logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
83 184 752
261 online
31 271 VIPy
Reklama

 

CHLORELLA This is BIO
o wyjątkowo niskiej ilości alergenu,
który ma każda chlorella


TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Niewiele substancji zmniejszy ryzyko udaru lepiej niż witamina B9, czyli kwas foliowy!

  Kobiety oczekujące na poród chyba lepiej niż ktokolwiek są zapoznane z tym jak istotny jest kwas foliowy, który pomaga zapobiec uszkodzeniom płodu takim jak rozszczep kręgosłupa. Okazuje się, że istnieje jeszcze jedna grupa osób, dla których witamina B9 może okazać się zbawienna i zdecydowanie niezbędna: to dorośli z nadciśnieniem.

  Zgodnie z badaniem opublikowanym w Magazynie Amerykańskiej Szkoły Kardiologii, dorośli z nadciśnieniem, którzy przyjmowali suplement kwasu foliowego i enalapryl (organiczny związek chemiczny stosowany przy nadciśnieniu) mieli aż o 73% niższe szanse udaru w porównaniu do osób przyjmujących wyłącznie enalapryl.

  To istotne badanie zważywszy na fakt, że udar jest drugą na świecie wiodącą przyczyną zgonów

  Naukowcy doszli do tej konkluzji po przebaniu 10 000 kobiet i mężczyzn z nadciśnieniem, będących w wieku pomiędzy 45 a 75 rokiem życia. Osoby, które wcześniej przeszły udar lub choroby układu krążenia nie zostały uwzględnione w badaniu.

  Uczestnicy przyjmowali doustnie mieszankę 10 mg enalaprylu i 0.8 mg kwasu foliowego lub sam enalapryl. Czas trwania badania wynosił 4,2 roku. W grupie przyjmujące enalapril odnotowano w tym czasie 210 udarów, podczas gdy w grupie z kwasem foliowym było ich 161.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ W 100% ORGANICZNY SZPINAK (SPINACH) This is BIO idealny do czwartej szklanki w KURACJI 4 SZKLANEK


  Kwas foliowy, ale także inne witaminy z grupy B, rozkładają aminokwasową homocysteinę, która uszkadza wewnętrzne ściany tętnic, zwiększając tym samym ryzyko udaru, ale także ataku serca

  Główny autor badania, dr Yong Huo, powiedział, że wyjściowa mała liczba płytek krwi w połączeniu z wysokim poziomem homocysteiny zwiększa ryzyko pierwszego udaru mózgu. Dzięki temu pomiarowi można skutecznie zidentyfikować pacjentów z podwyższonym ryzykiem udaru i zastosować suplementację kwasem foliowym by znacząco zmniejszyć ryzyko. Co najważniejsze, zaznacza naukowiec, kwas foliowy jest bezpieczną, niedrogą i nieskomplikowaną formą leczenia.

  Badanie pokrywa się z innym dowodem naukowym, zgodnie z którym kwas foliowy redukuje ryzyko pierwszego udaru o 21%. W tym badaniu nie zauważono jednak efektów u osób z wysoką liczbą płytek krwi i niskim poziomem homocysteiny.

  Dyrektor Centrum Badań nad Udarami i Centrum Miażdżycy Instytutu Robarts Research Institute, Dr J. David Spence, napisał w edytorialu uzupełniającym badanie, że pacjenci, którzy mieli wyższy poziom homocysteiny i niższy poziom płytek krwi prawdopodobnie mieli podwyższone ryzyko ze względu na niedobór witaminy B12.

  Dodał on także, że badanie obala pewien mit:

  Powszechne przekonanie, że witaminy z grupy B nie zmniejszają ryzyka udaru, jest błędne. Te badanie nie tylko potwierdza korzystne działanie witamin z grupy B, ale także otwiera drzwi do szerszych zastosowań tych substancji.

  Naukowcy w następnym kroku pragną sprawdzić czy wyższe dawki kwasu foliowego mogą mieć jeszcze większe korzyści. Planują także badania określające parametry płytek krwi w czasie obserwacji.

  Jak zwiększyć poziom kwasu foliowego?

  Kwas foliowy jest syntetyczną formą witaminy B9, znaną także jako kwas foliowy. Naturalnie znajduje się on w pokarmach takich jak liściaste zielonki (szpinak, liście boćwiny, jarmuż), brokuły, szparagi, kukurydza, grzyby i inne.

  Jeśli zdecydujesz się zwiększyć ilość kwasu foliowego w diecie, nie tylko zapobiegniesz ewentualnemu udarowi. Dodatkowo zmniejszysz lub wyeliminujesz problemy takie jak biegunki, problemy z układem nerwowym, drażliwość, czy zapalenie dziąseł.

  To także sposób na poprawę nastroju!

  Źródła: 1,2,3

  Kwas foliowy G&G już przyleciał i zaraz wjedzie na stan:)

  uściski:)

  (Visited 3 789 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  Komentarze

  1. smerfetka 12 czerwca 2018 o 18:58

   Cześć Emanuela, czy kwas foliowy można przyjmować razem z Wit B12 i cynkiem? Chodzi mi o przyswajalność czy z cynkiem się te witaminy nie wykluczają? Czy jest tak że poszczególne minerały czy witaminy są od siebie zależne w sensie wchłanialności, czy niektóre z nich właśnie lepiej brać razem czy oddzielnie?
   ☺️

   1. Pepsi Eliot 12 czerwca 2018 o 21:49

    Cynk można przyjmować razem z całym B complex, ale już nie z selenem. Selen kilka godzin później z C i E i jodem przez skórę.

  2. MariaMagdalena 13 czerwca 2018 o 19:44

   Kwas foliowy + Wit. B12 – to działa. 2 lata temu miałam poziom homocysteiny 11. Przez ostatni rok jadłam codziennie kwas foliowy + Wit. B12 (od czasu do czasu B complex) dzięki informacjom na ten temat u Pepsi. Zrobiłam badania niedawno: homocysteina = 7,9. Teraz zmniejszyłam ilość tych kapsułkowych witamin na rzecz świeżej króliczej karmy (szpinak, liście botwiny, brokuły, szparagi). Dziękuję, Pepsi! 🙂

  3. lizabeta 16 czerwca 2018 o 15:35

   Jak brać? Czy faktycznie jedną kapsułkę na dzień?

   1. Pepsi Eliot 16 czerwca 2018 o 16:15

    Kwas foliowy G&G, tak 1 kapsułkę dziennie, i badanie za 2 miesiące

  4. Kojek 22 października 2018 o 13:03

   Cześć Pepsi, czy kwas foliowy G&G mogą przyjmować kobiety przed zajściem w ciążę i już będąc w ciąży?

   1. Pepsi Eliot 22 października 2018 o 15:57

    tak, to bardzo dobra forma kwasu

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *