Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 801 415
39 online
42 343 VIPy

Odchudzanie na fioletowo. Wiedziałaś, że te pokarmy to potrafią?

Kiedy przychodzi co do czego i postanawiasz zabrać się za odchudzanie, dochodzi do roszad w codziennej diecie. Nagle okazuje się, że część zawartości kuchennych szafek trzeba wywalić na złom, część ograniczyć a resztę zjadać okazjonalnie albo sprytnie łączyć z pozostałymi pokarmami. To z kolei zazwyczaj prowadzi do pytania „co właściwie jeść?” i „co zrobić żeby dieta nie była nudna jak flaki z olejem?”. Razem z poszukiwaniem idealnych diet, poszukuje się idealnych pokarmów i to na całym świecie. I o ile są to nieprzetworzone naturalne pokarmy roślinne, często okazuje się, że mają również niesamowite właściwości odżywcze, byle tylko owe rośliny były naładowane bio-fotonami.

Dieta tymczasem może być pysznie kolorowa i mieć wszystkie odcienie tęczy!

A jak wszystkie, to na przykład fioletowy. Ten szczególny odcień stanowi odżywczą super moc roślin. Fioletowe pokarmy są naładowane licznymi substancjami odżywczymi i przeciwutleniaczami. Pod ich naturalnymi pigmentami kryją się związki znane jako antocyjany, które mają między innymi ogromny potencjał w zwalczaniu otyłości. Niech w Twojej diecie nie zabraknie tego koloru, bo jest to barwa Twojej zmniejszającej się wagi. A przy okazji barwa fioletowa to kolor przemian, który pomaga się skoncentrować i zawładnąć emocjami. Czy nie tego potrzebujemy czasem w swojej odchudzającej diecie? Fiolet zresztą odpowiada także temu co eteryczne, więc wnosi nową wartość nawet na talerz.

Odchudzanie na fioletowo

Jagody acai

Jagoda Acai uznana za super żywność przyspiesza metabolizm, oczyszcza organizm z toksyn i wspomaga regenerację tkanek. Do tego zwalcza apetyt i pełni rolę silnego antyoksydantu, bardzo ważnego również podczas stresu związanego z utratą wagi. Pozostając na diecie i redukując ilość kalorii dostarczanych organizmowi, łatwo o pominięcie niektórych ważnych składników odżywczych i witamin, których doskonale dostarcza koncentrat jagody Acai. Jagoda acai świetnie działa w towarzystwie. Na przykład w formule Bikini Burn, która łączy rzeczone jagody, kofeinę, kelp, ekstrakt z zielonej herbaty, ekstrakt z garcynii kambodżańskiej, ocet jabłkowy i pektyny z grejpfruta. W komplecie stanowią one formułę, która aktywuje i spala tłuszcz, przy okazji pobudzając. W końcu czego potrzeba na diecie bardziej niż zastrzyku energii?

Fioletowa kukurydza

Naukowcy z Uniwersytetu w Illinois ustalili, że fioletowa kukurydza, wyhodowana tak aby zawierać różne kombinacje związków fitochemicznych (naturalnych, roślinnych substancji, które mają właściwości ochronne i zapobiegają chorobom), może zwalczać otyłość, stany zapalne i cukrzycę typu 2. W innych badaniach wykazano, że C3G, czyli fioletowy barwnik z peruwiańskiej kukurydzy, zmniejsza otyłość na diecie wysokotłuszczowej.


Burak

Burak to pokarm dla osób, które wiedzą, że dieta bez ruchu to tylko 60% sukcesu. Te bulwy bowiem nie tylko wpływają na pracę układu krwionośnego, ale także wspomagają zdrowie sportowców. Badanie z 2009 roku opublikowane w Magazynie Fizjologii Stosowanej (Journal of Applied Physiology) dowiodło, że suplementacja buraków zwiększa tolerancję mięśni na ćwiczenia o dużej intensywności. Badanie opublikowane w tym samym magazynie w 2010 roku posuwa się o krok dalej. Według naukowców sok z buraka poprawia również siłę kurczliwości mięśni podczas ćwiczeń prostujących kolano u ludzi. Naukowcy postawili hipotezę, że zaobserwowany korzystny efekt może być spowodowany zmniejszeniem kosztu produkcji siły mięśniowej. Inne badanie, opublikowane w magazynie Circulation: Heart Failure wykazało, że picie soku z buraka może zwiększyć siłę mięśni. Uczestnicy tego badania przyjmowali sok z buraka, lub placebo, czyli sok z buraka, z którego usunięto azotany. Naukowcy wykazali 13% wzrost siły mięśni po dwóch godzinach od wypicia soku z dużą zawartością azotanów. Jest jeszcze jedna rzecz, która sprawia, że burak doskonale wspomoże dietę: działa on super oczyszczająco. Betaina i metionina zawarte w buraku podkręcają na maksa proces detoksyfikacji i wydalania toksyn z organizmu. Mówi się, że burak stymuluje komórki wątroby do odbudowy i ciągłej pracy i powstrzymuje powstanie toksyn.

Czarna porzeczka

Ekstrakt z czarnej porzeczki może spalać tyle tłuszczu, co 4 tygodnie regularnych ćwiczeń. Niewiarygodne? Potwierdza to zeszłoroczne badanie! Ekstrakt z czarnej porzeczki przyjmowany 2 razy dziennie przez tydzień u aktywnych osób zwiększa spalanie tłuszczu o średnio 27%! U jednej z uczestniczek badania odnotowano nawet 55% wzrost spalania tłuszczu! Porzeczka jest tak efektywna, ponieważ zawiera związki chemiczne znane jako polifenole, które zwiększają spalanie tłuszczu poprzez zwiększenie przepływu krwi w trakcie aktywności fizycznej. Gotowa na fiolet na swoim talerzu?

uściski:)

Źródła: eurekalert.org/pub_releases/2019-04/uoia-spi041519.php dailymail.co.uk/health/article-5691063/Blackcurrant-supplement-costs-21-boosts-fat-burning-weeks-regular-exercise.html greenmedinfo.com/blog/beet-your-way-back-healthier-body-2

(Visited 6 193 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum