logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 219 367
188 online
32 888 VIPy
Reklama

MACA This is BIO
pomoże zlikwidować
również tę sytuację

Twoja energia i równowaga
hormonalna

 

 

 

 

 

 

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Prawdopodobnie norma spożycia jodu jest zaniżona trzydziestokrotnie!

cimg0313

JOD

Jem dużo wodorostów nori i to codziennie, dlatego tym bardziej zdziwił mnie napis na pewnym opakowaniu wodorostów, aby nie przekraczać dziennie zalecanej dawki (zdaje się) 4 płatków.

Ponieważ często przekraczam dzienną dawkę poczułam się trochę nieswojo, a dwa, że owszem ludzie uczuleni na jod, a także (niekiedy) chorzy na Hashimoto, owszem powinni na jod naturalny uważać.

Ale nie pisze się przecież na mleku zawierającym tylko mleko: uwaga alergicy możecie tego nie strawić, albo na chlebie, uważajcie, bo jak macie nietolerancję to przegwizdane.

Owszem na jogurtach bywa wzmianka, że chorzy na fenyloketonurię nie powinni ich jeść, ale nie ze względu na naturalny składnik jogurtu, tylko na zawarty w nim aspartam, to samo się tyczy czekolady, która może zawierać śladowe ilości mocnego alergenu, jakim są na przykład orzeszki ziemne. Jednak nikt nie ostrzega banderolą przed przedawkowaniem cynku, czy miedzi zawartych w naturalnym kakao.

Okazało się, że zalecana w Polsce dzienna dawka to 0,15 mg jodu na dobę.

W różnych krajach określone są różne dawki maksymalne, ale generalnie w granicach od 0,5 do 1 mg na dobę.

Natomiast dieta przeciętnego Japończyka zawiera około 5 mg jodu (same wodorosty to 1,5-3 mg jodu dziennie), czyli prawie stokrotnie (100!sic!) przekracza zalecaną dzienną dawkę dla Europejczyka.

nori i Jap
Jednoczesnie w Japonii jest o wiele wiele niższy procent schorzeń tarczycy i dużo dużo niższa zachorowalność na nowotwory, które wiążą się z niedoborem jodu, takie jak rak piersi, jajników i rak prostaty.

A w samym tylko Kioto jest więcej stulatków niż w całych Stanach Zjednoczonych

GDY przyjrzymy się dostępnym badaniom medycznym i epidemiologicznym, gdzie ustala się zalecaną dawkę minimalną i maksymalną jodu, a następnie bada występowanie schorzeń jodozależnych właśnie w zależności od spożycia jodu w danym kraju, a do chorób tych zaliczamy między innymi, tak jak wspomniałam rak piersi i rak prostaty, to teoretycznie więc, kraje z wysokim spożyciem jodu powinny mieć niższą zachorowalność na te nowotwory.

„Wyszukałem dwa kraje z w miarę upublicznionymi danymi i kontrastowo różnym spożyciem tegoż pierwiastka. Szczęka mi opadła, gdy dowiedziałem się, jakie jest średnie spożycie jodu w Japonii. Wynosi ono – uwaga uwaga – 14 mg, czyli STO RAZY WIĘCEJ niż zalecane średnie spożycie. Jednocześnie jest to spożycie przekraczające dawkę uznaną za bezpieczną 14 albo 28 razy.

Jaki to ma wpływ na zdrowie? 

W Japonii rak piersi jest (czy raczej był jeszcze niedawno) 3-5 krotnie rzadszy niż w porównywalnych krajach Europy czy w USA. To samo dotyczy raka prostaty, obecnie te nowotwory są „tylko” 2 krotnie rzadsze. To samo dotyczy schorzeń tarczycy – która wg lekarzy powinna być zmasakrowana taką ilością jodu w diecie. Wg lekarzy taka ilość jodu powinna zabijać noworodki – a jednak śmiertelność niemowląt jest w Japonii 2 krotnie NIŻSZA niż w USA.”  wrzuta sensownego i wnikliwego internauty ksywka – Tomakin

Skoro w samym tylko jeden i pół milionowym Kioto jest więcej stulatków, niż w całych trzystu milionowych Stanach Zjednoczonych, o co więc chodzi?

W jednym z eksperymentów podawano myszom środek znacznie zwiększający ryzyko raka piersi (kancerogen), który powoduje u około 75% myszy rozwój tego nowotworu i taki też był odsetek w tym badaniu. Ale jednej grupie myszy podano wysokie dawki jodu jednocześnie z kancerogenem i jedynie 30% z nich zachorowało na raka!

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w USA spożycie jodu było dwa do trzykrotnie wyższe niż teraz, głównie z powodu wysokich dawek stosowanych w przemyśle mleczarskim i z powodu używania preparatów jodu w piekarnictwie.

Najciekawszy jest przykład zmian włóknisto – torbielowatych w piersiach kobiet. W roku 1920 cierpiało na taką chorobę tylko 3% Amerykanek. Obecnie dotyka ona … 90% żeńskiej części populacji. Co się okazuje? Nie tylko jest to choroba jodozależna (w badaniach na zwierzętach występowała zawsze, gdy w diecie nie było dość jodu), ale też jod ją po prostu leczy. Proste, tanie, bezpieczne i trwałe rozwiązanie.  (to nadal wieści od dociekliwego Tomakina)

easyvegetariansushi-thisveganrecipecanbepulledtogetherinlessthan30minutes-itsdelicioushealthyandeasytomake

wege sushi jest pycha

Niezwykle ciekawy jest Projekt Jod (The Iodine Project)

Jeśli rzeczywiście wyniki są pewne, oznacza to prawdziwą rewolucję.

W badaniu tym podawano pacjentom z różnymi dolegliwościami ultra wysokie dawki jodu – od 10 do 50 mg, a niektórym nawet 100 mg, co jest dawką niemal 700 razy przekraczającą zalecaną. Następnie badano, ile procent z tego jodu zostanie wchłonięte, a ile wydalone przez organizm.

Badacze wyszli z hipotezą, że organizm będzie wchłaniał jod póki się nim nie nasyci – wtedy dopiero można mówić o braku niedoboru. Okazało się, że ludzkie ciało zasysa jod jak gąbka, nasycając się nim do granic możliwości, a potem faktycznie całkowicie przestaje przyjmować kolejne porcje. Dotychczas uważano, że w ludzkim organizmie zmagazynowane jest 20-50 mg tego pierwiastka. W badaniu pacjenci magazynowali około 1500 mg, zanim ciało przestało przyjmować kolejne dawki.

Link do badania tu

Pacjenci wchłaniali z reguły ogromną większość tej dawki (testowane badaniem moczu). Dozowanie powtarzano codziennie, aż do momentu gdy pacjenci przestawali przyswajać jod, co trwało z reguły kilka miesięcy. Samoistnie rodzi się pytanie zasadnicze, ile tak naprawdę jodu jest w organizmie człowieka zmagazynowane? Ile może być? A ile powinno?

Szokująca jest ilość „chorób cywilizacyjnych”, które zanikły u pacjentów. Równie szokująca jest ilość zatruć i skutki uboczne, gdyż właśnie ich totalny BRAK (nie licząc osób uczulonych)

Reklama

Tu znajdziesz szkocki 100% organiczny KELP This is BIO, świetne źródło jodu, reguluje działanie tarczycy, pomaga chudnąć i upiększa dermę, dobry dodatek do 4 szklanki


Na podstawie powyższych obserwacji, a także rzeszy zdrowych Japończyków, co najbardziej do mnie przemawia można założyć, że :

Norma spożycia jodu jest zaniżona trzydziestokrotnie!

Istotne wiadomości jak sądzę:

Jedna kropla jodyny bądź płynu Lugola zawiera około 0,4 mg jodu.

Osoby u których podejrzewa się chorobę Hashimoto muszą delikatnie obchodzić się z jodem, ryzykują przyspieszenie choroby, chociaż powinni rozważyć, czy zyski nie przekroczą strat.

Płyn Lugola przez skórę może być bardzo dobrym rozwiązaniem i bezpiecznym!Powinno się zacząć od bardzo małych dawek, aby uniknąć silnej reakcji alergicznej w przypadku osób uczulonych na jod

Zalety stosowania jodu to między innymi duże wzmocnienie naturalnej odporności, wszystkie badania wskazują na kilkukrotnie mniejsze ryzyko raka prostaty i piersi (te nowotwory zabijają co trzydziestego człowieka w Polsce, więc suplementacja jodem bardzo często decyduje o życiu lub śmierci), zmniejszenie ryzyka schorzeń tarczycy, wzmocnienie kości, skóry, włosów, poprawa stanu zębów.

Równolegle z jodem należy uzupełniać selen, ponieważ nie powinno się stosować tylko jodu – podobnie jak nie powinno się stosować tylko selenu

owocek

(Visited 56 453 times, 2 visits today)

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Romano 13 września 2016 o 22:37

  Ja zaaplikowalem teraz ok. 10kropel w ciągu dnia znika po ok.4 do 5 godzin czy przy podaniu zewnętrznym jest ryzyko przedawkowania?

  1. pepsieliot 13 września 2016 o 22:53

   nie słyszałam o takim przypadku, ale może swędzieć ręka

 2. Romano 14 września 2016 o 07:17

  Ale ja zaaplikowalem na nogi.

  1. Tysia 14 września 2016 o 10:06

   😀

 3. Ann 14 września 2016 o 08:54

  Pepsi od jakiegoś czasu czytam twojego bloga (najlepszy blog jaki dotąd czytałam! ).
  Zaczęłam się zdrowiej odzywiac, nie jem mięsa, a nawet zaczęłam biegać, a raczej podbiegac narazie☺ Czuje się świetnie a dodam że mam chorobe Lesniowskiego-Crohna. Problemem jest tylko to ze przy zdrowym odzywianiu schudlam z 50 na 48kg, a nie chciałabym więcej tracić wagi.
  W sieci pełno jest rad jak schudnąć ale ciężko znaleźć cokolwiek o tym jak zdrowo przytyc.
  Doradzisz coś?

  1. pepsieliot 14 września 2016 o 09:11

   gdy tylko jesz białko zawsze zjadaj wtedy dużo węglowodanów, bo białko to budulec, ale potwornie energochłonny. Natomiast przy takiej diecie cudownie sprawdza się siłownia.

   1. romek 14 września 2016 o 09:50

    moze to głupie pytanie ale sie nie znam sory – czy nie jedząc białka w ogóle moge zdrowo schudnąć? chodziłem do tego gupiego natur house i tam chciałem żeby mi ułożyła wege diete bo nie chce jesc już miesa a ona, że nie ma takiej opcji, bez białka (typowego) nie da rady

    1. pepsieliot 14 września 2016 o 12:01

     białko jest podstawowym składnikiem odżywczym, proteina pochodzi od słowa pierwszy, pierwszy pokarm, nie ma życia bez białka, więc chyba masz coś innego na myśli. Jednak wystarczy 10% udziału kalorycznego białka w dobrze zbilansowanej diecie, aby było wszystko ok, co stanowi około 1,1 g białka na kilkgram masy ciałą. Nie tylko białko odzwierzęce zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy, ale także zielone warzywa liściaste, jak jarmuż zawierają pełną pulę, ale i tak dobrze jest łączyć różne rośliny wysokobiałkowe.
     Oczywiście, że na czystym białku, (ja polecam nasz izolat serwatki CFM 100%, natur house nie ma tak perfekcyjnego produktu). Program jem i chudnę , jest po prawej stronie bloga (w kółku) jest na bazie Shape Shake, ale możesz też odchudzić sie na surowym weganizmie, oczywiście wspeierając się supelemntami, jak B12 i D3+K2

  2. grzegorzadam 14 września 2016 o 10:52

   Co stosujesz na tę chorobę?

   Próbowałaś zdiagnozować i zlikwidować dysbakteriozę?
   http://www.health-science-spirit.com/medicaldisease.html

   http://www.health-science-spirit.com/candida.html

   1. Ann 14 września 2016 o 13:50

    Leczenie zaczelam lekiem Budenofalk, teraz biore kortyzon i Azathioprin. Zdrowa dieta bez miesa i cukru zdecydowanie pomaga.

 4. romek 14 września 2016 o 09:32

  Pepsi czy ja mogę Cię zapytac czy moja ciocia może rano na czczo olej z czarnuszki i olej lniany pić? czy osobno?

  1. pepsieliot 14 września 2016 o 12:06

   kuracja olejem z czarnuszki jest podana we wpisie o czarnuszce, ja generalnie odradzam picie olejów, a już od rana szczególnie nie. Niech ciocia uważa na olej lniany bo najczęściej jest zjełczały co jest bardziej szkodliwe niż niedostarczenie sobie w tej formie omega 3

 5. romek 14 września 2016 o 09:39

  Chciałbym zacząć pić WU żeby dotlenić ciało, rozumiem że taka woda z apteki się nie nadaje, gdzie moge kupić? i jak zacząć, może mi podeslesz Pepsi Eliot jakiś link bo pewnie pisałaś o tym
  rano biore b comlex d plus k i magnez , wode na czczo i po jakim czasie mogę te tabsy łyknąc? dziękuję za info

  1. pepsieliot 14 września 2016 o 12:04

   może być nawet ta woda z apteki, ktoś wspominał, że można już kupić całkowicie pozbawioną dodatków, natomiast jeśli kupisz perhydrol o wysokim stężeniu, to oczywiście należy ją rozcieńczyć ze szczególną ostrożnością.

   1. Romek 14 września 2016 o 13:29

    Dobra mam te WU z apteki i teraz co ? Ile jej brać i jak na czczo aaaaa nie umiem na telefonie wejść w jakieś wpisy fuck

 6. Karo 14 września 2016 o 10:37

  A ja mam pytanie jak suplementować selen razem z jodem? Jak wiadomo, za duża dawka selenu jest niebezpieczna. Czy można gdzieś kupić jakieś dobre suplementy? Czy lepiej postawić na selen w diecie? W jakich produktach się znajduje poza orzechami brazylijskimi?
  Pozdrawiam

  1. pepsieliot 14 września 2016 o 11:52

   przeczytaj moje artykuły o selenie, albo kup książkę Leczenie dobrą dietą, mamy selen w naszym sklepie http://www.thisisbio.pl

 7. Ewa 14 września 2016 o 13:47

  Mam pytanie.Biegam co dziennie , jem 2 posiłki dziennie, rano ok.9 szejk a ok 16-17 większy ciepły posiłek głównie kasza jaglana lub gryczana z czymś zielonym lub buraczkami.To trwa tak 2 miesiące. Suplementuję się od Ciebie Pepsi D3,wit. B12. wit C Grens Omega 3 i Chlorelle. Piję ok 2 l wody w ciągu dnia . Jednak od 2 tygodni wieczorami bolą mnie nerki .Pojawiły się też sińce pod oczami. Taki ból jakby ktoś je chwycił i ciągnął w dół , takie uczucie jakby były mocno obciążone nie wiem np. ciężarkami .Od 2 miesięcy nie piję też kawy , mam niskie ciśnienie ale biegając rano czuję się zdecydowanie lepiej niż przy jej piciu.W ciągu dnia mam dużo energii jedna jak się kładę spać to czuję nerki.Nie wiem może to być wynikiem oczyszczania się organizmu z metali ciężkich , rtęci (wymieniałam niedawno plomby amalgamatowe). Chlorellę biorę już kilka ładnych miesięcy. Wszystkie te zmiany dzięki Tobie Pepsi – DZIĘKUJĘ !!!

  1. pepsieliot 14 września 2016 o 17:10

   Ewa w takiej sutuacji należy natychmiast zanieść mocz do analizy, zbadać pH moczu o 12 i na czczo (jedno badanie `ci zrobią jak oddasz mocz) i badanie krwi, kreatynina, kwas moczowy, mocznik, 25(OH)D,

 8. Suzy 14 września 2016 o 17:34

  Stwierdzono u mnie mala tarczyce i TSH na pozomie 2,5-3 ( mialam niektore objawy niedoczynnosci), zaczelam przyjmowac plyn Lugola doustnie, 10 kropelek na szklanke wody (zawsze jak moje pH moczu osylowalo w granicach 6) tak przez 10 miesiecy mniej wiecej regularnie i tu moje zdziwnie gdy po kontrolnym badaniu TSH nagle taki spadek (TSH 0,02) lekarz stwierdzil nadczynnosc, mam niektore objawy nadzcynnosci, ale po za tym czuje sie dobrze, czekam na USG tarczycy. Jest sie czym martwic? Spotkaliscie sie juz z czyms takim? Pozdrawiam

  1. Julia 10 sierpnia 2019 o 18:56

   Hej Suzy, i co się wydarzyło? Co usg Twojej tarczycy wykazało? To była faktycznie nadczynność, czy po prostu suplementowałaś za dużo jodu? Odpowiedz, please, bo właśnie zaczynam suplementację jodem (również przy niedoczynności) i choć planuję tylko 2 krople, to Twoje doświadczenia bardzo bym mi pomogły. <3

   1. Pepsi Eliot 10 sierpnia 2019 o 20:23

    weź po prostu kelp, a lugola przez skórę

   2. Suzy 10 sierpnia 2019 o 23:37

    Cześć Julia,
    jak masz chcesz poznać szczegóły to napisz: curlysoulsue@gmail.com
    Teraz, po czasie bym dokładnie tak postąpiła jak pisze Pepsi „kelp i lugola przez skórę”.

 9. zibi 14 września 2016 o 19:00

  Witam serdecznie wszystkich.Z gory za gramatyke i braki przepraszam.Mam niemaly Problem,a ze wiedze macie nieziemska,chcialbym sie was doradzic.Jakies poltora tygodnie temu dostalem mega-wysypki——nie jestem jakims tam poczatkujacym w dziedzinie zrowego trybu zycia,ale tak sie teraz czuje.Przez calkowity przypadek zafundowalem sobie detoks prawdopodobnie.Dodaje do swiezo wyciskanych sokow troszke witaminy c,orzywiam sie zdrowo ,b -complex do tego troszke jodu plus selen z brazylijskich orzechow.Poltora tygodnia temu zapodalem sobie kerp ,poniewaz mam -66% braki jodu z badania wlosa,1 dziennie,rano spirulina,popilem herbatka z czystka no i strasznie sie poczulem,,,serce skakalo na obrotach raz 60 a raz 80,nie moglem zlapac oddechu,jakby mi tchu zaczelo brakowac,i tak caly dzien.Nastepnego dnia to samo,wiec wieczorem do wanny 2 szklany soli epsom i wymoczka.Spalem jak dziecko cala noc,i czulem sie swietnie.nastepnego dnia wysypka na brzuchu,boczkach,pod pachami,wewnetrznymi stronami rak.Wysypka postepuje i wyglada to dzis strasznie!!!!Odstawilem Jod ,bo podobno za duzo go pobralem,a wysypka sie powieksza.Nic nie szczypie,nic nie pali,poprostu jest i sie rozprzestrzenia.Co robic???Jestem troszk ezszokowany,zaczynam sie martwic pomalu,uczulenie na Jod ???Czy tez Jod wywalil z tarczycy bromek ???Co robic z wysypka ??? odczekac czy jak sobie pomoc???Tylko nie wysylajcie mnie do lekarza,bo z jego powodu te moje klopoty zdrowotne.Prosze o szybka i pelnowartosciowa odpowiedz/pomoc .dziekuje bardzo

 10. zibi 14 września 2016 o 20:37

  Witam wszystkich serdecznie !!! Za bledy i inne z gory przepraszam ! Mam nieciekawy Problem,mianowicie ;od kilku miesiecy odzywiam sie zdrowo,odwiedzam blogi takie jak Wasz ! Pije swieze soki,przyjmuje suplementy—-udalo mi sie zmniejszyc guzy nowotworowe o jakies 95 % samymi sokami z wyciskarki,pozbylem sie nadcisnienia,anemii,lecze sie z depresji i nerwicy ,oczywiscie naturalnie,duzo przezylem przez te poltora roku.Zrobilem badania wlosa i okazalo sie min.ze mam braki jodu na poziomie -66 %—-nie spie dobrze albo czasami wcale,budze sie w nocy itd.Chcialem uzupelnic Jod suplementami.Po jakims czasie przyjmowania jodu z zelazem plus selen i cynk,schudlem z 95 kg do 84 dzis.Problemy ze snem pozostaly,wiec dolozylem kelp raz dziennie plus spirulina.Dodatkowo witaminazuje soki witamina c,jem orzechy brazylijskie i pestki dyni plus slonecznik,poniewaz magnezu mam jeszcze mniej -80 % Po kilku dniach poczulem sie strasznie zle,brak tchu,plytki oddech ,nerwowosc.Zapodalem sobie sol epsom do wanny w ilosci 2 szklanek i sie wymoczylem,.Poczulem sie bardzo dobrze,a ze dzien wczesniej nie spalem,po kapieli spalem jak dziecko bez przebudzenia 1 raz od miesiecy.Problem w tym,ze pojawila sie wysypka na brzuchu,boczkach ,pod pachami,wewnetrznej stronie ramion.Nic nie szczypie,nic nie boli tylko sie rozprzestrzenia.Ze strachu przestalem Jod przyjmowac,a wysypka ma sie w najlepsze !!! Wygladam jak biedronka czyli strasznie.Zaczynam sie martwic ,co robic ?? Co z wysypka ??? Laikiém nie jestem,albo to uczulenie na Jod,ale by szczypalo,a wiec to bromek czy jak tam to sie nazywa.Jak z tej wysypki wyjsc ???jakies sugestie ???Macie ogromna wiedze jak widze,wiec prosze pomozcie !!!!!!!!!!! Jak z tym jodem,plyn lugola juz mam ale sie boje troszke po tej wysypce .Dziekuje za pomoc z gory ZIBI

 11. Paula 15 września 2016 o 08:54

  Grzegorzadamie pisałeś o suplementacji magnezu na 3 sposoby, szukam i szukam i wyszukałam o oliwie magnezowej a jak z resztą? Mam w proszku chlorek magnezu.

  1. pepsieliot 15 września 2016 o 10:21

   Oliwę magnezową kupiłaś w sklepie http://www.thisisbio.pl ?

  2. grzegorzadam 16 września 2016 o 10:51

   Przepraszam, że nie odpowiadam, ale coś się pozajączkowało i nie dostaję powiadomień.

   Jeden już masz, dodatkowo kapiele w magnezie (płatki chlorku magnezu, siarczan) oraz suplementacja doustna:
   Chlorek i inne formy magnezu:
   http://www.pepsieliot.com/najlepsze-i-najgorsze-formy-magnezu-ktore-mozesz-sobie-kupic/

 12. Michał 15 września 2016 o 22:39

  1. Pepsi zamawiam właśnie Twoją książkę. Możesz mi polecić co jeszcze mogę kupić z takich książek? Grzegorzadam na również swoją książkę? Jeśli nie to powinien napisać 🙂

  2. Mam podwyższone TSH od dłuższego czasu, mam wyniki badań i wyszło miedzy innymi, że jestem niedotleniony. Wobec tego zakupiłem czystą wode utlenioną 5 buteleczek i 5 buteleczek roztworu wodnego jodu. Chciałbym stosować płyn Lugola ale nie wiem jak pomoże ktoś? Wode utlenioną wiem jak stosować ale nie wiem czy mogę ją pić z solą himalajską i czy mogę w ten sam dzień pić Lugola.

  3. Fajnie by było gdyby podzielił się też wiedzą na temat kurzajek bo mam od dłuższego czasu na palcach i nie mogę ich wybić.

  1. pepsieliot 16 września 2016 o 08:35

   O kurzajkach i o wielu rzeczach o których pisze GA masz w Kuracji życia metodą dr. Clark, z mojej strony polecam Ci Nieumywakina, idzie znacznie głebiej, nie pomijając aspektu duchowego, Ruscy rządzą, to oni pierwsi przetłumaczyli wedy, a on jest profesorem pracującym dla nauki związanej z lotami w kosmos, dobry jest też Last, wszystkich możesz kupić. A napisanie książki nie jest takie proste wbrew pozorom, ja od roku proszę GA o napisanie jednego artykułu na bloga, oczywiście odpłatnie.

   1. Michał 16 września 2016 o 18:21

    Wszystkie mam poza książkami Lasta. Coś jeszcze godnego uwagi ?
    Co z tym płynem Lugola? Jak mam go stosować? Kupiłem 5 butelek wodnego roztworu i chciałbym pić ale nie wiem w jaki sposób. Mam podwyższone TSH a cała reszta w normie.

  2. grzegorzadam 16 września 2016 o 10:55

   Na kurzajki smarowanie nasyconym roztworem soli kamiennej (szarej, różowej)
   I świetnie działający sok żółty z glistnika, do późnej jesieni łamać i smarować.

   Preparaty domowe z wrotycza również, jeszcze do zrobienia.
   Kwiatki do słoika i zalać odpowiednią substancją, jest w zakładce o pasożytach.

 13. Zbych 15 września 2016 o 23:16

  Hallo Pepsi,
  dobrze, ze w tytule postu napisalas – prawdopodobnie norma spozycia jodu jest zanizona…
  Jakies trzy lata temu kupilem tu w Niemczech ksiazke dziennikarki medycznej – Dagmar Braunschweig-Pauli
  pt. „Die Jod-Luege” (Jodowe klamstwo) – Das Maerchen vom gesunden Jod ( Bajka o zdrowym jodzie)
  Autorka sama choruje na chorobe tarczycy Morbus Basedow. Przeprowadzila sledztwo dziennikarskie
  i okazalo sie, ze w Niemczech, Austrii i Szwajcarii prowadzi sie niekontroloawne jodowanie zywnosci w tym mleka, soli, paszy dla zwierzat, pieczywa itp. I tak np. 100g kurczaka ma 64 mikrogram jodu.
  W ksiazce daje przyklady badan naukowych gdzie dokumentuje sie, ze wysokie dawkowanie jodu moze byc
  przyczyna nastepujacych chorob:
  agresja, egzema, alergie, arterioskleroza, choroby ukladu oddechowego, depresja, cukrzyca, choroby serca,
  impotencja, choroby serca, bol glowy, nowotwory, wole, zaburzenia krazenia, alergia na swiatlo, Morbus Basedow, osteoporoza, choroby tarczycy, zaburzenia snu, zaburzenia widzenia, gruzlica, choroba niespokojnych nog.
  Na str. 22/23 pisze, ze Adolf Hitler byl leczony wysokimi dawkami jodu przez osobistego lekarza Dr. Morella.
  Do czego takie leczenie doprowadzilo wiemy z historii.

  Tak wiec Droga Pepsi nalezy uwazac z tym zawyzonym dawkowaniem jodu !

  1. pepsieliot 16 września 2016 o 08:26

   może w Japonii też trzeba przeprowadzić śledztwo? Ta pani nie patrzyła na świat obiektywnie, tylko przez pryzmat swojej ciężkiej choroby.

  2. grzegorzadam 16 września 2016 o 11:00

   Z badań rosyjskich i amerykańskich wynika zupełnie coś innego, czyli dramatyczny niedobór, a 64 mcg jodu w kurczaku to kropla
   wobec skażenia fluorem, chlorem i bromem..

   Hitler wywołał wojnę przez jod? 🙂

   On ją w ogóle wywołał i dał na nią kredyty?
   Byłbym ostrożny w uogólnieniach.
   Historia jest mocno ”zmodernizowana”, przez wŁaścicieli WSZYSTKICH MEDIÓW.

 14. migotka 16 września 2016 o 08:26

  Grzegorzu a masz jakieś metody na ból przy zabkowaniu?od niemowlaka do 2 latka?pamiętam że mi pisałeś o sodzie i cytrynian potasu Ale nie pamiętam gdzie..muszę zapisywać info w zeszycie o potem szukam na blogu i nie zawsze znajduje..pozdrawiam.
  A i jeszcze mała prośba..czy mógłbyś wypisać tytuły książek które warto zakupić?może masz jakąś ulubioną księgarnię internetową gdzie można znaleźć wiele i płacić tylko raz za wysyłkę.

  1. grzegorzadam 16 września 2016 o 11:09

   Streptococcus żyje sobie spokojnie w wątrobie, zawsze uaktywnia się przy źródłach bólu.
   Taka nieprzyjemna bakteria-cwaniaczek.
   Polecam lekturę i remedia na to.

 15. grzegorzadam 16 września 2016 o 11:07

  Pepsi ostatnio regularnie tworzy wpisy na podstawie tych wartych uwagi pozycji, na końcu każdego wpisu jest źródło.
  Last. Clark, Nieumywakin, Bołotow, książka Pepsi i jezszcze kilku wartosciowych autorów.

  Napiszę w najbliższym czasie coś o dr Sircusie, również wart zainteresowania.

  Z ząbkowaniem jest problem, bo to proces naturalny.
  Ból uśmierza alkalizacja i eliminacja Streptococcus pneumoniae (Clark).
  Soda, zioła wg recept dr Clark. (Szczególnie ostatnia pozycja: ”Profilaktyka i leczenie wszystkich chorób nowotworowych”)

 16. EmCa 16 września 2016 o 17:07

  Śmiertelność niemowląt jest najwyższa w USA, bo mają najwięcej szczepień. Widziałam taką tabelkę i to jest straszne. Ilość śmierci dzieci zależy od ilości szczepień… każdy rodzic powinien to zobaczyć.

  A jod biorę przy hashi. Od niedawna. Tabletkę, która ma działać tydzień…

 17. zibi 17 września 2016 o 06:50

  Witam,odpowie mi ktos na wyzej napisany post ??? Moze Ty Grzegorzadamie ???

  1. grzegorzadam 27 września 2016 o 08:36

   Na który?

 18. Karolina 26 września 2016 o 23:36

  Zapytanie o jod:) czy mieliście już styczność z jodem firmy J. Crow’s 5%? Czy jest on godny polecenia?

  1. pepsieliot 27 września 2016 o 06:41

   proszę tutaj nie spamować

  2. grzegorzadam 9 października 2016 o 22:34

   Skłąd Lugola jest taki sam zawsze i wszędzie, polecam pobawić się w małego chemika.

   1. Karolina 10 października 2016 o 19:12

    Pepsi, przepraszam za spam 🙁 Dziękuje Grzegorzadam, chyba faktycznie lepiej zrobić samemu !

 19. Biggi 19 października 2016 o 18:31

  http://fit-zone.pl/index.php?p1327,jodavit-250ml-suplement-diety
  Pepsi droga,czy ten jod będzie dobry? Oczywiście przez skórę.
  Linku nie musisz podawać ,zależy mi tylko na tak lub nie.

  1. pepsieliot 19 października 2016 o 22:41

   Niech Grzegorzadam powie

  2. grzegorzadam 19 października 2016 o 23:33

   Już kilka razy mówilismy o tym
   Koszmarnie drogi słabiutki roztwór jodku potasu.
   Polecam zrobić swój płyn Lugola choćby w wersji dr Clark, przyda się do dezynfekcji i suplementacji:
   http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

   ==Płyn Lugola przepis:

   Kupowanie gotowego roztworu jest zbyt niebezpieczne. Z pewnością będzie on zanieczyszczony alkoholem propylowym lub metylowym.
   Przyrządź go sam lub poproś aptekarza, by to zrobił dla ciebie.
   Oto przepis na 1 litr roztworu:

   44 gr jodu w granulkach
   88 gr jodku potasu (w granulkach)

   Rozpuścić jodek potasu w około 1/2 litra wody.
   Następnie dodaj kryształki jodu i napełnij woda do poziomu 1 litra.
   Kryształki potrzebują około 1 dnia aby całkowicie się rozpuścić.
   Wstrząsaj nimi od czasu do czasu. Trzymaj je z dala od dzieci.
   Nie stosuj preparatu jeżeli jesteś uczulony na jod.
   Nie używaj butelkowanej wody do stworzenia roztworu.==

   Albo 5/10/85
   jodek/jod/woda oczyszczona

   1. EmCa 20 października 2016 o 16:08

    I jak to się dawkuje? Tzn ile ma jedna kropla? Naprawdę nie ma nic gotowego?

    1. pepsieliot 20 października 2016 o 21:38

     płyn Lugola

     1. EmCa 21 października 2016 o 22:22

      Grzegorz zabrania 😉 a tabletki o których pisze dr Zięba?

     2. Pepsi Eliot 22 października 2016 o 06:54

      no i bardzo dobrze, że zabrania, a pan Zięba nie jest z zawodu doktorem/lekarzem, tylko hipnotyzerem (w sumie na szczęście)

     3. grzegorzadam 22 października 2016 o 08:53

      Nic nie zabraniam, jedynie sugeruję.
      Odnośnie supli jodu w 2016 ”zwyciężył” ponownie 5% płyn Lugola,
      Nascent dopiero na 4 miejscu:

      http://pl.top10supplements.com/best-iodine/

      Zięba z zawodu jest inżynierem.

    2. grzegorzadam 20 października 2016 o 23:41

     Wyjdzie standardowy płyn wg przepisu opracowanego przez Jeana Lugola w roku 1829,
     w kropli około 6 mg (krople są różne)
     Inaczej 5/10//85.

     Szczegóły w linku:
     http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

     Wsypujesz 2 składniki, dolewasz wody, prosty przepis 😉

   2. Biggi 20 października 2016 o 19:15

    Bardzo dziękuję za cierpliwość, za przepis.Chyba nie jestem uczulona, testowałam tylko jodynę.Mam Hashimoto i chciałam spróbować,bo mi lekarka podnosi dawki ,a ja się chcę wyleczyć.Przy okazji mogę jeszcze zapytać w jakich proporcjach rozrobić nadtlenek wodoru 35%, żeby uzyskać 3% ? A czy zdarza się, że jednak ktoś nie może pić WU ? (Podchodziłam do tego trzykrotnie za każdym razem ból żołądka i za trzecim wymioty. I to tylko po jednej kropelce.)

    1. grzegorzadam 20 października 2016 o 23:36

     Polecam te tematy, o rozrabianiu też:
     http://www.pepsieliot.com/3-rzeczy-o-tlenie-atomowym-wodzie-utlenionej-o-ktorych-koniecznie-musisz-wiedziec/
     http://www.pepsieliot.com/skuteczna-terapia-leczenia-raka-woda-utleniona/

     Ostre reakcje na WU przeważnie świadczą o stanach pilnych do wyregulowania.

     W takim razie zacznij od smarowania gąbką-myjką ciała po kąpieli WU 3%
     albo zastosuj inhalacje nebulizatorem:
     http://www.pepsieliot.com/dziecko-w-tym-male-kaszle-co-ma-robic-skolowana-matka/

     1. Biggi 21 października 2016 o 20:20

      Inhalacje stosuję na dzieciach, a psikanie na ból gardła stosujemy całą rodzinką 0,5%WU. Teraz jak rozrobię, to czas na kąpiele nie odpuszczę. Dzięki za linki, teraz oglądam filmik na You Tube Zasady zdrowia wg Nieumywakina .

     2. grzegorzadam 22 października 2016 o 00:40

      Zacny to, mądry i ciepły człowiek.
      POczytaj o ziołach,

    2. malgonia 21 października 2016 o 08:01

     11 części wody destylowanej i 1 część nadtlenku wodoru 35% wtedy masz 3% WU.
     Może zacznij od inhalacji np. 0,5 ml WU 3% na 5 ml soli fizjologicznej 3 minuty i zobacz czy będzie taka sama reakcja.
     Bierzesz na czczo?

     1. Biggi 21 października 2016 o 20:12

      Tak na czczo.Dzięki.

 20. Karola 21 października 2016 o 21:40

  Takie dziwnie zapytanie 🙂 Aplikowałam jod na udo (wieczorem) i…plama utrzymywała się około 1,5 dnia. Od kilku dni mam bóle piersi i plamkę jodu zrobiłam sobie właśnie koło piersi i ona znikła po nocy… I moje pytanie jest takie…czy to tylko zbieg okoliczności czy po prostu dla piersi jest łatwiej/szybciej pobierać jod z bliższego miejsca? Ogólnie mam problem z lewą piersią i czy w takim razie może lepiej jod aplikować blisko niej ? Nie jest to zbyt wrażliwe miejsce ? 🙂

  1. Pepsi Eliot 21 października 2016 o 21:53

   aplikuj tam gdzie czujesz, że jest lepiej, ja czasami daję na brzuch, czasami na rękę

 21. abalo 14 listopada 2016 o 20:09

  czytam wielokrotnie ten blog i próbuje ogarnąć.. proszę o informację – dlaczego nie przyjmować jodu z Kelp? i jeśli boje się robić sama płyn lugola-czy moge kupic taki zwykły w aptece?

  1. Pepsi Eliot 14 listopada 2016 o 20:30

   Możesz jak najbardziej przyjmować jod z kelpu bio http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.html (dosłownie chwilowy brak w magazynie), ale to jod naturalny, a przy Hashimoto bywa on niewskazany, wtedy rozi∑azaniem jest jod pierwiastkowy, dla tego stosuje się płyn Lugola dla bezpieczeństwa najlepeij przez skórę.
   W innym przypadku kelp jak i wodorosty bio są bardzo dobrym źródłem jodu naturalnego.

 22. zitrum 3 lutego 2017 o 21:16

  To jak dawkować ten płyn lugola w końcu?

  1. Pepsi Eliot 3 lutego 2017 o 21:44

   ja radzę 2 krople na nadgarstek od wewnątrz, plama 3 cm średnica i ponawiać suplementację gdy plama znika

   1. Ania 3 lutego 2017 o 21:46

    Ile razy dziennie robić taką plamę?

    1. Pepsi Eliot 3 lutego 2017 o 21:51

     dopiero jak zniknie poprzednia

 23. Malgosia 71 19 lutego 2017 o 16:25

  Witaj Pepsi.
  Kurcze, zrobiłam ten test z jodem na nadgarstku. W expresowym tempie się wchłonął. Nie chce się plamić na nadgarstku (bo widać). W którym miejscu jeszcze mozna sie smarować_ ewentualnie. Brzuch może być?

  Natomiast wszystkim tym, którzy chca pić jod to podpowiadam, że Pan Jerzy Zięba do którego ja mam akurat ogromny szacunek za wiedze, ale nade wszystko odwage mówienia głośno, „wypuścił” serie tzw audycji o suplementacji jodem (you tube) bo ludzie leją w siebie jod i moga byc z tego szkody. Audycja nazywa się: ” suplementacja jodem” części jest 6. Najpierw jest odcinek wprowadzający. Bardzo wyczerpujace informacje. Myslę, że warto wysłuchać , połaczone jest to z wykresami więc bardzo obrazowo przedstawiony jest temat, bo można choćby porównać z innymi źródłami wiedzy i samemu wyciągnąć wnioski.

  1. Pepsi Eliot 19 lutego 2017 o 19:12

   ja sobie poparzyłam brzuch, bo wzięłam za dużo, nad łokciem może być

 24. Aad 21 lutego 2017 o 15:47

  Witam,

  a jak sie maja sprawy miesniakow? Czy ktos cos wie jak najlepiej walczyc w sposob naturalny zwl.z tymi duzymi umieszczonymi w scainnach. Wszukam sposobu na unikniecie operacji :-/

  1. Pepsi Eliot 21 lutego 2017 o 16:03

   dzisiaj piszę o bromizmie i jest link do artykułu o mięśniakach

 25. Ania 10 kwietnia 2017 o 16:38

  Ile potrzeba ucierać Lubili przy torbieli na jajniku? A ile przyjmować selenu?

  1. grzegorzadam 10 kwietnia 2017 o 17:17

   Poczytaj tutaj:
   http://www.pepsieliot.com/zostan-macgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

   Selen max 200 mg, 100 bywa wystarczające.

 26. Ania 12 kwietnia 2017 o 11:15

  Ok. Jeśli zakupie selenium(50mcg) na thisisbio to ile tabletek dziennie muszę przyjąć żeby dostarczyć 100 mg do organizmu?
  Niewiem jak powinnam zacząć z tym jodem? Na pewno muszę zrobić test na skórze ale jak potem go przyjmować (na skórę czy doustnie?) żeby dziennie dostarczyć 50 mg dziennie przez 3 miesiące a potem 12.5mg?

  1. Pepsi Eliot 12 kwietnia 2017 o 18:24

   zaszła jakaś pomyłka 1 kapsułka selenu G&G to duża dobra dawka.

  2. grzegorzadam 12 kwietnia 2017 o 21:50

   Takie dawki tylko doustnie.

 27. Ania 13 kwietnia 2017 o 11:32

  A mozna zaczac od 50mg lugoli dziennie czy mniej?

  1. grzegorzadam 13 kwietnia 2017 o 13:12

   To dawka docelowa, zaczynaj od kropli, przyzwyczaj organizm.
   W zależności jaki masz ”gęsty” ten Lugola.

 28. Ania 16 kwietnia 2017 o 13:12

  Czy macie jakieś sprawdzone źródła żeby kupić jodek potasu oraz jod krystaliczny?

  1. Pepsi Eliot 16 kwietnia 2017 o 13:48

   niestety nie

 29. Ania 17 kwietnia 2017 o 00:06

  A czy takie z allegro są bezpieczne?

  1. grzegorzadam 17 kwietnia 2017 o 10:04

   Nie ma sklepu allegro

   Każdy może tam sprzedać, kupić, szukaj dobrze dobrych źródeł, polskich hurtowni chemicznych z atestami.

 30. Danny 2 lutego 2018 o 12:47

  Czy stosując codziennie kilka kropel na skórę aż do wysycenia,można przedawkować jod ?Czy w ten sposób można sobie zaszkodzić?Bardzo proszę o odpowiedź

  1. Emanuela Urtica 2 lutego 2018 o 14:26

   Nadmiar jodu wydalany jest przez nerki, ale także z potem, ze śliną i kałem. Znacznie bardziej niż nadmiar szkodliwy jest brak jodu. Ewentualne skutki uboczne spożywania jodu najczęściej wynikają nie tyle z przedawkowania, co ze wzmożonej wrodzonej (idiosynkrazji) lub nabytej (alergicznej) wrażliwości na ten pierwiastek. W przypadku suplementacji przez skórę trudniej jest przesycić jod.

   Oczywiście są przypadki, w których należy zachować ostrożność, w tym niska ferrytyna i duże skondensowanie metali ciężkich w ciele.

  2. grzegorzadam 2 lutego 2018 o 15:30

   Raczej niemożliwe przy takich ilościach.

 31. MarliD 9 lutego 2018 o 21:26

  Po suplementacji jodem w ilości ok. 30 mg dziennie przez 3 mieś. ilość przeciwciał anty-TPO spadła z 400 na 82. Co prawda TSH skoczyło do 6, ale od 6 mieś nie biorę eythyroxu, a badania robiłam po 3 mieś od zaprzestania podawania jodu.
  Wracam do kuracji, bo czułam się super.
  Teraz mój 8-letni syn dostaje 1 kroplę i wit D3 – nocne pocenie się przyhamowało. Identycznie mieliśmy w zeszłym roku. Sama wit. D nic nie dawała.

  1. grzegorzadam 10 lutego 2018 o 12:15

   Brawo!
   Więcej takich wpisów 🙂

  2. grzegorzadam 10 lutego 2018 o 12:32

   Po suplementacji jodem w ilości ok. 30 mg dziennie”

   Masz na myśli ilość jodu pierwiastkowego?

   ”przez 3 mieś. ilość przeciwciał anty-TPO spadła z 400 na 82.”

   Gratuluję cierpliwości, niektórzy oczekują efektów natychmiast, to tak nie działa.

 32. marliD 10 lutego 2018 o 16:22

  GRZEGORZADAM doszłam do 60 kropli 2% wodnego roztworu płynu Lugola.

  1. grzegorzadam 11 lutego 2018 o 20:54

   Sporo, przed wojną leczyli nawet dawkami 1-3 gramowymi dziennie !

 33. hashisrashi 14 lutego 2018 o 03:38

  ja się nie zgadzam że wszystkim …chlorella spirulina algi tak jak najbardziej nie łączymy vit.c ż płynem lugola …ja pije jod zwiekszam to co tydzień 1% i wuleczylam się protokołem jodowym Z
  Hashimoto …uwaga jod ….zawsze sie wchłonie dlaczego? bo jest ulotny…badanie z moczu jest nieprawdziwe musialoby die obciążać kilka razy i dawac do analizy tule razy ile obciążenie pamiętajmy że jod jest potrzebny każdej komórce lubię pepsi i to bardzo ale ten artykuł jest niepełny i do końca się z nim nie zgadzam ….w tej chwili przechodzę detox wywala mi na skórę to i owo…..czyszcze się…polecam protokół jodowy i solny uwaga uwaga z jodem nie ma zabawy przy protokole bierze się różne dawki suplementów do trawienia tego jodu takich jak cynk vit.d3mk7 komplex b selen vit e i niacyna oraz c ja oprócz tego biorę jeszcze kurkumina i chlorelle teraz zakupiłam l tyrosine i l lynosine amino potrzebne …dużo by pisać jeszcze o nich….ja dzięki piciu płynu lugola i supli czyli przygotowanie plus protokół wyszłam z hachi jestem dumna ale mam też dietę bez glutenu laktozy i zero chemii….długa droga ale warta dziś jestem innym człowiekiem i nadal kontynuuję supli i jod ale z hormonami się pozegnalam…od lat stosuje aromaterapie medycyna ludowa homeopatie i naturoterapie nie ma u mnie lekarstw ani nawozów mam kurki i warzywniak oraz mały sadzik piękne chleb i wszystko robię sama przetwory chemię do mycia domu i nie tylko kosmetyki itd. pozdrawiam wszystkich promuje ciasto z dynią i fasoli oraz przeciery z warzyw na kanapki….hihi pozdro

 34. Basia 17 maja 2018 o 14:27

  Moja córka obecnie lat 12,
  Ja biorę Letrox od 4 lat, niedoczynność, bez Hashimoto, ale ja o córce:
  Badanie z 2013 r. – 7 letnia wówczas
  TSH 2,819
  FT4 24.36% [ wynik 0.89, norma (0.7 – 1.48)]
  FT3 93.50% [ wynik 3.58, norma (1.71 – 3.71)]
  Wówczas, ja nie znająca się zupełnie na tym, lekarz stwierdził, że jest w normie.
  Obecnie zrobiłam przy okazji trójkę, Ft4 poniżej normy, powtórzyłam badanie, to samo.
  Usg tarczycy: Tarczyca niepowiekszona o prawidłowym echogramie bez zmian ogniskowych o zachowanym obrysie.
  Płat prawy 11x10x27 mm
  Płat lewy 10x10x26 mm
  Ciesn 2,5 mm, Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych głębokich szyi.
  Tarczyca malutka, choć endo twierdzi, że tarczyca jest albo wydolna albo niewydolna i że rozmiar nie jest wyznacznikiem. Ja tez mam malą tarczycę, ok. 9 ml

  Dziecko poza suchymi dłoniami w okresie zimowym to właściwie nie ma objawów, albo ja ich nie widzę. Ma apetyt, jest szczupła, teraz w skoku wzrostowym, rośnie szybciej niż zwykle (od urodzenia na 3 centylu teraz na 10)
  Zrobiłam kolejne badania:
  TSH 2,890 ( 0,51 — 4,30)
  FT3 3,46 ( 2,56 – 5,01)
  FT4 0,85 (0,98 – 1,63)
  AntyTg – 11,63 (0,00 – 115,00)
  AntyTPO – 9,6 (0-34)

  Ferrytyna -31 (13 – 150)
  B12 – 560 (197-771)
  D3 – 23 – od ok. roku córka łyka … 1000 codziennie.

  Ponadto morfologia podobna jak ostatnio, w rozmazie komputerowym neutrocyty poniżej normy, eonzofile powyżej, ale w rozmazie mikroskopowym mieszczą się w normach.

  Po wizycie u endo, mamy brać dużo żelaza, ale głównie z jajek, mięsa (wcześniej też jadła tego sporo), ponadto córka łyka spirulinę 4 tabl. dziennie (norma dla dorosłego 6).
  D3 2000 jednostek dziennie, tyle, ze w kroplach i z posiłkiem (podobno wit. d rozpuszcza się w tłuszczach)
  Poza tym kelp, kupiłam … , tylko czy to jest właściwa forma jodu, wiem, ze jod powinien być nieorganiczny, a ten chyba nie jest? po czym mam to ocenić?
  Dużo snu, i zdrowego odżywiania ma też zalecone, co akurat miała, bo my jemy zdrowo, sporo kasz, warzyw, ale lekarz stwierdziła za mało tłuszczu w diecie.

  Co jeszcze mogę podać córce, co wzmocni pracę jej tarczycy, podniesie Ft4, jeśli nie wzrośnie przez 6 tyg. o 1 pkt procentowy mam jej podać Letrox… 🙁 Pomóżcie co jeszcze zmienić, co podać, córka jest pełna energii, uprawia dużo sportu, bardzo dobrze się uczy, więc nie ma objawów niedoczynności…

  1. Pepsi Eliot 17 maja 2018 o 15:33

   widać że nie czytasz bloga (wiedziałabyś o kelpie) , kupujesz suplementy u konkurencji, a ode mnie chcesz tylko żebym się zajęła Twoimi sprawami, bo Twoi sprzedawcy mają to gdzieś, albo się nie znają. Jeśli coś zmienisz chętnie pochylę się nad Twoim problemem.

  2. grzegorzadam 23 maja 2018 o 06:41

   (podobno wit. d rozpuszcza się w tłuszczach)”

   na pewno.

 35. Basia 17 maja 2018 o 23:24

  Po co od razu ta agresja słowna ? Problem jaki mnie dotknął czy też moja córkę jest świeżym problemem i owszem nie przeczytałam bloga to prawda, ale gdybyś mi napisała dlaczego ten kelp który kupiłam jest zły to wtedy chętnie kupilabym inny. Poza tym nie pytałam tylko o kelp ale o inne suplementy czy żywność wspierająca pracę tarczycy. …

  1. Pepsi Eliot 18 maja 2018 o 08:51

   To nie agresja, chodzi o to że wcale nie jest zły, kelp ma być organiczny, ale jod w kelpie jest peirwiastkowy, czyli możesz przyjmować.Jak skończysz bierz Kelp BIO G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2177-organic-kelp-120kaps-gg-5060040821770.htm

   Nie rozumiesz o czym piszesz, więc nie będę tłumaczyć.

 36. Ania 29 maja 2018 o 07:16

  Droga Pepsi
  Powiedz prosze o płynie Lugola jak go stosować u dzieci? Pozdrawiam ???

 37. Kamila 6 września 2018 o 16:53

  Witam serdecznie. Książka rewelacja! Poglebila moja wiedzę ogromnie, dziękuję. Na bloga również chętnie zagladam. Jakie macie zdanie na temat …? Czy mogę prosić o polecenie jakiegoś miejsca do zrobienia biorezonansu w Krakowie? Czy biorezonans czyms się różni od vege testu? Mam problemy z cera od kiedy pamiętam(największy problem), zylaki, uczucie zimna. Jak dojść do tego od czego to może być? Zdrowe odżywianie, świeże soki suplementacja. Ostatnio wykonalam kuracje przeciwasozytnicza Clark. Dziekuje i pozdrawiam

  1. Pepsi Eliot 6 września 2018 o 18:30

   Kamilo, jestem zwolenniczką codziennej kuracji oczyszczającej 4 szklanek, i postu przerywanego, jest o tym masę wpisów, natomiast wszelkie zrywy, posty, których nie da się przeprowadzać konsekwentnie nie są moim zdaniem dobrym rozwiązaniem. Ciało staje się ostatecznie niedożywione, i zakwaszone.

 38. Maria 10 listopada 2018 o 14:44

  Witam. Od okolo tyg.smaruje siejodem kilkanascie kropel.pijenapoj z jezycznika Hildegardy i. Olej z wiesiolka w kapsulkach okolo 5 dziennie ale moze i mniej. Czy od tegomoge miec obrzmiale piersi? Boje sie ze to powrot polipow w macicy. Lekarz kazal brac hormony a ja nie bralam. Mam miec wizyte konyrolna. Prosze o pomoc

 39. grzegorzadam 16 listopada 2018 o 08:25

  Boje sie ze to powrot polipow w macicy. Lekarz kazal brac hormony a ja nie bralam.”

  od jodu?
  Lekarz może sugerować , nie kazać.

 40. viktia 31 maja 2019 o 18:33

  Biorę 200 mcg selenu TIB tygoniowo + 1,5 tabletki kelpu G@G. TDobre proporcje i dawki? Z selenem uważam aby nie za dużo ani nie za mało.

  1. Pepsi Eliot 31 maja 2019 o 20:13

   wystarczy 1 tabl kelpu

 41. Józef 7 lipca 2019 o 18:54

  Witam,

  Mam pewien problem od jakiegoś czasu, przypuszczam że jest on spowodowany metalami ciężkimi a dokładnie rtęcią.
  Od czasów podstawówki miałem plomby amalgamatowe, łącznie do 18 roku życia miałem ich łącznie pięć, w tamtym czasie poza alergią objawiającą się głównie kichaniem i sporadycznymi objawami duszności oskrzelowej większych problemów zdrowotnych nie miałem. Około 25 roku życia pierwsza plombę usunął mi stomatolog ponieważ pojawiła się pod nią próchnica ( rozwiercając ją ) po jakim czasie od tego usunięcia (jak teraz to analizuje) nasiliła mi się alergia, strasznie kichałem, oczy mi łzawiły, pojawiły się alergie skórne, pękająca sucha skóra, głównie na dłoniach, kołatania serca, ciągłe zmęczenie i ogólnie nie czułem się za dobrze w związku z tym robiłem sobie różne badania, których wyniki były w normie. Próbując sobie pomóc i szukając w internecie informacji natrafiałem na przeróżne artykuły miedzy innymi na artykuł o amalgamatach, ze strachu więc że moje problemy są spowodowane rtęcią usunąłem pozostałe 4 amalgamaty. Kupiłem tabletki z chlorellą które suplementowałem przez około 2 tyg w celu oczyszczenia organizmu z metali ciężkich, miałem w tym czasie liczne biegunki i mój żołądek stał się bardzo wrażliwy na jedzenie, co bym nie zjadł to się żle czułem. Wziąłem też kilka tabletek kwasu Alfa-Liponowego który też miał być substancją chelatującą metale ciężkie, jednak po nim pojawiły się problemy z widzeniem, koncentracją, dlatego przerwałem go przyjmować. Minęło od tamtej pory kilka lat problemy choć w mniejszej skali nadal istnieją, najgorsze są pojawiające się stany otumanienia, problemy z widzeniem czy koncentracją strasznie to utrudnia życie… Nie wiem jak sobie pomóc, przeróżne złote środki powodują zaostrzenie się stanów które już mam. Podejrzewam że poruszyłem czubek góry lodowej która zawaliła się na mnie, z czego do tej pory nie mogę się pozbierać. Przypuszczam że to przez rtęć i że potrzebna mi jet jakaś fachowa chelatacja, jednak sam boję się już kombinować…
  Dodam że u mnie w badaniach TSH, prawie nie było wytarzane, natomiast hormony tarczycy były w normie. Zaciekawiło mnie to co pisaliście o tym że osoby obciążone metalami ciężkimi nie powinny suplementowć Jodu, dlaczego ?

  To jest mój e mail: zarowy@op.pl, jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o info,

  Pozdrawiam
  Józef

  1. Pepsi Eliot 7 lipca 2019 o 22:25

   nie o o chodzi, z niedoczynnością Hashimoto, może być problem, a nie ze zwykłą niedoczynnością, po prostu lepiej nie ryzykować płynu Lugola doustnie

 42. Józef 7 lipca 2019 o 19:17

  Czy mój poprzedni wpis został zamieszczony?

 43. Józef 7 lipca 2019 o 19:25

  Dodam że po posmarowaniu Płynem lugola nadgarstka, plamka znikneła po niecałej godzinie.

  1. Pepsi Eliot 7 lipca 2019 o 22:22
 44. OtaJa 13 sierpnia 2019 o 22:53

  Pomocy! Mój mąż wypił zamiast 40 kropli parafarmu 40 kropli płynu Lugola. Co robić? Próbowaliśmy prowokować wymioty ale nic z tego. Bardzo się martwię. Czy przyjęcie jodu w takiej ilość jest szkodliwe?

  1. Pepsi Eliot 14 sierpnia 2019 o 08:00

   Brak swoistej odtrutki, leczenie wyłącznie objawowe.
   -środki adsorbujące jod i osłaniające przewód pokarmowy takie jak mleko, białko jaja, skrobia
   -płukanie żołądka
   -tiosiarczan sodu-redukuje wolny jod do jodków
   -płyny elektrolitowe w celu wyrównania zaburzonej gospodarki elektrolitowej
   -preparaty selenowe – selen hamuje wchłanianie jodu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *