logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 290 342
198 online
32 891 VIPy
Reklama

ZNASZ MOŻE TEN PROBLEM?
MACA This is BIO

RÓWNOWAGA HORMONALNA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Nietolerancja glutenu, jak możesz rozpoznasz, że ją masz?

Kurde flaczek, kiedyś owszem, ktoś tam miał celiakie, ale ten ktoś był dzieckiem i w zdecydowanej mniejszości. Współczuło mu się bardzo, gdyż niejedzenie kajzerek, chrupiących skórek chleba i niemożność robienia glutenowych kulek z ośródki i zjadania ich na końcu, wydawało się przekichane.

Ale teraz co innego, gra zaczęła się psuć.

Glifosat, oraz dziwne odmiany pszenicy, i dokładna obróbka usuwająca cokolwiek wartościowego, to wszystko razem sprawiły, że lud conajmniej nagminnie stał się na gluten wrażliwy, a celiakia dorosłych powoduje przeciekanie jelit i choroby autoimmunologiczne u ogromnej ilości graczy.

Tymczasem z glutenem, czyli białkiem, które występuje w pszenicy, życie i jęczmieniu, powiązano ponad 55 chorób.

Jeśli doświadczasz któregoś z poniższych symptomów, może być to objaw nietolerancji glutenu

1. Problemy trawienne takie jak gazy, przelewanie w żołądku, wzdęcia, rozwolnienia i zatwardzenia. Te ostatnie szczególnie u dzieci jedzących gluten.

2. Rogowacenie mieszkowe, nazywane kurzą skórką, czyli choroba skóry polegająca na nadmiernym rogowaceniu ujść mieszków włosowych. Może być spowodowana niedoborem kwasów tłuszczowych i witaminy A będących następstwem złego wchłaniania substancji odżywczych spowodowanego przez wywołane glutenem uszkodzenie jelit.

3. Zmęczenie, zamglony umysł, zmęczenie po posiłku zawierającym gluten.

4. Diagnoza choroby autoimmunologicznej, takiej jak Hashimoto, reumatoidalne zapalenie stawów, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, toczeń, łuszczyca, twardzina lub stwardnienie rozsiane.

5. Symptomy neurologiczne takie jak zawroty głowy i poczucie wytrącenia z równowagi.

6. Zaburzenia hormonalne, w tym PMS, PCOS i niepłodność o niejednoznacznym podłożu.

7. Migrenowe bóle głowy.

8. Zdiagnozowane chroniczne zmęczenie lub fibromialgia. Diagnozy mogą pojawić się kiedy lekarz nie potrafi wskazać źródła złego samopoczucia.

9. Stany zapalne, bóle mięśni i stawów, w tym palców, kolan i bioder.

10. Wahania nastroju, niepokój, obniżony nastrój.

Reklama

Tu znajdziesz PAKIET GOLD do programu „jem i … chudnę” postem przerywanymodchudza nie przerywając snu


Jak zbadać nietolerancję glutenu?

Dobrze sprawdzi się dieta eliminacyjna.

Odstaw gluten na 2-3 tygodnie i obserwuj swoje ciało po oczyszczeniu. Następnie włącz go z powrotem do diety i sprawdź jak zareaguje Twój organizm. Jeśli poczujesz się lepiej po odstawieniu glutenu, a gorzej po jego ponownym spożyciu, prawdopodobnie masz z nim problem i warto będzie wyeliminować go z jadłospisu.

Co dalej?

Eliminacja 100% glutenu z diety to wszystko czego potrzeba, jednak musi być ona długotrwała i 100%. Zasada jedzenia glutenu tylko „na mieście” albo 80% :20% się nie sprawdza, ponieważ w ten sposób podtrzymuje się stany zapalne.

Artykuł opublikowany w 2001 roku sugeruje, że osoby z celiakią lub nietolerancją glutenu jedzący go raz w miesiącu mają ryzyko wcześniejszej śmierci zwiększone o 600%. Nie nerwujsja, to oznacza tylko 6 razy.

Pocieszenie dla nieutulonych miłośników chlebka?

Naukowcy odkryli, że kiedy chleb pszenny jest dokładnie i długo fermentowany, zawartość glutenu spada z około 75.000 ppm do 12, a taki poziom zawartości glutenu w pożywieniu uznaje się za zerowy, czyli strawa staje się bezglutenowa. Jednak jeden chleb na zakwasie, nie równa się drugiemu chlebowi na zakwasie.

Słyszeliśmy już o tym, jak producenci chlebów wspomagają się drożdżami, aby skrócić długi czas fermentacji, a także dodają różne polepszacze i używają złej, skażonej mąki, z ziaren suszonych silnikami spalinowymi, albo ze zbóż suszonych na randapie, n a g m i n n i e. To masz zapewnione w przypadku każdej mąki nieorganicznej, jak bankowi płacenie odsetek.

Jakby co, tu dobry żytni chleb This is BIO na zakwasie, z bio mąki, co rósł minimum 8 godzin bez cienia drożdży, pieczony w piecu ceramicznym z obiegiem wodnym


Kluczem neutralizacji glutenu jest długi proces fermentacji!

Kiedy powstaje chleb na zakwasie z naturalnych pałeczek kwasu mlekowego, długotrwała fermentacja, niekiedy cały dzień, a na pewno minimum 8 godzin, przekształca mąkę pszenną w bogatą w składniki odżywcze, witaminy B, C i E, przyswajalne białko, kwasy tłuszczowe i sole mineralne. Na prawdziwym zakwasie, fityniany niszczące kości i zęby zostają maksymalnie zminimalizowane.

owocek

Źródło: mindbodygreen.com/0-7482/10-signs-youre-gluten-intolerant.html

(Visited 6 228 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Joanna 15 maja 2019 o 10:29

  U mojego dziecka nietolerancja, alergia a może celiakia na tzw. gluten a raczej glifosad traktowany na gluten- objawiała się łuszczycą (vulgaris psoriaris) i 10 lekarzy nie wpadło na to , że to jednak nie geny i nieuleczalne i do końca życia łuszczyca lecz gluten (ale tylko ten traktowany glifosadem, bo samopsza czy płaskurki nie wpływa na stan homeostazy w tym przypadku bynajmniej) był powodem tak potężnych zmian skórnych (notabene tak skóra to największy organ wydalniczy) zwłaszcza w połączeniu z cukrem i mięsem oraz nabiałem. Po 3 latach bolączek olśnienie w prostocie – daj warunki a organizm sam sobie poradzi – zadziałało i to z rozmachem, bo po odstawieniu powyższych organizm doprowadził sobie sam warunki jak gorączka a od tego czasu to już bajka 🙂 Minusem a śmiem twierdzić, że plusem jest to ,że organizm mego dziecka jest tak oczyszczony,że najmniejszy szmelc wydala skórą czyli co źle zje od razu widać np w pachwinach po około 72 godzinach od zjedzenia a znika po unikami szmelcu 🙂

  Jako ludzie musimy bardziej ufać prostym i tanim rozwiązaniom, bo to co myślimy i czujemy to bodaj połowa sukcesu a potem to co wiemy stosować w praktyce czego wyrazem jest powyższe.

  Ponadto przy problemach skórnych warto wziąć pod uwagę kłopot z pasożytami na co polecam suplementację m in czarnym orzechem albo ziołami dostępnymi dla gołębi (bo po co przepłacać?)

  1. Teresa 18 maja 2019 o 21:23

   Czy utrzymująca się gorączka 37-38 stopni C, nieznanego pochodzenia, występująca okresowo ale permanentnie od kilku lat, może być spowodowana nietolerancją glutenu? Badania nic nie wykazały tzn. nie zdiagnozowano przyczyny tej temperatury. Chodzi o człowieka dorosłego alergicznego. 20 lat temu nie był w wojsku, bo testy wykazały, że jest uczulony prawie na wszystko?

 2. Monika 16 maja 2019 o 21:53

  Napisałam taki oto list do Noemi Demi:
  „Czytam Twoje artykuły na stronie Pepsi i postanowiłam do Ciebie napisać. Mam 10-letnią wnuczkę. Ponieważ to ja ją wychowuję to znam ją bardzo dobrze. Dziewczynka jest gruba a raczej ma duży brzuch i nalaną twarz. Rusza się bardzo dużo, jest bardzo aktywnym dzieckiem. Odżywiam ją zdrowo bo jedzenie domowe tylko z przewagą warzyw ( ja nie jem mięsa więc i ona w domu nie jada). Próbowałam wszystkiego, badania na tarczycę, przysadkę i nadnercza w normie, krew ok, posiłki niewielkie – ostatni 0 17.00, owoce tylko do południa a ona tyje i tyje a raczej puchnie bo na otyłość nie bardzo mi to wygląda. Matka dziecka pojawia się kilka razy w tygodniu ojciec nie zyje od roku. Dziecko zaczęło intensywnie przybierać na wadze mając ok 6 lat ( jak poszła do szkoły). Nie mam pomysłów co robić. Od tygodnia pozbawiłam ja glutenu – odstawiłam makarony, kasze, chleb bo to chyba moja ostatnia deska ratunku. Sama się nawet pilnuje i pyta zanim coś zje czy może przypadkiem nie zawiera glutenu. Jej waga to [prawie 48 kg w górnej granicy normy ale brzuch – ogromny. Daję jej probiotyki, wit d3 i okresowo preparaty na odrobaczenie. Masz jakiś pomysł co z nią? Jeśli możesz odpisz bo ręce mam juz do kolan.”
  I chciałam wszystkim powiedzieć, że po 3 tygodniach diety bez glutenu mała straciła brzuch i waga spadła o 2,5 kg. Sama czuje się lżej i mówi, że jest szczęśliwa. Opuchlizna na twarzy również mniejsza.
  To co zwróciło moją uwagę to, to ze miała rączki i nóżki szczupłe tylko wielki brzuch i nalaną twarz. Pepsi, gdyby nie Twoja wiedza i Twoja strona dalej chodziłabym po lekarzach. A teraz jak komukolwiek cos dolega to http://www.pepsieliot.pl. Pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 16 maja 2019 o 22:02

   pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *