logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
94 437 449
182 online
32 386 VIPy
Reklama

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Nigdy nie ignoruj oznak braków tych 6 witamin, choć wygra ten co zmarnuje najwięcej czasu

ja i czas

Nigdy nie ignoruj oznak braków tych 6 witamin, choć wygra ten co zmarnuje najwięcej czasu

4 razy zielony 4 Greens 100 % Organic This is Bio

4 razy zielony 4 Greens 100 % Organic This is Bio

Hej Burżuazji,

KTOŚ mówi: żałuję, gdyż mogłem mniej pracować, mniej się przejmować, mniej gonić za przedmiotem, mniej świrować, a po prostu o wiele więcej czasu poświęcać na jego marnowanie.

Yyy … to nie lapsus, ani celowe przejęzyczenie.

ILE można siedzieć i gapić się na bieszczadzkie falujące łany? Albo w Tatrach wspinać się bez końca i nie wierzyć własnym oczom? Albo w absolutnym nicnierobieniu słuchać Nirwany, oglądać Królewnę Śnieżkę, albo niespiesznie bawić się ze swoim dzieckiem klockami?

A ile można w życiu malować, nawet jak nikt nie kupi tych obrazów? Gotować ryż sushi ile można? Ile można uczyć się zaparzać herbatę? To wciągające i najbardziej liczące się.

CZY Steve Jobs (jego uwielbiam najbardziej) nie marnował przypadkiem czasu przez całe życie? Dlatego wygrał.

MARNUJ czas ile wlezie, przyglądaj się unerwieniu liści, powoli idź z dzieckiem do przedszkola, a najlepiej już go wypisz i zacznijcie marnować czas wspólnie, długo biegaj po lesie i to każdego dnia, przyglądaj się z zaciekawieniem dziwnym starcom, poświęć na to tyle czasu ile chcesz.

I daj w pysk każdemu, kto zacznie Cię poganiać, i mówić, że marnujesz czas. Daj kopa w mordę korporacji, rzuć się na panią w Ikea, która naciera na Ciebie z tacą, marnuj czas dowolnie, jak tylko chcesz, bo tylko wtedy wygrasz swoje życie.

OD wygranego życia Możnego mogę płynnie przejść do oznak niedoborów 6 witamin:

W pośpiechu, podczas robienia wydawałoby się najważniejszych w życiu rzeczy (gówno prawda) możesz łatwo przeoczyć pewne subtelne oznaki własnych niedoborów.

Z kolei długotrwały brak niektórych składników odżywczych może oczywiście powodować wystąpienie pewnych chorób. A chorowanie jest tylko pozorną formą marnowania czasu, gdyż w rzeczywistości skracaniem czasu na jego marnowanie. Dlatego chorobę należy wykluczać ze swojego życia.

mrowienie 2

Oznaki 1:

Drętwienie i mrowienie w stopach, rękach i innych częściach ciała

MASZ prawdopodobnie niski poziom witamin z grupy B, takich jak B12, B6 i B9 (kwas foliowy). Czyli masz zaburzony cykl metylacji, co ma wielki wpływ również na psyche i oczywiście na zbyt wysoki poziom homocysteiny, co samo w sobie jest groźne.

Witamina B12 TiB

Witamina B12 TiB

BRAK witamin z grupy B może również powodować depresję, zmęczenie, niedokrwistość i zaburzenia równowagi hormonów.

Co masz robić?

JEDZ buraki, małże, jajka i inne produkty bogate w witaminę B. Jak się nie boisz fitohormonów, jedz strączkowe, jak fasolę czarną. Należy również dodać dobry preparat multiwitaminowy (B complex) do swojej diety. To raczej będzie konieczność.

Oznaki 2:

Pęknięcia i zaczerwienienia w kącikach ust, czyli tak zwane zajady

O ile oczywiście nie zjadłeś wcześniej paczki andrutów. Prawdopodobnie cierpisz na brak kombinacji składników odżywczych takich jak cynk, oraz również witamin z grupy B, takich jak niacyna (B3), ryboflawina (B2) i witaminy B12. Będzie Ci też zwykle brakowało żelaza. Braki żelaza są odpowiedzialne za wiele dziwnych objawów, na przykład nie możesz szybko biegać, bo zaraz Twój puls wywinduje w górę.

zajad1

WEGANIE, i ci na dietach odchudzających mogą mieć właśnie podobne problemy. Obcinanie białka w diecie może spowodować zmniejszenie niezbędnej ilości żelaza, witaminy B12 i cynku, co powoduje problem.

Co masz robić?

GDY jesz wszystko, to jedz więcej soczewicy, jajek (szczególnie żółtko), tuńczyka, łososia, tahini (sezamu) i drobiu. Jeśli jesteś witarianinem jedz szczególnie dużo zielonych warzyw liściastych (jarmuż, szpinak, sałata rzymska) i chlorelli, a jeżeli zwykłym weganinem bierz jeszcze więcej strączków. Ważne żebyś jadł pod dostatkiem witaminy C (podwyższa wchłanianie żelaza), a warzywa takie jak kapusta, brokuły, kalafior zawierają witaminy z grupy B i są też bogate w witaminę C. Kalibracja witaminą C, suplementy diety(pożywienie) chlorella, B complex.

Oznaki 3:

Białe, lub czerwone nierówności, rodzaj trądziku występującego na policzkach i innych części ciała

TO niemiłe (groźne) zjawisko wskazuje na brak witamin D i A, a także ważnych kwasów tłuszczowych.

trądzik

Co masz zrobić?

ZWIĘKSZ spożycie zdrowych tłuszczów, awokado, olej kokosowy, oliwa z oliwek, orzechy, i nasiona, oraz nieroślinożerni – ryby. Tak samo jedz dużo zielonych warzyw liściastych, ale też korzeniowych pomarańczowych jak słodkie ziemniaki i marchew. Dr Susan Blum, założycielka własnego centrum zdrowia, mówi w sumie podobnie do mnie i do innych.

TRZEBA przyjmować D3 w protokole z K2, jeść bataty, pić sok z marchwi, i banany.

Oznaki 4:

Skurcze mięśni i ostry ból w stopach, nogach, i palcach

WINOWAJCĄ jest zazwyczaj brak potasu, wapnia i magnezu. Minerały te działają wspólnie i są rozpuszczalne w wodzie, tym samym nie są przechowywane w organizmie! Tracisz owe składniki odżywcze z powodów życiowych, jak praca fizyczna, gorąc, bieganie, i inne sporty, no i odwodnienie, którego doświadcza masa ludzi, z bardzo prozaicznego powodu dostarczania zbyt małej ilości płynów, typu woda.

Massage of female foot

Co masz robić?

MOŻESZ łatwo dodawać potrzebne składniki odżywcze poprzez spożywanie żywności, takiej jak banany, wiśnie, jabłka, grejpfruty, migdały, orzechy laskowe, dynia, brokuły, szpinak, jarmuż. Czy tak jak radzą niektórzy naturopaci, szczególnie podczas upału, po prostu, jak uczestnik wyprawy w Himalaje – jeść sól, oczywiście szarą, albo różową i pełną niesamowitych minerałów. Suplementy magnezu brać.

sok zspod ogork

Dobra rada:

JEŻELI chcesz coś szybko zaradzić na bolesne skurcze mięśni na przykład w nocy, wypij przed snem około 60 ml wody spod kiszonych ogórków. Molly Kimball z The Times-Picayune zarzeka się, że wodę spod kiszonego ogórka może powstrzymać bolesny skurcz w ciągu około 85 sekund – o wiele szybciej niż sama woda. I dlatego wielu (światłych) sportowców pije wodę spod ogórków przed treningiem, aby zapobiec skurczom mięśni właśnie. I to działa.

linie poprzeczne 3

Oznaki 5:

Poprzeczne linie(wgłębienia) na paznokciach

TAKIE linie oznaczają najczęściej niedożywienie, problemy z krążeniem lub cukrzycę. Linie pionowe są zwykle nieszkodliwe i najczęściej wynikają po prostu ze zwykłego starzenia. Linie poprzeczne o których mowa, wyglądają jakby ktoś gwoździem wyżłobił rowek od jednej do drugiej strony paznokcia. Mogą oznaczać bardzo głębokie niedobory witamin z grupy B, a zwłaszcza witaminy B12.

PONADTO mogą też oznaczać brak witamin C, cynku i wapnia.

te są spoko

Te są spoko

Z kolei białe poziome odbarwienia na paznokciach są najczęściej nieszkodliwe i powstają w wyniku nieprawidłowego przeprowadzenia manicure, na przykład zbyt intensywnego wycinania skórek.

Co masz robić?

ZDROWA dieta bogata w białko (szczególnie ludzie starsi potrzelinie poprzeczne2bują więcej białka), witaminy i minerały może pomóc usunąć lub zapobiec tym wgłębieniom na paznokciach. Pokarmy takie jak organiczne produkty pełnoziarniste, owoce i zielone warzywa mogą dostarczyć ważnych składników odżywczych.

RÓWNIEŻ dodanie dobrej jakości multiwitaminy często będzie konieczne.

JEŚLI pomimo takich działań żywieniowych nawet po kilku miesiącach owe linie nie znikają to trzeba ten fakt potraktować jako bardziej złożony problem zdrowotny i udać się do dobrego lekarza najlepiej medycyny holistycznej.

Oznaki 6:

Utrata włosów (bywa, że plackowata) i czerwona, szorstka, wysypka na policzkach

I znowu mamy do czynienia z niedoborami witaminy B, w szczególności B7 (Biotyny). Biotynę nazywa się często „witaminą włosów.” Nie jest rozpuszczalna w tłuszczach, więc organizm nie przechowuje jej oczywiście, dlatego musisz bezwzględnie uzupełnić biotynę, szczególnie aby mieć zdrowe włosy i skórę.

Co masz robić?

KONSEKWENTNIE jedz kalafiory, awokado, banany, łososia, gotowane jajka (gotowanie jaj dezaktywuje awidyny – białka zawarte w surowych jajach – hamujące wchłanianie biotyny), orzechy i fermentowaną soję. Dostarczysz organizmowi dobre źródła biotyny.

DR. Richard Scher, dermatwosy 3olog, którego powszechnie ceni się za wiedzę na temat pielęgnacji paznokci i zaburzeń z nimi związanych, sugeruje, że ogólna dzienna zalecana dawka witamy B7, czyli biotyny wynosi 2,5 mg/dobę. On także ostrzega Cię, abyś nie świrował i uniknął przedawkowania biotyny, czyli (chodzi głównie o suplementy diety) nie jadł więcej niż zalecane przez doktora ilości.

WIE Możny jak to jest, człowiekowi włosy lecą, to ma tendencję do przesadnych reakcji. Przy okazji pisania mojej książki o diecie, odkryłam, że oprócz trawy pszenicznej na porost włosów i cofanie siwienia (o czym wiedziałam), również działają zaparzone liście jabłoni (to od Sayera Ji).

liście

TO co dzisiaj wymieniłam, to nie są niestety jakieś błahostki, łamane przez fintifluszki, że komuś łuszczy się warga (chociaż tego też nie można ignorować, bo to zwykle większy problem niż długie całowanie się na mrozie), ale o tym w innym poście.

Źródła też te: 1


Serdeczności and więcej marnotrawienia czasu
J peps


reklamablogBlog pepsieliot.com, nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

Rzuć też może gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w naszym Wellness Sklep


Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


 

(Visited 29 464 times, 1 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Ania 13 marca 2016 o 15:22

  Pepsi, Ty piszesz o marnowaniu czasu, a ja uważam, że to co wymieniłaś to jest tak na prawdę życie, a nie marnowanie czegokolwiek.

  1. pepsieliot 13 marca 2016 o 16:08

   no właśnie, ale ludzie uważają 3 seanse pod rząd komedii za marnowanie życia, a 12 godzin w korpo za sensowne spędzanie czasu

 2. grzegorzadam 13 marca 2016 o 16:08

  Wszystkie wymienione mogą mieć również pochodzenie odpasożytnicze.

  ==MARNUJ czas ile wlezie, przyglądaj się unerwieniu liści, powoli idź z dzieckiem do przedszkola, a najlepiej już go wypisz i zacznijcie marnować czas wspólnie, długo biegaj po lesie i to każdego dnia, przyglądaj się z zaciekawieniem dziwnym starcom, poświęć na to tyle czasu ile chcesz.=

  Dobre 🙂

 3. E-milka 13 marca 2016 o 16:37

  Marnowanie czasu to moja specjalność ha ha. Ale mam strasznie kiepską pamięć. Dużo czytam, interesuje mnie wiele tematów ale nie jestem w stanie rozmawiać i wypowiadać się bo prawie nic nie pamiętam. Za dwa dni już nie pamiętam nic. Wszystko muszę zapisywać na kartce ale to też zapominam, że już zapisane i zapisuje po 2, 3 razy. Czy jest dla mnie jeszcze jakiś ratunek ? Szkoda mi tej wiedzy. Chciałabym podyskutować na różne tematy ale nie pamiętam.

  1. pepsieliot 13 marca 2016 o 17:49

   ciesz się chwilą i bierz kurkumę E-milko

  2. Marek 13 marca 2016 o 19:07

   Hej, miałem podobnie jak Ty, w moim przypadku to metale ciężkie, rtęć. Możesz spróbować w tym temacie poszukać odpowiedzi. Rzucę nazwisko: Dr. Christopher Shade – ma kilka ciekawych rzeczy do powiedzenia (filmy w sieci). Drąż temat, to Twoja lekcja do odrobienia. Powodzenia;)

   1. E-milka 14 marca 2016 o 08:34

    Dziękuję Pepsi i Marek. Będę próbować wszystkiego. Jeszcze nie interesowałam się tematem zatruć metalami. No to mam znowu zajęcie i zadanie domowe. Dziękuję bardzo, bardzo.

    1. E-milka 14 marca 2016 o 09:42

     Oj wszystkie filmy po angielsku, nie będę mogła skorzystać, szkoda. Może Marku choć najważniejsze rzeczy w skrócie podpowiesz ?

     1. Marek Lipka 27 marca 2016 o 11:17

      czy nosisz/nosiłaś plomby amalgamatowe? czy Twoja mama kiedy byłaś w drodze na świat miała zakładane takie plomby? czy zjadasz kilogram owoców morza tygodniowo? czy mieszkasz bliżej mazurskich jezior czy bliżej Katowic? czy Twoja tolerancja na stres emocjonalny jest wysoka czy niska? czy szukałaś już przyczyn swojej dolegliwości wykonując badania z postu Pepsi ‚Zostań bogaczem płci przeciwnej,..’/czy te badania wychodzą w ‚normie’?

 4. mogilka 13 marca 2016 o 16:39

  Zbadalam D3, B12, sod, magnez, potas i wapn. Hemoglobina 12,7 a dolna granica normy jest od 12. Wyszedl tylko niedobor B12. Dretwieja rece, broda, jezyk, nogi. Serce wali jak szalone. Suplementuje tetaz tylko D3 i K2MK7. Lekarz zabronil brac wit B i magnez bo nie ma potrzeby. Nie wiem co robic

  1. pepsieliot 13 marca 2016 o 17:48

   a żelazo i ferrytyna? a homocysteina? a kwas foliowy? fajnego masz lekarza

   1. aga 21 marca 2016 o 21:46

    Ja miałam także hemoglobinę 12,7. Lekarze (ginekolog, endokrynolog) uważali, że jest OK. Odwiedziłam lekarza TMCh i….hemoglobina zbyt mała wg. niego. Z całej trójki ufam właśnie jemu.

 5. Pani 13 marca 2016 o 16:44

  Pepsi, co do suplementacji witaminy B odnosnie lysienia , wystarcza tablekti z witamina B5 / B6 ? Orientujesz sie, czy przy zazywaniu leku Metforminy suplementacja wit. D ma sens , w takim znaczeniu ze metformina nie bedzie jej usuwac z organizmu ? Wynik wit. D u mnie wynosi 6 ng/ml ( ale o tym juz pisalam tutaj ). Pozdrawiam !

  1. pepsieliot 13 marca 2016 o 17:47

   nie wystarczą, a w Twoim wypadku nawet minuty bym się nie zastanawiała, tylko brała D3+k2

 6. Mon 13 marca 2016 o 16:49

  Witaj ♥marnowanie czasu jest super.nauczyłam się tego jakieś 8-10 lat wstecz.wszystko musiało być no ostatni a nawet następny guzik.idealnie perfekcyjnie….ale to były czysto fizyczne rzeczy a raczej przedmioty.nauczyłam się dbać o swoje potrzeby i szczęście jak zaczął boleć mnie kręgosłup. i chociaż leżąc na sofce i czytając ksiązkę ,przeszkadzało mi nieumyte okno czy niedosunięta firaneczka z czasem…fiuuu już przestało.jak fajne jest leżenie z małolatami i oglądanie bajek czy patrzenie na stado sarenek.a w zlewie sterta garów ☺i zdażają się komentarze mamuśki lub babci- jak tak można??? haha MOŻNA a nawet trzeba.to egoizm nie to szczęście…

  1. pepsieliot 13 marca 2016 o 17:45

   <3 Mon tak trzymać, marnotrawić ile wlezie

 7. Mon 13 marca 2016 o 16:52

  a te pionowe linie na pazurkach to starzenie paznokci ? oczywiście♥

 8. Ola 13 marca 2016 o 17:23

  Nie pepsi, poprzeczne pregi nie sa spoko. Sa oznaka problemow z ukladem pomarmowym.

  1. Ola 13 marca 2016 o 17:25

   Przepraszam, mialam na mysli pionowe – nie nie sa spoko. Sa oznaka problemow z ukladem pokarmowym i to juz dosc powaznych.

  2. pepsieliot 13 marca 2016 o 17:43

   Pręgi tak ale nie białe kreseczki, przecież piszę wyraźnie, są też zdjęcia!!!! Poprzeczne mocne wyżłobienia tak, ale nie to co pokazałam na zdjęciu, to normalne

 9. Doriane 13 marca 2016 o 17:37

  Ja bym chciała wiedzieć czego brakiem lub skutkiem nadmiaru czego jest trądzik? Czy można go jakoś wyleczyć, czy to już taka uroda.

  1. grzegorzadam 13 marca 2016 o 17:49

   Łysienie nieodłącznie jest związane z hormonami, czasami z pasożytami.
   Smarowanie SSKI przynosi czasami ewidentnie pozytywne efekty.
   A wszystko wiąże się nioeodzownie z zakwaszeniem żołądka..

   1. grzegorzadam 13 marca 2016 o 17:51

    Właściwe pH żoładka i płynów ustrojowych szybko likwiduje ten defekt.. 😉

    1. grzegorzadam 13 marca 2016 o 18:07

     ==Lekarz zabronil brac wit B i magnez bo nie ma potrzeby. Nie wiem co robic==

     Natychmiast zmień lekarza.
     Szkoda Zdrowia!
     B3 i magnez, askorbinian sodu (wit.C) i potas natychmiast i systematycznie, wyleczysz się w krótkim stosunkowo czasie.

     1. grzegorzadam 13 marca 2016 o 18:14

      Zrób sobie APW – analizę pierwiastkową włosa, zacznij suplementować magnez!
      W postaci cytrynianu lub innej przyswajalnej.
      Jeżeli w Twojej diecie jest pszenica i cukier, wyeliminuj.
      Rano codziennie co najmniej 3 jaja organiczne (cholina i kilkadziesiąt aminokwasów i wit. z grupy ”B”,
      najlepiej bez podgrzewania żółtka (blend z dodatkami smakowymi)

      Pamieć stopniowo poprawi się, o wit.C i MSM pamiętaj!
      Możesz być podtruta rtęcią, fluorem, bromem i aluminium.
      To się usuwa, spoko, zrób APW.

      Dużo wody solonej, ale zaczynamy od szklanki dziennie, mierz ilość wydalanego dziennie moczu
      (hydratacja Siemionowej)

     2. E-milka 14 marca 2016 o 08:45

      Dzięki GrzegorzAdam. Już działam na poprawę pamięci. Zrobię sobie badanie włosa. Tylko dużo ma być tego włosa bo mam farbowane i tylko 1 cm. odrostu zdrowego ? A MSM to metylosiarczan metanu ?

     3. grzegorzadam 14 marca 2016 o 08:56

      E-milka
      Dzięki GrzegorzAdam. Już działam na poprawę pamięci. Zrobię sobie badanie włosa. Tylko dużo ma być tego włosa bo mam farbowane i tylko 1 cm. odrostu zdrowego ? A MSM to metylosiarczan metanu ?==

      Tak, inaczej dimetylosulfon.
      Na badaniu podpowiedzą 😉

     4. Marek Lipka 27 marca 2016 o 19:42

      Pepsi ma świetny wpis: ‚Zostań bogaczem płci przeciwnej,..’. Jest to, wydaje mi się, punkt wyjściowy do wprowadzania jakichkolwiek zmian, ponieważ robisz badania i wiesz co się dzieje w środku Ciebie, zaczynasz się sama edukować. Jest to punkt odniesienia w tym doświadczeniu, które będziesz przeprowadzać na sobie, a zmiany wcale nie muszą iść w pożądanym kierunku. Jakkolwiek dobrze by było abyś miała jak największą świadomość tego co i dlaczego robisz, ponieważ tutaj nikt nie weźmie odpowiedzialności za to, co się będzie z Tobą działo w trakcie doświadczenia, pamiętaj o tym.

      Pozdro

   2. Pani 13 marca 2016 o 18:26

    Niestety przyczyna lysienia + tradziku to wiekszosc sprawa hormonow meskich u kobiet…… Lekarze tutaj glownie antykoncepcje & retinoidy przepisuja.

 10. Sara 13 marca 2016 o 18:04

  Dzien dobry!

  A co z bialymi poziomymi plamami na paznokciach? Mecze sie z tym juz dlugi czas mimo, ze cynk, magnez, wapn, B12 w normie. Teraz suplementuje D3 i K2. Paznokcie twarde, mocne, nie lamliwe, wlosy geste i lsniace, nie wypadaja, ALE te wstretne biale plamy na paznokciach 🙁 Jestem na weganskiej diecie. Co z tym zrobic? Bo juz nie mam pomyslu…

  Pozdrawiam:)

  1. pepsieliot 13 marca 2016 o 21:36

   Sara jeszcze raz przeczytaj wpis i nie nudź 🙂

   1. Sara 13 marca 2016 o 22:20

    Hm przeczytalam jeszcze raz i nadal nie znalazlam odpowiedzi. Ani nie robie manciure, ani nie wycinam intenstywnie skorek, a biale plamy sa od wlasciwie roku czasu, mniejsze lub wieksze, zalezy od miesiaca :/

    1. pepsieliot 14 marca 2016 o 09:07

     przyślij mi zdjęcie

    2. grzegorzadam 14 marca 2016 o 09:48

     Może być wiele przyczyn, łącznie z grzybicą, gruźlicą czy łuszczycą, niedoborami cynku, wit.D3.

     Zrobiłbym biorezonans, sprawdził pH, wykonał domowy test sody (kwas w żołądku, pepsyny..)
     Może dodatkowo Badanie pierwiastkowe.
     Przyczyna może być łatwa do zdiagnozowania, leczenia również.

  2. Lola 15 marca 2016 o 23:01

   Jakiś czas temu zrobiła mi się biała plamka na paznokciu, miałam wielką ochotę na tahini, zjadłam 2 słoiki w dość krótkim czasie, plama zniknęła. Kiedyś mówiło się, że te plamy są z powodu niedoboru wapnia.

   1. pepsieliot 16 marca 2016 o 07:03

    nie

    1. Lola 16 marca 2016 o 19:54

     To do mnie? O nic nie pytałam.

 11. Marek 13 marca 2016 o 18:45

  Pepsi, Kocham Cię.. 😉

  1. pepsieliot 13 marca 2016 o 21:34

   lovciam2

 12. ella 13 marca 2016 o 18:48

  Pepsinku, czy retinol palmitas to przyswajalna forma witaminy A, czy też organizm potraktuje to jako balast?
  Nie pytam dla siebie, bo ja wolę naturalne formy, ale moja mama woli się suplementować, niż zdrowo jeść. Ma nadciśnienie, a jak mówię sok z buraków, odpowiada że nie ma czasu i bierze pillsy.
  Witaminy najczęściej oczywiście w suplementach, stąd pytanie.
  p.s. najbardziej lubię marnotrawić czas delektując się Twoimi wpisami

  1. pepsieliot 13 marca 2016 o 21:34

   Ello, w kwestii A ja nic nie mogę radzić, gdyż to jest witamina, którą można przedawkować, jest w Greens& Fruitsie TiB, ale skonfigurowana idealnie z innymi składnikami odżywczymi. Niech mama pije sok z marchewki i je masło klarowane i bierze Greens&Fruits TiB i będzie bardzo dobrze. Pozdrawiam i ściskam

 13. Lolaola 13 marca 2016 o 19:08

  Hej Pepsi, mam dziwne odczucia do do suplementacji b12… już drugi raz zdarza mi się że gdy zaczęłam brać witaminę b12 w dużych dawkach (kiedyś 1000mcg, teraz 500) w czasie kiedy powinnam dostać okres to on się nie pojawił. wtedy spóźnił mi się 10 dni a teraz już się spóźnia 10, mimo, że cały czas mam objawy zbliżającego się okresu. W internecie nic o tym nie ma i brak innych skutków ubocznych. Spotkałaś się może kiedyś z czymś takim?

  1. pepsieliot 13 marca 2016 o 21:30

   nigdy

 14. Kasia.S 13 marca 2016 o 19:49

  Grzegorzdam, a co to jest SSKI? Nie mogę wyszukać w google

 15. Hania,hania 13 marca 2016 o 20:16

  Piszesz o pionowych pęknięciach na paznokciach.Nieszkodliwe? ale dokuczliwe.Pękaja mi dwa pazokcie wzdłuż, fatalnie się z tym czuję( wiem!!! to nie problem) ale mi przeszkadza>jest na to sposób?

  1. pepsieliot 13 marca 2016 o 21:29

   Nie piszę tego, piszę o delikatnych praktycznie niewidocznych pionowych paseczkach, wszelkie pęknięcia i pionowe zdecydowane karby to już objaw czegoś poważniejszego

 16. Gosiak 13 marca 2016 o 20:53

  a czy mozliwe zebym od picia soy, octu jablkowego dostala wysypu na buzi?? ech normalnie juz bylo całkiem w normie ale ostatnio mnie tak wysypalo, co ja zdjadlam?….wydaje mi sie ze nic co by moglo taka alergie zrobic. chyba ze najabrdziej pewien dermokosemtyk mogl spowodowac wysyp, bo na szyji nawet, czego nigdy nie malam…normalnie zalamka z tym tradzikiem:(( dzis po tescie sody mialam 3 minuty to moze nie jest zle

  1. grzegorzadam 13 marca 2016 o 21:44

   SSKI > nasycony roztwór jodku potasu

   Polecam ten temat, w nim dużo o jodzie i prosty przepis na wykonanie SSKI:

   http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

   1. Doriane 13 marca 2016 o 22:47

    A czy skoro można hormony tarczycy wyregulować jedzeniem, to czy tych od trądzika się nie da?

    1. Doriane 13 marca 2016 o 23:00

     Pęknięcia to już chyba raczej objaw grzybicy. Ale to o czym pisała Pepsi, te kreski, ma każdy z nas.

    2. pepsieliot 14 marca 2016 o 09:06

     wszystko się da, tylko jest to dłuższa droga i wymaga zwykle suplementacji diety

     1. Gosiak 14 marca 2016 o 11:06

      to co zbadac sobie testosteron? czy jakie hormony, bo lekarze daja tylko tsh, ktore mam 3.010 czyli git..a tradzik i wlosy lipne na maksa…:) ech

    3. grzegorzadam 14 marca 2016 o 09:27

     Doriane
     13 MARCA 2016 @ 22:47

     A czy skoro można hormony tarczycy wyregulować jedzeniem, to czy tych od trądzika się nie da?
     =====

     Teoretycznie wszystko ”się da” ..

     Układ hormonalny to niezwykle skomplikowany mechanizm.
     Nie tylko tarczyca, są jeszcze nadnercza, grasica, przysadka… I inne.
     Bołotow i nie tylko duży nacisk kładą na funkcje nadnerczy, przeczytaj jego
     podręcznik, coś całkiem nowego.

     Twierdzi, że człowieka nie trzeba leczyć.. TYlko odpowiednio odżywiać! 😉
     Dostarczeniem odpowiednich enzymów, kwasów z ziołami, o piorunującej sile w specyfikach
     (głównie glistnik, ale inne też) mają nawet siłę rozpuszczania nowotworów.
     To jest ponad 400 stron, nie da się tego omówić na blogu.
     ZAbieram się za ponowna lekturę, teraz z ”fiszkowaniem”, tylko trzeba miec dostęp (najlepiej)
     do mleka koziego naturalnego do sporządzania tych mikstur.
     Jest zagorzałym wielbicielem soli morskiej, widzę po sobie, że sól to jest jeden
     z najważniejszych elementów.
     Płukanie solą (mocny roztwór) zębów przed snem, cofa próchnicę, likwiduje paradontozę.
     Odbudowuje zębinę..
     Organizmy morskie (ssaki) w ogóle nie maja problemów ”dentystycznych”.. 😉
     Kapiele, odżywianie ”przez skórę” przy poważnych chorobach.
     Ma na koncie cofnięcia skutków gangreny, refluksy i zgagi (Naumow) leczą w tygodnie.
     Jest to odwrotność współczesnej medycyny, dokwaszanie żołądka, który
     lekarze z uporem maniaka odkwaszają.. Polecam.

  2. grzegorzadam 14 marca 2016 o 09:05

   3 min. dość nieźle.
   MInuta to dobry czas.
   Trądzik może być wynikiem oczyszczania z metali, metabolitów pasożytów i grzybów.. , są różne reakcje.
   Kluczem do zdrowia jest włąściwa ilość kwasu solnego, pepsyn w żołądku.
   Bołotow wylicza 26 aminokwasów, w tym wiele egzogennych, które muszą być dostarczane w pożywieniu..
   Mięso, podroby maja po jednym, jaja chyba 4, rośliny też po jednym.
   Co ciekawe, jak mówi, tylko 2% kwasu solnego jest w żołądku, reszta (98%!) kraży we krwi..

  3. Niki 14 marca 2016 o 09:37

   Gosiak, wygląda to na efekt oczyszczania po kuracji sodowo-octowej, tak jak bywa po lnianym napoju, drożdżowym itd. toksyny uwalniają się przez największy narząd – skórę, ale sprawdź też mapę twarzy, w których miejscach pojawiły się pryszcze, trądzik, bo np. te na brodzie to hormonalne, na czole od jelita grubego, to się potwierdza i trzeba by kurację zaadresować pod te konkretne narządy i funkcje organizmu

   1. Gosiak 15 marca 2016 o 15:15

    Niki , dziekuje 🙂 tak to mi wyglada jak oczyszczanie po sodzie, ale z czego??.. metale jakies wychodza i toksik?..mejsce nietypowe, bo szyja, 2 pryszcze, tam nigdy od paru lat nie mialam i skronie, tez nigdy, brwi…zawsze jak cos sie robilo to policzki tudziez rzuchwa…mh to przystopuje z ta soda na razie, juz przystopowalam…moze w przyszlym tyg zrobie ponownie.

    1. Gosiak 15 marca 2016 o 15:36

     oraz to p oco mi oczyszczanie sodą, skoro wygladam gorzej niz przed oczyszczaniem! dąs

 17. Hania, hania 13 marca 2016 o 22:38

  to co z tymi pękającymi paznokciami.Pękają od czubka, wzdłuż.Kiedyś powiedziała mi Pani od paznokci,że to uszkodzona macierz??? jaki może być powód, co masz na myśli.Rozwiń temat

 18. mroczarka 14 marca 2016 o 08:45

  Pepsi a ja mam coś takiego jak mutację genu Mthfr, to ma cos wspolnego z kwasem foliowym, metykacją i homocysteiną. Ztego co czytalam na poczatku ciąży kwas foliowy powinnam brac tylko w formie zmetylowanej, a jakbym chciala suplementowac jakis b complex to sobie nie zaszkodzę? Moze jakis wpis o takiej mutacji jesli masz jakaś wiedzę? Z gory dzieki

  1. pepsieliot 14 marca 2016 o 09:01

   Odpowiedni B9 masz w chlorelli, i właściwie wszyscy powinni brać taki kwas foliowy,(w greens&fruits TiB też jest właściwy, ale tam B12 nie jest dla Ciebie, bo powinnaś brać metylokobalaminę, ale to jest obecnie lek). Będzie wpis o genie Mthfr, a póki co pogrzeb w necie, jest sporo informacji na ten temat. Tu jest bardzo dobry artykuł na ten temat: http://wellnessmama.com/27148/mthfr-mutation/

 19. Monika 14 marca 2016 o 12:42

  Może Ty Pepsi albo Grzegorz coś podpowiecie..???
  Wczoraj o mały włos Teść mi niezszedł z tego świata, starsznie spadło mu ciśnienie i zrobił się siny, nie mógł się ruszyć i słowa powiedzieć. Karetka zabrała go do szpitala i okazało się, że hemoglobina mu starsznie spadła i ma krew w kale (pozostałe bandanna z krwi były ok). Wcześniej się długo leczył na wysokie ciśnienie I cholesterol farmakologicznie. Dostał skierowanie na gastro i kolonoskopię I oczywiście proszki ( antybiotyk na wirusa w jelicie, coś na żoładek IPP i żelazo)

  1. pepsieliot 14 marca 2016 o 20:03

   to może być nawet nowotwór jelita

  2. grzegorzadam 15 marca 2016 o 08:46

   Monika
   14 MARCA 2016 @ 12:42

   Może Ty Pepsi albo Grzegorz coś podpowiecie..???
   Wczoraj o mały włos Teść mi niezszedł z tego świata, starsznie spadło mu ciśnienie i zrobił się siny, nie mógł się ruszyć i słowa powiedzieć. Karetka zabrała go do szpitala i okazało się, że hemoglobina mu starsznie spadła i ma krew w kale (pozostałe bandanna z krwi były ok). Wcześniej się długo leczył na wysokie ciśnienie I cholesterol farmakologicznie. Dostał skierowanie na gastro i kolonoskopię I oczywiście proszki ( antybiotyk na wirusa w jelicie, coś na żoładek IPP i żelazo)==

   Sytuacja nie jest optymistyczna, krótko mówiąc.
   Pobieranie statyn (jaki poziom cholesterolu?), ”leki” na obniżenie ciśnienia, i kolejne specyfiki
   w kolejce, które zdrowia nie przywrócą, niestety.
   Na str. 115,116 Bołotow wyjaśnia przyczyna nadciśnienia, niedociśnienia, i sposobów leczenia.
   JAko główna przyczynę (praktycznie wszystkich chorób) wymienia nierównowagę kwasowo-zasadową
   na odcinku dwunastnica-żołądek, mieszanie kwasów (pepsyny) z trypsynami.
   Pobieranie dodatkowego żelaza jest wg niego nieporozumieniem, tak jak stosowanie IPP..

   Na teraz polecałbym metodę Paulinga, zakup pozycji Bołotowa też pozwoli na skuteczne reakcje.

   Pauling:
   http://niebezpiecznezboza.com/kuracja-oczyszczajaca-naczynia-krwionosne-wg-profesora-paulinga-i-dr-ratha/

  3. grzegorzadam 15 marca 2016 o 09:08

   ZApomniałęm.
   Teść ma prawdopodobnie drastyczne niedobory soli i wody!
   Nadciśnienie:
   http://www.igya.pl/przeglad-diet/ciekawostki-zywieniowe/585-ile-wody-i-soli-potrzebujesz

   Po jedzeniu 30 min 1 gram soli kłodawskiej (himalajskiej) rozpuścić spokojnie na języku i połykać.

   Szczegóły znajdziesz w książkach Bołotowa i Siemionowej.

  4. grzegorzadam 15 marca 2016 o 09:34

   ==Najnowsze badania naukowe wykazują, że fluorek sodu jest bezpośrednią przyczyną powstawania chorób krążenia, które są najczęstszą przyczyną zgonów na świecie.

   Badacze odkryli, że spożycie fluorku sodu bezpośrednio przyczynia się do powstawania stanu twardnienia tętnic. Taki stan nazywamy miażdżycą, która w efekcie prowadzi do zgonu chorego.

   Fluorek sodu jest dodawany do ujęć wody pitnej na całym świecie. Jest to tzw. standardowa procedura „uzdatniania” wody pitnej. Proceder ten kwitnie pomimo głośnych sprzeciwów ze strony służby zdrowia oraz wcześniejszych badań, które łączą przyczyny niskiego IQ i niepłodności właśnie z działaniem fluorku sodu.

   Uzdatnianie ujęć wody pitnej za pomocą fluorku sodu niesie ze sobą realne niebezpieczeństwo. Obniża funkcje poznawcze, wpływa na poziom IQ u dzieci, może powodować bezpłodność, a przede wszystkim negatywnie wpływa na stan tętnic, których choroby prowadzą do śmierci.==
   Z: cudpH

   Zrobiłbym APW (analizę włosa), z uwzględnieniem badania fluoru, j.w.
   Oczyszczenie tętnic prostą metodą Paulinga może pomóc.

 20. gosia 14 marca 2016 o 16:31

  Pepsi cudowne ☺dziękuję dałam kopa w mordę i podziwiam liście,ptaki i czytam Twoje wpisy ☺Dziękuję ☺☺

 21. Muddy 14 marca 2016 o 19:14

  Pepsi, a co sądzisz na temat picia drożdży? (zalanych wrzątkiem) Podobno są świetnym źródłem wielu witamin, głownie z grupy B i minerałów. Czy można w ten sposób uzupełniać niedobory?

  1. Doriane 14 marca 2016 o 20:25

   Grzegorzadam, chciałabym odpowiedzieć na Twojego posta, ale z tego co widze za kazdym razem odpowiadam gdzieś kilometr dalej niż osoba, do której adresuje.
   Co do soli, wierzę w nią tak, jak Ty. Mam i himalajska i kłodawska, maczam palec, zapijam wodą. Co do koziego mleka nie ma opcji, zebym to przełknela. W tej chwili nie mam juz dostepu, ale wtedy kiedy mialam, nie bylam w stanie. Przy kazdym lyku mialam przed oczami siersc kozy. Jest niewiele rzeczy, ktorych nie lubie, ale mleko kozie zdecydowanie należy do największych koszmarów dla mnie.

   1. grzegorzadam 15 marca 2016 o 08:29

    Doriane
    Nie miałem na mysli picia mleka koziego ani innego, oprócz produktów ukwaszonych
    z naturalnego produktu pozyskiwanego ręcznie, który jest dobry dla zdrowia.

    Łyżka ukwaszonego mleka koziego na 3 litry mieszanek enzymatycznych wg Bołotowa.
    Po przefermontowaniu (2-4 tygodni, nawet dłużej), takie specyfiki mają właściwości terapeutyczne.
    Polecam lekturę. 😉

 22. Gabi 14 marca 2016 o 20:08

  Pepsi takie posty lubię najbardziej! Jasne, przejrzyste, konkretna porada na konkretną dolegliwość! Prosimy o więcej 😉

 23. Ardiana 15 marca 2016 o 19:02

  Pepsi co z nadmiarem żelaza u roślinożercy? (biorę D3 z K2 z TiB i kolagen morski, a jedzenie w 100% wegan). Wynik krwi z zeszłego tygodnia: żelazo 46,1 µmol/l (norma do 30), wapń w normie, D3 „w normie” (35,98 ng/ml), PDW i MPV w morfologii trochę małe (8,6 obydwa). Szukałam jakieś info i wymyśliłam takie rozwiązania: pić herbatę litrami, obciąć zieleninę i cytrusy, zwiększyć suplementacje czegoś co działa antagonistycznie. A może jakieś badania, cuś?

  1. pepsieliot 15 marca 2016 o 19:38

   a ferrytyna?to może być akurat dziedziczna choroba, najlepszym lekarstwem jest oddawanie krwi, kiedyś upuszczano

 24. Hania , hania 15 marca 2016 o 19:27

  czy możesz wrócić do wątku paznokci, co jest przyczyną pękania paznokci wzdłuż od czubka paznokcia i jak temu zaradzić?

  1. grzegorzadam 15 marca 2016 o 19:55

   Soda może służyć oczyszczaniu, szczególnie nerek, jelit.
   Ale głównie ładuje bufor alkaliczny, jest jego głównym składnikiem.
   Myśle, ze na wnioski trzeba jeszcze trochę czasu.

   A co jeszcze suplementujesz?

   1. Monika 16 marca 2016 o 00:17

    Wielkie dzięki za odp.!!!!!!!!!!!!!
    Może polecił byś kogoś kto mógłby wszystko dokładnie wyjaśnić i dalej pokierować? Naturopatę z Wawy?…..
    Duży rośnij 😉

   2. Hania,hania 16 marca 2016 o 10:08

    jestem w trakcie brania produktów LR odkwaszających, ale z paznokciami mam problem od lat.Brałam w tym czasie Alveo, produkty For Mor, ale to tak co jakiś czas. stale nie dbam specjalnie o suplementację diety

 25. grzegorzadam 16 marca 2016 o 13:48

  Hania
  Krzem, boraks, WU, magnez…

 26. skrajem_lata 18 marca 2016 o 12:19

  grzegorzamadam jakie pozycje Bołotowa i Nieumywakina polecasz do przeczytania bo jestem zainteresowana tematem? 🙂 czy można znaleźć pdf czy trzeba kupić książkę?
  Co do soli to mojej znajomej lekarz zabronił sól przy refluksie, bo mówiłam jej o piciu wody z solą. Ale nadal nie wierzy w moje rady.

 27. grzegorzadam 18 marca 2016 o 13:48

  Podstawowy podręcznik Bołotowa to „Zdrowie człowieka w niezdrowym świecie”.
  Trzeba zakupić wersję celulozową.. 😉

  ==Pod wpływem kwasu nr 1 nabłonek jelita cienkiego pozbywa się soli metali ciężkich – rtęci, ołowiu, talu i bizmutu. Chlorki tych metali wydalane są przez enzymy glistnika. W celu ich wydalenia należy wywołać wydzielanie wolnego enzymu – pepsyny, przy pomocy soli kuchennej.== itd. ..

  Nieumywakin ma 4 tłumaczenia zdaje się.
  W temacie WU jest link do jego najsłynniejszej książki o WU:
  http://echomatkibozejniepokalaniepoczetej.com/embnp/pages/pliki/2014/woda_utleniona_wg_nieumywakina.pdf
  Jest jeszcze ”Endoekologia zdrowia”, jak dobrze poszukasz znajdziesz w necie jakies pdf-y.. 😉
  Sa jeszcze do kupienia pozycje o sodzie i soli.

 28. Gosia 19 marca 2016 o 09:47

  o,to ja czekam na tenpost o łuszczącej się wardze bo to mój odwieczny problem!

  1. grzegorzadam 28 marca 2016 o 13:20

   Robiłaś podstawowe domowe testy?
   Choćby test sody..?

   Ta łuszcząca się warga to nużyca na 90%.
   Pisaliśmy o tym.
   Są skuteczne recepty na to, ziołowe.

 29. Ola 10 września 2018 o 22:15

  A co z siwieniem? Mam 33lata i mega siwieje. Biore cynk biotyne… Niestety moja Mama w moim wieku tez siwiala jeszcze mocniej. Tam ktoras pani pisala ze ma tsh 3 i ze to git. Nie prawda. Juz teraz nawet studentow medycyny uczymy ze do 50r zycia tsh powinno byc ponizej 2. Wszystko powyzej jest juz tak naprawde niedoczynnoscia tarczycy. Ja jakos przez ostatnie 3 lata mega sie posypalam. Skora mi wisi, wlosy piora, paznokcie w bruzdach, nawet mi sie cialko szkliste cofa i ciagnie siatkowke wiec mam blyski. Kolagen sie rozpada wiec mam plywaki (farfocle) w oczach (floaters). Jestem przerazona tempem starzenia. Nie wiem co sie dzieje. Na razie hormony w normie ale cos jest nie tak. Czasami wygladam na ponad 40 lat.

  1. Pepsi Eliot 11 września 2018 o 08:34

   zrób te badania: https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/
   na już codzienna kuracja 4 szklanek, do 4 szklanki dodatkowo łyżeczka Wheat Grass This is BIO, łyżeczka kolagenu peptan F TiB, oraz 2 gramy MSM TiB i łyżka stołowa Hemp Protein This is BIO.
   Do śniadania 1 tabletka Greens & Fruits TiB
   Po śniadaniu 2 D3+K2 TiB do ssania, na 5 dni przed badaniem 25(OH)D (obowiązkowym) odstaw D3 i G&F TiB

   1. Ola 11 września 2018 o 14:13

    Hej. Mam wysoka witamine D, bo biore caly rok z K2. Od poznego maja do pazdziernika biore 5000UI (mam wysokie stezenie wit D bo badam regularnie) a Latem 1000UI. Zoladek mam zakwaszony. Robilam kilka razy testy. Ze wszystkich punktow nie badalam jedynie homocysteiny i nie wycofalam kazeiny. Cukru (jako slodzone napoje czy slodycze) nie spozywam w ogole od 20 roku zycia a ostatnie 3 lata cos mi sie przestawilo na mega starzenie. :I Biore codziennie flore bakteryjna … Zrobie sobie te herbatke i zastosuje kuracje.

  2. grzegorzadam 27 września 2018 o 19:35

   Mam 33lata i mega siwieje. Biore cynk biotyne”

   co z miedzią?
   https://www.pepsieliot.com/jak-odmlodzic-sie-trawa-pszeniczna-czyli- przestac-siwiec-2/

   Oryginał:
   https://www.health-science-spirit.com/copper.html

  3. grzegorzadam 27 września 2018 o 19:36

   Walter Last:

   ”Miedź jest niezbędnym minerałem śladowym. Wszystkie tkanki ciała potrzebują go do normalnych funkcji metabolicznych. Czasami w wodzie pitnej występuje za dużo nieorganicznej formy (kwaśna woda płynąca przez miedziane rury). Następnie może stopniowo gromadzić się w organizmie i prowadzić do objawów toksyczności z objawami niedoboru cynku, nadmiernej stymulacji, psychozy i uszkodzenia wątroby. Jednak w postaci organicznej, w postaci chelatów lub kompleksów miedzi, doskonale redukuje stany zapalne, wzmacnia tkankę łączną, przywraca kolor włosów i metabolizm energii oksydacyjnej, a także walczy z pasożytami i rakiem, a czasami może poprawić funkcje mózgu i wątroby.

   Jeśli dacie zwierzętom wybór między piciem wody normalnej i wody, w której zanurzono rurę miedzianą, podobno wolą wysoką wodę miedzianą. Pomaga to zachować je wolne od pasożytów. Opaski na miedź znane są z tego, że ograniczają artretyzm. Poziomy miedzi w surowicy są podwyższone do ponad trzykrotnie powyżej normy w przypadku stanów zapalnych i wielu chorób przewlekłych i zakaźnych, prawdopodobnie dlatego, że organizm mobilizuje wszystkie magazyny miedzi w celu zwalczania tej choroby. Podczas remisji poziom miedzi ponownie wraca do normy.”

   z: http://www.healing-yourself.com/Copper-%26-Zinc-Salicylates.html

 30. dz 3 lutego 2019 o 23:58

  Dzień dobry! Dwa, trzy razy w roku dostaję czerwonej grudkowatej wysypki za lewym uchem (więcej za lewym, zdecydowanie mniej za prawym albo wcale). Lekarz mówi że to moze byc opryszczka, choc nie boli i nie swędzi. Biorę wtedy wapno i/lub
  allertec, jak juz zanika smaruję maścią nagietkową lub z wit. A. Po kilku dniach schodzi, zosaje cos jakby czerwona plama, która po kilku dniach tez znika, ale w sumie nie wiadomo jaka może być przyczyną tej wysypki. Jakiś pomysł?

  1. Pepsi Eliot 4 lutego 2019 o 07:50

   Tylko Ty możesz wpaść na to, wiesz czy nosisz okulary, wiesz jaki szampon używasz, wiesz co jesz, wiesz czy nie masz tików, etc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *