Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 821 450
122 online
42 347 VIPy

Niealkoholowe stłuszczenie wątroby. Skąd się wzięło, czym to się je?

Czy liposukcja to dobry pomysł na niealkoholowe stłuszczenie wątroby?

Yyy… raczej zacznij od USG brzucha i wejdź w ZMIANĘ

Niealkoholowe stłuszczenie wątroby NSW pojawiło się we współczesnym świecie MASOWO. Ogromna ilość populacji dorobiła się stłuszczenia wątroby i jeszcze o tym nie wie, chociaż zniszczenie wątroby postępuje. Coś tam od czasu do czasu zagniecie po prawej stronie i w środku brzucha, coś tam wzdymie, ale kto by tam zwracał uwagę, przy takich pobrzydzajacych dolegliwościach, jak zgaga, migreny, zatwardzenie?

Jednak starzenie się ciała w przyspieszonym tempie może boleć, otyłość szczególnie rosnący brzuch niepoładnia, cukrzyca typu 2, czyli dietozależna, są również powiązane z niefajną sytuacją wątroby. ZAWSZE są z tym związane. Wątroba przytkana nadmiarem tłuszczu i toksyn z paskudnych diet, które z niewiadomych powodów tak bardzo tobie smakują, zaczyna gromadzić tłuszcz w sobie, przyczyniając się do nakręcenia spirali nieefektywności.

No i mało aktywności fizycznej. CIAŁO KOCHA RUCH.

Dodatkowe kilogramy na brzuchu, a wiadomo, że to jest najmniej prozdrowotny rodzaj tycia, mówże jaśniej, paskudnie niezdrowy element ZM, zespołu metabolicznego. Stłuszczenie wątroby może spowodować także dieta wysokopitna, czyli alkohol.

A co robi dobrze sytuowana kobieta typu jabłko?

A co robi dobrze sytuowana kobieta typu jabłko, gdy brzuch wystaje ponad całkiem niemałe piersi? I bluzeczki się nie dopinają się? Przy czym jak to u tego typu, nóżki idealnie zgrabne i w luźnych górach i mini uchodzi się za laskę dzierlatkę? Taka kobieta postanawia się odchudzić yyy… liposukcją. Znam co najmniej kilka takich przypadków.

Nie jest to krytyka liposukcji, zabieg jak każdy inny, dość szybko upiększa, z drugiej strony, jak każdy zabieg ma jakiś tam stopień niebezpieczeństwa powikłań. I zawsze przychodzi mi na myśl Olivia Goldsmith, utalentowana literacko autorka bestsellera „Pierwsze żony” co przyniosło jej miliony dolars, a następnie kolejne powieści nawet siedmiocyfrowe sumy.

Jednak liposukcja podbródka (nie pierwsza, nie pierwszy lifting), zabieg wykonany w najbardziej renomowanej ęą klinice Manhattanu zakończyła się odłożeniem widelca wybitnej i twórczej osobowości. W ten sposób odchudzała twarz i nie tylko.

Jeśli więc pojawia się otyłość brzuszna, należy jak najszybciej zakasać rękawy i zabrać się do autoobróbki, skrawaniem. Tyle, że nie za pomocą przyssawek, ale tokarkę rewolwerową ma zastąpić rychła ZMIANA STYLU ŻYCIA.

Próby wątrobowe, USG brzucha i jazda

Przy czym prawidłowy poziom enzymów aminotransferazy NIE WYKLUCZA problemu z niealkoholowym stłuszczeniem wątroby. Dlatego dopiero USG brzucha, często zupełnie przypadkowo, ukazuje obraz chorobowy. Jednak zwykle pojawi się łagodny lub umiarkowany wzrost aktywności aminotransferazy asparaginianowej (AST) i aminotransferazy alaninowej (ALT). Niekiedy w badaniu fizykalnym jest już powiększenie wątroby w wyniku nacieku tłuszczowego.

Ponieważ metabolizm jest poważnie zdołowany przez słabą wątrobę, inne narządy stają się zestresowane i nadaktywne. Trzustka zaczyna tworzyć coraz więcej insuliny, ostatecznie produkując komórki oporne na insulinę i w kolejności cukrzycę dwójkę. Metabolizm spowalnia, przez co toksyny zasiadują się w przewodzie pokarmowym, wyzwalając dalsze tycie i kolejne choróbska.

Ale jest proste rozwiązanie, nazywa się dość oczywiście ZMIANY NA LEPSZE

Dlatego, szczególnie gdy pojawi się brzuchol, maciej, czy opona, owszem, nie wygląda to ładnie, jednak myśl o chirurgu estetycznym powinna pojawić się na końcu (usunięcie nadmiaru skóry, po zmianie lajfstajla), albo WCALE. W pierwszej kolejności należy dokonać ZMIANY NA LEPSZE!

Według ekspertów z Harvard schorzenie to zazwyczaj nie powoduje żadnych objawów. Jednak może prowadzić do niewydolności wątroby i marskości wątroby.

W przypadkach, gdy jednak jest szereg objawów, to są poważne, w tym zapalenie wątroby i pojawienie się blizn. Odczuwasz zmęczenie, ból w prawej, górnej części brzucha i zaczynasz samoistnie niezdrowo chudnąć.

Otyłość brzuszna, cukrzyca dwójka, wysokie lipidy, wysokie ciśnienie, to są czynniki, która zauważono u osób z niealkoholowym stłuszczeniem wątroby.

Naturalne środki zaradcze, oprócz liposukcji, ŻARTUJĘ

Kolejność przypadkowa

1. Raz, jeśli jest taka okoliczność, należy schudnąć z brzucha!

10 aspektów otyłości brzusznej, czyli co jak co, ale brzuch zrzuć

Stłuszczenie wątroby jest stanem, który powoduje, że tłuszcz gromadzi się w wątrobie. Uważa się, że od 5% tłuszczu w górę mamy chorobowe stłuszczenie. Kiedyś uważano, że to tylko kwestia alko, dzisiaj okazuje się, że niekoniecznie.

Tracąc 3%- 5% masy ciała, już masz szansę zmniejszyć gromadzenie się tłuszczu w wątrobie. Tak przynajmniej podaje American Association for the Study of Liver Diseases (AASLD) (2017)

2. Dieta antyzapalna

Pokarmy szczególnie wspomagające wątrobę, to te o wysokiej zawartości siarki, warzywa kapustne, takie jak brukselka, kapusta, kalafior i brokuły. Inne odżywcze pokarmy dla wątroby to karczochy, kurkuma, buraki i zielona herbata. Jak się okazuje też kawa. No i czosnek, oraz cebula, wiadomo.

3. 4 szklanki, czyli regularnie oczyszczaj wątrobę i jelita

Zatrucie toksynami, metale ciężkie, to wszystko obciąża i spowalnia wątrobę

4. Odpowiednie nawadnianie (4 szklanki)

5. Błonnik

6. Biegajżesz, albo aktywuj ciało w dowolny sposób

w didaskaliach

Jestem nikim jeżeli chodzi o radzenie w kwestiach zdrowotnych, nie wolno mi tego robić, więc nie radzę, tylko mówię powoli. Mówię po bułgarsku:

The Washington Post w zakładce Zdrowie i Nauka, w lipcu 2012 roku ogłosił wyniki najnowszych badań, że biegacze żyją dłużej i mają mniej problemów z sercem.

Tymczasem jest o wiele więcej pozytywnych wpływów biegania i ćwiczeń aerobowych, jak właśnie dotlenienie każdej komórki ciała. Krążenie, wątroba, trzustka, jelita. mózg!

7. Rafinady precz i pozostały złom na złomowisko, nie jedz choroby, nie jedz zapalenia, nie jedz raka (i nie pij)

Nie jedz nawet miodu i melasy, syropów, a na bank UNIKAJ, gdy jesz więcej niż 10% tłuszczu w diecie. Unikaj też łączenia cukru z tłuszczem, zero tortu u cioci na imieninach.

8. Transe precz, zero krakersów i smażeniny

9. Lipidy powinny mieścić się w normie, cokolwiek nie przeczytasz u alternatywnych, jak dobrze mieć wysoki cholesterol

Badania mówią jasno, wysoki cholesterol i stłuszczenie wątroby idą łeb w łeb (1)

10. Unikaj czynników drażniących wątrobę, jak ALKO, też fajki

11. Trzymaj odpowiednio wysoki poziom metabolitu witaminy D

Suplementacja witaminy D3 zawsze w protokole z K2

12. Omega 3

Metaanaliza badań z 2016 w temacie pozytywnego wpływu Omega 3 na niealkoholowe stłuszczenie wątroby (2)

13. Witamina E

Przegląd badań z 2018 roku na temat, czy witamina E ma pozytywny wpływ na niealkoholowego stłuszczenie wątroby NSW, czy też jest to mitologia. A jak nie, to ile tej E brać? (3)

Polecam doskonałą organiczną kawcię z kofeiną, lub równie pyszną bez kofeiny This is BIO:)
(dla tych, którzy kawcię uwielbiają, ale kawa ich denerwuje, lub tylko podnosi cukier z rana) 


14. Kawa (?!)

Tak, są badania (4), że kawa ma korzystny wpływ na zdrowie wątroby, zmniejsza jej uszkodzenia.

Jeśli jesteś w grupie szczęśliwców, że nie podnosi ci się cukier po wypiciu kawy, jest to dobra opcja. Tyle, że kawa (podobnie jak herbata) musi być ORGANIK, ma się rozumieć czarna i bez cukru.

15. Suplementy i zioła

Na stronie Natural Medicine Journal(5) jest lista pokarmów, ziół i suplementów podana przez Todd A. Borna, lekarza medycyny naturalnej, certyfikowanego specjalisty ds. żywienia (CNS), współwłaściciela i dyrektora medycznego Born Naturopathic Associates, Inc. w Alameda w Kalifornii, który pisze o swoich doświadczeniach.

Wymieniając listę składników odżywczych, które wykazały największą skuteczność kliniczną w rozwiązywaniu, a nawet odwracaniu spektrum NSW (NAFLD angielski skrót). Widział w swojej praktyce pozytywne wyniki już po 3 miesiącach, ale zazwyczaj potrzeba od 9 do 12 miesięcy, aby zobaczyć najwięcej poprawy, a nawet odwrócenia NSW. Podaje też ilości i odwołania do badań klinicznych.

Na liście oczywiście nie zabrakło:

 • Omegi 3,
 • L – carnityny,
 • Witaminy E (naturalnej!),
 • oraz ostropestu plamistego.

Na koniec światły, merytoryczny, a jakże poetycki komentarz Kiszonki:

Wątrobocentryczne przemyślenia

Wątroba – nasza wewnętrzna lekarka, zielarka, farmaceutka…

Pracoholiczka.

Centrum organizmu.

Myślę o jednokomórkowcach, samowystarczalnych komórkach… z organizmu człowieka gdyby wybrać taką komórkę, to pewnie byłaby właśnie komórka wątroby…

Samowystarczalna a jednak altruistyczna.

Chroni wszystkie inne narządy.

Mózg przed alkoholem, trzustkę przed przesileniem z nadmiaru tłuszczu, wszystkie po kolei …

Sama najmniej się uskarża, do czasu…

Właściwie żadne toksyny jej nie straszne (za wyjątkiem muchomora sromotnikowego …)

Owija je w kropelki tłuszczu i odkłada w sobie lub po kątach w ciele …

A jak tylko widzi, że dostała oddech i można by to jakoś wydalić, podejmuje ten trud … stopniowo, bezpiecznie …

A ludzie reklamując pseudo tabletki na wątrobę sugerują, że jest przeszkodą w jedzeniu kotleta… (no chyba że dać jej tabletkę ze śladową ilością pożytecznych substancji, to odpuści i jakoś ten kotlet wsiąknie…)

I jeszcze może odrosnąć, pozwala się nawet przeszczepić z kawałka (DAJE DRUGĄ SZANSĘ nawet po muchomorze)…

Czy wątroba to nie jest rzeczywiste epicentrum wszystkiego?

Nieświadoma czy świadoma?

Czyta chemię organizmu, działa z rozmysłem, powoli… czy nie jest inteligentniejsza niż mózg? (wiadomo, w jakie mózg popada skrajności…)

I daje się o wiele szybciej podleczyć dobrą dietą niż np. jelita, z jelitami borykamy się latami.

A wątroba już po paru miesiącach odciążenia od tłuszczu, dostarczania zielonek, robi potężne porządki w całym ciele (nie uwinie się z całym ciałem w parę miesięcy, ale już widać postępy).

Tarczyca, nadnercza, etc. to jakby uzurpatorzy… fabryczki hormonów, niekiedy wybite z rytmu…

Z zewnątrz lekarze rozmawiają z nimi za pośrednictwem hormonów (badając wyniki albo szpikując dolewkami hormonów z zewnątrz), a wątroba chroni i leczy te narządy inaczej, warto dać szansę właśnie jej…

 <3 dziękuję Kiszonko

owocek

Źródła/badania

 • (1)ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3627394/
 • (2) hindawi.com/journals/grp/2016/1459790/
 • (3) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5789322/
 • (4)ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4862107/
 • (5) naturalmedicinejournal.com/journal/2014-08/nonalcoholic-fatty-liver-disease

(Visited 3 792 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Sielska 19 października 2022 o 19:53

  Pepsiaku kochany, a co zrobić jesli przed okresem „odcina” głowe? Wszsytko musze robic na trzy razy, duzo mniej pamiętam, juz nie mowiac o buzujacych emocjach. Mam 35 lat.

  1. avatar Pepsi Eliot 19 października 2022 o 20:19

   Masz może jakieś badania z tej listy? https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
   Od czegoś trzeba zacząć diagnozę. A wcześniej tak nie było? A jak wypada test na zmęczone nadnercza? <3

 2. avatar Sielska 19 października 2022 o 20:37

  D3 na poziomie 30 j, więc bez szału, żelazo od zawsze w niższej normie lub nieco poniżej, tsh zawsze w normach, cukier ciut za duzo, ob ok.20 od długiegoo czasu. CRP, mocz, wiekszość podstawowych wskazników w porzadku. Zaczelo sie tak ze dwa lata temu, nie bylo tak zawsze…

  1. avatar Pepsi Eliot 19 października 2022 o 20:52

   jaka insulina na czczo?

  2. avatar Regina Kluczborska 20 października 2022 o 10:11

   Sielska – weź się za D3, bo 30 to tragicznie mało. Co do cukrzycy, to nie oglądaj się na mamę tylko zrezygnuj z jedzenia wszystkiego co zawiera mąkę, ziemniaki, biały ryż, cukier i niektóre kasze. Przyjrzyj się jaki wysoki mają indeks glikemiczny! Przejdź na te co mają zerowy. Jak to ogarniesz i zastosujesz do siebie, to organizm nie będzie miał powodu, aby cukier się podnosił. Znam cukrzyków, którzy nie potrafią zrezygnować z tego co napisałam tylko jak im się podniesie cukier po zjedzeniu tychże, to zwiększają dawkę leków cukrzycowych i narzekają na chorobę robiąc sobie na własne życzenie kuku.

 3. avatar Sielska 19 października 2022 o 20:59

  Dawno nie sprawdzałam, zwykle ok 5…ale. Ale moja mama ma cukrzyce 2, wiec całkeim mozliwe, ze cos z cukrem jest na rzeczy…

  1. avatar Pepsi Eliot 20 października 2022 o 05:59

   zbadaj tę insulinę i napisz

 4. avatar Łukasz Lisek 2 kwietnia 2024 o 01:44

  U mnie insulina za wysoko na czczo z wynikiem 11. I stłuszczenie wątroby. Napewno myślę o l- karnitynę brać. Co jeszcze polecisz?

  1. avatar Pepsi Eliot 2 kwietnia 2024 o 08:01

   Masz nadwagę Łukasz?

 5. avatar Łukasz 3 kwietnia 2024 o 18:35

  Hej.

  W tej chwili moja waga wynosi 102 kg, a wzrost to 170 cm.

  Przez ostatnie 1.5 miesiąca schudłem około 8 kg, stosując dietę niskotłuszczową i jedząc sporo warzyw, mięsa praktycznie nie jem, ale ryby i tłuszcze olej z ostropestu, oliwa z oliwek.

  Niestety, mam trochę problemów ze stłuszczeniem wątroby na poziomie USG S2 i F2 🙁 oraz wysokim poziomem cholesterolu (210). Choć nie martwię się zbytnio o cholesterol, bo wiem, że można go obniżyć.

  Kiedyś przez około 2 lata praktykowałem dietę wegańską, namówiony przez kolegę z forum gimnastyki. Efekty były imponujące, zarówno pod względem wyników badań, jak i wagi. Niestety, wróciłem do starych nawyków, co spowodowało powrót problemów i nadwagi.

  Byłem u lekarza, który przepisał mi leki na wątrobę oraz statyny na cholesterol. Zakupiłem leki, ale jeszcze ich nie przyjmuję. Uważam, że jeśli zacznę przyjmować statyny, będę musiał robić to przez resztę życia.

  Wierzę, że rośliny mogą być lekarstwem. Zainspirowała mnie książka „Nowoczesne Metody Odżywiania” autorstwa dr. Cambella. Dzięki niej lepiej zrozumiałem zasady zdrowego odżywiania, oparte na solidnych badaniach naukowych.

  Od ponad 12 lat znam bloga Pepsi Eliot. Zakupiłem książkę „Leczenie Dobrą Dietą” oraz e-book o detoksie i suplementy. Stosuje zasadę 4 szklanek od 1,5 miesiąca i to moim zdaniem daje efekty i czuję się lepiej.

  Obecnie stosuję kurkumę w proszku i kapsułkach od firmy Nutrinition, ostropest w ziarnach (mielę i zaparzam), sok z karczocha, L-glutation, berberynę, omega 3, lecytynę słonecznikową oraz probiotyki (Probiotyk, prebiotyk…), suplementy na wątrobę aby regenerować ją.

  Unikam czarnej herbaty, pijąc głównie herbaty ziołowe z dodatkiem zielonej lub czerwonej herbaty. Spożywam sok z selera naciowego, wyciskany wieczorem lub rano za pomocą wyciskarki. Pieczywo kupuję od lokalnego piekarza, zazwyczaj chleb razowy lub graham.

  Zastanawiam się nad oczyszczeniem organizmu i rozważam zrobienie detoksu z e-booka.

  Za miesiąc idę powtórzyć badania.
  Lekarz na USG powiedział abym nie biegał tylko dużo chodził i stosować marsz. Aktualnie biegam na bieżni w mieszkaniu i trenuję.

  Wziąłem się w garść i sporo czytam na temat zdrowego odżywiania. Także czytam bloga Pepsi Eliot i myślę o zakupie suplementów do 4 szklanek.

  Nie wiem czy to wszystko robię dobrze?
  Pytałem się Pani Doktor czy dieta dr Dąbrowskiej jest dobra na oczyszczenie. To mnie wyśmiała. To tak jakbym pił samą wodę.
  Nie będę dochodził się z nią, bo wierzę, że są dobre efekty.

  Przymierzam się zrobić detoks i zakupić suplementy.

  Co o tym myślisz?

  1. avatar Pepsi Eliot 3 kwietnia 2024 o 19:04

   Spróbuj tego detoksu, na pewno będzie korzyść. To można potem kontynuować, jako dieta a przynajmniej robić sobie takie surowe dni.

   Ostrożnie z berberyną, krótko i zgodnie z zaleceniem. To jest też trucizna.

   Cholesterol spadnie. Mógł też wzrosnąć teraz, gdy wytapiasz tłuszcz, dlatego zrób to raz, porządnie i już do tego nie wracaj.
   Jakie masz trójglicerydy, cukier i insulinę na czczo, oraz B12 i homocysteinę i oczywiście 25(OH)D jakie?

 6. avatar Łukasz 3 kwietnia 2024 o 20:55

  Badania robiłem 27 lutego które podaję. W poniedziałek zrobię następne badania.

  Berberina używam przeciw biegunce zamiast leku na receptę od lekarza xifaxan 200mg 2x po 2 tabl., a także proursan 250 mg 2 tabletki dziennie popołudnie i wieczór po jednej.
  Uważam że xifaxan nie muszę już brać – biegunek już nie mam od tygodnia, a miałem codziennie rano.
  Zmiana odżywiania działa.

  Lekarce zaproponowałem abym zbadał się pod kątem wirusów. Mam do czynienia ze szpitalami.

  Mam zrobić badania ponownie jak skończą się leki.

  Lekarz Hepatolog zlecił zrobić badania:
  ALat, GGTP, Alp,TSH, chol, tg ferrytyna, żelaza, hbsag, anty hcv, hbctotal, 25oh Wit D, glukoza+ insuliny, anty top, anty tg, ple AHAM2.

  Więcej zrobię badań, B12, homocysteine,
  Żelazo badałem 8 lat temu 116.

  Wit d 20, OB 11, cynk 116, hemoglobina 17.7, hematokryt 52, ph5, kreatynina 0.89, glukoza 87, insulina 11 badana 2 lata temu, cholesterol całkowity 210, cholesterol hdl 42,20, cholesterol LDL 116, trójglicerydy 260, AST 31, alt 68, GGTP 270 USG stłuszczenie S2 F2, TSH 1.9 sprawdzałem USG w porządku , fosfataza zasadowa 106,0, biliburina całkowita 0,56.
  To są wyniki zawyżone i przed granicą zawyżenia.

  Czekam aby była poprawa. Jestem w tej chwili żywym przykładem i wierzę, że uda się wyjść na prostą.
  Spróbuję zrobić detoks, ale to już po 20 kwietnia.

  Dziękuję Ci Pepsi za pomoc, ale robię to na swoją odpowiedzialność 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 4 kwietnia 2024 o 10:34

   Metabolit witaminy D – skandalicznie niski, to jest zagrożenie dla ciała
   Wydaje mi się, że masz zbyt gęstą, za mocą krew, wysoka hemoglobina, wysoki hematokryt, zbadaj żelazo i ferrytynę oraz fibrynogen, to ważne badanie
   Badania sprzed 2 lat są do niczego, a już wtedy miałeś insulinę na czczo 2 cyfrową, powonieneś badać dużo częściej, szxczególnie w tym przypadku

 7. avatar Łukasz 3 kwietnia 2024 o 22:11

  Spróbuję detoksu po 20 kwietnia.
  Berberyne stosuje według producenta. Czytałem, że można stosować do 8 tygodni.

  Trójglicerydy 260, glukoza 87 na czczo, insulina na czczo 11, 25(OH)D 20, B12 i Homocysteine nie badałem. Trójglicerydy będą wysokie ze względu na stłuszczenie i otyłość . Uważam że odwrócę tą sytuację. Czytam dokształcam się i stosuję.

  Dziękuje za uwagę z berberyna.

  Znalazłem na twoim blogu jakie można jeszcze badania zrobić. Zrobię co się da.
  Lekarze za mało mówią. A są i tacy, że każdy inaczej leczy. Tylko leki i dieta śródziemnomorska.

 8. avatar Łukasz 5 kwietnia 2024 o 21:08

  Hej Pepsi

  Zmotywowałaś mnie i zrobiłem badania.
  „Czas na zmianę”
  Zaczne je robić częściej do unormowania wyników.
  Obawiam się jak insulina za wysoka na cczo to będę musiał sprawdzić trzustkę.

  Czy jeszcze coś można zrobić i jakieś badania zrobić?

  Po 20 kwietnia idę na detox oczywiście bez mięsa tylko według wskazówek.
  Zakupiłem jeszcze witaminy E 400, Carniline, jagody inkanskie, 4 szklanki z jabłczanem magnezu 🙂

  Witamina B12 co do niej wskaźnik pośrodku powoli eliminuję mięso raz w tygodniu to będzie trzeba suplementować,

  Dzisiaj powtórzyłem badania, zauważlyłem poprawę. Ostatnio badania robiłem 27 luty:

  Z krwi
  -Hemoglobina z 17,7 spadło na 17,5. Wolno spada
  -Hematokryt z 52,9 spadło 52,7. Wolno spada
  -Płytki krwi z 277 na 287
  -Eozynofile z 0,29 na 0,12 wydaje mi się za mało.
  -Bazofile z 0.09 na 0.06
  -Neutrofile z 60,0 na 61.9
  -Eozynofile z 3.7% na 1,7%
  -Bazofile z 1,2% na 0.8%
  -OB 11 bez zmian
  ———————————

  -Kreatynina z 0,89 na 0,99
  -Glukoza z 87 na 86

  Lipidogram
  -Ch. Cał. Z 210 na 186,40
  -Ch. HDL z 42,20 na 42,40
  -Ch. nie-HDL z 168,50 na 144
  -Ch. LDL z 116,06 na 106,22
  -Triglicerydy z 262,20 na 188,90

  Próby wątrobowe.
  -AST z 31,7 na 28,30
  -ALT z 68,88 na 52,43
  -Bilirubina cał. z 0,56 na 0,75 tutaj idzie w górę, może ze względu berberyne, która suplementuje i uważam że dzięki niej spadają triglicerydy. Tylko trzeba uważać. Jeszcze do końca miesiąca i stop.
  -fasfataza zasadowa z 106 na 99 idzie w dół.
  -GGTP z 276,3 na 115,3 bardzo szybko to spadło.

  -Sód z 138.9 na 142,8 trzeba sól ograniczyć
  -Potas z 4,26 na 4,91

  -TSH 1.911 moim zdaniem kelp brać lub ewentualnie spirulina i chlorella.
  -PSA całkowita z 0,552 na 0,643

  -FERRYTYNA pierwszy raz badałem 115,45 przedział ( 21,81-274,66 )

  ————————–

  -Insulina 17,80 wysoka. 2 lata temu 11 miałem.
  Pewnie to insulinooporność
  Ale jeśli coś z insuliną to będę musiał trzustkę sprawdzić.

  -Witamina B-12 to wynik 437,00

  -Homocysteina to 10,24
  -Witamina D metabolit 25(OH) wynik 33,60
  -ŻELAZO WYNIK 137,40
  -FIBRYNOGEN 3,61 za wysoki. Widziałem artykuł na blogu.

  🙂 Dzięki 🙂

  1. avatar Pepsi Eliot 6 kwietnia 2024 o 15:42

   te miniaturowe spadki są nieistotne dla klinicysty, te większe tak
   Insulinooporność – dieta, post i ćwiczenia, i zaraz spadnie.

   Homocysteinę trzeba jeszcze obniżyć, jaki masz poziom kwasu foliowego? W razie czego zrób kurację 1 opakowaniem Folianów TiB po 1 do śniadania. Są w idealnie przyswajalnej formie, bardzo czysty suplement
   Kelp This is BIO płaska łyżeczka do 4 szklanki co 3 dzień.

 9. avatar Łukasz 8 kwietnia 2024 o 15:37

  Hej .
  Nie badałem kwasu foliowego. Zbadam przy okazji. Zakupiłem foliany, bo myślę, że mało ich mam. Sugerując się po produktach, które mało spożywałem wcześniej. Także zakupiłem witaminę E amix podobnie rozrzedza krew.
  Także suplementuje Adek.

  Zrobię badania na kwas foliowy i także mam do zrobienia na wirusy wątroby. Czy ich nie mam.

  Dziękuję za pomoc :). Bardzo pomogłaś i oczywiście dużo pracy włożyłaś w blog. Oczywiście czytam i wdrażam temat.

  Dziękuję. Suplementy odebrałem. Super paczuszka zapakowana 🙂

  Już nie mogę doczekać się aby zastosować detoks od Pepsi. Oczywiście wypowiem się na blogu o detoxie jakie rezultaty i wyniki w badaniach.
  Już robiłem sporo detoxów w życiu. Takie jak dr Dąbrowskiej i post Daniela 40 dni. Poprostu inny poziom jaki czujemy. Wszystko było takie super.

  1. avatar Pepsi Eliot 8 kwietnia 2024 o 19:44

   czekam na relację, ściskam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecamy bardzo dobrą  Witaminę D3+K2 TiB

Do ssania!

O wyższym wchłanianiu z receptorów podjęzykowych:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum