Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 927 240
14 online
38 712 VIPy

Nie wierz, że zakwaszenie ciała, to wymysł znachora i szamanki

Będę mówić powoli, będę mówić po węgiersku. Wpis dedykuję społeczeństwu polskiemu zamieszkującemu ten kraj, oraz cały Wszechświat, w którym jako Kosmici jesteśmy sami z powodów oszczędnościowych. To jest gra wirtualna, a obliczanie tak ogromnego Kosmosu zupełnie nie miałoby sensu energetycznego. Byłoby marnotrawstwem dla systemu. Co nie znaczy, że nie ma innych gier podobnych do naszej. Oczywiście, że są, ale Simps zupełnie nie zachodzi na World Craft2, czy inną.

Ludzie drżą przed zachorowaniem na nowotwór i jest to zrozumiałe, bowiem żyją w strachu i przekonaniu, że są swoim śmiertelnymi ciałem i umysłem, szczególnie identyfikując się z ego. To wszystko jest bardzo ciekawym i pouczającym doświadczeniem dla świadomości, która ma za zadanie ewoluować będąc zanurzoną w ciele, czyli zalogowawszy się do awatara.

Jest kilka czynników, które są głównymi prowodyrami większości nowotworów, o czym także piszę w mojej rewolucyjnej książce „Leczenie dobrą dietą”. A wśród nich jest zakwaszenie, wymieniane przez wielu (wszystkich?) badaczy zajmujących się onkologią. Zakwaszenie oznacza niedotlenienie komórek, po prostu zatrucie.

Zakwaszenie pozbawia komórki ciała tlenu, a niedotlenienie komórek będzie zawsze implikować do powstawania komórek nowotworowych. Trywialnie rzecz ujmując, dobrze natlenione komórki, to jest zdrowa i szczęśliwa tkanka. Jednak byłby w poważnym błędzie ktoś, kto sądzi, że dobrze by się nam żyło bez wolnych rodników tlenowych. A więc nie, są nam (w rozsądnych ilościach) niezbędne do życia, zresztą podobnie jak grzyby Candida.

Aby nie mieć raka, w komórkach musi pojawić się i miedź i dwutlenek węgla. Miedź to energia, a dwutlenek węgla odkwasza komórki i w jednym momencie wszystko staje się jasne, że w chorego wcale nie należy wtłaczać więcej tlenu.

Niektóre części i układy naszego awatara są oczywiście bardziej zasadowe niż inne. Wysoko alkaliczne gruczoły, takie jak trzustka, czy wątroba są najbardziej podatne na uszkodzenia kwaśnym atakiem. Układ limfatyczny również jest zasadowy, jeszcze bardziej niż leciutko zasadowy układ krwionośny.

Sok trzustkowy ma poziom pH między 7,8, a 8,0, zaś żółć wątrobowa pomiędzy 7,5, a 8,8. Jednak gdy kwasowość całego ciała będzie większa, owszem, krew pozostanie na tym samym poziomie kwasowości, gdyż jest to dla ciała absolutny priorytet, jego być or nie być, ale już soki trzustkowe i żółć wątrobiana staną się bardziej kwaśne.

Te kwaśne soki i żółć będą destrukcyjnie podrażniać najbliższe tkanki trzustki i wątroby, powodując zapalenie, kamienie, owrzodzenia, a w końcu nawet raka. Nadmierna kwasowość żółci powoduje również refluks, cofanie się żółci przez trzustkę do jelita cienkiego, żołądka i wypychanie kwasu żołądkowego do przełyku.

Refluks podrażnia dwunastnicę i żołądek powodując stany zapalne, wrzody i w konsekwencji raka. Refluks kwasów i refluks żółciowy często występują razem i mogą prowadzić do zapalenia błony śluzowej przełyku, co też może skutkować rakiem.

Innym problemem wśród ogólnej wysokiej toksyczności dla ciała kwasu żółciowego jest refluks trzustki, lub gdy żółć wraca się do trzustki, co może wywołać atak ostrego zapalenia trzustki oraz nasilić problemy przewlekłego zapalenia trzustki.

Kwaśność żółci jest również główną przyczyną rozwoju kamicy pęcherzyka żółciowego, zaś kamienie te mogą spowodować poważne uszkodzenia trzustki i wątroby, przez zablokowanie trzustki i dróg żółciowych.

I wyobraź sobie, że te wszystkie kwaśności tego, co powinno być zasadowe dzieją się przy pH krwi w normie, czyli leciutko zasadowym, w związku z czym dochtore śmieje się w twarz, mówiąc, że nikt nie jest zakwaszony, że to bujda na katamaranie. Tyle, że owszem pacjentka ma pęcherzyk żółciowy do wycięcia i na kiedy ma ją zapisać na rzeczy obcięcie laparoskopem, albo po bożemu?

Gdy organizm jest zakwaszony, komórkom trzustki trudno jest pozyskać konieczne minerały i wodorowęglany niezbędne do produkcji wystarczająco alkalicznego soku trzustkowego. Reakcja mleczanowa, czyli kwasowa przemiana beztlenowa jest nie tylko jedną z głównych przyczyn raka trzustki, ale uważa się, że zakwaszenie organizmu jest podstawowym fundamentem wszystkich chorób.

Dlatego proces alkalizacji, czyli odkwaszania awatara i utrzymywanie odpowiedniej proporcji zasad i kwasów w organizmie jest najważniejszym procesem dla zdrowia jaki człowiek może sobie zafundować.

Wszystkie gruczoły naszego ciała działają prawidłowo tylko w odpowiednim środowisku pH

Według biochemików, normalne komórki wytwarzaj energię w swoich mikro elektrowniach, czyli mitochondriach, gdzie w procesie spalania węglowodanów w obecności tlenu jest wytwarzana energia i oczywiście odpady.

Takie reakcje, czyli procesy spalania w obecności tlenu mogą działać skutecznie przez setki tysięcy lat, ale tylko wtedy, gdy mogą polegać na związkach potasu. W błonach komórkowych znajdują się pompy, które działają poprawnie w obecności magnezu. Pompy te wciskają potas do komórek, a wypompowują sód.

Dlaczego należy uważać na zwykłą sól, oraz badać sód i potas?

Jeśli zbyt dużo sodu dostaje się do mitochondriów produkujących energię, to reakcje zachodzące w komórkach zaczynają korzystać z sodu, a nie z potasu i chociaż nadal będzie wszystko działać, to jednak nie tak skutecznie.

To dlatego odradzam trzpiotowate kontaktowanie się z sodem. Owszem jesteśmy w stanie dobrą solą szybko zakwasić żołądek i poprawić trawienie, ale na dłuższą metę stawiałabym raczej na codzienne 4 szklanki. Wyjątkiem jest oczywiście sytuacja, gdy mamy podwyższony poziom potasu, ale są to zdecydowanie rzadsze przypadki, gdyż o wiele szybciej tracimy potas niż sód.

Jod oczywiście lepiej dostarczać sobie z warzyw morskich i wtedy też dostarczając sobie w wystarczających ilościach sód, ale dieta powinna być przede wszystkim wysoko potasowa, i nisko sodowa.

Bowiem:

Spalanie przy udziale mniejszej ilości tlenu będzie wytwarzało mniej energii. Produkty odpadowe, to teraz będą sole sodowe, które są bardziej „kwasowe” niż sole potasowe. Wyjaśnia się w try miga dlaczego zarówno Cousens, Graham jak i Gerson mówią o surowej, organicznej diecie roślinnej, nisko tłuszczowej, ale też wysoko potasowej i nisko sodowej.

W wyniku spalania w towarzystwie dużej ilości sodu, zaczyna występować kwasowość w otoczeniu naszych małych elektrowni, co sprawia, że proces produkcji energii, zaczyna przebiegać coraz bardziej kulawo. Komórki przyjmują coraz mniej tlenu i coraz mniej energii produkują, spirala się napędza. Awatar staje na najlepszej drodze do utraty zdrowia, a nawet powstania komórek raka.

Badaj pH moczu rano na czczo i o 12 w południe, do tego służą odpowiednie paski.

Nie zapominaj, że większość ludzi świata zachodu jest na dietach bogatych w sód, a ubogich w potas

Do tego nagminnie również brakuje im magnezu, dlatego wypompowywanie sodu z komórek przebiega kulawo, i nagle wszystkie komórki ciała zaczynają mieć za dużo sodu, co prowadzi do zakwaszenia. Komórki kwasu zakwaszają wszystkie organy.

Gdy komórki są zakwaszone, zostają wyłączane niektóre geny naprawy DNA, natomiast geny RAS pozwalają na szybkie dzielenie się komórek przy niskiej ich mocy i są odpowiedzialne za tworzenie się komórek nowotworowych. Komórki rakowe są inne niż komórki zdrowe i ich paliwem staje się glukoza.

Aby wytworzyć energię z glukozy, czyli aby proces spalania nastąpił pobierają tlen z cytoplazmy. W końcu elektrownie, alias mitochondria są już tak zaniedbane, że się wyłączają, czyli osoby z rakiem obniżyły więc sobie poziom tlenu we krwi.

Komórki nowotworowe mają swoje sposoby na pozyskiwanie paliwa i tworzą własne glukozy, dlatego unikanie super zdrowych pokarmów jakimi są organiczne surowe owoce w celach niedokarmiania raka cukrem nie przyniesie pożądanego skutku.

Jednym z odpadów produkcji energii jest kwas mlekowy w wątrobie, a ten proces chemiczny przyczynia się do produkcji glukozy, która karmi komórki rakowe w całym organizmie.

Właściwa dieta to dieta antyzapalna

To obok oddychania, wody i biegania (no dobra, każdej aktywności fizycznej), kolejny i ostatni klucz do Twojego zdrowia.

Uważki:

Maksimum gram sodu dziennie. Jedynie 4 kromki chleba zapewniają 1 gram sodu, a każdy człowiek, który choruje na raka ma kwaśny odczyn (niski) poziom pH we krwi.

Wylotka z całą żywnością zaflegmiającą, w tym na czele z wołowiną i świniną nastrzykiwanych hormonami i zawierającymi pestycydy, które pożarły wraz z karmą.

Alko and kawa, żywność przetworzona, to wielkie zakwaszacze.

Surowa żywność roślinna, zielone warzywa, owoce, orzechy i nasiona jeść.

Chlorella, imbir, figi, rodzynki, cytryny limonki, marchew i jabłka jeść.

Chlorella cholernie alkalizuje, a także detoksykuje, daje naturalny Beta karoten i ma wiele innych zalet, dlatego opbok spiruliny i traw koniecznie powinna znaleźć się w 4 szklance kuracji odkwaszającej, czyli odtruwającej wątrobę, czyli dotleniającej awatara.

Green foods wyhodowany na słońcu dostarcza tlen do naszych organizmów.

Zielonki zapewniają wysoki poziom glutationu w komórkach, co zwiększa właśnie poziom komórkowego tlenu

Witaminy D3 + K2 po śniadaniu, oraz magnez w drugiej szklance wybitnie pomagają alkalizować ciało..

Sok z cytryny dodany do codziennych 4 szklanek działa cudownie alkalizująco i nadaje smaku wodzie pitej na czczo. Podobnie działa nierafinowany organiczny ocet jabłkowy w trzeciej szklance i zielonki w czwartej.

owocek

(Visited 4 325 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Martina Krüger 2 marca 2020 o 18:10

  Wspanialy artykul.
  Dokladnie dla mnie na moje problemy
  Prosze dla mnie napisac jak te 4 szklanki maja wygladac zeby zaraz kupic i zaczac z tym odkwaszaniem!!!dziekuje

  1. avatar Jarmush 2 marca 2020 o 19:44

   Są dwa pakiety podstawowy silver i powiększony gold
   a tu masz objaśnione https://www.pepsieliot.com/4-szklanki-poznaj-najprostszy-z-prostych-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
   <3

 2. avatar Eeefka.. 3 marca 2020 o 18:45

  Witam, mam pytanie odnośnie pasków testowych ph TiB.
  Paski mają trzy pola, każde innego koloru. Które pole/kolor mam brać pod uwagę przy ocenie ph ? bo nie mogę rozkminić 🙁 Pierwszy od dołu ? środkowy ? ten od góry ( czyli od tej części za którą się trzyma pasek) ?
  Byłabym baardzo wdzięczna za podpowiedź..

  1. avatar Jarmush 3 marca 2020 o 19:12

   środkowy, ale wszystkie pomagają, chodzi o zwiększenie precyzji

   1. avatar Eeefka.. 3 marca 2020 o 19:26

    Czyli jeżeli ten od góry ( brązowy) jest na poziomie 8.0
    środkowy ( zzieleniał) 6.5 a ten na dole ( żółty) 5.5/6.0
    to dobrze czy źle ?
    robiłam teraz wieczorem pierwszy raz ( po kolacji) i pytam bo chcę mieć jakiś 'punkt odniesienia’ na początek.. 🙂

    1. avatar Jarmush 4 marca 2020 o 06:33

     włóż nowy paseczek do czystej wody, powinien mieć 7 i zobacz który najbardziej pasuje

     1. avatar Eeefka.. 4 marca 2020 o 18:46

      A dopiero przed chwilką komentarz pojawił się..
      Dzięki za objaśnienia :))

    2. avatar Jarmush 4 marca 2020 o 06:33

     i potem się tego paseczka do odczytów trzymaj

    3. avatar Jarmush 4 marca 2020 o 06:35

     nie wiem czy nie zniknął komentarz, zmierz pH czystej wody i powinien wynieść 7, i potem patrz tylko na ten pasek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum