Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 500 027
116 online
35 176 VIPy

Odchudzanie postem przerywanym. Przewodnik dla początkujących

Post przerywany uczy zapominać o ciągłym myśleniu o jedzeniu, zamykasz sprawę w kilku godzinach, a potem jesteś, jak lew w ciszy obserwujący sawannę, już nie łowca, tylko świadomy gracz

Cokolwiek nie powiedzieć w temacie zakłamanej (tak dla jaj) macierzy, post przerywany działa.

Chudniesz pomimo tego, że nadal jesz ulubione potrawy, chudniesz pomimo tego, że nie tniesz kalorii.

Ba, nie tylko chudniesz, ale jeszcze możesz się odtruwać, czyli dotleniać ciało, czego zupełnie nie robiłaś od szkoły średniej.

Badań ci ja było wiele, a niejaka Jenna Bell podobno znana dietetyczka na Florydzie, przytacza metaanalizy czterech badań opublikowanych w lipcu 2018 roku w czasopiśmie Cureus na potwierdzenie, że post przerywany może być wykorzystywany przez szeroki wachlarz ludzi chcących stracić na wadze, w tym tych bez żadnej nadwagi.

Inne badanie opublikowane w czerwcu 2018 roku w czasopiśmie Cell Metabolism dowodzi, że u mężczyzn ze stanem przedcukrzycowym po wejściu na pp, poprawiła się wrażliwość na insulinę, obniżyło ciśnienie, zmalał stres oksydacyjny i apetyt.

Dr Colin Zhu An certyfikowany lekarz  rodzinny, z praktyką w Los Angeles potwierdza z przekonaniem, że prawidłowo zbilansowany post przerywany ma wiele korzyści zdrowotnych, zarówno dla ludzi z wagą normalną, jak i nadwagą.

Zalety postu przerywanego to przede wszystkim zmniejszenie całkowitej zawartości tłuszczu w ciele.

Jak się domyślasz jesz w oknie jedzeniowym, a pościsz w oknie postnym.

Okno jedzeniowe jest znacznie krótsze od okna postnego, i zawiera się  maksymalnie w 8 godzinach, lepiej w 6 (a nawet yyy …  mniej), aby można było mówić, że stosujesz post przerywany i czerpiesz z niego korzyści.

W związku z tym, że automatycznie zmniejsza się liczba posiłków, stają się bardziej obfite w kalorie, a taże objętościowo.

Dieta ta nie nadaje się więc dla ludzi z wybitnie małymi żołądkami, jak dzieci, czy (jeszcze niewyleczonych) z refluksem żółciowym, którzy muszą jeść często i bardzo mało.

Post przerywany niesie ze sobą sporą ilość korzyści podobnie jak długi post, natomiast nie posiada wad długiego postu. Czyli niedożywienia, niemożności uprawiania sportu, i w końcu konieczności przerwania postu.

Natomiast post przerywany to model, nowy styl życia, który go całkowicie odmienia na lepsze.

Możesz jeść wszystko,  być na diecie wysoko tłuszczowej, albo możesz powstrzymywać się od jedzenia mięsa, ryb i drobiu, a nawet nabiału i jaj, bez znaczenia, gdyż post przerywany nie zawiera ściśle określonego planu jedzenia.

 • Liczy się przede wszystkim krótkie okno z jedzeniem, wielu je tylko jeden długi posiłek, coś jak włoska, czy francuska kolacja.
 • Znacznie mniej osób wybiera duży śniadaniowo wczesny lancz, a to z powodu braku rozwlekłego czasu w godzinach porannych, a to z powodu mniejszego apetytu.
 • Prawda jest jednak taka, że wcześniejsze kończenie jedzenia, daje największy efekt odchudzający.

Dodatkowym kluczem do sukcesu są codzienne oczyszczające 4 szklanki , które obok dotleniania komórek i odżywiania ciała jednocześnie go nawadniają i poprawiają trawienie.

Oraz podstawowy zestaw uzupełniających braki odżywcze suplementów diety, które w czasach postnowoczesnych wydają się niezbędne dla prawie każdego.

Owszem, gdy mieszkasz na Kostaryce, codziennie pojawiasz się na plaży, jesz organiczne ananasy i inne surowe owoce, oraz masę zielonych liści, suplementacja może ograniczyć się do witaminy B12, i ewentualnie Omega 3, chyba, że jesz sporo alg i białka konopnego.

Jednak w naszej szerokości geograficznej będzie ci potrzebnych kilka suplementów diety, jak zresztą każdemu.

Jeśli masz zaburzoną gospodarkę hormonalną i pomimo stosowania postu przerywanego albo waga spada zbyt wolno, albo wszystko się zatrzymało, zastosuj metodę, nazwałam ją posiłkując się opracowaniem Jacka Welch’a naczelnego dyrektora amerykańskiego koncernu General Electric w latach 1981 do 2001, uważanego za najsłynniejszego menedżera na świecie.

A więc nazwałam ją yyy … „drzwiami w twarz”, czyli techniką zmienności diety 511.

Co w kilku słowach można ścieśnić, do 5 dni na twoim klasycznym poście przerywanym, następnie jednym dniu jedzenia dowolnego, w kontraście do tego co jesz zwykle.

A więc, gdy byłaś na wysoko tłuszczówce teraz jesz głównie zakazane węglowodany, a gdy jadłaś przede wszystkim węglowodany, teraz jesz więcej białka, a zdecydowanie mało węglowodanów, za to następnego dnia pościsz na wodzie. I to jest naprawdę „drzwiami w twarz”.

Wszystko co musisz wiedzieć o rewolucyjnej diecie „Jem i … chudnę z przerywanym  postem”

Jak to działa?

1 porcja (30g) Shape Shake TiB zawiera:

26 gramów białka dostarczy 26 x 4 = 96 kalorii

26 gramów czystego białka potrzebuje do strawienia 30% (w przypadku izolatu serwatki można nawet uznać 50%, ale pozostańmy przy wersji mniej optymistycznej) tych kalorii, czyli 29 kalorii

96-29 = 67 kalorii faktycznie dostarczy porcja białka

Jednak to nie wszystko, taka porcja zwiększy wydatnie metabolizm ciała w ciągu następnych 3 godzin. Zapotrzebowanie energetyczne ciała w ciągu 3 godzin to średnio 375 kalorii, natomiast, w przypadku zwiększonej termogenezy poposiłkowej po zjedzeniu czystego białka (bez węglowodanów i tłuszczu), oraz przyspieszonego metabolizmu, zapotrzebowanie kaloryczne może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Gdy przyjmiemy, że w ciągu 3 godzin po spożyciu białka nie zjesz nic, a 3 godziny wcześniej również nic nie jadłaś, bo takie są zalecenia programu „jem i… chudnę” można założyć, że ciało będzie na minusie około 450 kalorii, a nawet 500 i więcej kalorii, w przypadku, gdy masz dużą masę mięśniową.

Gdybyś z kolei zastosowała tylko głodówkę, wówczas metabolizm jest spowolniony, a mięśnie stają się zabiedzone, czyli nieodżywione, wiotkie, obwisłe.

– (MINUS!) 450 kalorii!!!

Czyli tyle ile spalasz na godzinnym, intensywnym treningu aerobowym!


Tracisz tłuszcz na pp

Wszelkie cukry naturalnie zawarte w żywności, których nie zużywasz bezpośrednio w postaci energii życiowej przechowywane są w wątrobie w postaci glikogenu. A reszta zamienia się w tłuszcz.

Dobra wiadomość jest taka, że chociaż ów przechowywany glikogen faktycznie jest pierwszym źródłem paliwa, z którego organizm będzie korzystać, ale gdy towar w sklepie zniknie z półek, zwykle po 6, niekiedy 8 godzinach, ciało zaczyna sięgać do komórek tłuszczowych jako do źródła energii.

Gdy jesz i jesz i jesz w ciągu dnia, ciału nigdy nie brakuje glikogenu, ale gdy codziennie o pewnej godzinie walisz system „drzwiami w twarz” i przechodzisz na wodę i zieloną herbatę, organizm wyrusza po twój tłuszcz. A w pewnym momencie nawet zaczyna pożerać odpady metabolizmu, toksyny, a wszystko to robi z głodu, i nazywa się ta pozytywna w tym przypadku czynność autofagią.

To właśnie przede wszystkim ze względu na autofagię się w ogóle pości.

Stajesz się świadoma, budzisz się

Gdy zaczynasz być głodna mózg zamiast glukozy zaczyna karmić się ketonami, tak jak w przypadku diety ketonowej, a jest to bardzo wydajne paliwo dla mózgu.

Nagle zaczynasz być bardziej uważna, więcej dostrzegasz, mogą zadziać się bardzo ciekawe rzeczy na płaszczyźnie transcendentnej.

Będąc głodną łatwiej dotrzeć do duszy

Zaczynasz rozumieć czym jest jedzenie w twojej grze!

Jedzenie jest bardzo ważnym fragmentem naszego życia w tej grze.

Podobnie jak zwierzęta przywiązujemy wielką rolę do pokarmu, gdyż właśnie zagrożenie jego brakiem, oraz nieustający strach o przetrwanie w ogóle stworzył te żarłoczne pasożyty energoinformacyjne karmiące się naszym wręcz atawistycznym strachem o pokarm i przeżycie.

Post przerywany uczy zapominać o ciągłym myśleniu o jedzeniu, zamykasz sprawę w kilku godzinach, a potem jesteś, jak lew w ciszy obserwujący sawannę, już nie łowca, tylko świadomy gracz.

owocek

(Visited 18 407 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar lajla 12 lutego 2019 o 19:01

  Droga Pepsi, tu Lajla, piszę dziś w innym wątku, także inspirującym, jak wszystkie Twoje artykuły. Jak pisałam niedawno w innym wątku, moje okno żywieniowe mieści się między 12 a 17, chociaż teraz, kiedy wprowadzam 4 szklanki, to okno zacznie się już wcześniej, bo szklanki zaczynam pić o 7 rano (praca). I tu pojawia się pytanie, czy mogę 4 szklanki zacząć pić między 11-12, bo szczerze powiedziawszy rano nie mam łaknienia nawet na wodę z cytryną i trochę ciężko mi pić 4 szklanice:)? Chciałam rano wypić jedynie szklankę czystej wody, bo pragnienie jednak czuję, ale na smaki jeszcze ochoty nie mam, tak mniej więcej o 11 zaczynam być głodna, pierwszy posiłek zawsze jem koło 12, a koło 17, po pracy, drugi. Od 17.30 zaczynam okno postu i chciałabym je „złamać” dopiero koło 11.30, skoro i tak nie czuję głodu, w pracy mam o tyle komfortowe warunki, że spokojnie mogę iść do kuchni i wypić 4 szklaneczki, ja wiem Pepsi, tu chodzi o coś więcej, to jest rytuał, wszystko rozumiem, jednak nie chciałabym „łamać” postu tak wcześnie, tym bardziej że nie czuję ani głodu ani nawet ochoty na jakiekolwiek „łamanie smakiem”. Drugą możliwością o której myślałam jest rano przed pracą picie 3 pierwszych szklanek, a czwarta dopiero koło 12, ale czy te 3 pierwsze szklanki nie przerwą juz postu, chyba tak? Co myślisz w tym temacie? I jeszcze pytanie co do posiłków, skoro jem dwa dziennie, który Twoim zdaniem powinien być obfitszy? Docelowo chciałabym przejść na OMAD, mój kolega, odkąd wrócił ze Stanów (stamtąd „przywiózł ideę intermittent fasting) parę lat temu z sukcesem stosuje OMAD i jest w najlepszej kondycji, jest trenerem crossfitu i swój trening zawsze odbywa w końcowej fazie okna postu i mówi, że nie wyobraża sobie już treningu po posiłku, skupienie jakiego doświadcza jest ponoć fenomenalne. Mnie też nie trzeba przekonywać, że pp jest genialny, od dawna, jednak wówczas bardziej intuicyjnie niż świadomie, jadłam 2 duże posiłki niż 5 małych, z natury mam spory apetyt i takie petit posiłeczki nigdy mnie nie satysfakcjonowały, tak jak już niedawno pisałam, nigdy tez nie miałam problemów z wagą i jadłam te właśnie 2 posiłki naprawdę spore i różnorodne, jednak własnie od roku „przypałętała” się do mnie ta niedoczynność i wszystko się zmieniło jak za złym zaklęciem, na tyle uciążliwa, że potrafię czasami w noc przybrać 1.5 kilo, jakby z powietrza ( wciągu roku zaś przybrałam 6-7 kilo). I właśnie który posiłek powinien być obfitszy, skoro jem 2 w ciągu dnia i jakie pokarmy sprzyjają filtracji, bo niestety w związku z tarczycą mam skłonność do zatrzymywania wody, szczególnie w okolicy twarzy i brzucha (teraz mam najczęściej wzdęty brzuch i taki jakby podlany wodą, bardzo niekomfortowa sprawa). Dziękuję z góry za odpowiedź i uściski ogromniaste:))))

  1. avatar Jarmush 12 lutego 2019 o 20:15

   możesz zacząć później szklanki, albo pić 4 w oknie jedzenia,
   ćwiczenie na czczo jest wskazane, od lat biegam na czczo po 20 godzinnym poście
   jedz tyle ile chcesz, nie licz kalorii, ale jakby chodziło o tempo chudnięcia, to pierwszy posiłek długi i największy, i śmiało może być jeden 😀
   poszukaj w necie o diuretykach naturalnych, z pewnością wywar z pietruszki bio. <3

 2. avatar Monika 12 lutego 2019 o 20:57

  Kurde Felek ja sobie wymyslilam, ze trzy pierwsze szklanki nie przerywaja postu. Zle wymyslilam?

  1. avatar Jarmush 13 lutego 2019 o 08:00

   to taka minimalna ilość kalorii i napędzenie metabolizmu, że można uznać, że nie przerywają. Ja dodaję do 3 jeszcze kwas jabłkowy (na miodzie) więc 3 szklanka u mnie już jest żarłem 🙂

 3. avatar PABLO 12 lutego 2019 o 21:10

  Od kilku miesięcy stosuję post przerywany. Organizacyjnie wychodzi mi tak, że jem pomiędzy 14:30 a 19:30. Wolałbym inaczej, ale byłoby to dla mnie zdecydowanie bardziej skomplikowane. Rano, bez śniadania, jadę do pracy rowerem, w zależności od pogody trasą krótszą ok. 28km lub dłuższą ok. 43km. Wracam po obiedzie i dojadam (dla przyjemnosci) jeszcze po powrocie do domu (trasa ok. 28km). Zauważyłem, że w tygodniu, kiedy jadę do pracy rowerem, w zasadzie nie jestem głodny. W weekend, kiedy nie jadę rano rowerem do pracy, jeszcze przed południem, czuję głód. Czy wysiłek fizyczny dostarcza w jakiś sposób cukier do krwi i działa to jak zjedzenie posiłku, czy to tylko kwestia hormonów, czy mechanizm jest jeszcze inny? Ciekawi mnie to. Czy ten poranny wysiłek fizyczny nie powstrzymuje autofagii?

  1. avatar Jarmush 13 lutego 2019 o 07:59

   aleś wymyślił, wzmaga autofagię, ale wszystkie hormony zaczynają docierać do komórek i czujesz to w taki sposób bardzo pozytywny.

  2. avatar Sofi 14 lutego 2019 o 14:54

   a może przyspieszone krążenie lepiej rozprowadza składniki odżywcze do komórek?

 4. avatar Bluetopaz 12 lutego 2019 o 21:12

  Pytanie z ciekawosci bo ja nie moglam dojsc pomimo, ze wiem to I owo, a mnie nurtuje Polecilam kolezance PP bardziej dla energii I zdrowia. 3 lata temu schudla ok 20 kg robiac 5 dniowy rosol wolowy detox a potem przechodzac na diete paleo. Odrzucila przekaski miedzy posilkami I poczula sie lepiej. Przestala tez jesc pozno co jej sie zdarzalo bo wciaz studiuje I czesto z pracy jechala do szkoly I zasiasc do posilku mogla poznym wieczorem. Po czasie chciala sprobowac zmniejszyc okno bo to byloby dobrym rozwiazaniem w jej napietym treningu, ale okazalo sie, ze… zaczela tyc. Nadal jest na paleo, bardzo lubi, gotuje sama. Nie je przekasek ale okno ma zywieniowe 11 godzinne (bardzo wczesniej rano wstaje) sprobowala zmiejszyc z trzy razy I konczylo sie tak samo – waga idzie w gore. Czemu myslisz, taka zmiana?

 5. avatar Lusja 12 lutego 2019 o 21:37

  A jak to jest, ze ktos zzera 5 tysiecy kilokalorii, a potem posci 20 godzin i sadlem nie porasta? Jak to w ogole mozliwe?

  1. avatar Jarmush 13 lutego 2019 o 07:05

   ja tak jem 🙂

   1. avatar Lena 13 lutego 2019 o 14:26

    Czyli, jak do tej pory liczę kalorie i jem od 1600 do 1800 kcal, to przechodząc na post i jedząc od 10 do 14 mogłabym jeść dwa razy więcej niż teraz? 🙂

    1. avatar Jarmush 13 lutego 2019 o 21:17

     nie licz, jedz

 6. avatar Keyt 12 lutego 2019 o 21:54

  Wracam na słuszne tory, trochę jeszcze odbijam w prawo czy w lewo, ale jednak mając przy sobie jedzenie, a nie coś na jego kształt, w każdym razie ciało daje wyraźne znaki co mu jednak nie pasuje. Idea jednego posiłku bardzo do mnie przemawia, tak po prawdzie to czasem idea bretarianizmu, ale chyba jednak to już trochę kosmos, a schodząc bardziej na ziemię, to czy tym jednym posiłkiem wspomagając się suplami można ciału zapewnić wszystko to, co niezbedne? A moze po czasie, im dluzej człowiek na zdrowej ścieżce, to przestaje się trząść czy aby na pewno zapewnia sobie odpowiednią ilość cynku czy wapnia? Może tak naprawdę nie w tym rzecz, a chodzi o działanie owszem dla ciała zapotrzebowania, świadome, ale bez wyliczania co czego potrzeba?

  1. avatar Jarmush 13 lutego 2019 o 07:04

   jem długo i dużo, ale tylko 1 raz od wielu lat, biorę suple, i biegam, to jest skrajnie inna dieta niż żywienie się praną

   1. avatar Keyt 13 lutego 2019 o 07:09

    Nie mój poziom świadomości, ale zdecydowanie byłoby wygodne 😉 Może po prostu mój organizm z jakichś przyczyn stracił łaknienie, tymczasowo. Skoro nie odczuwasz niedoborów, no ale to sposób odżywiania jak wspominałaś dla wytrzymałościowcow, także też pozostaje trzymać się tych dwóch posiłków dziennie i okraszać je suplami. To opcja dla mniej wytrwałych.

    1. avatar Anonim 13 lutego 2019 o 07:54

     nie odczuwam niedoborów bo codziennie robię 4 szklanki, masa zielonek,plus kelp,róża, kolagen etgc do 4 szklanki, Greens & Fruits TiB, D3 z K2, Omega 3 TiB i jem organiczną żywność, głownie surową i bardzo dużo kalorii.

   2. avatar Iza 13 lutego 2019 o 18:05

    Pepsi a jak dlugo ?

    1. avatar Jarmush 13 lutego 2019 o 21:11

     sama decydujesz, ja jestem ponad 20 lat

 7. avatar Marta 12 lutego 2019 o 23:23

  Peps ratuj mnie!!
  Od x czasu suplementujemy rodzina …, Wit B, spiruline, wyciskanie soki…. Jod..
  W piątek dostałam ataku dreszczy, było mi piekielnie zimno,koce kolda, gruby sweter, gorąca herbata uspokoiła sytuację, nad ranem obudzilam się zlana potem, w dzień nie do życia, zmęczona, osłabiona, cały dzień spałam, raz uderzenia zimna aż opuszki sine raz gorąco, wysoka temperatura, schodziła i wracała, tak żyłam 3 dni,a raczej spałam. Później dzień jakbym była po jelitowce, osłabiona na Maksa, że przy wyciskarce siedziałam nie stałam, dziecko do przedszkola ubieralam ulana potem. Wracalam i szłam spać. Dziś jakby lepiej, jednak poszłam zrobić wyniki i wgniotlo mnie w ziemię! Morfologia ok, ale crp 311.. dochtor, nic nie widzi według niego jest ok „moze wynik po tym przeziębieniu” „czekać, powtórzyć wynik”
  Jednak nie wydaje mi się żebym miała czas czekać. Idę jutro na USG i na wlew z Wit C
  Masz coś dla mnie co wg Ciebie warto jeszcze zrobić??

  1. avatar z 13 lutego 2019 o 06:42

   tak, to prawdopodobnie zapalenie tarczycy, zrób USG tarczycy, szkoda, że nie kupujesz naszych supli, nie stosujesz kurtacji 4 szklanek, że pijesz jod, jod zalecam aplikować przez skórę, a jak doustnie to w postaci Kelp This is BIO do 4 szklanki

   1. avatar Marta 13 lutego 2019 o 14:13

    Peps, wyniki tarczycy w normie. Jodem przez skórę smaruje się już długi czas….

    Idę do piachu!!!

 8. avatar anutek69 13 lutego 2019 o 04:39

  Czy taki post przerywany mogę stosować chorujac na niedoczynność tarczycy typu Hashimoto?

  1. avatar Jarmush 13 lutego 2019 o 06:39

   mogą

 9. avatar Kokosimo 13 lutego 2019 o 07:24

  Ile może ważyć posiłek na poście?

  1. avatar Jarmush 13 lutego 2019 o 07:50

   to zależy od zapotrzebowania fizycznego, ma być obfity, dać  satysfakcję odżywczą i psychiczną, nie licz się kalorii, ale złomu nie je się z założenia

 10. avatar Ewa 13 lutego 2019 o 07:43

  A co zrobić jeśli po 3h po zjedzeniu posiłku w ciągu dnia jest się bardzo głodnym, że aż jakby trzęsę się cała w środku i jest mi słabo (badania insuliny i glukozy w normie)? Czy w takiej sytuacji PP ma sens? Dodam, że od zawsze mam bardzo dobrą przemianę materii, staram się odżywiać zdrowo ale jem co 3h (ostatni posiłek ok 18 a pierwszy o 8) i ważę 46kg przy wzroście 160cm.

  1. avatar Jarmush 13 lutego 2019 o 07:48

   nie stosuj postu, ale taka reakcja na głód nie jest prawidłowa

   1. avatar Ewa 13 lutego 2019 o 08:07

    Nie mam tak zawsze ale czasem mi się zdarza – ogólnie jem bardzo dużo i mam wrażenie, ze moje życie kręci się wokół jedzenia i wystarczy krótki okres kiedy nie dojadam aszybko chudnę…ale może taka już moja natura 😉

    1. avatar Ania 15 lutego 2019 o 09:26

     Również jestem typem z szybką przemianą materii i mi PP bardzo pomógł. Zawsze jadłam dużo i często, bo musiałam. Zjadając solidną kolację po 20 gdy o 6 rano dzwonił budzik nie miałam sił aby wstać z łóżka, miałam zawroty głowy w głodu, a mój żołądek w tęsknocie za jedzeniem owijał się wokół kręgosłupa 😀 Jedzenie dużych ilości oczywiście mi nigdy nie przeszkadzało, ale prawie ciągle towarzyszący głód już tak. Kombinowałam z regularnymi posiłkami co 3h, ale kompletnie się to u mnie nie sprawdziło. Na PP nie zamierzałam przechodzić i w ogóle nie brałam go pod uwagę, no bo jak można nie jeść prze tyle godzin?! Obłęd jakiś ;D Jednak kiedy zaczęłam poranną przygodę z 4 szklankami, które trochę zapełniają żołądek, to przerwa od jedzenia pojawiła się sama zupełnie naturalnie. Co prawda mój PP jest trochę oszukany, bo moje szklanki to 200kcal, a moje okno żywieniowe jest ruchome, tzn. nie przestrzegam sztywno godzin w których jem, za to zawsze pilnuję aby przerwa od jedzenia wynosiła min 16h (zazwyczaj kończę jeść 18-20, więc zaczynam 10-12). Taki schemat sprawdza się u mnie doskonale od ponad roku. Moje ciało czuje się dobrze, a osłabienie wywołane głodem (zwłaszcza to poranne) zniknęło bezpowrotnie 🙂

   2. avatar Bluetopaz 15 lutego 2019 o 03:19

    A nie masz w posiłkach za dużo weglowodanow? Ja bym spróbowała zmniejszyć a także odrzucić pszenicę – bardzo podnosi cukier. Patrzę tez co pijesz. Miałam znajoma, która cierpiala na PP a okazało sie, że wypija około 6 szklanek herbaty z miodem bo… zdrowy, bo lubi, bo… nie łączyła kropek. Napoje slodzone miodem leciały w oknie, poza oknem, między posilkami.

 11. avatar anutek69 13 lutego 2019 o 07:43

  Dziękuję za odpowiedź. W takim razie będę stosować 🙂
  Ciepło pozdrawiam.

 12. avatar Viosenna 13 lutego 2019 o 10:25

  Hej Pepsi, mam jedno zasadnicze dla mnie pytanie. Odnośnie wyboru okien w PP,
  Czy mogę sobie zmieniać czas okien w zależności od rozkładu czynności dnia?
  Chodzi o to, że w dni wolne od pracy mam możliwość ulokowania Okna Żyw. rankiem.
  A w przypadku dnia, w którym idę do pracy nie jest to możliwe, bo nie starcza czasu, wtedy lepiej jest mi ulokować je od 13 – 18.
  Po mojemu chyba nic nie stoi na przeszkodzie, ale wolę podpytać coby być spokojną

  1. avatar Jarmush 13 lutego 2019 o 21:21

   możesz, ale jakaś stateczność przez pewien czas powinna zostać zachowana

 13. avatar Ja 13 lutego 2019 o 10:40

  Ten lew do mnie przemówił… doskonałe. A, i miłości ślę!

 14. avatar Kaki 13 lutego 2019 o 11:34

  Kiedy jestem długo głodna, nie mogę się na niczym skupić, robię błędy w pracy, wolniej i tępiej myślę 🙁
  Np. teraz. O 10:00 był ogromny szejk zielono-bananowy i już muszę coś zjeść, bo praca mi nie idzie.

  1. avatar Bluetopaz 15 lutego 2019 o 03:16

   Możesz pic. Głód nie trwa. Przychodzi falamo. Można go zabić szklanka wody, kawa, herbata, woda babelkowa.

 15. avatar Lenamagda 13 lutego 2019 o 14:39

  A jak pomóc dziecku z alergią? Jak uszczelnić mu jelita,kiedy po spożyciu białka czy to fasola czy mięso czy ryba wychodzą mu na policzkach suche liszaje. Po wywarach jest jeszcze gorzej. W lecie było dużo lepiej chyba słońce robi swoje, bo pobycie nad morzem też poprawa. Ale teraz cały czas wysypka w dole pleców i te policzki, wszystko to zdrapane. Kąpiemy się w soli sodzie i magnezie,olejki eteryczne z olejem kokosowym na skórę przy katarze, chlorella, D3,vitek multiwitamina i omega3 po jednej kapsułce (ma 2,5 roku) wit c w soku lub koktajlu nieraz z msm. Unikam dziadostwa jak mogę, ale nie mieszkamy sami więc jest ciężko, czasami gdzieś się pojedzie. Sama już nie wiem co dawać jeść, boję się że będzie miał za mało wapnia i białka i w ogóle. Nie może nabiału, bardzo opryskanych owoców i warzyw, kakao,maku sezamu, dużo tego jest, z mięsem ostrożnie bardzo, wolała bym nie podawać ale te niedobory…. Więc czasem dam. Lubi owsiankę, jaglanke, ryż brązowy, ziemniaki i owoce, kiszonki też. Daje też figi, daktyle i pomarańcze, dużo koperku gdzie tylko mogę, zupy warzywne, trochę jarmużu, zapasy mrożonego z lata się już kończą a do bio że sklepu nie mam dostępu. Początkowo szczepiony teraz już nie. Biorezonans odpada bo nie usiedzi spokojnie. Problemy ze snem od malutkiego. Z alergią od 3 tygodnia zycia. Kupy jak zupa pływają kawalki. Poradzicie coś proszę

  1. avatar Jarmush 13 lutego 2019 o 21:17

   robiłaś mu kurację odpasożytowującą pestkami z dyni ?

   1. avatar Lenamagda 14 lutego 2019 o 06:38

    Próbowałam, ale nie chce tego zjeść, dawałam mu krople ziołowe na pasożyty, pomogło w lecie i jesienią kiedy jeszcze bawił się ze mną w ogródku i zdarzyło mu się zjeść ziemię. Tam jest też piołun nie wiem czy mogę to tak często podawać. Lekarz krzywo patrzy na takie sposoby, nawet kiszonki kazał odstawić, nie zalecił żadnego probiotyku

    1. avatar Jarmush 14 lutego 2019 o 06:41

     kuracja piołunem ma być krótka, i nie można jej często powtarzać, jednak ta trójca, piołun, goździki i czarny orzech bardzo dobrze działa

 16. avatar Kari 13 lutego 2019 o 16:08

  Chciałabym spróbować pp ze względów zdrowotnych, ale nie chcę chudnąć. Jak to zrobić?

  1. avatar Bluetopaz 15 lutego 2019 o 03:21

   Znam podobna sytuacje. Szczupla osoba jadła co godzinę a jak połączyła to wszystko w 3 posiłki to poczuła się pełna energii ale zaczęła gubić wage. 4kg w dwa tygodnie. Jak dodała 2 proteinowe szejki między posilkami to waga wróciła i przestała spadac.

 17. avatar Gosialavenda 13 lutego 2019 o 18:26

  Pepsi, to bardzo fajny artykuł. Ja po raz kolejny czytam wszystko o pp, gdyby się okazało, że to czy owo przeoczyłam. U mnie idzie coraz lepiej z pp, ale czasami tak bardzo mi zimno, a ręce mam jak z lodu. Co wtedy, czy mogę w czasie gdy nie jem jakoś się rozgrzać?

  1. avatar Jarmush 13 lutego 2019 o 21:10

   możesz rozgrzać ciepłą kąpielą, ale należy ustalić dlaczego masz takie spadki eneregii

   1. avatar Ania 15 lutego 2019 o 09:38

    Mi pomaga gorąca herbata z dodatkami. Aktualnie rozsmakowuję się w rooibosie z cytryną/pomarańczą, goździkami i dużą ilością imbiru 🙂 Bardzo dużo energii zużywam na ogrzanie ciała i taka herbatka to dla mnie zbawienie 🙂 Nawet do 4 szklanek zaczęłam dodawać ciepłej wody (oczywiście pilnuje aby nie była za ciepła), bo płyny w temp pokojowej za bardzo mnie wychładzają, zwłaszcza w oknie postu.

    1. avatar Jarmush 15 lutego 2019 o 11:32

     nie może mieć więcej niż 41 stopni, ale jest to bardzo dobry pomysł dla wszystkich, szczególnie w zimie

 18. avatar Pp a watroba 13 lutego 2019 o 20:45

  A czy moge stosowac pp gdy mam stluszczenie watroby (mimo 50kg wagi) ? Lekarz podal mi przykladowa diete i tak miedzy innymi pierwszy posilek mam jesc godzine po przebudzeniu i jesc co 3. Ale ja nie czuje takiej potrzeby jesc z rana. A jem kiedy czuje glod, wiec post przerywany mi odpowiada. Co myslisz Pepsi?

  1. avatar Jarmush 13 lutego 2019 o 21:04

   spróbuj, dlaczego masz stłuszczenie wątroby, nadużywasz alkoholu?

   1. avatar Pp a watroba 13 lutego 2019 o 21:07

    Alkoholu nie pije, staram sie odzywiac zdrowo. Mam niedoczynnoosc tarczycy i pcos. Lekarz powiedzial, ze moze to byc zwiazane z tym.

 19. avatar Lusja 15 lutego 2019 o 20:54

  Pepsiaku, ale w twoich 5-ciu tysiacach kalorii nie ma prawie wcale tluszczu. A sa ludzie, ktorzy potrafia opierdzielic blache sernika na masle, a to jest kilka dobrych tysiecy slodko-tlustych kalorii, potem dluugi post, do prawdziwego, pierwotnego, szarpiacego trzewiami glodu i voila, brzuch plaski, waga bez zmian. I tylko czy to na pewno, stosowane systematycznie, jest dobre? Bo to, ze kazdemu z nas po jakims np. weselu trzeba odpoczac, odposcic, odreagowac od zarciowej hucpy, to sie zgadzam, ale tak raz za razem, dzien po dniu, to cos takiego musi pierdyknac w tarczyce predzej czy pozniej.

  1. avatar Jarmush 15 lutego 2019 o 21:08

   badanie, samopoczucie, i raczej nie wierzę w te 5 tysięcy kalorii cukru z tłuszczem i płaski brzuch po 35, chyba, że jakiś tasiemiec.

 20. avatar Anna 28 lutego 2019 o 12:33

  Moje okno żywieniowe to godz. 12-18 .
  Mam pytanie. Stosuję kurację cytryna + aloes i olej Budwigowy jeśli wypije na czczo czy nie przerwę postu.?

  1. avatar Jarmush 28 lutego 2019 o 13:38

   oczywiście że przerwiesz i to baaardzo, olej ma 9 kalorii w gramie

 21. avatar Anna. 6 marca 2019 o 19:24

  Hej pepsi mam pytanie trochę inne niż dotychcZas tu o PP..ale czy post przerywany to tez moze byc np 1 dzien soków czyli od 10 do 18 soki i potem 16 h nie jedzenia i powrót do w miare normalnego żywienia..i powtarzanie co tydzien taki pp cZyli np co poniedziałek?czy tez sie schudnie ?dodam ze mam hasimoto..ale chciałabym póki co tak zacząć ..czy jest sens?

  1. avatar Jarmush 6 marca 2019 o 19:41

   post przerywany to codzienne poszczenie, a to co proponujesz z pewnością też wyjdzie Ci na dobre

 22. avatar Anna. 7 marca 2019 o 13:21

  Pepsi mam jeszcze jedno pytanie czy podczas tego PP.. powinna być stosowana właśnie ta terapia 4 szklanek na czczo?–>https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/..( tam jest jarmuż , szpinak, seler , brokul- czy to nie jest przewanie PP czy może źle rozumiem 4 szklanki w PP? powoli przymierzam się do Twojego sposobu na zdrowy styl życia właśnie PP:)

  1. avatar Jarmush 7 marca 2019 o 14:10

   tak, to świetny sposób, szczególnie, gdy okno jedzeniowe masz rano, a jak nie, to 3 pierwsze szklanki rano, a 4ta bogatsza później rozpoczyna okno z jedzeniem

 23. avatar Anna. 7 marca 2019 o 14:14

  Dziekuje bardzo:)))

 24. avatar Anna. 8 marca 2019 o 14:27

  Pepsi dzis wybieram sie po suplementy na start PP .. ale mam hasimoto.. podniesione anty TPO i anty TPG oraz wachania TSH.. roznie od 0,9 do 5.0.. FT3 i FT4 jest oka.. biore euthyrox 50 ..i powiedz mi czy wystarczy mi taka suplementacja czyli 4 greens i np ten Hemp Protein czy jakieś inne dobre białko.. czy co byś doradziła zamiast tego bądź dodatkowo.. z twoich inf na tym —https://www.pepsieliot.com/8-suplementow-ktore-pomoga-ci-przy-niedoczynnosci-tarczycy/ nie umiem kompletnie samodzielnie wybrac:) prosba o info:))))

  1. avatar Jarmush 8 marca 2019 o 15:50

   tu masz pełne spektrum
   Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

   Witamina D3 (w protokole z K2)
   Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom chociaż 80). 
   Zanim nie poznasz wyników, dobrze byłoby przyjmować 2 D3+K2 TiB do ssania po śniadaniu. Zwykle wskazane jest jeszcze dobieranie D3 TiB, szczególnie w naszej szerokości geograficznej jesienią i zimą, a nawet wiosną.
   Na 5 dni przed badanim 25(OH)D należy odstawić suplementy z D3..
   Po śniadaniu wraz z D3 i K2, 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html 
   Selen
   SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html?search_query=selen&results=20
   Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17

   Witamina C albo kwas askorbinowy TiB  
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
   albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

   Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne
   Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

   KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
   Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
   Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
   Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
   jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

   Cynk
   2 kapsułki , lub 1 gdy nie badałaś miedzi i cynku ( nie łącz cynku go z selenem) rano tuż przed śniadaniem https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-22mg-120kaps-gg–5060040827116.html?search_query=cynk&results=31
   B complex
   Do śniadania dobry B complex G&G, albo z niacyną https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html, albo z nikotynamidem https://thisisbio.pl/suplementy-diety/2678-super-balanced-b-complex-50mg-w-nicotimade-120k-5060040820490.html, gdy nie lubi się flesza, albo ma się nadwrażliwość na B3 w formie niacyny.

   Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 G&G i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

   cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosić bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

   Jod
   Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
   Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 3 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

   Magnez
   MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
   np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zvcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
   Zbadaj też przy okazji prolaktynę

   NIESZCZELNOŚĆ JELITA:

   Domowy test kwasowości żołądka:
   WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
   Czasy „odbicia”:
   Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
   Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
   Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
   Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
   Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
   Co robić więc?
   PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
   Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

   Glutamina
   Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
   albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

   1 opcja

   Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
   JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli. Tu jest stosowny artykuł o glutaminie https://www.pepsieliot.com/l-glutamina-czyli-protokol-testowania-glutaminy-przy-nieszczelnym-jelicie/
   Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
   TEST:
   Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
   Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

   JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
   Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

   2 opcja

   ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
   https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

   GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Kolagen
   https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

   Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
   Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

   Chlorella 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

   3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce. Jeśli decydujesz się na terapię 4 szklanek nie musisz brać jeszcze dodatkowo chlorelli,

   Kurkuma
   Kurkuma 100% Organik This is Bio
   https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
    1, 5 grama dziennie z pieprzem czarnym ( albo cayenne) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki), albo tak jak w pierwszej szklance w kuracji 4 szklanek.
   Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
   Używaj bio olej kokosowy surowy, olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy. Czarny pieprz 20 razy zwiększa biodostępność kurkuminy z kurkumy.

   Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem Lasta:
   Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
   Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

   Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
   1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

   Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

   Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

   Ogólne zalecenia uzupełniające:
   Zero cukru z cukiernicy
   Zero kazeiny
   Zero glutenu
   Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
   Codziennie dużo chodzenia, kup krokomierz, gdyż 10 000 kroków byłoby idealnie
   Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
   Długo śpij
   Całkowicie odstaw kofeinę
   Nie jestem lekarzem
   <3

 25. avatar Fanka 15 stycznia 2020 o 11:52

  witaj, mam pytanie odnośnie postu. Od ponad 2 tygodni zabrałam się za siebie i zaczynając od wykupienia sklepu 🙂 poprzez post przerywany oraz ćwiczenia zgubiłam ok 2 kg. cieszyłam się jak dziecko i już snułam plany na kolejne kilogramy ale waga zatrzymała się od tygodnia jak zaklęta. Patrząc na pierwszy komentarz, zastanawiam się czy czegoś nie pomyliłam. Mianowicie, stosuje kurację 4 szklanek (z Waszym octem) przy czym ostatnia jest z białkiem serwatkowym oraz dodatkowo zielenina jak jarmuż w proszku (dodaję też macę którą pokochałam). po 3 godzinach jem w pracy główny posiłek – staram się by był bardzo zdrowy i zielony oraz max surowy, i to koniec. W dni kiedy nie ćwiczę również stosuje białko – traktując 4 szklankę jako pierwszy posiłek. Natomiast pierwsze 3 szklanki są dużo wcześniej – już po wstaniu. Jeśli one mi otwierają okno to zamiast 4 godzin okna miałam 6 lub więcej. Czy to może być przyczyna braku postępów? Pierwsze kilogramy to był po prostu stres dla organizmu. A może nie stosować białka w dni kiedy nie ćwiczę? Inne pomysły na pobudzenie dalszej utraty tłuszczu? zostało mi ok 6-7 kg. W dni kiedy ćwiczę stosuje też ALC, HCA i Bikini
  Pozdrawiam FANKA

  1. avatar Jarmush 15 stycznia 2020 o 16:52

   nie dodawaj macy do tj szklanki, to energia. Dopiero weź ją za 3 godziny po białku, nie naciskać, tłuszcz tego nie lubi 🙂 <3

 26. avatar Fanka 15 stycznia 2020 o 17:31

  dziękuję, będę się trzymać 🙂

 27. avatar Asia 24 kwietnia 2022 o 20:53

  Czy mozna stosować 4 szklanki i pp karmiąc piersią?

  1. avatar Pepsi Eliot 24 kwietnia 2022 o 21:32

   4 szklanki tak, ale jeśli w ciąży nie jadłaś alg, zacznij od mikro dawki (w czwartej szklance są algi), a jęli chodzi o post przerywany, to podczas karmienia robisz sobie takie okno, żeby dobrze się czuć i mieć odpowiednio dużo pokarmu. Prawda jest taka, że nawet w ciąży odmówienie sobie późnej kolacji wychodzi na dobre. <3

 28. avatar Justyna 24 kwietnia 2022 o 22:02

  Czy można stosować post karmiąc piersią? Oraz 4 szklanki karmiąc piersią?

  1. avatar Pepsi Eliot 25 kwietnia 2022 o 06:32

   4 szklanki tak, ale jeśli w ciąży nie jadłaś alg, zacznij od mikro dawki (w czwartej szklance są algi). A jeśli chodzi o post przerywany, to podczas karmienia robisz sobie takie okno, żeby dobrze się czuć i mieć odpowiednio dużo pokarmu. Prawda jest taka, że nawet w ciąży odmówienie sobie późnej kolacji wychodzi na dobre. <3

 29. avatar Sylwia 10 stycznia 2023 o 21:31

  Ja też próbowałam…i spadł mi tak cukier, że nie wiedziałam co się dzieje, musiałam zeżreć szybko coś / wypić słodkie, bo głowa nie działała :/

 30. avatar Klops 23 stycznia 2023 o 00:03

  4 lata temu straciłem 15 kg na w ciągu 6 miesięcy. Zacząłam od 16/8 z 3 posiłkami i po 3 tygodniach skończyłem na 20/4 z 2 posiłkami. Raz w tygodniu robilam 24h. Czasami robiłem 40, 45 lub 72 h, jeśli czułam taką potrzebę. Najdłużej było 90. Po 2 latach zacząłem więcej oszukiwać z jedzeniem. Jem niskowęglowodanowo i ostrożnie z glutenem. Czułam, że mogę pozwalac sobie na więcej, więc troche powariowalam z węglowodanami, słodyczami, jedzeniem poza domem. Nadal było OK. Odzyskałem 5 kg z powrotem, to przychodziło i odchodziło. W zeszłym roku zachorowałam, źle się odżywiałam, a potem obżarłam się chlebem, słodyczami. Najpierw nic się nie działo, ponieważ pościłam, a potem waga po prostu mnie tozwaliła. Cały rok nie mogłam tego zgubić. Wciążzaczynalam od nowa. Byłam tak rozczarowana, że utrata wagi jest bardzo mała i po kilku tygodniach wracalam do złegojedzeniem. Błędne koło. Mam prawie 50 lat. Mogę pościć, ale mogę też przejadać się. Nie jestem juz pewna, jaki rezim jest dobry dla kobiet w moim wieku. Po prostu wiem, że cokolwiek robię, już tak naprawdę nie działa. A dzialalo przepieknie. Trzymam się 1/.06 lub 20/04. Zwykle jem jeden duży posiłek, a drugi to przekąska. Okno żywieniowe kończę wcześniej. W weekendy mogę jeść 2 posiłki dziennie.
  Myślę, że jestem popsuta.
  Zaczynaja sie pojawiać artykuly, ze że wzgledu na hormony kobiety powinny pościć inaczej. Yak zeby I’m cykl sprzjal. Pogubilam się z tym wszystkim.
  Czy ktos mial podobna sytuacje? Odzyskal cala wage i zgubil znowu?

  1. avatar Pepsi Eliot 23 stycznia 2023 o 10:31

   1 dzień postu na 6 dni jedzenia większości ludzi nie odchudza. owszem jest to odciążenie dla organizmu, ale często powoduje, że następnego dnia zjada się za dwoje.
   4/20 działa świetnie, ale pod warunkiem, że są to godziny przedpołudniowe i kończy się okno maksymalnie o 14.
   Oczywiście, że metabolizm wraz z wiekiem, ale też w związku z innymi czynnikami, w tym niedoczynność tarczycy, zmienia się, spowalnia.
   Zastosuj mój program jem i chudnę z przerywanym postem: https://www.pepsieliot.com/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-rewolucyjnej-diecie-jem-i-chudne-z-przerywanym-postem/

   1. avatar Klops 25 stycznia 2023 o 21:18

    Moje 20/4 jest ok 12 do 4. Wekendy miewam dłuższe okno. Kolacja bywa o 5 czy 6x

 31. avatar Igus 23 stycznia 2023 o 14:27

  Hej. Ja mam tak, że jak nie trzymam samodyscypliny czyli 21/3, 22/2 to też tyję i wystarczy mi doslownie jeden/dwa dni..serio. Moze za bardzo skupiasz sie na tym co trzeba robic, zamiast po prostu odhaczyc i zajac sie swoimi sprawami? Co rozumiem przez po prostu postanowienie, ze poszcze i jem o tej i o tej i zaden kaprys tego nie zmieni, i nie przywiazywac do tego wiekszej wagi.

  1. avatar Klops 25 stycznia 2023 o 21:16

   Przepraszam. Zjadlo cyfre. Miałam na mysli 18/6

  2. avatar Klops 25 stycznia 2023 o 21:24

   Iga, mi to dzialalo 3 lata. Dopasowywalam to do zycia. Do wypadow ze znajomymi, wyjazdow, wakacji. Nie trzymakam sie sztywno. Dlatego robiłam nieraz dluzszy post. Jesli to ma dzialac to musi to byc styl zycia. Słucham teraz Dr. Mindy Pelz i ona dużo mowi o hormonach i ze kobiety powinny zwracac uwage na etapy cyklu bo to moze im sprzyjac albo nie. Dopiero wchodzę w temat, wydaje sie bardzo ciekawy szczegolnie dla mnie 48 latki. Boje sie, ze stracilam bojowego ducha i nie da sie ta metoda drugi raz tam fajnie zgubić itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Obok 4 szklanek, polecam Ci dodatkową ODPORNOŚĆ, czyli WYSOKIEJ jakości Witaminę D3+K2 TiB zamkniętą w szklanym słoiczku:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum