logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
97 539 397
263 online
32 727 VIPy
Reklama

acai/pepsieliot.com

ACAI BERRY This is BIO
ORAC 102 700 (sic!)
SUPERANTYOKSYDANT

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Oczyszczanie woreczka żółciowego z kamieni w domu? Rili?

stone/pepsieliot.com

Czyli kontrowersje kontrowersji.

Obiły Ci się z pewnością o uszy sposoby na oczyszczanie wątroby z kamieni i woreczka żółciowego z tychże.

Są to popularne praktyki, które mają nie tylko zadbać o zdrowie i równowagę tych organów, ale także wspomóc pracę całego organizmu. Czy jednak są skuteczne, bezpieczne i spełniają obietnice naturopatów przypisujących im specjalne właściwości lecznicze?

Kamica żółciowa w liczbach

Kamica żółciowa występuje u 15-20% populacji, a w grupie powyżej 65. roku życia dotyczy nawet 30% osób! Rocznie jednak tylko około 1–2% cierpi na poważne objawy i powikłania, w tym zapalenie trzustki i niedrożność dróg żółciowych. Co roku na świecie odbywa się pewnie ze 2 miliony operacji usunięcia pęcherzyka żółciowego, skoro w samych Stanach usuwają pół miliona woreczków, a 800 000 Amerykanów jest hospitalizowanych z powodu chorób tego narządu.

Woreczek żółciowy i kamienie w woreczku żółciowym: co musisz wiedzieć?

Woreczek żółciowy to niewielki organ nazywany również pęcherzykiem żółciowym, który jest zaangażowany w wydzielanie żółci i wspomaga trawienie tłuszczów. Jeśli w Twoim posiłku znajduje się jakikolwiek tłuszcz, pracą Twojego woreczka żółciowego jest uwolnienie żółci, która następnie nie tylko rozłoży tłuszcz z solami żółciowymi, ale także „rozpuści” nadmiar cholesterolu.

Kamienie w woreczku żółciowym najczęściej zbudowane są z cholesterolu, barwników żółciowych, jonów nieorganicznych (np. wapniowych) i białek.

Reklama

Tu znajdziesz 100% organiczny 4 GREENS This is BIO idealny do codziennej, zakwaszającej żołądek, alkalizującej limfę, oczyszczającej wątrobę, filtrującej nerki, dotleniającej komórki, nawadniającej i odżywiającej ciało kuracji 4 szklanek


Uważa się, że kamienie mogą być formowane na kilka sposobów:

Gdy woreczek żółciowy nie opróżnia regularnie rezerw żółciowych (żółć bowiem gromadzi się między posiłkami, a jej rezerwy zostają uruchomione po jedzeniu).

Kiedy w żółci jest więcej cholesterolu, niż może się rozpuścić.

Kiedy w żółci jest zbyt dużo bilirubiny, co powoduje powstawanie kryształów typu cholesterolowego.

Gdy nie ma wystarczającej ilości soli żółciowej, aby rozbić cały tłuszcz.

Kto jest w grupie ryzyka?

Jest kilka faktorów, które zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienie kamieni żółciowych:

Otyłość.

Typową, wysoce przetworzoną zachodnią dietę.

Wiek powyżej 65 roku życia.

Skąd miałabyś wiedzieć, że masz kamienie żółciowe?

U wielu osób kamienie w woreczku żółciowym nie są przyczyną problemów zdrowotnych, chyba że dostaną się do przewodu żółciowego wspólnego lub przewodów trzustkowych i blokują przepływ żółci do jelita. Wówczas mogą wystąpić objawy najczęściej związane z kamieniami żółciowymi, jak.

Wymioty i mdłości.

Zażółcona skóra i oczy.

Niestrawność po posiłku bogatym w tłuszcz.

Ból pod prawym ramieniem lub prawą łopatką.

Gwałtowny ból występujący w górnej części brzucha, który pojawia się nagle i może trwać od pół godziny do wielu godzin.

Występowanie kamieni żółciowych zazwyczaj potwierdza się za pomocą USG jamy brzusznej.

Oczyszczanie woreczka żółciowego: kontrowersje

Wielu naturopatów i praktyków zdrowego odżywiania zazwyczaj zaleca oczyszczanie woreczka żółciowego z pomocą prostego przepisu na napój z ½ szklanki oliwy, soku z cytryny lub grejpfruta i soli Epsom.

Sok z cytrusów nie tylko sprawia, że mikstura jest wypijalna, ale także pomaga pozbyć się kamieni. Sól Epsom ma w tej mieszance za zadanie otwarcie przewodów żółciowych. Oliwa z kolei stymuluje woreczek żółciowy i przewody żółciowe do wydalenia wszystkich kamieni żółciowych.

Brzmi prosto?

Już sam fakt, że cała procedura jest nieprzyjemna dla ciała, bolesna i może powodować biegunkę i wymioty powinien być wystarczający. Słuchajmy swojego ciała i bądźmy wrażliwi na jego głos! Ono w ten sposób próbuje się bronić. Chociaż smak cytrusów myli ciało i próbuje przekonać je, że się mu nie szkodzi, to się szkodzi.

Ot, nie ma potwierdzonych, rzetelnych dowodów, że konkretne skutki tego oczyszczania pozbawią woreczek żółciowy kamieni. Oczywiście są doniesienia mnóstwa osób, które będą twierdzić, że poczuły się lepiej, a zabieg pomógł im oczyścić ciało. Czy jednak warto traktować dowody anegdotyczne poważnie?

Oczyszczanie woreczka żółciowego: przecież widzę efekty!

Po pierwsze łatwo dać się nabrać na efekt placebo: widzisz więc wierzysz. Ciało podczas tej procedury wywala z siebie mnóstwo syfu, który, w rozpoznaniu organoleptycznym, jest wprost obrzydliwy, pod każdym względem. Łatwo uwierzyć, że te złogi to kamienie żółciowe wyeliminowane z ciała. Już samo zobaczenie efektu może sprawić, że poczujesz satysfakcję i zrobi Ci się lepiej.

Stymulujący efekt poczucia oczyszczenia na początku daje kopa energii i wrażenie „haju”: myśli się bardziej przejrzyście i czuje się lekko mimo zmęczenia. Tak naprawdę ciało wpada w nadbieg, gdy próbuje poradzić sobie z toksycznym ładunkiem oleju i soli Epsom. Te uderzenie energii lub „haj” odbije się na samopoczuciu później, kiedy organizm będzie próbował odbudować zapasy energii, którą wykorzystał na złagodzenie toksycznego nadmiaru substancji. Powszechnie wiadomo, że ludzie mogą uzależnić się od tych niezdrowych praktyk z powodu samego stymulującego efektu jakiego doświadczają.

Działanie przeczyszczające dużej ilości oliwy może przekonać wiele osób cierpiących na problemy z trawieniem, że jest to korzystne dla ich ciał. Niestety nie rozumieją, że przeczyszczenie to sposób radzenia sobie ciała w nagłych wypadkach i nie jest wybitnym objawem zdrowia.

breast/pepsieliot.com

Oczyszczanie woreczka żółciowego i historia przypadku

Wiecie, kiedy dowody anegdotyczne nabierają wartości? Kiedy zostają udokumentowane i w jakikolwiek sposób przebadane. I tak też za przykład posłuży nam 40 letnia kobieta, która cierpiała z powodu nawracającego, silnego bólu podbrzusza po spożyciu tłustych pokarmów, u której po badaniu w przychodni stwierdzono, że ma wiele kamieni żółciowych w pęcherzu.

Zielarz doradził jej protokół oczyszczania wątroby polegający na spożywaniu do godziny 18 wyłącznie soku jabłkowego i soków warzywnych, a później spożycie 600 ml oliwy z 300 ml soku z cytryn na przestrzeni kilku godzin.

Efektem końcowym była eliminacja wielu półstałych zielonych „kamieni”. Te „kamienie” zostały przesłane do kliniki w celu zbadania. Analiza wykazała, że nie zawierały one cholesterolu, barwników żółciowych ani wapnia, czyli składowych kamieni żółciowych.

Zielone „kamienie” były rezultatem działania lipazy żołądkowej na oliwę z oliwek. Rzeczywiście oczyszczanie w ogóle nie zadziałało na kamienie.

Konkluzja?

Tak jak dieta złożona ze śmieci ze śmietniczki, złomu ze złomowiska, czytaj sztucznej i przetworzonej żywności szkodzi ciału, tak szkodzą mu metody o niepotwierdzonej skuteczności i sprzeczne z intuicją.

Najlepszą, naturalną metodą detoksu i utrzymania zdrowia ciała jest dobra, nisko przetworzona dieta, najbardziej roślinna, i najbardziej organiczna, i oczyszczanie pokarmem, na przykład za pomocą codziennego, spokojnego i nieinwazyjnego detoksu, czyli kuracji 4 szklanek.

Tak czy siak, Bołotow (gościu jest niezły) przysięga, że kamienie żółciowe jednak rozpuści sok z czarnej rzodkwi.

owocek

Źródła: win.niddk.nih.gov/publications/gallstones.htm
Tseng M. Dietary intake and gallbladder disease: a review. Public Health Nutr. 1999 Jun;2(2): 161-72.
Friedman GD. Natural history of asymptomatic and symptomatic gallstones.
Am J Surg. 1993 Apr;165(4):399-404.
ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3034431/
thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736%2805%2966373-8/fulltext

(Visited 5 724 times, 9 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Lusja 7 sierpnia 2019 o 20:53

  Czesc Peps. Wiec odrzucalabys kazde oczyszczanie bez wzgledu na metode, czyli proporcje oleju i kwasu? A jesli woreczek naprawde jest zaszlamiony? Jak mu pomoc?

  1. Pepsi Eliot 8 sierpnia 2019 o 00:22

   dieta , codziennie 4 szklanki, witaminy i minerały, a jak miałyby się rozpuszczać jakieś kamienie, to raczej postawiłabym na Bołotowa, chociaż nie znma badań w tym temacie

 2. renata 7 sierpnia 2019 o 22:05

  A jak to się ma do programu „jem i chudne”? Jeśli będę stosować głogówkę i stosować w ciągu dnia kilkunastogodzinne przerwy w jedzeniu to mój woreczek żółciowy będzie „spowolniony” a więc będzie tendencja do zastoju żółci w woreczku żółciowym a tym samym do tworzenia kamieni…..

  1. Pepsi Eliot 8 sierpnia 2019 o 00:19

   nie wszyscy mogą stosować długie posty, ale niezjedzenie kolacji raczej wszystkim wychodzi na dobre, nawet ciężarnym

 3. Sara 8 sierpnia 2019 o 07:40

  Droga Pepsi. Krótkie pytanie do 44. Piszesz, że sami kreujemy nasza rzeczywistość myślami i polecasz wizualizację, w celu spełnienia marzenia. Piszesz też, ze trzeba obniżać ważność tego pragnienia. Jak jednocześnie myśleć pozytywnie, ze już coś jest, oraz to wizualizowac, a jednocześnie obniżać tego ważność?

  1. Pepsi Eliot 8 sierpnia 2019 o 13:00

   Cel musi być dla nas ważny, musi być jasny i uświadomiony, gdyż rzeczywistość czyta intencje. Ale trzeba też mieć w sobie spokój, że akceptujesz też to że coś może nie wyjść, co niekoniecznie będzie dla Ciebie gorsze, czyli nie stawiasz wszystkiego na jedną kartę, bo na bank wyjdą nieparzyste, gdy postawisz wszystko na parzyste. Mówisz, bardzo chcę i moja dusza też chce, bo to czuję, ale najważniejsza jest dla mnie droga, którą idę. To droga sprawia, ze ewoluujesz, a nie cel.
   Zapominasz o celu, gdy tylko rzuciłaś intencję, po prostu idziesz. Gdy nie zapomnisz o celu, będziesz chciała go panicznie osiągnąć, Twoje ego zacznie napierac, potem wątpić, podgryzać Ci skrzydła, czyli pojawią się sprzeczne intencje dla wszechświata.
   Jest na to prosty sposób.
   Masz już swój cel, jesteś pewna, że to to. Idziesz sobie własną drogą, realizujesz się w drodze, a nie w czekaniu. I jesteś sobie z przyjaciółmi, czujesz się szczęśliwa i wyluzowana i wtedy na parę sekund zobacz się jako osoba, która osiągnęła ten cel. Dosłownie migawka, zanim ego włączy swoje powątpiewania i sprzeczne intencje. I tak sobie przybliżaj ten cel w radości i zabawie, na luzie, w fazie wysokiej wibracji, radości. Niektórzy cwaniacy stosują tę metodę podczas orgazmu,ale moim zdaniem za dużo w tym premedytacji.
   jednak działamy w tej wirtualnej grze zgodnie z prawami mechaniki kwantowej, ktora tak naprawdę jest o tyle konkretna o ile uznamy prawdopodobieństwo wystąpienia pewnych zdarzen za konkret. Jesli Twoim celem jest posiadanie tęczowego jednorożca, jest dość małe prawdopodobieństwo spełnienia, ale jednak nie zerowe. Wyższy system świadomości może mieć w bazie danych i to.

  1. Pepsi Eliot 8 sierpnia 2019 o 12:34

   nijak, ten wpis jest według mojej wiedzy obecnej do adiustacji, a nawet myślę, czy go nie wywalę, czekam tylko na jeszcze jedno potwierdzenie, tak czy siak zaraz podlinkuję w nim wpis wczorajszy.

 4. Fiolek 8 sierpnia 2019 o 09:14

  Pepsi serio? Ja robilam jeden raz oczyszczanie i wyszlo tak duzo tych niby kamieni , msm zamiar pod koniec tego miesiaca robic a ty takie cos piszesz… nie wiem co myslec. Jestes pewna ze tak jest ??? Hmmm

  1. Pepsi Eliot 8 sierpnia 2019 o 12:26

   Zbadaj po prostu taki kamień, będziesz miała jasność, własną jasność. Jest też inny sprawdzian, otrzymać rozpoznanie z USG, że są kamienie w woreczku, a następnie przeprowadzić swoją kurację, i iść następnego dnia i zrobić USG , powinno ich jakby nie być.
   Mnie zawsze zastanawiało, gdzie niby te kamienie siedziały, te w takich ilościach „wychodzące” z wątroby? Wątroba to nie jest narząd pusty, jak żołądek, jelita, czy woreczek, albo pęcherz, wątroba to jest narząd lity, jak serce, nerki. Przecież jakby to siedziało w drogach żółciowych, to byłby krach, zator.

 5. B. 8 sierpnia 2019 o 09:53

  Helou Peps.
  Czy bedzie moze w niedalekiej przyszlosci dostepna kava ?
  Dzieki
  B.

 6. renata 8 sierpnia 2019 o 10:13

  dzieki za błyskawiczną odpowiedź 🙂
  Ale by sprecyzować: Bo ja mam kamień w woreczku ok. 2cm ( tak było jakiej 2 lata temu na usg) . Czyli raczej nie powinno mi zaszkodzić stosowanie programu ” jem i chudnę”, który stosuję od ok. 3 tygodni ? No i jestem z niego zadowolona i chciałabym kontynuować ten temat…

  1. Pepsi Eliot 8 sierpnia 2019 o 12:17

   moim zdaniem nie, ale nie jestem lekarzem <3

 7. Hela 8 sierpnia 2019 o 11:45

  Kochana Pepsi, wiem, że nie na temat ale proszę poradź cos na torbiel włosowa (posladkowa) u mezczyzny? Lekarz mowi ze tylko operacja, ale może są jakieś sposoby? Nie zrobił się ropień wg lekarza a cześć zawartości sama wyciekła:-(

  1. Pepsi Eliot 8 sierpnia 2019 o 12:00

   raczej nie operacja, tylko mały zabieg z nacięciem w znieczuleniu miejscowym. Tu masz co nieco,no i trzeba ruszać się co jakiś czas, żeby się kolejna nie zrobiła od długiego siedzenia

   https://www.stylecraze.com/articles/home-treatments-for-pilonidal-cysts/#gref

   https://www.healthline.com/health/pilonidal-cyst-home-treatment

   <3

 8. Sara 8 sierpnia 2019 o 14:18

  Pepsi to jeszcze raz ja w sprawie tej waznosci i wizualizacji celu. Czytalam ksiazke pt ” Potega podświadomości” Joseph Murphy. On pisze, ze dobrze jest przed snem i zaraz po przebudzoniu wizualizowac siebie juz z osiagnietym tym celem. Na przyklad wizualizowac siebie w domku z ogrodkiem, ukochanym mezem przy boku, karmiaca piersią wspolne dzieciątko. Jesli takie sie ma pragnienie dajmy na no… Zgadzasz sie tym ? Czy nie jest to podwyzszanie ważności? Moge myśleć ze juz moj maz jest ojcem naszego dziecka, ktore jeszcze nie jest splodzone a ja jestem jego szczęśliwa matką tego bebe ?

  1. Pepsi Eliot 8 sierpnia 2019 o 17:09

   To nie tylko metody Murphyego, ale o tym jest z 8 tomów Zelanda w Transerfingu rzeczywistości. Nie wiem, co o tym myśleć, raczej wolałabym uwolnić umysł wieczorem, niż wymyślać takie rzeczy. Zgódź się na wszystko co jest, bo jest najlepiej dla Ciebie, mów TAK dla wszystkiego, to z pewnością działa i zacznij działać, a nie leżeć i marzyć. Chyba, że lubisz, chyba, że to Cię jara, coś Ci to daje, czujesz że ewoluujesz. Mnie troszkę odrzuciło od Zelanda, ale prawo przyciąganai działą z pewnością, tylko trzeba rozumieć jego działania. Wyjściówką jest uciszenie ego, bez gonitwy w głowie, wzrost, kontakt ze sobą prawdziwą. Dusza powie czego chce, i to mieć.

   1. Kacha 10 sierpnia 2019 o 08:16

    A czemu Cię odrzuciło od Zelanda? I to po 8 tomach? Uściski 😊

    1. Pepsi Eliot 10 sierpnia 2019 o 09:21

     „Znam” Zelanda 8 lat, bo jest na surowej diecie roślinnej, a dla każdego świeżego witarianina nuworysza, ktoś taki jest objawieniem. Ale wróćmy do transerfingu. Zeland pisze dokładnie to, co chcesz przeczytać. Gdy to pojęłam, zrozumiałam, że to świetny chwyt, pisanie dla ego, stąd nagle pojawił się taki wysyp chętnych do wizualizacji siebie w domu z wodospadem i małżonkiem prosto z Harlekina. Ego aż się rwie do tego, byle tylko nie nakazano mu zamknąć się, zniknąć choć na moment. Uważam, że najbardziej wartościowe treści Zeland przekazuje pomiędzy zdaniami, czyli w tym, czego nie pisze. Czyli jak ewoluować własną świadomość, gdy wszystko idzie w kierunku nakarmienia ego. Jest jednak potężny plus Zelanda, że zaczynają interesować się duchowością ludzie, którzy nigdy by się na coś takiego nie skusili. A potem ewolucja idzie dalej. A na marginesie, Zeland, o ile to jest ta osoba, bo podobno to jest pseudonim, a więc umownie Zeland jest fizykiem kwantowym. Fizyka kwantowa dotyczy tylko i wyłącznie rachunku prawdopodobieństwa, dlatego zelandowski zamiar, podobnie, jak campbellowska intencja mają ogromną moc sprawczą,jednak jest to wciąż zwiększanie prawdopodobieństwa, to jednak nie jest pewnik na bank. <3

     1. Kacha 10 sierpnia 2019 o 09:46

      „..jak ewoluować własną świadomość, gdy wszystko idzie w kierunku nakarmienia ego…” Pepsi, Ty jesteś na wysokim stopniu świadomości więc wychwytujesz niuanse, które dla większości są niezauważalne 😊
      Myślisz, że nawet jeśli tej treści nie odnajdę”mimochodem” Zeland jest dobrą pozycją na drodze do zwiększania świadomości? 😘

     2. Pepsi Eliot 10 sierpnia 2019 o 14:04

      Wszystko jest dla wszystkich. Istotne są pobudki, prawdziwe intencje.Masz już za sobą jakąś drogę? Coś czytałaś na ten temat? Jesteśmy tak skonstruowani, że gdy nie jesteśmy na coś gotowi, po prostu będzie to tylko książka. Więc sama zobaczysz.Transerfing rzeczywistości to jest świetna rzecz.

     3. Kacha 11 sierpnia 2019 o 09:17

      Czytałam D.Hawkinsa, E.Tolle, Osho, Teraz czytam II tom Zelanda. U mnie te zmiany idą małymi kroczkami ale widzę różnicę w postrzeganiu wszystkiego. To jest takie uczucie jakby te zmiany realizowały się równolegle. Jeszcze nie wpływają wprost na moje życie. Chyba… Czuję głód wiedzy, jestem może zbyt niecierpliwa. O Zelandzie przeczytałam u Ciebie na blogu, często się do niego odnosiłaś więc byłam trochę zaskoczona tą wzmianką że Cię odrzuciło. Zelanda będę czytać bo wciąga i nie może wyjść z głowy 😃 Uściski 😘

     4. Pepsi Eliot 11 sierpnia 2019 o 09:41

      użyłam złego słowa, po prostu szukam własnej teorii wszystkiego

 9. MM 8 sierpnia 2019 o 17:39

  Czy bez woreczka żółciowego można stosować PP z długim postem, ponad 20h?

  1. Pepsi Eliot 8 sierpnia 2019 o 20:41

   a dlaczego tyle? nie możesz normalnie zgodnie z zaleceniami dla braku woreczka? po prostu zacznij od odstawienia kolacji i patrz, obserwuj jak się czujesz. Bierzesz żółć zwierzęcą?

 10. Mra 8 sierpnia 2019 o 18:20

  to dlaczego po serii oczyszczania watroby, robionych so miesiac tak przez wiele miesiecy, kamienie przestaja sie w koncu wydalac? jak to wyjasnic? Gdyby kamienie to byl jakis zlepek substancji powiazanych z ta oliwa i sokiem, to za kazdym razem powinny sie one wydalac przy takiej okazji.

  1. Pepsi Eliot 8 sierpnia 2019 o 20:37

   niekoniecznie, spróbuj za 2 tygodnie, znowu się pojawią, zresztą po co się przekomarzać, zanieś kamień do analizy

 11. gosia 9 sierpnia 2019 o 10:02

  Pepsi czy masz jakieś zalecenia dla osób bez woreczka żółciowego? Stosuję 4 szklaneczki, post przerywany, zdrowa żywność, jestem szczupła i aktywna. Co mogę jeszcze dla siebie zrobić?

  1. Pepsi Eliot 9 sierpnia 2019 o 10:28

   Tu masz sporo podpowiedzi i nie martw się. https://www.pepsieliot.com/ciekawe-czy-dobrze-sie-bedzie-zylo-bez-woreczka-zolciowego/

   Gdybyś się źle czuła kiedyś w przyszłości być może trzeba będzie pomyśleć o suplemencie z żółci wołowej.
   Przede wszystkim domowy test na zakwaszenie żołądka, nie może zabraknąć Ci kwasu i pepsyny, oraz probiotyków.

   Jedz fermentowany łubin, noś bransoletkę z miedzi, albo pij kilka razy w tygodniu herbatę z wody gotowanej w garnku miedzianym
   https://www.pepsieliot.com/jak-prosto-i-naturalnie-wyleczyc-sie-z-powaznej-choroby-cz1/
   https://www.pepsieliot.com/jak-prosto-i-naturalnie-wyleczyc-sie-z-powaznej-choroby-cz2/

   Tu masz zalecenia ogólne:

   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6, oraz łyżeczkę kolagenu TiB https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–5905344040291.html?search_query=kolagen&results=27 i ok 2 gramy MSM TiB (mniej niż połowa płaskiej łyżeczki od herbaty) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–5905344040260.html?search_query=MSM&results=9

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 4000 jednostek D3 (na początek, zaraz będzie nasza, póki co kupo jakiś dobry cholekalcyferol w aptece) i tę 1 K2 https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3674-high-strength-vitamin-k2-90kaps-gg–5060040820261.html?search_query=K2&results=6 (chyba, że bierzesz warfarynę, czy coś na rozrzedzenie krwi, to wówczas nie można brać więcej niż 40 mcg K2)
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Czy masz może wynik badania 25(OH)D? To dobrałabym Ci witaminę D bardziej precyzyjnie. A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie ciała? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   <3

 12. gosia 9 sierpnia 2019 o 10:44

  Dziękuję Pepsi <3
  Śledzę Twojego bloga już od kilku lat a od roku stosuję się do głównych zaleceń (4 szklanki, pp, witamina D3+K2, Green&Fruits, Omega3). Woreczka nie mam już 10 lat i na razie jest wszystko dobrze (oczywiście nie mogę jeść tłustych potraw, czego i tak już od dłuższego czasu nie robię, bo wówczas odczuwałam ból brzucha).
  Zainteresowałam się tą żółcią wołową i zagłębię temat tak na przyszłość.

  1. Pepsi Eliot 9 sierpnia 2019 o 11:03

   to jest opcja, wraz z pepsyną

 13. Jacek 9 sierpnia 2019 o 19:13

  To ciekaw byłbym Twojej dyskusji z Andreasem Moritzem ,który wydał nawet drugą książkę pt „ Rozszerzone oczyszczanie wątroby i woreczka żółciowego”, polecam rozdział 7 „Koniec mitu kamieni mydlanych powodowanych przez oliwę z oliwek”.
  Nie będę się tu rozwijał, zainteresowanych odsyłam do w/w książki . Pozdrawiam, czytam Twoje posty z niesłabnącym zainteresowaniem od wielu lat.

  1. Pepsi Eliot 9 sierpnia 2019 o 19:51

   Wiem Jacku, mam osobiste opory, rzecz nie wydaje mi się logiczna, znam doskonale Moritza i jego metody, ale od pewnego czasu nie rezonuję z tym. Bardziej przemawia do mnie po prostu Bołotow i jego czarna rzepa, która rozpuszcza kamienie.

 14. Anna 12 sierpnia 2019 o 19:51

  Ja odnośnie postu przerywanego . Pisałaś ze on nas leczy więc nie wiem dla kogo tak naprawdę jest dobry , kamieni w woreczku nie mam ale chcé schudnąć .

 15. Hanna 12 sierpnia 2019 o 20:48

  Na googlach i w publikacjach medycznych zdjęcia kamieni w woreczku żólciowym, w watrobie, a nawet nerkach. Wygląda to okropnie. Mozna pooglądać. Fajnie gdyby był sposób na ich pozbycie się nie budzacy kontrowersji i tylu pytań. Tymczasem myślę ze soki, oczyszczanie 4 szklankami, roslinna dieta są jakaś drogą by tego syfu uniknąć.

  1. Pepsi Eliot 12 sierpnia 2019 o 20:59

   Tak czy siak nie ma analiz czy to jest rzeczywiście kamień.

 16. marzena.k 19 sierpnia 2019 o 13:47

  Kochana Pepsi ,mam polipa w pęcherzyku żółciowym 8mm, lekarz powiedział że ,jeżeli polip urośnie do 1 cm to będzie trzeba wyciąć cały pęcherzyk . Bardzo Cię proszę podpowiedz coś , czy można jakoś pozbyć sie tego polipa . Oczyszczałam już 4 razy wątrobę oliwą z sokiem z cytryny i solą Epsom . Robiłam usg brzucha i polip urósł . Poradż coś .

  1. Pepsi Eliot 19 sierpnia 2019 o 14:56

   to podobno działa na polipy https://www.pepsieliot.com/jak-zrobic-cos-co-dochtore-uwazajo-za-niemozliwe-czyli-jak-rozpuscic-kamienie-zolciowe/

   a to na polipy w jelicie, ale to może zadziałać i na tego polipa

 17. agnieszka 14 listopada 2019 o 16:54

  Hej Pepsi, ten post zahecil mnie to wyrazenia mojej opinii co czynie rzadko. Wydaje mi sie ze zbyt pospiesznie ocenilas metode Moritza. JEsli mialabym isc Twoim tokiem myslenia, zeby sluchac ciala gdy sie wzdryga na mysl ze ma cos wypic/zjesc/przezyc/wydalic, to bym chyba nigdy nie zaczela robic czterech szklanek. Mam tez wielu znajomych ktorzy do dzis nie moga sie przekonac bo pierwsza i czwarta szklanka wywoluja u nich wlasnie odruch wymiotny. Jesli sie jednak zacznie i pprzyzwyczai do tego to wrecz sie czeka na te wode z octem itd. A ja ci powiem ze sama jestem po 11 juz oczyszczaniach, zaczelam rok temu w czerwcu i czuje sie znacznie lepiej niz zanim zaczelam. Bardzo dlugo sie przygotowywalam, przede wszystkim psychicznie bo sie zwyczajnie balam jk to bedzie. Od razu tez odwolam sie do tego co napisalas ze to co wychodzi to nie kamienie a zemulgowana oliwa. Nie zgadzam sie z tym gdyz podczas pierwszego oczyszcnia nie wydalilam absolutnie zadnego kamienia, wyszla jedynie piana i zlogi cholesterolowe, jednak ustaly nastychmiast wszelkie klucia w woreczku i bole w lopatkach. Pamietam tez jak dzis ze ta oliwa normalnie zostala ze mnie wydalona w postaci plynnej podczas jednej z biegunek. Potem gdy juz wydalalam kamienie, rowniez oliwa byla wydalana w takiej samej postaci. Kamienie zaczely sie pojawiac dopiero od trzeciego oczyszczania (Moritz o tym wspomina, ze u niektorych osob przewody zolciowe sa bardzo scisniete i trzeba czasu, jednak ta piana tez musi wyjsc, a kazde takie oczyszczanie ma swoj cel i niesie korzysci), i dopiero wtedy odczulam ze zlogi w watrobie (niewidocznie zupelnie naa USG!) zostaly poruszone, bo po jakichs dwoch tygodniach od przeprowadenia oczyszczania pojawialy sie lekkie bole po prawej stronie i z tylu jak nigdy, wiedzialam ze jest to sygnal ze kamienie zeszly nizej i sa gotowe do wydalenia. Jak juz sie zacznie proces oczysczania watroby to trzeba go dokonczyc, bo paradoksalnie czlowiek moze odczuwac inne objawy niz zanim w ogole poruszyl zlogi – oczywiscie chodzi tu tylko o lekkie objawy ze strony watroby. U mnie z kazdym kolejnym oczyszczaniem pojawialy sie coraz rzadsze i mniejsze klucia woreczka (po pamietnym pierwszym oczysczaniu klucia te wrocily, gdyz poruszylam zlogi), ktore teraz w zasadzie calkiem ustaly, ale co wazne, ustaly klucia po lewej stronie, ktorych zadne dochtore nie mogl zidentyfikowac co jest ich przyczyna. Nie pomaglo nic, co bym nie jadla, czy poscila, czy pila sode, czy dokwaszala zoladek (swoja droga mi wychodzila zawsze nadkwasota w trakcie testu), nie pomagalo nic. Klulo czasem, a czase, nie, nie bylo reguly kiedy i jak dlugo. Dlugo myslalam ze to stres ale teraz wiem ze to woreczek byl za nie odpowiedzialny, bo po dziesiatym oczyszczaniu ustaly calkowicie, z dnia na dzien. Podczas dziesiatego oczyszczania wyszly dwa duze ok 2cm i 1,5 cm kamienie w kolorze bialo-zoltym, i wiem ze te wlasnie pochodzily z woreczka (zielone i malutkie sa z watroby), bo w trakcie USG znaleziono mi jeden spory kamien (na USG wychodza TYLKO kmienie uwapnione, cholesterolowych niestety nie widac, stad nie widac tez kamieni watrobowych). Inny objaw o ktorym wspomina Moritz to zolta koncowka jezyka. U mnie jakas 1/3 byla zolta (jak sie schowa do srodka jamy ustnej a potem wysunie to widac najlepiej, potem to zanika), a teraz po ostatnim oczyszczaniu jest juz tylko koniuszek zazolcony. Podobnie zazolcenie wokol oczu swadczy o zaburzenich w wydzielaniu zolci, teraz jedno u mnie oko jest juz prawie wolne od tego zaciemnienia. Zmienil sie tez kolor stolca na bardziej jasnobrazowy, onacza to wiecej zolci. Ogolnie trawie tez znacznie lepiej i nie zdarza sie juz, nawet po tluszczowych posilkach, zeby stolec kiedykolwiek sie unosil.
  Jest wiele stron na ktorych ludzie pokazuja swoje zdjecia na USG przed i po, ja jeszcze nie zakonczylam oczyszczan wiec na razie sie nie wybieram, jednak zdecydowanie czuje poprawie i wierze Morotzowi. Rowniez po tylu rzach, powiem Ci szczere, zze w dniu oczyszczania gdy trzeba te mikture wypic, czekam na te oliwe z utesknieniem, gdyz jestem wyglodzona po calym dniu a takaa lekko ciepla dobrej jakosci extra virgin, pachnaca oliwa ze swiezo wycisnietym sokiem z pomaranczy i cytryny jest dla mnie wrecz pysznym posilkiem po ktorym sie klade i czuje to przyjemnie ‚pyk ppyk pyk’ w okolicach watroby, gdy wiem ze wlasnie kamienie sa uwalnianie. Mozna sie wiec do tego przyzwyczaic. Najgorsza jest sol gorzka, ale jesli chce sie przejsc bezbolesnie przez ten proes i szybciej wydalic zlogi, trzeba wypic. Zreszta w Twoich czterech szklankach ten magnez tez jest gorzki i jak ktos nigdy nie pil to sei rowniez wzdryga i woli w tabletkach. Wymioty w zasadzie nie wystepuja, lub rzadko, i tylko jesli ktos za duzo zjadl w dniu oczyszczania, Moritz o tym wspomina. Mi sie nie zdarzylo, a wreccz przeciwnie. Spalam smacznie cala noc za kazdym razem. A biegunka jest tez jak sie wypije np. olej rycynowy na kuracje przeciw pasozytom, i tez sie tego nie odradza ze wzgledu na same skutki wypicia takiej mikstury. Poza tym nie ma zadnego bolu brzucha, chodzi o wydalenie kamieni, wiec to tez jest inaczej, ni jak ktos sie czyms zatruje. Ja z ciekawoscia czekam na poranna biegunke zeby zobaczyc co udalo sie tym razem usunac 🙂 Wydje mi sie ze to raczej kwestia nastawienia i ze nie ma co zniechecac ludzi do tej metody. O tej z rzepa o ktorej piszesz nie slyszlaam i rowniez mialabym ochote jej sprobowac jako dopelnienie tego co juz robie. Jednak w Irlandii nie widzialam rzepy chyba nigdzie 🙁 Nie wem czy to co napisalam cos wnosi, ale mam dobre intencje jakby co 🙂 Pozdrawiam serdecznie.

  1. Pepsi Eliot 14 listopada 2019 o 19:04

   Na USG widać kamienie cholesterolowe

   1. agnieszka 15 listopada 2019 o 12:57

    We wszystkich zrodlach do jakich dotarlam, bylo podane ze nie. Ale nie bede sie klocic, byc moze sa jakies inne ktorych nie znam. Co bys napisala gdybym o tym nie wpomniala?
    Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *