Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 008 428
42 online
39 231 VIPy

O kiczu, migających ledzikach, pewnej pani z listy 100, czyli jak najlepiej o Świętach

Dzieciństwo posiada naturalny gust słodko kiczowaty różowej waty i na tym etapie dziecko samo programuje się na brzydotę. Pończochy świąteczne, wielofunkcyjna Barbie, bombka choinkowa z twarzą Donalda Trampa, przedmiot o nazwie podtalerz, plastikowe znicze nagrobne w kształcie Mikołaja. W tym czasie idzie po prostu wszystko.

Pewnej projektantki wnętrz nic związanego ze świętami nie zdziwi, od kiedy, kilka lat temu, zobaczyła na wsi położonej na skraju lasu, na wigilijnym stole odświeżacz powietrza Brise o zapachu leśnym.

Wysoki gust estetyczny, muzyczny, to wynik naturalnej ewolucji, ale rzadziej. Najczęściej jest wynikiem pogłębionego samorozwoju, edukacji, podnoszenia poprzeczki, nawet, gdy impulsem są trendy hipsterskie, influenserka, czy naśladowanie wysokiej mody.

Na pewnym bożonarodzeniowym iwencie, gospodyni typu światowiec (od lat na liście 100 najbogatszych Polaków) sprzedając swoim gościom coś o niejasnych granicach znaczeniowych, na koniec wręczyła każdemu uczestnikowi (jak na wiejskich weselach, czy promce kosmetyków) świąteczną torebkę z yyy… prezentem.

Największy polski producent baniek choinkowych Vitbis ze Złotoryi od blisko 70 lat dostarcza ręcznie robione, dmuchane szklane bombki choinkowe na wszystkie rynki świata, dzięki czemu ma rozpoznawalną na całym świecie markę. Owszem kicz jak najbardziej, jednak szlachetnie kontrolowany popytem. Ale nie uprzedzajmy faktów, bo w torebce każdy iwentowiec znalazł obiektywnie żenującą, plastikową bańkę z Biedry.

Każdy mieszkaniec dzielnic willowych i zagrodowych może wykonać, podobnie, jak hipermarkety, czynności związane z migającymi ledzikami. Lampki sprzedaje się obecnie w łańcuchach po 50, 100 i 150 ledzików „z możliwością przedłużenia do 100 metrów”. Wtedy pulsujące światło można przeciągnąć z tarasu do płotu, a nad wejściem umieścić mrugający napis: „Wesołych świąt”.

Mówiło się kiedyś, że poziom świadomości estetycznej obywateli wykładniczo, najbardziej powiązany jest z urodą samochodów, jakie produkuje państwo. I tu by się mniej więcej zgadzało. Można jeździć (is a Bentley a Rolls Royce?) obcym wypasem, ale w sercu nosić kształty Poloneza combi.

Wracając do meritum.

Nie dla wszystkich święta są czasem szczęśliwym, gdyż wybrali postawę oczekującą czegoś z zewnątrz, czegoś od życia, w tym gdy spodziewali się, że nie będzie wirusa, przekrętów i straszenia. Smutek wynikający z niespełnionych oczekiwań, tęsknoty za tymi, których teraz nie ma, wysokich wymagań, faktycznej samotności, albo jeszcze czegoś gorszego, czyli osamotnienia wśród ludzi. Pełno rodziny wokół, a Ty czujesz się samotna, nierozumiana, i niekochana. Jesteś do tego przepracowana, zmęczona.

Niekiedy po prostu nie znosisz świąt.

Co pomoże?

Pomagają cytrusy, wąchanie, wbijanie ząbków goździków i ponowne wąchanie, naciskanie Hoku (mięsistego miejsca między palcem wskazującym i kciukiem). Silny nacisk na Hoku (według TCM) zaledwie przez 30 sekund zmniejszy stres i napięcie w górnej części ciała. Więc jeśli zaczniesz czuć się przytłoczona świątecznym chaosem, weź swoją rękę, naciśnij Hoku z obowiązkowo głębokim wdechem.

Wystrój się. Zadbanie o siebie, ładne ubranie może poprawić Ci nastrój. Śmiej się z byle czego. Psycholog Steve Wilson, ten od „światowej terapii śmiechem” twierdzi, że śmiech wzmacnia układ odpornościowy, ale także psychiczny.

Nie bój się robić tego co chcesz. Wprowadź nowe tradycje. Pikantny, gorący posiłek (nie czas myśleć teraz o raw) wzmaga endorfiny. Mąż Cię przy stole ignoruje, żona cichcem leci do łazienki, żeby przeczytać SMS-a, a Ty spokojnie zjadaj cebulową zupę „Nic” z curry. Będzie Ci potrzeba sporo endorfin.

Daj se kopa z miodu. Otrzymaj strzał energii z miodu, zamiennik kawy. Zasypiasz przy stole? Walnij się tym stemplem przeciwutleniaczy w głowę. Zaraz będziesz śpiewać kolędy radosnym dyszkantem.

Święta bez muzy, to może być porażka. Śpiewaj, podkręcaj głośność. Ciesz się, nawet na przekór sobie.

Nie obżeraj się sernikiem.

Właściwie nie ma większego smutku po jedzeniu, jak po obżarciu się sernikiem. Sernik odradzam. Jak już, zjedz pół wałka makowca.

Nie spiesz się zanadto, bo dzisiejsze święta są nie tylko po to, żeby być smutną, zagubioną, niezrozumianą, samotną, rozdrażnioną, wystraszoną, chorą, czy przemęczoną. Święta są przede wszystkim po to, aby s p o w o l n i ć.

No i zrobiliśmy pętlę, jeżeli spędzasz Święta z rodziną, przyjaciółmi, tylko ze sobą, przekaż im wszystkim jak najwięcej miłości. Gdyż tylko to się liczy, co się daje. Niech będzie dziecinny kicz, prymitywizm, wszystko, może być nawet pseudo piękno, chyba, że jesteś panią z listy stu, to nie daj nic, albo się bardziej postaraj.

Nawet, gdy jesteś osobą niezwykle cyniczną and ironiczną, a każde migotliwe ciepełko, igliwie, oraz anielskie włosie (szkoda, że zniknęło ze straganów) jak rozgotowane kluski działają na Ciebie w kształcie kinematografii amerykańskiej, gdzie przy końcu każdego filmu ojciec z powodu na nowo uświadomionej miłości zaczyna circa kopulację z synem, albo brat z bratem.

A więc nawet wtedy, pokaż promienną twarz w święta, bez cienia krytyki w rysach. To pomoże przede wszystkim Tobie, a cały świat również skorzysta.

Z największym żarem i miłością składam Tobie i Twoim Bliskim kolejne życzenia świąteczne. Do życzeń dołącza się z miłością do Ciebie cała ekipa This is BIO.

Hej kolęda, kolęda

(Visited 146 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar lavi 24 grudnia 2020 o 17:56

  Dziękujemy. Dla Ciebie, ekipy oraz czytelników również miłość ślemy.
  Te święta dla mnie są mniej smutne niż poprzednie. Może dlatego, że zjadłam mniej sernika : D A tak naprawdę to raczej dzięki zmniejszaniu entropii i suplementom od Ciebie.
  ?

  1. avatar Pepsi Eliot 24 grudnia 2020 o 22:03

   z miłością do lavi <3

 2. avatar Przemko :-) 24 grudnia 2020 o 22:39

  Niechaj od tego świątecznego dnia zagości prawdziwie, już na stałe, we wszystkich naszych sercach światło, pokój i miłość ??⛄???

  1. avatar Pepsi Eliot 25 grudnia 2020 o 15:49

   I dla Ciebie Przemku, wszystkiego co najlepsze <3 <3

 3. avatar habor 25 grudnia 2020 o 06:57

  Ze wszelkiej maści celebrantów celebrujących swoje tradycyjne tradycje, najwyżej na giełdzie intelektów stoją ci, którzy we wszelkich swoich poczynaniach, tradycyjnie trzymają się rozumu! Rozumu swojego i rozumu mądrzejszych od siebie! Osobiście z tradycji dawnych, pospiesznie mijając jaskiniowców na kulinarnych orgiach po udanym polowaniu, czasami jeszcze wchodzę na drzewa w trakcie ich owocowania. A poza tym, tradycyjnie dzisiaj w blasku zachodzącego porannie księżyca, zaliczyłem swoją 359/365 dziesiątkę na ścieżce biegowej. Kto rano wstaje, temu Matka Natura długie, zdrowe życie daje, rozum i wszelkie życiowe pomyślności!

  1. avatar Pepsi Eliot 25 grudnia 2020 o 15:48

   git <3

 4. avatar Cari Bradshow 25 grudnia 2020 o 19:32

  dobiegam do połowy wałka makowca~ całkiem całkiem się czuję ?Sernika ani ani

  1. avatar Pepsi Eliot 26 grudnia 2020 o 07:57

   Och Cari 😀 <3

 5. avatar Kornelia 25 grudnia 2020 o 21:02

  Dostałam w prezencie pozytywny wynik na covida i siedzę sama w domu. Jest ok. Wczoraj jadłam kolację wigilijna z moją kukiełka Einsteinem i było git. Końpot z suszu rządził i barszczyk i kapusta z grzybkami. Rodzina i znajomi tylko online ale miło że pamiętali. Potem muzyczka, małe tango i… Znów ten szczur w kuchni. Nikt nie przyjdzie mi go pogonić bo mam covida. Więc pomyślałam sobie ze jestem jak Klara z Dziadka do Orzechów z mysim królem (szczurem w CORONIE) za szafka w kuchni. I jeszcze symbolika tego roku: chiński rok szczura a o zupie z nietoperza to już nie wspomnę. Ale wiecie co? Nie jestem już zupełnie sama, futrzak zębaty też że mną świętuje, wcina moje płatki i nawet nie przeczuwa że może złapać wirusa. Jesli gorzej już być nie może, to może być już tylko lepiej. Wesołych Świąt. Z kiczem czy bez ?

  1. avatar Pepsi Eliot 26 grudnia 2020 o 07:57

   Piękna opowieść wigilijna. Zdrowiej KOchana, wysyłam mnóstwo miłości. Było, jest i będzie git <3

 6. avatar Carrie 26 grudnia 2020 o 19:41

  Peps
  stosowałabyś retinol do odmładzania?
  a wogóle(poland) poprosze o konstelacje i zasady dbania o siebie by PepsiEliot.
  bo xos mi sie w glowie przestawia odnosnie wyrazania mej kobiecosci wiec pytam Tej, ktora wie by znow wtopy nie zaliczyć

  Dziękoweczka

  1. avatar Pepsi Eliot 26 grudnia 2020 o 21:30

   Nie stosuję niczego, w ogóle o takich rzeczach nie myślę, jak odmładzanie. Robię to co piszę i robię, 4 szkanki, codziennie post przerywany, witarianizm 811, codzienne bieganie, ale to wszystko jest dla higieny <3

 7. avatar Marzena Økland 30 grudnia 2020 o 16:42

  Zycze ci dalszego wzrostu, radosci i cudnych chwil ?♥️ Niech zyje Nam ???

  1. avatar Pepsi Eliot 30 grudnia 2020 o 18:33

   Z miłością <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum