Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
0
32 online
30 215 VIPy

Odchudzanie na chacie, czyli Twój plan idealny oczami Twojego mężczyzny

W poprzednich latach o tej porze świat ogarniała paniczna mania odchudzania. Odchudzania na lato, odchudzania z gatunku „jak schudnąć 300 kilo w miesiąc”, odchudzania po zimie, czy odchudzania w ogóle jakkolowiek. Teraz, wiadomo, są większe zmartwienia na głowie, niż to jak ciała będą wyglądały w te wakacje na plaży, jak pozwolą.

Świat jest odwołany, a lato nie mieni się perspektywą dalekich wojaży, dzikich plaż, sukienek z odkrytymi plecami i spodenek typu bermudy. Ubolewam. Chociaż kto wie, może niebawem będę pozytywnie zaskoczony?

Odchudzanie, którego chce Twoje ciało

W kontekście festiwalu corocznego wymuszonego odchudzania i to może być zwrot w dobrą stronę. O ile jest lżej, kiedy nic nie trzeba i wszystko można, a przy okazji jest czas, żeby przemyśleć czego się chce?

Zdrowie to luksus, a większość prowadzących do niego środków masz w sobie! Tak samo odchudzanie na chacie może być luksusem. Co prawda lodówa jest na wyciągnięcie grabi częściej niż kiedykolwiek, a dodatkowy wolny czas skłania do eksperymentów z ziemniakiem albo znudzonego buszowania w szafkach z przekąskami, ale to wszystko da się pogodzić. Można jeść i chudnąć, jak w programie! Byłem gruby, tak, tak, Twój Horry był na dużej masie (tłuszczowej:), jadłem, jadłem i jestem chudy.

Twoje odchudzanie na chacie

Zadbaj o komfort

Mycie kłów po prostu jest, odbywa się codziennie mimochodem, pomiędzy myciem twarzy a nitkowaniem i nie ma w tym żadnej filozofii. Tak samo podejdź do 4 szklanek, i spadania z wagi, aby ciało samo osiągnęło równowagę.

Niech dieta nie będzie katorgą, wyrzeczeniami i restrykcjami, z którymi się kojarzy, tylko zwykłą higieną osobistą, troską, którą pakujesz w swoje ciało, jak to co robisz, by uniknąć próchnicy.

Ureguluj rytm

Na regulację rytmu składa się

 • sposób jedzenia posiłków, czyli genialny program jem i… chudnę z postem przerywanym
 • wstawanie z brzaskiem, co też przekłada się podobno na sukcesy finansowe, jak twierdzą miliarderzy, dobry sen, to wstawanie z brzaskiem słońca, a w porach dżystych i śnieżnych znacznie przed
 • codzienne nawodnienie i oczyszczanie

Jedz i chudnij

Wiele diet odchudzających opiera się o restrykcje kaloryczne. Jest mit, że każde obcięte 3500 kalorii to 0,5 kilograma masy ciała. Te założenie jest wynikiem prostej kalkulacji: 3500 kalorii to deficyt 500 kalorii dziennie przez 7 dni. Nakłada się to na optymalny zalecany spadek wagi, czyli 0,5 kilograma tygodniowo.

To jednak jest słabe uogólnienie. Zasada deficytu 3500 kalorii nie sprawdza się z powodu wielu różnych czynników, jak zachwiania równowagi hormonalnej, nadmiaru stresu, niewyspania, odwodnienia, chorób i innych. Sposób tymczasem jest zupełnie inny!1

Nie musisz obniżać poziomu kalorii, żadnej drastycznej presji na psychice, ale trzeba zastanowić się, co faktycznie możesz nazwać dietą, a co jedzeniem złomu. A więc złomu nie! Za to możesz wskoczyć na post przerywany, genialny kiedy chodzi o efekt odchudzająco-regenerujący, a przy tym niewymagający cięcia kalorii i innych nonsensów.

Najlepiej jak połączysz go przynajmniej na początku z ustawiającym wszystko na włąściwych torach programem Jem i… chudnę., który to program ściśle obejmuje też post przerywany.

Post przerywany

Post przerywany w 2019 roku, według raportu najpopularniejszych wyników wyszukiwania w Google, gdzie IF (Intermittent fasting) okazał się być numerem 1. w kategorii diet! Nic dziwnego. To ulubiona dieta celebrytek pokroju Halle Berry i Jennifer Aniston, wielu sportowców, redakcji Pepsi Eliot, zwykłych ludzi i… jaskiniowców. Nie dość, że jest modna, to jeszcze ma udowodnione i nauką i doświadczeniem właściwości zdrowotne.

To sposób odżywiania, w którym dzielisz dzień na dwa okna. Jedno z nich, maksymalnie 8-godzinne, to okno kiedy jesz. W drugim, minimum 16-godzinnym oknie pościsz: możesz pić tylko wodę i napoje pozbawione kalorii (poza sztucznymi napojami typu zero). Odpowiednio krótkie okno kiedy jesz (nie więcej niż 8 godzin) i odpowiednio długa przerwa pomiędzy kolejnymi oknami (co najmniej 16 godzin) pozwalają organizmowi na regenerację, regulację zachodzących w nim mechanizmów i samoleczenie. Więcej o korzyściach z takiego sposobu odżywiania znajdziesz w tekście Post przerywany: znacznie lepszy niż dieta.

Jem i… chudnę!

Jem i… chudnę z postem przerywanym to gotowy program odchudzania połączonego z całościowym odżywieniem ciała, dostosowanym do Twojego trybu trenowania (bądź jego braku) i nastawiony na intuicyjne jedzenie, bez żadnych szalonych restrykcji i ograniczeń. No jesz i chudniesz i jeszcze czujesz się spoko, a o to chyba chodzi. To nie ściema! Ten program autorstwa Pepsi Eliot w zeszłym roku skończył 10 lat i odchudził już całą masę zadowolonych osób!

Wysypiaj się

Śpij tyle ile potrzebujesz, aby się dobrze regenerować, ale o której byś nie poszła spać, wstań o brzasku, zawsze, a w miesiącach, gdy dzień jest krótki, codziennie witaj słońce będąc przebudzoną i aktywną wcześniej. Wybitnie zwiększ ilość oglądanych wschodów słońca, a nie tylko te zachody i zachody. Gdy zaczniesz rozumieć po co to robisz, będziesz też wkrótce wolna finansowo.

Śpij po prostu dobrze. W badaniu akademickiego centrum medycznego uniwersytetu Columbia (Columbia University Irving Medical Center) przeprowadzonym na kobietach pomiędzy 20 a 75 rokiem życia wykazano, że niska jakość snu jest powiązana z obniżeniem jakości diety.2

W prawdzie w tym badaniu rzecz dotyczyła ilości kalorii i niemożności snu, co i bez badania powiem z głowy, że jak się nafutruję żarciem przed snem, to nie mogę spać. Jednak każdy, kto wszedł na dietę z ostrym cięciem kalorii, też nie może usnąć, tym razem z głodu.

Dlatego przerywany post jest idealnym remedium, w oknie najadasz się, ale do snu udajesz się wkrótce gotowy do rozpoczęcia genialnego procesu autofagii, czyli samozjadania, samooczyszczania się ciała. Coś co włącza się automatycznie po kilku godzinach niejedzenia, a za czego odkrycie, kilka lat temu, koleś dostał Nobla.

Codziennie nawadniaj się i oczyszczaj

Zadbaj od samego rana, żeby codziennie odpowiednio się nawadniać i wspomóc cały Twój wewnętrzny system oczyszczania i regulacji.

Co poprawi Ci humor po przebudzeniu lepiej niż zrobienie czegoś „wow” dla swojego zdrowia bez tracenia długich godzin i wykonywania skomplikowanych czynności? Znajdź swój rytuał, który robi dobrze Twojemu ciału. Taki co to i będzie skuteczny i korzystny i do tego zdrowy.

4 szklanki™, czyli rytuał nad rytuały właściwie!

4 szklanki pijesz każdego dnia, zaraz po przebudzeniu, z jeszcze trochę zaklejonym oczkiem i niemal mimochodem. W zamian, obok oczyszczania ciała, jednocześnie dostajesz codzienne nawodnienie, odżywianie i moc silnych właściwości przeciwzapalnych. Takie 4 szklanki oczyszczają wątrobę, odtruwają inne organy jak nerki, przy okazji dotleniając ciało. W porównaniu do tygodniowych detoksów, które są niedoborowe i mają krótkotrwałe działanie, tu z efektów możesz cieszyć się codziennie.

Zaczynaj dzień na zielono

Dla Ciebie dzień nie zaczyna się zanim nie napijesz się czegoś ciepłego? Postaw na genialny zielony napój, który wesprze Twój metabolizm.

Zielona kawa

Kwas chlorogenowy zawarty w zielonej kawie jest znany jako aktywator metalbolizmu. Podnosi on podstawowy wskaźnik metabolizmu co minimalizuje nadmierne uwalnianie glukozy z wątroby do krwi. Z powodu niewielkiej ilości glukozy ciało aby pozyskać energię spala zmagazynowane komórki tłuszczowe aby zapewnić sobie odpowiednią ilość glukozy. Dodatkowo zielona kawa tłumi apetyt przez co łatwiej jest kontrolować organizm i przestać podjadać. Przy okazji pobudza, podnosi odporność i doskonale wpływa na fizis.3

Zielona herbata

Spójrz tylko na preparaty wspomagające odchudzanie. W większości z nich znajdziesz ekstrakt z zielonej herbaty wymieniony pośród składników. Nie dzieje się tak bez powodu! Według naukowców przyjęcie ekstraktu z zielonej herbaty przed średnio intensywnym treningiem intensyfikuje spalanie tłuszczu o 17%!4

Kończę z propagandą sukcesu:) I jak? Gotowa na odchudzanie na chacie?

Na zawsze Twój

No dobra, żartowałem, teraz powaga

Na zawsze Twój

Horry Porttier


Źródła:

 1. mindbodygreen.com/0-14576/7-weight-loss-myths-why-theyre-wrong.html
 2. msn.com/en-my/health/nutrition/women-who-struggle-to-get-to-sleep-tend-to-overeat/ar-BB1069sL
 3. healthline.com/nutrition/green-coffee
 4. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18326618

(Visited 2 487 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. aisak 22 kwietnia 2020 o 16:20

  Pepsi, czy sa sposoby na przywolanie deszczu? tance szamanskie, medytacje..? chcialabym dac miłośc tym drzewom, trawom 🙁

  1. Jarmush 23 kwietnia 2020 o 07:25

   Podlej Kochanie, no dobra żartuję. W pojedynkę trudno. Żeby chociaż jakiś szaman Tobą pokierował 🙂

 2. Fida Rosa 23 kwietnia 2020 o 11:09

  Pepsi, a co myslisz o poscie przerywanym w kontekscie dry fasting’u. Wiele osob popiera rowniez pice w ograniczonych oknach czasowych, zalozmy 8h (10-18) lub mniej. I zaleca sie aby nie pic wody (ktora jesli nie jest strukturalna to i tak sie (podobno?) nie wchlania), a wiec tylko soki, ziola…
  P.S. 1. przepraszam za brak polskich znakow 2. nie moglam sie zalogowac, bo zapomnialam hasla – probowalam 2 razy z prosba o przypomnienie, ale nic nie dociera na mojego maila..

  1. Jarmush 23 kwietnia 2020 o 19:23

   Na blogu masz wiele artykułów na temat pp i mój program działa skutecznie od 10 lat, i uważam że jest świetny i działa. 4 szklanki mają być. To wszystko co mam do powiedzenia w temacie.

   1. Doda Rosa 24 kwietnia 2020 o 05:22

    Wszystkie (chyba;))Twoje artykuły znam o pp, ale zawsze są napisane tylko w odniesieniu do jedzenia. A poza oknem jedzeniowym zalecasz pić. Cenie sobie Twoje zdanie, dlatego pytam. 4 szklanki oczywiście codziennie są, tylko że w oknie (tym jedzeniowo-piciowym)…ale nie wiem czy to dobre dla ciała, dla mózgu

    1. Jarmush 24 kwietnia 2020 o 06:32

     4 szklanki możemy uznać, że nie przerywają postu, bowiem praktycznie nie dostarczają kalorii, minimalne ilości, a jak już to z błonnika. Ale, gdy 4 szklanka jest rozbudowana, dodajesz różne acai berry, różę, brokuły, szpinaki etc, to wówczas ta szklanka już otwiera okno z jedzeniem. Teraz już jaśniej to wytłumaczyłam ?

     1. Fida Rosa 26 kwietnia 2020 o 13:17

      Nie Kochana, ja pytam o intermittent DRY fasting. Czyli o okno bez żadnych płynów (bo pp z zasadami okna żywieniowego dotyczącego jedzenia i picia napoi zawierających kalorie (soki, 4 szklanka, smoothie itd) znam, Ty dużo o tym piszesz).
      Czy takie ograniczanie płynów (nie zawierających kalorii typu woda, herbaty, zioła) jest zasadne, czy ma pozytywny wpływ na organizm? Jak wiele osób sugeruje…
      Czyli np. wstaje o 6, trenuję lub idę do pracy na sucho i zaczynam pić dopiero o 11 (4 szklanki) następnie i jem i piję, ale tylko do godziny 17.
      Tak więc suche okno – bez picia (oczywiście też bez jedzenia) jest wtedy przez 18h (lub minimum 16h). I pytanie czy Twoim zdaniem pomaga takie SUCHE okno naszemu ciału?
      I już Cię nie męczę, przepraszam za zamieszanie w pytaniu 🙂

     2. Jarmush 26 kwietnia 2020 o 17:20

      Nie siedzę w tym temacie, odwodnienie jest obce 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum