Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 304 632
189 online
41 807 VIPy

Ochronne, mrożone złote mleko zamiast kawy, Twój hit tego lata

Budzę się rano, a przez okno zaglądają do mnie promienie słoneczne. Takie letnie w sposób najprawdziwszy, jasne, rozlewające się po skórze ciepłem. Chciałabym mieć nadal zaklejone oczy i przewrócić się na drugi bok, ale budzi mnie myśl: kardamon. I tak powstał mrożony napój zainspirowany porannymi promieniami słońca.

Latem spędzamy więcej czasu na zewnątrz karmiąc ciała życiodajną witaminą D. Ponieważ zbyt duża ilość promieni słonecznych przyczynia się do promieniowania UV i do związanego z tym stresu oksydacyjnego, wzbogaciłam napój w kolagen, przeciwzapalną kurkumę i bogaty w przeciwutleniacze cynamon.

Dlaczego to działa na skórę?

Kolagen

Produkcja kolagenu naturalnie maleje wraz z wiekiem, jednak jego suplementacja może spowolnić ten proces. W jednym z badań 15% kobiet, które przyjmowały suplement zawierający zhydrolizowany kolagen rybi typu I pochodzący z tilapii, miało mniej zmarszczek po 60 dniach. 32% kobiet odczuło poprawę w zakresie fotostarzenia (uszkodzenie skóry spowodowane przedłużoną ekspozycją na słońce), a u 39% poprawiło się nawilżenie skóry.1 W innym badaniu wykazano u kobiet przyjmujących 2,5-5 gramów kolagenu dziennie przez 8 tygodni, zmniejszenie suchości skóry i poprawę jej elastyczności w porównaniu do tych, które nie przyjmowały suplementu.2 Istnieje także badanie dowodzące, że kobiety, które piły napój zmieszany z suplementem w postaci kolagenu, po 12 tygodniach doświadczyły poprawy nawilżenia skóry i znaczącej redukcji głębokości zmarszczek, w porównaniu do grupy kontrolnej.3

Kurkuma

Kurkuma, dzięki zawartej w niej substancji aktywnej, kurkuminie, świetnie radzi sobie ze stanami zapalnymi. Ma także działanie ochronne dla skóry, także dzięki swojej naturalnej zdolności do detoksyfikacji ciała.4

Cynamon cejloński

Dzięki swoim antyseptycznym właściwościom, cynamon może być wykorzystywany jako awaryjny środek na rozcięcia, rany i oparzenia. Do tego jest pełen naturalnych przeciwutleniaczy, które chronią przed przyśpieszającym niszczenie się skóry i wywołującym zmarszczki stresem oksydacyjnym.5

Mrożone złote mleko

Na jedną porcję potrzebujesz:

Podgrzej mleko owsiane razem ze wszystkimi składnikami oprócz kolagenu. Kiedy napój przestygnie do około 45 stopni, dodaj kolagen. Blenduj aż u góry pojawi się puszysta pianka. Schłódź w lodówce. Podawaj w wysokiej, wypełnionej lodem szklance. Włala!

uściski:)


Emanuela Urtica

Kreatorka, oldschoolowa hodowczyni roślin, podróżniczka żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami. Autorka na blogu Pepsi Eliot.

Źródła:

  1. ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4206255/
  2. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23949208
  3. jmnn.org/article.asp?issn=2278-1870;year=2015;volume=4;issue=1;spage=47;epage=53;aulast=Borumand
  4. food.ndtv.com/beauty/turmeric-powder-for-beauty-how-to-use-it-for-your-face-and-skin-1749164
  5. explorers.zizira.com/5-surprising-benefits-of-cinnamon-for-skin/

(Visited 5 609 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum