Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
207 533 614
106 online
32 716 VIPy

O równowadze hormonalnej i czy teściu jest laseczkom potrzebny?

Są takie poglądy, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którym odebrało się możliwość naturalnej kuracji zastępczej bioidentical hormonalnej, to taki spadek u nich poziomu hormonów jest niemal gwarantowaną przyczyną rozwoju jakiejś choroby zwyrodnieniowej. A to z kolei jest jak najlepszym warunkiem dla wielkiej farmacji. Posłaniec nigdy nie miał dobrej prasy, bo zawsze znalazł się ktoś, kto posłańca obwinił za złą, czy też fałszywą wiadomość jaką otrzymał. To samo jest ze mną. Zbieram niekiedy cięgi za informacje, które niosę, a które nie są przecież wynikami moich badań. Są tylko na dany moment moim wyborem, co nie znaczy, że zakończyłam poszukiwania. Świadomie odrzucam główny nurt, za wyjątkiem biochemii, bo raczej w tym względzie poczynił mainstream spore postępy i trudno mu przeczyć, ale reszta może być już poważnym marketingiem. Niekiedy spiskiem.

Na tym polegała inkwizycja

Poszukuję więc nurtów niszowych i trafiam niekiedy na informacje oparte na zbyt niepewnych badaniach, czy też w ogóle będące projekcją życzeniową piszącego. Ponieważ jestem ciągle na etapie wrzucania do tygla, niektóre informacje być może faktycznie nie powinny się w nim znaleźć, bo nie są, aż tak bardzo wiarygodne, albo zgoła niewiarygodne, choć rzadziej. Jednak sunąc drogą poznawczą uważam, że mogą być pomocne. Można prześledzić cudzy tok myślenia i wpaść na to, jak doszło do rozbratu z prawdą. Jak się ją oczywiście na pewno zna. Cenię też historie przypadku, bo w przeciwieństwie do sceptyków, którzy chcą czytać głównie o wielkich, dziejowych wręcz ozdrowieniach, to dla mnie wystarczy tylko jedno, które należy doskonale zrozumieć, aby móc go powtórzyć nieskończoną ilość razy. Niekiedy nie uda się oddzielić ziarna od plew, ale moim zdaniem na tym etapie poznawczym lepsze to niż ewentualnie wylać dziecko z kąpielą.

Podpalam więc knota dzisiejszej świecy, czyli pewnych żeńskich hormonów

Hormony napełniają nasze życie muzyką. Kiedy w Twoim organizmie panuje i równowaga hormonalna, możesz na prawdę czuć się wspaniale. Kiedy obok równowagi w Twoim organizmie panuje również obfitość hormonów Matka Natura wręcz wielbi takie laseczki na każdym kroku. Bo laseczki w tym momencie prawdopodobnie są w szczytowej formie rozrodczej, a to są priorytety Pierwotności. Rozmnażanie.

Gdy hormony zaczynają spadać, zdolność reprodukcyjna staje się coraz mniejsza, aż teoretycznie hormony stają się nieprzydatne. Oczywiście z punktu widzenia rozrodczości tak, ale czy w ogóle? Jeżeli mam pewne zastrzeżenia do wniosków wysnutych na podstawie chińskiego badania przez dr. Campbella, to właśnie na temat estrogenów. Dr. Campbell uważa, że w pewnym wieku estrogeny kobiecie niekoniecznie są potrzebne,(oczywiście upraszczam i może nawet trywializuję, ale do tego się to sprowadzało), a przynajmniej, że przeważają korzyści w postaci zmniejszenia prawdopodobieństwa raka. Dlatego, skoro na diecie wegańskiej następowała szybsza menopauza, to dr. Campbell widział w tym dobrodziejstwo prozdrowotne dla kobiet, w porównaniu z częstotliwością występowania raka piersi u kobiet o wysokim poziomie estrogenów na zwyczajowych, czyli wysoko białkowo-zwierzęcych dietach z tak zwanych krajów o wysokiej cywilizacji.

Trzy razy wysoko

Czytałam też wiele opracowań jak estrogeny zakwaszają organizm i, że nie ma się co spieniać, że wcześniej zaczną opadać.

Zdania w tym temacie są tak bardzo podzielone i w zależności od zawirowań, głownie ekonomicznych głównych nurtów mainstreamowych, a to straszy się kobiety hormonami, a to z kolei każdej pannie z trądzikiem niejako pomłodzieńczym zapisywało się Diane 35, wprawdzie jako środek antykoncepcyjny, ale kobiety chętnie go łykały również właśnie ze względu na cerę.

 Yyy …. wspominałam już kiedyś, że Matka Natura nie za bardzo kieruje się sprawiedliwością?

Cokolwiek nie powiedzieć w tym temacie, pomimo, że się nawadniasz czystą wodą jesz żywność ekologiczną, uzupełniasz niedobory odpowiednią suplementacją i regularnie ćwiczysz, to i tak raczej sprawa hormonów na najbardziej optymalnym poziomie i ich, co najważniejsze równowaga wymyka Ci się spod kontroli. To co napiszę poniżej, nie jest moją opinią, jeszcze na to w moim przypadku za wcześnie, żebym miała ostateczne zdanie w tym temacie, nawet tylko na tę chwilę bo jeszcze za mało się dowiedziałam. Piszę na podstawie opracowania dr. medycyny Kathy Maupin i innych, którzy zajmują się tym zagadnieniem. Podobne opinie przywoływane są na stronie bynajmniej nie głównego nurtu, więc dlatego takie zdania przytaczam. W Ameryce biohormony zostały świadomie przez Big Farmę przyciśnięte do wyparcia, bo wiadomo dlaczego. Nie można natury opatentować. Ale w Europie bio- identyczne hormony ( bioidentical), które są pochodzenia roślinnego, jednocześnie cząsteczkowo identycznymi kopiami hormonów naturalnie wytwarzanych przez organizm ludzki, mogą być przepisywane na receptę każdemu pacjentowi, który tego potrzebuje. Wiele badań opublikowanych w szanowanych międzynarodowych czasopismach wykazało bezpieczeństwo i skuteczność bio-identycznej hormonalnej terapii zastępczej. Podobno jednak w USA nie chcą dopuścić do takich roślinnych, nie przydatnych merkantylnie bezeceństw. Są takie poglądy, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którym odebrało się możliwość naturalnej kuracji zastępczej bioidentical hormonalnej, to taki spadek u nich poziomu hormonów jest niemal gwarantowaną przyczyną rozwoju jakiejś choroby zwyrodnieniowej. A to z kolei jest jak najlepszym warunkiem dla wielkiej farmacji. Spadki hormonalne zaczynają się na długo przed menopauzą Istnieje błędna tendencja do myślenia, że ​​poziom hormonu reprodukcyjnego jest w porządku, dopóki nie dobrniemy do menopauzy w wieku około 52- 55 . Chyba ta tendencja myślowa panuje tylko w Ameryce, bo dajmy na to w Europie, każda kobieta ma mniej więcej jasność w którym okresie życia jest najbardziej płodna.

W rzeczywistości, poziom hormonów u kobiet zaczyna spadać już w wieku 30 lat

Po czym następuje ruch jednostajnie przyspieszony.

W pierwszej kolejności spada poziom testosteronu(sic!)

Okresy stają się mniej regularne, przez co bardziej nieprzewidywalne, pojawiają się coraz częściej zmiany nastroju, rozwijają się na całego objawy PMS, włosy stają się cieńsze, a przyrost masy ciała zaczyna być problemem. Jedną z najpewniejszych oznak, że poziom testosteronu jest niższy, jest spadek libido. Aktywność seksualna, która dotąd była piękna, poetycka, satysfakcjonująca, wręcz transcendentna w dzieleniu się z drugim człowiekiem może stać się prawie uciążliwa. Niejako pańszczyzną, czyli obowiązkiem.

Ze spadkiem poziomu testosteronu niejako żywotność kobiety zaczyna znikać

Kiedy nierównowaga hormonalna jeszcze bardziej przyspiesza, to jej objawy łączą się z nocnymi potami, niepokojem, depresją, zmęczeniem, dalszą utrata energii, bólami głowy, utratą koncentracji i uwagi, słabym napięciem mięśni, zmniejszeniem tolerancji na wysiłek, no i osteoporozą. Wzrasta też poziom cholesterolu, występują zaburzenia czynności serca, niezdolność tolerowania stresu, pogarsza się pamięć i występują zaburzenia funkcji poznawczych.

Jednym słowem supcio. Zaczyna być trudno w tej nowej pełnej usterek osobie rozpoznać siebie samego.

Wtedy właśnie może wkroczyć do działania bio- identyczna hormonalna kuracja zastępcza. I podobno, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wszystko wraca do normy. Podkreślam, że to nie jest jeszcze moja opinia.

Hormony rozrodcze są niewielkie, ale wywołują ogromne skutki w organizmie. Nazywają się rozrodcze nie tylko dlatego, że człowiek posiadając je może się rozmnażać, ale też że jak ich nie ma to człowiek nie musi już żyć. Tak przynajmniej zakłada nieczuła Matka Natura.

Estrogen jest hormonem, który produkuje istotę kobiecości. To w rzeczywistości potężny hormon, który kształtuje wyjątkowość kobiety. Jej umysł, emocję i ciało. Właśnie estrogen sprawia, że kobiety czują się zmysłowe, piękniejsze, inteligentniejsze i z wilgotnymi pochwami.

Estrogen stanowi niejako podstawę dumy kobiecej, witalności i zmysłowości. Cokolwiek laseczki sobie nie potrafią powiedzieć, to ciało mówi im samo za siebie. Na drugiej szali można by położyć tylko jedno, czyli intelekt, ale on szczególnie dużo wymaga pracy przy spadku estrogenów.

Istnieje ponad 300 systemów działania ciała, na które estrogen ma istotny wpływ, w tym na wiele tkanek i narządów, takich jak mózg , wątroba, kości, skóra, drogi moczowe i układ krążenia

Niedobór estrogenów jest zwykle przyczyną tych okropnych migren u kobiet, które cierpią na nie już od późnych dwudziestek, czyli dwadzieścia osiem, dziewięć i tak dalej. Estrogen bezpośrednio zmniejsza stan zapalny, blokując cząsteczkę zwaną NFkB (czynnik jądrowy kappa beta). NFkB jest w dużym stopniu odpowiedzialny za stan zapalny w organizmie, a gdy poziom estrogenów jest niski nie ma niczego, aby zablokować tę cząsteczkę i kobiety stają się podatne na migreny.

Estrogen pomaga zapobiegać chorobie Alzheimera i demencji. Widać, ze generalnie jest laseczkom bardzo przydatny.

Bioidentical podany kobiecie po menopauzie, wg opublikowanych badań na pawianach, działa jako inhibitor aromatazy, czyli wyłącza wzmożoną produkcję estrogenów w piersiach przez kobiety w okresie menopauzy. Kobiety z grupy wysokiego ryzyka, już po wycięciu guzów, które przyjmowały bioidenticale estrogenu wraz z progesteronem i testosteronem czuły się znacznie lepiej i zmniejszały ryzyko zachorowania.

Estrogen w rzeczywistości jest szeroką kategorią składającą się z trzech elementów: estradiolu, estronu i estriolu.

W skrócie:

Estradiol jest wytwarzany w jajnikach przez proces aromatyzacji, w którym hormon androgenowy androstendionu jest przekształcany do estronu, który jest następnie przekształcany do estradiolu.

Mniejsze ilości estradiolu wytwarza się przez korę nadnerczy, mózg i ściany naczyń krwionośnych. Testosteron może być również przekształcony do estradiolu w organizmie.

Estradiol jest hormonem wzrostu odpowiedzialnym za powiększenie piersi, a także za zmiany kształtu ciała, kości, stawów i odkładania tłuszczu. Modyfikuje strukturę i skład tłuszczu w skórze i odgrywa znaczącą rolę w kobiecym zdrowiu psychicznym. Dlatego nagłe spadki estradiolu, jego niskie poziomy korelują z depresją i lękami.

Wielokrotnie wykazano w badaniach, że estradiol jest odpowiedzialny za ochronę tkanek piersi, gdy zrównoważony zostaje progesteronem i testosteronem. Taka akcja dodatkowo hamuje utratę masy kostnej, poprawia pamięć i sen. Estradiol daje kobiecie miękką i jędrną skórę, głowę pełną lśniących włosów, a także blask związany z pojęciem piękna.

Estron jest wydzielany przez jajniki i korę nadnerczy. Jest to jedyna forma estrogenu, która jest naturalnie obecna w dowolnej ilości u kobiet po menopauzie, stąd jego przydomek – staruszka estrogenów. Estron powinien występować w idealnym stosunku 1 do 2 z estradiolem. Kiedy u kobiety z powodu wieku, następuje spadek produkcji estradiolu wskaźnik ten staje się nie adekwatny do wzorcowego, co jest silnie związane z rozwojem raka piersi. To jest główny powód, dla którego rak piersi zwykle nie rozwija się, aż do menopauzy kobiety.

W pre – menopauzalnym okresie testosteron może być także przekształcony do nadmiernego wzrostu estronu, stanu, któremu można łatwo zapobiec poprzez suplement – wyciąg z brokułów.

Estriol jest metabolitem estradiolu i estronu. Osobny rozdział, który dzisiaj tylko dotknę, jest estriol i ciąża, w tym łożysko

Już w 1987 roku ogłoszono wyniki badań, że estriol, co zostało jednoznacznie stwierdzone, chroni kobietę przed rakiem piersi i macicy w badaniu klinicznym trwającym 5 lat. Ciąża podnosi poziom estriolu spektakularnie. Według naukowców z UCLA Medical School u kobiet w ciąży ze stwardnieniem rozsianym ( MS ), estriol zauważalnie zmniejsza objawy choroby. MS jest chorobą, która uderza w kobiety, u których wystąpiły spadki hormonalne.

Progesteron ma uspokajający wpływ na organizm. Buduje kości i jest naturalnym diuretykiem i spalaczem tłuszczu. Przywraca właściwy poziom tlenu komórkowego, poprawia napięcie naczyń, normalizuje krzepliwość krwi i zapobiega cyklicznym migrenom i płytkom tętniczym.

Progesteron pomaga zrównoważyć działania estrogenu i działa wraz z estrogenem i testosteronem zapobiegawczo przeciwko rakowi, lub innym chorobom degeneracyjnym. Niski poziom progesteronu podczas badania krwi, jednocześnie objawia się drażliwością, lękami, zachowaniami obsesyjnymi, przyrostem masy ciała, wzdęciami, świądem, poceniem się, zaburzeniami trawienia, wzdęciami i utratą pamięci.

Progesteron naturalnie występuje w organizmie tylko podczas drugiej połowy cyklu miesięcznego. Kiedy poziom progesteronu spada , piersi pęcznieją i stają się bolesne w tym czasie. Naturalny bioidentical hormon progesteronu podaje się kobietom w drugiej połowie cyklu miesiączkowego. Działa też zapobiegawczo na wszystkie nowotwory powiązane z gospodarką hormonów rozrodczych. Ponieważ progesteron występuje naturalnie w organizmie przez 15 dni w miesiącu, podawanie bioidentical progesteronu powinna przebiegać zgodnie z tym schematem. Dopiero podczas ciąży progesteron jest stale obecny w ciele przez dłuższy okres czasu.

Wiele kobiet doświadcza dominacji estrogenu.

Zaś termin ten nie znaczy, że występuje nadmiar estrogenów. Oznacza to, że nie ma wystarczająco dużo progesteronu.

Stan ten charakteryzuje się silnymi krwawieniami, które mogą zawierać skrzepy, niewyjaśnionymi wzrostami masy ciała, wzdęciami, oraz ciężkim przewodem pokarmowym, gdyż czują się jakby były wypełnione akurat betonem.

Kobiety przed menopauzą, które nadal produkują odpowiednią ilość estrogenów często mogą odzyskać równowagę hormonalną po prostu kupując tubkę progesteronu w kremie w sklepie ze zdrową żywnością, albo w internecie u sprzedawcy prowadzącego sklep właśnie ze zdrową żywnością. I stosowania go zgodnie z zaleceniami w drugiej części 15 dni cyklu miesięcznego. Wszystkie kremy progesteronowe sprzedawane w takich miejscach są bioidentical, czyli z roślinnymi bio identycznymi hormonami.

Niedobór progesteronu następujący w ciąży jest winowajcą depresji poporodowej. Zamiast brać syntetyczne antydepresyjne specyfiki, zapewniające wiele nieprzyjemnych skutków ubocznych, najlepiej właśnie użyć krem z progesteronem, który może być bezpiecznie stosowany po porodzie dopóki nie wróci przyjemne uczucie normalności.

Testosteron jest hormonem osobowości. Dostarcza motywacji, asertywności, poczucia władzy i kontroli. Wpływa na ogólne samopoczucie. Z odpowiednim poziomem testosteronu kobiety są w stanie podejmować ryzyko, działać stanowczo i przeżywać swoje życie z zapałem. Kobiety bez testosteronu działają, jakby tylko w szarościach, czerni i bieli.

Testosteron sprawia, że ich życie nabiera żywych kolorów

Testosteron przekazuje potężne efekty odmładzające kobietom. Współpracuje z estrogenami, aby utrzymać skórę elastyczną, zwiększa gęstość mineralną kości, polepsza nastrój i zwiększa zdolność do odporności na stres. Kobiety, które mają większy poziom testosteronu łatwiej budują tkankę mięśniową, zaś niskie poziomy testosteronu są związane z zawałami serca, chorobą Alzheimera, osteoporozą i depresją. Testosteron poprawia wygląd ciała, rysunek mięśni, energię, chęć do korzystania z życia, seksapil i seksualne spełnienie.

Oczywiście co za dużo, to nie zdrowo

Kobiety produkują zwiększone ilości testosteronu w okresie dojrzewania. Szczytowe poziomy osiągają w okresie 20-25 lat. Wtedy też mają największy popęd płciowy. W okresie menopauzy kobieta ma zwykle połowę poziomu testosteronu ze swojego testosteronowego boomu.

Kobiety mające wysoki stosunek estrogenu do testosteronu, przy czym oba hormony są wysokie. Jest to wskaźnik , który sprawia, że świetnie laseczki wyglądają i mają dobre samopoczucie.

Testosteron jest wytwarzany w jajnikach i poprawia wrażliwość sutek i łechtaczki, podkręca libido i łatwość w osiąganiu i jakości orgazmu. Spadek testosteronu powoduje zmęczenie, utratę pamięci, przyrost masy ciała w postaci tłuszczu, a nie mięśni, ataki paniki i brak motywacji.

To właśnie testosteron wraz z progesteronem działają na korzyść kobietom, które mogą w pełni korzystać z estrogenów bez ryzyka raka piersi, zmniejsza zapalenia, chroni serce, obniża poziom LDL i zwiększa poziom cholesterolu HDL i normalizuje poziom glukozy we krwi.

Podobnie jak w przypadku innych hormonów, równowaga jest kluczem do tego, aby móc docenić ich korzyści

Objawami zbyt dużej ilości testosteronu są zarost, ciało porośnięte włosami, trądzik i agresja. Testosteron może być przekształcany do DHT (aktywna forma testosteronu) i w jej wyniku może nastąpić utrata włosów na głowie.

Testosteron promuje rozwój mięśni. Bez niego kobieta może cały dzień siedzieć na paczce i machać ciężarkami i żaden mięsień jej nie przyrośnie. Ta funkcja umożliwia testosteronowi wspieranie lepszego funkcjonowania dwóch narządów krytycznych, takich jak mózg i serce. Bez testosteronu mózg traci zdolność do dobrego funkcjonowania, a serce traci swoją siłę

Napisane na podstawie wypowiedzi: Dr. Med Uzzi Reiss , Saldo Naturalnych Hormonów Dr. Med Kathy Maupin , Założycielki BioBalance dla kobiet Dr. Med. John Lee, Co lekarz może nie powiedzieć o raku piersi . Dr. Med. Chalid Mahmud, Wywiad z Suzanne Summers , rozdział 22, przełom. Na marginesie dodam, że Suzanne aktorka, autorka i bizneswomen, była niejednokrotnie skarcona przez wyznawców American Cancer, za promowanie alternatywnych metod leczenia raka.

Podsumowując

Najważniejsza jest równowaga. Jak się okazuje również w hormonach.

Jak masz objawy nierównowagi, a zdecydowanie najlepiej oprzeć się na badaniu krwi, to możesz sobie pomóc kremem z naturalnego progesteronu na wewnętrzną stronę ramion i ud, kupionego w sklepie ze zdrową żywnością, byle użyć go zgodnie z instrukcją na opakowaniu, albo jak zaleci lekarz.

Jeżeli masz jeszcze większą nierównowagę po menopauzalną być może jeszcze lepszym rozwiązaniem jest wyrównanie hormonów używając też naturalny krem estriol na przemiennie z kremem progesteronem. Możesz też zwrócić się do lekarza po zapisanie jakiejś kuracji bio- identycznymi hormonami w kuracji zastępczej hormonalnej. Jedno jest pewne syntetyki całkowicie odpadają.

Możesz, też nic nie robić i mieć to wszystko gdzieś.

owocek:)

reklamablog


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba. Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy, pożywienie i kosmetyki znajdziesz w Wellness Sklep 


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

(Visited 13 107 times, 1 visits today)

Komentarze

 1. Petite 10 marca 2014 o 16:45

  Dzięki Peps za ten wpis. Osobiście byłam przerażona i wściekła, kiedy po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych zaczęłam obrastać w tłuszcz i wąsy, zwłaszcza że bardzo godziwie się odżywiałam i codziennie biegałam. Godziny spędzone w internecie na szukaniu odpowiedzi i rozwiązania problemu. Ja niestety kuruję się obecnie syntetycznym syfem, ale dzisiaj dzięki Tobie dowiedziałam się, że istnieje zdrowsza alternatywa, wezmę to pod lupę 🙂

 2. Edyta 10 marca 2014 o 20:34

  Wyedukowawszy sie na Twoim wpisie o niedoczynnosci tarczycy stwierdzam, ze ta pani (Maupin) ma niedoczynnosc. Jej twarz jest bardo opuchnieta.

 3. Maidez 13 marca 2014 o 23:33

  Pepsi, poradź! Ja niestety mam strasznie duże problemy z wypadaniem włosów, mam 22 lata, niedoczynność pociągnęła za sobą podwyższoną prolaktynę a prolaktyna andro i testo. Testo nieznacznie, andro mi lata, prolaktyna też. I estrogenów (chyba?) mam za mało, zawsze podczas okresu strasznie linieję, więc może w tym problem?

  Kupiłam sobie coś takiego jak algi-complex, zawiera w sobie czerwoną koniczynę, lucernę, spirulinę, co o tym myślisz? Chciałabym dołączyć to sproszkowanych pań glonów które sobie ostatnio wcinam.

  Z tarczycą sobie jakoś sama radzę lekami niestety, ale może mogłabyś coś polecić w kwestii obniżenia androgenów i podwyższenia estrogenów? Jakieś konkretne jedzonko?
  Niestety przez tarczycę nie powinnam jeść soi, a wiem, że ona zawiera dużo fitoestrogenów. Jem za to dużo siemienia. Nie mam innych objawów w związku z androgenami, nie mam trądziku, chuda ze mnie szkapa, ale te włosy cierpią przez te tarczyco-prolaktynowe-androgenowe wahania, płaczę bom będę łysa chyba 🙁

  Pozdrawiam!

 4. pepsieliot 14 marca 2014 o 08:35

  Maidez odpowiem Ci, ale później, bo muszę się nad tym zastanowić i zajrzeć w parę miejsc

 5. Marikka 28 lipca 2014 o 04:03

  Cześć 🙂
  Pytanko: moja mama potrzebuje pomocy w wieku menopauzalnym. Nie moze brać hormonów syntetycznych gdyz jest obciążona dziedzicznie rakiem piersi. Bierze jakies zakupione w aptekach suplementy z soją :/ które w ogóle jej nie pomagają.
  A ze kobietę kocham nad zycie i widzę jak sie męczy, chciałabym zapytać gdzie zakupuje sie kuracje bioidentical? Moze TiB…?
  Z gory dziękuje za pomoc 🙂

  1. pepsieliot 28 lipca 2014 o 06:13

   Marikka hormony z soją niech odrzuci, tym bardziej, że dotyczą estrogenów, a prawdopodobnie rozchodzi się przede wszystkim o progesteron. Mam do dyspozycji progesteron w piance Biovea (1 sztuka), ściągnęłam go dla pewnej klientki, która bez powodu zrezygnowała z zamówienia, a ja kupiłam go w sklepie internetowym Biovea w detalu, żeby miała wszystko naraz, czyli z produktami TiB. To było niedawno i progesteron jest ważny do 2016 roku. Mogę Ci go sprzedać za połowę ceny detalicznej, którą zapłaciłam, czyli za 40 zeta plus kurier. Gdy mama poczuje się lepiej, to będzie mogła zamawiać progesteron w sklepie Internetowym Biovea. Mają też estrogen do uzupełnienia, ale jak taka mocna menopauza, to prawdopodobnie rozchodzi się głównie o progesteron. Tę piankę smarujemy cyklicznie, jest na opakowaniu opis, a także na stronie Biovea. Oczywiście nie jestem lekarzem.

   1. Marikka 28 lipca 2014 o 19:43

    Pewnie 🙂
    Jak najbardziej zakupię jej tą piankę.
    Wyslij proszę na mojego maila (kdzs@interia.pl) dane do przelewu a ja odeślę w odpowiedzi adres wysyłki i przeleje pieniążki – czy przy okazji przesyłki wyslalabys mi D3 od TiB?
    Jakby wszystkie blogerki były takie jak Ty i z taaaaaaką wiedzą, to chyba nie zajmowalabym się niczym innym poza ich czytaniem 😉 W sumie dobrze, że uzależnilam się tylko od Pepsi Eliot 😉
    Pozdrawiam i czekam na maila.

    1. pepsieliot 28 lipca 2014 o 20:29

     Marikka jutro Ci wszystkie namiary wyślę i D3 pójdzie za jednym zamachem, pozdro 🙂

 6. zolo du 11 lutego 2015 o 21:44

  Z tytułu: „czy teściu jest laseczkom potrzebny”.
  O co chodzi? O teścia – (którym jestem)?
  Jeśli tak, to tytuł bez sensu. Teściu potrzebny laseczkom… no, no…
  Weź się Pepsi wytłumacz.

  1. pepsieliot 12 lutego 2015 o 08:29

   Och Zolo nic nie kumasz, teściu to kryptonim testosteronu

   1. zolo du 12 lutego 2015 o 09:04

    No tak – kiedyś byłem synonimem testosteronu – teraz tylko krypto… 🙂 i jakoś tak się zbiegło z zostaniem teściem 🙁

    1. pepsieliot 12 lutego 2015 o 10:30

     No widzisz Zolo, no to szybciutko po buzdyganek, bo teściu przedłuża życie

 7. Magda 13 maja 2015 o 07:37

  Witam, ja mam za mało estradiolu i za dużo prolaktyny, poza tym inne hormony są w porządku. Hormony tarczycy dobre, tylko guzki są. Jak naturalnie podnieść estradiol, obniżyć prolaktynę (doszły torbiele piersi)? Może jakiś sposób na guzki tarczycy? Dużo mówi się o nadczynności i niedoczynności, natomiast o guzkach przy prawidłowych hormonach mało. Jaka może być ich przyczyna?
  Jestem pod ogromnym wrażeniem Pani wiedzy. Od ponad roku stosuje się do wielu zaleceń dotyczących unikania złego jedzenia (chociaż nigdy nie przesadzałam, nie piję herbaty ani kawy, nie palę itp), stosuje witaminy, zioła, a jakoś nic nie chce zaskoczyć by weszło na dobrą drogę. Na pewno mogę polecić też na jelita triphala. Najgorszym pewnie moim wrogiem jest stres, bo tego mam bardzo dużo i może to wpływa na guzki i torbiele. Proszę o poradę.

 8. Paula 27 lipca 2015 o 11:40

  Witam, co poradzisz Pepsi na nadmierne owsłosienie na szyji – tz wychodzą mi tam małe czarne włoski. Co można z tym zrobić? Dieta u mnie dobra, hormony jak miałam badane tez – to co to może być? Pani endokrynolog powiedziała mi, że mam taką wrażliwą skórę – jak dotykam to wychodza, ale to chyba takie gadanie….

 9. Martii 1 września 2015 o 07:48

  Mam za dużo testosteronu i ogólnie zbyt dużo hormonów męskich (mam PCOS – podobno, bo nie ufam lekarzom) a skutki wręcz na odwrót. Niskie libido (w zasadzie zerowe), ciągłe zmęczenie, osłabienie, ciągle zły nastrój, prawie depresja itp. Czego nie rozumiem ?

  1. pepsieliot 1 września 2015 o 13:22

   Martii nie wszystko przebiega wzorcowo, a u kobiet nie testosteron świadczy o libido

   1. Martii 2 września 2015 o 07:36

    Dziękuje za odpowiedź. Zastanawiam się czy przypadkiem tarczyca nie szwankuje. Wyniki badań nie wychodzą poza „normy” – ale ciekawa jestem co sądzisz o tym: http://www.alpacasquare.pl/2014/02/jak-interpretowac-wyniki-badan.html ? Czy możliwe aby tarczyca była chora, jeśli wyniki niby są ok (mieszczą sie w podanych normach) ale hormony maja „zły” stosunek do siebie ?
    Pozdrawiam

 10. Zu 6 października 2015 o 10:35

  Hejka Pepsi
  Mam PCOS, które było leczone latami antykami (fuj) przez które miałam zagrożenie zakrzepicą. Jeszcze teraz wyszło hashi na tapecie. Jak naturalnie pobudzić owulację, jakie suple?? Czekam już ponad pół roku na okres :(((. Teraz biorę metforminę, chociaż nie wiem czy to dobra droga, lepiej się po niej czuję, ruszam się i chudnę.
  Pozdro

  1. pepsieliot 6 października 2015 o 16:02

   Zu maca This is Bio, mięta pieprzowa herbatki, może kuracja jodem pierwiastkowym, patrz DIY o płynie Lugola, no i Saw Palmeto

 11. Jola 16 listopada 2015 o 12:35

  Peepsi,
  Mam pytanie odnośnie stosowania kremyu z progesteronem:
  1. czy stosowac go w ciagu całego cyklu (jak np. jest to napisane na moim kremie Puritan’s Pride)?Czy tez w drugiej fazie cyklu – jak to niektórzy zalecają np. Dr Nocuń
  2. Czy stosowąc go na każdą nierównowage hormonalną (np. nierównowaga estragenu)? Czy tylko na nierownowagę progesteronu?

  1. pepsieliot 16 listopada 2015 o 12:59

   nie można takiego kremu, mam nadzieję, że kupiłaś bio, stosować podczas całego cyklu, tylko w drugiej fazie, ale trzeba mieć świadomość po co się bierze, to jest hormon. Zbadaj hormony.

 12. agnesmagnes 16 grudnia 2015 o 15:03

  Hej Pepsi,
  Dzisiaj zmadrzalam i postanowilam, ze odstawiam tabletki antykoncepcyjne. Nurtuja mnie jednak dwie kwestie i bylabym Ci wdzieczna za odpowiedz. Czy lepiej juz poczekac do konca opakowania (kilka dni) czy moge je odstawic natychmiast? Czy ma to jakies znaczenie? Druga sprawa dotyczy zbadania poziomu hormonow. W jakim czasie od odstawienia antykoncepcji moge zrobic badania krwi w tym kierunku? Z gory dziekuje za odpowiedz, a takze dziekuje za to, ze przyczynilas sie do zmiany mojego zycia na zdrowsze 🙂

  1. pepsieliot 16 grudnia 2015 o 21:01

   dziękuję Ci za miłe słowa :)), jak i tak zamierzasz odstawić, to raczej nie ma znaczenia kiedy. Ja bym poczekała z badaniem ze 2 tygodnie, a może nawet 1 cykl.

 13. igraszka 30 stycznia 2016 o 08:21

  Czytam, wciąż czytam i postom na tym uzależniającym blogu nie ma końca:) Lubię tę mnogość i różnorodność. Dziś dobry humor zawdzięczam głównie puencie z powyższego posta: „Możesz, też nic nie robić i mieć to wszystko gdzieś.” Niezmiennie, Pepsi, jesteś moją idolką:)
  Pozdrawiam w ten wietrzny u nas poranek.

  1. pepsieliot 30 stycznia 2016 o 08:51

   Igraszko ściskam

 14. ewelaina 23 marca 2016 o 16:44

  Droga Pepsi, jestem po wieloletniej 'kuracji’ pigulkami anty. na moje pcos i bardzo niereguralne cykle, chcialabym sie oczyscic z tej chemii, co polecasz? Myslalam o zakupie chlorelli i witaminek na wzmocnienie? Jestem po miesiecznej kuracji ostropestem i totalnej zmianie diety ( brak cukru, nabialu, czerwonego miesa), dzieki za pomoc

  1. pepsieliot 23 marca 2016 o 17:20

   4 greens TiB, oraz Maca TiB

 15. zuz_aaa 4 kwietnia 2016 o 10:22

  po odstawieniu tabletek nie mam miesiączki od około 100 dni a poziom progesteronu wynosi 0,4 🙁 zaczęłam się smarować maścią z progesteronem i jem MACA. Dopiero zaczynam (5 dzień stosowania) ale czuje się fatalnie – zawroty głowy, nudności, rozbiegane myśli, nie mogę się na niczym skupić, kołatanie serducha… nie wiem co się dzieje, naczytałam się o cudownej poprawie samopoczucia a tu jest gorzej (??). Tylko cera wygląda o niebo lepiej 🙂 pepsi help me 🙂

 16. M90 4 kwietnia 2016 o 12:26

  Pepsi czy mogłabyś napisać które hormony oznaczyć we krwi i jakie badania zrobić przy objawach jak w niedoczynności tarczycy lub PCOS ( ciągłe zmęczenie, nadmierne owłosienie, przerzedzona czupryna, obniżone libido, oprócz tego włokniakogruczolak i mastopatia? piersi w USG( przebudowa hormonozależna). Dodam że mam 26 lat. Ewidentnie coś jest nie tak z hormonami 🙁 wszystkie hormony tarczycy wyglądają ok, USG jajników też ok bez żadnych guzków…
  Co jeszcze zbadać żeby się dowiedzieć z czym jest problem? Dodam jeszcze że suplementuję już D3zK2, B-compleks, omega 3, chlorellę, zabieram się do zrobienia płynu Lugola. Coś jeszcze byś poleciła?

  Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na odpowiedź ;))

  1. pepsieliot 4 kwietnia 2016 o 14:55

   ja bym zbadała hormony żeńskie, na czele z progesteronem, ważne -testosteron, bardzo ważną prolaktynę i oczywiście insulinę na czczo

 17. Mimika 18 maja 2016 o 19:40

  Jak uważasz, czy wystarczy TSH, Prolaktyna, FSH, LH, Estradiol, Progesteron, Testosteron, czy należałoby zbadać też estron i estriol. Jak się ma 44 wiosny i policzki coraz bliżej podłogi?

  1. pepsieliot 18 maja 2016 o 19:57

   zbadaj wszystkie hormony tarczycowe, przeciwciała też i USG tarczycy, estrony i estriole nie musisz, Kortyzol rano, cukier i insulinę na czczo,CRP, mocz, morfologię i 25(OH)D

 18. Mimika 19 maja 2016 o 19:38

  Dzięki. Zrobiłam dziś test płynem Lugola. Sprawdziłam po godzinie i nie było śladu.
  Morfologia, CRP i inne banalne badania mam zwykle wzorcowe, co jest dość zaskakujące jak na Crohna i trzy razy skracane jelito 😀

 19. Mimika 14 czerwca 2016 o 08:11

  Pepsi, kochana, pomożesz zinterpretować? Zrobiłam badania w 5 dniu cyklu
  TSH 1,496 µIU/ml
  Estradiol 781,10 pg/ml WTF???
  Folikulotropina (FSH) 4,69
  Luteotropina (LH) 8,61 mIU/ml
  Prolaktyna (PRL) 17,8 ng/ml
  Kortyzol ↑ 26,98 ug/dl
  Progesteron zrobię w 14 dniu cyklu.
  Trochę zgłupiałam. Podejrzewałam zachwiania hormonalne, ale ten estradiol trochę mnie zmiażdżył.
  Wcinam macę co rano, odstawić? Włączyć glutaminę???

  1. EmCa 29 grudnia 2016 o 12:47

   Stare, ale może się komuś przyda. Estradiol i progesteron robi się 7 dnia po owulacji, fsh i lh 3 dnia cyklu. Testosteron i dhea obojętnie kiedy.

 20. Łukasz 12 stycznia 2017 o 12:26

  Hej, szukam na necie i nigdzie nie mogę znaleźć, a co gdy jest niedobór estrogenu u mężczyzny, wolny teść środek normy. Odżywianie wszystko samemu robione, żadnej chemii (chyba, że tylko ta z mięsa surowego), spora aktywność a w pracy zmieniłem biurko na stojące zwiekszając NEAT tym samym. Co może być przyczyną, aż się zastanawiam czy nie włączyć do jedzenia jakiegoś piwka zamiast lampki czerwonego wina, albo nabiał znów zacząć jeść.
  Ogólnie samopoczucie dobre, tylko libido brak. D3 na poziomie 60 brane razem z k2 i cytrynianem magnezu, wit C gdy coś słabiej się poczuje.

 21. Malgosia 71 1 marca 2017 o 14:15

  Moze nie powinnam sie wywewnetrzniac ale….ci mi tam…w koncu to nasze generalnie damskie problemasy. Ja do przekwitu mam jeszcze pare latek(mam nadzieje bo niestety juz nawet 30 latki wchodza w okres menopauzy -bywa niestety) mam blizej niz dalej.
  Nie chce pozerac tabletek na bole. Glowe mi roxnosi przed miesiaczka. Te mam bardzo regularnie co 28 dni. Tabletek anty nie moge przyjmowac. Bedac mlodsza przyjmowalam Diane 35. Doszlo do takich boli glowy ze nie wiedzac kiedy mialam mikro udar w lepetynce.
  Ale…jak sobie poradzic z bolem glowy i mdlosciami przed miediaczka? Woda z sola nie pomaga. Co kilka miesieczy jest gorzej. Estradiol itp robilam sa dobre. Ktos mi kiedys podp ze zwieksza sie dawke przed menstruavja tak 5-3 dni ale jakiej wit za diaska nie pamietam. Tj ten zespol NP
  Prpsi masz jakas rade korzystajac z Twojej wiedzy?
  Wiem ze ginekologiem ani endokryn nie jestes ale wiedze z zakresu naturalnego leczenia jakas masz a z pewnoscia wieksza od mojej☺

 22. mika 13 września 2017 o 09:02

  Witam Pespi, swieny artykul.. mam pytanie z mezem staramy sie pare lat o dzidziusia niestety w wynikach mam pardzo niski estradiol co uniemozliwia mi zajscie ciaze:( jak mozna podwyzszyc estradiol prosze Cie o pomoc nigdzie niemoge znalez wiadomosci a lekarz rozklada rece.Dziekuje i pozdrawiam

  1. Jarmush 13 września 2017 o 09:24

   Kuracja Maca 100% Organic This is BIO (dla obojga)
   Ciąża

   Podaję suplementację, która pomaga w problemach z zajściem w ciążę, a także związana jest z produkcją plemników. Czyli są to suplementy zarówno dla kobiet jak i mężczyzny, podobnie jak Maca.

   Kwas foliowy http://thisisbio.pl/suplementy-diety/2505-folic-acid-400mcg-90kaps-gg–5060040826195.html

   Selen 200 mcg G&G http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html

   Koenzym Q 10 400 mg  http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2175-coq10-100mg-60kaps-gg-5060040820445.html

   Kwas askorbinowy, czyli witamina C TiB (najpierw kalibracja, jest przepis na blogu, a potem codzienna supermentacja witaminą C   http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib–254475917398.html) może być witamina C +1000 TiB http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Naturalna Witamina E G&G
   L-karnityna –  mamy z ALA firmy G&G http://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/2171-alpha-lipoic-acid-acetyl-l-carnitine-50kaps-gg-5060040821084.html (i wtedy nie ma potrzeby brać jeszcze ALA), albo solo http://thisisbio.pl/odchudzanie/90-base-l-carnitine-90kaps-fitmax–5908264416757.html

   Cynk http://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

   Cytrulina 5 do 6 g dziennie https://thisisbio.pl/glowna/2529-base-citrulline-malate-250g-fitmax–5907776170829.html

   D3 +K2 TiB, przede wszystkim należy zrobić badania 25 (OH)D, a póki co przyjmować 2 kapsułki https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2543-vitamin-d3k2-60kaps-tib–254475917497.html po śniadaniu razem z 1 kapsułką Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=Omega+3&submit_search=

   Uwaga, na 5 dni przed badaniem przerwać przyjmowanie witaminy D, aby wynik nie był przekłamany

   Nie jestem lekarzem, ale współpracujący z nami dr medycyny Leszek Lachowicz, ginekolog zaleca takie suplementy, 

   I ma bardzo dobre wyniki w postaci dziecka w kołysce 🙂

 23. mika 13 września 2017 o 17:03

  Witam, bardzo dziekuje za informacje i pomoc. Czesc suplementow juz biore a nastepna zakupie.POzdrawiam 🙂

  1. Jarmush 13 września 2017 o 17:16

   <3

 24. mika 13 września 2017 o 17:05

  Ps. Dziekuje za pozytywna energie ,danie nadzieji podniesienie na duchu. Bardzo,bardzo dziekuje

 25. Blondee 19 września 2017 o 08:14

  Pepsi, prosze poradz, co na owlosienie na brodzie i wasik? Dodam, ze wloski sa twarde, sztywne, czesto ciemne, mimo ze jestem blondynka! Bardzo silne owlosienie ciała, ciagly problem z tradzikiem , no i problem z poczuciem kobiecosci. 🙁 oprocz tego walcze z depresja… 🙁 Czekam na odpowiedz! Sciskam!

  1. Emanuela Urtica 20 września 2017 o 12:42

   To wina hormonów, zbadaj je. Wiele osób chwali macę, w tej kwestii ma nieprzecenione właściwości, bo naturalnie reguluje hormony (chociaż sama w sobie ich nie zawiera), pobudza organizm, dodaje sił witalnych, etc. Poczytaj tutaj: http://www.pepsieliot.com/10-dowodow-ze-maca-genialny-sekret-kobiecosci-inkaskich-ksiezniczek-2/
   Przy zaburzeniu gospodarki hormonalnej musisz się dobrze wysypiać, dużo pić, jeść dobre tłuszcze (olej koko i awokado), włączyć do diety omegę-3. Sprawdź, czy nie masz nieszczelnego jelita: http://www.pepsieliot.com/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie/
   Przede wszystkim pamiętaj, że jesteś piękna bez względu na wszystko. Uśmiechnij się do siebie. <3

 26. Edyta Zydek 8 października 2017 o 23:40

  Kochana bardzo bym prosila abys mii rozjasnila w głowie. Mam jatrogenna menopauza i brakuje mi wszystkich hormonów .Mam tylko jeden działający jajnik,ratuje się fitohormonach Ale czuję po sobie ze to za mało do tej pory nie brałam nic.Ratuj co robić? ?

  1. Jarmush 9 października 2017 o 05:59

   możesz zastosować biohormony,poczytaj o tym, jednak to jest kuracja hormonalna,
   też wskazana jest Maca 1oo% Organic This is BIO,

 27. Edyta Żydek 9 października 2017 o 15:39

  Dziekuję za szybką odpowiedz ,a te biohormony to u was w sklepie wellnes mogę kupić?

  1. Jarmush 9 października 2017 o 17:26

   nie prowadzimy niestety biohormonów, ale jest tego sporo w Necie

 28. Gosia 13 listopada 2017 o 09:07

  Jestem na początku 3 miesiąca i ginekolog kazał mi brać luteine „na wszelki wypadek”, bo wskazań specjalnych nie było. Problem jest taki, że po luteinie czuję się koszmarnie – ciągłe mdłości, bóle głowy. Zastanawiałam się czy naturalny progesteron nie byłby lepszym rozwiązaniem, ale ciężko gdzieś znaleźć informacje na ten temat.

 29. asiaaa 1 grudnia 2017 o 10:23

  prosze pomoz. przez wiele lat bralam anty, po odstawieniu moj organizm zwariowal. teraz mam 30 lat i ciagle plamienia ktore trwaja miesiacami, noi ogromny tradzik z cystami na twarzy. Ginekolog mowi ze taki urok i trzeba brac anty. Bralam juz tyle lekow synetycznych i np aknenormin wszystko pomaga na chwile. Czy progestella firm l biotica jest dobry ?warto sie nim smarowac?prosze odpowiedz:)

 30. gcxz 9 sierpnia 2018 o 19:37

  Pepsi, proszę poradź co robić
  Mam 19 lat, od 2,5 roku nie mam okresu (schudłam 10 kg).
  D3- 37, insulina 5,92, progesteron 0,3 , prolaktyna 9,60, estradiol <10
  Byłam u "dobrego" gina, przepisał syntetyki z estradiolem. Brałam przez miesiąc ale odstawiłam. Ostatnio przytyłam (celowo ), jem dużo warzyw, owoców, kasz, strączki, orzechy, czasami jajko i odstawiłam mięso i nabiał prawie całkiem. Mało się ruszam, a przybyło mi mięśni. Według analizy składu ciała mam 16,7 % tkanki tłuszczowej, a wisceralna 1 level + woda mi się zatrzymuje. Podobno jak nie zwiększę masy tłuszczowej to nie wróci zdrowie :/ W ogóle nie wiem co robić żeby wróciło. Nie ufam lekarzom. Jakie jedzonko najlepsze żeby wyregulować hormony i wróciła miesiączka?

  1. Jarmush 9 sierpnia 2018 o 21:08

   bierz macę This is BIO, i jedz zdrowo, to na początek, masz jakieś inne badania? np 25(OH)D?

   1. gcxz 9 sierpnia 2018 o 22:01

    25(OH) 33,8 (ale to już dosyć dawno robione)
    Jest może maca w tabletkach? Jeśli nie ma, to proszek powinnam dodawać do szejka?
    Nie do końca rozumiem czy jeść zdrowo to bardziej w kierunku 811 i nieprzetworzone czy w moim przypadku więcej tłuszczu, jajek, ryb?

    1. Jarmush 10 sierpnia 2018 o 04:30

     to zależy od Ciebie, ale te diety wzajemnie się wykluczają, albo jedno albo drugie

     1. gcxz 10 sierpnia 2018 o 05:08

      Dzięki Pepsi <3 A ile gram macy dziennie?

     2. Jarmush 10 sierpnia 2018 o 08:04

      zacznij od kopiatej łyżeczki This is BIO

 31. gcxz 11 sierpnia 2018 o 10:39

  Dziękuję za pomoc :* Dam znać jak efekty 🙂

 32. drefet 21 września 2018 o 18:11

  jesli problemem z brakiem okresu jest progesteron to co oproc kremu i macy mozna stosowac?

  1. lukrecja 2 listopada 2018 o 14:20

   mam pcos ktore troche zaleczylam suplami i dieta( czasem samoistnie wystepuje miesiaczka bez wywolywania duphastonem). Zauwazylam ze po miesiaczce mam kilka dni w ktorych czuje sie jakby mnie grypa rozkladala,cmiacy bol glowy,nudnosci,brak checi na cokolwiek- czy to owulacja? Mam bardzo niski progesteron, estradiol w dolnej granicy normy, testosteron gorna granica normy a androstendion duzo za duzy.. cieszylam sie ze wreszcie cos zaczelo we mnie dzialac (mam 32 lata) ale w zamiast PMS mam tragiczne samopoczucie wtedy kiedy podobno laseczki powinny piekniec i miec mnostwo energii.. jak wplynac na hormony zeby to zlagodzic?

   1. Jarmush 2 listopada 2018 o 16:02

    Maca this is BIO, najlepiej codzienna kuracja 4 szklanek i do 4 dokładasz obok fajnych zielonek też macę This is BIO

    1. lukrecja 2 listopada 2018 o 16:18

     praktykuję to zalecenie od początku roku, ale nieregularnie więc podejdę teraz sumiennie. Moja przygoda z medycyna konwencjonalną własnie się skończyła bo poza tabletkami anty ze spironolaktonem nie maja nic innego do zaoferowania. Na antykoncepcje juz nigdy si enie zdecyduje ,ale spironolakton biore od 3tyg (bez anty, wiem lekarz by mnie zlinczowal) zeby androgeny zbic mocniej niz do tej pory naturalnymi sposobami( duzo spadlo i jest roznica w owlosieniu na ciele ale od pol roku stoi na tym samym poziomie, za wysoko). Czy jest sens brac spironolakton 'doraznie’ tj np 2 miesiace ,organizm w tym czasie oczysci sie z androgenow i organizm zacznie dzialac normalnie?

     1. Jarmush 2 listopada 2018 o 20:13

      Bierzesz macę? miętę, saw palmeto?

    2. drefet 23 listopada 2018 o 09:18

     gdzies czytalam ze pcos to braki jodu , ale to tylko wiedza zaslyszana, sama mam pcos i poki co nie wiem co moge zrobic

     1. Jarmush 23 listopada 2018 o 09:27

      po tarczycy, jajniki to drugie, podobnie jak piersi, miejsce o najwyższym stężeniu jodu, dlatego trzymanie odpowiednio wysokiego poziomu jodu jest szalenie ważne przy PCOS. Będzie o tym post. Czyli problem niedoboru jodu potęguje PCOS, a kobiety z PCOS mają wyższą częstotliwość występowania chorób tarczycy. Dokładaj do 4 szklanki Kelp This is BIO, albo bierz kapsułki G&G, albo podawaj sobie jod płyn Lugola przez skórę.

     2. drefet 23 listopada 2018 o 11:16

      chwilowo zrobilam przerwe od wszystkigo…nawet z netu nie korzystalam przez ponad miesiac…raz ze nie moglam dwa ze nie chcialam…generalnie jestem jak to mowisz „na skrzyzowaniu”czas zastanowi sie gdzie chce isc i to zrobic…

     3. Jarmush 23 listopada 2018 o 12:24

      to jak najbardziej dobry pomysł

 33. lukrecja 3 listopada 2018 o 18:30

  od kilku lat saw palmetto,niepokalanek, mieta,zielona herbata ,suplementacja dla pcos generalnie.Od czasu do czasu lukrecja,sarsaparilla, olejek tymiankowy,liscie malin,olej z wiesiolka w pierszej fazie i krem NPC w drugiej .
  Mace bralam w tamtym roku gdy jadlam duzo owoco,zielonek,kasz,pestek ale bylam wiecznie senna i mialam bardzo czesto „zjazdy” -poty,drżenie rąk ,zawroty glowy,mroczki .Bylam wtedy na terapii i psychiatra stwierdzil ze to napady lęku z czym nie chcialam sie zgodzic bo czulam ze to cukier. W badaniach mialam zawsze insulinoopornosc ale dszla do tego hipoglikemia reaktywna.
  W tym roku zmienilam diete najpierw na keto pozniej low carb dlatego Mace rzadko jadlam bo ma sporo wegli. Bylam w maju w szpitalu na endokrynologii i po insulinoopornosci ani sladu,zostala tylko hipoglikemia.Zaluje ze witarianizm mi nie podpasowal bo chcialam rezonowac z ta dieta szczegolnie z bananami 😉 eh juz nie wiem co moge jeszcze zrobic bo do tego zestawu prawdopodobnie dochodzi borelioza . Robilam kuraje WU, msm+c, mam plyn lugola ktory tez od czasu do czasu sobie aplikuje, rozne detoxy po kolei jelit,nerek,watroby , ziola ktore na borelke polecaja ..chcialabym miec chociaz w miare regularny cykl ,zeby cos sie poprawilo bo trace nadzieje .Lekarze mowia ze jak nie wezme antykoncepcji plus antyandrogenu to problem bedzie narastal z wiekiem. reasumujac mam kilka dni w miesiacu w ktorych czuje energie ,dobry humor,motywacje i nic mnie nie boli ,a w pozostala czesc nagle staje sie chorym,obolalym,zmeczonym czlowiekiem.. staram sie o tym nie myslec,czyms zajac ,ale czasem jest na prawde ciezko. Jeszcze nie probowalam akupunktury o. Chcialabym w Warszawie znalesc zaufanego naturopate ,moze polecisz jakies miejsce? Sorry za tą litanię i dziękuję za Twoj blog bo bez niego byloby na pewno 3x gorzej

 34. pauka 10 listopada 2018 o 21:28

  Droga Pepsi, błagam pomóż! Mam hashimoto, insulinooporność a do tego ostatnio doszedł ogromny spadek estradiolu estronu i progesteronu. W wakacje stosowałam dietę niskoweglowodanowa 3 posiłki dziennie 5h przerw między posiłkami. Dietetyczka tak zaleciła na insulinooporność. Okres się zatrzymał i nie chce wrócić. Tyje na potęgę, czuję się fatalnie, bolą mnie jajniki. Lekarz przepisał estradiol w kremie i luteine dopochwowo ale to nic nie daje a czuje się coraz gorzej i estradiol coraz bardziej mi spada. Pscos mam wykluczone. LH i fsh w normie. Błagam poradzić co mogę zrobić żeby estradiol i estron wróciły do normy. Boję się czy będę mogła zajść w ciążę. Jestem zrozpaczona. W Tobie moja ostatnia nadzieja bo nikt mi nie potrafi pomóc… 🙁 z góry dziękuję Ci za pomoc!

 35. Maggie 16 stycznia 2019 o 20:30

  Witaj Pepsi. Możesz mi podpowiedzieć co nieco? Wczoraj u ginekologa usłyszałam, że możliwe, że wkraczam w menopauzę. Przez 8 ostatnich lat stosowałam antykoncepcję, odstawiłam we wrześniu i od tego czasu nie dostałam okresu. Śluzówka cieniutka, 47 w tym roku…przeczytałam Twoje art i wniosek taki, że mój organizm odzwyczaił się od produkcji hormonów, bo dostał je na tacy. Co powinnam zbadać, żeby mieć jakiś obraz? Ile może trwać powrót do okresu o ile w ogóle jest to możliwe. Nie smucę się, jest jak jest, ale lubię podążyć i zjeść banana na noc. Poradź proszę.

  1. Jarmush 16 stycznia 2019 o 20:40

   Hormony zbadaj tak jak zalecił lekarz, będzie wszystko jasne

 36. Maggie 17 stycznia 2019 o 08:23

  Nic nie zleciła, pani powiedziała, że z badania wynika, że hormony słabe wiec po co. Sama chcę zbadać, ale nie wiem które, progesteron, estrogen, testosteron, estradiol? to dla mnie wiedza tajemna

 37. Paulina87 19 kwietnia 2019 o 10:15

  Pepsi jeszcze jedna myśl mi się nasunęła,
  hormon wzrostu – wiem, że PP powoduje , i czytałam na blogu o sposobach, kupię u Was argininę
  a branie hormonu wzrostu jest ok ? czy też powoduje, że organizm przestaje produkować swój ?
  Mam na myśli branie u meżczyzny 35 lat,

  jeśli piję 4 szklanki, czy jest sens zrobić sobie oczyszcznia lasta opisne a blogasie?

 38. Olak 2 maja 2019 o 07:55

  Droga Pepsi, czy hormony niby w normie wg. labu są dobre?
  ESTRADIOL 405 pmol/l [w zależności od cyklu 77-2382]
  TESTOSTERON 0.59 nmol/l [0.48-1.85]
  ANDROSTENDION 1.26 ng/ml [0.4-3.4]
  PROLAKTYNA 9.14 ng/ml [3,34-26,72]
  Badania zlecone przez trądzik jako przyczynę powyższych hormonów. Dodatkowo brany jest selen, e, c, cynk, chlorek, d3k2, b complex, jod naskórnie z apteki wszystko inne TIB
  Co jeszcze??

  1. Jarmush 2 maja 2019 o 16:36

   kurację 4 szklanek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum