logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
72 772 269
293 online
29 901 VIPy
Reklama


TWÓJ JABŁCZAN MAGNEZU TiB 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Nyry, pęcherz, kamienie, prostata i takie tam

  fruits-and-vegetables

  Czyli naprawdę dużo o naturalnym leczeniu układu nerkowego

  Ktoś zarzucił mi, że sprawy pęcherza i okolic leżą tutaj odłogiem, więc poprawiam się.

  Układ nerkowy jest grupą organów współpracujących w produkcji, przechowywaniu i w końcu wydalaniu moczu

  Do owego systemu należą nerki, pęcherz moczowy, moczowody i cewka moczowa. Jedną z ról nerek jest transport moczu do moczowodów. Jednak organy te pełnią kilka innych bardzo ważnych funkcji, jak regulacja ciśnienia krwi. Za zadanie mają również regulować poziom pH w organizmie, oraz dbać o równowagę elektrolitów, takich jak sód i potas.

  Gdy nasz organizm trawi białka, powstają oczywiście odpady przemiany materii. W nerkach znajduje się miliony drobnych naczyń krwionośnych zwanymi kapilarami, a jeszcze mniejsze otwory w nich działają jak filtry. I wszystko jasne. Przydatne substancje, takie jak białka i czerwone krwinki są zbyt duże, aby przecisnąć się przez otwory w filtrze, natomiast małe odpady stają się częścią składową moczu.

  Jednak jak to w systemach, nie wszystko zawsze idealnie działa. Na przykład taki układ może uszkodzić cukrzyca. Gdy nerki muszą się przepracowywać filtrując zbyt dużą ilość krwi, w końcu po latach system filtrów zaczyna przeciekać i użyteczne białka są tracone w moczu.

  Pęcherz moczowy to kolejna część systemu nerkowego, a jego podstawową funkcją jest gromadzenie i przechowywanie moczu, który opuścił już nerki. Pełny pęcherz jest sygnałem, że mocz dostaje się do moczowodów.

  Moczowody są to niejako małe rurki wykonane z mięśni, łączące nerki z pęcherzem; mają również za zadanie, aby mocz nie wrócił z pęcherza do nerek; co może się jednak zdarzyć i również nazywa się refluksem.

  Cewka moczowa jest ostatnią częścią układu nerkowego i jest to po prostu rurka z pęcherza, przechodząca przez genitalia, aby mocz wydalić na zewnątrz. Mięsień znane jako zewnętrzny zwieracz cewki moczowej pozwala na kontrolowanie dobrowolnego oddawania moczu.

  Prostata jest organem będącym częścią męskiego układu rozrodczego, a jego głównym zadaniem jest wytwarzanie płynu, który chroni i wzbogaca nasienie. U młodszych mężczyzn gruczoł prostaty jest wielkości orzecha włoskiego, niestety u starszych często dochodzi do tak zwanego przerostu prostaty.

  Omega 3 TiB, zero metali ciężkich
  TU KUPISZ OMEGA 3 TiB w dużych dozach,
  zero transów i metali ciężkich

  Jest wiele chorób, które mogą być powiązane z układem moczowym, jak kamienie pęcherza moczowego, czy nerkowe, niewydolność nerek, śródmiąższowe zapalenie pęcherza, infekcje bakteryjne pęcherza, rak, czy nawet choroba serca powodująca obrzęki

  Kamica nerkowa, czy kamienie pęcherza moczowego wynikają z tworzenia się kamieni ze stwardniałych kryształków kwasu moczowego w pęcherzu, lub nerkach. Osoby z dną moczanową, cukrzycą, z przewlekłymi biegunkami, nowotworami krwi, lub posiadające wysokie poziomy kwasu moczowego we krwi, są podatne na tworzenie się takich kamieni.

  Przyjmuje się za normalny poziom kwasu moczowego we krwi dla mężczyzn 3.4-7.0 mg/dl, dla kobiet 2.4-6.0/dl

  Jednak osoby na dietach wysoko węglowodanowych, z dużą ilością cukru owocowego powinny starać się mieć poziom kwasu moczowego bliżej dolnych widełek. Poziom kwasu moczowego nie może być jednak zbyt niski, bowiem nie należy zapominać, że kwas moczowy, podobnie jak glutation, jest jednym z endogennych antyoksydantów.

  Co może przyczynić się do zbyt wysokiego poziomu kwasu moczowego we krwi?

  Dieta bogata w puryny

  Puryny są naturalnymi substancjami występującymi we wszystkich komórkach organizmu i niemal we wszystkich produktach spożywczych, a to z tego prostego powodu, ponieważ stanowią część struktury chemicznej genów zarówno roślin, jak i zwierząt.

  Najczęściej pokarmy, które mają najwięcej puryn zawierają również najwięcej białka, dlatego w pierwszej kolejności należy wykluczyć z diety podroby, takie jak nerki, a także ryby jak makrela, śledź, sardynki i małże, a także drożdże.

  Choroby endokrynologiczne i metaboliczne, takie jak cukrzyca, czy stan kwasicy.
  Nadmiar alkoholu
  Genetyka (jednak na podstawie nowych badań, ze znacznie mniejszym wpływem niż się sądzi)
  Otyłość
  Niewydolność nerek
  Niedoczynność tarczycy

  Niektóre nowotwory, chemioterapia i inne czynniki, takie jak leki moczopędne mogą również mieć wpływ na wzrost kwasu moczowego we krwi. Intensywne ćwiczenia fizyczne, post, czy awaria diety również mogą tymczasowo zwiększyć poziom kwasu moczowego.

  kidney-stone-removal-report-review

  Naturalne metody przeciwko kamieniom pęcherza moczowego

  Leczenie zależy od tego, z jakimi kamieniami mamy do czynienia (mogą być fosforanowe, struwitowe, amonowe, ze szczawianów wapnia i z kryształów krzemionki), jednak większość z nich będzie się rozpuszczała w moczu zakwaszonym przez spożywanie pokarmów (żurawina) bogatych w witaminę C.

  Kamienie w pęcherzu moczowym są bardziej prawdopodobne u ludzi na diecie z wysoką zawartością tłuszczu, cukru i białej soli.

  Uzupełnienie braków witamin A i B kompleks może ograniczyć ryzyko

  Dieta warzywno-owocowa, zmniejszenie podaży białka zwierzęcego i tłuszczów może pomóc wyeliminować problem z kamieniami pęcherza moczowego.

  Picie dużej ilości wody ma wielkie znaczenie dla obniżenia poziomu kwasu moczowego we krwi, pomaga również wypłukiwać kamienie.

  Kamienie typu fosforany – tworzą się głównie w moczu, który jest zasadowy i rozpuszczają się w kwaśnym moczu. Jednym z najprostszych sposobów na zakwaszenie moczu jest spożywanie organicznej żurawiny, lub wyciągu z niej.

  Kamienie tworzące się ze szczawianów wapnia – tak jak w przypadku kamieni z kryształów krzemionki istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że pojawiają się w moczu kwaśnym. Jednak zdarza się również, że pojawiają się w moczu o dowolnym pH. 1/2 łyżeczki sody oczyszczonej zażyte z małą ilością wody destylowanej (mała szklanka wody). Alkalizując organizm sodą jesteśmy w stanie rozbić kamienie pęcherza moczowego ze szczawianów wapnia.

  Pijąc lemoniadę ze świeżo wyciśniętych cytryn, lub limonek z butelkowaną wodą gazowaną możemy uchronić się przed powstaniem kamieni w pęcherzu ze szczawianów wapnia, a to z powodu kwasu cytrynowego, który ma zdolność do chelatowania wapnia (wiązania się z nim) i usuwania go z organizmu. Alkalizujące właściwości takiego napoju i mnóstwo witaminy C może mieć wpływ na wszystkie inne rodzaje zakażeń i zaburzeń układu moczowego. Jednak w niektórych przypadkach owoce cytrusowe mogą podrażniać pęcherz.

  Kamienie spowodowane wysokim poziomem kwasu moczowego zależą od ilości puryn w diecie, którą spożywamy. Obniżenie poziomu kwasu moczowego, automatycznie wpłynie pozytywnie na problem z kamieniami moczowymi.

  Należy więc unikać alkoholu, anchois, szparagów, fasoli, wołłowiny, drożdży piwnych, kalafiora, głogu, śledzi, soczewicy, makreli, grzybów, płatków owsianych, tłustych ryb, podrobów, grochu, drobiu, sardynek, małż, skorupiaków, szpinaku, dziczyzny, kiełkujących ziaren i produktów pełnoziarnistych. Tłuszcze zwierzęce również należy wyeliminować, w zamian jeść dużo owoców, warzyw, orzechów i nasion, oraz ewentualnie nisko tłuszczowe produkty mleczne, najlepiej ekologiczne, niepasteryzowane, sfermentowane i kozie. Czyli praktycznie nie do kupienia.

  Zwiększenie spożycia warzyw, szczególnie tych bogatych w składniki odżywcze takie jak flawonoid apigenina. Flawonoid apigeninę znajdziemy w dużych ilościach w pietruszce, tymianku i mięcie pieprzowej. Enzym oksydazy ksantyny katalizuje utlenianie hipoksantyny do ksantyny, a następnie do kwasu moczowego, odrywającego kluczową rolę w dnie moczanewej. Apigenina jest silnym inhibitorem oksydazy ksantynowej.

  Chrysin, luteolina, kwercetyna, kempferol, mirycetyna i izoramnetyna są innymi rodzajami flawonoidów, które również potrafią hamować oksydazę ksantynową, dlatego spożywanie kminku i kurkumy również może przynieść istotne korzyści.

  150x150-3583-2

  Ocet jabłkowy zawiera kwas jabłkowy, który pomaga rozbić i eliminuje kwas moczowy.Ocet jabłkowy, oczywiście najlepiej niepasteryzowany i ekologiczny, przywraca równowagę pH organizmu i dostarcza korzyści przeciwzapalnych i przeciw utleniających.

  Kuracja obejmuje 3, lub 2 razy dziennie wypicie szklanki wody z łyżeczką octu jabłkowego. Należy stopniowo zwiększać ilość octu jabłkowego do 2 łyżeczek od herbaty, na szklankę wody i kontrolować poziom kwasu moczowego, a następnie po jego obniżeniu do zadowalającego poziomu przerwać kurację.

  Uwaga:
  Nie należy przyjmować octu jabłkowego w nadmiarze, ponieważ może zmniejszyć stężenie potasu w organizmie. Może też kolidować z lekami moczopędnymi.

  Jęczmień jest szczególnie przydatny w leczeniu kamieni w pęcherzu moczowym. Należy umieścić 2 łyżki jęczmienia w sporym garnku z wodą, a następnie doprowadzić do wrzenia, a następnie przez kwadrans gotować na wolnym ogniu. Pijemy odcedzoną wodę, wcześniej schłodzoną z dodatkiem soku z limonki, lub cytryny.

  Soda oczyszczona jest korzystna, gdy chcemy zmniejszyć zarówno poziom kwasu moczowego, jak i ból towarzyszący dnie moczanowej. Należy wymieszać pół łyżeczki sody oczyszczonej w szklance wody i wypijać nawet do 4 szklanek dziennie przez 2 tygodnie.

  Uwaga, to jest dwutygodniowa kuracja, nie można alkalizować ciała sodą stale

  Dodatkowo osoby cierpiące z powodu wysokiego ciśnienia krwi nie powinny stosować tej metody. Zaś osoby powyżej 60 nie powinny wypijać podczas tej terapii więcej niż 3 szklanki wody z sodą dziennie.

  Wiśnie i ciemne jagody zawierają substancje fitochemiczne pozwalające obniżyć poziom kwasu moczowego. Flawonoidy, antocyjany nie tylko obniżają poziom kwasu moczowego, ale zmniejszają również stan zapalny i sztywność.

  Seler naciowy to naturalny, moczopędny pokarm, alkalizujący organizm i obniża stany zapalne. Jedzmy seler każdego dnia.

  Sok z cytryny, pomimo że jest to kwas i z pewnością zakwasi żołądek, jednak w ostatecznym rozrachunku alkalizuje ciało i obniża poziom kwasu moczowego. Właściwie dobrze jest każdy dzień rozpocząć na czczo wodą z sokiem ze świeżo wyciśniętej cytryny.

  Z ziół przydatna będzie hortensja i jak zwykle zielona herbata, którą dobrze jest pić również z powodu obniżenia poziomu kwasu moczowego.

  Zresztą dobre nawodnienie ciała zwykłą, czystą wodą będzie miało wpływ na redukcję poziomu kwasu moczowego we krwi.

  Obok witaminy C, której najwięcej zawiera acerola, camu camu, owoce dzikiej róży, czy żółta papryka, bardzo ważna jest witamina E, której największe ilości zawierają oleje z orzechów laskowych i migdałowy, a także nasiona słonecznika, chilli w proszku, papryka, migdały, czy oregano.

  Wielu naturopatów uważa, że osoby z zaburzeniami tarczycy, pęcherzyka żółciowego, kamieni nerkowych, lub pęcherza moczowego powinni jednak unikać kapusty.

  Zioła zapobiegające kamieniom w pęcherzu

  Rzepik, korzeń łopianu, nasiona selera naciowego, czarci pazur, skrzyp, krokosz, szafran, oraz Uva Ursi, o której będzie osobna wzmianka.

  Przy czym chorzy z cukrzycą, lub przyjmujący leki na rozrzedzenie krwi nie mogą stosować zioła kocie pazur.

  Należy unikać pokarmów drażniących pęcherz, jak pomidory, czekolada i pikantne potrawy, a także wszelkich używek.

  Zapalenie pęcherza najczęściej dotyka kobiety, bowiem mają krótszą cewkę moczową, co pozwala na łatwiejsze dotarcie bakterii do pęcherza. Choroba ta nie należy do zbyt poważnych, nie mniej jednak sporadyczne zakażenia mogą przemieścić się do nerek i doprowadzić do poważnej infekcji jaką jest odmiedniczkowe zapalenie nerek. Ważne jest, aby kobieta przed coitus oddała mocz, a także ważna jest szczególna higiena osobista zwłaszcza po stosunku.

  Kąpiele z dodatkiem aloesu, olejku z drzewa herbacianego, oraz soli morskiej będą bardzo przydatne w zapobieganiu zapalenia pęcherza moczowego.

  da1c1ff1

  Picie dużej ilości wody mineralnej i czystego soku żurawinowego, oczywiście bez cukru, może pomóc wypłukać bakterie z nerek. Cukier należy całkowicie wyeliminować z diety, gdyż karmi bakterie powodujące zapalenie pęcherza moczowego.

  Natomiast w przypadku, gdy decydujemy się na leczenie pęcherza ziołami Uva Ursi, czyli mącznicą lekarską, należy wręcz przeciwnie, nie przyjmować żurawin, ponieważ mocz do tej kuracji powinien mieć odczyn zasadowy. Kuracja mącznicą może trwać maksymalnie 5 tygodni i nie powinna być częściej przeprowadzana niż 2 do 3 razy w roku.

  Nawracające infekcje pęcherza moczowego, tak samo jak większość stanów zapalnych wynikają z chwilowego, lub długotrwałego spadku odporności

  TU KUPISZ Witaminy D3 (z lanoliny)+K2 MK7 z natto (z legendarnego LABORATORIUM Gnosis) TiB

  Podstawową bronią jest świetne odżywienie organizmu, czyli dieta warzywno owocowa, pełna witamin, oraz niezbędne suplementy, takie jak witamina D, E, cynk, selen, jod, B12, B-Complex, oraz magnez. Prawdopodobnie należy zaopatrzyć się w mocny preparat witaminowo minerałowy i przeprowadzić terapię odżywczą.

  Ocet jabłkowy również może być pomocny przy zapaleniu pęcherza moczowego, jedna łyżeczka od herbaty na szklankę ciepłej wody może wyeliminować bakterie odpowiedzialne za zapalenie pęcherza. Również soda oczyszczona, jedna łyżeczka na szklankę wody może zadziałać wręcz natychmiast.

  Zioło Phyllanthus amarus jest znane ze swej skuteczności przy zapaleniach pęcherza moczowego.

  Bardzo dobrze sprawdza się naturalna terapia surowymi sokami, najlepiej z ekologicznych warzyw i owoców. Przy zapaleniach pęcherza najlepsze są soki z jabłek, moreli, cytryn, marchwi, selera, żurawiny, ogórka, pietruszki i rzeżuchy.

  Cukrzyca

  Podczas choroby, lub infekcji ciało wprowadzi dodatkową glukozę do krwi, do pomocy w walce z chorobą. U osoby niechorującej na cukrzycę jest to dobra strategia obronna, bowiem trzustka poradzi sobie bez problemu z dodatkową porcją cukru we krwi.

  Wysoki poziom glukozy we krwi może prowadzić do zakażeń bakteryjnych dróg moczowych i odwodnienia, dlatego należy regularnie dostarczać płyny do organizmu. Sok ananasowy bardzo dobrze nawadnia ciało.

  Przekrwienie

  Jeżeli we krwi znajdzie się za dużo potasu, jest to sytuacja potencjalnego zagrożenia życia, ponieważ powoduje kłopoty z przewodnictwem elektrycznym w sercu i zaburzenia rytmu serca. Wysoki poziom potasu najczęściej związany jest z niewydolnością nerek, w których stężenie potasu wzrosło, a nie może być wydalony wraz z moczem.

  Wówczas stosuje się leki obniżające poziom potasu, aż nerki będą mogły wydalić jego nadmiar w moczu. Jednak może się zdarzyć, że awaryjna dializa będzie musiała zostać przeprowadzona, aby usunąć potas, jeśli funkcjonowanie nerek jest słabe.

  Hipokaliemia

  Zbyt mała ilość potasu we krwi, mam miejsce zazwyczaj z takich przyczyn jak wymioty, biegunka, silne pocenie się, stosowanie leków moczopędnych i przeczyszczających. W kwasicy cukrzycowej również mamy do czynienia z nadmierną utratą potasu wraz z moczem. Również zbyt niski poziom magnezu może być związany z hipokaliemią.

  Niewydolność nerek (nefropatia)

  Zdrowe nerki powinny filtrować jedynie małe (śladowe) ilości białka w moczu, bowiem większość cząsteczek białek jest zbyt duża w stosunku do filtrów (kłębuszków). Jednak gdy dochodzi do utraty białka w moczu, owa niepokojąca sytuacja nazywa się proteinurią. W moczu można znaleźć kilka różnych białek, jednak najbardziej wskazujące na nerki jest albumina.

  Obecność białka w moczu może służyć jako sygnał ostrzegawczy, który jednak nie oznacza choroby nerek. Pokarm jest trawiony i metabolizowany, powstaje kwas moczowy i inne produkty odpadu. Owe odpady mogą gromadzić się w organizmie nawet, gdy nie ma zaburzonej pracy nerek.

  Natomiast niewydolność nerek występuje, gdy nie są w stanie usunąć odpadów metabolicznych z krwi i najczęściej dzieje się to w formie przewlekłej choroby, która rozwija się powoli. Niestety osoby w końcowym stadium choroby muszą poddawać się pełnym zabiegom dializy, aby oczyścić swój organizm.

  Do przyczyn tej nieprzyjemnej choroby zalicza się nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, oraz przyczyny dziedziczne.

  Niewydolność nerek wymaga rygorystycznej diety, aby zapobiec i spowolnić dalszym uszkodzeniom nerek i kumulowania się toksycznych odpadów w organizmie. Dieta oparta jest na kontroli elektrolitów takich jak sód i fosfor i powinna ograniczać białko zawarte w żywności.

  W rzeczywistości spożywanie 1 g białka na kilogram masy ciała, co zaleca się pacjentom z chorobami nerek, tym dializowanym również, aby odbudowywać utracone mięśnie i tkanki, nie jest jakimś specjalnym ograniczeniem, tylko prawidłową ilością dla zdrowego człowieka, o czym pisał również dr. Campbell w swoim ogromnym dziele „China Study”.

  Wysoki poziom potasu we krwi, nie jest wynikiem, jak twierdzą niektórzy zbyt dużą ilością spożywanych bananów, ale najczęściej związany jest właśnie z niewydolnością nerek, ponieważ nie można wydalić jego nadmiaru z moczem.

  U zdrowego człowieka straty potasu zwykle następują znacznie szybciej niż sodu

  Ważnym składnikiem leczenia choroby nerek jest ścisłą kontrola stężenia glukozy we krwi i ciśnienia krwi. Ciśnienie krwi ma ogromny wpływ na tempo postępowania choroby. Nawet łagodny wzrost ciśnienia tętniczego krwi może pogorszyć stan chorobowy nerek.

  Naturalne sposoby na obniżanie ciśnienia krwi zostały ślicznie wyłuszczone w tym poście 6 naturalnych szam, które obniżą ciśnienie furiata i w tym 10 naturalnych sposobów na obniżenie ciśnienia krwi

  Kwas alfa-liponowy (ALA) działa jako przeciwutleniacz zarówno dla wody, jak i tkanki tłuszczowej w organizmie, umożliwiając ochronę komórek nerwowych przez łatwiejsze do nich dotarcie, zwalniając neuropatię obwodową spowodowaną przez takie czynniki jak uraz, niedobory żywieniowe, chemioterapię, cukrzycę, boreliozę, alkoholizm, półpasiec, choroby tarczycy i niewydolność nerek. Neuropatia obwodowa może objawiać się bólem, pieczeniem, drętwieniem, mrowieniem, osłabieniem i świądem.

  Pokarmy bogate w kwas alfa-liponowy to drożdże piwne, brokuły, brukselka, podroby, groszek zielony i szpinak. Czyli widzimy, że pewne pokarmy, jak szpinak, czy drożdże piwne, które mogą przeszkadzać w radzeniu sobie z kamieniami pęcherza moczowego, czy zapaleniem jednocześnie mają inne właściwości prozdrowotne dla nerek. Należy więc zawsze przemyśleć sprawę diety pod kątem osobistych priorytetów na dany moment.

  Peruwiańska, czy boliwijska Mashua posiada właściwości dzięki którym można naprawić uszkodzenia nerek, oraz wyeliminować kamienie nerkowe i w pęcherzu moczowym.

  Kamienie nerkowe

  Nerki odsyłają wyodrębnione odpady, oraz nadmiar wody z krwi do moczu. Mocz wysyłany jest do pęcherza moczowego przez moczowody. Gdy pęcherz jest pełny, mocz zostaje oddany przez cewkę moczową. Około 80% kamieni nerkowych powstaje ze szczawianu wapnia.

  Kamienie nerkowe dopóki pozostają w nerkach nie powodują żadnego bólu, bowiem jeśli są bardzo małe mogą przejść przez moczowód prawie niezauważone. Jednak większy kamień, który usiłuje przejść przez moczowód może sprawić rozdzierający ból. Często usuwa się kamienie nerkowe chirurgicznie, jednak prawdopodobieństwo powstania kolejnego kamienia u osoby, która już miała kamień nerkowy jest znacznie większe.

  Alopaci twierdzą, że powstawanie kamieni nerkowych ma podłoże genetyczne, jednak nie koniecznie jest to prawdą. Wydaje się, że profilaktyczna dieta odgrywa jeszcze ważniejszą rolę u ludzi, którzy są całymi rodzinami wrażliwsi na szczawiany. Dieta bogata w szczawiany może mieć wpływ na powstawanie kamieni nerkowych, ponieważ automatycznie zwiększa się prawdopodobieństwo, że szczawiany będą wydalane z moczem. Dieta z dużą zawartością soli sprzyja tworzeniu się kamieni, bowiem powoduje dostawania się wapnia do moczu, a następnie łączenie się wapnia ze szczawianami w moczu, co właśnie prowadzi do tworzenia się 80% kamieni nerkowych.

  Objawy kamicy nerkowej:

  Ból przy oddawaniu moczu
  Ostry ból po bokach tułowia i z tyłu
  Ból w dolnych częściach korpusu, w tym w pachwinie
  Różowy, czerwony, lub brązowy kolor moczu
  Nudności i wymioty
  Mętny, lub brzydko pachnący moczopędnie
  Stałe parcie na pęcherz
  Częste oddawanie moczu
  Gorączka i dreszcze

  Jeśli dostawy azotu przekraczają jego wydalanie, jak ma to miejsce na diecie wysoko białkowej ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych zwiększa się

  Także osteoporozy. Ilość białka wymaganego w diecie jest znacznie mniejsza niż go zjada przeciętny obywatel współczesnej cywilizacji.

  Picie lemoniady na bazie butelkowanej wody gazowanej wraz z sokiem ze świeżej, organicznej cytryny, lub limonki może chronić nas przed powstaniem kamieni nerkowych. Taka lemoniada ze względu a kwas cytrynowy ma zdolność do chelatowania wapnia i usunąć go z ciała, a także generalnie może również pomóc przy innych rodzajach niedomagań/zakażeń układu moczowego.

  Jeśli kamienie nerkowe powstały z innej substancji niż szczawiany wapnia, kroki dietetyczne, które należy podjąć będą inne. Jednak dobre nawadnianie i ograniczenie soli w diecie są zalecane przy wszystkich rodzajach kamieni.

  Lucerna była/jest używana przez Chińczyków od VI wieku przy leczeniu kamieni nerkowych, a także do łagodzenia zatrzymania płynów i obrzęków. Pomimo tego, że kiełki lucerny nie są akceptowane w terapii Gersona do leczenia chorych na raka, okazuje się, że sprawdzają się w leczeniu kamicy nerkowej.

  Szparagi mogą zarówno zapobiegać, jak i leczyć infekcje dróg moczowych i kamicy nerkowej.

  Prostata

  Gdy prostata robi się większa, zwykle, wraz z wiekiem mężczyzny może to powodować większe parcie na pęcherz, a co za tym idzie częstszą potrzebę oddawania moczu. Niecałkowite opróżnianie pęcherza może prowadzić do infekcji dróg moczowych.

  W związku z położeniem prostaty zwykle objawy problemów z prostatą wydają się być związane z pęcherzem moczowym i mogą objawiać się pilną potrzebą oddawania moczu, częstszym oddawaniem moczu, pieczenie/trudności przy oddawaniu moczu, słaby przepływ moczu, lub niezdolność do rozpoczęcia oddawania moczu.

  19312

  Zapalenie gruczołu krokowego

  Jest to ogólny termin określający zapalenie prostaty, jednak należy rozgraniczyć 4 rodzaje zapalenia gruczołu krokowego:

  Ostre bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego
  Przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego
  Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego bez infekcji
  Bezobjawowe zapalenie gruczołu krokowego ze stanem zapalnym

  Ostre zapalenie gruczołu krokowego, objawiające się gorączką, dreszczami, z pilną potrzebą oddawania moczu i problemami z oddawaniem moczu (bolesne, albo utrudnione), często spowodowane jest przez te same bakterie, które wywołują infekcje pęcherza, jak E.coli, Klebsiella i Proteus. Jest to choroba, która może przenosić się drogą płciową, ale też przez krew dopływającą z sąsiedniego narządu, albo z powodu powikłań biopsji gruczołu krokowego.

  Przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego jest rzadką chorobą, najczęściej bez objawów, ale prostata jest w stanie stałego zakażenia. Owe zapalenie może być związane z infekcją pęcherza.

  Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego bez infekcji, często związany z zespołem przewlekłego bólu miednicy. Przyczyny tego stanu nie są zrozumiałe, natomiast objawy, to trudności z oddawaniem moczu, zaburzenia erekcji i bolesność wytrysku.

  Również przyczyny bezobjawowego zapalenia gruczołu krokowego ze stanem zapalnym nie są zrozumiałe.

  Naturalne leczenie zapalenia prostaty

  Łagodny przerost gruczołu prostaty może być leczony dietą zawierającą migdały, amarantus, awokado, ciemna czekolada, orzechy laskowe, macadamia, pakan, pistacje, pestki z dyni, Saw Palmetto (palma sabałowa) jagody, orzechy włoskie, bowiem te pokarmy zawierają beta-sitosterol skuteczny związek w leczeniu łagodnego przerostu gruczołu krokowego.

  Zioło Phyllanthus amarus jest bardzo skuteczne w naturalnym leczeniu gruczołu krokowego.

  Saw Palmetto Berry odżywia tkankę gruczołową i było używane od dawna przez zielarzy, bowiem zapobiega nadmiernej konwersji androgenów do dihydrotestosteronu (DHT). Nadmierna konwersja hormonów do DHT jest silnie związana z zaburzeniami prostaty u mężczyzn i może być przyczyną raka prostaty. Na podstawie badań Saw Palmetto zostało zaliczone do ziół wspierających zdrowie prostaty. Kobiety również mogą korzystać z dobrodziejstw palmy sabałowej w leczeniu zespołu policystycznych jajników (PCOS).

  Nasiona konopi należą do tak zwanej super żywności i posiadają właściwości chroniące prostatę.

  Terapia surowymi sokami, również zalicza się do skutecznych w problemach z prostatą. Najlepsze naturalne, świeże i organiczne środki spożywcze wskazane do soku, który ma leczyć prostatę, to jabłka, morele, cytryny, marchew, seler, żurawiny, ogórek, pietruszka, rzeżucha, sałata i szpinak. Widzimy, że są to identyczne składniki jak przy leczeniu zapalenia pęcherza.

  Bakteryjne zakażenia dróg moczowych

  Bakteriuria odnosi do obecności bakterii w moczu. Zakażenie dróg moczowych implikuje obecność charakterystycznych objawów i znacznego bakteriomoczu dostającego się z nerek do pęcherza.

  Zakażenie dolnych dróg moczowych, czyli zakażenia pęcherza moczowego (zapalenie pęcherza)
  Zakażenie górnych dróg moczowych, czyli zakażenie nerek (pyelitis i odmiedniczkowe zapalenie nerek)
  Nawracające zakażenia układu moczowego, albo z powodu nawrotu choroby, albo ponownego zakażenia
  Nieskomplikowane zakażenie dróg moczowych, gdy zwykły patogen dopada zdrową osobę, czyli z prawidłową czynnością nerek i zdrowym pęcherzem.
  Skomplikowane zakażenie dróg moczowych, gdy czynniki anatomiczne, funkcjonalne, lub farmakologiczne predysponują osobę do przewlekłych zakażeń i nawracających infekcji, lub niepowodzenia w leczeniu.

  Pomimo tego, że zakażenia dróg moczowych mogą być wywołane przez wiele różnych patogenów, większość infekcji wywołują te 3 organizmy:

  Escherichia coli (E.coli)
  Staphylococcus saprophyticus
  Proteus mirabilis

  Zakażenia innymi patogenami, wymienionymi poniżej, są bardziej prawdopodobne u pacjentów, którzy mają zakażenia bakteryjne również w innym miejscu, zapadają na częste infekcje, lub gdy mają założony cewnik.

  Candida albicans
  Chlamydia trachomatis
  Klebsiella spp
  Leptospira spp
  Neisseria gonorrhoeae
  Proteus mirabilis
  Proteus vulgaris
  Pseudomonas spp
  Streptococcus pyogenes
  Staphylococcus aureus
  Treponoma pallidum

  Pacjenci obu płci będą bardziej narażeni na te patogeny jeśli mają problemy z nerkami, lub założono im cewnik. Zakażenie dróg moczowych występuje znacznie rzadziej u mężczyzn w każdym wieku.

  Jest wiele powodów zakażenia układu moczowego (ZUM), jak zła dieta, czyli niedobory składników odżywczych, aktywność seksualna po okresie dłuższej abstynencji, alergie skórne, niecałkowite opróżnianie pęcherza przy oddawaniu moczu, mechaniczne środki antykoncepcyjne, niedostateczny poziom dobrych bakterii Lactobacillus, wspomniany już cewnik, nienatłuszczone prezerwatywy (infekcje pochwy), ciąża, bieda, jednak genetyka, historia infekcji dróg moczowych w dzieciństwie, cięcie cesarskie, znieczulenie zewnątrz-oponowe , infekcja ZUM w ciąży często będzie również skutkować nienawracającymi zapaleniami nawet przez 10-14 lat później. No i jest jeszcze genetyka, a także grupa krwi. Okazuje, się, że osoby z pewnymi grupami krwi są 3 do 4 razy bardziej narażone na ZUM, mamy tutaj na myśli szczególnie grupę P1.

  Początki charakterystyki układu grupowego krwi P1(PK) sięgają 1927 roku, kiedy Landstainer i Levin odkryli antygen P (obecnie P1), szczepiąc króliki krwinkami czerwonymi ludzi i uzyskując surowicę ze swoistymi przeciwciałami. … O tym ciekawym temacie (ciekawe dla kogo ? uśmieszek) będzie osobny wpi)

  Cokolwiek nie powiedzieć na to skomplikowane tłumaczenie, układ grupowy P jest wykorzystywany również do jednoznacznego określenia ojcostwa, i jak się okazuje ludzie z grupą krwi P1 znacznie częściej zapadają na zakażenia dróg moczowych.

  Objawy przy zakażeniach dróg moczowych są prawie identyczne, jak te wymienione przy kamicy nerkowej

  Naturalne leczenie dróg moczowych jest identyczne jak przy leczeniu zakażenia pęcherza moczowego

  Odmiedniczkowe zapalenie nerek

  Odmiedniczkowe zapalenie nerek jest niebezpieczną chorobą, ponieważ może spowodować uszkodzenie nerek. Objawami tej choroby są wysoka gorączka, bóle kręgosłupa, dreszcze, bóle głowy, nudności i wymioty. Odmiedniczkowe zapalenie nerek wymaga pilnej pomocy medycznej, a czasem nawet leczenia szpitalnego.

  Naturalne sposoby leczenia całego zespołu dróg moczowych

  Tak jak czytaliśmy wcześniej, podstawą uchronienia się od zakażeń dróg moczowych jest prawidłowe odżywienie ciała. Niedobory żywieniowe zawsze zaburzą ową delikatną równowagę pomiędzy prawidłową, a złą florą bakteryjną, odpowiednim poziomem pH ciała, i oczywiście absorpcją składników odżywczych, witamin i minerałów. Czyli widzimy, że kolejny raz mamy do czynienia ze skutkami niedożywienia. Cyrkulacją zamkniętą.

  Jeżeli tak, to odpowiednia dieta jednak powinna wiele naprawić. Niektóre składniki odżywcze mają bezpośredni wpływ na układ moczowy, a poniższa lista produktów działa bardzo korzystnie właśnie w tym obszarze. Należy wypłukać toksyny z naszych organizmów, pokonać chorobotwórcze bakterie, drożdże, czy wirusy, które przeszkadzają nam wchłaniać składniki odżywcze niezbędne, aby nasz organizm sam pokonał infekcję. A to wszystko zdziałamy spożywając wiele różnych pokarmów. Nie jedynie 4, czy 5, w tym przypadku musimy postawić na różnorodność.

  Pobudka

  Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić w godzinach porannych to wykonać detoksykację krwi za pomocą rozpuszczonych w szklance ciepłej wody organicznego soku z cytryny, lub limonki, kurkumy, pieprzu cayenne, octu jabłkowego (niepasteryzowanego) i czystego miodu.

  Dobrze jest brać zioło Phyllanthus amarus, bowiem jest bardzo skuteczne przy infekcji pęcherza, ale też dróg oddechowych.

  Należy pić surowy sok z pietruszki, marchwi i selera naciowego, jest to bardzo cenny pokarm dla nerek i pęcherza moczowego, oraz pomocny przy odkażaniu cewki moczowej i narządów płciowych.

  Dobrze byłoby produkować pikle/solanki, aby mieć własne organiczne produkty przez cały rok. Doskonałym pomysłem jest niepasteryzowana, ekologiczna kiszona domowa kapusta (przepis w dalszej części książki).

  Dla zdrowia prostaty dobrze jest pić herbatę z następujących ziół: goldenseal, uva ursi, jedwab kukurydziany, jeżówka (czyli echinacea) i pić taką herbatę 3 razy dziennie.

  Magnez, cynk, potas i witaminy z grupy B i oczywiście witamina D są niezbędne dla zdrowego układu moczowego. Owe składniki najlepiej spożywać w pożywieniu, a witaminę D czerpać ze słońca, a w razie potrzeby dostarczać je w suplementach wysokiej jakości.

  Najlepiej spożywać olej z wątroby dorsza, ponieważ zawiera omegę 3, ale też inne witaminy i minerały niezbędne dla zdrowego układu moczowego.

  Należy odstawić żywność wysoko przetworzoną, również z tego powodu, że zawiera za dużo przemysłowej soli; koniecznie wykluczyć z diety tłuste mięsa, kiepską sól, cukier z cukierniczki, produkty ze sztucznymi słodzikami, generalnie nie można jeść aspartamu, ani glutaminianu sodu, białej mąki, margaryny, ale też nie wskazane są migdały, kapusta i śliwki.

  kidney-stones-prevention-dash-diet-could-help-reduce-risk

  Należy stosować żywność będącą naturalnymi diuretykami, czyli posiadającą właściwości moczopędne:

  Kiełki nasion lucerny, kontrowersyjne w terapii rakowej Gersona, w przypadku kłopotów z zatrzymaniem wody bardzo wskazane, raz dziennie. Rozrzedzają krew, oczyszczają , pomagają w odchudzaniu

  Ocet jabłkowy oczyszcza wątrobę, nerki i pęcherz moczowy i zapobiega infekcjom w tym obszarze. Należy wziąć 1 łyżeczkę w szklance letniej wody raz dziennie.

  Karczochy są naturalnym diuretykiem i tak jak szparagi zawierają aspariginę, chemiczny alkaloid zwiększający wydajność nerek w usuwaniu odpadów z organizmu.

  banan,jak zarobic pierwszy milion

  Banany, przynajmniej jeden dziennie, dla lepszego bilansu sodu i potasu we krwi, bowiem nawet naturalne diuretyki zmniejszają stężenie potasu.

  Buraki odżywiają nerki, obniżają ciśnienie krwi, naturalnie moczopędne, rozprawiają się ze złogami tłuszczowymi w ciele. Wspaniałą opcją jest surowy barszcz z kiszonych buraków (przepis w dalszej części książki)

  Jagody są silnymi antyoksydantami oczyszczającymi krew

  Czarne porzeczki są moczopędne i jednocześnie zawierają dużo potasu

  Czarny pieprz jest dobry na wiele schorzeń, transportuje składniki odżywcze do różnych cześci ciała, redukuje zatory w płucach

  Borówki bardzo zdrowe dla nerek, ale też stymulują trzustkę, szkodzą złym bakteriom utkwionych na ściankach dróg moczowych

  Marchew, bardzo odżywcza dla nerek i pęcherza moczowego, zmniejsza stany zapalne cewki moczowej.

  Seler naciowy, odżywia nerki i obniża ciśnienie krwi.

  Szczypiorek oczyszcza krew i ma silne działanie moczopędne.

  Żurawina odżywia nerki, przeszkadza bakteriom lokować się na ścianach dróg moczowych

  Ogórki są bogate w siarkę i krzem, co pobudza nerki do lepszego usuwania kwasu moczowego

  Liście mniszka lekarskiego, czyli popularnego dmuchawca, zalać gorącą wodą (łyżeczka liści na filiżankę wody), wraz z łyżeczką miodu, pić 4 filiżanki dziennie; jest to naturalny lek moczopędny; stymuluje usuwane odpadów/toksyn z żółcią i moczem, jednocześnie oszczędzając potas, który zawsze jest tracony przy użyciu tradycyjnych lekarstw.

  Omega 3 (rybi olej) i siemię lniane poprawia przepływ krwi

  Czosnek jest naturalnym diuretykiem, obniża ciśnienie krwi i rozbija tłuszcz

  Imbir obniża ciśnienie krwi, oczyszcza i rozrzedza krew

  Zielona herbata, pić 4 razy dziennie ekologiczną zieloną herbatę, naturalny środek moczopędny zawierający niesamowite ilości składników odżywczych; odchudza

  kidney-cleansing-diet

  Chrzan przyspiesza metabolizm

  Hortensja wzmacnia układ moczowy i pomaga regulować jego funkcjonalność

  Cytryna znowu naturalny diuretyk, który ma zdolność rozpuścić niektóre rodzaje kamieni nerkowych, reguluje ciśnienie, alkalizuje ciało

  Mango, niesamowicie smaczne mango odtruwa i działa moczopędnie

  Melon alkalizuje, mineralizuje i działa moczopędnie. Pomaga kontrolować tętno i ciśnienie krwi, chroni przed udarem mózgu i chorobą niedokrwienną serca

  Owies zawiera krzemionkę, jest naturalnym diuretykiem

  Cebula (surowa) przyspiesza metabolizm

  Papaja jest moczopędna i przeczyszczająca

  Pietruszka odżywia nerki, pęcherz i cewkę moczową, a także oczyszcza krew

  Brzoskwinie są moczopędne, odtruwające i oczyszczające

  Babka płesznik pomaga wydalić nadmiar wody i trujące odpady, leczy zaparcia, wspomaga trawienie

  Dynia posiada właściwości moczopędne, które nie podrażniają nerek

  Nasiona dyni dobre na pęcherz i problemy układu moczowego, zwiększa poziom „dobrego” cholesterolu, odżywia oczy, jest dobrym źródłem cynku

  Kidney-Cleansing-Diet

  Rzodkiewka (surowa) przyspiesza przemianę materii, zwiększa usuwanie odpadów, chroni przed nadciśnieniem i chorobami serca

  Żyto, organiczny chleb na zakwasie, chociaż zawiera raczej problematyczny błonnik (nierozpuszczalny), jest daniem związanym z emocjami, do którego jesteśmy przywiązani tradycją, dlatego dobrze, że ma również właściwości odwadniające i odżywiające

  Truskawki mają właściwości moczopędne, jednocześnie rozrzedzają krew nie powodując krwawienia w jelitach jak często aspiryna. Truskawki mają również właściwości chelatacji z metali ciężkich, szczególnie z rtęci.

  Pomidory bogate w witaminę C, uwalniają wodę z nerek, przez co przyczyniają się do lepszego wypłukiwania odpadów metabolicznych

  Kurkuma, 1/2 łyżeczki codziennie, najlepiej z pieprzem czarnym, lub cayenne; dodawać do sosów i posiłków, obniża ciśnienie krwi i eliminuje nadmiar płynów

  Uva Ursi jest naturalnym diuretykiem, wzmacnia układ moczowy i eliminuje nadmiar płynów, jak już wspomniano wymaga zasadowego odczynu moczu, więc nie należy tego zioła łączyć z kuracją żurawiną

  Rzeżucha jest naturalnym diuretykiem

  Nasiona arbuza pomagają organizmowi wyeliminować nadmiar wody

  Naturalne moczopędne specyfiki stricte ziołowe:

  Niebieska werbena, natka pietruszki, koper, jedwab kukurydzy, głóg, skrzyp, jałowiec, łuski psylium, szafran, sarsaparilla, Uva Ursi, orzechy bissy.

  Należy mieć na uwadze, że zioła to także w wielu przypadkach silne lekarstwa, nie można ich dowolnie dawkować.

  Należy pić dużo wody mineralnej, nie z kranu, aby uniknąc kontaktu z chemikaliami w postaci chloru, czy fluoru.

  Dieta wskazana dla zdrowia układu moczowego:

  Wymienione warzywa, czy zioła podgrzać na parze z dodatkiem trochę surowych przypraw, następnie zmiksować w blenderze i zjeść małą miseczkę cudownie zdrowej zupy przed każdym posiłkiem.

  Wybierzmy też kilka surowych owoców z szerokiej gamy, która została podana powyżej, dodajmy trochę gałki muszkatołowej, cynamonu i miodu i zjedzmy jako ekstremalnie pożywne „smoothie”, albo w formie zupy kremowej.

  Powinniśmy pić co najmniej 6 szklanek dziennie wody mineralnej, aby nawodnić ciało i zastąpić utracone minerały

  Jakich pokarmów jednak należy unikać?

  W przypadku zapalenia uchyłków, czy innych kłopotów z jelitami unikać nasion i orzechów, także, gdy cierpimy z powodu zaburzeń czynności tarczycy, nerek, kamicy żółciowej, czy faktycznej osteoporozy.

  W czasie ciąży i karmienia piersią należy unikać żeń-szenia, a także przy nadciśnieniu, astmie, rozedmie płuc, dysplazji piersi, problemami z krzepnięciem krwi, i zaburzeniach rytmu serca

  Kapusty, śliwek, również suszonych należy unikać przy problemach z tarczycą, nerkami, kamieniami żółciowymi, lub infekcjami

  Rozmarynu należy unikać, gdy jesteśmy w ciąży, lub karmimy piersią

  Arcydzięgla, kminku, imbiru, kurkumy, pospolitego, japońskiego, lub chińskiego rdestu należy unikać, gdy bierzemy leki przeciwzakrzepowe, lub terapie hormonalne, a także, gdy bierzemy jakieś leki NLP (niesteroidowe leki przeciwzapalne), takie jak aspiryna, czy ibuprofen. Także wtedy, gdy mamy problemy z sercem, albo jesteśmy w pierwszych 3 miesiącach ciąży, lub gdy karmimy piersią.

  O czym należy pamiętać?

  Ciało staje w obliczu ogromnie niekorzystnej sytuacji, gdy dostarczamy mu złe jedzenie i dodatkowo jeszcze używki, nie mówiąc już o zatrutym środowisku i wszędobylskim promieniowaniu.

  Dlatego musimy zrobić wszystko, aby móc wyeliminować tradycyjne lekarstwa, bowiem one również doprowadzają do ograniczania wchłaniania składników odżywczych. Musimy postawić na najlepsze odżywianie i eliminację wszelkich trucizn. Leki w swoich tajemnych skutkach ubocznych przechowują uszkodzenia serca, mózgu, wątroby i właśnie nerek.

  Nie zawsze uda nam się wyeliminować leki, jak w przypadku kłębuszkowego zapalenia nerek, ale możemy po prostu nigdy nie poprowadzić do aż tak poważnej infekcji

  Strona naturecures posłużyła mi za cicerone dzisiejszego tekstu. Jest jeszcze śródmiąższowe zapalenie pęcherza, ale to osobna historia.


  reklamablogBlog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.

  Rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep


  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.


   

  (Visited 31 754 times, 19 visits today)

  Powiązane artykuły

  1. pepsieliot 18 września 2015 o 11:46

   W poniedziałek będzie Informatyk w pracy i usunie blokadę na kopiowanie, taka zapadła decyzja pod wpływem „petycji” Możnych

  2. ANNA 18 września 2015 o 13:51

   usunięcie blokady na kopiowanie – CUDNE!!! Dziękuję!!
   Pepsi, artykuł – pierwsza klasa ! SUPER!!
   Macie dobrej jakości (innych nie macie!) palmę sabałową u siebie w TiB?

  3. ista 18 września 2015 o 17:28

   No nie! A ja właśnie zjadłam pół słoika kapusty kiszonej eko organicznej, z pierwszego kiszenia, ale… pasteryzowanej. I co? Wszystko na nic?

   1. pepsieliot 18 września 2015 o 20:38

    może jakaś bakteria przeżyła

  4. Bry 18 września 2015 o 19:07

   Dziękuję za tekst. Jest akurat dla mnie,, jak znalazł,,. Pojawiło mnie się jednak pytanie – dlaczego przy kłopotach z tarczyca nie można jeść śliwek?

   1. Mada 20 stycznia 2016 o 22:11

    Podbijam pytanie. Czemu?! Tak uwielbiam śliwy 🙁

    Kolejne dotyczące tarczycowców pytanie.. Orzechów też należy unikać? Wiem, że ziemnych, ale wszystkich?

    Trochę pomieszane z pogmatwanym. Pepsi, jestem fanką ale dużo tutaj wymieszanych informacji. Albo jest już późno i będę musiała jeszcze raz poczytać. Ale zamąciłaś trochę.

    Buziaczki

  5. Ani 18 września 2015 o 19:30

   Pepsi, dzięki Kochana za te wszystkie informacje. Ogrom wiedzy w pigułce. Pozdrawiam serdecznie 🙂

  6. Paula 18 września 2015 o 20:42

   Dziękuję, dla mnie był artykuł. Długi, satysfakcjonujący, kapusta mnie podłamała, tego jem najwięcej :-(. Skandal. A teraz jestem po szpitalu, kroplówkach antybiotykowych, na antybiotykach doistnych 8 dni, bo próbowałam leczyć miedniczki samą wodą I witaminą c, no I kapustą, a jakże…. no ale człowiek się uczy. Wszyystko inne dla nerek wcześniej już zrobiłam, teraz odstawię kapustkę, I mam nadzieję wkrótce znowu w fiordach pływać. Bo zaczęło się, oczywiście, od wyziębienia… dzięki, Pepsi. A przy okazji, ile czasu trzeba spędzić w słonej wodzie dla skutecznego zaopatrzenia w magnez?

   1. grzegorzadam 22 września 2015 o 15:50

    @Paula
    Sprawdzałaś sobie poziom Jodu?
    Przy częstym spożyciu kapustnych niwelujesz zasoby Jodu..
    Proponowałbym na nerki kurację sodą oczyszczoną, taka spokojną..
    Do zaopatrzenia w Magnez kup sobie duży worek płatków magnezowych – 25 kg koło 20 zł.
    I kąpiele, niestety badania lab. (Magnez) nie są jednoznaczne i dokładne w tym zakresie.

  7. Kinga Piątkowska 18 września 2015 o 23:21

   A propos choroby Lesniowskiego Chrona i zespolu wrzodziejacego jelita dużo ostatnimy czasy kombinuje i mysle bo juz lekarze rozkladaja rece, a nie chce skrzywdzic meza. Kupilismy wyciskarke i chcemy jak Paul Nison sokowac, ale w ostatnim twoim poscie o przeciekajacym jelicie zaintrygowal mnie rosol (maz nie wege bardzo zdesperowany). I tu moje pytanie, Pepsi poradz zgodnie ze swoja wiedza. Trzy dni na rosole, potem 2 tygodnie na sokach czy odwrotnie?? Jaką kolejnosc zrobic zeby najwieksze benefity czerpac?

   1. grzegorzadam 22 września 2015 o 16:12

    @Kinga

    Najpierw pH do góry, paski pH – test koło południa, potem wiadomo.. 😉

    Polecam na jelita wrzodziejące najtańszą i najprostszą na całym świecie kurację nadtlenkiem wodoru,
    czyli 3% wodą utlenioną..
    Albo hydrokolonoterapię + ozon.. – koszty..
    —”Przy hydrokolonoskopii stosują wodę ozonowaną, która jest w tym samym stężeniu bardziej agresywna niż woda utleniona (krótszy okres rozkładu), ale podejrzewam, że wynika to z łatwości sporządzania takiego roztworu automatycznie. Perhydrol wymagałby do dawkowania bardzo precyzyjnych urządzeń, a ozonem można to zrobić nawet metodą przepływową.”—

    –”Jeszcze mielone siemię, a jeszcze lepszy jest kleik z niego, ale pobierany po dawce magnezu
    (0,5 g chlorku lub cytrynianu Magnezu na pusty żołądek w 3/4 szklanki wody) w ok 15-20 minut.
    Po prostu fizycznie osłania te mikro nadżerki w których magnez właśnie zrobił porządek.”

    Boraks oczywiście też > nadżerki – candida w nadmiarze….
    Można wspomagać mleczkiem magnezowym (wodorotlenek magnezu).
    Przez miesiące, do tego B50 i osobno jeszcze B5.

    Pomyślałbym o Betainie HCl też…

    pozdrawiam

    1. Kinga Piątkowska 22 września 2015 o 23:43

     Dzięki za odpowiedz grzegorzadam 🙂 to miłe!

  8. Ewa 19 września 2015 o 11:31

   Ja do znawców ziół 😉

   Mam wyciskarke i chce robić soki z ziół ale na pokrzywe jest już na późno bo najlepsza jest majowa lub czerwcowa. A jakie zioła można wykorzystać teraz we wrześniu?

   1. grzegorzadam 20 września 2015 o 06:57

    @Ewa
    Zrób miksturę z glistnika..Czarny bez, Jarzębina..
    Do przymrozków spokojnie..

  9. paula 20 września 2015 o 10:24

   Czarny bez, jarzębina,glistnik … na surowo z tego sok pić?

  10. Kasia 20 września 2015 o 11:44

   Ja a propos wody z cytryną. Od dobrych paru miesięcy piję ciepłą wodę z cytryną zamiast herbaty. Jakieś 1,5l dziennie. Czy to nie za dużo? Czy zamiast pomagac, nie szkodze czasem sobie?

  11. Beata Karbowiak 20 września 2015 o 15:03

   Przepraszam ale nie na temat,tyle że nie bardzo jeszcze umiem się poruszać tutaj a mam problem z synem,medycyna akademicka nie pomaga…NASH czyli niealkoholowe stłuszczenie wątroby.SYN l 36 szczupły, nie chorujący,9alergia na trawy0 a wyniki lipidogramu fatalne ostatnio dołączyła się cukrzyca typ2,po avaminie gwałtowny skok cukru we krwi.Czy ktoś zmaga się z tym problemem.CZy mogą prosić o pokierowanie gdzie szukać pomocy?

  12. grzegorzadam 20 września 2015 o 23:58

   @Paula
   Nie soki w wyciskarce.. Byłem nieprecyzyjny 😉
   Z glistnika robisz nalewkę np., to lekarstwo.. Skuteczne na wiele dolegliwości.
   Z jarzębiny i bzu też sporządzasz odwary, napary…
   Wszystko znajdziesz na stronach dr Różańskiego- polecam..

   https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB8QFjAAahUKEwjspaX_zIbIAhXxFNsKHVqnDZM&url=http%3A%2F%2Frozanski.li%2F%3Fp%3D989&usg=AFQjCNFHylKeuzZzNAJbqyM7GEGOt9OrEA&sig2=flkSzhO_13A1KIqXiFWIuw

  13. grzegorzadam 21 września 2015 o 00:01

   @Beata
   Trzeba dokwasić żołądek!
   To jest przyczyna b. wielu chorób, alergii.
   Test sody, a potem naturalnie lub Betaina HCl, lub roztwór kwasu solnego..
   Ph do góry obowiązkowo, później witaminy i minerały..

  14. Wodniq 21 września 2015 o 01:14

   Do grzegorzadam: temat SÓL

   Możesz proszę powiedzieć (rzucić linkiem) – jaką sól stosować w kuchni ? Wspominałeś o soli z Kłodawy – ale w kilku sklepach jest ostrzeżenie – nie nadaje się do bezpośredniego spożycia (choć z drugiej strony – reklamują, jako „idealna do przetworów”) – czyli jaką sól kupić ? Aby posolić pomidora czy tam zupę jakąś 😉

  15. grzegorzadam 21 września 2015 o 09:25

   Ostrzegają, bo są takie (durne) przepisy.. Na 1 kilogramowych opakowaniach.
   Dlatego kopalnia wpadła na pomysł opakowań 1.1 kg 😉
   Oczywiście niejodowana kłodawska jest ‚debest’.
   Nikt nie mówi, że sama sól (ługowana, bialutka) ogranicza wchłanianie Jodu..
   I że ten Jod blyskawicznie się ulatnia, przy gotowaniu nattychmiast.
   A bez Jodu jesteśmy częstymi klientami lekarzy..
   Ale to jest biznes, także..

   http://sklep.sol-klodawa.com.pl/pl/c/Sol-niejodowana/28

  16. grzegorzadam 21 września 2015 o 09:30

   I nie żałuj sobie tej soli!
   Elektrolit podstawowy i ‚bat’ na pasożyty.
   Dr Fett zrobił nawet z soli i witC protokół na boreliozę.
   Jest w temacie ‚Borelioza’ 😉
   I obejrzyj Bołotowa, – co mówi o soli..

  17. Kama 30 września 2015 o 16:05

   Poproszę o więcej informacji na temat tej Mashua – co się je i jak się je? I gdzie to można kupić?

  18. Paula 1 października 2015 o 11:41

   Dziękuję za odpowiedź, Grzegorzadamie, to zasuplementuję jod i do kapustki jednak wrócę, bo lubię. I mnie stać. Sól kłodawska według Ciebe zdecydowanie lepsza od himalajskiej? Bo zapas różowej zrobiłam…
   Pozdrawiam!

  19. grzegorzadam 1 października 2015 o 11:51

   Oryginalna różowa himalajska jest świetna.
   Używam na zmianę z kłodawska szarą.
   Sprzedawała kopalnia różową, ale były reklamacje !! 😉
   Taka jest świadomość.. Można sobie różową kupić w bryłkach i samemu mielić..

  20. Milkman 15 grudnia 2015 o 19:20

   Juz sie nauczyłam ze tłuszcz nigdy przed owocami. A tu pierwszy napój poranny zawiera kurkumę, co ma byc jedzona z tłuszczem. To po jakim czasie moze byc smoothie? A moze tym razem kurkuma bez tłuszczu? To jest wyjatkowo niesmaczny napój btw

  21. Margo 20 stycznia 2016 o 15:40

   Przy zapaleniu pęcherza moczowego, o ile mi wiadomo, nie stosujemy pokarmów rozgrzewających, np.: czosnku, imbiru, wręcz wychładzające typu chlorella, żeby bakterie nie miały sprzyjających warunków do namnażania.

   1. grzegorzadam 20 stycznia 2016 o 21:01

    Na wszelkie zapalenie (bakteryjne, wirusowe) najlepszy jest utleniacz z kontrą przeciwutleniacza.
    Do tego przy pasożytach, występujących przeważnie w takich sytuacjach
    odpowiednie środki wskazane dodatkowo.

    pozdrawiam

  22. Malka b-k 3 marca 2016 o 00:03

   Witam, czy może mi ktoś napisać czy może ktoś wie co oznacza gdy białko całkowite jest poniżej normy. Mam 6,1 g\dl a jest od 6,6 do 8,7 g\dl.
   Gdy byłam w ciąży odebrałam takie wyniki z dopiskiem badanie robiono 2 razy!
   Po urodzeniu dziecka (bo w ciazy nie bolało mnie) mam bóle w dolnej części kręgosłupa a niekiedy po bokach kręgosłupa w dolnej części. Tak bardzo boli szczególnie po nocy że niekiedy nie potrafię wstać z łóżka, muszę się pociągać rękami.
   Najgorzej kiedy muszę szybko wstać do dziecka bo się np. Ksztusi a ją z bólu nie umiem się podnieść od razu.
   Proszę mi napisać co może być przyczyną, jakie badania zrobić żeby sprawdzić, jutro ide zrobić białko całkowite zobaczenia czy coś się zmieniło po porodzie. I zapytaj w laboratorium może coś doradził.
   Pije też sok z cytryn wyciskany w wyciskarce. Moze one jakiues kamienie rozpuszczaja czy co????
   Co robić albo co robię nie tak?
   Staram się pić świeże soki ale niestety lubię też zjeść mięso.
   Proszę o radę. Pozdrawiam wszystkich z bloga Pepsi i samą Pepsi!

  23. Malka b-k 4 marca 2016 o 14:12

   Witam, odebrała wyniki. Próby wątrobowe ok, CRP białko ostrej fazy w normie. Jedynie białko całkowite 5,7 czyli poniżej normy.
   Nie wątroba, nie nerki – mam nadzieję, może niedożywienie trzecią obcja.
   Przy karmieniu piersią jest to może normalne ?
   Odstawiam mięso może dlatego? Co jesc zamiast mięsa? Poszperwm na blogu Pepsi bo nie mogę się doczekać podpowiedzi. 🙂
   Pozdrawiam

   1. pepsieliot 4 marca 2016 o 16:09

    Tak niedożywienie, chlorella, spirulina, jarmuż dużo, szpinak dużo,sałata rzymska,4-Greens Thisisbio

   2. grzegorzadam 4 marca 2016 o 16:10

    A co ‚podpowiada’ organizm?
    Ochoty, smaki.. ?

  24. Malka b-k 3 kwietnia 2016 o 22:06

   Czy może miał ktoś bóle kręgosłupa po wstawaniu z łóżka? Z pozycji leżącej?
   Naprawdę boli mnie że nie umiem zrobić brzuszka czy wstać z łóżka. Minęło już pół roku od urodzenia dziecka i mi to nie mija do tego doszło mrowienie prawej dłoni kiedy przez chwilę mam podniesioną ręke do pozycji np do robienia na szydełku.
   Robię w ogródku łopatą kręgosłup mnie nie boli tylko jak leże i mam wstać. Czy ktoś miał tak? Czy może mi ktoś pomóc?
   Czy to jest kręgosłup czy może nery?
   Ciągle czytam Pepsi blog dużo tu można znaleźć rzeczy, komentarze super warto wszystkie przeczytać, tylko doba za krótka, pomagam mamie w leczeniu miażdżycy anemi do tego guzy wątroby… Uczę ją jak ma jeść… dokarmiać organizm itd posiłkuje się blogiem ale na siebie nie mam pomysłu.
   A zachcianki ostatnio jem na co mam ochotę banany, jabłka, zupy warzywne ale zerzrem i bułke z mięsem.
   Pozdrawiam serdecznie

  25. grzegorzadam 5 kwietnia 2016 o 13:55

   Daj mamie wody, soli, sody, OJ, dokwaś żoładek (anemia!), zrób kurację WU, na miażdżycę resveratrol i kuracja Paulinga.
   Dolegliwości znikną. Bierze leki?

   Kręgosłup.. Może brakować choćby Litu..
   Polecam lithium orotate 5 mg, kwas nikotynowy.
   Jak nerki to inna sprawa.
   Poczytaj Sircusa i Nieumywakina.

   1. Daniela 22 września 2017 o 19:39

    Chciałam się Pana podpytać bo widziałam Pana opis buforowania kwasu ascorbinowego sodą i potasem w innym artykule. Czy można to zrobić w proporcji 150g kwasu do 50g sody i 25g węglanu potasu i czy takie mieszanka nadaje się do picia co godzinę przez kilka dni, aby leczyć zapalenie pęcherza?

    1. grzegorzadam 23 września 2017 o 08:30

     Trzeba by przeliczyć, jeszcze dołączyłbym MSM:
     http://www.pepsieliot.com/witamina-c-i-msm-najlepsze-alternatywne-zrodla-tlenu-czyli-leczenie-w-pigule/

     O zapaleniach pęcherza poczytaj tutaj:
     http://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/

     Nie ”panujemy”, bardzo proszę Danielo 😉
     Tu nikt w metrykę nie zagląda.

     1. Daniela 23 września 2017 o 10:33

      OK 🙂 Wiesz, mi sam kwas askorbinowy pomaga, po jednym dniu ogromna różnica, (a kiedyś się doleczyłam całkiem) ale teraz ze względu na żołądek nie mogłam dalej brać i ból pęcherza się cofnął bo za krótko brałam, więc potrzebuje pilnie zbuforowaną postać. Te proporcje są przeliczone wg Twojego przepisu pod innym wpisem: 100 sody do 50 potasu i tą mieszankę połączyć z kwasem w proporcji 1 kwas do 0,5 mieszanki. Pytanie tylko moje takie czy taka postać nada się jak chcę przyjąć po 30g dziennie przez kilka dni czy sobie nie zaszkodzę zbyt dużą ilością potasu np.? (sód i potas mam w normie).

      1. grzegorzadam 23 września 2017 o 14:05

       I mdlatego najlepszy jest zrównoważony askorbinian sodowo-potasowy, wtedy
       nie przekroczysz tych dwóch, a askorbinian nie podrażni żołądka.

       ”Buforowana zrównoważona:
       100 g witaminy C + 32 g sody (wodorowęglanu sodu) + 15 g węglanu potasu (lub 22 g wodorowęglanu potasu).”

       Można sobie wagowo do tego wzoru przeliczać.

  26. Domi 11 kwietnia 2016 o 13:29

   mam pytanie, ktore nurtuje mnie juz od dawna. Moj chlopak mial wykryty guz w nerce wielkosci pilki golfowej, zostala usunieta cala nerka , decyzja lekarzy. Na szczescie nie dostal chemii i od operacji nie wykryto u niego innych zmian nowotworowych ani guzow. Od czasu jego choroby jestesmy na diecie weganskiej, oraz wspomagamy nasza odpornosc kwasem l-askorbinowym. Czy w jego przypadku: dobrze funkcjonujaca ale JEDNA nerka, nalezy sie martwic o ewentualny negatywny wplyw kwasu na nerke? I czy mamy traktowac go jako osobe z chorobami nerek czy jako zdrowa osobe ktora poprostu ma jedna nerke.

  27. grzegorzadam 11 kwietnia 2016 o 14:04

   Raczej to drugie..
   Kwas nie ma destrukcyjnego wpływu na nerki.
   To zdanie ortomolekularnych z Usa, medicine apteczna ma inne zdanie, ale to norma u nich.

   1. efka 27 września 2016 o 19:57

    Grzegorzuadamie,
    u meza rozwinal sie jakis stan zapalny u ujscia cewki. Miejsce jest zaczerwienione, lekko napuchniete, piecze na poczatku oddawania moczu lub tez w innych sytuacjach i porach dniach (np. na silowni). Maz jest alergikiem (natka, seler, marchewka, orzechy, ostropest, miod i inne), wiec wiele z powyzszych porad nie moge zastosowac. Po kwasie askorbinowym sensacje zoladkowe. Wiem, ze powinnam zabrac sie najpierw za wyeliminowanie alergii, ale na sile nic nie zrobie. Prosze natomiast o rade, czym najszybciej uspokoic stan zapalny (pewnie to grzyb albo bakteria). Pozniej zajme sie reszta.

    1. grzegorzadam 27 września 2016 o 21:43

     Zamiast kwasu askorbowego askorbinian z MSM.

     Nie eliminuj alergii, sama sie wyeliminuje.
     Piołun przed jedzeniem, wrotycz, inne zioła.
     Dużo soli w kąpieli (3-5 kg) na wannę, 30-45 minut leżenia.

     Wiosną to miałem, byliśmy w gościach w sobotę, rano oboje mielismy problem z sikaniem.
     dałem sobie radę WU 3%, 4x po 150 kropli na solona wodę, utleniła gada.
     Żona męczyła się kilka dni.

     Jak ma metal w wypełnieniach to bedzie cyklicznie powracać.
     Przeczytaj ten temat, w szczególności o źródle zakażeń pęcherza, prostaty, czyli niklu i sposobach na to, histydyna, cynk, siemię lniane i eleminacja metalu z pożywienia inie tylko (!):
     =Jak możemy uwolnić organizm od niklu? ==

     ==Bez niklu bakterie nie mogą egzystować w gruczole krokowym. Możesz pozbyć się dolegliwości związanych z przerostem prostaty eliminując skażenie organizmu niklem. Zwróç uwagę, że nowy atak pojawia się po przypadkowym użyciu metalowych sztućców w restauracji lub zjedzeniu sałatki majonezowej metalową łyżeczką. W takich przypadkach dobrze jest zażyć kapsułkę histydyny (ok. 500 mg dziennie przez 3 tygodnie, patrz źródła). Histydyna wytrąca nikiel. Cynk jest również pomocny (60 mg dwa razy dziennie przez miesiąc).==

     http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

  28. Imka1982 20 września 2016 o 16:07

   Heloooo. Musze sie zapytac wlasnie z ta sola. Mam kamyka wrednego i frajer nie chce wypasc;) Walcze…Co do Soli to uzywam tylko himalajskiej. Jestem na diecie przeciwgrzybiczej od dwoch lat i bylo rewelejszyn. No chyba ze organizm sie oczyszcza i csly syf wychodzi…..To ile tej soli i czy wogole na tak?

  29. Ort 28 września 2016 o 01:16

   Tzw. chlebek życia (dostępny w piekarniach pakowany po 2-4 skipki) czy można spożywać przy Candydozie (wyleczonej) i stwierdzonym kamieniu w nerce (3mm)?

   1. pepsieliot 28 września 2016 o 08:43

    nie ma czegoś takiego jak candydoza wyleczona, grzyby candida mieszkają w nas zawsze i wystarczy zacząć je karmić cukrem, jedząc przy tym tłuszcz nastąpi powrót. Nie znam się na takim pieczywie, ale raczej wszystko coi znajduje się w przybytku zwanym piekarnia nie nadaje się do jedzenia

   2. grzegorzadam 28 września 2016 o 08:47

    Kamień rozpuść ziołami.

  30. haniaa 5 października 2016 o 15:21

   Witam, mam ostatnio takie bóle w okolicy bioder, trochę z tyłu ale bardziej z przodu i zboku. zastanawiam się czy to nie jest jakiś piasek nerkowy, który podrażnia. Co mogłabym pić, żeby oczyścić nerki i pęcherz, a przy tym nie zaszkodzić małej córci, którą karmię piersią??

   Czy picie herbaty z natki pietruszki jest niewskazane przy cukrzycy, niewydolności krążeniowej ? czy wypłukuje z organizmu sód i potas? Bo tak ostatnio słyszałam i nie wiem czy wtedy można pić takie herbaty?? a z innych źródeł (tylko nie pamiętam gdzie to już wyczytałam), to picie do 2l dziennie herbaty z natki pomaga przy opuchniętych nogach. i przy okazji pytanie co można zrobić przy mocno opuchniętych i twardych stopach i łydkach???

  31. haniaa 5 października 2016 o 15:24

   to ostatnie pytanie to odnośnie mamy

  32. Imka1982 5 października 2016 o 18:28

   Grzegorzadam:) A jakie masz ziolka w zapasie dla mnie? Pilam juz dziurawiec i krwawnik wiec nie jestem juz wybredna co do smakow:)

   1. grzegorzadam 5 października 2016 o 21:20

    Próbowałas piołun, wrotycz ?
    Sa baaardzo specyficzne 😉

  33. grzegorzadam 5 października 2016 o 19:52

   Przy takich opuchliznach mozcenie stóp z solą, sodą, magnezem.

   Soda przy cukrzycy niezbędna.
   I kuracja ziołowa na nerki, link w odpowiedzi na @efka.

   1. pepsieliot 5 października 2016 o 20:24

    wystarczy dieta 811, w 30 dni nie ma cukrzycy bez żadnej sody

   2. grzegorzadam 5 października 2016 o 20:29

    Śmiało można to połączyć, Twoje nerki codziennie wytwarza około ćwierć kilograma sody, trzustka również.
    Dla cukrzyków dostarczenie z zewnątrz przyspieszy kurację i wspomaga, łagodzi bóle itd.

    1. pepsieliot 5 października 2016 o 20:32

     nie ma potrzeby na 811, to jest wysoko alkaliczna dieta

     1. grzegorzadam 5 października 2016 o 21:32

      Przy wysokozaawansowanej cukrzycy , silnym odwodnieniu, kwasicy ketonowej,
      chorobach nerek, zatrzymaniu akcji serca, pierwotnej kwasicy mleczanowej, zatruciach polekowych (nagminne!),
      hemodializie, dializie otrzewnowej, hepatopatii, i innych soda (wlewy) potrafi ratować zdrowie i życie.

      Dieta to inny zakres, raczej rekonwalescencyjny..

  34. grzegorzadam 12 października 2016 o 10:24

   ==Piołun rośnie blisko ludzi.
   Jeśli wzrosła temperatura, nastąpiło zapalenie pęcherza moczowego – bierzcie piołun.

   Jest to też silny środek uspokajający.
   Piołun gorzki usuwa wszelkie urazy, siniaki, guzy.
   Leczy alkoholizm,
   zakrzepowe zapalenie żył,
   paraliż,
   udar,
   bóle w obrębie miednicy mniejszej.

   Piołun pospolity (lub bylica pospolita) leczy
   padaczkę,
   impotencję u mężczyzn,
   choroby neurologiczne i kobiece,
   gruźlicę płuc,
   raka żołądka, jelit oraz
   mięsaki.==

   Ciekawa sprawa, od miesiąca popijam piołun i nawet drinka nie wypiłem, a sobotę w miłym towarzystwie zdarzyło się.
   Ogólnie samopoczucie bardzo dobre.

  35. AGD 28 grudnia 2016 o 13:00

   A czy można pozbyć się w naturalny sposób torbieli z nerki ?

   1. grzegorzadam 28 grudnia 2016 o 18:20

    Można, ustal przyczynę najpierw:
    http://www.pepsieliot.com/przepis-na-herbate-leczaca-ponad-60-chorob-i-zabijajaca-pasozyty/
    http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

    -”NAJNIEBEZPIECZNIEJSZE PASOŻYTY

    Pierwotniaki wywołujące toksoplazmę , chorobę, która występuje w 80% przypadków urodzeń dzieci z zespołem Downa, martwych urodzeń, chorób psychicznych, chorób oczu.

    Rzęsistki – można się zarazić nawet poprzez wdychane powietrze, wywołują choroby kobiet ( pochwa, szyjka macicy ) i mężczyzn ( cewka moczowa, prostata ), atakują jamę ustną, jelita. Mięśniaki, torbiele, włókniaki to kolonie rzęsistków, z których rzęsistki „uciekają” do innych narządów przez naczynia krwionośne.

    Chlamydia – są silnie związane z rzęsistkiem, stąd aby pozbyć się chlamydii, trzeba zniszczyć rzęsistka – powodują zapalenia narządów płciowych , bezpłodność, wady wzroku ( objawem są ropiejące od rana oczy ), choroby układu trawiennego ( trzustki –cukrzyca, wątroby ) , choroby układu krwionośnego w tym konflikty krwi czy zawały.
    (…)

    Również metale nieorganiczne są szkodliwe i przyciągają pasożyty :
    -miedź – zawarta w naczyniach kuchennych czy instalacjach hydraulicznych
    -metale dentystyczne jak rtęć, nikiel czy chrom
    -ołów i kadm – występują w instalacjach wodociągowych, w dymie papierosowym, nawet w produktach spożywczych jak kawa rozpuszczalna
    -aluminium – występuje w konserwach, garnkach, kosmetykach (antyperspiranty !)
    -włókno szklane używane do izolacji w budownictwie wywołuje torbiele, które przyciągają przywry, a te z kolei przeobrażają torbiel w nowotwór
    Wszystkie wymienione wyżej metale przenikają do nas poprzez wodę, którą pijemy, poprzez chleb wypiekany w metalowych formach, poprzez dentystyczne amalgamaty, poprzez różne kosmetyki …
    Także toksyny chemiczne wnikaja w nasz organizm:
    -freon-czynnik chłodzący w lodówkach i klimatyzatorach
    -arsen- wchodzi w skład pestycydów
    -PCB – można znaleźć w mydle i innych detergentach
    -formaldehyd – znajduje sie w piankach uszczelniających, w piankowych meblach (poduszki, materace ).

    Szalenie groźne są również mikotoksyny zawarte w pleśniach, które spotykane są wszędzie : w chlebie, orzechach ( zwłaszcza fistaszkach ), owocach, piwie, winie, occie winnym, syropach, skórce ziemnika, kawie, suszonych owocach, herbacie w torebkach, cukrze, suszonych strączkowych, chrupkach kukurydzianych, prażonej kukurydzy, płatkach, makaronach, ryżach .
    (…)

    Reszte odszukasz w tamtych tematach i książkach.

  36. Annika 2 lutego 2017 o 17:32

   Prosze pomozcie! Wrocila u mnie i u partnera ureaplazma parvum. Ja od 15 lat mecze sie z nawracajacymi infekcjami. Przerobilam juz wszystko, d-mannoze, uva ursi itp Byly dzisiatki kuracji antybiotykowych. Cystoskopie i biopsje i zabiegi na pecherz. Byly badania volla i zabiegi pradem . Na uree bralam 3 antybiotyki w zeszlym roku, niestety znow jest wynik pozytywny..Do tego mam Hashimoto. Chcemy miec dziecko.. Jestem na paleo. Bylam na AIP wczesniej. Czy jest mozliwa konsultacja indywidualna? Nie wiem jak z tego wyjsc. Jakies rady?

   1. grzegorzadam 2 lutego 2017 o 19:40

    Tego nie leczy się antybiotykami.
    Ureaplasma to grzyby, ‚kuzynka’ mykoplazmy, zaopatrz się w ten podręcznik na początek:
    http://docplayer.pl/5158934-Walter-last-jak-wyleczyc-sie-z-drozdzakow.html

  37. Bugi 28 kwietnia 2017 o 17:14

   Witam, szkam pomocy dla mojej mamy, ktora ma schylkowa niewydolnosc nerek-4 stopien, ma tez anemie i rozne probemy skorne, wysoka reatynine. Unika soli, potasu, sodu, nabialu, bialka, wsumie nie wiadomo co ma jesc. Lekarz juz 5 lat temu zlecil dializy ale nie zgodzlismy sie i dalorade. Teraz znowu mowi o przetocei docelowo dializach, poniewaz po ostatnio mama przeszla grype z powiklanami zapalenia wsierdzia i po tej historii i dlugotrwalej antybiotykoterapii ma jeszcze wyzsza kreatynine, zawroty glowy, duze oslabienie itp. Poradzcie co moge zrobic, zeby poprawic jej samopoczucie, obnizyc kreatynine i nie zaszkodzic jednoczesnie. Pozdrawiam i dziekuje

   1. grzegorzadam 28 kwietnia 2017 o 19:50

    przy takich kłopotach z nerkami sodę na już:
    http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
    Dializy:
    http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

    Sól kamienną, potas trzeba pobierać, nie unikać.
    Zrobiłbym na cito analizę APW, mogą wyjść alarmujące niedobory.
    Do tego biorezonans dokładny.

    Poczytaj o oczyszczaniu jelit i nerek ziołami:
    http://www.pepsieliot.com/czy-w-twojej-solniczce-jest-juz-witamina-c-czyli-jak-prosto-zgladzic-plesn/

    O ”leki” przepisywane aż strach zapytać..

  38. esonia 11 lipca 2017 o 15:10

   Witam.Wczoraj w usg wykryto u mojego męża guza litego pecherza moczowego ,do dalszej diagnostyki ale moze ktoś podpowie mi już teraz co robić. Od czego zacząć .Moze są jakieś metody zwalczenia tego intruza?

   1. grzegorzadam 11 lipca 2017 o 15:41

    Ph, kolor moczu, poziom wit.D

  39. esonia 12 lipca 2017 o 22:08

   Ph moczu 6,5 kolor jasno żółty .

   1. Pepsi Eliot 12 lipca 2017 o 22:38

    o której godzinie?

  40. esonia 12 lipca 2017 o 22:52

   Rano

   1. Pepsi Eliot 12 lipca 2017 o 22:55

    to dobre, natomiast mocz powinien być przezroczysty

   2. grzegorzadam 12 lipca 2017 o 23:21

    Zmierz po południu i wieczorem, między posiłkami
    Tu szczegółowo:
    http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/

    czytałaś tamte linki?

  41. esonia 12 lipca 2017 o 23:06

   No i jest niezupełnie przejrzysty.

  42. MG 14 sierpnia 2017 o 13:59

   RATUNKU
   Rak prostaty 4+5, stadium T3b N1 (jeden węzeł)
   była operacja (marzec) i niestety marker PSA po niej rośnie. Tato kwalifikuje się (według procedur) na cito na radioterapię! (:( ) i hormony 😞
   nie chce nawet o tym myśleć. Robimy wszystko co możliwe (woda utleniona też), dieta wegańska, soki wyciskane, d3 +k2 (poziom 25(oh) D ponad 90) wlewy z wit c, beta glucan, cbd (10%), q10, pestki moreli, enzymy, jod, chlorek magnezu, grzyby, różne ziołowe herbatki, b12, kwas alfa liponowy itd. Jest zapalenie pęcherza i być może od tego rośnie PSA ;/ była też bakteria klebsiella pneumoniae

   Robiliśmy też badanie CTC i wyszło 100, wrażliwość na witaminę C – 85%. Teraz po podaniu kilkunastu wlewów z witaminą C będzie kolejne badanie CTC.

   Co robić? czy radioterapia jest jedynym wyjściem? (marginesy dodatnie i ten węzeł zaraczony 😞 )

  43. Smok 4 września 2017 o 09:37

   Co naturalnie uleczy zapalenie pęcherza u 4, 5 latka? Dziecko chce sikać a nic nie leci, na razie nie skarży się ból. Co oprócz soku z żurawiny i ciepłych kąpieli?

   1. Pepsi Eliot 4 września 2017 o 12:09

    przede wszystkim należy jak najszybciej zbadać mocz.

  44. grzegorzadam 23 października 2017 o 17:04

   Skopiowane z Kliniki Ziemi: Ted

   … jeśli masz Candidę, zakażenie drożdżami, a nawet zakażenie układu moczowego (zakażenie dróg moczowych), przyjmowanie niacynamidu w dawce 100-500 mg na dobę może rozwiązać te problemy, a lekarze mają trudności z ich tłumieniem. ”

   http://www.curezone.org/forums/am.asp?i=1687495

  45. grzegorzadam 7 listopada 2017 o 10:18

   ”Kryształy szczawianowe wydają się być duże i ostre, więc jakiekolwiek mechaniczne ciśnienie, jakie występuje w pęcherzu lub jakiejkolwiek tkance zawierającej szczawiany, może również powodować znaczny ból.
   Dlatego dr Shaw uważa, że ​​szczawiany odgrywają tak ważną rolę w mięśniakach – np. Fibromialgii.

   Jeśli masz problem ze szczawianami w swoim ciele, zarówno dr Shaw, jak i Susan Owen zalecają przyjmowanie
   cytrynianu magnezu i cytrynianu wapnia w czasie posiłków,

   aby zapobiec powstawaniu kryształów szczawianu i zapobiec wchłanianiu kwasu szczawiowego do organizmu.
   Witaminę B6 należy również suplementować w wyższej dawce, ponieważ ta witamina jest używana do wytworzenia enzymu zwanego aminotransferazą alaninowo-glioksolanową – ważnego ludzkiego enzymu,

   który aktywnie rozpuszcza i usuwa szczawiany bezpiecznie z ludzkiego ciała.

   Aby uzyskać dokładniejszy obraz wszystkich chronicznych problemów powodowanych przez szczawiany, zobacz następujące artykuły:
   Szczury i autyzm – Susan Owen
   Rola szczawianów w autyzmie i chorobach przewlekłych – Dr William Shaw”

   Na marginesie, uważam również, że spożywanie dziennych ilości Chanca piedra byłoby bardzo korzystne dla problemów szczawianowych w organizmie, ponieważ CP jest już dobrze znany z rozpuszczania i bezpiecznego usuwania kamieni szczawianu z pęcherzyka żółciowego i nerek.”
   https://www.earthclinic.com/cures/candida-diet-protocol.html

  46. Ella 6 grudnia 2017 o 18:59

   Czy ma ktoś pomysł, co zrobić z cystynurią u dziecka?

   1. grzegorzadam 7 grudnia 2017 o 12:05

    Ciężko znaleźć cokolwiek na ten temat.
    Jak zostało zdiagnozowane?
    były kłopoty z nerkami wcześniej?
    Jakie dziecko ma poziomy pH dzienne?

   2. grzegorzadam 7 grudnia 2017 o 12:07

    Bóle nerek?
    Sprawdzaliście poziomy szczawianów?

  47. Ella 7 grudnia 2017 o 12:40

   Od dwóch lat były napady bólowe. W tym roku wydalił złóg – 90% cystyny. Zostały zrobione badania genetyczne – potwierdzona mutacja genu.
   Szczawiany są w normie. PH jest podwyższane do powyżej 7.

   1. grzegorzadam 7 grudnia 2017 o 13:21

    ”Epidemiologia
    Złogi cystynowe stanowią około 1% wszystkich złogów u dorosłych i 6% u dzieci. Występują u około 1 na 7000 osób, z dużą zmiennością geograficzną

    (np. w Australii 1/4000, a w Szwecji 1/100 000).

    Liczba zachorowań jest podobna u obu płci.
    Najwięcej nowych rozpoznań jest w drugiej dekadzie życia. Ponad 50% bezobjawowych homozygot ma kamicę nerkową, z tego 75% osób – obustronną.”

    Jaki poziom wit. D? ..

  48. grzegorzadam 7 grudnia 2017 o 13:19

   Szczawiany są w normie.”

   Analiza pierwiastkowa włosa APW?
   Wapń i korelacje.
   Geny genami, wygląda to na przewlekły stan zapalny.

  49. Ella 7 grudnia 2017 o 14:49

   Za kilka dni jedziemy do Centrum Zdrowia Dziecka na aktualne badania. Poziom wit. D był niski (16) – dostaje 4000j dziennie. Teraz muszę przerwać, żeby zrobić badania.
   Analiza pierwiastkowa włosa APW – muszę zrobić.

   1. grzegorzadam 7 grudnia 2017 o 16:00

    ”Poziom wit. D był niski (16)”

    Otóż to, nie czekałbym, zaraz po badaniu do góry, ponad 100…

  50. Ella 7 grudnia 2017 o 16:45

   Co, Twoim zdaniem, wskazuje na stan zapalny?

   1. grzegorzadam 7 grudnia 2017 o 17:08

    Zawsze ból !
    To stan zapalny, w miejscu krwawienia, uszkodzenia, podobnych.

    ”Bóle to stan zapalny z nieodłącznym udziałem bakterii Streptococcus pneumoniae:
    (paciorkowiec, chowa się w wątrobie i atakuje przy stanie zapalnym przy udziale chromu)

    Jedyną bakterią odpowiedzialna za niemal każdy rodzaj bólu jest Streptococcus pneumoniae,
    podstawowym jego pożywieniem jest chrom.

    A więc :”
    http://www.pepsieliot.com/twojej-solniczce-juz-witamina-c-czyli-prosto-zgladzic-plesn-2/

  51. Ella 7 grudnia 2017 o 17:58

   Nie można mu podawać wit.C, bo zakwasza mocz. Jego mocz musi być alkaliczny, inaczej wytraca się cystyna.

   1. grzegorzadam 7 grudnia 2017 o 22:36

    Dlatego w takim przypadku askorbinian sodowo-potasowy zamiast kwasu.

    zaczyna to się układać w sensowną całość.

  52. Ella 9 grudnia 2017 o 15:13

   Gdzie można kupić askorbinian sodowo-potasowy? Nigdzie tego nie ma.

   1. Pepsi Eliot 9 grudnia 2017 o 16:40

    my mamy tylko askorbinian sodu TiB i kwas askorbinowy TiB. szukaj gdzie indziej.

   2. grzegorzadam 9 grudnia 2017 o 17:26

    Bo nie ma, kup askorbinian sodu, dokup węglan potasu i na każdą dawkę askorbinianu dodawaj 0.3 dawki węglanu albo zrób gotowca:

    100 g witaminy C + 32 g sody (wodorowęglanu sodu) + 15 g węglanu potasu (lub 22 g wodorowęglanu potasu).

    1. Ella 9 grudnia 2017 o 22:54

     Tak zrobię. Dziękuję grzegorzadam:))

  53. grzegorzadam 9 grudnia 2017 o 23:19

   Jak dodasz węglanu lub wodorowęglanu (nie bojsia, to tylko tak groźnie brzmi 🙂 )
   1:1 nic się nie stanie, Pepsi ma racje , że mamy niedobory potasu..
   Sodu przy ”lekach” też. 😉

  54. Malgosia 28 lutego 2018 o 20:07

   Grzegorzu do Ciebie pytanie jeśli pozwolisz:

   Małachow ” Dieta lecznicza i rozdziela” str 145, akapit 2.

   Gdybyś zajrzał….prośba, mój wniosek: skoro pacjent ma w jednym wszystkie rodzaje kamieni to nie tylko szczawiany ale i mięso należy wyeliminować z diety. Chodzi o przesunięcie równowagi kwasowo zasadowej. Czy tak?

   Jeśli wyeliminować białka zwierzęce tzn roślinne też?

   1. grzegorzadam 28 lutego 2018 o 21:41

    Nie mam tej pozycji.

    Nie można eliminować wszystkich białek.

  55. Malgosia 1 marca 2018 o 09:51

   Ok. Szkoda.
   Ale czy w przypadku silnej kamicy nerkowej nie uważasz, że białka zwierzęce należałoby zastąpić roślinnymi? Czy nie byłoby to właśnie wskazane? Bo takie wnioski mi się nasuwają. Chyba ,że ewentualnie ograniczyć?
   Nigdzie nie mogę znaleźć w literaturze aby ktoś szerzej opisał kamice nerkowa. Są rodzaje itp. Przy jednym rodzaju łatwo ustawić dietę ale przy wszystkich w jednym? Nie ma.
   Wit c, woda z solą, soda. To wiem, że będzie ok w tym przypadku.

   1. Pepsi Eliot 1 marca 2018 o 09:56

    białko roślinne zadziała w ten sam sposób, należy liczyć ilość białka spożywaną

    1. Malgosia 1 marca 2018 o 11:33

     Dzięki Pepsi za cenna inf:)

    2. Malgosia 1 marca 2018 o 11:36

     Ok. Dzięki Grzegorz. Przy niewydolności to bankowo soda. To nawet gdzieś wyczytałam Mg rzeczywiście paradoks. Bardzo dziękuję za inf. I pozdrawiam 🙂

   2. grzegorzadam 1 marca 2018 o 10:03

    W tym czasie 14-21 dni (zależy jak schodzi) trzeba jeść lekko czyli owocowo-warzywnie.
    Wszystkie mądre diety oczyszczające się na tym opierają, nic nowego 😉

    Przy każdej kamicy MAGNEZ! paradoksalnie cytrynian wapnia i cytrynian magnezu (chlorek też) oraz B6.
    Herbatka nerkowa z rdestem i innymi, działa czasami piorunująco.
    I kasz jaglana, do oporu:

    ”Nerki – zatkane przewody moczowe
    Przepis 2.

    Ten przypadek opisuje lekarz, który opuścił już ręce, gdy u pacjenta „wysiadły”nerki.

    Kasza jaglana pomogła nerkom kobiety, która miała komplikacje po grypie – w wyniku zakażenia zatkane były przewody moczowe, co uniemożliwiało odpływ moczu. Chora leżała w szpitalu, było bardzo źle – mocz nie odpływał już dwa dni, nerki odmówiły czynności, zaczęła się mocznica.

    Bliscy krewni zaczęli się z nią żegnać, ponieważ tacy pacjenci nie żyją dłużej niż 3 dni – nerki giną, a wraz z nimi osoba.
    Pomogła kobieta, która została przywieziona w nocy. Zapytała, co się stało, a kiedy się dowiedziała, to zadzwoniła od razu do męża, aby pilnie przywiózł kaszę jaglaną.
    Przywieźli szybko, chociaż była głęboka noc (3 godzina).

    Zrobili wywar, którym zaczęli poić pacjentkę z niewydolnością nerek po łyżce stołówej co dziesięć minut. Minęło 8 godzin, moczowody się otworzyły i mocz zaczął iść. Byłam w szoku!

    Teraz w mojej praktyce radzę leczyć nerki kaszą jaglaną. ½ szklanki kaszy dokładnie opłukać, zalać litrem wody, gotować przez 7 minut.

    Po tym, jak wywar nieco naciągnie, należy pić bez żadnych ograniczeń.
    Kaszę jaglaną jest też dobrze spożywać w postaci kasz lub zup. Szkody od niej nie będzie, a w leczeniu bardzo pomaga.”

    I podnosimy pH> soda, dobra sól, woda, magnez.

  56. Malgosia 14 marca 2018 o 14:15

   Dopiero dzisiaj odczytałam Grzegorzu informacje, którą napisałeś. Niestety nie zawsze otrzymuje inf o odpowiedzi. Bardzo dziekuje. Pozdrawiam serdecznie.

   1. grzegorzadam 14 marca 2018 o 16:08

    Niestety nie zawsze otrzymuje inf o odpowiedzi.”

    Nie otrzymywałem niegdyś przez 2 miesiące prawie- zemsta faraona 🙂

  57. Malgosia 14 marca 2018 o 21:10

   Spoczko 😜 to tylko urządzenia…..😊

   1. grzegorzadam 14 marca 2018 o 21:50

    ale inne chodziły 😉

  58. Lukrecja 1 maja 2018 o 03:42

   Pepsi,Grzegorzu nie wiem co mi dolega i jakie badania mam zrobić w kierunku rozpoznaia. od 1.5 roku musze mocno się spinac żeby się wysiusiac.nic mnie nie boli.robiłam usg i wszystko jest ok. wyszły szczawiany wapnia w moczu wiec zazylam 2g cytrynianu potasu ze szklanka wody i czułam się po tym tragicznie jak nacpana chyba z 3h nie mogłam się ogarnąć. Szukałam w necie ale nikt nie miał takiej reakcji..

    1. Lukrecja 5 maja 2018 o 15:46

     Dziękuję aczkolwiek myślałam że mam niedobór miedzi bo w przeciągu roku robiłam podejście do suplementacji cynku i za każdym razem miałam mdłości i lekarz powiedział ze najwyraźniej cynku mam dostatek.w przyszłym tyg zrobię analizę pierwiastkowa wlosa

    2. Lukrecja 7 maja 2018 o 22:53

     A czy możliwe ze to są skutki przyjmowania przez prawie 2 lata samej witaminy D3 bez k2 ?sytuacja miała miejsce kilka lat temu teraz biorę w pakiecie

     1. Pepsi Eliot 8 maja 2018 o 08:11

      a ile brałaś? Jak do 2000 jednostek to nic takiego, a K2 działa też naprawczo, więc nie martw się

      1. lukrecja 8 maja 2018 o 16:46

       przez rok bralam 2000-4000 ,a pozniej 2000 .Poziom wyjsciowy to 13ng/ml ,a rok temu 45ng/ml wiec troche slabo uroslo, ale to pewnie przez zmianowy tryb pracy, w przewadze nocny tryb zycia.

      2. Pepsi Eliot 8 maja 2018 o 17:16

       całkiem nieźle jak na tak małe dawkowanie

     2. grzegorzadam 9 maja 2018 o 06:54

      to śladowe ilości podtrzymujące, niewielkie.

      1. lukrecja 4 czerwca 2018 o 14:55

       Pepsi, Grzegorzu odebralam wlasnie APW (mimo ze zamowilam z opisem itd to narazie gubię się w niej) ale na poziom wapnia nie starczylo podzialki, jest bardzo wysoki 256.Przypomnialo mi sie ze kilka lat temu wit D ktora suplementowalam byla z dodatkiem wapnia..Jestem w szoku bo od kilku lat w ogole nie jem nabialu,balam sie ze mam niedostatek wapnia.Cynk rowniez wyszedl wysoko. Pozostale pierwiastki :

       Magnez: 4,5
       Sód: 11
       Potas: 7
       Miedz: 1,2
       Cynk: 26
       Fosfor: 13
       Zelazo: 1,1
       Mangan: 0,053
       Chrom: 0,04
       Selen: 0,05
       Bor: 0,02 (opisane jako ‚ponizej badz na granicy bledu)
       Kobalt: 0,001
       Molbidem: 0,004
       Siarka: 4439

       Mam tez wypisane proporcje Ca/P ; Ca/K ; Zn/Cu; Ca/Mg – za wysoko Mg w stosunku do fosforu,potasu i magnezu. oraz za duzycynk do miedzi.
       Sladowych nie bede wypisywac aczkolwiek stront wyszedl wysoki -0,57. Przeczytalam zalaczone powyzej linki ale chyba nie tyczą się mojego przypadku ( tam jest odwrotnie -wysoka miedz ,niski cynk-> szczawiany. Od jakiegos czasu robie terapie 4 szklanek z wylaczeniem 2 szklanki bo mnie od magnezu wygina (stosuje oliwe mg na skore)
       Zaczelam pic herbate nerkowa .nie wiem co moge jeszcze zrobic. Lezalam w szpitalu na endokrynologii ,powiedzieli z emusz emiec skierowanie do uroginekologa wiec bede isc w tym kierunku. Grzegorzadam czy istnieje możliwośc skontaktowania się z Tobą mailowo? Domyslam sie ze codziennie ktos o to pyta 😉

      2. lukrecja 4 czerwca 2018 o 19:59

       dodam ze mam podwyzszoną we krwi kreatynine 0,93 [0,5-0,9] ; INR 0,93 [0,9-1,2] oraz fosfotaze alkaliczna i troszke monocyty (niestety nei pamietam wyniku). W zaleceniach z APW karzą odstawic suple wit D a ja chcialam dobic do 80 przynajmniej..

      3. grzegorzadam 6 czerwca 2018 o 15:26

       W zaleceniach z APW karzą odstawic suple wit D a ja chcialam dobic do 80 przynajmniej..”

       dobiłbym do 240 co najmniej..

       Jakie uzasadnienie odstawienia suplementacji ?

      4. lukrecja 6 czerwca 2018 o 19:34

       „unikaj dawek uzupelniajacych wapnia i wit D, o ile nie sa one zalecone przez lekarza”

       „czynniki powodujace nadmiar Ca (odzywcze)- obnizone wchlanianie bialek, wysokie spozycie cukru,rafinowanych weglowodanow,witaminy D oraz zapotrzebowanie na inne biopierwiastki i witaminy (fosfor, wit E)

       Zastanawiam czy wysoki poziom wapnia nie wziął się z niedoboru boru? Przepisze kilka rzeczy z analizy:

       „Poziom wapnia w tkankach znacznie przekraczqa prawidlowy zakres.Niekoniecznie musi to wskazywac na nadmiar, a raczej jefi nieodpowiednie wykorzystanie”
       „odkladanie wapnia w tkankach moze prowadzic do sztywnosci stawow ” (MNIE WIECZNIE BOLA BARKI I MIESNIE PRZY SZYI JAKBYM BYLA PO TRENINGU I MIALA ZAKWASY)

       „Nadmiar w tkankach Ca w stosunku do Mg czesto bedzie prowadzil do stalego napiecia i skurczy miesni.jezeli miesnie otaczajace pecherz moczowy pozostaja w stanie napiecia w wyniku bledu w metabolizmie pierwiastkow,objetosc pecherza zostanie zredukowana.Taki stan moze przyczynic sie do zwiekszonej czestotliwosci oddawania moczu w wyniku ograniczonej objetosci pecherza” ( DOKLADNIE TAK SIE CZUJE JAK SIUSIAM JAKBYM MUSIALA WYCISKAC.CZEKAC AZ MOCZ ZLECI SOBIE POWOLI BO TAM WSZYSTKO JEST SCISNIETE)

       „Gromadzenie Ca np w skorze prowadzi do jej odwodnienia, zmienia strukture wlosow ,powoduje kruchosc paznokci” (MAM ZESPOL ANDROGENNY WIEC POWINNAM MIEC TLUSTA CERE I WLOSY A TAK NIE JEST)

       ‚Wapn wiaze sie z obnizonym metabolizmem u nizszym poziomem energii”

       „Wapn przeciwdziala zatrzymaniu potasu w komorce.Wysoki stosunek Ca/K sugeruje spadek finkcji tarczycy i/lub komorkowa odpowiedz na tyroksyne.” (BADAM TARCZYCE REGULARNIE ZAWSZE BYLO WSYZTSKO OK)

       ” niedobor Mg w stosunku do Ca moz epowodowac wytracanie sie wapnia z roztworu,moze byc przyczyna osadzania sie wapnia w drogach moczowych i pecherzyku zolciowym.” (W MOCZY MAM SZCZAWIANY WAPNIA)

       „Cynk i miedz sa zwiazane odpowiednio z hormonami progesteronu i estrogenu.Zachwianie rownowagi pierwiastkow zostalo skorelowane z niskim poziomem estrogenu wobec progesteronu.Jezeli zachwianie rownowagi jest przewlekle moze doprowadzic do braku miesiaczki ub skroconych cyklow” (ESTROGEN MAM W DOLNEJ GRANIC A PROGESTERON OD ZAWSZE MAM NIEDOBOR WIEC TU COS MI NIE PASUJE)

       „czynniki endokrynne prowadzace do nadmiaru wapnia to obnizona czynnosc tarczycy i nadnerczy towarzyszaca wzglednemu wzrostowi czynnosci przytarczyc” (TARCZYCA I NADNERCZA W BADANIACH WYSZLY OK. CYKLE MAM DLUUUGIE max 4 miesiaczki rocznie. MOJ ZESPOL ANDROGENNY JEST POCHODZENIA JAJNIKOWEGO)

       Ponadto pisza ze mam dominujacy uklad przywspolczulny ,niski metabolizm.
       Ksztalt ciala gruszki(TAK), obizona temperature ciala (35,5-36,2 ZAZWYCZAJ MAM) ,ortostatyczne cisnienie krwi,(TO NIE TETNO ALE MOZE COS Z TYM SIE WIAZE ZE MAM PONIZEJ 55 A MARATONCZYKIEM NIE JESTEM) zasadowy odczyn tkanek,zwiekszona czynnosc trzustki,przytarczyc,obnizona czynnosc tarczycy,niedokwaśność.

       Tendencje : stwardnienie tetnic oraz zapalenie kostnostawowe ze wzgledu na niedobor magnezu w stosunku do wapnia. Astma i miazdzyca z tego tez powodu.Zaburzenia rytmu serca- dodatkowe skurcze,bradykardia lub tachykardia spowodowane zachwiana rownowaga Ca/Mg.Typowym zjawiskiem jest zaburzeniemetabolizmu potasu ktory wyraza sie w nieprawidlowym zapisie EKG.

       wymieniaja zaburzone proporcje i zwiazane z tym choroby

       Ca/Mg- zapalenie jelita grubego ,uchylkowatosc, suchosc skory, bezsennosc
       Ca/K – niewydolnosc tarczycy

       Cynk/Miedz- nalezy ostroznie dawkowac wit C. przy niskiej miedzi w stosunku do cynku prowadzi do powstawania nadmiaru cholesterolu ( MAM 204 lLEKKO PONAD NORME ALE TO CHYBA DOBRZE)

       kamica nerkowa-Niedobor B6 prowadzi do zaburzenia rownowagi miedzy Ca/Mg.W przypadku braku B6 wzrasta zatrzymanie wapnia przy jednoczesnej utracie Mg.Powstaja wtedy warunki do rozwoju kamicy nerkowej.

       Pomimo wysokiego poziomu wapnia w tkankach u osoby z niska przemiana materii ,mozliwe jest wtstepowanie zrzeszotnienia kosci.Wzmozone wydzielanie przytarczyc zwieksza resorbcje kosci i obniza rozpuszczalnosc wapnia.W wyniku tego wapn usuwany z kosci nie mozecalkowicie byc wydalony,prowadzac do osteoporozy i odkladania soli wapnia w tkankach miekkich.

       zalecaja :

       -zwiekszyc spozycie bialek (fosfor) zeby zmniejszyc odkladanie Ca w tkankach. Zalecane produkty to drob,wolowina ryby,fasola,jajka. Zwiekszyc czestosc posilkow a zmniejszyc kcal posilku.
       -jedz umiarkowane ilosci nierafinowanych weglowodanow max 40% (nie jem glutenu ,straczkow ,kasz jedynie czekolade gorzka i tam jest troche cuksu no i szczawiany buuu)
       -unikaj rafinowanych produktow
       -ogranicz/unikaj mleka- zawartosc tluszczow i duza ilosc wapnia ( jem tylko bio masło )
       -ogranicz tluszcze,picie sokow owocowych.

       Pozniej wymieniaja zywnosc ktora :

       -moze wplynac na aktywnosc tarczycy.nalezy ograniczyc: kapusta,kapusta kiszona,orzechy wloskie,soja,biala rzepa,fluorki,chrzan,musztarda,woda chlorowana

       -przyczynia sie do obnizenia metabolizmu : kilka rodzajow serow, kapusta wloska,liscie gorczycy,migdaly,sardynki,karob,mlecz,maka fasoli,jogurt,drozdze piwne,wodorosty, orzechy laskowe,smietana,kapusta ogrodowa

       zaleca sie unikanie spozywania produktow az do wykonania nastepnego testu : sardynki,sledzie,mleko,losos,grzyby
       pozniej jest duuuza lista wszystkiego co ma tluszcz – orzechow, wedlin kielbas ,nabialu i olejow -kokosowy,awokado tez

       i wypisane listy grup produktow ktore nalezy wlaczyc . zywnosc bogata w:

       -witamine B1(zwieksza efektywnosc dzialania hormonu tarczycy tyroksyny)
       -kwas fitynowy (zwiazki fitynowe pomagaja w obnizeniu nadmiaru wydzielanej insuliny) MIALAM KIEDYS INSULINOOPORNOSC<POZNIEJ HIPOGLIKEMIE REAKTYWNA A TERAZ NA TESTACH WSZYSZLO MI WSZYTSKO W NORMIE PEWNIE ZA SPRAWA DIETY LOW CARB
       -metionine( dostarczaja siarke do komorek,ktora bierze udzial w procesie detoksyfikacji.Substancje toksyczne lacza sie z siarka ,przemienione w postac nietoksyczna sa wydalane.

       W opisie dla lekarza jest:

       Witamina D i kwas paraaminobenzoesowy(PABA) -znane sa ze swojego antagonistycznego wplywu na czynnosc tarczycy oraz wzrost wchlaniania i zatrzymywania wapnia. Nadmiar wit D moze powodowac utrate potasu i niedoczynnosc tarczycy."

       Koenzym q10 moze zaklocic stosunek wapnia do magnezu. Dodatkowe dawki q10 moglyby poglebic zachwiana rownowage u pacjeta.

       BOR- ze wzgledu na dzialanie estrogenne zwieksza zatrzymanie wapnia w ustroju. w chwili obecnej nie nalezy podawac dawek boru az profil biochemiczny nei ulegnie zmianie . (NA WYKRESIE WIDAC ZNACZNY NIEDOBOR BORU I TO BYL MOJ POMYSL NA TO CALE ZAMIESZANIE ZEBY BORAKS SUPLEMENTOWAC)

       CYNK-pacjent nie powinien nie powinien przyjmowac dodatkowych dawek.Podwyzszony stosunek cynku do miedzi obniza stosunek lipoprotein HDL/LDL ,powoduje wzrost cholesterolu.
       GRASICA- dziala antagonistycznie na gruczoly nadnerczy.nalezy unikac podawania dodatkowych dawek przez okres niewydolnosci nadnerczy.

       TRAN- powoduje obnizenie metabolizmu,co moze nasilac depresje i zmeczenie.
       ________________________________________________________
       mialam napisac troche a wyszlo z 2/3. Jeszcze raz wspomne o pcos/zespole androgennym bo tym sie glownie zajmuje- zbijaniem androstendionu i testosteronu. Raz w zyciu chyba 2 lata temu mialam 6x miesiaczke co 35 dni, biorac dedykowana suplementacje i myo inozytol(inofem) . pozneijprobowalam samych ziol ale cykl nadal byl rozchwiany. Od tygodnia znowu pije inofem i wczoraj dostalam miesiaczke. Gdzies czytalam ze wapń w tych sprawach tez moze zamieszac.. Aha moj ginekolog powiedzial ze to wsyztsko jest genetyczne, blad w jakimstam chromosomie… Jak zobaczyl analize wlosa powiedzial zebym poszla sobie do dermatologa bo on wlosami sie zajmuje:D no i oczywiscie jego recepta to lek antyandrogenny (bralam kiedys spironolakton,androcur-masakra zreszta tak samo jak mnieantykoncepcja probowali leczycz. Po 8 rodzajach pigulek zawsze czulam sie benadziejnie ) a najlepiej wylaczenie jajnikow w ogole(?) takze moja przygoda ze slozba zdrowia sie konczy na tym etapie, co najwyzej moge sobie pojsc cytologie zrobic.. Wiem ze pcos sie nie wyleczy ale chcialabym przynajmniej znalesc odpoweidnia droge (wykryte nieprawidlowosci jak mialam 15 lat,a mam 32 wiec chcialabym chociaz miec regularny okres a nie 3xrok ) Sorry za moj chaotyczny post ale inaczej nieumiem ;p

  59. Diana888 20 czerwca 2018 o 23:04

   Grzegorzadam, czy możesz doradzić? syn robi od jakiegoś czasu skręty tułowia (zalecenia znanego kręgarza). I niedawno zaczęła go pobolewać pachwina z promieniującym bólem do kolana. Czy to ma jakiś związek z tymi ćwiczeniami? Czy coś tam się zaczęło oczyszczać (nerki)? Co mu polecić (studiuje) do zastosowania?

   1. grzegorzadam 21 czerwca 2018 o 06:28

    trudno powiedzieć, takie bóle mogą mieć różne zródła.
    Najpierw stawiałbym na oczyszczenie ze szczawianów- odkwaszenie.
    Jakie ph moczu i kolor?
    Poziom wit. D?
    Gospodarka wapniem jest kluczowa, przy jednoczesnej aplikacji magnezu.
    Jaki ma kłopot z nerkami?

  60. Diana888 21 czerwca 2018 o 17:10

   Nigdy nie miał kłopotów z nerkami. Z jednego boku czasami z tyłu coś go pobolewało. Ale przechodziło. Wit.D około 80. Kazałam mu też rano i wieczorem pod sodę, a w ciągu dnia wit.c z MSM. Dziś mówił , że dużo lepiej. Paski pH ma, każe mu badać. Dzięki.

  Dodaj komentarz