Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 244 267
11 online
35 507 VIPy

Nigdy nie jest zbyt późno, aby uzdrowić jelito, a wyniki mogą Cię zaskoczyć

Jest to fajny sposób ochrony organizmu się przed najeźdźcami takimi, jak paskudne bakterie, wirusy, toksyny, czy zepsute jedzenie. I to wszystko działa zwykle bez zarzutów, gdy masz odpowiednią ilość kwasu solnego w żołądku i enzymów trawiennych. Tak naprawdę to są fundamentalne podstawy Twojego zdrowia fizycznego, ale też lęki dają się mniej we znaki, gdy trawienie jest spoko. Od tego zależy, czy pokarm zostanie rozłożony na fundamentalne cząstki takie jak niezbędne aminokwasy, kwasy tłuszczowe i cukry proste. Niektórzy popularni naturopaci postatkinsonowcy twierdzą, że ciału niezbędne są tylko białka (aminokwasy) i tłuszcze (kwasy tłuszczowe), bo nazywają się niezbędnymi, ale na podstawie mojego długiego, blisko stuletniego życia, wiem, że bardzo istotną sprawą są cukry proste.

Czy to może nie być dla Ciebie najlepszym wyborem?

Gdy chcąc nie chcąc widzę, jak bardzo ludzie się wściekają w sejmie, na You Tube, jacy są ważni i agresywni w tej ważności, jacy podminowani pomimo dobrych przepływów pieniądza, jestem przekonana, że ich mózgi nie zostały nakarmione dobrym owocem, a tylko ta wysoko wysoko tłuszczówka tłuszczówka rządzi teraz na salonach. Tylko, żeby ktoś nie pomyślał, że cukier z tłuszczem, to będzie dobry kompromis. Nie będzie. Wracając do rozbitych białek, tłuszczów i węglowodanów, że są to składniki odżywcze, którymi komórki ciała muszą zostać nakarmione. I te wszystkie elementy odżywcze muszą być naprawdę bardzo malutkie, na tyle miniaturowe, żeby łatwo przeniknąć przez ścianę jelit i dostać się do krwiobiegu. Z kolei cząstki jedzenia, które nie zostały podzielona na te najprostsze formy odżywcze pod żadnym pozorem, kompletnie wykluczone, aby mogły przekroczyć tę barierę!

Ale, gdy to się jednak wydarzy na dworze królewskim, znaczy, że niekulturalnie złamano zasady etykiety, jelito jest nieszczelne.

Jak to się dzieje, że dochodzi do punktu, w którym ściany jelita są zagrożone nieszczelnością, albo nawet już przeciekają?

Może się wydarzyć tylko jedna, albo kilka rzeczy, które sprawią, że cząstki pokarmu naruszą barierę jelitową. Tak, czy siak kijowo. Po pierwsze, komórki wyścielające jelito (enterocyty) odpowiedzialne za absorpcję wody i składników odżywczych, mogą ulec uszkodzeniu lub nawet zniszczeniu. To się zdarza, gdy komórki te są narażone na przeciążenia patogenami lub toksynami niektórych białek pokarmowych pochodzących ze zbóż, roślin strączkowych i yyy … warzyw psiankowatych, takich jak ziemniaki, pomidory i papryka, że wymienię tylko kilka, psiankowatych jest chyba z tysiąc, czy więcej. Wówczas Twoje enterocyty nie są w stanie funkcjonować prawidłowo, ściany jelit zamieniają się w drzwi obrotowe w Ikea, wszystko przelezie. W rozwoju przepuszczalności jelit odgrywają również rolę są szczelne łącza. Komórki wyścielające jelito muszą odpowiednio ściśle do siebie przylegać, ale szczelinki nie mogą być nieruchomo sklejone na amen, bo aminokwasy, kwasy tłuszczowe i cukry proste muszą przenikać przez te ścianki i dostawać się do krwi.

Problemy pojawiają się tylko wtedy, gdy owe szczelinki otwierają się w niewłaściwy sposób. Jednym z mechanizmów, który stymuluje to niezdrowe działanie jest białko zwane zonulin. Uważa się, że zonulin wydziela się w nadmiarze podczas ekspozycji na gluten i inne białka ziaren, na alkohol, podwyższone hormony stresu i pewne patogeny.

Konsekwencje nieszczelnego jelita

A więc za każdym razem, gdy wyściółka jelita pozwala przejść rzeczom, które nie miały prawa przejść do krwi, układ odpornościowy w obronie i przeciwnatarciu montuje zmasowany atak i mamy stan zapalny. Żeby było śmieszniej, a nawet dramatyczniej, ten stan zapalny zmniejsza zdolność jelit do wchłaniania substancji odżywczych, co samo w sobie może być przyczyną całego szeregu problemów zdrowotnych. Twoje komórki potrzebują przecież składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania. Tak więc w wyniku tego przeciekania rodzą się choroby autoimmunologiczne, alergie, przewlekłe choroby, takie jak nadciśnienie, zaburzenia równowagi hormonalnej, potężne spadki nastroju, oraz oczywiście dalsze kłopoty trawienne, takie jak śmierdzące gazy, ból, wzdęcia i nowe yyy … nadwrażliwości na żywność. Tworzy się więc błędne koło.


Niezbyt trudne zapobieganie nieszczęsnemu nieszczelnemu jelitu

Żujżesz

Wierz lub nie, po prostu zacznij żuć porządnie pokarm. Żuj nawet zielone szejki. Chińczycy proponują wręcz onanistyczny stosunek do kęsa zalecając przeżuwanie go aż 100 razy. Inni mówią o 40. Jedno jest pewne, dobre trawienie zaczyna się już w jamie ustnej, a więc żuj spokojnie i nie stresuj się przynajmniej przy szamaniu.

Eliminuj

Należy eliminować z diety, to co wiesz, że należy eliminować. Gluten, przetworzoną żywność i cukier rafinowany z diety. Nawet całe ziarna i warzywa psiankowate, jeśli jesteś na nie wrażliwa. Zrób 3 miesięczne wyzwanie i sprawdź, chociaż nie ukrywam, że to nie jest takie lewą stopą do lusterka, czyli dość trudne to są wyrzeczenia.

Zakwaś i uzupełnij

Prawidłowo zakwaś żołądek, czyli najczęściej uzupełnij kwas solny w żołądku, albo sprowokuj (trzecia szklanka z octem jabłkowym) żołądek do większej jego produkcji. Uzupełnij probiotyki z fermentowanych pokarmów, oraz możesz dodatkowo brać probiotyki. Uzupełnij trzustkowe enzymy trawienne.

Zastosuj

Eliminuj przecieki przez uszczelnienie wyściółki jelit za pomocą dostarczania składników odżywczych jak witaminy z grupy B, w tym przede wszystkim aminokwasów, a tutaj pyszny szejk z glutaminą, czyli odbudowa jelit, mięśni … Stosuj codzienną kurację 4 szklanek, działa naprawdę cuda. Jeśli nie brałaś nigdy alg, ogranicz się na początku kuracji jedynie do 1/4 łyżeczki 4 Greensa  i sukcesywnie zwiększaj jego dawkowanie. Stosuj oranżadkę kolagenową. w didaskaliach Jeśli nie masz woltów, bo po prostu jesz mięso, jedz wywar z eko kości, lub ryb gotowanych w całości (bez wnętrzności ma się rozumieć, ale z głową). Najważniejsze, aby unikać leków immunosupresyjnych (które są często przepisywane pacjentom z chorobami autoimmunologicznymi), właśnie wyleczenie jelit trzeba zrobić, oraz zapewnić sobie odpowiednie ilości witamin D3+K2 (przy okazji zbadaj 25(OH)D, a jak możesz najlepiej zrób tę całą listę, która dopiero pozwali Ci na ruszenie ze skrzyżowania) i wiadomo, że witaminy C.

Nigdy nie jest zbyt późno, aby uzdrowić jelito, a wyniki mogą Cię zaskoczyć

Może poprawić się dosłownie wszystko, łącznie z sukcesem na wielu innych polach, jak zrozumienie o co kaman.

owocek

(Visited 8 531 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Marzena 6 listopada 2018 o 11:53

  A jeśli kocham ziemniaki i mogę je jeść choćby codzień,z surową cebulką i oliwą,to nie za dobrze??

  1. avatar Mirinda 6 listopada 2018 o 13:47

   Jak jesteś zdrowa jak młoda kobyłka i poza tym innych grzechów nie popełniasz i się pięknie suplementujesz to …yyyy czemu nie?

 2. avatar Marzena 6 listopada 2018 o 16:34

  Hehe,ostatnio usłyszałam że jestem jak młoda klacz?grzeszki wciąż się jeszcze zdarzają,suple regularnie i od dawna.

  1. avatar Jarmush 6 listopada 2018 o 16:39

   jeśli nie grzeszysz, jako mi powiadasz, czemu się miła tak często spowiadasz? 🙂

 3. avatar Anmi 6 listopada 2018 o 20:00

  Kupiłam ostatnio zestaw na 4 szklanki, zabieram się za kurację 🙂 W planie mam zamiar też równolegle zabrać się za wzmocnienie jelit – z moją dotychczasową dietą podejrzewam, nie za wesoło z nimi. Byłam ostatnio na vega-teście i wyszły mi jakieś paskudztwa pasożyty :/ i niedobory we florze bakteryjnej.. Pepsi, czy robić badania sprawdzające wiarygodność tego testu (jeśli tak to jakie?), czy ufać na słowo? Jeśli pytanie głupie – wybacz – jestem świeżakiem w świadomym odżywianiu i dbaniu o siebie, stawiam pierwsze kroki.

  1. avatar Jarmush 6 listopada 2018 o 20:21

   nie wiem, jaki aparat, po coś tam poszłaś, w jakiś sposób zaufałaś, a teraz nie podoba Ci się wynik, zrób jakąś kurację i sprawdź sobie

 4. avatar Monczka 6 listopada 2018 o 22:23

  A jeżeli już biorę leki immunosupresyjne? (leci 3 tydzień, mała dawka). To poprzez odpowiednią suplementację, odżywianie sobie pomogę? Obawiam się, że jak kiedyś je odstawie, to organizm zaatakuje sam siebie ze zdwojoną siłą.

  1. avatar Jarmush 7 listopada 2018 o 07:49

   wszystko co robisz najpierw zaakceptuj, dopiero potem możesz coś zmienić, póki co podjęłaś taką decyzję, więc ją uszanuj i zobacz czy to dobra decyzja, ale ją zaakceptuj, wszystko gorsze od zawiśnięcia na skrzyżowaniu i nie zrobienie niczego. <3

 5. avatar Gosialavenda 15 listopada 2018 o 18:48

  Witaj Pepsi, moja siostra ważyła 125 kg. Teraz waży 60, bo operacyjnie zmniejszono jej żołądek. Teraz za wiele nie może jeść, chodzi mi o wielkość porcji. Ja też schudłam baaardzo dużo dzięki Twojemu blogowi. I mam pytanie, czy mogę poradzić mojej siostrze by z dnia na dzień rzuciła mleko, gluten, cukier i mięso? No ja tak już zyję jakiś czas( chociaż miałam niechlubny okres powrotu) i czuję się super. A ona mimo, że schudła to nogi jej puchną, ma mdłości, nie ma energi i ciągle wrzeszczy na męża i dzieci. Ona ma czterdzieści lat i wygląda jak babcia. Help. Pozdrawiam Gosia.

  1. avatar Jarmush 15 listopada 2018 o 19:17

   co będzie jadła? szczególnie jak rzuci mięso? trzeba to wymyślić wcześniej

 6. avatar Lusja 17 listopada 2018 o 13:00

  Czy zjedzenie na sniadanie kolejnej drozdzowki z serem i popicie ja ukochana kawusia, ale wypicie przed tym wszystkim szklanki lemoniady z magnezem to juz ruch (ze skrzyzowania) czy nadal na nim zasiadka?

  1. avatar Jarmush 17 listopada 2018 o 14:38

   do jest pytanie do lustra, nie do mnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum