Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 866 932
68 online
38 290 VIPy

Nie chcesz się zestarzeć? Po prostu postaw na ruch!

Pewnie wydaje Ci się, że spowalnianie pracy organizmu jest naturalnym kolejnym etapem, który przychodzi wraz z wiekiem. W końcu w wieku 28 lat przebiegniesz maraton szybciej niż w wieku 68, prawda? Okazuje się, że niekoniecznie! Ćwiczenia, szczególnie cardio, okazują się znacząco spowalniać starzenie! Ten news, który można wyczytać w magazynie naukowym Journal of Applied Psychology, jest prawdziwie elektryzujący. Dlaczego?

Badacze z zadziwieniem odkryli, że mięśnie aktywnego 70-latka są niemal nie do odróżnienia od mięśni 25-latka

Właściwie autorzy skonkludowali badanie mówiąc, że aktywni seniorzy biologicznie są nawet 30 lat młodsi niż ich równolatkowie! Jak odbyło się badanie. Naukowcy z Ball State University podzielili badanych na trzy grupy. W pierwszej było 28 osób w wieku około 70 i powyżej 70 lat, którzy byli aktywni od co najmniej pięciu dekad. Drugą grupę stanowiły osoby starsze, które były zdrowe ale nie były aktywne fizycznie w trakcie swojego dorosłego życia. Trzecia grupa to aktywne osoby powyżej 20 roku życia. Wszyscy uczestnicy badania brali udział w testach laboratoryjnych, gdzie sprawdzano ich możliwości fizyczne i pobierano próbki tkanek aby zmierzyć kapilary i enzymy w mięśniach każdej osoby.


Nieprzewidywalny wynik badań

Scott Trappe, pracujący na uniwersytecie Ball State autor badania, w rozmowie z New York Times powiedział, że z grupą badawczą spodziewali się prostego do przewidzenia, liniowego wyniku, zgodnie z którym najsilniejsze mięśnie będą mieli 20-latkowie, po nich aktywni 70-paro latkowie a na końcu nieaktywni starsi dorośli. Tymczasem badanie pokazało, że aktywni 20-latkowie i 70-latkowie mieli niemal takie same mięśnie, mimo niemal 50-letniej różnicy wieku. Co prawda młodsi uczestnicy badania byli sprawniejsi aerobowo, ale Ci starsi, w porównaniu od swoich nieaktywnych rówieśników, byli fizycznie młodsi aż o 30 lat!

Warto zwrócić uwagę na to, że nie badano atletów, tylko normalne osoby, ruszające się codziennie przez długie lata na najróżniejsze, dość zwyczajne sposoby jak jazda na rowerze, bieganie, aerobik, joga czy pływanie.

Jeśli nie chce Ci się ostatnimi czasy ruszyć z domu, spróbuj. Ty z przyszłości zdecydowanie podziękujesz sobie z teraźniejszości!

Cześć!

Źródła: physiology.org/doi/abs/10.1152/japplphysiol.00174.2018?journalCode=jappl nytimes.com/2018/11/21/well/move/regular-exercise-may-keep-your-body-30-years-younger.html

(Visited 3 087 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

  1. avatar magdallia_z_takmanii 5 lutego 2019 o 14:40

    I to jest świetna wiadomość! Dzięki! Dziś już pobiegane, ale po tej wiadomości jeszcze bardziej mi się chce. Oby zatem do jutra 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum