Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 365 184
48 online
42 277 VIPy

Nie wiesz jak zrobić skutecznie ciało bikini? Wystarcza jeden składnik

Ziarnkiem grochu, które spędza sen z powiek, bywa wiele rzeczy uwierających ciało i… głowę. Na przykład zbliżające się nieodzownie lato, chociaż w tym roku inne niż wszystkie, zwyczajowo kuje wizją przymusu zgubienia nabytych przez chłodniejsze miesiące kilogramów.

Księżniczce na ziarnku grochu, na patriarchalną modłę, ziarnko przyniosło zamążpójście za dzianego, chociaż wyjątkowo wybrednego królewicza. Tobie może przynieść mariaż z sylwetką pozbawioną niechcianego „tu i ówdzie”.

Białko grochu, czyli Twoje odchudzające ziarnko

Białko jest niezbędnym elementem każdej diety. To nie tylko środek do budowy mięśni czy utraty wagi, ale niezbędny warunek zachowania zdrowia. Białko to budulec, bez którego nie możesz prawidłowo funkcjonować.1 Kiedy myślisz o białku, groch zapewne nie jest pierwszym co przychodzi Ci do głowy.

A jednak, mimo stosunkowo niewielkiej popularności, białko grochu jest jednym z najlepszych (a na dodatek roślinnych) źródeł białka! Do tego nie zawiera alergenów, nie zakwasza i nadaje się dla osób w każdym wieku.2

I takie ziarnka grochu, trzeba Ci wiedzieć, są genialne nie tylko kiedy chce się wyłonić idealną kandydatkę na żonę lub, jak kto woli, kandydata na męża! Są one także jedną z najlepszych rzeczy jakie mogą przydarzyć się w świecie diet odchudzających.

Dlaczego białko grochu?

Zamiast przetwarzania chemicznego stosowanego do izolacji wielu innych rodzajów białek, groch jest przetwarzany mechanicznie. Dzięki procesowi ekstrakcji i oczyszczenia zostaje z niego usunięta skrobia i błonnik, a finalny produkt zawiera nawet 80% białka. Białko grochu występuje nie tylko solo! Może ono stanowić dodatek do koktajli i wegańskich potraw.

Zależnie od stopnia przetworzenia, białko grochu sprzedawane jest w formie izolatów, które mają największe stężenie białka (zazwyczaj koło 30g/100g produktu, a w przypadku Pea Protein This is BIO® aż 78,89g/100g produktu); koncentratów o mniejszej zawartości białka i z dodatkiem tłuszczu i węglowodanów oraz w formie teksturowanej, dodawanej na przykład do roślinnych substytutów mięsa.

Białko grochu ma wysoką zawartość aminokwasów rozgałęzionych (BCAA), ale warto zwrócić uwagę na to, że ma niską zawartość metioniny i tryptofanu. Pełny profil aminokwasowy białka grochu zawiera aż 18 aminokwasów, w tym aminokwasy i składniki odżywcze, którymi żadne inne białka nie mogą się pochwalić!

Jest doskonałym wyborem na diecie odchudzającej oraz jako dodatek do potreningowego, budującego mięśnie i regenerującego koktajlu. Co więcej, jest naturalnie wolne od nabiału, glutenu i orzechów. Idealnie nadaje się dla osób z wrażliwymi jelitami, alergików i osób z restrykcjami dietetycznymi.

Jest także najzwyczajniej lżejsze dla organizmu niż nabiałowe źródła białka. Istnieje jeszcze jeden doskonały powód by je stosować: roślinne białka są lepsze także dla środowiska! Ich produkcja wymaga mniej wody i mniejszego nakładu energii niż produkcja białek mlecznych, a dodatkowo wzmacniają one glebę.3

W jaki sposób białko grochu Cię odchudzi?

W sposób spektakularny!

W jednym z badań w tym zakresie wykazano, że zjedzenie jedynie 2 łyżek białka grochu na pół godziny przed wszamaniem pizzy redukuje ilość przyjmowanych kalorii aż o 12%!4

W badaniu porównującym źródła białka, osoby spożywające białko grochu przed posiłkiem zjadały w następstwie znacznie mniej kalorii niż te, które spożywały osławione białko serwatki. Może to wynikać z faktu, że białko grochu jest wolniej trawione przez co zwiększa uczucie sytości.5

Białko grochu ma ogólnie właściwości podobne do białka serwatki, z tym że jest całkowicie pozbawione alergenów znajdujących się w produktach nabiałowych. I chociaż białko grochu nie zwiera wszystkich niezbędnych aminokwasów, badania potwierdzają, że wspiera wzrost mięśni równie efektywnie co białko serwatki. Sparowanie ich jako dodatku do treningu wytrzymałościowego wykazało porównywalny efekt. Wysoki poziom BCAA i naturalnie występującego sodu w białku grochu czyni go doskonałym alternatywnym źródłem energii po treningu.6

Co więcej, dodając białko grochu do owocowego szejka, pomagasz wyrównać skoki/spadki cukru we krwi. To pozwoli na dłużej zachować energię i uregulować chęć na przekąski pomiędzy posiłkami.

Białko i magnez

Co więcej, istotną zaletą odchudzających właściwości białka grochu jest jego wysoka zawartość magnezu, który jest właściwe niezbędny dla prawidłowego spadku wagi. Nic dziwnego! Magnez to niezbędny minerał istotny dla ponad 300 systemów enzymatycznych w ciele, które odgrywają ogromną rolę w Twoim zdrowiu i ogólnej fizjologii. Reakcje, w których bierze udział ten pierwiastek, to najbardziej podstawowe funkcje organizmu jak regulacja ciśnienie i poziomu cukru we krwi, czy synteza białek.

Kiedy chcesz zrzucić nadprogramowe kilogramy, magnez może więc okazać się bronią, która powinna zasilić Twój oręż. Badania, a szczególnie jedno z 2013 roku, opublikowane w magazynie naukowym Journal of Nutrition, potwierdzają zależność spożycia magnezu i utraty wagi. Wynika to z faktu, że magnez pomaga zmniejszyć insulinooporność i pomaga diabetykom kontrolować poziom cukru we krwi.7

Wysokie dawki magnezu pomagają bezpośrednio zmniejszyć wagę i obniżyć poziom tłuszczu. Dodatkowo magnez poprawia retencję wody w organizmie i zmniejsza wzdęcia. W pakiecie magnez zmniejsza poziom stresu i wspomaga zdrowy stres tym samym pomagając obniżyć poziom kortyzolu.

uściski:)


Emanuela Urtica

Kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Autorka na blogu Pepsi Eliot.

Źródła:

 1. webmd.com/men/features/benefits-protein
 2. peacehealth.org/medical-topics/id/hn-10013797
 3. healthline.com/nutrition/pea-protein-powder
 4. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22916818
 5. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22196620
 6. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4307635/
 7. healthline.com/health/food-nutrition/magnesium-for-weight-loss#1

(Visited 4 919 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Gosciowka 17 maja 2020 o 13:48

  A kiedy spożywać kiedy nie chce sie odchudzać tylko budować miesnie ? Po treningu ?

  1. avatar Jarmush 17 maja 2020 o 14:37

   w oknie anabolicznym, które trwa do 30 minut po treningu, oraz dopijać ewentualnie pól porcji do posiłku niezbyt dobrze zbilansowanego białkowo, w dni beztreningowe.

 2. avatar Bazia 7 listopada 2020 o 20:46

  Kiedy spożywać białko jeśli chce się schudnąć?

  1. avatar Jarmush 8 listopada 2020 o 06:01
   1. avatar Bazia 8 listopada 2020 o 08:19

    Dzięki wielkie 🙂

 3. avatar Pepsi, podpowiesz proszę kiedy najlepiej brać... 28 lipca 2021 o 17:35

  Pepsi, podpowiesz proszę kiedy najlepiej brać Bikini Burn? Rano i wieczorem skoro 1-2 tabl dziennie? I czy z jedzeniem czy raczej naczczo? Pozdrawiam, Aga

  1. avatar Pepsi Eliot 28 lipca 2021 o 19:05

   zawsze na czczo, w dzień beztreningowy rani na czczo, zawsze zaczynasz od 1 kapsułki, a dopiero gdyby ciało się przyzwyczaiło i efekt byłby słabszy możesz dołożyć drugą. W dzień treningowy na kwadrans prze treningiem, ale oczywiście też masz niczym nieobciążony żołądek przed treningiem, pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum