Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 010 328
60 online
39 239 VIPy

Nietypowe, skuteczne sposoby na ataki paniki i stres

Zdarza się każdemu być czasem wytrąconym z równowagi. Niekiedy stan wytrącenia jest o tyle problematyczny, że utrzymuje się godzinami, a nawet dniami, nie pozwalając normalnie funkcjonować. Nie można wówczas ani zrelaksować się z filiżanką herbaty, ani obejrzeć filmu, ani iść na spacer, bez zaciśniętego gardła, drżenia kończyn i natrętnie negatywnych myśli. I to bez względu na to jakie podłoże ma stres. Nauczenie się jak radzić sobie ze stresem, paniką i nerwami i jak je ujarzmić, to krok milowy w nauczeniu się akceptacji i odpuszczania. To sposób na połączenie się ze swoją wrażliwością. Sposoby na napady paniki i stres nie muszą przy tym w ogóle być skomplikowane i długotrwałe. Przekonaj się na własnej skórze!

Akupresura

Akupresura może być szybki sposobem na przyniesienie ulgi w trakcie ataków paniki, palpitacji serca i nerwowej trzęsawki. Stymuluj po kolei podane poniżej obszary przez 60 do 90 sekund, a w razie potrzeby powtórz cykl ponownie. Nerki (K27): To dwa symetryczne punkty, w zagłębieniu poniżej obojczyków, pośrodku klatki piersiowej. Ten punkt otwiera i rozluźnia klatkę piersiową, zmniejsza poziom niepokoju i poprawia oddech. Yin Tang: Pałac duchów. Ten punkt ulokowany jest centralnie pomiędzy brwiami. Jego stymulacja uspokaja, poprawia sen, zmniejsza poczucie niepokoju i stres. Serce (H7): Punkt znajduje się w zagłębieniu zgięcia nadgarstka poniżej małego palca, na brzegu zagięcia, przy „okrągłej” kości . Uciskanie i masowanie tego punktu zmniejsza palpitację serca, poziom paniki, ucisk w klatce piersiowej i spowodowane stresem nudności.

Ashwagandha

Ashwagandha może wspierać leczenie depresji, redukować stres, niepokój i bezsenność. Doskonałym atrybutem ashwagandhy jest jej zdolność do uspokajania i wyciszania układu nerwowego. Wpływa ona także na regulację neurotransmiterów takich jak serotonina i kortyzol. Jest ona adaptogenem. Oznacza to, że dostosowuje się do bieżących potrzeb organizmu i wspomaga jego odporność na stresory i przeżycia traumatyczne. Jej stosowanie zaleca się w stanach wyczerpania, niepokoju, napięcia. Badania potwierdzają, że to indyjskie zioło może być użyteczne w terapii osób, które przyjmowały wcześniej silne antydepresanty jak Xanax i Valium. Jej spożycie można potraktować jako chwilę na uspokojenie się i wyciszenie i przygotować ją w formie naparu, ashwagandha latte lub koktajlu z ulubionymi owocami.


Wdzięczność, oddech, medytacja

Już tyle razy słyszałaś o zbawiennych korzyściach medytacji, ale czy kiedykolwiek jej spróbowałaś? Wypróbuj jeden z 5 sposobów na 5 minutową medytację i dowiedz się jak aktywować układ parasympatyczny w 5 minut na ulubionym fotelu, na spacerze, w pracy albo w łóżku. A jeśli nie masz 5 minut na medytację, po prostu pooddychaj głęboko: przez 4 sekundy wdychaj powietrze, przez 4 je przytrzymuj, przez 4 wydychaj i kolejne 4 wytrzymuj na bezdechu. Powtarzaj ten cykl. Możesz też praktykować wdzięczność. Powtarzaj sobie za co jesteś dziś wdzięczna, choćby pogody miały być najbardziej błahe. Dziękuj słońcu, że świeci, za to, że nie stałaś dziś w korku, za to, że zjadłaś dobrą kanapkę z pomidorem i papryką, za to, że mijany puszysty psiak łasił się do Twoich nóg, za herbatę, którą dziś wypiłaś i tak dalej. Po chwili Twoje wibracje samoczynnie podnoszą się coraz wyżej!

Magnez

Narażenie na stres może zwiększyć niedobory magnezu i, na ironię, działa to też w drugą stronę, bo niedobór magnezu może zwiększyć niezdrowe reakcje na stres. Tymczasem szczególnie w sytuacjach stresowych potrzebujesz więcej magnezu, ponieważ wchodzi on w interakcję z receptorami GABA w Twoim mózgu oraz umożliwia działanie przeciwdepresyjnej witaminy Słońca, czyli D3. Magnez naturalnie rozluźnia ciało, zmniejsza napięcia mięśni, wspomaga zdrowy sen i pomaga się odstresować. Magnez powinien być oczywiście codziennym dodatkiem do Twojej diety. W sytuacjach stresowych jednak użyj go dodatkowo. Szczególnie kiedy organizm odpowiada napięciem mięśni, zmęczeniem i rozedrganiem. Wypij szklankę wody lub soku z jabłczanem magnezu albo zafunduj sobie kąpiel ze szklanką soli Epsom (której działanie rozluźniające możesz wzmocnić ulubionym olejkiem eterycznym).

L-teanina

L-teanina to doskonały, bezpieczny i efektywny sposób na poczucie niepokoju i stres. Jest ona o tyle wyjątkowa, że uspokajając i wyciszając. Jednocześnie podnosi znacząco poziom skupienia i uwagi, a przy tym poprawia pamięć oraz zdolność uczenia się. Wykazano, że l-teanina poprawia aktywność fal alfa w mózgu, co obniża poziom stresu i pomaga się rozluźnić.


Nie ma chyba lepszego źródła l-teaniny niż herbata Matcha. Ta dodatkowo zawiera w jednej łyżeczce 35 mg kofeiny, która świetnie współgra z l-teaniną pomagającą uniknąć nagłego skoku i późniejszego nagłego spadku energii po spożyciu kofeiny. Niech dowodem będzie badanie, w którym jednej grupie badanych podano herbatę lub batonik zawierające po 4 gramy matchy, a drugiej grupie placebo. Po przeprowadzeniu testów mających zmierzyć poprawę funkcjonowania mózgu u grupy, której podano matchę, wykazano poprawę skupienia, polepszony czas reakcji i sprawniejszą pamięć niż u osób, które jej nie przyjmowały. I to po jednorazowym spożyciu matchy! Już samo przygotowanie tej herbaty to rytuał, który pomaga się rozluźnić! Możesz kupić w tym celu specjalny sprzęt, albo po prostu wyposażyć się w samą trzepaczkę, najlepiej bambusową lub wykonaną z innego naturalnego tworzywa. Przygotowując matchę w naczyniach do jej parzenia wsypujemy 2 chashaku (bambusowe łyżeczki) do czarki i zalewamy 80 ml wody o temperaturze 80 stopni (jeśli chcemy zmniejszyć cierpkość, może to być nawet 60 stopni) i mieszamy intensywnie chasenem (bambusowym mieszadełkiem) do połączenia się matchy z wodą i powstania delikatnej pianki na wierzchu. Wypij zaraz po przygotowaniu. W przypadku przygotowania matchy domowymi akcesoriami wystarcza dodać do filiżanki łyżeczkę matchy, zalać 80ml wody o temperaturze 60-80 stopni i mieszać mieszadełkiem lub spieniaczem do mleka na niskich obrotach do połączenia składników.

uściski:)

(Visited 7 001 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Niki 3 stycznia 2019 o 10:47

  Uciskanie tego punktu pomiędzy brwiami przez kilka minut, ale czas to może być rzecz indywidualna, dodatkowo ma działanie przeciwbólowe. Sprawdziłam to przy bólu zęba po zabiegu.

 2. avatar Marrakesz 6 stycznia 2019 o 04:52

  Właśnie punkt między brwiami. Kiedyś chodziłam na zajęcia jogi i prowadząca czasami dawała fajne wskazówki relaksacji.
  Kiedyś opowiedziała, że jak dopada lęk i gonitwa myśli to trzeba pomyśleć o trzecim oku które jest między brwiami. Cały czas dotykać tego miejsca i myśleć tylko o nim , jak myśli odbiegają w inne rejony to nadal wracać do tego oka i sobie je wyobrażać i o nim myśleć. To nawet pomagało.
  Teraz tak sobie myślę, że to taki rodzaj wyłączania myśli jaki opisuje Tolle i bycie w tu i teraz- bo jak myślę tylko o tym oku między brwiami i dodatkowo je uciskam to siłą rzeczy sprowadzam się do tu i teraz i wszelkie lęki mogą istąpić, a gonitwa myśli się zatrzyma lub chociaż zwolni.
  Co o tym sądzisz? Bo przez ten artykuł to sobie przypomniałam, a wtedy spałam. Może warto to znowu robić?

 3. avatar Kate 28 marca 2019 o 18:46

  Czy matche mozna pic wieczorem?
  Tzn czy nie za bardzo pobudza?

  1. avatar Jarmush 28 marca 2019 o 19:33

   to zależy, mnie nie pobudza, ale znam takich co nie mogą pić wieczorem herbaty

 4. avatar ChaiMate 11 kwietnia 2019 o 14:03

  Pepsi, a co na przewlekły stres? Przez kilka miesięcy miałam do czynienia ze stresującymi sytuacjami i kiepsko na nie reagowałam, teraz kiedy świadomości jest nieco więcej i wiem, ze nie ma się czym stresować, ze to tylko kolejne lekcje itp. to i tak stres nadal jest. Potrafię obudzić się z tym odczuciem. Ciagle jestem jakby zatkana. Odbija się to na moim zdrowiu i samopoczuciu. Jak pomoc ciału wyjść z tego stanu? Będę wdzieczna za rade.

  1. avatar Jarmush 11 kwietnia 2019 o 17:31

   wszystko co piszę jako A imię jej 44, jest tak naprawdę odpowiedzią na lęki, czyli stres

 5. avatar Asia 3 stycznia 2020 o 21:41

  Dobry wieczór 🙂
  Zakupiłam w Pani sklepie kilka produktów (Matchę, Ashwagandhę, jabłczan magnezu oraz Green&Fruits; mam też wit. D3, kurkuminę i niacynę) na przewlekły stres oraz uspokojenie nerwów. Chciałam zapytać, czy stosować wszystko równocześnie? Czy może lepiej seriami? Przez jeden miesiąc np. część z tych suplementów, drugi miesiąc inne itd.? Poza tym czy mogę łączyć je z Macą? I czy te produkty (łącznie z Macą) mają wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych?
  Pięknie dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

  1. avatar Jarmush 4 stycznia 2020 o 10:50

   Macy nie można stosować przy antykoncepcji
   Tu są zalecenia ogólne, wstaw sobie w tę rozpiskę swoją suplemntację. Jeśli wcześniej nie brałaś niacyny, podziel zawartość kapsułki (otwierając ją) na 4 porcje i zjadaj w ciągu dnia, Można być uczulonym na niacynę,i wtedy w ogóle nie można jej brać, albo nie lubić zwyczajowego flesza, zaczerwienienia i gorąca, ktore znika po 20 minutac około.

   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

   Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli. Wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

   na marginesie
   Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie, podobnie jak soli Epsom w uzasadnionych przypadkach, tylko ta druga już bardzo bardzo rozwalnia, Last zaleca stosowanie jej na koniec 5 dniowego oczyszczania jelit z przerostu caandida. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

   Uwaga: Przy wysokiej HOMOCYSTEINIE (co właśnie się okazało po badaniach)
   Wraz z drugą szklanką 1 foliany TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html WAŻNE, przy podwyższonej homocysteinie po kuracji G&F TiB i Folianami TiB za 2 miesiące ponów badanie homocysteiny, i zrób jeszcze kwas foliowy i B12, na 5 dni przed badaniem odstaw suplementację.

   Jeśli nie jesz nabiału, bo jest silnym alergenem, ale ma dużo wapnia, bierz także 1-2 kapsułki cytrynianu wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html?search_query=wapn&results=84.

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6,

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu bierz 8 kapsułek D3 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8 wraz z 2 kapsułki K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3933-witamina-k2-60kaps-tib–5905344040789.html

   chodzi o to, abyś osiągnęła szybko jak najwyższy poziom metabolitu D, 25(OH)D, a na 5 dni przed badaniem odstaw D3 i Greens & Fruits TiB,
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Bierz probiotyki najwcześniej z pierwszym kęsem jedzenia, nie naczczo.
   https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html?search_query=probiotyki&results=3
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html?search_query=magnez&results=94

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   1. avatar Asia 5 stycznia 2020 o 22:44

    Pięknie dziękuję za odpowiedź! Za jakiś czas postaram się zastosować do wszystkiego co Pani napisała, tylko przez jeden najbliższy miesiąc chciałabym brać wyłącznie wymienione przeze mnie suplementy. Każdego dnia: łyżeczka jabłczanu magnezu z wodą lub sokiem, łyżeczka macy zalana gorącą wodą, łyżeczka Ashwagandhy do jogurtu, 1 kapsułka Green&Fruits do obiadu i jedna kapsułka (500 mg) niacyny do obiadu, 10 kropel wit. D3 oraz 3 kapsułki kurkuminy (500) – każda przed posiłkiem.
    Czy jest coś niestosownego w takiej suplementacji? Zależy mi przede wszystkim na tym, aby produkty te zwiększyły moją odporność na stres. Może powinnam zwiększyć dawki czy niekoniecznie? Jak już wspomniałam – do tego co Pani napisała będę się w najbliższej przyszłości stosować, w papierki też się pewnie zaopatrzę, jednak przez najbliższy miesiąc chciałabym się obejść bez kuracji 4 szklanek. Na co dzień staram się zdrowo odżywiać i wypijać odpowiednią ilość płynów (wodę, herbaty ziołowe, soki bio/wyciskane, wodę z octem jabłkowym i miodem, karob z mlekiem roślinnym itp.) Bardzo proszę o odpowiedź, czy coś ze sobą koliduje w tej suplementacji oraz czy zwiększyć dawki? Serdecznie pozdrawiam.

    1. avatar Jarmush 6 stycznia 2020 o 07:18

     500 to bardzo dużo, na pierwszy raz zacznij od 1/10 tego, a co 10 minut to za mały odstęp

   2. avatar Asia 5 stycznia 2020 o 22:53

    Zapomniałam dodać, że kapsułkę niacyny (500mg) zamierzam wedle Pani zaleceń przekroić na 3 części i brać każdą część co 10 minut do obiadu. Poza tym zapomniałam wspomnieć o wit. C w postaci proszku z kiszonej kapusty – 1/2 łyżeczki tj. 1500 mg na szklankę wody.

 6. avatar Danka 25 kwietnia 2020 o 08:16

  Pepsi wiem ze polecasz kuracje 4 szklanek, ale chcialabym zapytac o cos innego… Co zadziala lepiej/mocniej? Zastosowanie jednego produktu z tych ktore polecasz na nerwy,uspokojenie tylko ze w wiekszej dawce niz jest na opakowaniu czy lepiej dwa rozne produkty dziennie w dawce podanej na opakowaniu? Np. lyzeczka jablczanu i lyzeczka ashwagandhy dziennie czy po prostu 2 lyzeczki ashwagandhy? Nie wiem, ktory z polecanych przez Ciebie produktow jest najsilniejszy, a chwilowo nie moge sobie pozwolic na zakup wszystkich. Myslalam u jednym lub dwoch. Co wybrac?

  1. avatar Jarmush 25 kwietnia 2020 o 16:48

   Na wyciszenie ashwagandha, bieganie, oddechy

   1. avatar Danka 26 kwietnia 2020 o 13:05

    Ok, a po jakim czasie brania ashwagandhy powinnam poczuć różnice/być bardziej spokojna? 2 tyg.? Czy jeśli będę brać oprócz ashwagandhy też jabłczan magnezu każdego dnia, to efekt pojawi się szybciej?

    1. avatar Jarmush 28 kwietnia 2020 o 06:07

     to nie są farmaceutyki, po prostu pijesz i się cieszysz

 7. avatar Danka 25 kwietnia 2020 o 08:57

  Pepsi wiem ze polecasz kuracje 4 szklanek, ale chcialabym zapytac o cos innego… Co zadziala lepiej/mocniej? Zastosowanie jednego produktu z tych ktore polecasz na nerwy,uspokojenie tylko ze w wiekszej dawce niz jest na opakowaniu czy lepiej dwa rozne produkty dziennie w dawce podanej na opakowaniu? Np. lyzeczka jablczanu i lyzeczka ashwagandhy dziennie czy po prostu 2 lyzeczki ashwagandhy? Nie wiem, ktory z polecanych przez Ciebie produktow jest najsilniejszy, a chwilowo nie moge sobie pozwolic na zakup wszystkich. Myslalam u jednym lub dwoch. Co wybrac?

  1. avatar Jarmush 25 kwietnia 2020 o 16:47

   magnezu nie więcej, ashwagandhy też chyba nie ma potrzeby, na pewno przy Macy i policystucznych jajnikach dawkowanie jest większe, dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum