logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
74 093 965
175 online
30 083 VIPy
Reklama

MACA 100% ORGANIC This is BIO
POMOŻE ZLIKWIDOWAĆ 
TEN PROBLEM

TWOJA
ENERGIA I RÓWNOWAGA
HORMONALNA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Niska temperatura ciała, jak się to ma do tarczycy, jodu i … raka?

  Wpis dość kontrowersyjny na blogu witarianki, a jeszcze gorzej frutarianki, gdyż od dziesiątków lat nie jem ciepłych pokarmów, nie mówiąc o czymś smażonym, a od ponad 6 lat w ponad 90% surowe i przede wszystkim dojrzałe owoce i zielone warzywa.

  Czyli jak za pomocą termometru możesz zbadać stan swojej tarczycy i braki jodu.

  Tak naprawdę jest logiczny powód, bo chociaż na początku, witarianizm wychładza ciało (u mnie trwało to 1,5 roku), które kompletnie nie jest przyzwyczajone do pokarmu zamieniającego się w 40% w energię wkrótce po zjedzeniu. Z drugiej strony, nie jem też lodów, a bardzo ciepła woda z cytryną, zielona herbata i teraz BIO francuska kawa w kapsułkach do Nespresso® (chyba nie ma drugiej takiej w Polsce, gdyż nie zrodziła się potrzeba,  we Włoszech na pewno nie ma) z certyfikatem BIO i bez kofeiny (mega rzadkość, bo proces pozbawiania kawy kofeiny normalnie odbywa się z dużą ilością środków chemicznych) w kapsułkach biodegradowalnych (mega rzadkość), a więc te ciepłe napoje, plus pokrzywa są miłymi urozmaiceniami dla zimnej wody, której wypijam bardzo dużo.

  Nie licząc obowiązkowej kuracji 4 szklanek na rozpoczęcie dnia jeszcze przed treningiem.

  Tak czy siak było zawsze dużo marznięcia, a obecnie trzecią zimę chodzę bez skarpetek i to nie tylko ze względu na skłonności do hipsterki:)

  Koniec nudzenia o sobie.

  Kto więc skorzysta na stosowaniu suplementacji jodu? Ci o niskiej temperaturze ciała?

  (Żeby nie było, głównym źródłem jest wielmoża dr. Sircus).

  W rzeczywistości tak naprawdę każdy. Czy wiesz, że ponad 30% ludzi ma w pewnym momencie życia problemy z tarczycą, co prawdopodobnie jest bardzo niedoszacowane, biorąc pod uwagę, jak duży deficyt jodu występuje obecnie na całym świecie.

  Chroniczne zmęczenie, niska temperatura ciała, przyrost masy ciała, sucha skóra i włosy, zaparcia, ciężkie miesiączki, cienkie lub pozbawione włosów brwi, depresja, a nawet choroba dwubiegunowa (2/3 wszystkich pacjentów z chorobą afektywną dwubiegunową staje się „normalna” przy korekcie do prawidłowej czynności tarczycy) wszystko to są przejawy niskiej aktywności tarczycy.

  toskańskie towarzystwo:)

  sie powiększyło sie

  Najlepszą metodą zdiagnozowania stanu tarczycy nie jest badanie krwi, ale mierzenie temperatury. Po prostu zmierz temperaturę kilka razy dziennie. Jeśli twoja temperatura nie oscyluje w granicach 36,6-37 stopni, a zamiast tego jest niższa, według najnowszych badań Twoja tarczyca wymaga leczenia. Niestety, lekarze często bagatelizują niską temperaturę ciała jako poważny objaw chorobowy.

  Jod jest środkiem, który podsyca i rozgrzewa płomień życia. Z pomocą tarczycy może albo przygasić ten płomień, albo wzniecić go z ekspresją pełnego żaru.

  Jest podstawowym składnikiem leczenia chorób tarczycy, ale roznieca ogień, nie tylko w samej tarczycy, ale także przez działanie hormonów tarczycy, rozpalających każdą komórkę w ciele.

  Kiedy ciało nie ma wystarczającej ilości energii, aby prawidłowo funkcjonować, wiele rzeczy zaczyna szwankować. Na przykład, jeśli mózg ma zbyt mało energii, procesy myślowe, takie jak pamięć i skupienie, stają się upośledzone. Ciało potrzebuje energii, aby utrzymać swoją temperaturę. Z tego powodu niska temperatura ciała zwykle wynika z niskiego poziomu energii metabolicznej.

  Główne objawy niedoczynności tarczycy to zimne dłonie i stopy (niska temperatura ciała), zmęczenie, niedowaga lub nadwaga, zaparcia, brak koncentracji, sucha skóra, niskie ciśnienie krwi, zatrzymanie płynów, depresja i spowolnione reakcje. Stosując suplementację jodem w dużych dawkach należy uważać na objawy nadmiernej aktywności tarczycy. Należą do nich lęk, bezsenność, szybkie zmniejszenie masy ciała, biegunka, wysokie tętno, wysokie ciśnienie krwi, wzrost poziomu cholesterolu, nadwrażliwość wzroku, lub zaburzenia widzenia.

  Temperatura jest wskaźnikiem ciepła zawartego w całym układzie i rozwinięciem podstawowego metabolizmu ciała. Ciepło jest formą energii i każdy proces w ciele zachodzi przy określonym poziomie energii lub temperatury, podążając w ślad za napięciem w komórkach oraz pH i poziomami tlenu.

  Zapisz się do strefy VIP i pobierz darmowy e-book o jodzie i hormonach:)

  Temperatura ludzkiego ciała jest ważnym czynnikiem, dlatego zawsze należy ją brać pod uwagę podczas oceny stanu zdrowia. Normalna temperatura ciała odpowiada tej samej temperaturze, w której wszystkie funkcje ludzkiego organizmu mogą działać z optymalną wydajnością. To samo dotyczy pH, ponieważ wszystkie procesy fizjologiczne są wrażliwe na pH. Odnosi się to także do poziomów tlenu, a co za tym idzie do jakości naszego oddychania, czegoś, co robimy prawidłowo lub nie 24h na dobę.

  Zwyczajowo temperaturę w odbycie lub temperaturę pochwy uważa się za temperaturę wewnętrzną ciała. Za idealną temperaturę ciała uważa się około 37 ° Celsjusza. Jednak jest to tak naprawdę średnia temperatura ciała, ponieważ ogólna normalna temperatura waha się od minimum 36,5 ° Celsjusza do maksimum prawie 37,5 ° Celsjusza. Każda temperatura powyżej lub poniżej tego zakresu jest odstępstwem od normy. Właściwie najlepszym momentem i metodą na ustalenie średniej temperatury ciała jest wykonanie pomiaru rano, zanim wstaniemy z łóżka.

  Zdaniem Dr David’a Jernigan’a : „W medycynie konwencjonalnej duży nacisk jest położony na stany gorączkowe; jednak niska temperatura ciała może być znacznie bardziej groźnym stanem. Jeśli gorączkę można postrzegać jako aktywny proces korygujący i naprawczy zdrowego organizmu, niskiej temperatury ciała nigdy nie można postrzegać jako normalnego lub zdrowego stanu. Im zimniejsze staje się ciało, tym gęstsze, bardziej lepkie lub syropowate staja się płyny ustrojowe. Płyny limfatyczne, które normalnie mają obmywać zewnętrzna otoczkę wszystkich komórek, stają się bardziej stagnacyjne i zbyt gęste, aby efektywnie się przemieszczać.


  TU KUPISZ WITAMINĘ C 1000+ TiB w dużej dozie
  o przedłużonym działaniu z dodatkiem
   bioflawonoidów
  z cytrusów, kwercetyny, etckwercetyny, etc

  Im niższą mamy temperaturę tym szczęśliwsze stają się wszelkie wirusy, bakterie i grzyby. Rak uwielbia chłodne warunki a umiera, gdy robi się zbyt gorąco. Problem z eliminowaniem komórek rakowych, które zawsze pojawiają się gdzieś w ciele, polega na tym, że nie ma skutecznej odpowiedzi immunologicznej, gdy organizm jest zbyt zimny. W sytuacji niedoboru jodu i osłabionej tarczycy, trudno jest organizmowi wzbudzić gorączkę, co skutkuje tym, że przewlekłe infekcje pozostają niewykryte, a rak posuwa się do przodu, dopóki nie znajdziemy się w rozpaczliwym położeniu.

  Ekstremalne wychłodzenie jest niebezpieczne i może powodować ciężkie stany zdrowotne u podatnych osób. Zimno jest źródłem chorób i śmierci. Medycyna chińska przez tysiące lat uznawała zimno za główną przyczynę choroby. Wychłodzenie może być stanem wewnętrznym spowodowanym niedoboru jodu i dysfunkcją tarczycy lub może być rezultatem zewnętrznego wyeksponowania organizmu na zimno. Ważne jest zrozumienie i zapobieganie tym niekorzystnym dla ciała warunkom.

  Podobno łatwym, bezpiecznym i skutecznym sposobem leczenia większości chorób, w tym raka, jest podniesienie temperatury ciała za pomocą terapii w podczerwieni (infraterapia)
  i suplementacja dużą ilością jodu. Obie są podstawowymi metodami leczenia dla osób cierpiących
  z powodu problemów tarczycy, pacjentów z problemami nadnerczowymi, a nawet dla osób
  z zespołem niespokojnych nóg.

  mężuś ma wszystko pod kontrolą:)

  Jednak należy mieć na uwadze, że są zasłużeni naturopaci, jak dr. Rath (przyjaciel prof. Paulinga, noblisty zajmującego się później leczeniem dużymi dawkami witaminy C, za co przestano mu się kłaniać), a więc dr. Rath zupełnie nie podziela tego zdania na temat terapii antyrakowych w saunach na podczerwień, twierdzi wręcz, że powodują raka.

  Tutaj 11 alternatywnych terapii leczenia raka, których należy UNIKAĆ, czyli opinie dr. Ratha

  cd

  Lekarze tracą mnóstwo czasu i pieniędzy pacjentów korzystając z innych metod leczenia, które nie zadziałają tak długo, dopóki temperatura ciała nie zostanie podniesiona.

  37 ° to idealna temperatura ciała dla optymalnego zdrowia. Jest gwarantem prawidłowego krążenia krwi i stanowi podstawę dla witalności i mocnego układu odpornościowego. Niskie temperatury są częste u większości pacjentów z chorobami przewlekłymi. Nie jest trudno wydedukować, że zimna osoba to chora osoba.

  Guzy nowotworowe rozwijają się szybciej, gdy temperatura ciała jest niska. Nowa książka niemieckiego bestsellerowego autora Uwe Karstädt

  „37 ° C to idealna temperatura ciała jako sekret optymalnego zdrowia” oferuje bogactwo wiedzy i przekrojową metodę utrzymania zdrowia lub powrotu do niego, gdy ulegamy niskiej temperaturze ciała i chronicznej chorobie. Według autora niska temperatura ciała jest plagą XXI wieku.

  Chłód w ciele jest czymś więcej niż uciążliwym objawem. Chłód sprawia, że jesteśmy chorzy. Ten chłód, który powoduje tak ogromny dyskomfort u większości moich pacjentów, nie jest kwestią trywialną. Odpowiednia temperatura ciała jest czymś więcej niż przyjemnym uczuciem. Właściwe ciepło wewnętrzne jest jednym z podstawowych filarów dobrego zdrowia. Ciepło wewnątrz ciała jest jak słońce dla naszego życia tutaj na ziemi.

  37 ° jest oznaką zdrowia, siły i witalności. Jesteśmy „ciepli”, pełni wzrastającej miłości, kiedy się rozmnażamy. Żniwiarz śmierci odbiera nam życie dotknięciem lodowatej dłoni. Lato życia jest ciepłe i tętniące energią, podczas gdy zima życia grzebie je pod warstwą śniegu i lodu ” (pisze Karstädt).

  Biorąc pod uwagę fakt, że niższa temperatura ciała zmniejsza aktywność enzymów, możemy docenić, jak ważnym z medycznego punku widzenia jest utrzymanie optymalnego ciepła ciała.

  „Dajcie mi gorączkę a wyleczę każdego” – powiedział Hipokrates 2500 lat temu.

  Podniesienie temperatury ciała jest równoznaczne ze zwiększoną reakcją immunologiczną. Profesor Abo z Japonii potwierdził 40 % poprawę funkcji układu odpornościowego poprzez zwiększenie temperatury ciała o zaledwie 1,8 ° Fahrenheita. Ponieważ zmiana temperatury o jeden stopień Fahrenheita odpowiada zmianie o 5/9 stopnia Celsjusza, oznacza to, że profesorowi Abo wystarczy 1 stopień Celsjusza w górę, aby o blisko połowę podnieść odporność.

  Źródło 1

  joga w trakcie dzisiejszego biegania, w dali wulkan Amiata i takie tam

  owocek:)

  (Visited 12 302 times, 1 visits today)
  Pepsi Eliot
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Aleksandra 16 grudnia 2017 o 15:34

   Kurcze a niektórzy zalecają przebywanie w zimnie aby się hartowac. Być zdrowszym i …..nie rozkładać. Spać w zimnym pokoju żeby młodziej wyglądać i dłużej żyć. Bakterie też niby w cieple się namnazaja a w mrozie giną.

   1. Pepsi Eliot 16 grudnia 2017 o 15:38

    to trochę co innego, ciało od środka ma być ciepłe, wszelkie przechłodzenie wnętrza jest niebezpieczne

  2. Aleksandra 16 grudnia 2017 o 15:47

   Z ciekawości pomierze sobie temperaturę. Wiem że parę razy miałam tylko 36. Marzne b często. Mam zimne nogi i ręce. Mogę mieć problemy z tarczyca. Nie mogę jednak ciągle wykonać badań bo mi oczy chorują i badania będą niemiarodajne. Ale teraz mam 37. Tyle że jest prawie 16ta a ja mam okres. To chyba też wpływa na temperaturę. Ciekawy artykuł. Jak wszystkie zresztą

  3. Graża 16 grudnia 2017 o 16:43

   Super, Moja Kochana Pepsi nareszcie pięknie się uśmiechnęłaś. Widzisz, jaka jesteś śliczna. Buziaki dla Ciebie. I wiesz, że Cię kocham

   1. Pepsi Eliot 16 grudnia 2017 o 17:01

    <3

  4. Hanna 16 grudnia 2017 o 17:31

   a co zrobic jak tarczyca dawno wycięta przez „lekarzy”, letrox juz kilkanascie lat ale o jodzie endokrynolog jeszcze nigdy nie wspomniał. <3

   1. Pepsi Eliot 16 grudnia 2017 o 23:34

    i tak bierz, masz piersi

    1. Bozena 7 maja 2018 o 08:39

     Pepsi kocham Cię dopiero się dowiedziałam ze przy braku tarczycy moge brać jod

   2. grzegorzadam 18 grudnia 2017 o 10:20

    Cały organizm potrzebuje jodu, najwięcej żołądek.

    1. Bozena 7 maja 2018 o 08:42

     Ciebie też kocham

  5. Milena 16 grudnia 2017 o 17:42

   Hej, moja temperatura ciała na codzień to jedynie 35,7-35,9°C Byłam z tym u lekarzy i twierdzili, że to dlatego, że mam niskie ciśnienie. Chciałabym mieć normalną temperaturę, ale jak to zrobić?

  6. Ola 16 grudnia 2017 o 17:44

   A co jeśli przy hashimoto jest mi wiecznie gorąco, wszyscy na około marzną a ja w krótkim rękawku… mam inne objawy jak sucha skóra, gęsta krew (przynajmniej ta okresowa), od lat nie miałam gorączki, ale fakt też że rzadko choruję.
   Natomiast jest to trochę męczące, ta nietolerancja ciepła…

   1. Pepsi Eliot 16 grudnia 2017 o 23:33

    przy Hashimoto bywa, że przechodzi się płynnie z niedoczynności w nadczynność, będzie też o tym wpis, mam go już zaczęty, tylko jakoś nie mogę dokończyć

  7. Asia 16 grudnia 2017 o 18:02

   Zmierzyłam temp od momentu jak przeczytałam wpis chyba z 5 razy i za każdym razem 36,1 lub 36,2… nie zdziwiło mnie to jakoś bardzo bo faktycznie jestem zmarzluch straszny ale szczerze to wiem, że muszę zacząć działać. Tylko od czego zacząć? Wiem, że jod i selen ale też nie wiem ile tego i z czym jeszcze…
   Całuję was wszystkich baaardzo mocno 😘

  8. Mirianka 16 grudnia 2017 o 18:06

   Pepsi a Nespresso też ma w ofercie kawę bez kofeiny Fairtrade i z certyfikatami Rainforest Alliance 🙂 też wypłukują kofeinę sama woda. Osobiście pijana czasem i dobrze się po niej czuję w przeciwieństwie do kaw z kofeina 🙂

   1. Pepsi Eliot 16 grudnia 2017 o 23:31

    ale nie mają certyfikatu BiO, i aluminiowe kapsułki, to bardzo poważna różnica

  9. Mirianka 16 grudnia 2017 o 18:06

   Jejku pijam miało być ;))

  10. Vetala 16 grudnia 2017 o 18:28

   O kurczę, te zęby takie śliczne jak nieprawdziwe 😛
   Ja od kilku lat zmagam się z problemem zimna, kiedyś mogłam chodzić po mrozie godzinami i wracać do domu nie czując skóry, jednak było mi ciepło. Teraz, jeśli nie przebywam w temperaturze powyżej 20 stopni, po prostu marznę. Nie wiem do czego to przypisać, tarczyca niby w normie, temperatura też, tylko mi ciągle zimno i jakoś bez siły…

  11. Ag E 16 grudnia 2017 o 18:45

   O żesz. To wpis o mnie. Aż się wystraszyłam i od razu płyn Lugola przez skórę zasuplementowałam. Pepsi, odkąd dodaję pieprz cayenne do koktaili to temperatura z mojej 34,5 skacze troche do góry, np. teraz do 35,0, ale wiadomo ciągle poniżej normy. I co tu robić?

   1. Pepsi Eliot 16 grudnia 2017 o 23:30

    nadal rozgrzewające pokarmy, ciepła herbata, ziółka

    1. Ag E 17 grudnia 2017 o 08:22

     Dzięki Pepsi 🙂

  12. Joanna 16 grudnia 2017 o 18:51

   Tak to jest, ja z Hashimoto biorac hormony, ktore nie staja na szczycie zadania, temperatura ponizej 36 to normalka… Wiec pytanie jod przez skore, nie widzialam poprawy, czy jednak sluchac …Dr. Brownsteina i pic ten plyn lugola? Oczywiscie nie butelkami, ale chcialabym sprobowac, bo w sumie teraz w porze zimowej nie rozstaje sie z termoforem i goraca herbata i goraca woda i mimo wszystko marzne i marzne.

  13. Gosialavenda 16 grudnia 2017 o 19:35

   A ja myślałam sobie, że wirusy, grzyby i bakterie giną w niskich temperaturach, nawet nie wiem skąd takie przekonanie u mnie. Mam zawsze zimne stopy i dłonie. W nocy śpię w skarpetach, mocno przykryta i w bluzie z kapturem, kaptur oczywiście na glowie. Zamiast prześcieradła mam kocyk. Rano jest już mi ciepło. Myślałam, że to nic takiego, albo dlatego, że moje ciśnienie to zazwyczaj 90/55 o ile to ma znaczenie.

  14. Ag E 16 grudnia 2017 o 20:33

   „wystarczy 1 stopień Celsjusza w górę, aby o blisko połowę podnieść odporność” – o to jest pocieszające

  15. Katarzyna 16 grudnia 2017 o 21:05

   Pepsi czy polecisz jakas naturalna farbe aby uzyskac taki blond jak Twoj?

   1. Pepsi Eliot 16 grudnia 2017 o 23:25

    Natulique, ale nie jest przeznaczona aby robić ją w domu, w pełni oragniczna, i do tego jest cała pielęgnacja

    1. Ag E 17 grudnia 2017 o 08:21

     O super, powiem mojemu fryzjerowi, zeby sie w taką zaopatrzył. 🙂

     1. Pepsi Eliot 17 grudnia 2017 o 09:06

      nie są zbyt chętni, bo to cała akcja i zmiana myślenia, szkolenie, no i kasa

  16. Sarah 16 grudnia 2017 o 21:28

   moj odwiecny problem, ciagle zimno, skłonność do obrzęków, lodowate dlonie i stopy chyba,że na zewnątrz jest 35 sstopni, wtedy dopiero czuje sie dobrze, ale jak zglaszam to u lekarza to karze przytyc ( nie mam niedowagi) i sie sobie tak nie przyglądać, bo ludzie powaznie chorują ,a ja wymyslam… czy jakies naturalne metody,zeby sobie pomoc?kelp?

  17. Gosialavenda 16 grudnia 2017 o 21:56

   I jeszcze Pepsi dosam, że wyglądasz na niespełna siedemnaście lat, masz szczęście bo nie dość, że jesteś śliczna, to jeszcze jesteś właścicielką tzw. szczeniackiej urody. Ja pierdziele, no no..

   1. Pepsi Eliot 16 grudnia 2017 o 23:23

    <3

  18. mamamagda 16 grudnia 2017 o 22:05

   Czy to samo dotyczy dzieci? Jakie badania wykonać u 11-letniego chłopca, którego „normalna” temperatura ciała jest poniżej 36 stopni? Syn jest wysoki (w stosunku do wieku), ma niedowagę, niską masę mięśniową, problemy z koncentracją i skłonność do uzależnień przed komputerem.

   1. Pepsi Eliot 16 grudnia 2017 o 23:22

    u dzieci może być inaczej, zrób mu biorezonans na pasożyty i 25(OH)D

    1. mamamagda 21 grudnia 2017 o 19:54

     Rezonans i odrobaczanie robiliśmy wiosną. Sporo tego wyszło. Pewnie wypadałoby powtórzyć.Poziom wit. D zbadam sobie i dzieciom w najbliższym czasie.
     Ja podobnie jak syn mam obniżoną temperaturę. Tylko zastanawiam się dlaczego w odróżnieniu od większości komentujących nie jest mi zimno, ma ciepłe stopy i dłonie, i ogólnie mam wysoką tolerancję na chłód? Rzadko nosze rękawiczki, czy rajstopy/getry pod spodniami (zimą), w domu cały rok na krótkim rękawie. Do tej pory wydawało mi się to logiczne. Skoro mam niższą temperaturę to odczuwam ją jakby o stopień inaczej niż pozostali, wiec zimno mi aż tak bardzo nie przeszkadza, a upalne lato przeciwnie (nie znoszę upałów!!!). Trochę mnie dziwi, że większość „niskotemperaturowych” odczuwa inaczej.

  19. lukrecja 16 grudnia 2017 o 22:05

   od ok roku mam 34,5- 35,9 .. goraczki nie mialam od 8 lat .bylam usypiana do dwoch zabiegow i po ich zakonczeniu lekarze pytali sie czy biegam maratony bo mam tetno 48..jeste wiecznie zmeczona i bez makijazu wygladam jak zombie(mam szara cere i since pod oczami ) a z tarczyca niby wszytsko ok,,

  20. amelia 16 grudnia 2017 o 22:41

   Pepsi….może to głupie pytanie…Ale mam prośbę a mianowicie > jaki kupić termometr by pokazywał prawdziwą temp. ciała? Mam kilka termometrów i każdy pokazuje inną temp….co mnie bardzo irytuje!!

   1. Pepsi Eliot 16 grudnia 2017 o 23:20

    kurde flaczek tak to jest z tymi termometrami teraz, kiedyś był wprawdzie rtęciowy, ale zawsze dobrze pokazywał.

  21. 69smerfeta69 16 grudnia 2017 o 23:52

   Ja codziennie mierzę temp. (rano przed wstaniem z łóżka), bo stosuję komputer cyklu jako antykoncepcje. W dni płodne mam w przedziale 35.8-36.3, a w dni niepłodne mam 36.5-36.9. Które temperatury brać pod uwagę? 🙂
   Dodam, że od dłuższego czasu jestem zmarźluchem, zimne stopy to normalka. Mieszkam w chłodnej Szwecji i tu wiecznie mi zimno. Wg biorezonansu mam boleriozę. Stosuję Twoje zalecenia z posta 13 naturalnych sposobów na boleriozę. Jod bardzo szybko mi się wchłania, robię swoj płyn lugola i zakraplam sporo. Od 4 m-cy już suplementuje z selenem G&G. Może przez jakiś czas go pić?
   Owocek <3

  22. Olgierda 16 grudnia 2017 o 23:56

   Chyba jestem chodzącym przykładem…Hashimoto od lat 20 (a mam 38), temperatura rano od 35,9 do – w porywach -36,4…nie pamiętam,żebym miała gorączkę…lub przy jakimś przeziębieniu więcej niż 37,2.

   1. grzegorzadam 18 grudnia 2017 o 10:24

    Hashimoto od lat 20 (a mam 38), ”

    Kto to stwierdził?

    1. Olgierda 19 grudnia 2017 o 10:37

     Stwierdzili to …lekarze.
     z tego co pamiętam, lekarz rodzinna (przy okazji jakiegoś badania bilansowego na koniec szkoły) skierowała mnie na sprawdzenie poziomu anty TPO,TG oraz USG (i chyba tsh itd.) – bo coś ją zaniepokoiło…(słowo ‚wole’ gdzieś mi świta w pamięci)
     nie odnalazłam teraz tych najstarszych badań,ale wyniki były podwyższone, obraz usg odpowiadał zapaleniu autoimmunologicznemu…(miąższ o obniżonej echogeniczności, tarczyca o niejednorodnej strukturze).
     startowałam z dawki chyba 50, pózniej długo 75, teraz 125..
     i np. w 1999 r. tarczycę miałam o objętości 19,5 ml; a np. w 2014r. – 6,2ml…

     1. grzegorzadam 19 grudnia 2017 o 10:58

      Wszystko stwierdzają lekarze, może z 10% było trafnych, jak tak się temu dokładnie
      przyjrzeć….
      Warto wykonać te testy zawsze:
      http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

      Przy tajemniczych i nieuleczalnych chorobach…

      1. Olgierda 19 grudnia 2017 o 16:29

       dzięki za sugestie ..
       (pytanie-a kiedy mamy pewność że to Hashimoto?)..
       biorąc pod uwagę, że przez taki szmat czasu żaden z lekarzy nawet nie pisnął np. o odpowiedniej diecie..czy o suplementach itd, a skupiali się jedynie na podnoszeniu dawki-to faktycznie mam „pełne ręce roboty”..tylko ruszyć trzeba…a tak mi się nie chce ..(to akurat charakterystyczny dla mnie stan..ciągła apatia)..
       przy okazji -cholesterol całkowity 272, HDL-96, LDL-162..u rodzinnego wzbudziłam popłoch, odmawiając statyn..ale niepokój zasiał…

      2. grzegorzadam 19 grudnia 2017 o 18:54

       cholesterol całkowity 272, HDL-96, LDL-162..u rodzinnego wzbudziłam popłoch,”

       Poziom fizjologiczny, bardzo ładny, u mnie popłoch wzbudza jego popłoch..
       Znajomy, z resztą, zacytuję:

       ”Ja mam 250 i zawsze w takiej sytuacji walę: „No wiem, że nieciekawy ten mój choelsterol, trzeba by podbić tak do 300″‚. I w tym momencie zapada błoga cisza i konsternacja. A potem jakieś postękiwania, typu yyy, no tego…” 🙂

       ”wszyscy powinni wiedzieć, że cholesterol jest nam potrzebny i konieczny, zwłaszcza HDL.
       Przy poziomie HDL powyzej 85 nie ma żadnego ryzyka chorób serca, żadnego! nawet jeśli LDL wtedy osiąga w tłumaczeniu dosłownym „dach”.

       ”Tryptofan cholesterol i niacyna B3 na właściwym poziomie i nie ma żadnych chorób neurodegeneracyjnych”

       Nie wiem kiedy naszych lekarzy tego nauczą, ale raczej nieprędko, bo bzdury o cholesterolu dalej pięknie
       się krzewią w tym środowisku.

     2. grzegorzadam 19 grudnia 2017 o 11:02

      mykoplazma może ”pięknie” roztroić organizm powodując ”autoagresję”, aluminium, rtęć
      może doprowadzić do wszystkich alergii nieuleczalnych, fluor do raka kości i wielu innych.
      Parazytologia leży na łopatkach i kwiczy..

      nikt tego nie bada.. Po co, jak są ”leki”? 🙂

  23. Agnieszka 17 grudnia 2017 o 06:46

   No a co jeśli moja poranna temperatura jest między 36.2-36.8 ale raczej w dolnym przedziale a w górnym przęd samym okresem, a ręce i stopy mam zawsze gorące chyba że przemarzne, ale to rzadkość bo raczej jest mi ciągle ciepło i nie znoszę upałów. A mimo to temp ok 36.26-36.5. Za niska czy ok?

   1. Pepsi Eliot 17 grudnia 2017 o 09:07

    przeczytaj wpis jeszcze raz

    1. Agnieszka 18 grudnia 2017 o 09:46

     Przeczytalam, wiem ze 36,2 jest za niska ale dla czego nie mam problemu z marznieciem i mam zawsze cieple ree i stopy przy nizszej temperaturze?

     1. Pepsi Eliot 18 grudnia 2017 o 09:51

      może jesteś witarianką?

      1. Agnieszka 18 grudnia 2017 o 12:56

       Hehe, ach nie Pepsi, chcialabym, dzieki lekturze Twojego bloga i daze dp tego ale jeszcze daleka droga i wiele rzeczy musi odpasc. poki co mam nadwage, kilka roznych problemow zdrowotnych. choc szejki pije, jem ile moge na surowo, zazywam suplementy od Ciebie )o ile nie zapomne) itd. Jednak Twoja odpowiedz mnie zdziwila – czy Ty tez masz w takim razie nizsza temperature? czy to oznacza ze witarianie maja niska i nie jest to cos zlego jesli rece i stopy sa cieple?

      2. Pepsi Eliot 18 grudnia 2017 o 17:44

       witarianie mogą mieć dużo wyników niższych niż inni, no i jeszcze jakby umknęlo Sircusowi i innym, że długotrwały lekki stan podgorączkowy,37,2 np to niekoniecznie jest objaw zdrowia

  24. antiba 17 grudnia 2017 o 08:43

   Od roku mam praktycznie przez większość czasu temperaturę ok 37,2, do tej pory się martwiłam, że coś się dzieje, bo zawsze miałam 36,6. Czyli, że mam się cieszyć, że jestem gorrącą dziewczyną? 😉

  25. Kasia 17 grudnia 2017 o 11:10

   Pepsi, a co w takim razie myślisz o morsowaniu? Chłop mój morsuje mimo że mu mówię, że to nie jest dobre dla niego i jego RZS. Mam rację?

   1. Pepsi Eliot 17 grudnia 2017 o 11:15

    moim zdaniem nie masz racji

  26. Kasia 17 grudnia 2017 o 11:20

   No to jak to jest, bo nigdy nie pisałaś o morsowaniu o ile pamiętam a czytam uważnie. Jeśli krótko się moczy to nie zdąży wychłodzić organizmu tylko pobudzi organizm do działania i obrony przed świństwami harując się?

   1. Pepsi Eliot 17 grudnia 2017 o 16:43

    to jest trochę tak, jak wskoczenie po saunie do zimnego basenu, całe ciepło ze skóry ucieka do środka, rozgrzewając narządy, dodając energii „dokrwiennej” sercu i inny, narządom. Oczywiście czas tutaj będzie odgrywał decydującą rolę.No i jest to zawsze szok dla ciała, więc należy ciało do tego przyzwyczaić, mieć zdrowe serce

  27. Kasia 17 grudnia 2017 o 11:28

   Pepsi, pewno to gdzies bylo ale zapytam- czy suplementacja jodem nie jest przypadkiem przeciwwskazana w hashi? Wszedzie starsza I kaza odstawic jod. ..nie wiem co robic . Kasia

   1. Pepsi Eliot 17 grudnia 2017 o 16:42

    dlatego zawsze radzę przez skórę

  28. Ann 17 grudnia 2017 o 13:58

   Pepsuniu, a polecisz jakieś rozgrzewające jedzonko i ziółka? Jod suplementuję, ale chyba potrzebuję go wesprzeć jeszcze dietą… Wiem, że imbir dobrze robi, tylko z nim też nie można przesadzić, bo wysusza…

  29. mamypasje 17 grudnia 2017 o 16:05

   z tego co wiem morsowanie pobudza krążenie, jak naprzemienne prysznice, wiec chyba rusza te płyty wewnetrzne:D Ja tez sie wlasnie dowiedzialam ze moje wiecznie ponizej 36 i brak goraczki od lat to nie jest powod do zadowoleni… Jaki jos polecasz pepsi?? Probowalam raz płyn lugola przez skóre ale plame mialam kilka tygodni!

   1. Pepsi Eliot 17 grudnia 2017 o 16:33

    np Kelp BIO G&G, wodorosty etc , tak jak Japonki

    1. meryenn 18 grudnia 2017 o 14:09

     acha, to pewnie dlatego teraz z temptroche lepiej bo od kilku lat jem regularnie spiruline i chlorelle:) i okazjonalnie inne wodorosty.

  30. Ada 17 grudnia 2017 o 16:41

   Hej, czy jest możliwe że po jodzie mam wciąż podwyższoną temperaturę (36,9-37,2)? Miałam długo tak gdy łykałam Kelp, teraz biorę chlorellę. Trochę mnie to niepokoi, choruje na Hashimoto i jest mi ciągle zimno.

  31. Andzia 17 grudnia 2017 o 17:13

   Pepsi, ja nie mogę płynu Lugola przez skórę, ponieważ poparzył mi ją. Chyba, że robiłam coś źle;(. suplementuję chlorellę 10 tabl dziennie i greens&fruits. To powinnam jeszcze brać Kelp?

   1. Pepsi Eliot 17 grudnia 2017 o 18:50

    w chlorelli jest mało jodu, może idź na dobre sushi, albo sobie zrób w domu

  32. amelia 17 grudnia 2017 o 21:10

   Pepsi…jak przyjmować selen?…. Który najlepiej kupować od Ciebie ze sklepu?

   1. Pepsi Eliot 17 grudnia 2017 o 21:44

    selen G&G, nie z cynkiem, czyli w innym czasie, brać razem z witaminą C TiB i E G&G, mniej więcej w tym czasie można brać jod (płyn Lugola kupiony w aptece) przez skórę

  33. giwonka 17 grudnia 2017 o 22:22

   Kurczęęęę, szkoda, że ta kawa w kapsułkach. Tak na nią czekałam… Mam już wypasioną Jurę na ziarno, której nie używam, BO się przemieniam w bioczłowieka… No i stoi se, ekspresu na kapsy nie nabędę, ech.

   1. Carolina 18 grudnia 2017 o 11:41

    Giwonka, bioczłowiek fajne 😁 a jura fajnie wygląda nawet jak tylko stoi😊

   2. Carolina 18 grudnia 2017 o 11:43

    A bio kawę w ziarnie też można przecież kupić.

    1. Pepsi Eliot 2 sierpnia 2018 o 22:54

     ale ta jest i bio i bez kofeiny, a taką już nie tak łatwo kupić

  34. Klara 18 grudnia 2017 o 15:16

   Z tym jodem to nie jest do końca tak że podwyższa temperaturę ciała. Sprawdziłam na sobie. Od 1,5 roku biorę jod w tabletkach 12.5 mg, to co na pewno mogę tu potwierdzić to fakt utraty wagi. I się obawiam że jak sobie więcej tego zapodam to jeszcze bardziej schudnę a nie chcę. (schudłam jakieś 8 kilo i waga się trzyma, przy czym dużo ćwiczę i się pocę więc tez zrzucam co nie co i się tym trochę martwię). Aczkolwiek nie polecam brać jodu w celu schudnięcia. Ja biorę jod bo mam taką potrzebę. A zimno mi jest ciągle, a dobrze się czuję np w Grecji latem w temperaturze 30 stopni, kiedy inni zdychają ja nic nie odczuwam.
   No a tarczyca padła przez głupich lekarzy ot co. I co teraz? Zamienię się w sopel lodowy sama z siebie czy jak?
   Najgorsze jest to że cały świat dookoła mnie nie kuma tego co mi dolega. I proszę nie straszcie tu guzami itp bo ludzie którzy nie maja wpływu na zmianę tej sytuacji niestety zaczną się zadręczać myślami i się jeszcze gorzej porobi z ich zdrowiem.

   1. Pepsi Eliot 18 grudnia 2017 o 17:39

    źle zrozumiałaś wpis, jesli niska temperatura ciała jest związana z niedoczynnością tarczycy, jod może wyciągnąć z choroby, najczęściej z selenem. Ale są też inne powody, że marzniemy, albo mamy niską temperaturę

  35. Ewa 18 grudnia 2017 o 23:24

   temperatura ciała zależy również od pracy wątroby. najniższą jaką zauważyłam to 34,7 – obecnie 35,5 ,płyn lugola stosuję na skórę

  36. Bio pomidore 21 grudnia 2017 o 11:02

   Kiedyś byłam goraca: ) w zimę chodziłam z niezapieta kurtka, byle jaka bluzeczka pod spodem. A teraz mieszkam w uk , nie ma tu mrozów, 10c w zimę normalna temperatura a ja się ubieram w szale,rękawice….
   Moja poranna tem to 36.4 mam niskie ciśnienie Ale ja takie mam od zawsze (moja mama też ma niskie), nie potrzebuje kawy (po kawiemnie telepie). Miałam badanie tarczycy jakiś czas temu i było ok. Zaczęłam stosować jod przez skórę (plama utrzymuje się ok 16h) i selen, zacznę się rozgrzewac ciepłymi ziołami.

   1. grzegorzadam 21 grudnia 2017 o 12:16

    Dodaj niacynę kwas codziennie, kąpiele z solą, sodą, magnezem 2-3x w tygodniu.
    jod trzeba dostarczyć, wit.D, stopniowo wszystko się ureguluje.

  37. beztematusite 21 grudnia 2017 o 14:52

   Peps, jesli bedziecie mieli czas to koniecznie pojedzcie na Monte Argentario, po drodze Orbetello, tzw miasto na wodzie. Piekne widoki na tym polwyspie Argentario. I polecam tez Sant’Antimo.

  38. derylldg 21 grudnia 2017 o 15:59

   Witam obserwuję u siebie również spadek temp przychodząc z dworu przy -2 moje czoło pokazuje 34stopnie ale mam zimne ciepłe ręce na przemian ze spoconymi po 10min w domu 36,4 , trochę spadła waga , problemy czasem ze snem , drętwienie palców nocą , rozdrażnienie , rozkojarzenie , ból w plecach w lędźwiach , strzelające stawy .
   wyniki robiłem według lekarza wszystko oki jak zawsze , macie jakieś pomysły ?

  39. Monika 23 grudnia 2017 o 10:09

   Pepsi, a jak przyjmować jod, kiedy już od lat nie jem mięsa i ryb?
   Chyba zdiagnozowalam sobie niedoczynność tarczycy, bo mam takie objawy…
   Ciągle zmęczona, ciągle niedobór żelaza, zimno, niskie ciśnienie (w porywach nerwicowych stanów 60/90), apatia (mimo mojego temperamentu), brak siły na sport (wcześniej trenowałam 3 razy tyg.), niesamowita utrata włosów!!!…
   Mój lekarz-homeopata próbuje przeprogramowac mój system podświadomości kuleczkami homeopatycznymi i obecnie przyjmuję Gelsemium C 200…
   Jestem zrozpaczona moim obecnym stanem, bo ogromnie wpływa na jakość życia i aż często mi się odechciewa dalej walczyć….

   1. Pepsi Eliot 23 grudnia 2017 o 11:37

    Kochana nie rozpaczaj, i z niczym nie walcz, tylko ciesz się, bo to owszem wyzwanie, ale nie jakaś rzadkość, tylko popularne niedomaganie, na którą masz masę narzędzi http://www.pepsieliot.com/a-tsh-sie-przejmowac-wahaniami-gore/
    Zbadaj 25(OH)D, TSH, pozostałe hormony tarczycy, przeciwciała tarczycowe i USG tarczycy , z wynikami do mnie
    <3

    1. Monika 9 stycznia 2018 o 18:33

     Pepsilino kochana, otrzymałam dzisiaj badania krwi. Wszystko w normie, nawet żelazo i feritin, co mnie zdziwiło, bo ciągle mam niedobór. Ale widocznie pomogło codzienne picie tego minerału…
     Tarczyca też w normie. Jedyne co, to bardzo niski cukier, ale na to niby nic nie poradzę, bo taki mam system…
     Ja nadal wciąż potwornie się czuję, bez sił na sport, bieganie, czy rolki, bo po kilku minutą padam niczym mucha… dodatkowo pada mi psycha, wszystko się wali i gdyby nie moje dziecko, skoczylabym z mostu, tak mnie wszystko sukcesywnie wykończylo to życie….
     Błagam, pomóż mi jakoś, bo inaczej po prostu zwariuje….

     1. Pepsi Eliot 9 stycznia 2018 o 20:35

      jest jakiś konkretny powód tej depresji? czy po prostu masz takie skłonności?

      1. Monika 9 stycznia 2018 o 20:59

       Z natury zawsze optymistką byłam, wywalczylam sobie ten status, po ciężkim dzieciństwie pełnym przemocy, ojca-alkoholika, wykorzystywaniu seksualnym i braku miłości.
       Nauczyłam się być samowystarczajaca, poniekąd jednak wiem, że cierpię na chroniczny brak miłości… codzienność mnie dobija, ludzka podłość jest dla mnie nie do zniesienia – empatka…

      2. Monika 18 stycznia 2018 o 08:37

       Pepsi, dziś spojrzalam jeszcze raz na moje wyniki krwi i tak pomyślałam, że skonsultuje to z Tobą….ten TSH nie daje mi spokoju, bo koleżanka, która ma Hasimoto, mówiła mi, że ta wartość ma być jak najwyższa, a ja mam 1,21 przy czym norma jest 0,27-4,2. Mój homeopata twierdzi, że ok.
       Ja niestety jestem ostatnio tak wykończona wszystkim, że zaczęłam brać citalopram, żeby się podbudowac. Dodatkowo kompleks wit. B, spiruline i, chlorelle… zdycham po tym citalu, ale obecnie nie widzę innej możliwości, by stanąć na nogach…szlag trafił mój związek z planami na stworzenie rodziny, żyję z dnia na dzień i wszystko takie szare i bez sensu….do tego mam 13-latke w domu, która też daje czasem mi popalić i stresująca pracę…
       Ogólnie to chce mi się (ładnie mówiąc) wymiotować życiem…

      3. Pepsi Eliot 18 stycznia 2018 o 08:45

       Koleżanka się myli. przy Hashimoto masz podwyższone przeciwciała tarczycowe, gdyż jest to choroba autoimmunologiczna. Masz podwyższone? Robiłaś USG tarczycy?

       Kochana suple owszem coś tam podreperują, ale przyszedł czas, żeby te problemy zaczęły Cie budzić. To nie jest życie. To co przeżywasz to tylko impuls do zmiany, za co owszem należy okazać wdzięczność, ale nie siedzieć w tym. Love

      4. Monika 18 stycznia 2018 o 09:59

       Lekarz tych badań nie robił, bo twierdził, że TSH wszystko wykaże i że jak ono będzie nie w porządku, będzie badał szczegolniej.
       Budzić?
       Ja się przebudzilam 8 lat temu i szłam ta drogą….mam wrażenie, że teraz znów zasypiam i coraz nieświadomiej żyję…nie wiem, co się dzieje…to bardzo dziwne…

      5. Pepsi Eliot 18 stycznia 2018 o 10:00

       zrób je na własną rękę, to konieczność moim zdaniem

     2. grzegorzadam 10 stycznia 2018 o 10:42
    1. Klaudia 26 grudnia 2017 o 19:09

     Grzegorzu, Pepsi

     Czy wiecie coś o termometrach cieczowych wypełnionych galistanem?
     Potrzebuje dobrego termometru, a rtęciowy jest niedostępny.

     1. grzegorzadam 27 grudnia 2017 o 09:57

      Na OLX kupiosz rtęciowy za parę groszy.
      Miałem gdzieś taki, zaginął w akcji.

  40. Monika 26 grudnia 2017 o 22:44

   Pepsi, czy te skróty badań są ogólnojezyczno-znaczne? 😉
   Bo żyje mi się od stu lat na obczyźnie i nie wiem, czy niemecki homeopata zajarzy, o co Moniczce chodzi, jak mu wyjadzie z listą koncertu życzeń przed oddaniem jej ciemnoczerwonego eliksiru życia….

  41. Haidi78 21 maja 2018 o 14:18

   Moja mama 69 lat ma od ponad tygodnia,jak nie dluzej 36 stopni, dzis 35.7. Ostatnio bladosc skory, dzis szara twarz. Oslabienie mega, a puls,cisnienie ok. Nie odczuwa drastycznie, ze za cieplo/zimno. Ostatnio troche obnizone krwinki czerwone. Jutro lecimy na badania krwi. Jakies pomysly…?

   1. Pepsi Eliot 21 maja 2018 o 15:29
  42. Haidi78 25 maja 2018 o 22:24

   Dziekuje za szybka odpowiedz, badania ok, byc moze jakis wirus u nas w stadzie domowym, bo wszyscy sie dziwnie czujemy, chyba cos w powietrzu, bo wiecej ludzi sie dziwnie czuje tez i wyniki ok, czekamy jeszcze na spotk. z nasza Dr naturopata, dla pewności, gdyz na urlopie jest…buziam 😘

  43. adrian71 30 maja 2018 o 18:55

   Witam, mam pytanie dotyczące właśnie temperatury ciała moja jest cały czas podwyższona 37,2 i utrzymuje się tak już chyba miesiąc. Zaznaczę, że zrobiłem morfologię OB i CRP w normie nie ma żądnych odchyleń, które wskazywały by na jakiś stan zapalny w organizmie. Pepsi czy masz jakiś pomysł co może być tego powodem albo jakie badanie wykonać?

   1. Pepsi Eliot 31 maja 2018 o 00:02

    masz jakieś inne objawy?

  44. adrian71 4 czerwca 2018 o 13:35

   Jestem strasznym nerwusem, ale czy to może być powodem podwyższonej temperatury? Jakiś szczególnych innych objawów nie zauważyłem

   1. Pepsi Eliot 4 czerwca 2018 o 13:39

    gruźlica

  45. Julka 2 sierpnia 2018 o 12:30

   Bardzo proszę o odpowiedz. Wszyscy tu piszą że przy obniżonej temp żle znoszą zimno. A ja żle znoszę ciepło.Jak na dworzy temp jest powyżej 26 st to najchęniej nie wychodzę i siedzę przy wiatraku albo klimatorze. Mam hasimoto temp ciała 35,6- 35,9. Zimą nawet noszę pod kurtką krótki rękaw bo jak wejdę do sklepu urzędu to zaraz mi gorąco i duszno. Jakby to nie było dośc wykańczające od roku weszłam w stan menopauzy i doszły uderzenia gorąca i poty. Robi mi się słabo jak jest za ciepło na dworzu lub jestem w ciepłym zle wentylowanym pomieszczeniu. Na szczęście pracuję w domu bo jakbym miała w te upały gdzieś jeżdzić tramwajem czy stać na przystankach to chyba bym umarła…. Mam 47 lat od ok 17 lat tak żle znoszę wysokie temp. Mam nadcisnienie ,leczone .

   1. Pepsi Eliot 2 sierpnia 2018 o 13:04

    masz zmęczone nadnercza, co bierzesz na Hashimoto? robiłąś test sody na zakwaszenie żołądka? jaki masz poziom 25(OH)D? Leczysz nadciśnienie chemikaliem?! Znajdujesz niestrawione cząstki pokarmu w kale?

  46. Julka 2 sierpnia 2018 o 16:17

   Biorę Letrox 125mg. Na nadciśnienie 200/150 które zdiagnozowano przypadkiem jak trafiłam do szpitala z ostrym zapaleniem woreczka żółciowego (wycięli) biorę nebilet i amlozek po 5 mg raz dziennie. wit d mam obniżoną leki od lekarza tylko minimalnie zwiększały jej poziom więc teraz zaczęlam brać ….Teraz jeszcze nie badałam w lutym była 23,8, małam też sporo poniżej normy wit b12 też nie chciała wzrosnąc dopiero jak zaczełam brać … razem z probiotykiem to jest w normie ale nadal biorę bo nie osiągnęla średniej normy. Cząstki w pokarmie czasami zależy co zjem. Miałam robioną kolonoskopię ale nie przesłam jej do końca bo sonda nie chciała przejść pierwszego zakrętu (mam powtórzyć w narkozie ale się boję i odwlekam) W trakcie lekarka mówiła że mam straszne uchyłki jak na mój wiek. Zakupiłam L glutaminę i chyba jest lepiej bo baparcia ustąpiły prawie całkowicie (wypróżniałam się co 4 dni a czasem bez lewatywy się nie obeszło) Dzięki czytaniu twojego forum ta l glutamina 🙂 Biorę siarkę, chlorelle, wit c zrobiłam kalibrację i pijam ok co 3 dni rozpuszczoną w butelce z mineralką ok 3000mg, poza tym omega 3 ,od tygodnia pektyny jabłkowe, wit d i wit b12 i wit K2 codziennie zawsze z d3 , Miałam homocysteinę 15 więc była też b6 i kwas foliowy ale zbadałam tą b6 nie wiem czemu chyba intuicja i była sporo podwyższona więc odstawiłam i została tylko b12 której mam teraz 286 , a homocysteine obniżyłam do 6,38.
   Ostatnie wyniki hematokryt 49 norma do 47 więc trochę podwyższony ,obniżone mPV od dawna na poziomie 8,5 norma od 9,4. i ostatnio minimalnie podwyższone monocyty 0,81 norma do 0.80 i ezynocyty 0,45 przy normie do 0.4. A i od dawna mam minimalnie podwyższony magnez choć go nie suplementuję ,lekarz powiedział że to bez znaczenia 2,58 norma 1,58-2.55.
   Często mam swędziawki 🙂 Tak nazywam napadowe sędzenie skóry głównie dłoni i nóg wtedy fenistil bo idzie zwariować. Tak 2 razy w tyg czasem rzadziej. Myślałam o robalach ale z kału nic nie wyszło więc wykosztowałam się na kilka badań z krwi na przeciwciała ponieważ wyniki były podwyższone trochę poszłam do profesora z instytutu med morskiej i trop, ponoć specjalistę od robaczków ale on powiedziała że przy hashimoto która jest z autoimunoagresji to zawsze będe miała wyniki takie podwyższone i mam zbadac kał jeszcze kilka razy jak chcę się upewnić….. patrzył jak na wariatkę 🙂
   Ogólnie nie czuję się dobrze a wszystko zwalane jest na meno a ponieważ nie mogę brać terapi zastępczej to lek wzrusza ramionami.

   1. Pepsi Eliot 2 sierpnia 2018 o 18:18

    Na marginesie, kupujesz suple w naszym sklepie?

  47. Julka 2 sierpnia 2018 o 16:46

   Zapomniałm odpisać na test sody…tak robiłam mam oczywiście niedokwasotę i czete zgagi i za twoją radą pijam ocet jabłkowy rozcieńczony z wodą ,czasami pobolewa mnie przełyk po nim więc bardziej rozcieńczam albo pijam wodę z dużą ilością cytryny. po betainie piecze mnie żoładek więc nie biorę. Zgagi są o wiele żadsze. Robiłam też ph krwi i moczu i tak krew 7.416 ,mocz 5 , To chyba trochę dziwne że taka rozbierznosć .Picie zgaszonej sody podnosi ph moczu do 6,5 ale dwa dni bez sody i wraca do 5 lub 5,5

   1. Pepsi Eliot 2 sierpnia 2018 o 18:15

    wcale nie dziwne, przecież ciało zrobi wszystko, aby wynik zakwaszenia krwi był lekko zasadowy, natomiast pozostałe płyny ustrojowe już nie są priorytetami, podobnie będzie z magnezem w krwi, zwykle będzie w normie, natomiast w komórkach mogą (i zwykle są) braki. Bardzo ważne jest aby limfa miała pH zasadowe. Zwykle ma to też związek z pH moczu, rano na czczo może być lekki kwas, ale już około południa 7,5-8,5

   2. Tako 2 sierpnia 2018 o 23:28

    Jeśli soda ci pomaga, to pij dłużej niż dwa dni. Tylko od czasu do czasu rób przerwy lub zaprzestań na dłuższy czas, jeśli ph się już unormuje (a to ponoć długotrwały proces). Prawidłowe ph to dobre wchłanianie twoich suplementów i gwarancja zdrowienia. Jeśli chodzi o temperaturę ciała, to Pepsi pisała kiedyś, że nawet jak organizm nie czuje chłodu (zimne nogi, ręce) to zbyt zimno może być organom w środku ciała. Ja też taką niską temperaturę miewałam i czasami teraz też jeszcze mam. Pepsi radziła brać pieprz cayenne i cynamon (dodaję do koktajli czasami). Magnezem się nasyć. Nie patrzyłabym na wyniki, ze magnez niby w normie lub delikatnie powyzej. Witamina D3 +K2MK7 (a ją suplementujesz) potrzebuje magnezu. Poziom witaminy D3 jest istotny. Ma być wysoki. Organizm sam się będzie wówczas leczył. A na wszelkie dolegliwości skórne (czy bóle mięśni, nóg, stóp, na żylaki) olej kokosowy + okłady z rozcieńczonego 50% lub 70% DMSO (czysta skóra, dobra woda i wacik/gaza, a potem bandaż, czy plaster). Sprawdź, jak twoj organizm na to reaguje. U mnie przy kilkuletnim stanie zapalnym stopy na początku DMSO nie dawało rady, nawet miałam wrażenie, że jest ciut gorzej, ale po kilku okładach przeszło zupełnie). Teraz już DMSO zajmuje czołowe miejsce w mojej apteczce. Boli mnie oko – rozcieńczam i wkrapiam, boli ząb – okład, jest jakaś krostka, która nie chce miesiącami zniknąć- DMSO.

  48. Taliju 2 sierpnia 2018 o 20:18

   Nie, Pepsi nie zaopatruję się u was w sklepie.Twoje forum znalazłam dwa miesiące temu a zakupy suplementów od niedawna inne niż aptekowe i jest to …. Ale już przegladałam waszą ofertę i jak wykończę moje zapasy mam zamiar zaopatrywać się w waszym sklepie 🙂
   To co mi radzisz ? Pić gaszoną sodę czy nie przy moim ph krwi ? Jakie badania zrobić ?

   1. Pepsi Eliot 2 sierpnia 2018 o 22:56

    Prawidłowy wynik pH dla krwi tętniczej to wynik z przedziału 7,35-7,45. Dla krwi żylnej norma wynosi 7,32-7,42, więc jesteś w normie. Natomiast pH moczu rano na czczo powinnaś mieć wyżej.

  49. janeczek 15 września 2018 o 01:59

   Możę mądra Pepsi i Grzegorz zasugerują co mi może być:/
   – Niska Temperatura ciała 35,6 od przynajmniej kilku m-cy, w nocy bywa zimno w nogi, nawet pod kołdrą.
   – chudne, w 3 lata z 90 na 70 /40 lat, 185cm, dieta bezglut, zero cukru, zero mleka, gł. jem kasze, jajka, owoce, trochę warzyw, sporo soków 100%
   – tetno 60 w spoczynku najczesciej (nie za niskie?) , choć w nocy ostatnio nawet 55-58 bywa /mało ruchu głownie komp, pół godz spacer/
   – szumy uszne pulsujące jak tętno od pół roku, ale nasilają się ostatnio. Dokuczają w nocy, potrafią wybudzić. Sól i tłuste je wzmaga. Od soli/ orzeszki, a potem popcorny/ się zaczęły problemy pare m-cy temu, bo w nocy tętno dostałem 120 przez kilka dni, potem Magnez to uspokoił.
   **Homocysteina 14,88 (norma 60 /norma>60 /
   TSH 3,45 ( 0,27-4,20) **
   B12 – 279 (197-771), B9 kw fol-8,0 (4-26), Bilirubina 1,02 (<1,2), Wapń -9,89 (8,6-10,0), OB-7 (2-8), AIAT-31, AspAT-26, Sód-140 (136-145)
   cholesterol, krwinki, Wit, D, magnez, żelazo, potas, chlorki, hemoglobina, hematokryt – w normie.
   – usg brzucha(trzustka, nerki, wątroba)-ok, mocz-ok, serce-ekg, usg- ok

   – Po piwie, słodyczach, czekoladzie gorącej rosło mi tetno wieczorem, żyła na skroni, dlatego ich nie jem 2 lata. Jak jade autobusem, to często osłabienie czuje po oczach.
   – 3 lata temu dziwne, b. cieżkie zatrucie piwem na sylwestra / przez m-c (oleiste biegunki-coś tam jakby zgniło, tetno wysokie 120, kołatanie dudnienie serca b. często mocne, mega osłabienie pod omdlenia, przez m-c w łóżku, drętwienia rąk, opadanie głowy (jakby wyłączyło układ nerwowy), nogi z waty, bóle miesni, w klatce bóle, przepływająca z trudem krew przez żyły (od tego mi drętwiały ręce- za gęsta, zakwaszona krew?) (myslałem, ze bede miał zawał kilka razy, ale ekg nic nie wykazywało)
   stawiałem na trzustkę, bo czasem jak piłem, mnie lekko pobolewała lewa strona żeber
   kardiolog- serce ok, usg brzucha(trzustka, nerki, wątroba)-ok, mocz-ok
   Co radzicie ?
   Tarczyca ? ale TSH 3,45 (dobadać?), Cukier (-glukoza) ? Nerki ?(-po soli tętno, częstomocz, czasem coś z pęcherzem było, czasem ból jąder/pachwiny, czasem dolna cześć pleców), moze być coś od trzustki ?
   Robiłem badanie kropki krwi i rezonans w ręce na szybko – podobno wątroba mocno słaba, nerki, hormony, nadnercza i jelito nieszczelne i pasożyty (ale zero konkretów),
   a przecież wyniki badań wątrobowe i nerkowe dobre i usg ok.
   Poradźcie, zasugerujcie coś, Mądre WaćPany/nny 🙂

   1. janeczek 15 września 2018 o 02:16

    uzupełnienie: Wit D25 – 35,9 (za niska?), kreatynina w krwi na granicy 1,17 (norma 0,67-1,17), eGFR wgMDRD >60 (norma>60) (przy homocysteinie pomyłkowo tę normę wpisałem), żelazo 114(33-193), ale z krwi podobno niemiarodajne.
    Zastanawia:
    Homocysteina 14,88 / Amylaza 122 (norma 28-100)/ Wit. D-35,9 / TSH-3,45 / Glukoza- 100
    niska temp 35,6, niskie tetno 58-60, źle się czuje po piwie, kawie, słodyczach, teraz muszę uważać na sól. niby w miarę zdrowo się odżywiam od 2 lat, a organizm nadal chory …..

    1. Pepsi Eliot 15 września 2018 o 08:47

     masz niedoczynność tarczycy, brakuje Ci B12, kwasu foliowego i B6. Masz też zmęczone nadnercza.
     Zalecania suplementacja

     Przed śniadaniem:

     Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
     https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/
     do 2 szklanki z magnezem bierzesz 1 B6 G&G i 1 kwas foliowy G&G i popijasz te kapsułki szklanką z magnezem.

     Do śniadania:

     1 cynk do śniadania wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31 

     cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

     Bierz 200 mcg selenu dziennie, 
     czyli 1 kapsułkę  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

     Po śniadaniu:

     Bierz D3 w protokole z K2
     Bierz 2 tabletki D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html, oraz 4 tabletki D3 TiB do połykania, na 5 dni przed badaniem za 2 miesiące odstaw suplementy z D3 i greens& Fruits TiB.
     po śniadaniu bierz też 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html , ale zamiast tego możesz do 4 szklanki (tych sprzed śniadania) z kuracji 4 szklanek dodać jeszcze kopiatą łyżkę stołową Hemp Protein This is BIO https://thisisbio.pl/konopie-hemp/138-hemp-protein-100-organic-210g-this-is-bio-5905344040215.html

     Popołudniu:

     Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
     i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

     KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)

     kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:

     Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
     Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

     Jod
     Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
     Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

     i/albo Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
     dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki.

     Bierz probiotyki
     https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2
     Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tam powinnaś brać magnez.
     Magnez
     MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
     np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

     Bierz chlorellę, albo stosuj terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
     Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

     Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

     Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku
     WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
     Czasy „odbicia”:
     Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
     Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
     Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
     Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
     Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
     Co robić więc?
     PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
     Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

    2. grzegorzadam 28 września 2018 o 21:57

     eraz muszę uważać na sól”

     dlaczego?

     1. janeczek 29 września 2018 o 13:06

      4 M-CE TEMU INCYDENT Z SOLĄ
      (i od tego czasu jest problem, po solonych potrawach – rosło tętno)
      Przyczyny, lubiłeś jeść codziennie na noc kukurydziane chrupki orzechowe- są mocno solone, ok 2g paczka. Potem kupilem orzeszki solone i jadłem przez kilka dni i pojawił się problem, a później od solonego popcornu (gdy wykluczyłem orzeszki z diety)- przez tydzień w nocy budziło mnie tetno 110-120 przez kilka godzin, nie dało się go zbić nerwosolami i miętą.kilka razy ekg nic nie wykazało, usg serca też ok. dopiero Magnez to uspokoił. do tego był częstomocz w nocy i jakby zapalenie pecherza (nerki?). zacząłem unikać od tego czasu soli, bo za każdym razem powodowała w nocy podniesienie tetna (ciśnienia nie), co nie zjadłem, nawet mięso solone, czy zupe pomidorową, albo chińszczyznę najgorzej, bo przez 3 dni miałem kilka razy tetno podniesione 80-100 (pomimo brania magnezu), na szczeście już nie tak wysoko i nie cały czas.
      Podejrzewałem spadek potasu od nadmiaru soli, ale po asparginie (mg + potas) przez godzine miałem pikawe/serce waliło/, jem kilka bananów dziennie/, wiec albo sam lek, albo potas mam ok. Może coś z wapniem ? jakieś zwapnienie tkanek czy naczyń czy coś. homocysteina 15 też coś mówi, a badana 3 m-ce po przestaniu solenia.szumy się pojawiły w uszach też. Na środku mostku zawsze miałem taką białą skórę łuszczącą się, zwapnienie jakieś może ?
      Co z tą solą ?

   2. Pepsi Eliot 15 września 2018 o 08:48

    na wszelki wypadek zbadaj też przeciwciała tarczycowe i USG tarczycy

    1. janeczek 15 września 2018 o 16:30

     O jaaaaaaaa, dziękuję Pepsi za rady:))))
     ale to fajne uczucie, jak widzisz, że sama SuperPepsi:)idolka odpowiedziała, człowiek momentalnie zdrowieje, bo wie, że trafił w dobre ręce i dostanie dobre rady i nadany właściwy kierunek:)
     Poza tym jak się śledzi wszystkie wpisy, przeczytało z 500 artykułów, to radość z kontaktu tym większa:)

     Tarczycę zbadam w 1 kolejności – też mi objawy tu mocno podchodzą.
     Wszystko do Terapii 4 szklanek już mam zakupione, czekają na półce na wystartowanie:)
     Po zbadaniu tarczycy biorę się do Twoich zaleceń, trzeba kompleksowo zregenerować cały organizm:)
     Ta terapia 4 szklanek jest genialnie opracowana, podobnie jak mega pomocna jest lista badań podstawowych- te 2 rzeczy najczęściej polecam znajomym i na forach:), a dzięki tej liście sam wystartowałem z badaniami. Idę jeszcze wyciągnąć najcięższą książkę jaką mam w domu, czyli ‚Leczenie zdrową dietą’, doczytam sobie:)

     PS.
     Pytanko tylko malutkie o =JOD=,
     cała reszta jest dla mnie zrozumiała, jako dziecko zatrułem się tym, co podawali w szkołach po Czarnobylu, więc nie wiem, czy mogę to brać, może coś wiesz? czy uważać raczej z jodem ?

     PS2.
     Są 2 osoby, których zdrowotne rady najbardziej sobie cenię na dzień dzisiejszy, a dużo czytam.
     To Pepsi i Tombak, zwłaszcza za książkę „Droga do zdrowia”.
     Fajnie, że są tacy ludzie. Bez Waszej wiedzy i wielu innych byłoby ciężko, a człowiek by tylko marniał z roku na rok nie wiedząc co mu jest i jakie są prawdziwe przyczyny, bo na lekarzy coraz mniej można liczyć. Odjechali za bardzo od ludzi i głównego celu ich pracy. Zobojętniali.
     Pisz jak najwięcej:)Fajnie piszesz, masz nietypowy, ale przez to uroczy styl, a przy artykule o kupach, wczoraj czytałem kolejny raz, to parskałem co rusz:DDDD
     WszystkiegoSuperowego,Peps:))))

     1. Pepsi Eliot 15 września 2018 o 17:45

      nie bierz płynu Lugola doustnie, możesz zrobić plamę na ręce, albo wziąć Kelp This is BIO, pół łyżeczki do 4 szklanki, bardzo mało alergizująca substancja

      1. janeczek 16 września 2018 o 22:53

       dzięki:)

      2. janeczek 25 września 2018 o 11:16

       [update: mam badania tarczycowe i nadnercza, wcześniej tylko TSH 3,5 i objawy:zimno, temp 35,6 tętno 55-60, szumy uszne, D3-36,
       — Tarczyca:
       (TSH) 3.910 _ / 0.270 – 4.200 /
       (FT4) 17.6 _ /12.0 – 22.0 /
       (FT3) 5.26 / 3.1 – 6.8 /
       anty – TPO 17 _ / NORMA < 34 /
       anty – TG < 10 / NORMA < 115 /
       — Nadnercza:
       Kortyzol w surowicy **** 20.6 ! / norma 6.02 – 18.40 /
       Hormon tyreotropowy (TSH) 3.910 / 0.270 – 4.200 /
       — Ferrytyna w surowicy 167.5 / 30 – 400 / ]
       ———————–
       no i nie jem od 2 lat glutenu, mleka, cukru zero, bo się po nich gorzej czułem

       Czy to Niedoczynność, nie jednak nie ? może hashi ? bo nie wiem, czy brać Lugola, czy nie, ewentualnie jak się upewnić ?
       Co sądzisz MondraPepsi:) ?

      3. Pepsi Eliot 25 września 2018 o 11:54

       że to niedoczynność bez Hashi i zaraz będą zmęczone nadnercza,
       Przed śniadaniem:
       Zaczynasz dzień od oczyszczająco/odżywiającej kuracji 4 szklanek 
       https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/

       Do śniadania:
       1 Greens & Fruits TiB
       1 cynk do śniadania wraz z 1 tabletką Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31 

       cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę i/albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

       Po śniadaniu:
       Bierz D3 w protokole z K2
       Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom 60- 80, a w uzasadnionych przypadkach, jeszcze wyżej). 
       Zanim nie poznasz wyników, należy przyjmować 2 tabletki D3+K2 TiB do ssania https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib-5905344040154.html
       i 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html , ale zamiast tego możesz do 4 szklanki (tych sprzed śniadania) z kuracji 4 szklanek dodać jeszcze kopiatą łyżkę Hemp Protein This is BIO https://thisisbio.pl/konopie-hemp/138-hemp-protein-100-organic-210g-this-is-bio-5905344040215.html

       Popołudniu:

       Bierz 200 mcg selenu dziennie, 
       czyli 1 kapsułkę  https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20

       Selen (nie łącz wyizolowanego selenu z cynkiem, bo też są antagonistami, co jest dziwne, bo w naturze występują często razem w pokarmach, ale natura rządzi się innymi prawami), ale bierz go z 1 naturalną witaminą E G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna
       i 1 C 1000+ TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html, np. około godziny 17.

       KALIBRACJA (wykonujesz ją w razie nasilenia stanów zapalnych nie częściej niż 1 raz w miesiącu)
       kalibracja kwasem askorbinowym https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html, na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:

       Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
       Następnie należy przyjmować codziennie ok. 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, lub 1 Witamina C 1000 + TiB

       Jod
       Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
       Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o średnicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)
       albo tadziłabym Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html?search_query=kelp&results=5
       dodajesz pół łyżeczki do 4 szklanki w kuracji 4 szklanek

       Bierz probiotyki
       https://thisisbio.pl/trawienie/3522-probio-forte-60kaps-amix–8594060004983.html?search_query=probiotyki&results=2
       Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinieneś brać magnez.
       Magnez
       MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
       np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody z cytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html

       Bierz chlorellę, albo stosuj właśnie terapię 4 szklanek, tam w 4 są algi
       Terapia oczyszczająca i odżywiająca 4 szklanek. https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/ Jeśli nie brałaś nigdy alg, do 4 szklanki zacznij 4 greens This is BIO brać od 1/4łyżeczki i sukcesywnie zwiększaj o 1/4 łyżeczki. Jeśli nie masz  bio zielonych liści, do 4 szklanki dodawaj Kale(jarmuż ) This is BIO, lub szpinak This is BIO. 

       Nie denerwuj się byle czym, rozważ jakieś suplementy na nadnercza, dlatego na już zalecam kurację do śniadania 1 Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib-5905344040000.html zawierający bardzo dużo minerałów i witamin, w tym z grupy B., co już zaleciłam na początku.

       Usprawnij pracę jelit, zero wzdęć (pozbądź się dysbiozy – ssij olej kokosowy i przeciekania jelit) – zakwaś żołądek, poniżej prosty test na ilość kwasu w żołądku
       WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
       Czasy „odbicia”:
       Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
       Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
       Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
       Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
       Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
       Co robić więc?
       PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
       Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit. Nie dopuść do tego, bo skutkiem tego rzeczywiście mogą być choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto.

      4. janeczek 25 września 2018 o 12:03

       pięknie podziękować:)

  50. Piotr 25 września 2018 o 00:23

   Czesć, u mnie dziś pod obiema pachami 35,4 w buzi 35,9 a w d 36,2 . Jakoś zle się nie czuje . Narzekam jedynie na ciut za rzadkie stolce. No i może lekkie zobojętnienie. Od czego zacząć bo z tego co wyczytałem to jest sie czym martwić. Pozdrawiam

   1. Pepsi Eliot 25 września 2018 o 00:37

    Nie martw się, napij się ciepłej zielonej herbatki i idź spać, jest bardzo późno.Jutro pogadamy. pzdr2

    1. Piotr 1 października 2018 o 17:27

     Hej, i jak masz jakieś wskazówki dla mnie ?

     1. Pepsi Eliot 1 października 2018 o 18:08

      co do temperatury ciała?

      1. Piotr 1 października 2018 o 23:52

       Si Pepsi

      2. Pepsi Eliot 2 października 2018 o 08:43

       uprawiasz teraz jakiś sport?

      3. Piotr 2 października 2018 o 11:17

       od środy 25.09 do soboty zrobiłem okolo 100 km na nogach i rowerem w Pieninach
       Regularnie żadnego nie uprawiam ale jestem wysportowany w miarę. 75 kg przy 175cm i 39 latach 🙂

      4. Pepsi Eliot 2 października 2018 o 13:49

       bardzo dobrze, masz codziennie robić coś typu marsz, lub bieg.

      5. Piotr 2 października 2018 o 15:23

       tylko co z tą temperaturą 🙂 ? martwić się ?

      6. Pepsi Eliot 2 października 2018 o 19:04

       masz niedoczynność tarczycy? w ogóle się nie martw niczym

      7. Piotr 3 października 2018 o 12:26

       Czyli sobie zbadać TSH (tyreotropina) ? T3 i T4 też pod razu ?

      8. Pepsi Eliot 3 października 2018 o 12:58

       zbadaj całe hormony plus przeciwciała tarczycowe

      9. Piotr 3 października 2018 o 16:14

       Czyli wszystko TSH, T3, T4, FT3, FT4, anty-TPO, anty-TG ?

      10. Pepsi Eliot 3 października 2018 o 17:59

       T3 i T4 nie musisz

  Dodaj komentarz