Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 009 618
112 online
39 237 VIPy

Nierozłączne, odżywcze duety dla piękna Twojej fizis

Istnieje wiele superpokarmów, które wspierają skórę. Ta kocha być traktowana z troską: nawadniana, odżywiana witaminami i minerałami, promienna i elastyczna dzięki przeciwutleniaczom.

Nie ma lepszego kosmetyku niż zrównoważony tryb życia i troska o siebie. Najlepszy krem zastąpi nawodnienie ciała od środka i czysta miska. Cery nic nie odświeży lepiej niż spacery. Skomplikowane procedury medyczne zastąpi codzienny zdrowy sen.

Jeżeli chcesz traktować skórę ze specjalną troską, karm ją substancjami, których potrzebuje najbardziej. Będzie Ci za to wdzięczna!

Poznaj najpopularniejsze, najbardziej efektywne połączenia superpokarmów działające cuda dla skóry!

Topowe duety dla Twojej cery

Kolagen i witamina C

Te składniki nawet osobno są świetnymi graczami, którzy powinni znaleźć się w drużynie Twojej skóry. Kolagen jest jednym z najliczniej występujących w ciele białek. W zasadzie to trzecim pod względem liczebności. Czyni go to jednym z naczelnych budulców i prekursorów zdrowia całego organizmu.

Braki kolagenu to braki w składzie tkanki łącznej w układzie krwionośnym, w organach, w mięśniach, stawach i w skórze, która dzięki niemu jest elastyczna i silna.1,2

Bez witaminy C z kolei Twoje ciało nie jest w ogóle w stanie produkować kolagenu i regulować jego syntezy.3

Z tego powodu warto przyjmować je w duecie!

Witamina B3 i kwas hialuronowy

To zestaw zapewniający skórze najlepsze nawodnienie. Doustne formy kwasu hialuronowego zapewniają nawilżenie skóry, a witamina B3 wspomaga retencję wody.4 Dzięki temu skóra jest nawilżona, a jej zewnętrzna bariera zdrowa i silna. Wypas!

Sulforafan i selen

Wiele organicznych roślin kapustnych i ich kiełków z rodziny krzyżowych, w tym (w największym stężeniu) brokuł, zawiera bardzo specjalny związek. Chodzi o naturalnie występującą w roślinach siarkę organiczną – sulforafan.

Wiemy już jak korzystne dla skóry są wszelkiej maści przeciwutleniacze, ale sulforafan to znacznie więcej. Ten związek aktywuje bowiem białko Nfr2, które z kolei aktywuje geny bądź indukuje syntezę niektórych enzymów antyoksydacyjnych.

Prostszymi słowy, sulforafan działa na znacznie głębszym poziomie niż taka na przykład witamina C. On bezpośrednio aktywuje w ciele naturalny proces oczyszczania. Dzięki niemu skóra jest bardziej promienna, zdrowa i pełna wigoru, ale to nie wszystko! Wykazano, że ten związek odwraca zmiany związane z fotostarzeniem się skóry, ponieważ chroni przed uszkodzeniem jej przez promienie UV.5,6,7

Do tego zmniejsza stany zapalne, dzięki czemu może pomóc zwalczać zmiany skórne takie jak trądzik.

Dodatek selenu pozwala zwiększyć jeszcze bardziej przeciwutleniającą, cudowną moc sulforafanu.

Witamina C i kwas ferulowy

Delikatne kwasy świetnie działają na skórę w połączeniu z przeciwutleniaczami. W tym zestawie witamina C gra główne skrzypce zwalczając wolne rodniki przyśpieszające starzenie się skóry.

Kwas ferulowy to pochodna kwasu cynamonowego, która wzmacnia działanie witaminy C i sprawia, że ta zostaje dłużej w ciele. Znajduje się on między innymi w zbożach: życie, pszenicy, owsie, a także w orzechach i ziarnach kawy.

Jedno z badań w tym zakresie wykazało, że kwas ferulowy, tak jak witamina E, może zwiększyć efektywnośc witaminy C nawet ośmiokrotnie.8

Emanuela Urtica


Kreatorka, oldschoolowa hodowczyni roślin, podróżniczka żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Autorka na blogu Pepsi Eliot.


Źródła:

  1. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3583892/
  2. mindbodygreen.com/articles/marine-collagen-101
  3. lpi.oregonstate.edu/mic/health-disease/skin-health/vitamin-C
  4. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5522662/
  5. genesdev.cshlp.org/content/13/1/76
  6. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2077285/
  7. onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/jocd.12176
  8. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3673383/

(Visited 2 099 times, 1 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica Kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Wieloletnia autorka na blogu Pepsi Eliot.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum