logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
82 980 501
261 online
31 252 VIPy
Reklama

shape-shake-420g-tib-

TWÓJ ODCHUDZAJĄCY SZEJK BIAŁKOWY

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Niesłychane, 15 poważnych zalet bycia grubym!

  grubsza

  Niesłychane, 15 poważnych zalet bycia grubym!

  Twoje ciało może wymagać niekiedy więcej energii, aby prawidłowo funkcjonować. Dodatkowo do pewnego stopnia tłuszcz może stanowić istotny impuls do szybszego zdrowienia.

  Jaramy się, żeśmy schudli? Ciągle o chudnięciu rozmyślamy? No to miejmy jasność nieudacznicy, żeśmy się jednak dali zwieść propagandzie zwanej modą.

  Ta korpozdzira ma wszystko o co większość nas szaraków zabiega w kształcie: rozpłaszczonych jak jaszczurki aut, prywatnych odrzutowców, kilometrowe jachty z lądowiskiem helikopterów, hacjendy, baseniska, palmy i nawet papcie hot cuture do ślizgania się po hawirach.

  Ale jeszcze, jak kropka nad i, jak kosmaty ogonek króliczka z Plejboja, korpozdzira postanowiła nas zminiaturyzować. Tak dla jaj, żebyśmy mieli jasność. Żebyśmy pasowali do mikro ubrań, które produkuje. Gdzie rozmiar 40 to już wsiowe przestępstwo i ariergarda.

  Coraz trudniej odróżnić, co stanowi opinie internetowych zjebków, intelektoujemnych blogerek, czyli piewców kretynizmów, a co jest prawdą obiektywną. Albo po prostu prawdą. Gdyż coraz bardziej aktualne wieści brzmią jak wpisy na ich krypto start-upach. Absurdalnie głupio.

  NA WSZELKI WYPADEK NAMIAR NA DOBRY SPALACZ TŁUSZCZU BIKIBI BURN TiB

  NA WSZELKI WYPADEK NAMIAR NA DOBRY SPALACZ TŁUSZCZU BIKINI BURN 🙂

  Zaś aktualna wieść niesie, że znaczna część ludzi z tak zwaną nadwagą może być zdrowsza niż się myśli. Naukowcy oprócz tego podejrzewają, że adekwatnie ci z idealną wagą mogą być w znacznie gorszym stanie niż sobie to uświadamiają.

  Wątpliwości co do tego, jaką wagę ciała można uznać za niezdrową tkwiły w obiegu od dziesięcioleci. Nie pomagał rozwiać wątpliwości fakt, że wiele wczesnych badań było bardzo chaotycznych.

  Związek między ilością tłuszczu, a przedwczesną śmiercią został spopularyzowany w 1960 roku przez amerykańskie towarzystwa ubezpieczeń na życie, który zauważyły, że średnio, ludzie kilka kilogramów ciężsi od innych wcześniej umierają.

  Nagle miliony Amerykanów zostało zaklasyfikowanych do tych z „nadwagą”, a ich desperacja, by uniknąć przedwczesnego odłożenia widelca spowodowała odzew dietetyków i kołczów w postaci lawiny najprzerożniejszych diet, reżimów treningowych, oraz tabletek odchudzających.

  Ci, którzy rzucili się na te nowe materiały wspierające odchudzanie ujawnili ekspertom, że odchudzanie jest problemem bardziej skomplikowanym. Pojawiły się spektakularne spadki z fatu, ale równie szybko objawił się też efekt jo-jo. Dodatkowo ćwiczenia fizyczne rozczarowywały, a od tabletek z efedryną nastąpiły nieprzyjemne skutki uboczne w postaci zgonów.

  Na początku 1980 roku, stało się jasne, że łączenie wagi z długością życia bez zwrócenia uwagi na wiek, płeć i co najważniejsze, palenie tytoniu bardzo przekłamuje obraz.

  Dopiero korzystając z bardziej wnikliwych analiz, naukowcy doszli do wręcz dziwacznych wniosków.

  Bowiem ludzie klasyfikowani jako ci z nadwagą, wydawało się, że mają yyy … najniższe ryzyko przedwczesnej śmierci

  W związku z tym metoda klasyfikacji do tłuściochów, czy przecinków za pomocą wskaźnika BMI i na tej podstawie oceny ryzyka zaczęła wzbudzać duże wątpliwości.

  Generalnie wnioski dla grubych są takie, że owszem będziesz chorował na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, chorobę niedokrwienną serca, to masz prawie jak w banku, ale Twoje ryzyko zgonu z jakiejkolwiek przyczyny będzie mniejsze niż chudych o około 6%.

  Ożeż, czyli nie tylko, że nie takie samo, ale dodatkowo niższe.

  Inne z kolei badanie przeprowadzone przez naukowców z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w Stanach okazało się, że wskaźnik masy ciała BMI, nadwagi na poziomie od 25 do 29,9 może przedłużyć Twoje życie. Ustalenia te zostały oparte na danych z dziewięćdziesięciu siedmiu wcześniejszych badań na prawie trzech milionach dorosłych.

  Współautor badania dr Brian Kit powiedział w popularnym programie stale walczącej z nadwagą i efektem jo-jo Oprah, że:
  Będąc chorym, Twoje ciało może wymagać więcej energii, aby prawidłowo się wyleczyć. Dodatkowo do pewnego stopnia tłuszcz może stanowić istotny impuls do szybszego zdrowienia.

  Z tego powodu tak ważne jest, aby niemowlaki były pulchne i miały wiele fałd. – uzupełnił peps.

  Tkanka tłuszczowa, jak również hormony, na które wpływa poprawiają mechanizmy obronne organizmu poprzez dostarczanie zasobów energii i środków przeciwzapalnych.

  Tak więc, mimo że ludzie z nadwagą są bardziej narażeni na poważne problemy zdrowotne, to tak zwani normalni i ci z niedowagą są o wiele bardziej narażeni na śmierć.

  Na przykład jeśli chodzi o chorobę serca, pacjent z małą zawartością tłuszczu ma ponad cztery razy większe prawdopodobieństwo zgonu z powodu jego stanu zdrowia niż chory z nadwagą i tą samą diagnozą.

  Co więcej, okazuje się, że ludzie z nadwagą zazwyczaj dostają lepszą opiekę medyczną, niż chudzi.

  Według badań przeprowadzonych w American Journal of Cardiology, dostrzegalna gołą gałką nadwaga sprawiała, że lekarze podświadomie, a może świadomie reagowali bardziej aktywnie i leczenie szło intensywną parą.

  Taki przez Coco Chanel i Lagerfelda, u alopatów zakorzenił się mit o nadwadze. Uśmieszek.

  Chociaż kij ma dwa końce, bo jak porównasz ilość leków jakie przypisuje się ludziom otyłym dajmy na to z nadciśnieniem tętniczym, to okazuje się, że znacznie więcej niż chudym z takim samym nadciśnieniem.

  Niby lekarze bardziej się przy grubych starają, ale empatii mniej dla grubych mają. Szekspir.

  Ale nawet jeśli nadwaga zwiększa obronę organizmu i wydłuża życie, to te dodatkowe lata mogą być naznaczone przewlekłymi chorobami i uzależnieniem od leków na receptę. Więc niby żyjesz, ale jakość Twojego życia spada.

  Zresztą powoływanie się na stosunek wzrostu do wagi jest lekkim absurdem, gdyż nie uwzględnia grubości kości, a nawet ich gęstości oraz ilości tkanki mięśniowej, która ma ciężar właściwy większy od tłuszczu.

  Jeżeli już, to zamiast przejmować się anachronicznym wskaźnikiem BMI należałoby wyjąć centymetr krawiecki i zmierzyć się w pasie i w biodrach. Ten stosunek nigdy nie powinien przekraczać 1.

  Ale jest oczywiście drugi aspekt otyłości, a należą do niego, randkowanie, klabing, pierwsza szkolna miłość, kolorowe czasopisma z Anją Rubik, Harley Dawidson, szkolne przezwiska, drybling, kozłowanie i dwutakt, zawiązywanie sznurowadeł, opłaty za linie lotnicze, praca na etacie i wiele innych.

  Jak widać niektóre powody są po prostu życiowe, gdyż każdy przyzna, że bycie grubym może być niewygodne, ale wiele przyczyn smutku z powodu otyłości jest wykreowanych w naszych saganach przez korpozdziry, czyli przemysł modowy plus media.

    15 zalet bycia grubym

  1. Moja nadwaga sprawia, że jestem dobrze wytłumaczony z nierobienia wielu rzeczy w życiu. Gdybym schudł straciłbym dobry pretekst do odkładania życia na bok, poszukania nowej pracy, czy chociażby udania się gdzieś samolotem.

  2. Dzięki temu, że jestem gruby dobrze wtapiam się w tło, nigdy nie jestem w centrum uwagi, gdyż wielu udaje wręcz, że mnie nie widzi. Nie muszę więc siedzieć na wystawie sklepu z kostiumami kąpielowymi jak chudzi.

  3. Paradoksalnie waga chroni mnie od innych ludzi. Stanowi barierę, którą ani oni, ani ja nie chcemy przekraczać.

  4. Nie ogarnia mnie uczucie niepokoju lub nerwowości wynikłej ze zwiększonej osobistej mocy, z czym się zetknąłem, gdy kiedyś zacząłem chudnąć.

  5. Gdybym była szczupła musiałabym zacząć aspirować, czyli w rzeczywistości chudzi są fizycznie mniejsi, ale świat ma wobec nich wielkie oczekiwania. Nie miałabym pancerza, który mnie chroni. Nowe ciało oznacza mniejszą wersję siebie samego i wiele osób po schudnięciu nie do końca się z tym godzi.

  6. Tak jak prawie nic na świecie nadwaga nie jest tylko jednostronnie negatywna, ale niesie z sobą pewne funkcje i cele, w tym zdrowotne. Gdy nie uświadomisz sobie tego będziesz jedynie i nieustająco dążył do schudnięcia i na tym przeleci Ci, jak widać do tego wszystkiego wydłużone życie.

  7. Jest też dobra wiadomość dla wszystkich grubych dzieci na świecie. Gdy za parę lat wrzucicie swoją fotę na fejsa, to albo będzie odbierana bz, albo będziecie szczuplejsi.

  Przy czym nikt nie zauważy gdybyście przytyli. W przeciwieństwie do innych koleżanek i kolegów szczupłych w czasach szkolnych. Niejedna filigranowa i słodka koleżanka teraz będzie wyglądać jak Shrek.

  8. Gdy jesteś gruby, ludzie za wiele od Ciebie nie oczekują, a z pewnością nie na boisku.

  9. I odwrotnie możesz uprawiać sport, gdzie nadmiar tłuszczu będzie atutem, jak baseball. Nie mówiąc o sumo.

  10. Nadwaga odwróci Twoją uwagę od wielu problemów, bo tak jesteś nią zajęty, że innych kłopotów życiowych nie będziesz zauważać.

  11. Możesz być biedny, mieć objawy alergii w widocznym miejscu, brzydko się ubierać lub nosić okropne okulary i tak nikogo to nie obchodzi, bo skoro jesteś gruby tylko to będą u Ciebie widzieć. Ale i tak przestaną patrzyć.

  12. Aby mieć przyjaciół musisz stać się o wiele bardziej interesujący niż popularny chudy. Przez to więcej czytasz, masz motywację do uczenia się i jesteś bardziej rozwinięty intelektualnie od reszty. Patrz Mann.

  13. Dłuższe życie niż chudych daje Ci czas, a zatem i szanse na dokonywanie nowych wyborów, w tym zmiany na lepsze.

  14. Tak jak napisałam wcześniej, będziesz miał w razie czego lepszą opiekę medyczną.

  15. Możesz stać się autorem poczytnej powieści w typie “Gruby” Aleksandra Minkowskiego


  reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też może gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

  (Visited 24 243 times, 1 visits today)

  Powiązane artykuły

  Komentarze

  1. ewa 7 lipca 2014 o 19:29

   dobre:D ale ja tam jednak wole być chuda 😉

  2. pepsieliot 7 lipca 2014 o 19:32

   Ewa to se bądź, jak wolisz:)

  3. dżek 7 lipca 2014 o 21:23

   od dzisiaj przestaję patrzeć ze współczuciem na grubych, że będą żyli krócej, a zacznę się przyglądać modelkom, tym razem z większym skupieniem 😀

   1. pepsieliot 7 lipca 2014 o 21:25

    Dżek, co na to Twoja żona? 🙂

  4. Mirela Ła 7 lipca 2014 o 22:42

   Dość kontrowersyjny temat, ale argumenty są dość mocne. Dla mnie najważniejsze by mieć „zdrową” wagę, dbając o siebie , nie chorując żyć, akceptując swój chudo/gruby wygląd. Czytam od jakiegoś czasu Twego bloga i jestem pod szczerym wrażeniem, pozytywnym oczywiście. Chłonę „dobre” informacje i przekazuję dalej „dobrą nowinę” 😉 Pozdrawiam serdecznie Mirela Ła 🙂

   1. pepsieliot 8 lipca 2014 o 12:21

    Mirela Ła nie ukrywam, że wielbię czytać takie komentarze, ściskam 🙂

  5. Łysica 7 lipca 2014 o 23:44

   Zanim gruby zeschnie to chudy zdechnie.

   1. ana 8 lipca 2014 o 01:17

    …Zanim gruby wejdzie na schody to chudy już będzie schodził

    1. Łysica 8 lipca 2014 o 06:46

     Aaaaaa winda?!?

     1. agataq 8 lipca 2014 o 08:54

      taaa, poczytał więcej książek to wie, że winda istnieje i można czas zaoszczędzić haha 😀

      1. Łysica 8 lipca 2014 o 09:53

       Trzeba brać przykład z amerykanów,
       w poziomie poruszać się samichodem,
       a w pionie windą(nie zapominając o schodach ruchomych)

      2. Łysica 8 lipca 2014 o 09:54

       Co za kołek ze mnie”samochodem”, resorry

  6. xx 8 lipca 2014 o 02:58

   kończą się tematy na posty? 😀

  7. pepsieliot 8 lipca 2014 o 12:27

   wręcz przeciwnie, przebieram jak w ulęgałkach, mam już siedem gotowych do przodu, ale to był news z soboty, który wywindował się na górę przeglądarek w temacie zdrowie, a newsy na tym blogu mają pierwszeństwo, żeby nie trzeba było daleko szukać 😀 xx może jesteś chuda i zrobiło Ci się przykro? Ale nie ładnie jest szczypać listonosza, tylko dlatego, że przyniósł nie miły telegram.

   1. xx 8 lipca 2014 o 19:25

    raczej wole typowe posty tematyczne no ale ok na humor też musi być trochę miejsca 😉

    1. pepsieliot 8 lipca 2014 o 19:37

     ewidentnie przeczytaś tylko początek i koniec, a wgęsty las się nie zagłębiłaś 🙂

  8. pepsieliot 8 lipca 2014 o 12:28

   no dobra niemiły

  9. Klaudia 8 lipca 2014 o 15:06

   punkt 4!! już rozumiem skąd to zjawisko – idealne trzymanie diety, sport i gdy wreszcie widze upragnione efekty, następuje zmiana o 180 stopni. coś jak Syzyf, który wtacza swój głaz i ciągle mu spada 😀

   1. Jaspis 8 lipca 2014 o 21:47

    Z tym głazem Syzyfa robota może nudna, ale pewna 🙂

  10. pepsieliot 8 lipca 2014 o 15:14

   No Klaudio, może tak być, tym bardziej, że parę punktów, w tym ten, podebrałam jakiejś amerykańskiej psycholożce, tylko zgubiłam jej nazwisko 🙂

  11. Catherinet 9 lipca 2014 o 11:53

   Cos w tym jest… znajomi z kilkukilogramowa nadwaga, uprawiający sporty są o wiele bardziej wytrzymali, weselsi i szybciej zdrowieja, gdy zaatakuje ich jakieś choróbsko. Tak wiec kilka nadprogramowych kilogramów warto trzymać 😉

   1. pepsieliot 9 lipca 2014 o 15:45

    Catherinet jak najbardziej spoko 🙂

  12. olaaa 10 lipca 2014 o 18:27

   A jak to się ma do „Ograniczenie kalorii jak wykazano powoduje znaczne wydłużenie życia”
   jedno drugiemu zaprzecza!

  13. Kat 28 października 2014 o 17:31

   To wszystko sarkazm, c’nie?

   1. pepsieliot 28 października 2014 o 17:51

    Kat nieee sarkazm

    1. Kat 28 października 2014 o 18:24

     A tak mnie się zdawało, bo przecież większość tych punktów to nieprawda

  14. dinozaur 1 czerwca 2016 o 19:34

   Czy zauważyłaś, Pepsi, że ludzi „większych” traktuje się poważniej? Według mnie wskaźnikiem jest suma wieku i wagi. Jeśli przekracza 100, a najlepiej 120, to niektórzy zaczynają słuchać tego, co mówisz. Poniżej nie masz szans, choćbyś była genialna. Ci szczuplejsi musza dłużej na to czekać 😉

   1. pepsieliot 1 czerwca 2016 o 20:50

    Nigdy nie czytałam niczego bardziej abstrakcyjnego mówiąc delikatnie, przecież grubym prawie nikt nie wierzy, a Napoleon, a Bogart, a Polański ?

  15. ratusisko 16 lutego 2017 o 01:28

   Masa robi swoje do sili bo jak chudy ci jebnie to nic a a jka ty mu to na miejscu go zabijesz xDD

   1. Pepsi Eliot 16 lutego 2017 o 08:42

    chyba że świętej pamięci Bruce Lee 🙂

    1. Gosialavenda 31 lipca 2017 o 20:05

     O tak, zanim gruby się rozbuja, to chudy ucieknie.

  16. Masakrator 8 kwietnia 2017 o 01:18

   Wszyscy ludzie w rodzinie bliższej i dalszej u mnie, którzy umarli przedwcześnie byli otyli. Jakimś dziwnym trafem zaś wśród tych najzdrowszych są sami chudzi. A mam dużą rodzinę. To samo obserwuje w innych rodzinach.

  17. Gosialavenda 31 lipca 2017 o 20:03

   U ludzie, nie chcę być chuda, nie chcę być gruba, chcę być zdrowa, zgrabna i w sam raz.

  18. Freebee 31 lipca 2017 o 23:30

   A ja się zgadzam z punktem mówiącym o pancerzu ochronnym. Jak tyję robię się wulgarna i bezczelna a jak udało mi się schudnąć zamieniłam się w gołąbka pokoju. Chociaż może to nie pancerz tylko kiepskie samopoczucie przepełnione poczuciem winy. To jakiś popieprzony paradoks, z jednej strony slim figura jest na ostatnim miejscu priorytetów życiowych a z drugiej źródłem cierpienia. WHY???

   1. Pepsi Eliot 1 sierpnia 2017 o 08:18

    Bo tak działa ego, brak akceptacji tego doświadczenia, jakim jest grube ciało będzie objawiało się buntem, wulgarnym zachowaniem na przekór, żeby sobie ktoś nie pomyślał, że jesteś miła, gdyż gruba, ego tak działa. najpierw trzeba się pogodzić z sytuacją, wybaczyć sobie wszelkie zachowanie, ocenić w stanie zero, bez emocji, jak jest, a następnie ruszyć ze skrzyżowania i cieszyć się tą drogą, a nie wciąż myśleć o celu. myślenie o celu oddala go.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *