Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 610 519
50 online
35 325 VIPy

Niealkoholowe stłuszczenie wątroby. Skąd się wzięło, czym to się je?

Czy liposukcja to dobry pomysł na niealkoholowe stłuszczenie wątroby?

Yyy… raczej zacznij od USG brzucha i wejdź w ZMIANĘ

Niealkoholowe stłuszczenie wątroby NSW pojawiło się we współczesnym świecie MASOWO. Ogromna ilość populacji dorobiła się stłuszczenia wątroby i jeszcze o tym nie wie, chociaż zniszczenie wątroby postępuje. Coś tam od czasu do czasu zagniecie po prawej stronie i w środku brzucha, coś tam wzdymie, ale kto by tam zwracał uwagę, przy takich pobrzydzajacych dolegliwościach, jak zgaga, migreny, zatwardzenie?

Jednak starzenie się ciała w przyspieszonym tempie może boleć, otyłość szczególnie rosnący brzuch niepoładnia, cukrzyca typu 2, czyli dietozależna, są również powiązane z niefajną sytuacją wątroby. ZAWSZE są z tym związane. Wątroba przytkana nadmiarem tłuszczu i toksyn z paskudnych diet, które z niewiadomych powodów tak bardzo tobie smakują, zaczyna gromadzić tłuszcz w sobie, przyczyniając się do nakręcenia spirali nieefektywności.

No i mało aktywności fizycznej. CIAŁO KOCHA RUCH.

Dodatkowe kilogramy na brzuchu, a wiadomo, że to jest najmniej prozdrowotny rodzaj tycia, mówże jaśniej, paskudnie niezdrowy element ZM, zespołu metabolicznego. Stłuszczenie wątroby może spowodować także dieta wysokopitna, czyli alkohol.

A co robi dobrze sytuowana kobieta typu jabłko?

A co robi dobrze sytuowana kobieta typu jabłko, gdy brzuch wystaje ponad całkiem niemałe piersi? I bluzeczki się nie dopinają się? Przy czym jak to u tego typu, nóżki idealnie zgrabne i w luźnych górach i mini uchodzi się za laskę dzierlatkę? Taka kobieta postanawia się odchudzić yyy… liposukcją. Znam co najmniej kilka takich przypadków.

Nie jest to krytyka liposukcji, zabieg jak każdy inny, dość szybko upiększa, z drugiej strony, jak każdy zabieg ma jakiś tam stopień niebezpieczeństwa powikłań. I zawsze przychodzi mi na myśl Olivia Goldsmith, utalentowana literacko autorka bestsellera „Pierwsze żony” co przyniosło jej miliony dolars, a następnie kolejne powieści nawet siedmiocyfrowe sumy.

Jednak liposukcja podbródka (nie pierwsza, nie pierwszy lifting), zabieg wykonany w najbardziej renomowanej ęą klinice Manhattanu zakończyła się odłożeniem widelca wybitnej i twórczej osobowości. W ten sposób odchudzała twarz i nie tylko.

Jeśli więc pojawia się otyłość brzuszna, należy jak najszybciej zakasać rękawy i zabrać się do autoobróbki, skrawaniem. Tyle, że nie za pomocą przyssawek, ale tokarkę rewolwerową ma zastąpić rychła ZMIANA STYLU ŻYCIA.

Próby wątrobowe, USG brzucha i jazda

Przy czym prawidłowy poziom enzymów aminotransferazy NIE WYKLUCZA problemu z niealkoholowym stłuszczeniem wątroby. Dlatego dopiero USG brzucha, często zupełnie przypadkowo, ukazuje obraz chorobowy. Jednak zwykle pojawi się łagodny lub umiarkowany wzrost aktywności aminotransferazy asparaginianowej (AST) i aminotransferazy alaninowej (ALT). Niekiedy w badaniu fizykalnym jest już powiększenie wątroby w wyniku nacieku tłuszczowego.

Ponieważ metabolizm jest poważnie zdołowany przez słabą wątrobę, inne narządy stają się zestresowane i nadaktywne. Trzustka zaczyna tworzyć coraz więcej insuliny, ostatecznie produkując komórki oporne na insulinę i w kolejności cukrzycę dwójkę. Metabolizm spowalnia, przez co toksyny zasiadują się w przewodzie pokarmowym, wyzwalając dalsze tycie i kolejne choróbska.

Ale jest proste rozwiązanie, nazywa się dość oczywiście ZMIANY NA LEPSZE

Dlatego, szczególnie gdy pojawi się brzuchol, maciej, czy opona, owszem, nie wygląda to ładnie, jednak myśl o chirurgu estetycznym powinna pojawić się na końcu (usunięcie nadmiaru skóry, po zmianie lajfstajla), albo WCALE. W pierwszej kolejności należy dokonać ZMIANY NA LEPSZE!

Według ekspertów z Harvard schorzenie to zazwyczaj nie powoduje żadnych objawów. Jednak może prowadzić do niewydolności wątroby i marskości wątroby.

W przypadkach, gdy jednak jest szereg objawów, to są poważne, w tym zapalenie wątroby i pojawienie się blizn. Odczuwasz zmęczenie, ból w prawej, górnej części brzucha i zaczynasz samoistnie niezdrowo chudnąć.

Otyłość brzuszna, cukrzyca dwójka, wysokie lipidy, wysokie ciśnienie, to są czynniki, która zauważono u osób z niealkoholowym stłuszczeniem wątroby.

Naturalne środki zaradcze, oprócz liposukcji, ŻARTUJĘ

Kolejność przypadkowa

1. Raz, jeśli jest taka okoliczność, należy schudnąć z brzucha!

10 aspektów otyłości brzusznej, czyli co jak co, ale brzuch zrzuć

Stłuszczenie wątroby jest stanem, który powoduje, że tłuszcz gromadzi się w wątrobie. Uważa się, że od 5% tłuszczu w górę mamy chorobowe stłuszczenie. Kiedyś uważano, że to tylko kwestia alko, dzisiaj okazuje się, że niekoniecznie.

Tracąc 3%- 5% masy ciała, już masz szansę zmniejszyć gromadzenie się tłuszczu w wątrobie. Tak przynajmniej podaje American Association for the Study of Liver Diseases (AASLD) (2017)

2. Dieta antyzapalna

Pokarmy szczególnie wspomagające wątrobę, to te o wysokiej zawartości siarki, warzywa kapustne, takie jak brukselka, kapusta, kalafior i brokuły. Inne odżywcze pokarmy dla wątroby to karczochy, kurkuma, buraki i zielona herbata. Jak się okazuje też kawa. No i czosnek, oraz cebula, wiadomo.

3. 4 szklanki, czyli regularnie oczyszczaj wątrobę i jelita

Zatrucie toksynami, metale ciężkie, to wszystko obciąża i spowalnia wątrobę

4. Odpowiednie nawadnianie (4 szklanki)

5. Błonnik

6. Biegajżesz, albo aktywuj ciało w dowolny sposób

w didaskaliach

Jestem nikim jeżeli chodzi o radzenie w kwestiach zdrowotnych, nie wolno mi tego robić, więc nie radzę, tylko mówię powoli. Mówię po bułgarsku:

The Washington Post w zakładce Zdrowie i Nauka, w lipcu 2012 roku ogłosił wyniki najnowszych badań, że biegacze żyją dłużej i mają mniej problemów z sercem.

Tymczasem jest o wiele więcej pozytywnych wpływów biegania i ćwiczeń aerobowych, jak właśnie dotlenienie każdej komórki ciała. Krążenie, wątroba, trzustka, jelita. mózg!

7. Rafinady precz i pozostały złom na złomowisko, nie jedz choroby, nie jedz zapalenia, nie jedz raka (i nie pij)

Nie jedz nawet miodu i melasy, syropów, a na bank UNIKAJ, gdy jesz więcej niż 10% tłuszczu w diecie. Unikaj też łączenia cukru z tłuszczem, zero tortu u cioci na imieninach.

8. Transe precz, zero krakersów i smażeniny

9. Lipidy powinny mieścić się w normie, cokolwiek nie przeczytasz u alternatywnych, jak dobrze mieć wysoki cholesterol

Badania mówią jasno, wysoki cholesterol i stłuszczenie wątroby idą łeb w łeb (1)

10. Unikaj czynników drażniących wątrobę, jak ALKO, też fajki

11. Trzymaj odpowiednio wysoki poziom metabolitu witaminy D

Suplementacja witaminy D3 zawsze w protokole z K2

12. Omega 3

Metaanaliza badań z 2016 w temacie pozytywnego wpływu Omega 3 na niealkoholowe stłuszczenie wątroby (2)

13. Witamina E

Przegląd badań z 2018 roku na temat, czy witamina E ma pozytywny wpływ na niealkoholowego stłuszczenie wątroby NSW, czy też jest to mitologia. A jak nie, to ile tej E brać? (3)

Polecam doskonałą organiczną kawcię z kofeiną, lub równie pyszną bez kofeiny This is BIO:)
(dla tych, którzy kawcię uwielbiają, ale kawa ich denerwuje, lub tylko podnosi cukier z rana) 


14. Kawa (?!)

Tak, są badania (4), że kawa ma korzystny wpływ na zdrowie wątroby, zmniejsza jej uszkodzenia.

Jeśli jesteś w grupie szczęśliwców, że nie podnosi ci się cukier po wypiciu kawy, jest to dobra opcja. Tyle, że kawa (podobnie jak herbata) musi być ORGANIK, ma się rozumieć czarna i bez cukru.

15. Suplementy i zioła

Na stronie Natural Medicine Journal(5) jest lista pokarmów, ziół i suplementów podana przez Todd A. Borna, lekarza medycyny naturalnej, certyfikowanego specjalisty ds. żywienia (CNS), współwłaściciela i dyrektora medycznego Born Naturopathic Associates, Inc. w Alameda w Kalifornii, który pisze o swoich doświadczeniach.

Wymieniając listę składników odżywczych, które wykazały największą skuteczność kliniczną w rozwiązywaniu, a nawet odwracaniu spektrum NSW (NAFLD angielski skrót). Widział w swojej praktyce pozytywne wyniki już po 3 miesiącach, ale zazwyczaj potrzeba od 9 do 12 miesięcy, aby zobaczyć najwięcej poprawy, a nawet odwrócenia NSW. Podaje też ilości i odwołania do badań klinicznych.

Na liście oczywiście nie zabrakło:

 • Omegi 3,
 • L – carnityny,
 • Witaminy E (naturalnej!),
 • oraz ostropestu plamistego.

Na koniec światły, merytoryczny, a jakże poetycki komentarz Kiszonki:

Wątrobocentryczne przemyślenia

Wątroba – nasza wewnętrzna lekarka, zielarka, farmaceutka…

Pracoholiczka.

Centrum organizmu.

Myślę o jednokomórkowcach, samowystarczalnych komórkach… z organizmu człowieka gdyby wybrać taką komórkę, to pewnie byłaby właśnie komórka wątroby…

Samowystarczalna a jednak altruistyczna.

Chroni wszystkie inne narządy.

Mózg przed alkoholem, trzustkę przed przesileniem z nadmiaru tłuszczu, wszystkie po kolei …

Sama najmniej się uskarża, do czasu…

Właściwie żadne toksyny jej nie straszne (za wyjątkiem muchomora sromotnikowego …)

Owija je w kropelki tłuszczu i odkłada w sobie lub po kątach w ciele …

A jak tylko widzi, że dostała oddech i można by to jakoś wydalić, podejmuje ten trud … stopniowo, bezpiecznie …

A ludzie reklamując pseudo tabletki na wątrobę sugerują, że jest przeszkodą w jedzeniu kotleta… (no chyba że dać jej tabletkę ze śladową ilością pożytecznych substancji, to odpuści i jakoś ten kotlet wsiąknie…)

I jeszcze może odrosnąć, pozwala się nawet przeszczepić z kawałka (DAJE DRUGĄ SZANSĘ nawet po muchomorze)…

Czy wątroba to nie jest rzeczywiste epicentrum wszystkiego?

Nieświadoma czy świadoma?

Czyta chemię organizmu, działa z rozmysłem, powoli… czy nie jest inteligentniejsza niż mózg? (wiadomo, w jakie mózg popada skrajności…)

I daje się o wiele szybciej podleczyć dobrą dietą niż np. jelita, z jelitami borykamy się latami.

A wątroba już po paru miesiącach odciążenia od tłuszczu, dostarczania zielonek, robi potężne porządki w całym ciele (nie uwinie się z całym ciałem w parę miesięcy, ale już widać postępy).

Tarczyca, nadnercza, etc. to jakby uzurpatorzy… fabryczki hormonów, niekiedy wybite z rytmu…

Z zewnątrz lekarze rozmawiają z nimi za pośrednictwem hormonów (badając wyniki albo szpikując dolewkami hormonów z zewnątrz), a wątroba chroni i leczy te narządy inaczej, warto dać szansę właśnie jej…

 <3 dziękuję Kiszonko

owocek

Źródła/badania

 • (1)ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3627394/
 • (2) hindawi.com/journals/grp/2016/1459790/
 • (3) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5789322/
 • (4)ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4862107/
 • (5) naturalmedicinejournal.com/journal/2014-08/nonalcoholic-fatty-liver-disease

(Visited 3 434 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Sielska 19 października 2022 o 19:53

  Pepsiaku kochany, a co zrobić jesli przed okresem „odcina” głowe? Wszsytko musze robic na trzy razy, duzo mniej pamiętam, juz nie mowiac o buzujacych emocjach. Mam 35 lat.

  1. avatar Pepsi Eliot 19 października 2022 o 20:19

   Masz może jakieś badania z tej listy? https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
   Od czegoś trzeba zacząć diagnozę. A wcześniej tak nie było? A jak wypada test na zmęczone nadnercza? <3

 2. avatar Sielska 19 października 2022 o 20:37

  D3 na poziomie 30 j, więc bez szału, żelazo od zawsze w niższej normie lub nieco poniżej, tsh zawsze w normach, cukier ciut za duzo, ob ok.20 od długiegoo czasu. CRP, mocz, wiekszość podstawowych wskazników w porzadku. Zaczelo sie tak ze dwa lata temu, nie bylo tak zawsze…

  1. avatar Pepsi Eliot 19 października 2022 o 20:52

   jaka insulina na czczo?

  2. avatar Regina Kluczborska 20 października 2022 o 10:11

   Sielska – weź się za D3, bo 30 to tragicznie mało. Co do cukrzycy, to nie oglądaj się na mamę tylko zrezygnuj z jedzenia wszystkiego co zawiera mąkę, ziemniaki, biały ryż, cukier i niektóre kasze. Przyjrzyj się jaki wysoki mają indeks glikemiczny! Przejdź na te co mają zerowy. Jak to ogarniesz i zastosujesz do siebie, to organizm nie będzie miał powodu, aby cukier się podnosił. Znam cukrzyków, którzy nie potrafią zrezygnować z tego co napisałam tylko jak im się podniesie cukier po zjedzeniu tychże, to zwiększają dawkę leków cukrzycowych i narzekają na chorobę robiąc sobie na własne życzenie kuku.

 3. avatar Sielska 19 października 2022 o 20:59

  Dawno nie sprawdzałam, zwykle ok 5…ale. Ale moja mama ma cukrzyce 2, wiec całkeim mozliwe, ze cos z cukrem jest na rzeczy…

  1. avatar Pepsi Eliot 20 października 2022 o 05:59

   zbadaj tę insulinę i napisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecamy bardzo dobrą  Witaminę D3+K2 TiB

Do ssania!

O wyższym wchłanianiu z receptorów podjęzykowych:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum