozpoznanie dopiero w zaawansowanym etapie, kiedy jest niezwykle trudna w leczeniu.

Symptomy i objawy

Pierwszym objawem choroby nerek jest zmiana w ilości i częstotliwości oddawania moczu. Może wystąpić zwiększenie lub zmniejszenie ilości moczu i ciemniejsze niż zwykle jego zabarwienie. Oczywiście, gdy jesteś witarianką oddającą biały mocz 10 razy dziennie, co pokrywa się z ilością płynów, w tym głównie wody strukturalnej, którą „zjadasz” też wraz z owocami, to sytuacja jest jak najbardziej prawidłowa. Mówię o Janie Kowalskim spod siódemki.

Według dr Avinash Ignatius, starszego konsultanta nefrologa:

„Częste oddawanie moczu w nocy jest jednym z najczęstszych i wczesnych objawów przewlekłej choroby nerek i nie należy go lekceważyć, nawet jeśli wydaje się być nieszkodliwy. Inne objawy choroby zwykle rozwijają się w późniejszym okresie, gdy nerki tracą około 80% swojej funkcji. „

Inne objawy to trudności lub ból podczas oddawania moczu, krew w moczu, spieniony mocz, opuchlizna lub obrzęk, skrajne zmęczenie, niedokrwistość i ogólne osłabienie, zawroty głowy i niezdolność do koncentracji.

Odczuwanie zimna przez cały czas, zimne plecy, dłonie i stopy są również powszechnym objawem choroby nerek.

Płytki oddech jest kolejnym częstym objawem choroby nerek. Nagromadzenie płynu w płucach lub anemia (częsty niepożądany skutek uboczny choroby nerek), odcina Twój organizm od dostaw tlenu, powodując, że się dusisz. Innym wyjaśnieniem i przyczyną choroby nerek jest szybki oddech (w przeciwieństwie do oddychania przeponą), który nie pozwala aby energia i tlen docierały do nerek.

Ważnym objawem choroby nerek jest silny ból w plecach lub bokach. Jest to powszechny wskaźnik choroby nerek, ale nie występuje u każdego, kto cierpi na tę chorobę. Ból jest charakterystyczny i może przejawiać się silnym skurczem, który rozprzestrzenia się od dolnej części pleców do pachwiny. Niekiedy bolą jądra, podobnie jak przy problemach z kręgosłupem lędźwiowym na trasie Warszawka – Monte Carlo.

Wewnętrzne poziomy energii nerek mogą być niskie od urodzenia i stopniowo zmniejszać się wraz z wiekiem. Są szczególnie podatne na wyczerpanie z powodu takich czynników, jak za dużo harówki, darcie faj i robienie flaszek, generalnie  niezdrowy styl życia, notoryczne odwodnienie, ludzie o wiele za mało piją, mnogość ciąży i przewlekła chorobliwość lub ciągła nerwówka.

Dla większości ludzi około czterdziestki zmniejszająca się energia nerek zaczyna wpływać na ich zdrowie. Niekontrolowana, może objawiać się niepłodnością, dysfunkcją seksualną, menopauzą, andropauzą, problemami z prostatą, upośledzoną odpornością, przewlekłym stanem zapalnym, wysokim ciśnieniem krwi, nieprawidłowościami pracy serca, lękiem, utratą zdolności fizycznych i spadkiem koncentracji. No właśnie, przy każdej nerwiczce lękowej zacznij od prostej herbatki oczyszczającej nerki, a następnie wejść na codzienne oczyszczanie wraz z odżywianiem, czyli doskonałą w skutkach kurację 4 szklanek. A jako dodatkowa szklanka zero, wodorowęglan sodu gaszony wrzątkiem (nie ukropem; ok 80 stopni), a następnie schłodzona zimną wodą do przyjemnej (ok 40-45 stopni) do picia temperatury. Kto nie widział, polecam mój słynny:) wykład.

Pozostałe oznaki i objawy, że Twoje nerki są w słabszej kondycji:

Ból lub osłabienie dolnego odcinka pleców, kolan lub kostek, problemy z kośćmi lub zębami, cienie pod oczami, problemy ze słuchem, przedwczesne siwienie lub przerzedzenie włosów. Problemy z tarczycą lub skrajne reakcje na warunki klimatyczne, jak odczuwanie przenikliwego zimna lub uderzenia gorącą są również wskazówkami, że nerki są wytrącone z równowagi. Obrzęk, kamienie nerkowe i wstawanie w nocy w celu oddania moczu sugerują problemy z metabolizmem wody nerek i pęcherza moczowego.

Funkcjonalność nerek

Zachodnia fizjologia i anatomia ograniczają opis nerek wyłącznie do samego organu, podczas gdy medycyna chińska postrzega i definiuje nerki nie tylko jako organ, ale również jako zestaw określonych funkcji oraz źródło energii dla całego ciała. Chińska teoria fizjologiczna kładzie większy nacisk na funkcjonalność niż formę. I to jest podejście holistyczne, czyli takie jakie tutaj najbardziej lubimy.

W medycynie chińskiej nerka jest istotnym organem, ponieważ stanowi źródło pierwotnej lub pozyskanej energii organizmu.

Jest uważana za część układu narządów (meridianowy), który reguluje integralność strukturalną i funkcjonowanie nie tylko samych nerek, ale także nadnerczy, jajników, jąder, mózgu, rdzenia kręgowego, struktury szkieletowej (zwłaszcza okolicy lędźwiowej), zębów, odbytu, cewki moczowej i ucha wewnętrznego. Nerki regulują również hormony i inne substancje wytwarzane przez nerki, nadnercza i gruczoły płciowe, a także reprodukcję, wzrost i siłę woli. Ożeż.

Odwodnienie i choroba nerek

Dla większości osób normalne funkcjonowanie z lekkim odwodnieniem przez dłuższe okresy czasu nie stanowi problemu. Płytszy oddech i niższy poziom energii to częste objawy odwodnienia. Spoczko, Jan Kowalski spod siódemki jest do tego przyzwyczajony. Gdy Jan jest odwodniony i doświadcza tych symptomów, wystarczy żeby wypił kilka szklanek wody, aby poczuł niemal natychmiastową reakcję organizmu na nawodnienie. Gdy doda trochę wodorowęglanu sodu (naszej oczyszczonej sody, popiołu Bogów), reakcja będzie bardziej zdecydowana.

Chroniczne odwodnienie może stanowić problem dla nerek, bowiem elementem natury powiązanym z nerkami jest woda, jako źródło wszelkiego życia. Organem połączonym z nerkami jest pęcherz moczowy i razem oba narządy regulują metabolizm wody w organizmie. Seksualność i kreatywność są emocjonalnymi komponentami sprawnych nerek. Jako organ, który stoi na straży przetrwania poprzez rozmnażanie, funkcjonowanie nerek jest odpowiedzialne za libido i siłę seksualnego przyciągania.

Emocje związane z nerkami to strach i przerażenie.

Strach ma zdolność silnego oddziaływania na organizm, a chroniczny stan, nerwica lękowa przekłada się na coś zbliżonego do nieustającego stresu, który jest wyjątkowo szkodliwy dla nerek. Twoje nadnercza wypompowują adrenalinę (hormony stresu) i są położone tuż obok Twoich nerek.

To nie jest straszenie. To nie jest bicie, jak powiedział mój siostrzeniec gdy walnął mężusia w brzuch:)

czarna fasola, ups, to Jasiek Fasola

Naturalne leki na chorobę nerek

Mając na uwadze szkodliwy wpływ stresu na Twoje nerki, powinnaś go kontrolować. Niezależnie od tego, co wybierzesz, czy bieganie jak ja, czy Yogę, Tai Chi, medytację, czy wędkarstwo, wszelkie działania zmniejszające stres przyniosą korzyści Twoim nerkom. Dla pacjentów z dolegliwościami nerek ważne jest, aby móc zmierzyć swój poziom stresu. Ponadto spowolniony i pogłębiony oddech jest skutecznym sposobem na opanowanie stresu.

Oddychaj, a tak naprawdę skup się na długim spokojnym wydechu, wtedy weźmiesz wdech automatycznie prawidłowo do brzucha, a nie płytko do piersi.

Do pokarmów szczególnie odżywczych dla nerek zaliczamy głównie produkty bardzo ciemne. Należą do nich ciemne owoce i warzywa oraz żywność, taka jak czarny jarmuż, czarna fasola, czarne nasiona sezamu, czarnuszka i czarne orzechy włoskie. Pierwiastek wodny wchodzi w grę przy wyborze właściwej żywności dla Twoich nerek. Pokarmy prosto z morza, takie jak ryby, skorupiaki, wodorosty morskie i te w sushi, algi, spirulina, chlorella są znakomitymi tonikami dla nerek.

Akupunktura ma wiele narzędzi, które pomagają wzmocnić funkcje narządów nerkowych. Można łączyć akupunkturę z moxiterapią (kuracja cieplna) i formułami ziołowymi przewidzianymi dla odżywiania twoich nerek.

Terapia podczerwienią

Utrzymywanie ciepła nerek jest jedną z najlepszych metod ich leczenia. Każdego kto ma problem z zimnymi dłońmi i stopami, bólem w dole pleców i zaawansowaną chorobą nerek ucieszy taka forma terapii. Dzięki niej słabe nerki zyskają potrzebne wsparcie. Ciepło rozszerza naczynia włosowate, pobudza zwiększony przepływ krwi, wspomaga regenerację, poprawia krążenie i dotlenia.

Magnez i choroby nerek

Wraz z wiekiem nasze nerki tracą skuteczność w regulowaniu magnezu i jego absorpcja maleje. Około 70 roku życia absorbujesz 2/3, albo mniej tego, co zazwyczaj w wieku 30 lat.

Nerki usuwają z krwi nadmiar składników odżywczych, których organizm nie potrzebuje lub nie może przetworzyć w danej chwili. Badania nerek pod kątem niedoboru magnezu wykazały obecność wewnątrz nich wapniowych złogów i uszkodzenie nabłonka kanalików.

Uszkodzenie nerek spowodowane niedoborem magnezu jeszcze bardziej nasila negatywne skutki niedoboru magnezu.

Po wprowadzeniu magnezu do organizmu rozpuszcza się wapń, staje się bardziej rozpuszczalny w wodzie. To samo dzieje się w Twoim krwioobiegu, sercu, mózgu, nerkach i wszystkich tkankach w Twoim ciele. Jeśli nie masz wystarczającej ilości magnezu, aby wspomóc rozpuszczanie wapnia, może się to skończyć spazmami mięśniowymi z nadmiaru wapnia, fibromyalgią, stwardnieniem tętnic, a nawet ubytkami w zębach. Kolejny czarny scenariusz rozgrywa się w nerkach. Jeśli znajduje się w nich za dużo wapnia i nie ma wystarczającej ilości magnezu, aby go rozpuścić, możesz nabawić się kamieni nerkowych.

To magnez kontroluje losy wapnia w ciele.

Jeśli występują niedobory magnezu, wapń odkłada się w tkankach miękkich (nerki, tętnice, stawy, mózg itp.). Przyjmowanie wapnia powyżej 2,6 gramów dziennie może zmniejszać przyswajanie i przetwarzanie magnezu przez organizm, a nadmierne przyjmowanie wapnia zwiększa zapotrzebowanie na magnez.

Dr Norman Shealy mówi:

„Każda znana choroba jest powiązana z niedoborem magnezu”, oraz, że „magnez jest najbardziej niezbędnym minerałem potrzebnym do stabilności każdej komórki w ciele. Niedobory magnezu mogą odpowiadać za więcej chorób niż jakikolwiek inny składnik odżywczy.”

Woda pitna przynosi większe korzyści dla organizmu, gdy zawiera duże ilości magnezu i wodorowęglanów.

Reklama

TU ZNAJDZIESZ Sześciowodny CHLOREK MAGNEZU TiB o czystości farmaceutycznej


Jednym z najskuteczniejszych zabiegów na nerki jest oliwa magnezowa aplikowana na skórę dolnej części pleców, jak również reszty ciała.

Tutaj mój wpis jak zrobić oliwę magnezową w 5 sekund.

Soda oczyszczona i choroby nerek

Wodorowęglan sodu czyli soda oczyszczona jest jednym z podstawowych środków medycznych stosowanych na choroby nerek. Nowe badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców z Royal London Hospital pokazują, że wodorowęglan sodu może dramatycznie spowolnić postęp przewlekłej choroby nerek.

Dr SK Hariachar, nefrolog nadzorujący Renal Hypertension Center w Tampie na Florydzie w odniesieniu do badań nad sodą oczyszczoną i chorobą nerek stwierdził:

„Cieszę się z potwierdzenia tego, co wiemy od tak dawna. Od lat podaję moim pacjentom wodorowęglan sodu w celu przesunięcia w czasie konieczności dializy, a teraz w końcu mamy na to potwierdzenie. Dodatkowo mamy informacje, że niektóre osoby już poddawane dializie mogą odwrócić swój stan z pomocą sody oczyszczonej „.

Medyczna marihuana, podobnie jak wodorowęglan sodu, jest jednym z niewielu środków, które są w stanie pomóc, gdy dochodzi do skażenia promieniowaniem uranu, na które szczególnie wrażliwe są nerki.

this is bio, pepsi eliot, konopie

Medyczna marihuana

Medyczna marihuana (mam na myśli olej konopny, dla odróżnienia od Marii, której nie polecam na codzień) jest skuteczna przy przewlekłych chorobach nerek.

Leczenie chorych nerek olejem konopnym działa na dwóch płaszczyznach: leczy podstawowe przyczyny niewydolności nerek (np. HIV) i ratuje nerki przed uszkodzeniami związanymi z oczyszczaniem krwi po leczeniu farmakologicznym.

Badania wykazały skuteczność marihuany w zmniejszaniu skutków i objawów HIV, zapalenia wątroby typu B i raka prostaty. Wszystkie te schorzenia przyczyniają się do chorób nerek. Gdy wchodzą w reakcję z olejem konopnym, nerki są zabezpieczone.

Terapia olejem konopnym chroni pacjentów przed niewydolnością nerek, dając możliwości leczenia wykraczające poza stosowanie chemii jako środka przeciwbólowego w leczeniu innych schorzeń. Stosowanie substancji chemicznych w jakiejkolwiek formie jest szkodliwe dla nerek.

NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne), które są powszechnie stosowane w leczeniu bólu i stanów zapalnych, zawierają dużą ilość substancji toksycznych dla nerek.

Rich Simpson twierdzi:

„Z własnego doświadczenia z konopią odkryłem, że większość leków farmaceutycznych przestaje być konieczna, gdy zaczyniemy używać oleju z konopi. Olej z konopi wydaje się dobrze współdziałać z większością naturalnych leków, ale miałem kilka przypadków gdy osoby przyjmujące olej konopny i leki skarżyły się na bóle brzucha itp. Problemy zniknęły, gdy przestali brać leki na receptę. „

CBD, specjalna forma marihuany medycznej, jest powszechnie legalna i można ją również stosować zamiast oleju konopnego zawierającego THC.

Medycyna ziołowa

Zioła w formule K-B dr. Schulze’a zawierają 3 przydatne właściwości promujące zdrowie: zdrowy przepływ moczu, funkcje oczyszczające i rozpuszczanie złogów wapnia.

Zioła, takie jak Liść mącznicy lekarskiej (Uva Ursi, często o niej pisałam w kontekście zapalenia pęcherza), Jagoda jałowca, Jedwab kukurydziany, Ziele skrzypu, Liść i Korzeń pietruszki i inne w tej formule są od wieków stosowane jako diuretyki (leki moczopędne). Diuretyki pobudzają zdrowe nerki do wydalania moczu, co stanowi naturalne działanie dezynfekujące nerek i pęcherza.

Niektóre z tych ziół, jak Jagoda jałowca i Liść mącznicy lekarskiej, są również silnymi środkami oczyszczającymi dla twoich nerek i pęcherza moczowego.

Liść mącznicy lekarskiej, Uva Ursi, zawiera silne fitochemikalia, takie jak lotne oleje, arbutyna, kwercetyna oraz kwasy jabłkowy i galusowy. Arbutyna wspiera zdrowy i czysty układ moczowy. Kwercetyna chroni tryliony naczyń włosowatych w delikatnym systemie filtrowania nerki.

Reklama

 

TU ZNAJDZIESZ JABŁCZAN MAGNEZU TIB

w didaskaliach:

Jabłczan magnezu jest dobrą metodą na pozbywanie się aluminium z mózgu. Można o tym przeczytać w tym opracowaniu.

Badania sugerują, że bardziej prawdopodobne jest, aby aluminium gromadziło się w mózgu u osób u których stwierdzono braki magnezu. A ponieważ braki magnezu są bardzo częste (przykładowo w Stanach 90% badanych ma braki magnezu, i nie należy się sugerować, że w surowicy krwi zwykle magnez będzie w normie, gdyż ciało jest w impasie wyciągnięcia magnezu skądkolwiek i dostarczenia go do krwi, gdyż w innym przypadku grozi to nawet zgonem, podobnie ciało postępuje z podtrzymywaniem prawidłowego, lekko zasadowego, pH krwi). Liczne badania wykazały, że ludzie na dietach o niskiej zawartości magnezu i nie suplementujący go w odpowiednich ilościach gromadzą duże ilości aluminium (jesteśmy często narażeni na kontakt z glinem) w ośrodkowym układzie nerwowym. Jedną z wielu funkcji magnezu jest aktywowanie tubuliny, enzymu biorącego udział w podtrzymywaniu zdrowia komórek tkanki nerwowej.

Z kolei kwas jabłkowy potrafi wyciągnąć aluminium z tego enzymu tworząc miejsce dla magnezu. Może to stanowić skuteczną ochronę przed chorobą Alzheimera i nie tylko. Kwas jabłkowy przekracza barierę krew-mózg i udowodniono, że wiąże się z aluminium. Dlatego połączenie kwasu jabłkowego i magnezu jest bardzo dobrą opcją dla wszystkich z takimi problemami. Czyli w sumie dla wszystkich nas narażonych na aluminium.


Kwasy jabłkowe i galusowe (takie same jak w jabłkach i occie jabłkowym) od dawna stosowane są dla zdrowia nerek i pęcherza moczowego.

Źródło: 1

Reklama

TU ZNAJDZIESZ 100% ORGANIC 4 GREENS This is BIO idealny
do
 KURACJI 4 SZKLANEK, która oczyszcza wątrobę,
usuwa pasożyty, odtruwa inne organy jak nerki,
przy okazji dotleniając
ciało.


Dlatego do doustnej suplementacji magnezu polecam i osobiście używam jabłczanu magnezu TiB. Stosuję do 2 szklanki (z mojej kuracji 4 szklanek), a właściwie do 3, bo stosuję również szklankę zero z oczyszczoną sodą. Szklanka następna po magnezie, to oczywiście ocet jabłkowy z wodą i szczyptą kwasu askorbinowego TiB, aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi mykotoksynami.

Spirulina i chlorella (obie bogate w magnez) są doskonałe w problemach z nerkami. Dlatego do 4 szklanki (jak wliczać zerową szklankę z sodą, to do piętej) idzie spirulin ai chlorella, albo solo, albom jako składnik prześwietnego w 100% organicznego 4 Greensa This is BIO, co zapewnia doskonałe odżywianie, które jest niezbędne do regeneracji nerek.

Dodatkowe konklużyn:

Wszystkie powyższe zalecenia mają zastosowanie do pacjentów z cukrzycą. Bowiem cukrzyca zwykle prowadzi do zwyrodnienia nerek.

owocek

 

(Visited 21 776 times, 8 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. michal21 22 marca 2018 o 19:29

  Wiem, że trochę inny temat, ale czy ma ktoś doświadczenia z nerwicą natręctw? Jak sobie z tym poradzić? Już tracę nadzieję, że pozbędę się tego dziadostwa…

  1. Tat 23 marca 2018 o 17:13

   Na anglojęzycznych forach piszą o inozytolu, tylko chyba biorą go w dość dużych dawkach, więc może wyjść drogo i trzeba uważać, żeby sobie nie zaszkodzić. Generalnie poczytaj Hoffer’a (tego od niacyny) i o tym jak dbać o mózg (Omega-3 i inne).
   Nerwice, depresje itp. wg niektórych amerykańskich lekarzy biorą się z zapalenia w mózgu o niskim natężeniu, czyli czegoś jest w mózgu za dużo, czegoś za mało, powstaje nierównowaga i dopóki tego się nie wyrówna, to ciężko mówić o wyleczeniu. I jeszcze trzeba mieć trawienie i jelita w idealnym stanie, bo jeśli coś złego dzieje się w jelitach, to ma to bezpośrednie przełożenie na pracę mózgu, nastrój i psychikę.
   W zasadzie cały blog Pepsi jest o tym + jeśli poszukasz po angielsku, to znajdziesz masę pomocnych informacji.

   1. michal21 23 marca 2018 o 22:58

    Dzięki ♡

 2. OPN 22 marca 2018 o 21:17

  Fajnie, a jak zdiagnozowac czy ma sie problemy z nerkami? Czy USG brucha wykryje problemy z nerkami jezeli sa? Czy na dodatek konieczne jest jakies rozszerzone badanie moczu?

  Zimne rece i stopy sa, ale jest takze niedoczynnosc, i jakos wydawalo sie ze to od tego.

  1. Pepsi Eliot 22 marca 2018 o 21:30

   bo to są powiązane rzeczy, niedoczynność, zmęczenie nadnerczy, nerki, pęcherz, generalnie jesteśmy całością. W tym wpisie jest zdanie nawet wytłuszczone, które odpowiada na Twoje pytanie, poza tym kreatynina podwyższona, ciemniejszy mocz, niemiły zapach, ból nerek na przykład po lekkim uderzeniu pięścią, wysokie ciśnienie, ale i tak zawsze trzeba indywidualnie rozpatrywać rzecz. W tym wpisie podkreślam też, że przez długi czas nerki w ogóle nie będą informować, że weszliśmy już w stan przewlekłej niewydolności nerek, o ostrej każdy wie. Jest też taki, nie do końca miarodajny, szczególnie przy zdrowych nerkach niedoszacowuje GFR i bywają mylne odczyty, wynik pewnego wzoru eGFR

  2. tch 4 kwietnia 2018 o 20:30

   To jest dość proste jak nie ma symptomów „czuciowych”, nocny mocz załatwiasz do słoika, odstoi się i jak jest przezroczysty jak woda to nery nie robią swojej roboty. Przy czym kolor nie ma znaczenia. Jak nery są wpożo to mocz jest mętny a nawet mętniejszy, pełen przefiltrowanych śmieci. Dr Morse na yt tłumaczy że wszystkie choroby to niefiltrowana limfa.

 3. OPN 22 marca 2018 o 21:19

  A, no i jak ta sode stosowac? lyzeczka na szklanke cieplej wody na czczo? (Ciepla woda to 50 czy 70 stopni?)

  Dziekuje!

  1. Pepsi Eliot 22 marca 2018 o 21:22

   Nie chce Ci się czytać, wolisz pytać? To z tego wpisu: zacznij od prostej herbatki oczyszczającej nerki, a następnie wejść na codzienne oczyszczanie wraz z odżywianiem, czyli doskonałą w skutkach kurację 4 szklanek.

   A jako dodatkowa szklanka zero, wodorowęglan sodu gaszony wrzątkiem (nie ukropem; ok 80 stopni), a następnie schłodzona zimną wodą do przyjemnej (ok 40-45 stopni) do picia temperatury. Kto nie widział, polecam mój słynny:) wykład.

   1. OPN 22 marca 2018 o 21:31

    Dziekuje, faktycznie juz to czytalam ale wylecialo z glowy. <3 <3 <3

    Stosuje juz 4 szklankowa terapie, maz patczy na mnie z przerazeniem czasem zmieniajacym sie w zdumienie 😀 Ale mysle ze niedlugo tez sie do tego przekona..

    Teraz dodam szklanke 0.

    Przy okazji spytam – jablczan magnezu u mnie wcale nie rozpuszcza sie w drugiej szklance, jak pije to mieszam i na koncu wyjadam lyzeczka 🙂 tak ma byc czy ja cos zle robie?

    1. Pepsi Eliot 22 marca 2018 o 21:34

     jabłczan się nie rozpuszcza w wodzie, w przeciwieństwie do chlorku, który rozpuszcza się w momencie. Zamieszaj i wypij zanim opadnie na dno,tak ja też robię.

 4. Monika 22 marca 2018 o 23:11

  Witam:),to ja mam pytanie odnosnie nerek wlasnie,20lat po operacji bylam w sumie jeszcze 15letnia nastolatka usunieto mi duzy kamien szczawianowo wapniowy.W tej chwili mam maly kamien od 7lat w kielichu ktory sam nie wyjdzie.Dolaczyla sie jeszcze e cola przez co straszny bol nerki nawet nie typowe objawy szczypania cewki moczowej..od poczatku roku jestem na3antybiotyku:(…co ewentualnie mi.pomoze?

 5. Mikolaj 22 marca 2018 o 23:13

  Pepsi proszę doradź, właśnie doznałem kontuzji łydki, boję się że to naderwanie. Za miesiąc miałem biec maraton w krk, już mniejsza z nim, ale chciałbym jak najszybciej wrócić do treningu. Wiadomo że 811 to dieta lekarstwo, ale głównie kojarzę ją ze skutecznym leczeniem chrób zespołu metabolicznego itd., czy pomoże szybciej zregenerować tkankę? Ewentualnie jakieś suple?

  1. Pepsi Eliot 22 marca 2018 o 23:51

   Nawadnianie będzie tutaj kluczowe, na czczo terapia 4 szklanek, a 4 szklanka duuuża , dodatkowo dodaj łyżeczkę kolagenu TiB, trochę (pół płaskiej łyżeczki) MSM TiB i 2 łyżki Hemp Protein TiB. Po śniadaniu d3 TiB + K2 TiB i 1 Omega 3 TiB. Jaki masz poziom 25(OH)D? Nie jestem lekarzem.

   1. Mikolaj 23 marca 2018 o 14:11

    Dzięki za odpowiedź 🙂 Z czterech szklanek piję dwie: z magnezem i kurkumą, dołączę dwie pozostałe. Poziomu 25(OH)D nie znam, biorę 4000 jednostek d3 od pół roku jakoś, będę musiał zbadać. Kolagen, MSM i Hemp Protein to buy. Sezam tu coś podziała? Jem ok 50g dziennie.

   1. Mikolaj 31 marca 2018 o 11:05

    Dzięki grzegorzadam za linki 🙂

    1. grzegorzadam 31 marca 2018 o 11:12

     jakie wnioski po lekturze? 😉

 6. Paweł 23 marca 2018 o 08:25

  Co lepiej używać do terapii 4 szklanek, Jabłczan czy chlorek, oczywiście TiB. Obecnie używam chloru, ale mam też jablczan.

  1. Emanuela Urtica 23 marca 2018 o 08:33

   Jeśli nie masz tendencji do rozwolnień, to chlorek. 😉

 7. Anka 23 marca 2018 o 08:55

  Pani ciągle pisze o białym moczu. Wydaje mi się to niewłaściwe. Mocz powinien być przeźroczysty a nie biały. Biały to mętny mocz, a taki też nie powinien być. No chyba, że ja jakoś dziwnie rozumuję.

  1. Emanuela Urtica 23 marca 2018 o 09:11

   Oczywiście chodzi o przezroczysty mocz.

 8. Moniax83 23 marca 2018 o 11:33

  Kochana Pepsi, wiem ze nie jestes lekarzem, ale moze bedziesz mogla mi cos poradzic. Moj synek (2 lata i 4 m-ce) mial sprowadzane jadro do moszny. Okazalo sie ze joderko nie rozwijalo sie prawidlowo i raczej bedzie zanikac. Zastanawiam sie czy mozna cos zrobic zeby jednak nie zaniklo? Skoro juz teraz siedzi we wlasciwym miejscu to moze jest jakas szansa. Dziekuje Ci Pepsi
  Uwielbiam Twojego bloga. Pozdrawiam cala Wasza super ekipe.

 9. Ania 23 marca 2018 o 14:21

  Temat nerek akurat jest u mnie na czasie, ponieważ cały czas zastanawiam się jak i czy w ogóle mogę sobie pomóc. 10 lat temu przypadkiem wykryto, że lewa nerka jest trochę nienaturalnie skręcona. Co jakiś czas wykonuję kontrolne USG. Kilka miesięcy temu oprócz jej dziwnego ułożenia zauważono zwężenie ujścia do moczowodu i jakiś pęcherzyk (nikt precyzyjnie go nie nazwał). Zanim trafiłam do urologa od kilku osób po drodze (ze środowiska medycznego) usłyszałam, że konieczna będzie interwencja chirurgiczna. Urolog był tego samego zdania dopóki z wywiadu nie dowiedział się, że nie mam problemów z układem moczowym, żądnych ataków bólowych, kolek itp. Nawet na ten moment zrezygnował z wykonania urografii. Mam się badać i za jakiś czas przyjść na kontrolę. Zastanawiam się ciągle czy jestem w stanie pomóc sobie na tyle aby zabieg chirurgiczny nie był konieczny. Dolegliwości faktycznie nie mam, ale często czuję ten bok (nigdy tego uczucia nie interpretowałam jako ból). Badanie wychodzą poprawne (morfologia i standardowe badanie moczu). Piję ok. 2,2-2,4l dziennie. Może powinnam więcej? Powoli wchodzę w tryb terapii 4 szklanek. Czy jeśli zacznę spożywać rano chlorek magnezu, to powinnam zrezygnować z moczenia stóp w magnezowej kąpieli? W kwietniu czekają mnie kolejne badania. Może powinnam wykonać coś więcej poza tymi standardowymi? Stopniowo ograniczam spożywanie mięsa – na ten moment 3 dni w tygodniu nie spożywam mięsa i produktów odzwierzęcych. Jestem osobą bardzo szczupłą i całe życie balansuję na granicy niedowagi (nie jestem niedożywiona, to bardzo szybka przemiana materii robi swoje) i usłyszałam, że ze względu na torebkę tłuszczową nerki niski poziom tkanki tłuszczowej również może stanowić problem… Czy mogę zrobić dla siebie coś jeszcze? Jestem w stanie uniknąć operacji czy to tylko kwestia czasu jak wyląduję na stole? Jeśli będzie konieczność wykonania urografii to jak mogę wspomóc organizm w oczyszczeniu się z tego paskudztwa jakim jest kontrast? Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.

  1. Pepsi Eliot 23 marca 2018 o 14:35

   nadal stosuj magnez do kąpieli. Sircus twierdzi, że soda oczyszczona jest najlepszym rozwiązaniem dla nerek, stosuj więc szklankę zero z sodą. Aby jednak stosować sodę koniecznym jest kupienie pasków pH i badanie pH moczu, aby nie przekroczył 8. Rano na czczo ma być 6-6.5, a o 12 w południe 7-8.

  2. grzegorzadam 23 marca 2018 o 18:57

   Czy jeśli zacznę spożywać rano chlorek magnezu, to powinnam zrezygnować z moczenia stóp w magnezowej kąpieli?”

   Dlaczego tylko rano? Jaka ilość?
   Magnezem trzeba organizm nasycić, przez skórę również.

   1. Ania 6 kwietnia 2018 o 10:30

    I z magnezem pojawił się u mnie problem. Chlorek okazał się zdecydowanie za silny. Dałam mu szansę przez tydzień sukcesywnie zmniejszając dawkę, ale nawet niewielkie ilości buntują moje jelita. Przerzuciłam się na jabłczan i niestety on również jest w konflikcie z moimi jelitami i to nawet w ilości 1/3 łyżeczki. Zarówno po jednym jak i drugim reakcja jest silniejsza jeśli w poprzedzający wieczór wykonywałam kąpiel magnezową stóp. Nie wiem czy to problem wrażliwości jelit, bo np z kwasem askorbinowym żyją one w zgodzie i codzienne spożycie min 4-5 g nie robi na nich żadnego wrażenia. Zastanawiam się czy to kwestia ich przyzwyczajenia czy może doustny sposób suplementacji po prostu nie jest dla mnie? A może jakimś cudem (w co raczej wątpię 😀 ) mój organizm ma całkiem sporo magnezu? Oprócz tego magnezu szklanki (u mnie 5 ) spisują się u mnie świetnie 🙂

    1. Ania 12 kwietnia 2018 o 18:05

     Jestem po badaniach. Ph moczu aktualnie oraz zanim jeszcze zaczęłam stosować sodę to 7-8 zarówno rano jak i w południe (paski oraz potwierdzone laboratoryjnie). Zewnątrznerkowa miedniczka teraz ma 37×27 mm (wcześniej 39×28), więc niby jest minimalnie mniejsza, ale zrzucam to karb dokładności pomiaru. Zastanawiam się czy ta silna reakcja jelit na doustną suplementację magnezu (terapia 4 szklanek od około 4 tygodni) nie zaburzyła mojej przyswajalności:

     – kwas foliowy (zażywam chlorellę od blisko 4 miesięcy) przed terapią oraz suplementacją chlorelli 5,6 ng/ml (wiem niski, dlatego m.in. zdecydowałam się na chlorellę) – aktualnie jeszcze gorzej, bo tylko 3,9 ng/ml,
     – magnez (bez żadnej wcześniejszej suplementacji) przed terapią 2,21 mg/ml – aktualnie (przy codziennej suplementacji doustnej, ale już teraz w bardzo małych ilościach) oraz przez skórę 2,15 mg/ml;
     – potas przed 4,08 mmol/l, a aktualnie 3,91 mmol/l;
     – sód przed 140 mmol/l, aktualnie 142 mmol/l,
     – wit B12 przed terapią 190 pg/ml, a aktualnie 182 pg/ml (B-complex już zamówiony);
     – żelazo przed 87ug/dl, po 101 ug/ml
     – wapń aktualnie 9,82 (nie mam wyniku przed)
     Z wyników, które budzą mój niepokój to TSH 2,28 mlU/l (FT3 2,95, FT4 1,28) i przede wszystkim testosteron 0,534 ng/ml (norma wg wykazu głosi 0,084-0,481). Czy testosteron mogę połączyć z tą nieszczęsną nerką (nadnercza) czy gdzie indziej muszę szukać przyczyny? No i nie wiem co z pH, magnezem itd. Czy nadal mogę stosować terapię 4 szklanek (+ szklanka zerowa z sodą) jak do tej pory czy jednak coś się u mnie kłóci?

     1. Pepsi Eliot 12 kwietnia 2018 o 20:14

      bierz kwas foliowy G&G jak najszybciej
      poziom magnezu w surowicy krwi nie ma szczególnego znaczenia, bo w komórkach są braki, a w tym badaniu wyjdzie norma, ponieważ we krwi musi być magnez, bo konsekwencje byłyby straszne

    2. grzegorzadam 13 kwietnia 2018 o 07:11

     A może jakimś cudem (w co raczej wątpię ? ) mój organizm ma całkiem sporo magnezu? ”

     Zrób analizę włosa.

     1. Ania 13 kwietnia 2018 o 10:11

      No właśnie rozważam tę opcję, ale farbowane włosy (co prawda w miarę naturalną farbą …) mi to na razie uniemożliwiają. Nie mogę odpisać już Pepsi w sprawie kwasu foliowego, a chciałam dopytać czy ten kwas foliowy G&G brać pomimo B-Complex (Amix), który już go zawiera? Przesyłam ogromniaste podziękowania za Waszą pomoc 🙂

     2. Pepsi Eliot 13 kwietnia 2018 o 10:28

      Teoretycznie już nie musisz, ale najlepszym sprawdzianem jest zbadania kwasu foliowego, B12 i homocysteiny

  3. grzegorzadam 23 marca 2018 o 18:59

   czy to tylko kwestia czasu jak wyląduję na stole? ”

   Jaki jest powód tej operacji?

   1. Ania 24 marca 2018 o 07:44

    Rano jako składnik jednej ze szklanek w terapii 4 szklanek i nie chcę też przedobrzyć, a widmo operacji wisi nade mną ze względu na aktualną „budowę” tej nerki – trochę poszerzony UKM, zwężone ujście do moczowodu i ten pęcherzyk (zewnątrznerkowa miedniczka o wym 38x29mm) – tak głosi opis USG. Twierdzą, że taki stan może powodować zastoje w nerce i potem wszystkie konsekwencje z tym związane i chirurgicznie należy ją skorygować. Lekarz z zabiegiem wstrzumuje się do czasu kiedy nerka da o sobie mocniej znać. Ciśnienie naturalnie mam niskie ok 90-100/60-70 i tu się nic nie zmienia, złogów w nerce brak, bólu brak (ale czuję ten bok), jedynie te zimne dłonie i stopy, o których pisze Pepsi. Początek kwietnia to kolejne badania monitorujące stan nerki i całego organizmu. Dziękuję Wam obojgu za zainteresowanie ?

 10. Ania 24 marca 2018 o 07:27

  Rano jako składnik jednej ze szklanek w terapii 4 szklanek i nie chcę też przedobrzyć, a widmo operacji wisi nade mną ze względu na aktualną „budowę” tej nerki – trochę poszerzony UKM, zwężone ujście do moczowodu i ten pęcherzyk (zewnątrznerkowa miedniczka o wym 38x29mm) – tak głosi opis USG. Twierdzą, że taki stan może powodować zastoje w nerce i potem wszystkie konsekwencje z tym związane i chirurgicznie należy ją skorygować. Lekarz z zabiegiem wstrzumuje się do czasu kiedy nerka da o sobie mocniej znać. Ciśnienie naturalnie mam niskie ok 90-100/60-70 i tu się nic nie zmienia, złogów w nerce brak, bólu brak (ale czuję ten bok), jedynie te zimne dłonie i stopy, o których pisze Pepsi. Początek kwietnia to kolejne badania monitorujące stan nerki i całego organizmu. Dziękuję Wam obojgu za zainteresowanie 🙂

  1. grzegorzadam 24 marca 2018 o 11:16

   Stosuj metody dr Sircusa, niczym nie ryzykujesz.
   Jak dla mnie nie ma powodów do zabiegu.

   Nie jestem lekarzem.

   1. Ania 24 marca 2018 o 15:35

    Pięknie dziękuję. Będę działać 🙂

 11. ala 4 kwietnia 2018 o 16:53

  Sorry ale coś tu mi nie pasuje. Próbuję pić na czczo sodę z cytryną a później -przepraszam ale -chu….nia. Nic nie mogę zjeść bo cokolwiek lykne to mam zgagę i bardzo cierpię do dnia następnego. O co chodzi?

  1. grzegorzadam 5 kwietnia 2018 o 08:18

   Może nie pasować, pobieranie sody wbrew pozorom, nie musi wszystkim służyć.
   W połączenu np. z ”lekami” cukrzycowymi czy innymi może generować nieprzyjemne reakcje.
   Tak samo do tyczy to magnezu i innych teoretycznie ”bezpiecznych” substancji.

   Zrobiłbym analizę włosa, wtedy wyjdą poziomy i zależności sodu od potasu i innych.

 12. Fenix Felix 29 lipca 2018 o 20:49

  Kochani Pepsi, Grzegorzadam i Emanuelo
  U Mężusia wykryto guza w jego zakamienionej nerce. Jest już tydzień po operacji usunięcia nerki i czekamy na wyniki badań histopato. Bardzo schudł choć nie był gruby, jak zasypia to natychmiast wydatnie się poci, zmienia koszulki kilka razy w nocy. Wypuścili go ze szpitala kompletnie nie dając żadnych wskazówek jak dalej funkcjonować. Jak go karmić? On jest raczej z tych tradycyjnie jedzących niestety. Ale wypija sodę gaszoną codzień na czczo. Czy można go suplementowac? Jeśli tak to czym? Nasz budżet teraz jest zmniejszony bo on nie zarabia jak nie pracuje, moja pensyja nie za duża jednak będę robić zamówienie w sklepie pepsi na najważniejsze rzeczy
  Czy macie pomysł czemu tak się poci bez względu na pogodę?
  dziękuję jeśli znajdziecie czas na odpowiedź

  nieustająco w podziwie dla Was Fenix Felix

  1. Pepsi Eliot 29 lipca 2018 o 22:44

   poci się, bo jest osłabiony, po grypie też się ludzie pocą, jaki ma poziom 25(OH)D?

 13. Fenix Felix 29 lipca 2018 o 23:22

  akurat tego nie badał, bo jest instruktorem tenisa i od kwietnia codziennie spędzał kilka godzin na słońcu, wydaje się że jest nasycony D, i wiele tygodni przed szpitalem też się pocił. Ale może trzeba to zbadać ?

 14. Fenix Felix 31 lipca 2018 o 09:40

  Czy jeśli mój mąż jest 10 dni po usunięciu nerki z nowotworem to może przyjmować jakieś witaminy i suple? Kurkumę?

  1. Pepsi Eliot 31 lipca 2018 o 12:45

   kurkumę z pewnością ni, bo bierze jak znam życie leki rozrzedzajace krew. Na razie antyoksydanty różne i chlorella This is BIO

 15. Muzykant 1 sierpnia 2018 o 07:34

  ciekawe info:
  Medycyna chińska przy szumie w uszach mówi o osłabieniu nerek

 16. Ana 20 sierpnia 2018 o 21:59

  Witam. Mam pytanie odnośnie nerek. Moja mama ma niewydolnośc nerki (ma tylko jedną) 3 stopnia. Kreatynina ok kwietnia 4.0 Lekarz zalecił pic 4, 5 lita wody dziennie.. Po jakimś czasie trafiła do szpitala z powodu niedoboru sodu oraz wapnia, sód spadł do poziomu 112.. Lekarz nadal zalecił pić taka ilość wody aby kreatynina się nie podniosła. Ostanio ponownie trafiła do szpitala z powodu bardzo skaczącego ciśnienia, wieczorem np 190/80 a rano 90/50 – lekarze jej dobrali tabletki na nadciśnienie dopeoyby 250. Co radzicie w tej sytuacji?

  1. Pepsi Eliot 21 sierpnia 2018 o 00:10

   masz podane w tym wpisie mądre rady Sircusa

 17. Aga 4 września 2018 o 23:26

  Nie mam tarczycy, czy mogę stosować chlorek magnezu?

  1. Pepsi Eliot 5 września 2018 o 09:55

   nawet jakbyś miała też byś mogła

 18. azc97 20 września 2018 o 10:15

  Hej Pepsi, już jakiś czas temu zaczęłam stosować sodę, niestety kiedy doszłam do pełnej łyżeczki mój organizm się zbuntowal i niestety wywolal efekt przeczyszczenia. Postanowiłam dac mu czas na odpoczynek i po x czasie znowu wdrożyć kurację zaczynając od małej ilości niestety efekt byl dokładnie taki sam. Chciałam je zastosować na niewydolnośc nerek i teraz nie wiem czy to ma sens. Dziękuję i pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 20 września 2018 o 10:42

   bierz mniej po prostu

 19. vitorbelfort 14 grudnia 2018 o 14:48

  Witam,

  strach zajrzal mi w oczy…okazalo sie ze mam 4 etap przewleklej niewydolnosci nerek…25% funkcji
  Objawy: czesto oddaje mocz, swiad lydek, nacisinienie 150/100 po tabsach na 140/90, migreny raz na dwa trzy tygodnie….poza tym nic nie boli…prosze dobrych tu ludzi o porady…41 lat wysportowany generalnie okaz zdrowia…bynajmniej z zewnatrz 🙂

  1. Pepsi Eliot 14 grudnia 2018 o 16:39

   w tym wpisie pod którym umieszczasz komentarz masz kurację sodą, która potrafi cofać niewydolność, najlepiej konsultować rzecz z lekarzem naturopatą.

   https://www.pepsieliot.com/jak-obnizyc-kreatynine-i-leczyc-niewydolnosc-nerek/

   1. vitorbelfort 14 grudnia 2018 o 16:48

    Dziekuje !!!

   2. vitorbelfort 14 grudnia 2018 o 16:51

    Ok dzialam thx

 20. standardowa 28 lutego 2019 o 10:09

  witam,
  mój 15 letni syn ma nefralgię IGA, wykrytą przypadkowo, kilkudniowy ból nerki, krwiomocz, najpierw podejrzewano ostre zapalenie nerek, a po badaniach nefralgia IGA, nie chciałabym aby doprowadzić do dializ, bardzo chce mu pomóc, dlatego zwracam się do ciebie…pomożesz?

 21. Natalia 26 marca 2019 o 10:06

  mnie zaczelo cos martwic bo od 2 dni kluke mnie w lewej nerce, mam torbiel 5 cm….w lutym robilam rezonans taki ogolny, w zeszlym roku usg, niby nic szczegolnego….tylko torbiele….wyniki krwi jak robilam tez zawsze miescily sie w normie, jedynie elektrolity na granicy, niestety nie pije za duzo…a teraz juz nie wiem jak sobie pomoc…znowu do lekarza …ciagle chodze i nic nie robia, boje sie ze bedzie gorzej

  1. Pepsi Eliot 26 marca 2019 o 15:27

   a dlaczego nie pijesz?!

 22. Natalia 26 marca 2019 o 16:09

  Nie wiem staram się jakoś ale ciężko, zawsze miałam z tym problem , mnie się wydaje że pogorszyło się to po antybiotykach z zeszlego roku, od wtedy pojawiają się takie problemy z bólem, oddawaniem moczu, mam problem z krazeniem, skaczące ciśnienie które w większości jest niskie, ale już kilka razy widziałam że gdy mam nierówne bicie serca to skacze

  1. Pepsi Eliot 26 marca 2019 o 18:33

   Antybiotyki wybijają z równowagi,
   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/
   Znajdujesz niestrawione kawałki jedzenia w kale?

   1. Natalia 29 marca 2019 o 08:13

    Jeśli chodzi o test na zakwaszenie to wogole mi się nie odbija, a ciężko cokolwiek zastosować, bo mnie piecze i mam zapalenie gardła

 23. Natalia 27 marca 2019 o 05:31

  PH moczu rano 6, dziś mnie już 3 dzień bolą nerki i w związku z tym nie mogę oddać dobrze moczu, wydaje mi się że jest mniej. Mam stwierdzony refluks i zaczerwienione gardło, oczywiście jakieś tam resztki w kale są też, mam też jakiś stan zapalny w lewej nodze od pachwin aż, na rezonansie bez kontrastu wyszło, ale opisali to że niby bez znaczenia klinicznego,A skąd to nie wiem, tak nagle zaczęła boleć i to już ponad pół roku, a dodatku tam gdzie ta torbiel duża na nerce,w okolicy, nie umiem tego dobrze opisać, ale podejrzewają że jest tam coś podluznego, co wygląda jak płyn jakis,zmiana pokrwotoczna.

  1. Natalia 28 marca 2019 o 07:06

   dzis juz mija kilka dni i nerki nadal kluja, w krzyżach az czuc, nie wiem co moze byc tego przyczyna bo zaczelo mnie juz zanim wzielam antybiotyk, a mialam przeziebienie, grype….cos mozna na to poradzic, az sie bje myslec ze to moze byc niewydolnosc

   1. Pepsi Eliot 28 marca 2019 o 07:43

    bierzesz sodę?

    1. Natalia 28 marca 2019 o 09:02

     Nie brałam sody, czasem nawet do pachwin od nerek ten bol promieniuje

     1. Pepsi Eliot 28 marca 2019 o 15:44

      zastosuj się do zaleceń w poście, co wykazało USG?

    2. Natalia 28 marca 2019 o 12:37

     i np dzis wypilam tylko 500 ml wody od rana a co chwile mam parcie na mocz, i chodze czesto do lazienki, w oststnich dniach mialam za to problem zeby ten mocz dobrze oddac, do tego jestem taka jakby pijana i zmeczona

     1. Natalia 28 marca 2019 o 16:09

      Wyniki z lutego; miałam 2 mniejsze torbiele i jedna 5 cm na lewej nerce, i jakieś małe na prawej, ostatnio badanie elektrolitow nie było w normie, na dzień dzisiejszy to nie wiem

     2. Pepsi Eliot 28 marca 2019 o 20:49

      sód i potas musisz badać często, i zrób kurację z sodą.

 24. Mloda_mama 3 kwietnia 2019 o 23:06

  Kochani (32lara) mam 1,5 roczną córkę w lipcu 2018 na usg jamy brzusznej zdiagnozowano 0,3 cm AML naczyniakomięśniakotłuszczak prawej nerki, pół roku po kontroli aml ma już 1cm. Ciagle bakterie w moczu, powiększone węzły pachwinie. Wit d3 na suplementacji z 23 skoczyła do 35 przez 5 m-czy przy dawcę 4000 j. Po zmianie dawki na 2000 wit. D3 spada aktualnie 32. Co powinnam zbadać?
  W zeszłym roku antybiotykoterapia na helicobekter po gastroskopi.

  1. Pepsi Eliot 4 kwietnia 2019 o 11:26

   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
   Stosuj tydzień na tydzień szklankę zero z sodą gaszoną. Ale trzecia szklanka z ocetm jabłkowym i zerowa z sodą dopiero jak zbadasz sód i potas.

   Nie wiem dlaczego zmniejszyłaś dawkowanie mając zaledwie poziom metabolitu D 35, należy dążyć do 60-70

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja uodporniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 4 D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/57-vitamin-d3-1500iu-100tabl-tib–5905344040130.html i 1 K2 G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3674-high-strength-vitamin-k2-30kaps-gg–5060040820261.html?search_query=k2&results=6,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Oczywiście badania sodu i potasu obowiązkowe, a z pewnością jeszcze kwas moczowy, mocznik kreatynina, tu ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   1. Mloda_mama 4 kwietnia 2019 o 23:02

    Bardzo dziękuje za tak obszerną odpowiedz. Muszę zrobić domowy test na zakwaszenie.
    Zoastanawiam się dlaczego tak wolna rośnie poziom wit d3? Jak długo można/trzeba sumplementowac? Zmniejszyłem za namową lekarza ponieważ wchodzimy „w sezon” naturalnej suplementacji.
    Wyniki 06.2018:
    Żelazo – 71 ug/dl (50-170)
    Transferuna – 2,32 g/l (2,5-3,8)
    Stopień wysycenia transferyny: 21,3 % (15-45)
    Całkowita zdolność wiązania żelaza: 286 ug/dl (250-425)

    Wyniki z 11.2018:
    sód – 138 mmol/l (136-145)
    Potas – 3,8 mmol/l (3,5-5,1)
    Tsh: 1,0600 uIU/ml (0,27-4,2)
    Ft3 – 3,92 pmol/l (3,10-6,8)
    Ft4 – 17,12 pmol/l (12-22)
    Glukoza – 87 mg/dl (70-99)
    Crp – 0,2 mg/l (0-5) w kolejnym badaniu (03.2019) crp – 0,5 mg/l

    Wyniki 01.2019:
    Cholesterol – 156 mg/dl (115-190)
    Glukoza – 88 mg/dl (70-99)
    Borelia burgdorferi IgG <5,0 AU/ml (wynik ujemny)
    Borrelia IgM: 15,52 AU/ml ( wynik ujemny)
    W moczu śladowe białko i kryształy szczawianu wapnia – zalecenie od lekarza pic wit. C i jeść żurawinę.

    Innych badań nie posiadam, muszę zrobić te „jak wyjść ze skrzyżowania”.

    PH moczu mam tylko naczczo, zacznę kontrolować w południe i tak pH z 7 spadło do 5 (pije wit c). Ciężar właściwy 1,020 i 1,025 kg/l (1,015-1,030)

    P.S. Dostałam skierowanie na tomograf komputerowy z racji wzrostu AML, mam wątpliwości ze względu na podanie dożylnie jodowego środka kontrastowego co jak uprzedził mnie lekarz może spowodować zatrzymanie pracy nerek. I am confused …
    Robić tomograf czy poczekać?

    1. Pepsi Eliot 5 kwietnia 2019 o 07:51

     tomograf jest fatalnym badaniem ze względu na ten kontrast szczególnie, nie dałoby się zrobić badania rezonansem magnetycznym? tam kontrast jest zupełnie inny, nie ma alergii na niego, nie wywołuje takich skutków, a robią też bez kontrastu, ale nie zawsze można.

     1. Mloda_mama 19 kwietnia 2019 o 14:13

      Witam
      Droga Pepsi wykonałam wszystkie wyniki ze skrzyżowania i nie wygląda to dobrze.
      Błagam o pomoc! Gdzie powinnam się udać w celu poprawnej diagnozy?
      Wit. B12 ponad normę: 827 pg/ml (197-771)
      ASO ilościowo ponad normę: 458,9 IU/ml (0-200)
      żelazo 42 ug/gl (33-193)
      Transferyna: 256,88 mg/dl (200-360)
      zdolność wiązania żelaza (tibc):337 ug/dl (228-428)
      Mocznik 24 mg/dl (16-48,5)
      Kwas moczowy 24 mg/dl (2,4-5,7)
      Kreatynina 0,62 mg/dl (0,50-0,90)
      eGFR: >90 ml/min/1,73m2 (wynik prawidłowy>60,0 ml/min
      Sód 136 mmol/l (126-145)
      Potas 4,5 mmol/l (3,5-5,1)
      Glukoza 86 mg/dl (70-99)
      Homocysteina (nie suplementuje): 7,36 umol/l (norma: bez suplementacji <15, z suplementacją < 12)
      TSH: 0,875 uiU/ml (0,27-4,2)
      FT3: 5,43 pmol/l (3,10-6,8)
      FT4: 18,34 poml/l (12-22)
      anty-TPO <9,0 IU/ml (0-34)
      anty-TG: <10,0 IU/ml (0-115)
      Przeciw receptorom TSH (TRAb) <0,80 IU/l (osoby zdrowe <1,22)
      D3 (25OH) 33,5 ng/ml – po 5 dniach od odstawienia 4000 j
      Insulina 3,3 (2,4-24,9)
      Fibrynogen: INR 1,05 (0,8-1,20)
      wskaźnik protrombiny 96,3% (70-130)
      czas protrombinowy: 10,9 sek (9,8-12,1)
      Lipidogram w normie

      Sama nie wyjdę z tego skrzyżowania… proszę o pomoc, poradę. Ktokolwiek cokolwiek, może polecić specjalistę który spojrzy holistycznie, artykuł.
      Droga Pepsi podpowiedz – DZIĘKUJĘ

     2. Pepsi Eliot 19 kwietnia 2019 o 15:35

      Stan zapalny stawów, dna moczanowa, przede wszystkim nie panikuj, spokojnie, zaraz ruszysz z tego skrzyżowania. Co jesz, ile masz lat, dziwne choroby w rodzinie? Jakie masz objawy, czyli co skłoniło Cię do tych badań? Jakie masz CRP?

     3. Mloda_mama 20 kwietnia 2019 o 09:12

      Nie mogę odpowiedzieć na komentarz niżej więc mam nadzieję że się odnajdziemy.
      „Co jesz, ile masz lat, dziwne choroby w rodzinie? Jakie masz objawy, czyli co skłoniło Cię do tych badań? Jakie masz CRP?”
      32 lata, praca siedząca, poród 09.2017 dziecko z wadą serca i SKS. do porodu 2 x w tygodniu intensywny trening 1h. Teraz jem dużo ryb, owoce morza, lekkie sałatki, wolę dania raczej jarskie (mączne), suplementuje wit. D3, od kilku miesięcy piję ziemię okrzemkową, do 20rż nie mogłam jeść mięsa (śmierdziało mi wszystko), na śniadania płatki na mleku. Po 20. odstawiłam nabiał (skaza białkowa).
      Po ciąży ból brzucha nad pępkiem, gęsta ślina w nocy (nie mogłam jej połkać), odruchy wymiotne, zawroty głowy, kołatanie serca, ból w klatce piersiowej, osłabienie, ciągle na wyczerpanych bateriach. Gastroskopia, diagnoza Helicobactery – 2 tyg antybiotyk – objawy minęły (wracają sporadycznie) do tego usg jamy brzusznej, diagnoza AML w prawej nerce najpierw 0,30 cm po 7 m-cach 1,0 cm. Skierowanie na tomograf – nie zrobiłam, czekam na kolejne USG żeby sprawdzić czy dalej rośnie. Po porodzie nadmierna potliwość, przez miesiąc byłam cała mokra pomogła pokrzywa. Guzek w prawej piersi (wchłonął się) kontroluje cały czas. Powiększone węzły pachwinowe na USG niby ok. W okrasie dojrzewania bule stawów (łokci i kolan) zaklejałam plastrami rozgrzewającymi – pomagało.
      W rodzinie: rak prawej piesi siostra mamy, udar ojciec mamy i martwica wątroby mama mamy, ze strony taty cukrzyca.
      CRP 0,5 mg/l (0-0-5,0)
      Z morfologi: zawsze niska hemoglobina: 11,2 g/dl (11,2-15,7) i hematokryt: 33,6 % (34,1-44,9)

      Pepsi bardzo mnie niepokoi tak wysoki poziom wit B12, wiem czytałam że na poziomie 800 to super wynik ale przy pozostałych wynikach to raczej nie jest oznaką rewelacyjnej gospodarki organizmu…
      Co mi radzisz?

     4. Mloda_mama 3 maja 2019 o 15:29

      Droga Pepsi wierzę że nie pozostawisz mnie bez odpowiedzi. Proszę o pomoc lub propozycje innej firmy kontaktu z Tobą.
      Dziękuje i cierpliwie czekam ❤️

 25. gosia 16 kwietnia 2019 o 16:53

  pepsi zapomniałam dodać ze 2 dzień miesiaczki jest bardzo obfity po nocy podpaska cała zalana wiec z tego powodu do 1 szkl nie dodaję kurkumy z tego względu.

  1. Pepsi Eliot 17 kwietnia 2019 o 08:07

   mądrze, ale po okresie już dodawaj

 26. Pepsi Eliot 3 maja 2019 o 20:42

  B12 jest ok, szczególnie przy dobrej homocysteinie, jak u Ciebie, martw się stanem reumatycznym i dną moczanową, wielkim zakwaszeniem ciała, jak już się musisz czymś martwić. Dania jarskie, czyli mączne won.

 27. Asia 4 lipca 2019 o 18:29

  W jaki sposób, w jakich ilościach spożywać sodę oczyszczoną w kuracji nerek? Piszę w imieniu taty chorego na szpiczaka. Choroba osłabia nerki, bo nadmiar tego „wrogiego” białka w szpiku zatyka kanaliki układu moczowego. Tata pije pokrzywę, mniszka i jakieś mieszanki ziół na usprawnienie pracy nerek, ale soda działa też antynowotworowo/ odkwaszająco więc dobrze byłoby ją włączyć do codziennego stosowania. Pytanie jak?

 28. azc97 19 września 2019 o 11:58

  Heja Pepsi, jestem (stety/niestety) po przeszczepie nerki, póki co jest w porządku, le wiadomo leki wyniszczaja jednak z czasem organizm. Czy mogłabys mi doradzić w kwestii suplementacji, dzięki którym będę wiecznie piękna i młoda? Oczywiście z tym ostatnim żartuje bo najważniejsze jest zdrówko. Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 19 września 2019 o 15:02

   oj tam oj tam, chycić przy okazji trochę piękności, to nie grzech. Pomyślę kochana, herbatkę oczyszczającą nerki pijesz? wpisz w szukałkę

   1. azc97 26 listopada 2019 o 00:45

    No jasne, że piję 😀

 29. Kasia 13 stycznia 2020 o 23:43

  Witam prosiłabym o radę przy nefropatii iga niestety po 15 latach u synanastąpiło gwałtowne pogorszenie gfr kreatyniny i kW moczowego we krwi . ma 30 % wydolności.Czy można prosić o kontakt do naturopaty i radę co robić . On się załamał.Zwłaszcza ,że właśnie się ożenił.

  1. Pepsi Eliot 14 stycznia 2020 o 07:19

   Niestety nie znamy żadnych naturopatów, a może jednak spróbować zastosować tę metodę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *