Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 877 600
online
42 358 VIPy

Niedobory potasu są połączone z rakiem, a więc nie rób sobie takich niedoborów

Tyle, że dzisiaj nie będzie o mowy o kuracji sokiem marchwiowym, ale o elektrolitach, a szczególnie o potasie.

Elektrolity

„Elektrolity” są to minerały z ładunkiem elektrycznym. Ów ładunek po rozpuszczeniu w wodzie, będzie dzielić się na jony ujemnie i dodatnio naładowane. Głównymi elektrolitami w Twoim organizmie są wapń, magnez, sód i oczywiście potas. Zawierają się w płynach ustrojowych takich jak krew, pot i mocz, ale nie są produkowane w ciele, dlatego muszą być pozyskane wraz z tym co jesz i pijesz. Elektrolity są szczególnie ważne dla funkcji nerwów. Nerwy komunikują się ze sobą za pomocą wymiany elektrycznej i chemicznej. Elektrolity pomagają też w krzepnięciu krwi, budowy kości, utrzymują stały rytm skurczów mięśnia sercowego. Szwajcarskie badanie z 2015 opublikowane w Journal of Hypertension mówi o odkryciu, że odpowiednie dzienne spożycie potasu i utrzymanie równowagi potasowo-sodowej w ciele może być bardzo pomocne w utrzymaniu właściwego ciśnienia krwi na stałym poziomie.

Gerson zauważył, że duży odsetek pacjentów chorych na raka miało bardzo niski poziom potasu we krwi.

To doprowadziło go do badań na temat właściwego bilansu potasu i sodu w organizmie chorego, co ma bardzo wiele wspólnego z progresją raka. Odpowiedź okazała się jednoznaczna, że zaburzenia równowagi elektrolitowej i niskie stężenie potasu daje niekorzystny efekt procesów komórkowych. My już dobrze wiemy, że ów efekt to jest zakwaszenie komórki, które jest niczym innym jak niedotlenieniem, co sprawia, że komórki rakowe czują się jak ryba w wodzie. Tylko one coś takiego wytrzymują, bo właśnie do takiej sytuacji się zmutowały. Było bardzo kwaśno, a one chciały po prostu przetrwać. Początkowe badania z 1970 roku dowiodły, że gdy komórki zostają zestresowane poprzez ekspozycję na toksyny, zdarzają się te 3 rzeczy. Na początku komórki tracą potas. Następnie komórka przyjmuje więcej sodu. A w trzeciej kolejności komórka pęcznieje nabierając wody. To się już nazywa obrzęk komórkowy. Wynikiem tego obrzęku komórkowego jest to, że normalne komórki tracą zdolność do generowania energii (ATP) w zdrowy sposób. Stają się podatne na mutacje i w efekcie raka. Normalne funkcjonowanie komórek staje na głowie i teraz komórki nowotworowe nie generują oczywiście niezbędnej energii ATP, a zamiast tego generują własną wersję energii poprzez żarcie glukozy w środowisku beztlenowym.

Objawy zaburzenia równowagi potasowej

Według United States Department of Agriculture (USDA), normalne spożycie potasu wynosi 4 700 mg na dzień dla dorosłych i 3 000 mg na dzień dla dzieci, a dokładniej:

Dzienne zapotrzebowanie na potas:

dzieci (1 – 3 lata) – 3 000 [mg] dzieci (4 – 8 lata) – 3 800 [mg] młodzież – 4 500 [mg] dorośli – 4 700 [mg] Wszystko poniżej może doprowadzić do niedoboru potasu.

Niektóre objawy, które mogą sugerować zbyt niski poziom potasu bez badania krwi:

zmęczenie i słabość zaparcia skurcze mięśni nieregularne bicie serca Jak widać objawy są też podobne do braków magnezu.

Ponadto, osoby chore na raka często cierpią jeszcze z powodu dwóch innych przyczyn związanych z niskim potasem.

Pierwszy związany z hiperkalcemią, gdy we krwi znajdują się wysokie poziomy wapnia. I jest to najczęściej obserwowane u pacjentów z rakiem piersi oraz rakiem płuc, oraz szpiczakiem mnogim. Oraz drugi przy zespole rozpadu guza, co zdarza się po chemioterapii, gdy komórki nowotworowe wylewają swoją wewnątrzkomórkową zawartość powodując zniszczenia  na zniszczenia w postaci poważnych zaburzeń elektrolitowych. Oba warunki mogą być niebezpieczne, a nawet, gdy nie są leczone, śmiertelnie niebezpieczne, ponieważ mogą mieć katastrofalny wpływ na nerki.


Prawie każdy ma niedobory potasu

Potas tracimy znacznie szybciej niż sód, to raz. Dwa, że sód jest bardzo popularny, bowiem dodawany jest w postaci zwykłej soli do bardzo wielu potraw. Dla niewyrafinowanego smaku, ale przede wszystkim w celach łatwej i taniej konserwacji żywności. Gdy masz powyższe objawy, a szczególnie, gdy poddałaś się konwencjonalnej metodzie leczenia raka piersi jak najszybciej rozważ test równowagi elektrolitowej, czyli mówiąc po ludzku badaj sód i potas. Żywność bogata w potas to oczywiście banany, pomidory, ocet jabłkowy, oraz orzechy, dynia, fasola lima, brokuły i łosoś (ma się rozumieć dziki z Alaski, lub organiczny). Minerały odgrywają ogromną rolę w Twoim ciele, a potas jest bardzo istotny, można nawet zaryzykować, że jest na pozycji jeden.  W mojej codziennej oczyszczającej kuracji 4 szklanek dostarczasz sobie potasu w szklance numer 3 z octem jabłkowym, który obok innych zalet jest też doskonałym źródłem potasu, a także do 4 szklanki możesz jeszcze dodać sproszkowane BIO brokuły. W razie nierównowagi elektrolitowej, kurację 4 szklanek wzbogacasz szklanką zero, która zawiera gaszoną (zalaną wrzątkiem i przestudzoną zimną, czystą wodą) sodę oczyszczoną.  Patrz mój filmik, o ile nie widziałaś:) Źródła: 1

owocek

(Visited 12 997 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Dudek 7 czerwca 2018 o 12:59

  Jak zjadam 5 bananów to chyba nie jest źle z potasem. ?

 2. avatar Joanna 7 czerwca 2018 o 13:51

  A nadzerki? Włączyłam do diety ranna herbatkę na 60chorob. Mace. I jogurt w strategiczne miejsce. Czy to też potas czy bakterie…?

  1. avatar Jarmush 7 czerwca 2018 o 14:28

   kwas mlekowy (pałeczki doderleina) odpowiednio zakwaszający pochwę, tam ma być zdecydowanie kwaśno

 3. avatar Joanna 7 czerwca 2018 o 16:07

  Pepsi to lepiej jakieś globulki z pałeczkami (przeglądam internet) czy mogę jogurt w składzie z lactobacillus ?lub inne ale żeby pisało co ma, jak się nazywają? I pewnie ph moczu sprawdzac. nie kupiłam pasków bo wydawały mi się drogie.

  1. avatar Jarmush 7 czerwca 2018 o 16:53

   każdy bio jogurt, na palec i do pochwy, 1 pudełeczko wystarczy na całą kurację, do tego smaruj się olejem kokosowym bio surowym

 4. avatar Amelia 7 czerwca 2018 o 17:48

  O czym świadczy wysoki puls ?

  1. avatar Jarmush 7 czerwca 2018 o 17:58

   na przykład o brakach żelaza, albo nerwicy lękowej, nerwicy wegetatywnej serca

  2. avatar Janosik 10 czerwca 2018 o 08:36

   często o niedoborach magnezu , albo (lub i) potasu, natomiast masa ludzi ma niedobory magnezu i ten problem często się pojawia. warto zbadać ich poziom, tylko jak pisała pepsi, na magnez zrobić badanie RBC, który mierzy ilość magnezu w czerwonych ciałkach krwi, a nie w surowicy. kawa i alkohol wypłukują magnez. w jedzeniu jest go coraz mniej.

   1. avatar Jarmush 10 czerwca 2018 o 11:48

    przede wszystkim wleźć na 4 szklanki i brać magnez, można śmiało założyć, że są niedobory

 5. avatar Amelia 7 czerwca 2018 o 18:00

  A o braku potasu ? Zaczęli się kiedy miałam braki potasu tak gdzieś .

  1. avatar Janosik 9 czerwca 2018 o 11:26

   ja miałem wysoki puls w nocy (ok 120) powiązany ze znacznym szumem w uszach przez kilka dni z powodu nadmiaru sodu(soli) , dokładniej od zakąszania na noc popcornu i orzeszków solonych. pomogła suplementacja MAGNEZU. też podejrzewałem najpierw potas, ale jem sporo bananów zazwyczaj, a jak brałem Aspargin (ma wiecej potasu niż magnezu), to sie po nim od razu przez godzine źle czułem (mocne osłabienie, zimno i podwyższone tetno do 100), natomiast po samym magnezie b.dobrze i magnez wyeliminował budzenie się w nocy w wysokim tetnem. ..Ale to pewnie są różne przypadki i zależy od diety.

 6. avatar Anna 7 czerwca 2018 o 20:10

  A co z wysokim potasem? Moja mama ma ponad norme przy okazji zawroty podczas schylania sie.

 7. avatar Karuś 8 czerwca 2018 o 13:00

  O wiele więcej potasu iż banany zawierają zielone warzywa liściaste szczególnie jarmuż

 8. avatar ania 9 czerwca 2018 o 09:10

  pepsi czy te 4 szklanki rano mozna pic jedna po drugiej i czy sode mozna do jednej z tych 4 dodac oczywiscie zalac wrzatkiem czy trzeba zrobic przerwe

  1. avatar Jarmush 9 czerwca 2018 o 09:18

   soda do szklanki zero, oczywiście soda ma być „gaszona” wrzątkiem, potem robisz kwadransik przerwy, a potem lecisz 4 szklanki jedna po drugiej,

 9. avatar Matylda 9 czerwca 2018 o 11:24

  Pepsi, poradź proszę… Niedawno miałam wyciętą tarczycę i kilka węzłów chłonnych w związku z rakiem tarzycy.
  Stosuję terapię 4 szklanek, a od dziś też szklankę 0, zakupiłam u Ciebie 4 greens, przyjmuję wit.D3+k2 1000. Niedługo czeka mnie ajprawdopodoniej kuracja jodem radioaktywnym. Czym się wspomóc jeszcze żeby pozbyć się ewentualnych pozostałości raka i uniknąć dzięki temu kuracji tym jodem?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  1. avatar Jarmush 9 czerwca 2018 o 12:52

   Jesteś na dobrej drodze, tu masz wszystko poszerzone https://www.pepsieliot.com/prosty-i-wyjatkowo-tani-protokol-kuracji-przeciwnowotworowej-w-3-krokach/
   no i bierz jod przez skórę

 10. avatar magda 11 czerwca 2018 o 16:18

  Hej , Pepsi taki problem – przypadkiem podczas usg piersi wykryto u mnie brodawczaka wewnątrzprzewodowego , nie wiem co z tym zrobić ??? dzisiaj miałam mieć rezonans , ale odwołali , może i dobrze bo boję się kontrastu , nie wiem czy słusznie ?? i nie wiem co z tym guzem ?? jak myślisz ???

  1. avatar Jarmush 11 czerwca 2018 o 18:30

   Mogą na żądanie zrobić bez kontrastu, ale nie wiem czy wtedy wszystko zobaczą, ale w sumie już wszystko wiedzą więc po co?. To zwykle łagodne więc bardziej oporne na leczenie naturalne https://www.healthline.com/health/intraductal-papilloma

   1. avatar magda 11 czerwca 2018 o 18:43

    No właśnie chodziło o to żeby sprawdzić dokładnie czy to brodawczak . Chcieli robić biopsje lub rezonans więc wybrałam rezonans a i tak nic z tego nie wyszło . Nie wycinać tego i tak to sobie zo stawić po prostu ??

    1. avatar Jarmush 11 czerwca 2018 o 18:56

     rezonans lepszy niż biopsja oczywiście

 11. avatar kaha 20 września 2018 o 15:44

  W badaniu wyszedł mi mocno zanizony potas, a zajadam pomidory i banany również. Co moze być przyczyną? Czy jest co może powodować ze się nie wchłania, albo wypłukuje?

  1. avatar Jarmush 20 września 2018 o 17:20

   za dużo sodu w diecie

 12. avatar Jurek 4 grudnia 2018 o 18:22

  kaha 20 września 2018 o 17:44

  w bananach jest potasu co kot napłakał. W kartoflu jest go 4 x więcej.

  Banany są dobre tylko do skarmiania, gdy trzeba przybrać na wadze. Ja bynajmniej tak robię. Tydzień futrowania wystarczy by nabrać ciała. A ciągle lecę w dół bo jestem na żółtkach i skwarkach + kiszonki.

  Z tym sodem i potasem jest niezły bałagan.

  Owszem równowaga ma względny sens w utrzymaniu życia, ale tak naprawdę sód jest szkodliwy choćby nawet pochodził z samej Kłodawy albo z dalsza, był różowy i gruboziarnisty.

  Dowodem są naturalne terapie leczenia dusznicy bolesnej. Terapia jest totalnie bezsodowa i bardzo potasowa ( jak Twój lekarz się o tym dowie, wpakuje Cię za takie dawki do wariatkowa bowiem lekarz ma dyplom zaświadczający, że jest wyznawcą religii równowagi sodowo – potasowej. Czyli jeśli pomożesz sobie potasem , musisz to szczęście zrównoważyć nieszczęściem w postaci sodu i pozostać tym trickiem w jego łapach )
  Skutkiem tej terapii bezsodowej i potasowej jest odzyskanie końskiego zdrowia na sercu i wykluczenie zawału, arytmii, artretyzmu, osteoporozy etc.

  Ja również padłem ofiarą religii równowagi. Po rezygnacji z soli ustąpiła mi arytmia i tachykardia na dobre 20 lat, Gdy wpadłem w szaleństwo sody, wit C ( sód ) i szczypty soli , arytmia powróciła. Oczywiście na szczęście równoważyłem sód potasem. Ale przyuważyłem, że gdy przekraczałem dawki potasu, arytmia była nieco rzadsza.

  I mnie olśniło. Kilkudniowe testy polegające na wykluczeniu soli i wit. C i zażywaniu po 7 g potasu z cytrynianu potasu ( na cały dzień ) wykazały, że arytmia zanikała do całkowitego ustąpienia.
  Teraz kontrolnie jestem znowu na sodzie ( łyżeczka ) z cytryną, witaminie C ( 10 g ) , arytmia hasa bez ustanku.

  Jutro wracam do postu sodowego. I się zobaczy.

  Tymczasem zwracam uwagę tym, którzy wpadli w nawyk. Zwłaszcza jeśli nie mają problemów z sercem.

  I przy okazji dodam świetne info.

  Gdy zamkną dostęp do amigdaliny z brzoskwiń. Identycznie działająca substancja znajduje się w ziarnie lnu ! Ale trzeba ziarnka zmielić w pył i taki proszek zjadać w dowolnej formie.

 13. avatar bega 14 stycznia 2019 o 20:54

  A skąd nadmiar potasu się bierze skoro odżywia się zdrowo bez chemii bez smażenia itp. U mojego męża wykryto nadmiar potasu. Proszę odeslij mnie linków jeśli takie są.
  Przecież Ty jesz mnóstwo bananów a to potas i jakoś nie masz nadmiaru potasu w organizmie

  1. avatar Jarmush 14 stycznia 2019 o 21:12

   sód jest antagonistą potasu, niech wypija szklankę zero z sodą gaszoną i niech zastąpi kwas askorbinowy, askorbinianem sodu, woda z dobrą solą też może pomóc

 14. avatar Gabriela 9 października 2019 o 15:49

  Pepsi, czytam Twojego bloga kilka lat i wydawało mi się, że sporo wiem, a tu mam zaćmienie…Teściowa rak piersi (naciek i guzek na węźle) . Podpowiedź proszę jakie suplementy kupić i jak stosować. Wiem,że zmiana odżywiania, nawadnienia, że trzeba d3 +k2, C, E, greens&friuts, co jeszcze? Podpowiedź proszę, kupię wszystko co zalecisz.

  1. avatar Jarmush 9 października 2019 o 22:48

   Jaką decyzję podjęła, co do leczenia, będzie chcemia etc? Czy to rak estrogenowy? Ma jeszcze jakieś inne schorzenia, typu niedoczynność tarczycy? Ma nadwagę?

   1. avatar Gabriela 16 października 2019 o 15:31

    Pepsi, nie uwierzysz, byliśmy na biorezonansie i nie ma mowy o żadnym raku 🙂 Jest guz, ale to na pewno kumulacja stresu i niedożywienie. CRP, OB w normie, homocysteina trochę za wysoka bo 10. Robimy terapie biorezonansem, plyn lugola na guzek, już się zmniejsza, jeszcze muszę kupić suple u Ciebie i teściowa będzie jak nowa. Owocki!

    1. avatar Jarmush 16 października 2019 o 16:14

     dobre wieści <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum