Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 010 402
60 online
39 239 VIPy

Obalenie mitu Eskimosu! Czy sugerować się tym, co chciał jeść homo erectus?

Budda Siakjamuni  urodził się około 563-483 p.n.e., właściwie Siddhartha (imię, które nadali mu rodzice), Gautama (przydomek), czyli mędrzec, a jego nauki stały się podstawą buddyzmu. Skoro blisko 3 tysiące lat temu urodził się budda Budda, człowiek oświecony, w podobnych czasach pi razy drzwi Pitagoras, Mahawira, Heraklit i Sokrates, a jeszcze do 400 lat przed nimi odnotowuje się kilku przebudzonych w tym Tilopa, Atishę i Shankarę, a historia człowieka rozumnego (Homo sapiens), gatunku ssaka z rodziny człowiekowatych (Hominidae), jedyny występujący współcześnie na wszystkich kontynentach przedstawiciel rodzaju Homo, wyewoluował mniej więcej 190 tysięcy lat temu. A więc skoro tak relatywnie niedawno osiągnęliśmy znany Ci poziom świadomości, to dlaczego wściubiasz kichawę co szamał nieświadomy zbieracz, łowca, łotewer? Kogo to kurde flaczek obchodzi? Oprócz oczywiście pewnego małżeństwa paleontologów, Mary i Louisa Leakeyów, co rzucili w eter w latach 60. zeszłego wieku hipotezę, że około 1,9 miliona lat temu Homo habilis (człowiek zręczny) dał początek gatunkowi Homo erectus (człowiek wyprostowany), z którego mniej więcej 190 tysi lat temu wyewoluowali obecni ludzie. Homo habilis jest przodkiem wszystkich późniejszych gatunków z rodzaju Homo, w tym również, choć nie bezpośrednio, człowieka rozumnego. Brawo Ty! Brawo mi!


A więc historia człowieka trochę już podobnego do Ciebie i do mnie trwa ponad 350 razy dłużej, to z czym do gościa? Naprawdę obchodzi Cię co zbieracz i łowca jadł, żeby przeżyć, wyżywić się, przeżyć, wyżywić się? Po śpiącemu, po strachliwemu, po ogromnie krótkiemu, niebezpiecznemu życiu, ale już z obecnością ego? To musiał być jakiś koszmar, i nie che mi się dociekać, co ten człowiek szamał wtedy, co się z nim działo, bo wiem, że sama tam byłam z tysiąc razy zalogowana i pewnie nie raz łupnęłam mamuta maczugą, a może jadłam tylko korzonki i mię wywieźli z plemienia lwom na pożarcie? Jedno jest mi niejako wiadome, że nie brzydzę się pająków, gadów, ani płazów, ale lękam się dużej fali. Dlaczego zabieram Cię w tak daleką podróż? Jeszcze po drodze zahaczając o jednego buddę, Jezusa, który urodził się prawdopodobnie między 8 a 6 r. p.n.e., a oczywista, że datę 25 grudnia wyznaczył na dzień Bożego Narodzenia papież Damazy I w 376 r. Jak wiemy na liście przebudzonych nie ma ani jednego papieża, a generalnie jeśli chodzi o duchową tradycję wywodzącą się z chrześcijaństwa to pojawiają się tylko 4 osoby, w tym Święty Jan od Krzyża i Katarzyna z Sieny, reszta światłych, to Zen, Sufi, buddyzm, joga, sporo z Advaita Vedanta, kilku filozofów. Z judaizmu na palcach połowy jednej ręki policzyć, w tym Mojżesz, potem Wedyzm, taozim i hinduizm też garstka, no i ma się rozumieć się eklektyczny Osho, oraz Georgij Gurdżijew z czwartego sposobu. Ani słychu, ani widu Władimira Megre, tego od Anastazji i bardzo dobrze, bo nieco zmula, moim skromnym zdaniem. Teraźniejsi to Tolle też eklektyczny jak Osho i Sadhguru z nurtu joga. O Campbellu Tomie nic się nie mówi, ale też on jest oświecony inaczej, na trzeźwo, z ego i bez ego, współcześnie świadomy gracz w grę. Mówi normalnie, nie prześwituje nirwaną, łazi na paczkę, ale potrafi opuszczać naszą wirtualną rzeczywistość i udawać się do serwerowni, oraz ma łatwy kontakt z bazą danych.

Rozrósł mi się ten wstęp niebotycznie, ale o dziwo nieprzypadkowo, chcę Ci przedstawić mój tok rozumowania, co mnie może obchodzić dieta człowieka głęboko uśpionego, bez własnej świadomości i bez wiedzy, że jesteśmy w grze, że tworzymy tę rzeczywistość, że to nasza kreacja? A z drugiej strony, człowieka już nie tak intuicyjnego jak zwierzę pozbawione ego, które po prostu wie czym ma się odżywiać. Jakby co, to żaden z oświeconych nie jest, ani nie był na diecie Paleo, ani wysokotłuszczowej. Ciekawe dlaczego? Zmierzam do tego starcia na diety, modne Paleo, czy wysokotłuszczowa ketoza, w pokojowej konfrontacji z niskotłuszczową praktycznie surową dietą roślinną. Gdy krowa złapie większą wolną wolę i rozrośnie jej się ego, zaraz zacznie smażyć trawę, a potem wtrząchnie mięcho, podobnie jak tygrys co rozpali grilla, i dołoży do apetycznie zbrązowionego uda antylopy, marchwi z masłem. Tak działa ego. Moim skromnym zdaniem dieta wysokotłuszczowa nie działa prozdrowotnie w jakimś dłuższym okresie czasu, chociaż na krótką metę przestawienie komórek na ketozę może być orzeźwiające, coś jak szok, który nie paraliżuje, ale pobudza.

Obalenie mitu kryptonim „Eskimosu żyje i nie tyje”

Zacznę od obalenia bez walki, mitu o Eskimosach. W nowym badaniu naukowcy z University of Ottawa Heart Institute otrzymali znacznie świeższy look  na oryginalne badania ludzi zamieszkujących Grenlandię, kiedy rozpoczęła się owa mitologia. Okazało się, że Bang HO Dyerberg nie badał bezpośrednio rodzimej populacji. Przeciwnie, powoływał się na raporty zgonów i powodów hospitalizacji mających miejsce na obszarach wiejskich, co okazało się mniej niż wiarygodne.


W rzeczywistości, dane zebrane w ciągu wielu dziesięcioleci wykazały, że https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12535749 choroba wieńcowa jest jak najbardziej powszechna w populacji Eskimosów na Grenlandii. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19800772 Choroby serca są tak częste, a nawet bardziej wśród północnych populacji, niż w innych populacjach. Zaś  https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20548980 udary mózgu są szczególnie powszechne. Z kolei https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18457208 średnia długość życia Eskimosa była około dekady krótsza niż rodzima populacja niezamieszkująca tej części kraju.

No to z czym do gościa? Wybór należy do Ciebie, pokarm jest dla ciała, dusza karmi się czym innym, ale w zdrowym ciele zdrowy duch, więc ten tego. Sama zadecyduj co jest dla Ciebie najlepsze dzisiaj. Glukoza jest formą cukru, jest też głównym źródłem energii dla każdej komórki ciała. Ponieważ mózg jest narządem bogatym w komórki nerwowe, jest narządem najbardziej wymagającym energii, i potrzebuje aż połowy całkowitej energii cukru w ​​organizmie. Cukry proste z węglowodanów takich jak owoce są idealnym paliwem, a jednocześnie jest to sposób odżywiania przeciwny do diety bogatej w tłuszcze, jak Paleo, wysokotłuszczówka z ketozą. Mój instynkt homo sapiens w konfrontacji  z  „ograniczyć węglowodany, aby przejść do ketozy”, mówi, że to może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia.

Niektóre z działań niepożądanych diety keto:

(badanie https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15329077 1 i https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5597508/ 2) kamienie nerkowe hipoglikemia złamanie kości szkieletowych osteopenia / osteoporoza kardiomiopatia arytmia serca upośledzony nastrój i koncentracja słaby wzrost dzieci niedobory substancji odżywczych biegunka, wymioty, nudności zaparcia śmierć

No comments

Nigdy nikogo nie namawiam do mojej w przewadze surowej diety, jak najbardziej organicznej, wysoko węglowodanowej (80%) i niskotłuszczowej (10%), wraz z suplementami, które w ogromnej większości są po prostu surowymi pokarmami roślinnymi w formie zielonych i kolorowych sypkich proszków. Nie namawiam, ale nie jestem pewna, czy nie za mało o witarce nawijam, co sądzisz?

owocek

(Visited 10 108 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Malinella 11 września 2019 o 16:09

  Peps, zapodaj pare fajnych tytulow, cos dla kogos raczkujacego ale widzacego juz o Co kaman w tym swiecie.
  Co do keto, nie znioslam tego. Odpadlam. Mialam keto flu, nie do wytrzymania. Organizm Sam domagal sie wegli z owocow I warzyw np straczkow.

  1. avatar Jarmush 11 września 2019 o 16:14

   Tolle, Sadhguru, Jezus, Osho, Campbell, Sokrates, De Mello, masz tu całą listę przebudzonych :), są dzieła <3

 2. avatar xenesthis 11 września 2019 o 18:29

  Wysokotłuszczówka – też uważam, że może być pomocna na krótką metę. Ale najlepiej bez węgli. Jak zjesz ich za dużo, zaraz robi się problem. Poza tym nie jest dla wszystkich. Moja druga połowa w tym wariancie odżywiania dorobiła się arytmi. Po przejściu na niskotłuszczowe – nagle ozdrowiał. Zatem przestrzegam.

 3. avatar Anton Mika 11 września 2019 o 20:25

  Witam,
  bardzo dziwne, ze „inteligentny czlowiek” wedlug niektorych teori siega 100k, albo 1-2 Mio do tylu ale najstarsze zapiski typu „Gilgamech” ze starozytnej Babilioni (Sumeri) pojawia sie dopiero ok 1800 przed Chrystusem.
  Ta teoria rowoju czlowieka jest jeszcze bardziej oszukana niz teoria globalnego ocieplenia na wskutek kopcacej dzialanosci Ludo-luda.
  POZDROWIENIA Antek

  PS: Naiwiekszy Hit to jednak ten „Wybuch Pierwotny” jako Inicjacja Kosmosu.

 4. avatar Anton Mika 11 września 2019 o 20:26

  Nie ma wyskokotluszczowki bez wegli.
  To jest sciema.

  1. avatar Jarmush 12 września 2019 o 05:09

   raczej wszyscy to wiedzą, jedzą do max 10%

   1. avatar M 21 września 2019 o 16:13

    Ja jem do 15-17% kcal.

    ile to jest przy 3000-5000kcal? xD

 5. avatar HM 11 września 2019 o 20:53

  Boska synteza. Historia swiata w 3 akapitach + zywieniowe wnioski w czterech :).
  Pepsi na Ministra Edukacji! 🙂

  1. avatar Jarmush 12 września 2019 o 06:03

   <3

  2. avatar anka 12 września 2019 o 11:08

   raczej Zdrowia :))

 6. avatar HM 12 września 2019 o 13:26

  i Zdrowia i Edukacji 🙂

  Zdrowia to oczywiste.

  A Edukacji – umiejetosc streszczenia, syntezy i wyciagniecia wnioskow – noexistance w polskich szkolach…

 7. avatar Gro 13 września 2019 o 12:01

  Ja bym chciała więcej o witarce, a nawet konkretnie z przykładami posiłków.

  1. avatar Jarmush 13 września 2019 o 12:04

   będzie 10 dniowa kuracja oczyszczająca hormony, to tak naprawdę będzie witarka i 4 szklanki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum