Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 303 232
94 online
41 798 VIPy

Ocet jabłkowy i algi: Twoje nowe, ulubione tonizujące smoothie

Wszyscy pewnie czytaliśmy o tym jak świetne właściwości ma prosty ocet jabłkowy. O doskonałym superpokarmie jakim są algi nie trzeba nawet wspominać, bo to oczywistość. Wyobraź sobie raj, w którym ich właściwości można połączyć tworząc tonizujące smoothie, które jest nie tylko wibrująco zielone i doskonałe dla organizmu, ale także pyszne! Ocet jabłkowy to złoto w płynie. Wzmacnia odporność (1), a w ciepłe dni jako sekretna lemoniada oczyszczająca. Ten niezwykły tonik już za czasów ojca medycyny, Hipokratesa, był wykorzystywany jako remedium na wszelkiej maści dolegliwości od leczenia ran przez gorączkę, problemy z wagą i choroby układu pokarmowego po grzybicę. (2) Bez wątpienia warto go stosować. Dlatego też wchodzi do trzeciej szklanki 4 szklanek. Niestety nie jest najpyszniejszy na świecie. Sprawa tak samo ma się ze spiruliną. Chociaż jej słodkawy smak kochają dzieci, dorosłym czasem przypomina karmę dla rybek. Warto jednak zatkać nos, bo spirulina między innymi zapobiega zaburzeniom pamięci, zmniejsza uszkodzenia wywołane stresem oksydacyjnym i zwiększenie aktywność przeciwutleniaczy. (3) Na szczęście połączone w ten koktajl stanowią mieszankę nie tylko skuteczną, ale też wyśmienitą!


Tonizujące smoothie ze spiruliną i octem jabłkowym

2 porcje – ¼ łyżeczki spiruliny, – łyżeczka octu jabłkowego, – średnia, obrana gruszka, – 2 szklanki szpinaku, – średni banan, – łyżeczka lucumy lub miodu, – szklanka lodu, – 2 szklanki ostudzonego naparu z rumianku. Składniki po prostu zmieszaj tworząc wyśmienity koktajl!

uściski:)

Źródła/badania: (1) ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1785201/ (2) ponti.com/en/in-ancient-times/ (3) ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21697639

(Visited 4 318 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum