Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 349 804
online
42 202 VIPy

Odkwaszanie to zrozumienie istoty zdrowia tylko przez licealistę?

Czyli co wie każdy uczeń klasy biolchemu, a o czym zaraz zapomina lekarz alopata.

Za wszystkimi alternatywnymi metodami leczenia stoi pewna istotna niedogodność, że ludzie nie do końca rozumieją o co w tym chodzi. Zupełnie nieprzyzwyczajeni są do tego, że będą musieli sami wiele zrobić, a nie poddawać się bezwładnie działaniom osób trzecich, czyli lekarzy i medycyny alopatycznej. Takie podejście wymaga odpowiedzialności i zrozumienia istoty choroby, a także możliwej porażki, szczególnie, gdy występuje presja czasu. Niestety najlepsze działanie wielu terapii alternatywnych, choć nie wszystkich, jednocześnie wyklucza metody stosowane przez alopatów. W wielu przypadkach nie da się skutecznie naprawiać systemu immunologicznego, gdy jest on traktowany chemią, a często jakiejkolwiek postaci ingerencją. Wyobraźmy sobie usunięcie jednej z naturalnych barier immunologicznych, jaką są migdałki. Taki organizm już zawsze będzie miał słabszą naturalną odporność. Z drugiej strony są tacy, którzy woleliby lizać podeszwy klapków po podróży do Indii, niż udać się do apteki z receptą przepisaną przez alopatę.

A tu oczyszczająca „terapia 4 szklanek”

Tak czy siak możemy wyodrębnić parę punktów, od których będzie zależało bardzo wiele, żeby nie powiedzieć wszystko:

Zakwaszenie organizmu Niedotlenienie organizmu Wolne rodniki tlenowe Minerały Witaminy Przemiana materii Pamięć komórkowa

Ostatni z punktów może wydawać się dość kontrowersyjny, ale gdy założymy, że świat istniałby dobę, to całe życie człowieka od czasu pierwszego homo-sapiens do dzisiaj trwałoby kilka sekund. Wszystkie zwierzęta i rośliny pochodzą z tej samej jednej komórki i dlatego w każdym DNA znajdziemy elementy wspólne, niekiedy nawet w wielkiej części. Dlatego jakiś drożdżak może użyć naszego DNA jako własnego i będzie miał się świetnie i dlatego my jedząc zielone warzywa liściaste przyswajamy roślinne aminokwasy, jako budulec osobistych mięśni o charakterze jak najbardziej zwierzęcym. Pewniakiem jest też ogromna energia, która ma możliwość przemieszczania się z niewyobrażalną szybkością, przy której prędkość światła, to nędzna szybkość przedszkolna i kontakt z pamięcią komórkową naszych przodków. Teoria kwantów jest skomplikowana i wymagająca tak błyskotliwego umysłu, a do tego wiedzy, że wielu twórców trafnych i możliwych hipotez nie rozumie ich do końca. I to nie są pensjonarskie żarciki. Nie mniej jednak możemy przyjąć za pewnik, że pamięć komórkowa istnieje i jeżeli zaśmieca organizm, nigdy do końca nie zostanie wyleczony. Jedyną metodą odblokowania jest odpowiednie myślenie, no dobra wypowiem to – forma medytacji, połączona z odpowiednim oddychaniem, czyli dla wielu yyy … bieganie. W didaskaliach. Co do podciągnięć na drążku, to po roku ćwiczeń, nadal zwisam. Tak naprawdę wszystkie wymienione wcześniej punkty są ze sobą powiązane, a niektóre wręcz są tym samym. To co napiszę jest biologią na poziomie liceum. Jest to obraz zdrowia i uzdrawiania ukrywający się po prostu w licealnych podręcznikach od biologii i chemii. Jednak dlaczego stał się zakazaną wiedzą i zakamuflowaną w branży medycznej siejącej postrach świadomą dezinformacją i dyskredytowaniem konkurencji? Yyy … nie wiem.

Wrzucam więc trochę trudniejszy fragmencik, ten dla uczniów liceum z biolchemem, oni prawdopodobnie zostaną alopatami:

Mitochondria w komórkach (ich, czyli mitochondriów funkcja jest ściśle związana z procesami utleniania biologicznego, a liczba jest uzależniona od aktywności metabolicznej komórki; im większa aktywność metaboliczna komórki tym większa liczba mitochondriów) wykopują/wywalają zasilane energią słoneczną elektrony z wiązań węglowych (w żywności), a konwersja do ATP (co to jest ATP każdy kulturysta wie) w dużej mierze napędza naszą biochemię i utrzymuje ładunek ciała (-40 do -50mv / pH 7,35-7,45). Silny ładunek komórki chroni ją przed zniszczeniem przez kwasy, utleniacze, promieniowanie oraz wolne rodniki, czyli mamy – zapalenie/utlenianie. Z drugiej strony odpowiedź immunologiczna w postaci zapalenia, mimo, że zasilana w ten sam sposób, wytwarza silnie utleniający nadtlenek wodoru i reaktywne formy tlenu (ROS), które niszczą patogeny i niepożądane zanieczyszczenia komórek. Życie utrzymuje się w ten sposób w równowadze. Tlen jest jak przełącznik w zależności od jego stanów atomowych, a więc może działać jako utleniacz metaboliczny, mocniejszy utleniacz w reaktywnej formie tlenu, lub jako przeciwutleniacz, gdy zamienia kwaśne protony w wodę „wysychającą” w procesie oddychania. Tlen ładuje zapasy pH i zachowuje elektrony. Tak więc oznacza to, że nadtlenione/niedotlenione komórki staną się kwaśne i będą dalej odpychać i niszczyć tlen. Jeśli komórka nie może uzyskać wystarczającej ilości tlenu, aby zneutralizować kwasy metaboliczne, naładowany teren zostanie zdegradowany, elektrony zostaną wykradzione z DNA i cząsteczek strukturalnych, produkcja energii nie będzie możliwa, a następnie komórki staną się dysfunkcjonalne, chore, podatne na patogeny, rozłożą się lub staną się beztlenowe i nowotworowe.

Opuszczając klasę biolchemu, pa, pa przyszłe dochtore, już tłumaczę trywializując niekiedy, jak to działa:

Tlen

Zakwaszenie organizmu to powolne jego umieranie.

Zakwaszenie organizmu powoduje wytwarzanie toksyn bezpośrednio prowadzących do niedotlenienia komórek. Najbardziej fundamentalną przyczyną raka jest zbyt mała ilość tlenu docierająca do komórek. To są słowa dr.Otto H.Warburg’a dwukrotnego laureata Nobla i raczej możemy mu wierzyć. Chroniczny brak tlenu w organizmie trwający dłuższy czas prowadzi do rozwoju szkodliwych bakterii, pleśni, grzybów, pasożytów i innych czynników powodujących powstawanie infekcji, a w końcu nowotworów. Bowiem tlen odgrywa nadrzędną rolę w metabolizmie energii w żywych organizmach. Żywa komórka jest miejscem ogromnej aktywności biochemicznej zwanej metabolizmem. Gdy jesteśmy zakwaszeni, duża część naszych składników mineralnych i witamin angażuje się w proces neutralizacji kwasu i relacją zwrotną prowadzi to do stałych niedoborów mikroelementów i witamin; spowalniają się przemiany metaboliczne. Metabolizm komórki jest ściśle związany z jej zakwaszeniem. Nawet krew, zaczyna robić się zbyt krzepliwa i płynie wolniej, gdy jesteśmy zakwaszeni. Prowadzi to do jeszcze innych ciężkich schorzeń. W pewnym momencie nie jesteśmy w stanie neutralizować zakwaszenia naszego organizmu i następuje poważna choroba. Ludzie przeprowadzają detoksykację i nawet nie mają pojęcia, że to po prostu oznacza odkwaszenie organizmu.

Odtrucie oznacza odkwaszenie

Jest jeszcze jedna sprawa ściśle związana z chorobami, z rakiem i z tlenem. Mówi się o natlenianiu komórek, to o co właściwie chodzi w kwestii wolnych rodników tlenowych? Przecież to zdezelowane atomy tlenu, które na ostatniej orbicie mają brakujący elektron, albo za dużo go mają i usiłują zabrać, czyli utlenić, albo podrzucić czyli też zdezelować innemu zdrowemu atomowi budowę. No właśnie.

Przypomnienie skąd się biorą wolne rodniki tlenowe?

Wolne rodniki to niestabilne cząsteczki w organizmie, powstałe częściowo z produktów odpadowych, paradoksalnie właśnie podczas utleniania lub zwykłych komórkowych działań metabolicznych. Im bardziej zakwaszony organizm tym tworzy się więcej wolnych rodników tlenowych, gdyż zakwaszenie to zatrucie. Jednak nawet przy idealnej diecie i tak będą się tworzyć. Zycie je tworzy, a nawet w dużych ilościach aktywność fizyczna i chodzi o to, żeby to rdzewienie od środka powstrzymać jakimiś antyoksydantami i tutaj przychodzą z pomocą wszystkie owoce, a szczególnie czerwone i borówkowe i amaranty, gdyż one najlepiej antyoksydują, czyli również odkwaszają organizm.

Antyoksydanty są na każdym etapie bronią do walki z wieloma chorobami, w tym z rakiem

W komórce, w której jest tlen nie rozwinie się rak, gdyż rak nie żywi się tlenem. Warburg i wielu innych twierdzi wręcz, że jeżeli dostarczymy do komórki rakowej tlen, to rak zginie. Rak żywi się cukrem, powstały więc teorie, żeby chorym na raka nie podawać cukru, w tym „groźnych” owoców, a jedynie białko i kółko się zamknęło. Bowiem białko zwierzęce bardzo zakwaszało i pozbawiało komórki tlenu, które niby nie miałyby czym się żywić, ale wątroba przecież w ostateczności wszystko na zamieni na cukier, żeby odżywić chociażby mózg, który żywi się głównie cukrem i tak koło się zamknęło. Lekarze medycyny alopatycznej, ale też wielu naturopatów ostrzegają przed owocami w nadmiernych ilościach (czyli więcej niż 2 dziennie, ożeż), ale właśnie między innymi soki owocowe potrafią wyciągnąć ludzi z raka.

Jest to poważna niespójność

Wracając do wolnych rodników tlenowych. Mamy tyle lat ile faktycznie mają lat nasze komórki, które mogą być rdzewiejące i zakończyły już swój proces odradzania się w czasie, ale mogą też być odmładzane za pomocą naturalnych przeciwutleniaczy.  

Komórkom można przedłużyć życie, a nawet odwrócić procesy starzenia

Witaminy A, C, E, enzymy zawierające jony Mn, Cu, Zn, Se, metionina oraz flawonoidy mają wielkie właściwości przeciw utleniające. Czarna morwa, jagoda acai, fioletowa kukurydza, zielona herbata to bardzo mocne antyoksydanty. Zresztą prawie wszystkie owoce odkwaszają i działają antyoksydująco. Wspaniała jest cytryna, czy pomarańcza. Doskonałe są wysoko potasowe banany. 99% masy ciała ludzkiego składa się z sześciu elementów: tlen, węgiel, wodór, azot, wapń i fosfor. Pozostały procent stanowią między innymi żelazo, jod, sód, potas, chlor, siarka, miedź i cynk. Jedzenie jest podstawowym źródłem utrzymania naszego organizmu w równowadze poprzez dostarczenie odpowiedniej ilości minerałów i witamin niezbędnych do wszystkich procesów metabolicznych zachodzących w naszych organizmach. Zgubienie jakiegokolwiek elementu należącego do grupy witamin i minerałów powoduje w konsekwencji dysfunkcje wszystkich innych zależności zdrowotnych. Piec wypełniony najlepszym paliwem po brzegi nie da ciepła, jeśli nie będzie ciągu dostarczającego powietrze. Dopóki nasz organizm nie będzie dobrze zaopatrzony w tlen niezbędny do utleniania produktów odżywczych, a także, gdy nie będzie dobrze antyoksydowany ze złych cząsteczek tlenu powstałych zawsze jako odpady procesu utleniania, będzie zakwaszony i będzie z dnia na dzień pogarszał się nasz metabolizm.

Nowotwór to choroba metabolizmu

Każdy minerał i witamina bierze udział w odpowiedniej części procesów metabolicznych komórek. Na przykład siarka tworzy składnik niektórych ważnych hormonów, takich jak insulina, co jest bardzo ważne dla zwykłego metabolizmu. Nigdy nie odrzucaj naturalnych pokarmów, które są gorzkie, to właśnie siarka. Delektuj się rukolą, czy gorzkawą cykorią. To dlatego Johanna Budwig w swoim protokole leczenia raka zalecała „kontrowersyjny” chudy twaróg do mieszania go z olejem lnianym. Chodzi przede wszystkim o siarkę. Należy mieć przy okazji na uwadze, że w przypadku, gdy decydujemy się na jedzenie nabiału, musimy dostarczyć sobie jednocześnie wielkich ilości witaminy C. Jeśli jej nie dostarczamy, w jelitach dochodzi do procesu gnilnego, a co za tym idzie powstawania kwasów i toksyn. Wapń jeden z najważniejszych minerałów, którego potrzebujemy dużo, wchłaniany przez organizm w postaci fosforanu wapnia, jeden z najważniejszych minerałów, niezbędny jest do tworzenia układu kostnego, ale także jedną z jego funkcji jest dbanie o prawidłową krzepliwość krwi i pracę mięśnia sercowego.

Kosmki jelitowe źle wchłaniają zakwaszone pokarmy

Może to objawiać się biegunką, wzdęciami, zaparciami i zgagą. Poza tym niewydalone kwasy odkładają się w tkankach, co objawia się bólem stawów, głowy, wysypką skórną, ciągłym zmęczeniem, ociężałością, bólem głowy, nerwowością, zaburzeniami snu. Praktycznie wszystkie choroby zwyrodnieniowe i przewlekłe mają swój początek w zakwaszeniu i niedotlenieniu organizmu: reumatologiczne, zwyrodnienia stawów, nadciśnienie, zawały serca, zwapnienie kości, miażdżyca, cukrzyca, osteoporoza, no i rak. Jedzenie nieprzetworzonego pożywienia, czyli w przewadze surowego i roślinnego, gdyż rośliny nie zakwaszają. Jak najwięcej owoców (a jednak) w charakterze witamin, oczyszczacza i odrdzewiacza, a w następnej kolejności warzyw zielono-listnych, w charakterze budulca i również antyutleniaczy, picie trzech litrów wody dziennie, codzienne przebieżki, unikanie parabenów i aluminium, nie mówiąc o rtęci, a także umiejętność rozładowania bieżącego stresu poprzez szybkie oddychanie przeponowe, regularne (częste) wypróżnianie, i rozprawienia się z pamięcią komórkową z dużym prawdopodobieństwem może zastopować chorobę, łącznie z jej cofnięciem.

Gdy dostarczymy tlen do komórek ciała odżywiając się alkalicznie, i gdy zneutralizujemy owocami wolne rodniki tlenowe, wygramy batalię o młodość i zdrowie?

Łi

Nie znam choroby u podstaw której nie leżałoby niedotlenienie komórek – Dr Otto H. Warburg Wprawdzie tarcie okazało się przemianą nieodwracalną, ale w przypadku komórki rakowej dewiantki, prawdopodobnie wystarczy dobrze ją natlenić i się samo-naprawi. Natleńmy ją odkwaszając się. Jedzmy surowe jedzenie roślinne naświetlone słońcem, pełne biofotonów, nie bójmy się owocowego cukru, oczywiście gdy jemy nie więcej niż 10% kalorii z tłuszczu i dotleńmy wszystkie komórki za wyjątkiem paru w tym skwalenów i karotenów (tych się nie natlenia). Cieszmy się zdrowiem lub zdrowieniem.

owocek:)

 

(Visited 10 637 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Piotr Kierus 24 sierpnia 2015 o 10:57

  Na odkwaszenie i radośc życia – najlepszy taki taniec….

  https://www.youtube.com/watch?v=zJwB8IncHso#t=155

 2. avatar artek 24 sierpnia 2015 o 11:32

  Dziękuję za super art.
  Miłego 🙂

  1. avatar pepsieliot 24 sierpnia 2015 o 11:55

   Artek 🙂

 3. avatar Heljo 24 sierpnia 2015 o 15:07

  http://www.sciencealert.com/scientists-who-found-evidence-for-gluten-sensitivity-have-now-shown-it-doesn-t-exist

  Zapoznałaś się może już z artykułem, który ośmiesza lekko dietę bezglutenową?

  1. avatar grzegorzadam 24 sierpnia 2015 o 21:50

   Ciekawe kto sponsorował ”badania” P. Gibsona, bo to, że ziarna pszenicy GMO to bezwartosciowe odżywczo 'pozywienie’ wątpliwości nie ma, a wraz z białym cukrem odpowiada za dziesiątki chorób 'cywilizacyjnych’ z depresjami, otyłością, cukrzycą i schizofrenią włącznie.
   Ciekawe jak wyszedłby po konfrontacji z W. Davisem.
   Dodatkowo zawiera gliadyny, skażone jest glifosatem (roundup), Bromem (zamiast Jodu)…,
   Tzw, wyroby bezglutenowe wcale zdrowsze nie są..

 4. avatar Przemo 24 sierpnia 2015 o 15:40

  Pepsi, w internetach piszą, że zakwaszenie organizmu to jest mit… że pożywienie nie może wywołać kwasicy metabolicznej i takie tam… a to za sprawą potrójnego systemu buforowego naszego organizmu. Co o tym sądzisz?

  1. avatar pepsieliot 24 sierpnia 2015 o 15:49

   pisałam o tym i jeszcze raz napiszę, ale nie teraz, bo z iPada słabo mi się pisze

 5. avatar Gabi Orchita 24 sierpnia 2015 o 20:17

  Pepsi, widze na fejsie ze panna Vi and Raw miesza jak w garnku i wymienila Ciebie!

  1. avatar pepsieliot 24 sierpnia 2015 o 20:37

   to z bloga Vi:
   Oświadczenie // Joanna Wilson Balaklejwska – Joanna Naturalny

   Moja marka VI&RAW oficjalnie odcina się od pani Joanny Wilson Balaklejewskiej / kiedyś znanej jako Joanna Naturalny z „Ballady o lekkim zabarwieniu erotycznym”. Chciałam przeprosić osoby, które zostały przez nią przedstawione w złym świetle w naszej prywatnej korespondencji i na moim blogu: Freelee The Banana Girl, Dough Graham, Fully Raw Kristina oraz Pepsi Eliot. Informacje na ich temat nie mają żadnego pokrycia, bowiem były przedstawione przez podstawione, fikcyjne osoby. Zakończyłam znajomość z tą osobą i zaczęłam nowy rozdział w życiu bez kłamstw i manipulacji. Przed konsultacją z policją nie mogę udzielać dokładniejszych informacji, ale oszustwo dokonane zostało na tle prywatnym. Informuję o tym publicznie, gdyż w sieci pojawiły się pogłoski na temat kradzieży, a media zaktualizowały informacje o przestępczej działalności jej ex męża. Mimo zapewnień, że to fikcja na rzecz produkcji filmowej, firma była zarejestrowana, jako realna działalność gospodarcza. Nie chcę mieć już z tym nic do czynienia.

 6. avatar Mon 24 sierpnia 2015 o 22:58

  Pepsi wybacz, że trochę nie na temat, ale jestem ciekawa czy słyszałaś o przyczynach niskiego ciśnienia krwi. Ja mam zazwyczaj 95/60 i to jest straszne. Mam wiecznie opóźniony zapłon i pół przymknięte powieki. To koszmar. Kawa pomaga minimalnie, po dwóch już mi skaczą powieki z braku Mg. Co robić ? 🙁

  1. avatar pepsieliot 25 sierpnia 2015 o 05:30

   Mon to jest wymarzone ciśnienie dla wytrzymałościowca, mam takie i jestem zachwycona. Kawy nie dotykam. Pytanie pierwsze, czy tak masz od zawsze, czy też jakoś tak Ci się zrobiło ostatnio, bo to oznaczałoby, że jest coś nie w porządku. Gwałtowny spadek ciśnienia na przykłąd może wystepować przed incydentem sercowym. Ale jak masz to od zawsze, to polecam Ci zrobić wszystkie badania, zgodnie z moją listą, zasuplementować się w razie czego chlorellą i B12, oraz ruszyć w bieg. Świetnie sprawdza się 811, bo masz ciągły napływ energii.

 7. avatar grzegorzadam 25 sierpnia 2015 o 05:50

  ”To koszmar. Kawa pomaga minimalnie, po dwóch już mi skaczą powieki z braku Mg. Co robić ? :(”
  Kawa to temat rzeka.., a Ty już sobie sama odpowiedziałaś w pytaniu.. 🙂
  Do każdej kawy dodaj 1/4-1/2 łyżeczki chlorku magnezu, b.gorzkie, ale w sekundy podnosi dobre samopoczucie, ciśnienie, stosuję zawsze jak jest potrzeba, taki naturalny pozytywny 'stymulant’, poza tym świeżo zmielona zaparzona kawa ma w ”składzie” nadtlenek wodoru..
  Łyżeczka chlorku Mg rozłożona na cały dzień systematycznie codziennie sytosowana wyrówna te niedobory.
  W. Last mówi o kilkumiesięcznym a nawet rocznym dozowaniu, naprawdę warto.
  Własnie przed chwilą słyszałem pocieszną reklamę o zespole niespokojnych nóg ( 🙂 ), a to magnezu gościowi brak zwyczajnie.
  Dodatkowo Chlorek Mg jest antybakteryjny i dokwasza żołądek.
  Oliwa magnezowa tez świetnie to uzupełnia.

  Serce kocha vit C , także w jakiejkolwiek formie bardzo wskazana, nawet w dawkach gramowych..
  L. Pauling dodawal jeszcze l-lizynę i l-prolinę, i 2x do roku przez 5 dni czyścił ta mieszanką arterie, bez koronografii i stentów 🙂

  1. avatar Anna 12 czerwca 2016 o 08:52

   Grzegorzuadamie, co można dodać do butelki z wodą i chlorkiem sodu, żeby złagodzić ten nieciekawy smak ? Czy na przykład cytryna może być ?

   1. avatar grzegorzadam 12 czerwca 2016 o 09:10

    Przeszkadza delikatny słony posmak soli ?

    Możesz dać cytryny, OJ.

    1. avatar Anna 12 czerwca 2016 o 10:01

     Rany ale jestem zakręcona przez te grzyby, chodziło mi oczywiście o chlorek magnezu (-:, sorki Grzegorzuadamie, wszystko przez to również, że gadałam na chemii z koleżanką z ławki (-;

     1. avatar grzegorzadam 12 czerwca 2016 o 16:53

      Tak myślałem, że chodzi o magnez, tak samo, możesz magnez dodac wszędzie.
      NAjlepiej z wit.D3, i wit.C. (lub askorbinianem)

     2. avatar Anna 12 czerwca 2016 o 19:11

      Dziękuję Grzegorzuadamie.

  2. avatar aliali33 1 grudnia 2017 o 11:08

   Oceniając kawę należy używać określenia o jaką kawę jest zapytanie, czy objawy są po kawie rozpuszczalnej, czy po ziarnistej zmielonej samemu czy kupionej mielonej w promocji w markecie. Kawa kupiona zmielona może zawierać różnego rodzaju dodatki zwiększające wagę co ja wyczuwam po znacznej goryczce w smaku. Kawa rozpuszczalna to są odpady i najgorsze ziarna które nie przeszły selekcji i przetworzenie przez rafinerię 🙂 . Należy pić kawę naturalną bio którą samemu się zmieli i wówczas sprawdzić reakcje organizmu.

 8. avatar Okoń 25 sierpnia 2015 o 07:22

  Pepsi, piszesz. ” Praktycznie wszystkie choroby zwyrodnieniowe i przewlekłe mają swój początek w zakwaszeniu i niedotlenieniu organizmu: reumatologiczne, zwyrodnienia stawów, nadciśnienie, zawały serca, zwapnienie kości, miażdżyca, cukrzyca, osteoporoza, no i rak.”

  A co jeśli przyczyną np. zwyrodnień stawów są oportunistyczne bakterie,np.Chlamydie, które doprowadzają do autoagresji własnego systemu odpornościowego. Podobnie może też zadziałać borelia.
  Jakie jest Twoje zdanie, uważasz że odpowiednią i odpowiednio długo stosowaną dietą można odwrócić takie zmiany i „wyprostować” system odpornościowy?

  1. avatar pepsieliot 25 sierpnia 2015 o 08:57

   Okoniu tak właśnie myślę

 9. avatar grzegorzadam 25 sierpnia 2015 o 13:07

  Dieta to podstawa, ale przy mykotoksynach w stawach najpierwszy do boju jest 3% boraks, a trzeba powiedzieć, ze jest mniej toksyczny od soli kuchennej, tak ..:)

 10. avatar Oktawson 25 sierpnia 2015 o 14:05

  Pepsi, a czy poleciłabyś 811, jeśli chce się zajść w ciążę? No i po zaciążeniu? 🙂

  1. avatar pepsieliot 25 sierpnia 2015 o 17:05

   Będzie wpis o diecie najlepszej na ciążę i suplach, to szczególny okres

   1. avatar Kama 1 grudnia 2017 o 10:46

    I wpis o suplach przy karmieniu piersią bo wszędzie wpis „nie stosować w przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią” 🙁

    1. avatar grzegorzadam 1 grudnia 2017 o 11:36

     Tak, ciężarne powinny odżywiać się praną 😀

 11. avatar Justyna Żuchowska 25 sierpnia 2015 o 14:51

  Witam. Jestem zachwycona informacjami zawartymi w tym blogu. Dzielę się nimi z rodziną i znajomymi. Moja mama ma problem z chorobą wieńcową i ma już wstawione 2 stenty. Chciałabym bardzo, żeby mogła uniknąć dalszych tego typu problemów i żeby mogła zastosować jakieś metody naturalne. Kupiłam jej produkty polecane przez Ciebie Pepsi, czyli sok z granatów oraz ekstrakt. Teraz przeczytałam to, co napisał grzegorzadam i chciałabym poprosić o bardziej szczegółowe informacje dotyczące zastosowania l-lizyny i l-proliny, witaminy C oraz może jeszcze inne zalecenia.

 12. avatar Okoń 25 sierpnia 2015 o 14:57

  grzegorzadam. Rozwiń proszę temat, boraksu używam do porządków w domu, o co chodzi z tym 3 % jak się dawkuje, zażywa i jakie ma działanie?

  1. avatar grzegorzadam 25 sierpnia 2015 o 22:58

   @Okoń
   Chyba trzeba będzie temat boraksu rozwinąć.. 🙂
   Sam używam od miesięcy, jest świetnym chelatorem Fluoru i Bromu.
   Odblokowuje szyszynkę……Fluor szyszynkę 'zwapnia’..Podstępna to trucizna.
   Jod (płyn Lugola, jodyna, też go 'wypycha’)..
   Tak – boraks podobnie jak soda ma wiele zastosowań domowych:
   Gdzies juz pisałem, jest odpowiedzialny wraz z Krzemem za twardość kosci i zebów.
   I co ważne – naprawia problemy zwiazane ze stawami, leczy artretyzm skutecznie.
   Zastosowałem u siebie z powodzeniem, na pourazowe problemy z nadgarstkiem.

   Tu jest ciekawie opisane jego działanie:
   -” Bor i zdrowie
   W kontekście zdrowia, bor, obok jodu, należy prawdopodobnie do najbardziej
   niedocenianych pierwiastków. Mimo, że jest nam niezbędny dla życia
   i zdrowia, większość społaczeństwa jest kompletnie nieświadoma jego roli oraz
   konsekwencji jego braku w diecie.” (….)

   http://vibronika.eu/images/pdf/artretyzmiosteoporoza.pdf

   A jak zrobic 3% roztwór?
   Z litrowej butelki wody destylowanej (bo czysta,i nie reaktywna) odlewasz 30-50 ml wody i w to miejsce dosypujesz 30 gramów boraksu jakosci spożywczej lub CZDA (czystość)
   Można od czasu do czasu wstrząsać, po dobie jest w zasadzie rozpuszczony, drobne kryształki
   na dnie butelki nie stanowia problemu.
   Nie reaguje zasadniczo z innymi substancjami chemicznie.
   Wg karty charakterystyki w temp. 20 st, C. w jednym litrze wody mozna rozpuścić max 4.7 gr, czyli roztwór uzyskałby 4.7%.
   Tzw. dawka podtrzymująca (podstawowa dawka lecznicza) wynosi 30 mg, i przy roztworze 3% tyle znajduje się w 1 ml (strzykawka z podziałką).
   Dr Walter Last zaleca dodawać tę dawkę do litra wody i przez cały dzień równomiernie wypijać.
   A roztwór, bo wszelkie minerały najlepiej wchłaniaja się, gdy są w formie zjonizowanej, czyli rozpuszczonej
   Co tydzień mozna dodawać kolejną porcję (30 ml) , ale zawsze po 5 dniach, przerwa 'łikendowa’.
   Boraks ma silne właściwości przeciwplesniowe i przeciwgrzybicze (Candida), i organizm musi mieć czas na usunięcie toksyn z organizmu.
   Zawsze przy każdym oczyszczaniu trzeba wypijac duże ilosci lekko solonej wody.
   Z racji właściwosci chelatujących j.w, bywa efekt Herxa, wtedy trzeba regulować dawkę.
   A tak o boraksie pisze W. Last:

   https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0CDAQFjACahUKEwjzzZy-qMXHAhWnFdsKHU4yCjU&url=https%3A%2F%2Fwww.nexusmagazine.com%2Farticles%2Fdoc_view%2F226-the-borax-conspiracy&ei=svDcVfOsPKer7AbO5KioAw&usg=AFQjCNE4QncJZ1KWt5iUKN6aHYKBS3lapQ&sig2=82HHnq8-iYIJKnq4XE8x5g

   Tylko nie mylic z kwasem borowym, (bornym)! > ten jest toksyczny. natomiast świetnie nadaje się do likwidacji insektów 🙂

 13. avatar Małgorzata Lenarczyk 25 sierpnia 2015 o 15:22

  Kasiu ja z takim pytaniem do Ciebie.Jak myslisz jaka moze byc przyczyna,ze mimo stosowania odpowiedniej diety w chorobie hasimoto,brania suplementow wszystkie parametry zaczely spadac a przeciwciala antyperoksydowe zatrzymaly sie i znowu zaczely rosnac.Co moze byc tego przyczyna.Dodam,ze osoba o ktora pytam/bardzo bliska mi osoba/nie przyjmuje alopatycznych smieci tylko leczy sie homeopatycznie.Dziekuje.

  1. avatar grzegorzadam 26 sierpnia 2015 o 10:19

   @Małgorzata Lenarczyk

   A był badany poziom Jodu?..

  2. avatar martusiaar 26 sierpnia 2015 o 15:03

   Nie za bardzo zrozumiałam dawkowanie, 1 ml dodajemy do litra wody i pijemy przez cały dzień? Czy całą butelkę wody destylowanej z boraksem plus litr wody? Czy po prostu woda destylowana plus boraks i po dobie jest gotowe i wtedy pić przez cały dzień?
   I o co chodzi w „Co tydzień mozna dodawać kolejną porcję (30 ml)” czego z czym? 🙂

 14. avatar grzegorzadam 25 sierpnia 2015 o 22:07

  ”Kuracja trwa tylko dziesięć dni i każdy powinien ją stosować conajmiej dwa razy do roku.
  Uwaga!!! Jest to bardzo ważne aby przyjmować aminokwasy godzinę przed jedzeniem. Działają one wtedy jak swoisty lek, opisane w tłumaczeniu poniżej. Jeżeli nie przestrzega się tej zasady aminokwasy łączą się z pokarmem i nie spełniają swojego zadania

  Dawki dzienne aminokwasów, witaminy C, witaminy K2 i koenzymu Q10
  • 15 g witaminy C = 3 x dziennie 5 g po jedzeniu
  • 5 g Lizyny – aminokwas, 2 razy dziennie przed jedzeniem
  • 2 g Proliny – aminokwas, 2 razy dziennie przed jedzeniem
  • 200 mg koenzymu Q 10, 2 razy po jedzeniu
  • 100 mcg witaminy K2, dwa razy dziennie po jedzeniu

  Dawka dzienna rozłożona na porcje.

  Rano godzinę przed jedzeniem
  5 kapsułek L-Lisine (500 mg kapsułka) + 2 kapsułki L- Proliny (500 mg kapsułka) + 1 kapsułka witaminy K2 (kapsułka 100 mcg), 1 kapsułka koenzymu Q 10 (1 kapsułka 200 mg) + 5 g witaminy C

  Po południu – 5 g witaminy C

  Wieczorem godzinę przed albo po jedzeniu
  5 kapsułek L-Lisine (500 mg kapsułka) + 2 kapsułki L- Proliny (500 mg kapsułka) + 1 kapsułka witaminy K2 (kapsułka 100 mcg), 1 kapsułka koenzymu Q 10 (1 kapsułka 200 mg) + 5 g witaminy C

  Tytuł oryginalnego artykułu ze strony Mercola.com z 28 marca 2001roku –
  – Podwójny Noblista, geniusz chemik i zajmujący się badaniami w dziedzinie medycyny twierdził, że choroba serca może być kontrolowana a nawet wyleczona przez podawanie w dużych dawkach specyficznej substancji odżywczej.
  Pacjenci z chorobami serca korzystając z terapii prof. Paulinga mogą uniknąć balonikowania, wstawiania stentów i operacji bajpasów na otwartym sercu.
  Należy usunąć przyczynę powstawania złogów a nie obniżać poziom cholesterolu jak to usiłują nam wmówić media. Szybki powrót do zdrowia nie będzie wtedy wyjątkiem. Nie było żadnym zaskoczeniem, że świat medyczny zignorował odkrycie prof. Paulinga i dr. Ratha .

  Musisz oduczyć się, czego sią nauczyłeś.” (…..)

  fragment z :
  http://niebezpiecznezboza.com/kuracja-oczyszczajaca-naczynia-krwionosne-wg-profesora-paulinga-i-dr-ratha/

  pozdrawiam

 15. avatar Okoń 26 sierpnia 2015 o 07:02

  grzegorzadam .

  Na moim pisze ; Czteroboran sodu , pięciowodny, boraks. Na2 B4 O7 x 5H2o.

  Czy to jest właśnie taki jak potrzeba do wewnętrznego stosowania?

 16. avatar grzegorzadam 26 sierpnia 2015 o 07:29

  ”Boraks
  Tetraboran sodu (czteroboran sodu), eng.Tincalconite, Na2B4O7
  Wzór sumaryczny: Na2B4O7 *10H2O (dekahydrat)
  Inne wzory: Na2B4O7·
  Masa molowa: dekahydrat: 381,44 g/mol
  Numer CAS: 1303-96-4”

  Mam taki dziesięciowodny, i wszyscy znajomi taki stosują.
  Nie miałem pięciowodnego.
  Można kupić wiaderko 5 kg, posłuży do rożnych rzeczy.
  Tylko, żeby był co najmniej czysty.

  kilka przepisów na zastosowanie boraksu i sody w wersji ecco, czyli ekologicznie i tanio czysto w moim gospodarstwie domowym, świetnie usuwa -podobnie jak soda zapaszki z kocich kuwet, odświeża obuwie (sportowe też), jest tego całe mnóstwo 🙂 :

  http://drogeria-ekologiczna.pl/11-przepisow-na-ekologicznie-czysta-i-pachnaca-lazienke.html

  https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0CC0QFjACahUKEwjwl7-tmsbHAhXDmdsKHRSpDQA&url=http%3A%2F%2Fwtwoimdomu.com%2F%3Fzastosowanie-boraksu%2C51&ei=GWjdVbCnIcOz7gaU0jY&usg=AFQjCNFJjD1oIytaOOfOSVykAiS5BFg1eg&sig2=z5BJAW7TF9X3Qe40hgZq-A

  Poza tym można użyć boraksu jako nawozu i środka antypleśniowego w ogrodzie.
  Działa na organizmy żywe tak samo, jest 'demokratyczny’ .. 🙂
  wpisz sobie jeszcze w wyszukiwarkę: terapia boraksem, ciekawe..

 17. avatar Justyna Żuchowska 26 sierpnia 2015 o 09:10

  Bardzo dziękuję za szczegółowy opis przebiegu kuracji

 18. avatar grzegorzadam 26 sierpnia 2015 o 17:34

  ”Nie za bardzo zrozumiałam dawkowanie, 1 ml dodajemy do litra wody i pijemy przez cały dzień?”

  Tak do litra (1,5 litra), płynu, wody herbaty, soku, zupy, możesz ten mililitr dzielić do różnych płynów i posiłków, chodzi o to, żeby było mnie więcej równomiernie przez cały dzień.

  Natomiast w destylowanej rozrabiasz 'koncentrat’, który tymi mililitrami codziennie systematycznie sobie dawkujesz, który stoi sobie w szafce, i z którego korzystasz 4-5 dni w tygodniu..
  W. Last tę dawkę 'podstawową’ uzyskuje np. w 5 ml. roztworu., wydaje mi się, ze 30 mg w 1 ml jest lepsze do przeliczeń.
  Co tydzień możesz dodawać dawkę kolejnych 30 mg boraksu, czyli kolejnego mililitra koncentratu, czyli 60, 90, 120, 150..itd..
  I tak można dojść do dawki TERAPEUTYCZNEJ, która wynosi ok 0.5 g, a dla panów do 1 g..dziennie.
  Sztuka z tym minerałem (i innymi tez) polega na spokojnej systematyczności w celu przyzwyczajania ustroju i spokojnej chelatacji, czyli pozbywania się toksyn.
  Zbytnie przyspieszanie nie jest tu wskazane.
  powiem tylko, że jak zacząłem (tylko 1 ml) przez pierwsze dni miałem bóle z tyłu głowy, i około 3 tygodni bolały mnie nerki..
  Organizm czegoś się pozbywał, to są przewaznie plesnie i grzyby, candida.., i to akurat wyczujesz, nie znam nikogo, kto przy zazywaniu boraksu nie miałby podobnych odczuć, każda forma Herxa jest tu możliwa, ale nie ma paniki. przy dużych zatruciach fluorem i bromem , trzeba regulowac dawkę i czekać efektów.
  Doszedłem w końcu do dawki koło 1 g, i już takich niespodzianek nie było.
  A stan nadgarstka jest teraz w zadowalającej kondycji.

  1. avatar zaciekawiony 30 sierpnia 2015 o 10:33

   Dawka terapeutyczna 1g boraksu? Ale ty wiesz, że boraks w większych ilościach
   powoduje uszkodzenie nerek? Jeśli zgodnie z twoimi zaleceniami za „terapię” weźmie się osoba po kłębuszkowym zapaleniu albo z obniżonym przesączaniem, to dostanie zatrzymania moczu.

   1. avatar grzegorzadam 30 sierpnia 2015 o 14:52

    Dawka suplementacyjna to 30 mg.
    Terapeutyczna dla faceta 90 kg do 1 g.
    Jest jasno napisane.

    -”Chlorek sodu
    Najniższa opublikowana dawką, która spowodowała śmierć człowieka to 1000mg/kg, czyli dla 80kg mężczyzny dawka 80g (ok. 10 łyżeczek) chlorku sodu była dawką śmiertelną.
    LD50 dla chlorku sodu to dawka 3000mg/kg (szczury) oraz 10000mg/kg (króliki)

    Boraks (tetraboran sodu)
    LD50 dla boraksu to dawka 2400mg/kg (szczury), 2000mg/kg (królików), czyli jeżeli jesteś 80kg królikiem musisz przyjąć 160g boraksu, żeby umrzeć .

    Tyle, że karta charakterystyki podana jest dla bezwodnego boraksu, a ten, który dostępny jest powszechnie to uwodniony boraks (tetraboran sodu * 10H2O). Po przeliczeniu dawki śmiertelne wyglądałyby tak:
    LD50 dla boraksu to dawka 4548mg/kg (szczury), 3790mg/kg (królików)”

    Jak pokazano boraks jest 1,5x mniej toksyczny od soli kuchennej.

    Nerki i nie tylko może uszkadzodzić kwas borowy, natomiast jest swietny na insekty. .
    A witamina C nie powoduje kamieni w nerkach.
    I nie myl kwasowośći krwi, które jest constans 7.35-7.45 z pH organizmu., to są 2 rózne sprawy.

    1. avatar zaciekawiony 30 sierpnia 2015 o 16:57

     Dawka śmiertelna to nie to samo co dawka toksyczna.

     Co do kwasowości krwi – pisałem o tym w komentarzu, który zniknął. Całe to odkwaszanie opiera się o twierdzenie, że spożywanie określonych pokarmów ma wpływać na pH organizmu. Tylko że po całym organizmie poszczególne składniki rozprowadza krew. Jeśli krew jest dobrze buforowana to żadne kwasy nie będą się gromadziły.
     Co do pH organizmu – kwasowość płynu wewnątrz komórek też jest buforowana.

   2. avatar Majka864 10 sierpnia 2016 o 21:54

    1g to ile to jest dawek 1ml?

    1. avatar grzegorzadam 11 sierpnia 2016 o 05:40

     W jakim roztworze?

 19. avatar grzegorzadam 27 sierpnia 2015 o 22:44

  -”Bor jest niezbędny dla zachowania integralności i funkcji ścian komórkowych oraz do przekazywania sygnałów przez błony komórkowe. Bor jest rozprowadzany w całym ciele, zaś najwyższe jego stężenie znajduje się w gruczołach przytarczyc, kościach i szkliwie zębów. Jest on niezbędny do dobrego funkcjonowania kości i stawów, regulacji wchłaniania oraz metabolizmu wapnia, magnezu i fosforu poprzez wpływ na przytarczyce. Bor jest dla przytarczyc tym, czym jod dla tarczycy. Niedobór boru powoduje nadczynność przytarczyc wydzielających zbyt wiele hormonu polipeptydowego, który podnosi poziom wapnia we krwi poprzez uwalnianie go z kości i zębów. Prowadzi to do zapalenia stawów, osteoporozy i próchnicy. Wraz z wiekiem wysoki poziom wapnia we krwi prowadzi do zwapnienia tkanek miękkich, powodując skurcze mięśni i sztywność, zwapnienie gruczołów dokrewnych, szczególnie szyszynki i jajników, miażdżycę, kamicę nerkową i zwapnienie nerek prowadzące ostatecznie do ich niewydolności.

  Niedobór boru, w połączeniu z niedoborem magnezu, jest szczególnie szkodliwy dla kości i zębów. Bor wpływa na metabolizm hormonów steroidowych, a zwłaszcza hormonów płciowych. Zwiększa niski poziom testosteronu u mężczyzn i poziom estrogenów u kobiet w okresie menopauzy. Pełni też pewną rolę w konwersji witaminy D do postaci czynnej, zwiększając absorpcję wapnia i odkładanie się go w tkance kostnej i zębach, ale nie powodując zwapnienia tkanek miękkich. Pozostałe korzyści to poprawa problemów z sercem, wzrokiem, łuszczycą, równowagą, pamięcią oraz funkcji poznawczych. Związki boru mają właściwości przeciwnowotworowe i są „silnymi czynnikami antyosteoporozowymi, przeciwzapalnymi, hipolipidemicznymi, antykoagulacyjnymi i antynowotworowymi”. ”

  Dr Walter Last – fragmenty

  1. avatar det 7 czerwca 2016 o 18:35

   Jak dobrze ze natknęłam się na ten wątek, opatrzność nade mną czuwała. Kupiłam BORAKS czteroboran SODU 99,9% STANLAB 10H2O 1kg , a w przesyłce dostałam KWAS BOROWY. POMYLILI SIĘ W SKLEPIE !!!!!! Po trzech tygodniach stosowania niby boraksu zaczęły mnie boleć nerki, ale myślałam, że to objawy detoksu, trochę mnie to dziwiło bo nerki mnie nigdy nie bolały … Grzegorzadamie czy czymś powinnam się poratować w tej sytuacji ???? Masakra , jak widać wszędzie obowiązuje zasada ograniczonego zaufania … 🙁

   1. avatar grzegorzadam 8 czerwca 2016 o 04:47

    Trzeba czytać etykiety!

    Teraz nie pozostaje nic innego jak pić bardzo dużo wody najlepiej z tiosiarczanem sodu, nawet kilka gram rozłożone w ciągu dnia. Przynajmniej ze 3 dni.

    Natomiast kwas borowy do przemywania, okładów, zewnętrznie.

 20. avatar grzegorzadam 31 sierpnia 2015 o 05:29

  Boru i Jodu nie ma w żywności i trzeba go dostarczyć z zewnątrz.
  O LD50 napisałem- chyba jasne.
  A nerki mam zdrowe jak koń.
  I duże dawki witC też nie spowodowały u mnie kamieni w nerkach.
  Stosując metody naturalne, dietę i witaminy wyleczyłem się ze wszystkich schorzeń z cukrzyca II włącznie,
  Uprawiasz tu typowe straszenie sodą, jodem, boraksem, wcale mnie to nie dziwi.
  Juz nawet farmacja zaczęła cos kminic z tym zakwaszeniem, dlatego wprowadzaja
  do sprzedazy te swoje 'homeopatyczne’ horrendalnie drogie preparaciki z mnóstwem szkodliwych wypełniaczy.
  Proponuje mniej bigpharmowskiej wikipedii, a poczytac jakąś pozycję Nieumywakina np.
  Są ogólnodostepne.
  I prof. Ogułowa obejrzyj jak wykłada dla rosyjskich lekarzy o tem:

  https://youtu.be/2VZ2wMCpHd8

  1. avatar zaciekawiony 31 sierpnia 2015 o 19:39

   Soda nie leczy raka. Zamiast Nieumywakina polecam poczytać coś na temat trawienia i wchłaniania.

   1. avatar grzegorzadam 16 maja 2017 o 07:48

    Soda nie leczy raka. ”

    Soda hamuje przerzuty, jest podstawowym elementem perzy chemioterapii,
    gdyby nie ona, pacjenci padali by jak kawki.
    Doczytaj na temat badań amerykańskich w tym zakresie.
    http://www.pepsieliot.com/jak-pic-sode-na-3-sposoby-aby-spektakularnie-poprawic-swoje-zdrowie/
    http://www.pepsieliot.com/krotka-kuracja-leczenia-raka-prostaty-wg-vernona-johnstona/
    http://www.pepsieliot.com/soda-popiol-boskiego-ognia-czyli-lek-na-potrzeby-calej-ludzkosci/

    Podręcznik dla lekarzy również, gdyby chcieli to czytać:
    dr Mark Sircus ”Soda – lecznicze właściwości. Kompendium wiedzy o tanim, bezpiecznym i skutecznym środku uzdrawiającym”

 21. avatar grzegorzadam 31 sierpnia 2015 o 05:39

  Ludzie mają autentycznie dość ”leków” maskujących objawy, w których jedynym GWARANTOWANYM
  bonusem jest długa lista skutków ubocznych, antybiotyków i sterydów.
  i usuwanie skalpelem wszystkiego z tarczycą i piersiami włacznie, choc wystarczy czasami organizmowi
  dostarczyc Jodu i Wit C..

  https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/10155713_717895058307971_8605761756210508642_n.jpg?oh=30a25b2bc99c88b56a1b0537af001b33&oe=566876C9

 22. avatar grzegorzadam 31 sierpnia 2015 o 21:59

  A leczy i wspomaga regulując pH w komórkach.
  Simoncini to udowodnił, ten u góry też.
  I aktywny atomowy tlen.
  Nieumywakin mówi nieprawdę?

  Ale dobrze trawię i wchlaniam, co miałbym czytać..?
  Jakieś sugestie..?

  1. avatar zaciekawiony 2 września 2015 o 01:01

   Zastanów o się stanie w żołądku gdy połkniesz sodę.

 23. avatar grzegorzadam 2 września 2015 o 06:03

  Zapewniam, że nic niepokojacego, a sam teraz tylko sporadycznie (sprawdzam pH) stosuję,
  mogę byc przykładem.
  Ale nie wolno sody stosować na zgagę ! Działa jak szkodliwe IPP..
  Tylko na czczo, lub w trakcie dnia na 'pusty’ zołądek, najwczesniej 45 minut przed posiłkiem.

  w skrócie wygląda to tak:

  -””Podstawowym buforem alkalicznym w organizmie jest węglan sodu – soda kalcynowana – albo „gaszona”
  Nieumywakina. To jedno.
  Żeby nie zmuszać żołądka do próżnej reakcji pobieramy sodę „zakwaszoną” – cytryną, kwaskiem cytrynowym, lub organicznym octem jabłkowym. Ten napój ma pH nieznacznie odbiegające od 7 i nie powoduje reakcji podwyższonego wydzielania kwasu solnego, jest bardzo szybko przepuszczany przez dolny zwieracz, oczywiście jeżeli w żołądku nie było innego jedzenia.
  Podobnie jest z węglanem sodu w roztworze, trzeba tu dodać, ze wyściółka żołądka wytwarza w sposób ciągły praktycznie warstwę węglanu sodu, aby kwas solny zwyczajnie nie zżerał żołądka, więc podanie roztworu węglanu sodu z zewnątrz nie zostanie potraktowane, jako obcy, czy nieznany napój / jedzenie i kwas solny nie zostanie użyty, a węglan sodu też szybko zostanie przepuszczony dalej.
  Więc obydwa te sposoby przenoszą czynniki alkalizujące prawie w całości do jelit, gdzie są wchłaniane, lub rozkładane.
  Natomiast pobieranie samej sody wywoła odpowiednią reakcję żołądka, o której kolega wspomina, ale też wydzielanie kwasu solnego nie jest aż tak szybkie, żeby te pół łyżeczki sody zneutralizować, może się w pustym żołądku uda w 10 czy 20 procent.”

  Miałem kłopoty z nerkami jak połowa populacji. Jest spokój, jestem zdrowy, zdrowszy niż 20 lat temu.
  Nieumywakin powiada, że odpowiedniue stosowanie zwykłej sody powoduje, ze dializy nie są potrzebne.
  Ogułow mówi o funkcji lewej nerki…
  Poza tym reguluje zaparcia, usuwa złogi z jelit, a co najważniejsze podwyższa pH, ale to wg oficjalnej medycyny jest nieprawda.
  To ja zostane przy tej 'nieprawdzie’ dla zdrowia.

 24. avatar ąka 3 września 2015 o 20:28

  Pepsi, a wiesz coś może o mikrohydrynie? Ponoć dodawana do wody strukturalnej świetnie odkwasza i nawadnia organizm.
  PS. Dzięki za Twojego bloga, świetna robota! Pozdrawiam!

 25. avatar grzegorzadam 4 września 2015 o 08:31

  @ąka

  Wystarczy do litra wody dodać pół łyżeczki, płaską niecałą kłodawskiej soli kamiennej.
  To samo i naturalnie.. 😉

 26. avatar ąka 6 września 2015 o 09:48

  Grzegorzuadamie, Dziękuję za odpowiedź. Czy chodzi tu po prostu o dobrą sól? W domu używam jeno himalajskiej. Może być?

 27. avatar grzegorzadam 6 września 2015 o 13:16

  @ąka
  Jasne, bo to też sól kamienna. 🙂
  Ale jaką masz pewność, że to jest autentycznie himalajska..?
  U nas różową morską z Kłodawy używa się do posypywania dróg,
  czyste marnotrawstwo.. 😉

 28. avatar AAA 3 kwietnia 2016 o 23:27

  A co jest lepsze H2O2 czy Na2CO3 lub NaHCO3(soda), Bo niby sód podnosi ciśnienie.

 29. avatar greg2014 4 kwietnia 2016 o 05:33

  To i to bardzo dobre.

 30. avatar Anna 21 maja 2016 o 20:45

  Grzegorzuadamie, a co myślisz o alkalizowaniu się taką wodą : http://wodykarpackie.pl/ ?

 31. avatar grzegorzadam 25 maja 2016 o 13:18

  Wygląda przyzwoicie, ale nie non stop.
  TAka woda alkalizuje nawet skutecznie, ale czyni to jakby to ująć bardzo ”mechanicznie”.
  Organizm potrzebuje i tak alkalizujących wodorowęglanów, szczególnie sodowego i potasowego.
  I na pewno się o nie upomni w odpowiednim czasie, choćby nadżerkami żołądka.
  Sód jest naturalnym składnikiem enzymów trzustkowych, wykładzin żołądkowych itd. ..
  (neutralizuje kwasy żołądkowe)

 32. avatar malgonia 8 czerwca 2016 o 07:48

  Grzegorzuadamie w takim razie i picie wody alkalicznej wyprodukowanej przez domowy jonizator też nie jest dobrym pomysłem? Czy gdyby pić np. czasowo wodę o pH około 9, a potem czasowo wodę o pH 7 to nie dobrze? Co o tym myślisz?

 33. avatar grzegorzadam 10 czerwca 2016 o 10:47

  Malgonia
  Zdania są podzielone, osobiście jestem zwolennikiem dodawania do wody mieszanki alkalicznej (soda + potas) z równoczesnym
  'zakwaszeniem’ odrobiną OJ lub cytryny).
  Woda alkaliczna tak samo odkwasza, ale to 'tylko’ woda.
  Organizm i tak potrzebuje wodorowęglanów, także …

 34. avatar Anna 27 lipca 2016 o 13:48

  Grzegorzuadamie, przeczytałam właśnie ten artykuł na temat leczenia boraksem : http://longevitas.pl/spisek-w-sprawie-boraksu/, co Ty na takie duże dawki jak w nim podają ? Opisywana szybkość osiągnięcia efektów terapeutycznych godna podziwu.

  1. avatar grzegorzadam 27 lipca 2016 o 19:42

   Bo boraks tak działa, na wszystkie organizmy żywe zainfekowane przerostem grzybów i pleśni, dlatego ludzie
   'usadzeni’ latami na wózkach, nieskutecznie faszerowani ”lekami’, po kilku dniach potrafią samodzielnie się poruszać, jeżeli
   ich kłopoty są spowodowane mikotoksynami.
   .
   Osoby latami zażywające trucizny antydepresyjne, zwane lekami reaguja stopniowym polepszeniem
   zdrowia przy zażywaniu boraksu (oczyszczaniu) oraz suplementacji magnezem i niacyną i innymi witaminami z ”B”.

   Te dawki należą do terapeutycznych, 1/8 czy 1/4 łyżeczki to odpowiednio ok. 400 mg i 800 mg, czyli
   na początek za dużo.

   Warto do nich dojść po stopniowym przyzwyczajeniu, w tych linkach jest to bardziej szczegółowo ujęte:
   http://www.pepsieliot.com/co-mozemy-zrobic-zeby-dochtore-nie-wycielo-migdalkow/
   http://www.pepsieliot.com/sok-leczacy-zapalenia-w-tym-stawow-oraz-dlaczego-boraksowi-mowimy-nie/

   Mówię to jako praktyk, już przy najmniejszych dawkach (30 mg) miałem oznaki Herxa, tu pośpiech jest niewskazany.

   1. avatar Anna 27 lipca 2016 o 20:40

    Jasne, nerki, wątroba i skóra pewnie też muszą nadążyć z usuwaniem tego wszystkiego z organizmu.

    1. avatar grzegorzadam 28 lipca 2016 o 07:15

     Tak jest, trzeba pić dużo czystej wody z solą, cytryną, OJ.

     1. avatar Anna 28 lipca 2016 o 09:10

      Grzegorzuadamie, a jaka jest w tym celu optymalna dzienna dawka soli rozpuszczonej w wodzie ? Zastanawiałam się też ostatnio czy w przypadku problemów ze śluzówką/zapaleniem żołądka można stosować sodę lub sodę z OJ do odkwaszania organizmu ?

     2. avatar grzegorzadam 28 lipca 2016 o 09:45

      Soda wbrew temu co się sądzi, nie ma wielkiego wpływu na odkwaszanie żołądka
      (badania rosyjskie).
      A jest niesamowitym lekiem:

      Dr Sircus twierdzi, że magnez, wodorowęglan (soda), jod, kwas ALA, wit. C i D, sól wystarczają do likwidacji
      90% chorób.
      Chlorek z soli kamiennej umożliwia pozbywanie się bromu z nerek.

      Cytuj:
      ==To potwierdza moje przekonanie, że chlorek magnezu jest absolutnie najlepszą postacią magnezu, bo do zbioru innych jego walorów dołącza fakt, że uzyskujemy tak ważny jon chlorku.
      Znaczenie chlorku dla fizjologii jest kolejnym fundamentalnym zagadnieniem, którym obecnie interesują się badacze.
      Substancja ta ma istotne znaczenie dla regulacji kwasowości, gdy z redukcję jej poziomu możemy uzyskać dzięki obniżeniu anhydrazy węglanowej.
      Chlorek potrzebny jest do codziennej produkcji dużych ilości kwasu żołądkowego oraz pełni ważną rolę
      w stymulacji enzymów uczestniczących w trawieniu skrobi. (….)

      Używanie innych soli magnezu niż chlorek nie przynosi aż tak dużych korzyści, gdy z w organizmie i tak muszą być przekształcone w chlorki. (…)

      Bardzo ważny głos w naszej dyskusji należy do dr Davida Brownsteina:

      -”Chlorek i Brom rywalizują ze sobą o pierwszeństwo w reabsorpcji w nerkach.
      Jeśli poziom chlorku w organizmie jest za niski, co jest zjawiskiem częstym w przypadku diety ubogiej w sól, mniej bromu będzie wydalana przez nerki, stąd jego poziom w organizmie wzrośnie.
      Zwiększenie spożycia chlorku pozwoli nerkom na odfiltrowanie większej ilości bromu i wydalenie go z moczem .

      Brom i jego związki są poważnym problemem współczesności i zarówno dr Brownstein, jak i autor tej książki
      wydali publikacje na temat jodu, który wiąże się z zagadnieniem istotnego znaczenia soli.

      Cytuj:
      Odpowiednio stężona woda powinna zawierać ok.125 mg magnezu i 650 mg wodorowęglanu na litr.

      Cytuj:
      Niewiele osób w służbie zdrowia w pełni uświadamia sobie, jak skuteczne jest współdziałanie tych dwóch substancji, natura ich korzystnego wzajemnego oddziaływania polega na tym, że magnez funkcjonuje jako nośnik ułatwiający transport wodorowęglanu do komórek. A wodorowęglan spełnia funkcję transportera
      do mitochondriów. (…..)

      Z podręcznika ”Leczenie magnezem” Dr Marc Sircus

      Optymalna dawka soli? szczypta na szklankę, czyli 1/4 łyżeczki na litr.
      Powinien być ledwo wyczuwalny słony smak, lubię słone więc sypię więcej.
      Jak przesadzisz, wizyta w WC nieunikniona.
      Warto kilka dni z rana przeprowadzić sobie oczyszczenie, wtedy na litr 2 płaskie łyżeczki, ale trzeba
      w ciągu 30 minut wszystko wypić i oczekiwać biegunki 😉
      Świetnie czyści pasożyty jelitowe i złogi.

      Po tym kiszonki warzywne i octy owocowe bardzo wskazane.

     3. avatar grzegorzadam 28 lipca 2016 o 09:47

      Na zapalenie żołądka (nadżerki) soki ze świeżej kapusty, ziemniaka potrafią zdziałać cuda.
      Wytłoki Bołotowa również.

  2. avatar grzegorzadam 27 lipca 2016 o 19:45

   Boraks pięknie usuwa fluor!
   Składnik leków antydepresyjnych, warto o tym wiedzieć.

   1. avatar Przemo 28 lipca 2016 o 16:45

    Czy to mowa o taki boraksie: BORAKS – CZTEROBORAN SODU – za kilka złoty z allegro? Piszą, że to środek chemiczny do czyszczenia…

 35. avatar grzegorzadam 28 lipca 2016 o 17:36

  Tak, czteroboran.
  Do prania, czyszczenia, nawożenia i suplementacji również.
  Co najmniej o czystości 99.9 %.

  Nie z allegro, tylko z konkretnego sklepu, hurtowni, allegro to pośrednik.

  1. avatar Przemo 28 lipca 2016 o 19:50

   Dasz jakiś cynk do jakiegoś sklepu, hurtowni?

 36. avatar Anna 28 lipca 2016 o 19:13

  Grzegorzuadamie, o kwasie ALA czytałam, że jest chelatorem, chyba rtęci i, że trzeba go brać razem z chlorellą aby uniknąć wtórnego zatoksycznienia ponieważ mobilizuje ale nie usuwa. A na co i w jakich dawkach poleca go Sircus ?

  1. avatar grzegorzadam 28 lipca 2016 o 21:46

   Nie chelatowałbym rtęci ALA. (earthclinic.com Ted z Bangkoku, biochemik)
   Uważa on że rtęć w połączeniu z ALA tworzy nieusuwalne z mózgu związki.

   Choć jest protokół Cutlera.. …
   ALA ma wspaniałe właściwości, ale po uprzednim usunięciu włąśnie rtęci.

   STS -tiosiarczan, liście kolendry, chlorella są tu wskazane i inne.

   Sircus natomiast poleca na rtęć SELEN i cysteinę.
   Po połaczeniu stanowią nietoksyczną, usuwalną sól.
   Warto wiedzieć 😉

   1. avatar Anna 29 lipca 2016 o 05:17

    ’Sircus natomiast poleca na rtęć SELEN i cysteinę. Po połączeniu stanowią nietoksyczną, usuwalną sól.’ Genialne Grzegorzuadamie, nie wiedziałam, gdzie mogę znaleźć więcej szczegółów i dawkowanie ?

    1. avatar grzegorzadam 29 lipca 2016 o 07:20

     Metod suplementacji selenu i cysteiny, które łączą rtęć jest wiele.
     Jak znajdę czas opiszę.

     Trzeba szukać u Sircusa i Lasta.

     1. avatar Anna 29 lipca 2016 o 09:26

      Czekam z niecierpliwością (-;

 37. avatar grzegorzadam 28 lipca 2016 o 21:27

  Pepsi
  Sprowadż ten boraks do sklepu, to zwykły minerał 😉

  1. avatar pepsieliot 29 lipca 2016 o 04:05

   jest zakazany, póki co nasz sklep jest biały

 38. avatar grzegorzadam 29 lipca 2016 o 06:25

  Trzeba mieć licencję na środek do czyszczenia terakoty i likwidacji smrodków po kotku?
  Czego to nie wymyślą.. Nasi ”opiekunowie”..

  Przemo
  wpisz boraks 10-wodny 99.9% 1 kg czysty lub czda, farmaceutyczny, wyskoczy ponad 100 adresów.

  1. avatar pepsieliot 29 lipca 2016 o 06:50

   no nie, jako środek czystości mógłby być

   1. avatar grzegorzadam 29 lipca 2016 o 07:02

    Z sodą kapitalny nietoksyczny środek do prania w pralkach (H. Clark).

 39. avatar grzegorzadam 29 lipca 2016 o 06:27

  Pepsi
  kiedyś był w pasku po prawej nad ostatnimi komentami spis 10 najpopularniejszych tematów.
  Gdzieś znikło ? 😉
  To ułatwiało poszukiwania.

  1. avatar pepsieliot 29 lipca 2016 o 06:50

   nie sądziłam, że ktoś z tego korzystał, poproszę informatyka o przywrócenie

 40. avatar epickan 30 listopada 2017 o 21:33

  Joł Pepsiaku, trochę nie całkiem w temacie wpisu, ale napotkało mnie coś niemiłego ze strony moich jelit. To, jak bardzo lubię raw food i jak dobrze moje ego usypia na wysokich wibracjach zostało zaburzone poprzez niesamowite boleści moich jelit po zjedzeniu surowych owoców. Co robić? Na siłę nie mogę, bo epicka nie lubi nic na siłę to raz, a dwa ból jest potworem gorszym niż hashimoto, które usypiam jak małe dziecko od dwóch lat. Masz jakiś sposób na boleści? Pozdro i utulenia

  1. avatar Jarmush 30 listopada 2017 o 22:10

   absolutnie nie może boleć, to od błonnika, na początku tylko soki warzywne i owocowe, aż jelita będą zdrowe

   1. avatar epickan 30 listopada 2017 o 22:15

    DZIĘKUJĘ za odpowiedź. Wcześniej nie bolało nic, a nic a ja fruwałam tam gdzie chciałam i gdzie mi było wygodnie- czyli po wyspach szczęścia. Trochę zbłądziłam w ostatnim czasie, bo miałam do przerobienia Miłośnie trudną lekcję w życiu, może to przez to? Idąc za Twoją radą spróbuję soki, kiedyś miałam IO, teraz nie wiem, więc bardziej marchewka niż winogronka. Pozdro

  2. avatar grzegorzadam 1 grudnia 2017 o 07:32

   zostało zaburzone poprzez niesamowite boleści moich jelit po zjedzeniu surowych owoców. Co robić?”

   Jest tu jakiś problem.
   Popróbuj z ziołami.

   1. avatar epickan 1 grudnia 2017 o 07:56

    Jakieś ogólne propozycje ziół?
    Czy udać się do ziołomistrza?

    1. avatar grzegorzadam 1 grudnia 2017 o 10:12

     Rosjanka Zajcewa poleca koński szczaw czyli kobylaka.

     Poszukaj w necie, albo wizyta u dobrego zielarza, mają swoje sprawdzone sposoby.

     1. avatar epickan 1 grudnia 2017 o 11:48

      ślicznie bardzo dziękuję, będę działać <3

 41. avatar beksa99 30 listopada 2017 o 22:04

  Pepsi a co z ludziskami z Insulinoopornoscią? O Hashi nie wspomnę. Ja chetnie bym jadła, ale na krótką metę….Miałas taki teowocekmat?

  1. avatar Jarmush 30 listopada 2017 o 22:08

   to mity, możesz wspominać też o Hashi

   1. avatar beksa99 1 grudnia 2017 o 14:33

    Chodzi mi o to, ze Hashi od dziecka u mnie a IO chyba od paru lat. Głupieje.

  2. avatar grzegorzadam 1 grudnia 2017 o 07:32

   Jakie masz pH moczu w różnych porach dnia?
   Jak dostarczasz magnez?

   1. avatar beksa99 1 grudnia 2017 o 14:35

    Nie wiem jakie mam ph moczu. Magnez mam tylko w multiwitaminie , malutko.

    1. avatar grzegorzadam 1 grudnia 2017 o 15:20

     Kup paski lub dobry pHmetr i badaj 3x dziennie w oddaleniu od posiłków 😉

     ”Chodzi mi o to, ze Hashi od dziecka u mnie a IO chyba od paru lat. Głupieje.”

     Kto to zdiagnozował?
     Jakie pobierasz ”leki”?
     IO opanujesz, trzeba włożyć trochę wysiłku.

     1. avatar beksa99 1 grudnia 2017 o 18:00

      Hashimoto mam w zeszyciku, ktory mi prowadzila mama z Doktorem.Wypisane Hashi jak wół:( i guzki na tarczycy. Od 1995r. Byłam leczona hormonem Letroxem i Jodidem, wit A+E. Stan remisji na kilka lat. Chociaz objawy cale zycie. Dokucza bardzo od 5 lat. Lecze Euthyroxem 75, do tego biore Multiwitamine, cos na oczyszczanie watroby Thorne, bo od kilku lat stluszczona(nie alkoholowo) , Aloe detox,czystek, berberyna i debutir ( ale jakies mdlosci
      I napecznialy brzuch po tych dwoch ostatnich).
      Bardzo Ci dziekuje za zaonteresowanie mną. Nie wiem jak to opanowac. Szczerze.

     2. avatar Jarmush 1 grudnia 2017 o 19:27

      Podstawowa suplementacja i trochę rozszerzona przy Hashimoto:

      Witamina D3 (w protokole z K2)
      Badanie 25(OH)D obowiązkowe i suplementacja (zwykle niezbędna, należy utrzymywać poziom około 70 – 80, czyli zawsze w drugiej połowie normy). 
      Zanim nie poznamy wyników, należy przyjmować https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2543-vitamin-d3k2-60kaps-tib—254475917497.html, ale na 5 dni przed badaniem odstaw suplementy z D3
      Selen
      SELEN, niedobór selenu upośledza pracę tarczycy. 
      Bierz  1 kapsułkę selenu G&G (nie łącz go z cynkiem, ale bierz go z witaminą E i C) około 17
      https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2176-selenium-200mcg-120kaps-gg-5060040820971.html

      Cynk
      1 kapsułka ( nie łącz go z selenem) rano do śniadania razem z B complex
      https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2184-zinc-citrate-50mg-120kaps-gg-5060040827116.html

      cynk jest antagonistą miedzi, możesz nosiś bransoletkę, albo jeść suszone owoce, daktyle, rodzynki

      Jod
      Przy selenie konieczne jest branie jodu pierwiastkowego.
      Należy dla bezpieczeństwa podawać płyn Lugola ( w aptece) przez skórę robiąc plamę o śrenicy około 2,5 cm z 2-3 kropel płynu Lugola i ponowić po całkowitym wchłonięciu (czyli gdy zniknie brązowa plama)

      Magnez
      MAGNEZ jest niezbędny do prawidłowego wchłaniania jodu
      np. chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–254475917428.html łyżeczka do szklanki wody zcytryną w godzinach rannych. Gdyby okazało się , że Cię rozwalnia bierz łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib-254475917442.html
      magnez w godzinach porannych, możesz zastosować moją kurację 4 szklanek na rozpoczęcie dnia: http://www.pepsieliot.com/szybko-naturalnie-oczyscic-watrobe-toksyn/

      B complex – ten jest bez niacyny z B3 w formie nikotynamid https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2496-sub-lingual-vitamin-b-complex-50g-gg-5060040820216.html
      a ten z niacyną (niektórzy ludzie źle znoszą rumień po niacynie, albo są po prostu uczuleni) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2183-super-balanced-b-complex-50-w-niacin-120kaps-gg-5060040826256.html
      Przy wysokiej homocysteinie (dobrze jest zbadać, obok B12, żelaza,ferrytyny i kwasu foliowego), należy rozważyć dodatkowo B6 G&G, B12 TiB i kwas foliowy G&G, ale dopiero po kuracji B complex, bo może się obniży już po samej B comlex właśnie.

      Zbadaj też przy okazji prolaktynę

      Witamina C albo kwas askorbinowy TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html
      (nadaje się do kalibracji) albo C1000+TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html
      Witamina E naturalna https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2530-vitamin-e-400iu-natural-bursztynian-120kaps-gg–5060040826713.html
      jest jeszcze druga tej firmy, też naturalna

      Nieszczelność jelita:

      Domowy test kwasowości żołądka:
      WYPIJASZ 3/4 szklanki wody z płaską łyżeczką sody oczyszczonej
      Czasy „odbicia”:
      Jeśli odbije Ci się jeszcze podczas picia mikstury, to nadkwasota. Małe prawdopodobieństwo, ale oczywiście istnieje.
      Jeśli do 40 sek po wypiciu: nadkwasota (im bliżej 40 sek tym mniejsza)
      Jeśli zmieścisz się w czasie 40 – 90 sek, oznacza to dobre zakwaszenie żołądka
      Jeśli od 90 do 3 minut, to słabe (im bliżej 3 minut, tym gorzej)
      Jeśli nie bekniesz powyżej 180 sek lub wcale, co się też zdarza, yyy … nie jest dobrze.
      Co robić więc?
      PICIE rozwodnionego soku z cytryny lub octu jabłkowego, lub wprowadzenie tak zwanego „gorzkiego trawienia” zwykle dobrze sprawdza się w łagodnych przypadkach niedokwasoty.
      Słabo zakwaszony żołądek plus nietolerancja glutenu zwykle jest przyczyną przeciekania jelit

      Glutamina
      Glutamina np. Amix https://thisisbio.pl/aminokwasy/140-l-glutamine-micro-powder-500g-amix–8594159531673.html?search_query=glutamina+&results=7
      albo Fit Max ( z B6) https://thisisbio.pl/aminokwasy/2528-base-l-glutamine-4000-300g-fitmax–5908264416511.html?search_query=glutamina+&results=7

      1 opcja

      Dawkowanie według protokołu przy celiakii- Naprawdę świetne wyniki działania tego silnego antykatabolika i budulca  dostrzeżemy podczas dawek 20 do maksymalnie 40 gramów dziennie
      JEŚLI jednak ktoś nie poczuje się dobrze, zawsze będzie miał możliwość po drodze przerwać suplementację. Tak samo jak w przypadku testowania chlorelli.
      Poniżej podaję przykład protokołu testowania opracowanego przez Stevena Wrighta, współautora popularnej strony o zdrowiu i zdrowym stylu życia – SCD Lifestyle, który sam borykał się przez wiele lat z chorobą autoimmunologiczną jaką jest celiakia dorosłych
      TEST:
      Dzień 1 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 2 – po 2,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 3 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 4 – po 5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 5 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 6 – po 7,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 7 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 8 – po 10 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 9 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 10 – po 12,5 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 11 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 12 – po 15 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 13 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem
      Dzień 14 – po 20 g przedpołudniem i popołudniu z jedzeniem

      JAK widać, pod koniec drugiego tygodnia będziesz już mogła przyjmować maksymalną dawkę 40g dziennie, czyli taką, przy której zarówno badania, jak i większość ludzi doświadcza bardzo dobrych rezultatów.
      Najlepiej, gdy ten aminokwas zostanie podany tuż po posiłku, gdyż będzie jeszcze lepiej wchłaniany wraz z innymi aminokwasami, które są obecne w jedzeniu.

      2 opcja

      ZAMIAST protokołu z dużą dawką glutaminy można, a nawet wskazane byłoby stosować szejk białkowy ( z powodu niskich poziomów albumin i globulin) składający się z jednej miarki odtłuszczonego izolatu serwatki CFM Shape Shake TiB, (zawiera wszystkie aminokwasy proteogenne, w tym glutaminę), dodatkowo wraz z 1 miarką glutaminy w proszku, 2 bananów, oraz garści truskawek. Uwaga
      https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html

      GLUTAMINĘ testujemy powoli, najpierw zaczynamy od małej dawki tego aminokwasu (na przykład od 1/4 miarki), żeby powoli odbudowywać jelita, a nie zaszkodzić sobie

      Kolagen
      https://thisisbio.pl/stawy-wiezadla-kosci/2497-kolagen-peptan-f-150g-tib–254475917435.html

      Białko izolat serwatki CFM https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-shape-shake-420g-tib–254475917145.html
      Jeden posiłek dziennie z szejka białkowego Shape Shake TiB 

      Braki witaminy C i przewlekłe i ostre stany zapalne – Hashimoto
      Witamina C (kalibracja i suplementacja) https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1685-witamina-c-kwas-l-askorbinowy-170g-tib-254475917398.html

      Kwas askorbinowy TiB 

      KALIBRACJA na podstawie protokołu witaminowego dr. Cathcarta:
      Idziesz do sklepu o nazwie Hipermarket i kupujesz dużo (4 kg, lub więcej) pomarańczy. W Lidlu są bio. Następnie wyciskasz (może być ręczna wyciskarka) z nich sok. Na każde pół szklanki dodajesz łyżeczkę kwasu askorbinowego. Podajesz ten specyfik osobie co pół godziny aż do wystąpienia biegunki. To jest właśnie ten próg jelitowy. Cała sztuka polega na systematycznym dozowaniu witaminy C z sokiem co 20-30 minut, ponieważ jest to okres pół-rozpadu.
      Następnie należy przyjmować codziennie 2 gramy kwasu askorbinowego TiB, albo przejść na Witaminę C 1000+TiB raz dziennie https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/58-vitamin-c-1000-50tabl-tib-254475917206.html

      Chlorella 100% Organik This is Bio
      https://thisisbio.pl/chlorella/46-chlorella-100-organic-410tab-254475917299.html

      Jak możesz to nie łącz witaminy C z chlorellą. Przy dużych odtruwaniach, gdy używasz dużej ilości chlorelli, nie wolno łączyć chlorelli z witaminą C.

      3 gramy dziennie (zaczynasz od pół grama i zwiększasz co tydzień o 1 tabletkę chyba, że już Twój organizm zna ten pokarm) jakbyś była uczulona odstaw i daj przyjaciółce

      Kurkuma
      Kurkuma 100% Organik This is Bio
      https://thisisbio.pl/kurkuma/108-kurkuma-100-organic-110g-this-is-bio-254475917343.html
       
      1, 5 grama dziennie z pieprzem cayenne ( albo czarnym) i olejem kokosowym (możesz sobie dodać jeszcze octu balsamicznego i czosnek, oraz trochę soli himalajskiej i będziesz miała świetny sos winegret do sałatki)
      Olej kokosowy https://thisisbio.pl/oleje-oliwy-oliwki/976-olej-kokosowy-virgin-bio-400ml-bio-planete-4260355580572.html
      Używamy bio olej kokosowy surowy 

      Olej kokosowy zwiększa biodostępność kurkumy.

      Siarka organiczna MSM TiB można stosować wraz z witaminą C kwasem askorbinowym TIB, zgodnie z tym protokołem:
      https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/1686-msm-siarka-organiczna-110g-tib–254475917404.html

      Witaminę C i MSM najlepiej jest stosować razem
      Walter Last zaleca 10 g witaminy C (kwas askorbinowy, lub askorbinianu sodu) i 10 g MSM. Można rozpuścić te proszki w 1 litrze wody lub świeżego soku i sączyć w ciągu dnia. W razie biegunki przerwać, albo zmniejszyć dawkę

      Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-254475917190.html
      1 kapsułka po śniadaniu (razem z D3 i K2) 

      Ashwaghandha https://thisisbio.pl/ashwagandha/115-ashwagandha-100-organic-110g-this-is-bio-254475917367.html łyżeczka do wody/herbaty bez kofeiny przed snem

      Witamina E (naturalna) jw

      Glutation najlepeiej Liposomal https://thisisbio.pl/antyoksydanty/2517-liposomal-glutathione-100ml-tib–254475917572.html (zaraz znowu pojawi się w magazynie)

      Ogólne zalecenia uzupełniające:
      Zero cukru z cukiernicy
      Zero kazeiny
      Zero glutenu
      Minimum raz w tygodniu ćwiczenia o wysokiej intensywności
      Codziennie 10 000 kroków (biegnie się je znacznie szybciej, niż chodzi)
      Dużo surowych owoców i warzyw (nie przesadzaj z ilością krzyżowych, ale jedz je)
      Długo śpij
      Całkowicie odstaw kofeinę

     3. avatar grzegorzadam 1 grudnia 2017 o 20:06

      leczona hormonem Letroxem i Jodidem”
      Ile tego jodidu?

      ”Lecze Euthyroxem 75, ”
      To nie jest leczenie, to proteza.

      Zrób badanie biorezonansem na EBV, Yersinię i inne patogeny najpierw:
      http://www.pepsieliot.com/czy-to-mozliwe-by-niedoczynnosc-tarczycy-po-prostu-zniknela/

  3. avatar grzegorzadam 1 grudnia 2017 o 10:30

   Na insulinooporność pracujemy sami i sami możemy doprowadzić do remisji,
   podobnie nadciśnienia i innych ”strasznych” objawów:

   http://www.pepsieliot.com/wyleczysz-insulinoopornosc-cukrzyce-ii-drozdzaki-candida-pomoca-owocow/
   http://www.pepsieliot.com/jak-szybko-rozpoznasz-ze-masz-braki-magnezu-lekarz-ci-tego-nie-powie/

   Wodorowęglan magnezu i woda, sól.

   1. avatar beksa99 1 grudnia 2017 o 14:37

    Uzupełnie magnez. Sol kłodawska stosuje.

    1. avatar beksa99 1 grudnia 2017 o 19:52

     Wow Pepsi….mam co ogarniać…wybierajac ktoras z opcji przyjmowac Letrox? Zapomnialam dodac, ze pije codziennie kwas askorbinowy, witd3k2 6000-8000. Pomagasz…dziekuje. jutro robie test z sodą.

 42. avatar Aneta D Falkiewicz 1 grudnia 2017 o 08:55

  Jak ja Was kocham 🙂 za to, że tu jesteście i pomagacie i dzielicie się swoją wiedzą.. To jest po prostu arcypiękne! wszystko to co może mi się przydać to zapisuję (skrinuję) fragmenciki Waszych zdań na bieżąco <3 Jejku, dziękować, całować, ściskać <3

 43. avatar pietruszkaa 1 grudnia 2017 o 13:14

  Pepsi wiesz moze czy aktywnosc mieszkow wlosowych z czasem ustepuje i nie rosna wlosy ani na glowie, brwi i rzesy ? Czy to uwarunkowane genetycznie i nie da sie nic zrobic aby rosly jak za mlodu ?

  1. avatar grzegorzadam 1 grudnia 2017 o 15:17

   Opcji na włosy i mieszki jest sporo.
   Wewnętrznie, nawodnienie, komplet witamin ze wskazaniem na B3- kwas nikotynowy.

   1. avatar pietruszkaa 1 grudnia 2017 o 16:07

    czyli wewnetrznie nawodnienie i witaminy ? Pytanie czy geny sie sa silniejsze i mamy z gory zapisane …pytam, gdyz zmagam sie z problemami hormonalnymi i widze skutki a nie jestem coraz mlodsza

    1. avatar grzegorzadam 1 grudnia 2017 o 20:08

     gdyz zmagam sie z problemami hormonalnymi”

     Prawie wszyscy się zmagamy, hormony to podstawowy garnitur.

     Jakie masz objawy, jakie leki bierzesz?

     1. avatar pietruszkaa 2 grudnia 2017 o 13:30

      Grzegorzadam, biore teraz lek letrox i metformine , mam stwierdzony problem z insulina, nierownowaga duza hormonow plciwych i problem z tarczyca. Objawy to juz zaawansowane lysienie, nadmierne owlosienie, …zawsze mialam duzo wlosow , to sie zmienilo na gorsze brwi, rzesy, wlosy.

     2. avatar grzegorzadam 2 grudnia 2017 o 21:42

      masz problem z calym organizmem, zrob te badania, szukaj przyczyny:
      http://www.pepsieliot.com/czy-to-mozliwe-by-niedoczynnosc-tarczycy-po-prostu-zniknela/

      1. Zbadać poziom metabolitu witaminy D3 25(OH). Właściwa wartość u zdrowego>50 a przy chorobie>80
      2. Zbadać poziom homocysteiny – powinien być > 4.5 u zdrowego 6-8 a powyżej 10 stan zapalny
      3. Zbadać poziom igG – są to przeciwciała na bakterię chlamydia pneumoniae borelioza, mykotoksyny, wirusy
      4. Wycofać z diety cukier i fruktozę
      5. Zbadać tolerancję organizmu na gluten i ewentualnie go wyeliminować
      6. Flora bakteryjna odbudować m.in. poprzez fermentowane warzywa owoce
      7. Wycofać mleko z diety
      8. Usunąć plomby amalgamatowe i przeprowadzić chelatację organizmu
      9. Usunąć zęby leczone kanałowo (lub dokonać ponownego leczenia)
      10. Włączyć do diety kurkumę (kurkumina) oraz ostre przyprawy (kapsaicyna)
      11. Usunąć pasożyty i pleśnie (np.metody Huldy Clark) lub przez stosowanie wrotyczu piołunu goździków i innych
      12. Biorezonans dokladny.
      13. analiza wlosa pierwiastkowa.

   2. avatar pietruszkaa 2 grudnia 2017 o 23:19

    Grzegorzadam. dziekuje za informacje – duzo tego – poczytam

 44. avatar Liliana 1 grudnia 2017 o 21:38

  Grzegorzuadamie!
  Mam pytanie, czy wodę z sodą i cytryną lub OJ w celu odkwaszenia organizmu, można pić na noc czy lepiej polecasz rano na czczo? Pozdrowienia

  1. avatar grzegorzadam 2 grudnia 2017 o 08:32

   Jakie masz pH?
   To trzeba przy alkalizatorach sprawdzać, pamiętaj o potasie.
   Jeżeli w dolnych granicach, można wieczorem, tak robiłem.

 45. avatar smuteczek 2 grudnia 2017 o 16:30

  mam niedobór LITU ile powinno się go suplementować? w jakiej formie? na razie pije tylko wode zdrowotna… (z litem) pomidory teraz mało go maja o ile w ogóle :< skąd wziąć nikiel? branzoletka(tez niedobory)

  1. avatar grzegorzadam 2 grudnia 2017 o 21:31

   skąd wziąć nikiel?”

   nikiel podobnie jak aluminium nie jest potrzebny organizmom zywym.
   to toksyna.
   Lit wyszukaj w necie, dawkowanie litu.

 46. avatar Magda 20 grudnia 2018 o 16:33

  Witam. Mam pytanie o schizofrenię. Mam w rodzinie chorego i słyszałam o efektach przy suplementacji litu, vit b, nieacyny, magnezu …. nie wiem co jescze. yłabym bardzo wdzięczna za radę. Pozdrawiam:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum