Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 373 571
online
35 529 VIPy

Niewydolność nerek. Czy jedząc nabiał można pogorszyć ich stan?

Przede wszystkim działają nieprzerwanie! 24 godziny dziennie przez 7 dni w tygodniu, obie Twoje nerki filtrują krew. Zupełnie jak filtr w akwarium, co oczyszcza wodę.

Funkcjonalną jednostką nerki jest nefron, jednostka tkanki, która nie tylko filtruje, ale także recyklinguje i wydala odpady. Nefron filtruje krew (poza komórkami krwi i białkami), utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową, przetwarza potrzebne substancje takie jak woda i minerały i pozbywa się odpadów wraz z moczem.

W pewnym sensie więc mocz jest przefiltrowaną krwią, bądź dokładniej, krew jest efektem filtrowania moczu.

Warto zacząć od badania moczu, i panelu krwi (kreatynina, kwas moczowy, mocznik, sód, potas), zrobić USG i morfologię. W przypadku niewydolności liczy się czas, ponieważ przy ich obniżonym funkcjonowaniu, zależnie od stopnia, mogłoby się okazać, że niezbędna jest już dializa.

Na początek trzeba zafundować sobie kompletne oczyszczanie organizmu: je się owoce, owoce jagodowe i melona. Kropka.

Truskawki, jagody, żurawina i inne leśne owoce są bardzo wskazane dla nerek, gdyż zawierają dużo witaminy C, kwasu foliowego i manganu. Dodatkowo posiadają silne właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne, które pomagają odżywiać i chronić zdrowie nerek.

Czy sikasz? Jak często sikasz? To klucz

Najważniejszą funkcją Twoich nerek jest filtrowanie krwi i eliminowanie toksyn i odpadów z organizmu. Nie pijąc wystarczającej ilości wody w ciągu dnia, sprawiasz że toksyny i odpady zaczynają się odkładać co może prowadzić do poważnych spustoszeń w ciele.

Zioła

Kolejną rzeczą, którą należy zrobić jest udanie się do sklepu zielarskiego i zakupienie ziół na nerki. Można pić oczyszczającą herbatkę nerkowąDr Morse ma specjalne mieszanki ziołowe dla nerek.

Musisz zadbać o nerki, ale też o nadnercza, bo one zawiadują tą całą imprezą. Do tego przechodzisz na dietę, która wspiera te organy i je oczyszcza.

Zacznij kochać swoje nerki, nawet jeżeli szczególnie teraz jest to ciężkie.

Dieta bez nabiału

Nie jedz żadnego nabiału. Absolutnie żadnego! Najlepiej mocno ogranicz białko. Mówię poważnie.

Niech Twoja dieta składa się z owoców i dobrych dla nerek ziół. Inaczej nigdy nie pozbędziesz się niewydolności nerek, białko będzie tutaj tym, co Ci szkodzi.

Należy sprawić, że nerki poprawią swoją zdolność filtrowania. Niewydolne tego nie robią.

Jaki jest Twój poziom kreatyniny?

Chcesz mieć poziom kreatyniny w przypadku kobiet wynoszący 0,74–1,57 g/dobę lub 7–14 mmol/dobę, a dla mężczyzn 1,04–2,35 g/dobę lub 9–21 mmol/dobę.

Nadmiar kreatyniny oznacza problemy takie jak:

 • nudności,
 • wymioty
 • słaby apetyt,
 • zmęczenie,
 • zmiany moczu,
 • częste oddawanie moczu,
 • spadek ilości i ciemne zabarwienie moczu,
 • obrzęk
 • swędzącą skórę
 • duszności.

Przede wszystkim, nadmiar kreatyniny może wpłynąć na już uszkodzone nerki znacznie pogarszając ich stan.

Glutation

Zapobieganie anemii u osób z przewlekłą chorobą nerek jest istotne.

Badanie wykazało, że glutation może pomóc podnieść poziom czerwonych krwinek u osób, które cierpią na przewlekłą niewydolność nerek i są poddawane hemodializie. Czyni go to użytecznym związkiem w leczeniu niedokrwistości u osób z chorobą nerek.

Odpowiedni poziom insuliny

Jedną z częstych przyczyn uszkodzenia nerek, a tym samym podniesienia poziomu kreatyniny, jest cukrzyca. Dlatego tak ważne jest, aby utrzymać poziom insuliny w normie i zapobiec dalszym uszkodzeniom nerek.

Nie dla suplementów kreatyny

Ponieważ kreatynina jest odpadowym produktem kreatyny, przyjmowanie suplementów kreatyny powoduje większe gromadzenie się kreatyniny we krwi.

Zrezygnuj z cukru z cukiernicy

Badania pokazują, że osoby pijące 2 lub więcej porcji słodkich napojów dziennie częściej będą miały białko w moczu. Posiadanie białka w moczu jest wczesnym sygnałem, że nerki nie wykonują swojej pracy tak, jak powinny. Na duży białkomocz należy jak najszybciej reagować szczególnie w stanach zapalnych pęcherza, gdyż może to być prosta droga do dializy.

Sprawdzona metoda, aby powracające zapalenie pęcherza przestało powracać

Uszkodzenia lub stopniowe niedomagania nerek często mogą pozostawać uśpione i niezauważone przez lata. Nerki mają to do siebie, że wciąż potrafią sprostać swoim zadaniom z zaledwie 20% swoich możliwości. Schorzenia nerek często określane są mianem „cichych chorób”. Dlatego tak ważnym jest, aby się o nie odpowiednio zatroszczyć, zanim będzie za późno.

owocek

Źródła:

 • Głównie przemawiał dr Morse
 • „Leczenie dobrą dietą” Katarzyna Lewko
 • „Zmęczone nadnercza” patrz wyżej

Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO

Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy

(Visited 1 257 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Koziczka 18 stycznia 2021 o 11:28

  Kochana Pepsi a jak dodatkowo zadbać o nerki w ciąży? Moja jedna nerka jest lekko skręcona, ma zwężone ujście, poszerzoną miedniczkę i trudno przewidzieć jak może się zachowywać w ciąży. Chciałabym jakoś wesprzeć swoje nerki w tym czasie, aby zminimalizować ryzyko ewentualnych kłopotów. Funkcjonuję sobie mocno według zasad propagowanych na blogu – post przerywany, 4 szklanki, suplementacja, dieta bez przetworzonej żywności, mięsa, krowiego nabiału, jednak pozwalam sobie na trochę koziego sera i jaj, bo mój organizm nie do końca się lubi się ze strączkami. Lubię też na kilka dni w miesiącu wprowadzić szklankę 0, bo czuję że dobrze robi mojej nerce (w ciąży szklanka 0 dozwolona?). Czy oprócz dodatkowego włączenia żurawiny mogę zrobić coś jeszcze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum