Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 491 038
100 online
35 107 VIPy

Nie schudniesz jak jesteś smutna? Czyli 7 sposobów jak podwyższyć poziom dopaminy

Nie schudniesz jak jesteś smutna? Czyli 7 sposobów jak podwyższyć poziom dopaminy

DOPAMINA jest neuroprzekaźnikiem, który pomaga kontrolować ośrodek nagrody i przyjemności w mózgu. POZWALA na uczucia rozkoszy, przyjemności, euforii, napędu, motywacji, ostrości i koncentracji. Oprócz tego, że po prostu czujesz się dobrze, dopamina pomaga schudnąć/trzymać wagę, kontrolować poziom energii, a także wspiera zdrowie serca i mózgu.

Zwiększenie poziomu dopaminy działa na poprawę funkcji poznawczych, w szczególności uważności, koncentracji i pamięci

POKARMY, które są bogate w przeciwutleniacze, takie jak owoce i warzywa mogą pomóc chronić dopaminę, gdyż łatwo się utlenia. Co oznacza, że neurony zostają uszkodzone przez wolne rodniki tlenowe. GDY Twój mózg jest zmuszony do funkcjonowania przy niewystarczających ilościach dopaminy, stajesz się bardziej narażona na szereg problemów zdrowotnych, takich jak tycie, depresja i mimowolne ruchy ciała.

Objawy niedoboru dopaminy

Brak motywacji do pracy i życia w ogóle Zmęczenie Upośledzenie odczuwania przyjemności Niskie libido Problemy ze snem Apatia Kunktatorstwo (myślałam, że to celowe piętrzenie trudności, a tu okazuje się, że być może usprawiedliwione, gdyż spowodowane niską dopaminą) Pogorszenie pamięci Utrudniona koncentracja Wahania nastroju Poczucie beznadziejności

WIDZISZ więc, że warto zainteresować się poziomem własnej dopaminy, gdyż jakość życia znacznie spada, gdy jest niski. Zrób coś z tym.

7 sposobów naturalnego zwiększania poziomu dopaminy

1. Jedz banany, bo tyrozyna

BANANY (zwłaszcza dojrzałe) są wyjątkowym jedzeniem regulującym dopaminę, ze względu na wysokie stężenie tyrozyny. ALE jest też znacznie dłuższa lista pokarmów, które zwiększają poziom tyrozyny jak: migdały, awokado, czekolada, kawa, jaja, zielona herbata, jogurt, arbuz. A zawierających białko zwierzęce to wołowina, kurczak, jaja, czy jogurt.

2. Kurkumina

JEDEN z najważniejszych, aktywnych składników kurkumy potrafi przekraczać barierę krew-mózg, podnosząc poziom dopaminy. Badania wykazały, że kurkumina hamuje utratę pamięci wynikającą z problemów z niedoborem dopaminy.

3. W końcu zacznij się wysypiać

ODPOWIEDNIA długość snu ma wpływ na naturalny wzrost dopaminy. Wykazano, że brak snu zmniejsza poziom neuroprzekaźników i ich receptorów. Choć zmniejszona liczba receptorów nie musi oznaczać, że neuroprzekaźniki również są ograniczone, ale jednak nie jest to dobry znak mieć mniej receptorów reagujących na dopaminę. Generalnie ludzie za krótko śpią, a przede wszystkim za późno kładą się spać. Powinniśmy kłaść się wcześnie i długo spać.

4. Medytuj, albo lewituj, albo rób coś kojącego z głową

CZASAMI najlepszym sposobem, aby zrobić coś jest nierobienie niczego. W szczególności nie zrobieni niczego fizycznie, ale postaranie się o porządek w głowie, wyciszenie, a nawet jak się umie niemyślenie przez pewien czas. Owe niemyślenie to medytacja, ale wielu wystarczy czas autorefleksji. Wszystkie te działania (w tym modlitwa) są związane ze zwiększeniem stężenia dopaminy.

5. Kofeina won

CHOCIAŻ kawa zwykle daje nam często bardzo potrzebny impuls w godzinach porannych, tak samo zresztą jak cukier, jednak jest to tylko tymczasowe. W początkowym działaniu kofeiny dostajemy wzrost energii, ale później poziom dopaminy w ciele spada. Tak więc, jeśli naprawdę musisz napić się rano kawy, to zrób to, ale później przejdź na wodę po prostu. Gdyż kolejna kawa nie dostarczy Ci już energii.

6. Miłorząb dwuklapowy, czyli Ginkgo biloba

GINKGO może zwiększyć poziom dopaminy przy jednoczesnym zwiększeniu przepływu tlenu i przepływu krwi do mózgu. Jednym słowem promuje zdrowe przekazywanie impulsów nerwowych.

7. Czerwone buraki

BURAKI są bogate w aminokwas betainę. Ponieważ betaina działa jako swego rodzaju czynnik antydepresyjny, co za tym idzie nie tylko pomaga w produkcji dopaminy, ale również daje dodatkowy impuls do poczucia szczęścia. Z drugiej strony należy mieć na uwadze, że sok z buraków raczej gwałtownie obniży ciśnienie krwi, co może doprowadzić nawet do omdlenia osobę o bardzo niskim ciśnieniu tętniczym. Trochę soku więc. Źródła: https://www.collective-evolution.com/2016/01/20/10-ways-to-increase-dopamine-levels-in-the-brain/ , 2, 3


reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba. Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 9 716 times, 1 visits today)

Komentarze

 1. avatar stach 4 czerwca 2016 o 12:27

  najlepsza dopamina to maraton.szczęście i euforia na miesiąc.

 2. avatar Kasia 4 czerwca 2016 o 13:11

  Pepsi, jest jeszcze punkt number 8 – czytanie Twojego bloga 🙂

  1. avatar pepsieliot 4 czerwca 2016 o 19:38

   🙂

 3. avatar A. 4 czerwca 2016 o 13:47

  Pepsi, chcę zbadać ph wody z pewnego źródła leśnego. Czy mogę to zrobić sama za pomocą pasków, czy raczej w sanepidzie?
  I jak się ma gotowanie wody do jej ph?

  Dziękuję i pozdrawiam
  🙂

  1. avatar grzegorzadam 5 czerwca 2016 o 07:15

   Jasne że możesz wykorzystać paski, do badania pH czegokolwiek.
   Tylko muszą miec odpowiedni zakres , tak od 5-9 mniej więcej.
   Gotowanie nie zmienia kwasowości.
   Dlaczego pytasz o to?

   1. avatar A. 5 czerwca 2016 o 18:02

    Dzięki GrzegorzaAdam!
    Pytam dlatego, że od wielu lat bierzemy wodę ze źródła, które, doszła mnie wieść, jest kwaśna :/
    A tata mój, o którym pisałam tu zresztą u Pepsi, ma pbl, a skoro krew to 90% wody, więc ph tej wody powinno być wysokie.
    I ciekawe jak się ma ta rzecz do granulocytów kwasochłonnych..

    Dziękuję i pozdrawiam
    🙂

    1. avatar grzegorzadam 6 czerwca 2016 o 05:05

     Kwaśna, tzn. jakie ma pH?

     Czytałaś Lasta ”Jak wyleczyć sdię z raka? Polecam.

 4. avatar Agnieszka Moitrot 4 czerwca 2016 o 15:35

  Jeśli chodzi o brak snu, to zgadza się. Ostatnio miałam gości i nie wysypiałam się, co dla mnie rzadkie.Nie jadłam więcej niż zwykle, ale przez brak snu miałam zły humor , no i przytyłam jeden kg.Goście pojechali i wracam do swojego zwykłego rytmu. Wcześnie spać i wcześnie wstawać.

 5. avatar marghiroma 5 czerwca 2016 o 09:25

  Mi na haslo „kunktatorstwo” podniosl sie poziom dopaminy 🙂 Jak juz ktos potrafi wymowic je bez zajakniecia to kawa nie potrzebna. Oprocz tego dzis rano pani z pieskiem w lesie ochrzanila mnie, ze biegam na golasa po lesie i jej przeszkadzam…(spodenki i koszulka) I jak tu nie byc szczesliwym??

  1. avatar pepsieliot 5 czerwca 2016 o 14:06

   a ja cały dzień w toplesie dzisiaj, a staruszki miło się uśmiechają 🙂

   1. avatar marghiroma 5 czerwca 2016 o 14:40

    Tylko pozazdroscic struszek! Podeslij jedna 🙂 Udanego slonca!!!!

 6. avatar gobo 3 września 2016 o 16:00

  ale ponoć banany zawierają tryptofan (aminokwas przkrztałcajacy sie w serotonine) a nie tyrozyne (aminokwas przekrztałcajacy sie w dopamine)

 7. avatar ula 22 sierpnia 2017 o 17:19

  Pepsi – właśnie wybieram produkty na thisisbio, na razie Greens&Fruits i D3+K2. Rozglądam się za czymś jeszcze i tak się zastanawiam – czy jest szansa, że Ginko Biloba pomoże zapobiec zasłabnięciom podczas długiego stania? Mam tę przypadłość od dziecka, czuję się dobrze, ale kiedy muszę dłużej postać (zwłaszcza w zatłoczonym miejscu – wiadomo), zazwyczaj kończy się to osłabieniem, szumem w uszach (takie zatykanie) i w końcu mroczkami – muszę kucać, żeby nie zemdleć. Ginko rzekomo ułatwia dotlenienie mózgu, więc wydaje się idealne, ale czy faktycznie to działa w taki sposób? A może jakiś inny składnik?

  1. avatar Jarmush 22 sierpnia 2017 o 19:31

   mooże rano woda, cytryna, kurkuma this is BIO i trochę pieprzu czarnego?

 8. avatar Mila 20 czerwca 2019 o 12:02

  Witam , znajomy rozpoczal przyjmowanie Levodopa / sztywnienia ,spowolnienie motoryki,podejrzenie Parkinsona/ czy moze sie wspomoc jednoczesnie suplementacja z Milorzebu ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum