Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 801 683
19 online
42 343 VIPy

Zadaj kłam metryce: Jak szybko odmłodzić twarz bez skalpela?

odmładzanie twarzy w domu

Odmładzanie twarzy w domu.

Ludzie, no dobra, mówimy o kobietach, chcą się odmłodzić. I robią te wszystkie rzeczy z twarzami z zupełnie innych powodów niż chce im się przypisać, zacierając lubieżnie łapki.

Krytyka i ośmieszanie zabiegów kosmetycznych, które kobiety, głównie celebrytki dokonują na swoich boomerskich*, a dzisiaj nawet duuużo młodszych twarzach są często uzasadniane kwasem zawiści.

* Termin „boomers baby” odnosi się do pokolenia osób urodzonych w okresie powojennym, szczególnie w latach 1946-1964. Nazwa wynika z tak zwanego baby boomu, czyli nagłego wzrostu liczby urodzeń w tym okresie. Dzisiaj mówiąc: ok boomer, nastolatek daje do zrozumienia ojcu, że myli się i niczego ojciec nie rozumie, bikos jest zgredem. 

Taka to musi zazdrościć młodym ich możliwości seksualnych.  Albo, co jeszcze głupsze, że to musi być ageizm odnoszący się do dyskryminacji, uprzedzeń lub nietolerancji wobec osób na podstawie ich wieku, zwłaszcza wobec osób starszych.

Zarzucać ageizm boomerce (to raczej autoageizm), która robi to przede wszystkim, aby zaspokoić świdrujących menedżerów, kąśliwych publicystów, cierpkich agentów, oraz internetowych hejterów, oznacza tępotę i schematyczność myślenia.

Operacje to raczej ślepe podążanie za konkurencją, aby nie odstawać, aby się wtopić, aby WCIĄŻ BYĆ.

A więc nie, nie chodzi o seksapil, ani o seks. To tak naprawdę ma na celu przepędzanie, a kysz, niepokojących zapowiedzi, lub zgoła starości, no i śmierci, jak najdłużej.

George Orwell powiedział kiedyś, że po pięćdziesiątce każdy ma taką twarz, na jaką zasługuje. W dzisiejszych czasach większość celebrytek po pięćdziesiątce wydaje się mieć dokładnie taką twarz, za którą yyy … zapłaciły.

Policzki wybrzuszone jak guma balonowa za komuny. Czoła gładkie jak wyszorowane patelnie. Raz na jakiś czas jakaś realna semantyka próbuje pojawić się na czole, zanim zapadnie się w niebyt z botuliną przegrana.

I te lekko obłąkane łuki brwiowe

Szczytem absurdalnej sytuacji wynikłej ze wszystkich tych zabiegów jest w sensie ścisłym boomerka (rocznik 1958) Madonna, przypominająca animowaną osobę z Cartoon Network. Ostatnio doniesiono, że szuka chirurga, który „przywróci jej bardziej naturalny wygląd”.

Rynek nie znosi pustki, być może pojawi się więc dziedzina za grubą kasę (odpowiednik modnego postarzania kredensów i robienia z nich wintycz) dostarzania wcześniej odmłodzonych.

Jest tylko jeden problem: tarcie jest przemianą nieodwracalną.

Tak jak nie wiadomo, w którym momencie pierwszy uroczy lekki lifting, a następnie kolejne zastrzyki i nacięcia zaczynają sprawiać, że wyglądasz jak zaskoczony kosmita, nagle wystraszony obcy.

Chirurdzy nie mają też pojęcia, że stopniowo tracą orientację, jaka była wizualna linia bazowa dla danej osoby? Zaczynają bowiem od wymiany belki na tratwie Kon-Tiki, a kończą na konstrukcji cepelina.

Z drugiej strony Twój wiek się w towarzystwie nie liczy, gdy sprawiasz powierzchowne wrażenie młodej osoby. I odwrotnie, dziecko z zespołem progerii (rzadka choroba genetyczna, która powoduje szybkie starzenie się organizmu z typowymi cechami starzenia się i chorób ludzi starszych) wyglądające na osobę znacznie starszą, będzie odrzucone przez rówieśników.

Podczas pandemii wielu słusznie obawiało się negatywnych skutków noszenia masek, również w komunikacji międzyludzkiej, ale przynajmniej mogli je zdejmować na noc. Madonna wciąż nie może.

Ten cały wstęp służy temu, żebyś zadośćuczyniła sobie w każdy możliwy sposób nie przejmując się, że zostaniesz źle zrozumiana, bo tak właśnie będzie.

Każdy ma swoje pole do działania, chodzi tylko o to, żeby chciało Ci się działać.

Śmichy chichy z Madonny z pominięciem, jak bardzo wyczerpujący jest jej codzienny trening, ile codziennie biega, jak bardzo trzyma się zasad zdrowego odżywiania, jak bardzo sobie nie folguje.

Jej dwugodzinny występ na scenie to rzecz niewykonalna nawet w ułamku dla większości 65 latek.

I to nie dlatego, że na wszystko Madonnę stać, ale przede wszystkim dlatego, że jest RoboKopem życia.

Cyborgiem samozaparcia, ascezy i pracowitości.

adaptogen Maca

Tak czy siak wiele osób zastanawia się, jak długo będą zdrowi i młodzi, przynajmniej na oko, oraz …

Czy istnieją domowe sposoby na opóźnienie starzenia twarzy i ciała?

Jednym z pionierów w tym obszarze jest dr David Sinclair, znany naukowiec i profesor genetyki na Harvard Medical School. Coś mu tam trochę nie wyszło, ktoś go gdzieś obśmiał w jego poszukiwaniu sposobów na spowolnienie procesów starzenia się oraz poprawę zdrowia w późniejszych latach życia. Gość jednak zapalił się i nie ustaje, a jednym z kluczowych odkryć dr Sinclaira jest związek pomiędzy sirtuinami a procesem starzenia.

Sirtuiny są rodzajem enzymów, czyli białek ,które odgrywają mega rolę w regulacji metabolizmu, odpowiedzi na stres, procesach zapalnych oraz, jakby co, naprawie DNA. Badania rzeczywiście wskazują, że aktywacja sirtuin może wpływać na długowieczność i opóźnianie procesów starzenia się.

Aktywność sirtuin jest do tego wszystkiego ściśle związana z dostępnością energii w organizmie. W sytuacji niedoboru energii, NA PRZYKŁAD PODCZAS GŁODÓWKI CZY INTENSYWNEGO WYSIŁKU FIZYCZNEGO, POZIOM SIRTUIN Droga Socjeto WZRASTA, a nie maleje, co prowadzi do uruchomienia mechanizmów naprawczych i ochronnych.

Odmładzanie twarzy w domu: dlaczego sirtuiny działają?

 • Chronią przed stresem oksydacyjnym – jednym z głównych czynników przyspieszającym proces starzenia się.
 • Działają na poziomie komórkowym, wpływając pozytywnie na funkcjonowanie mitochondriów, czyli struktur odpowiedzialnych za produkcję energii w komórkach.

W miarę starzenia się, liczba i sprawność mitochondriów maleje, co skutkuje spadkiem wydajności energetycznej organizmu. Sirtuiny pilnują, żeby tak się nie działo.

 • Uczestniczą w regulacji metabolizmu lipidów i glukozy, co ma pozytywny wpływ na zdrowie układu sercowo-naczyniowego oraz zapobieganie otyłości i cukrzycy.
 • Poprzez regulację procesów lipolizy i termogenezy tkanki tłuszczowej brązowej oraz białej, sirtuiny wspierają spalanie nadmiaru kalorii i zapobiegają ich gromadzeniu się w postaci tkanki tłuszczowej. Chronią przed fatalną otyłością sarkopeniczną.
 • W przypadku nowotworów, sirtuiny wykazują zdolność do hamowania procesów kancerogenezy poprzez wpływ na cykl komórkowy, naprawę DNA oraz apoptozę. Dzięki temu, aktywność sirtuin może przyczynić się do zahamowania wzrostu guzów i przerzutów.

Ale żeby nie było zbyt pięknie:

 • Są i takie badania, które wskazują też na jakieś potencjalne działanie proonkogenne sirtuin, co oznacza, że ich rola w kontekście nowotworzenia może być bardziej złożona niż dotychczas sądzono.

Niemniej jednak, coraz więcej dowodów naukowych sugeruje korzystny wpływ sirtuin na profilaktykę i terapię wielu chorób cywilizacyjnych, takich jak: cukrzyca typu 2, otyłość, choroby sercowo-naczyniowe czy jednak nowotwory.

Dlatego należy zadbać o odpowiedni poziom sirtuin w ciele, bo poprawia to istotnie jakość i długość życia, szczególnie osób dojrzałych w lata.

Jak wpłyniesz na poziom sirtuin?

Jak zwykle, dzięki odpowiedniej diecie, suplementacji oraz aktywności fizycznej.

 • Jedzenie bogate w polifenole, takie jak winogrona, jagody czy orzechy, które mają zdolność do aktywowania tych enzymów.
 • Stosowanie diety niskokalorycznej, posty, jak codzienny POST PRZERYWANY może również wpływać korzystnie na poziom Twoich sirtuin.
 • Suplementacja jest kolejnym sposobem na zwiększenie poziomu sirtuin.

Przypominam 3 świetne, dedykowane tematowi najlepszej ODMŁADZAJĄCEJ suplementacji wpisy:

1. Pierwszy o suplementach przeciwstarzeniowych, które doktor Siclair osobiście codziennie zażywa, czyli lista Sinclaira, czyli suplementy PRZECIWSTARZENIOWE, które zażywa mega znany epigenetyk David Sinclair
2. Drugi o tuzinie najlepszych domowych sposobów na odmłodzenie, czyli jak spowolnić starzenie się? 12 najważniejszych punktów przewodnika low-tech
3. Oraz o najlepszych pokarmach przeciwzapalnych, które wykształciły w sobie sztukę przetrwania, czyli słyszałaś o ogromnym potencjale przeciwzapalnym C3G ZNISZCZONEGO przez życie jedzenia?

 • Aktywność fizyczna to kolejny istotny czynnik wpływający na poziom sirtuin w organizmie. Regularne ćwiczenia na siłowni, oraz codzienne ćwiczenia wytrzymałościowe, a przynajmniej 5 razy w tygodniu bieganko mogą prowadzić do wzrostu ekspresji genów kodujących te enzymy, co przekłada się na ich większą aktywność.

Odmładzanie twarzy w domu i Twoje hormony

Istotnym  aspektem suplementacji w kontekście odmładzania jest dbanie o kondycję układu hormonalnego. Dobrze wiesz, że hormony pełnią kluczowe funkcje w Twoim organizmie i wpływają na wiele procesów życiowych.

W miarę starzenia się ich poziom może ulegać zmianom, i dzieje się to, co prowadzi do zaburzeń równowagi hormonalnej.

Dlatego należy rozważyć stosowanie preparatów zawierających adaptogeny takie jak organiczna Ashwagandha czy Maca peruwiańska, które pomagają utrzymać równowagę hormonalną oraz poprawiają odporność na stres.

Sekrety długowieczności – co wpływa na wygląd Twojej twarzy i ciała?

Gdyby nie zrobić nic nowego, powielać jedynie styl życia naszych babek, ojców, i babek z pewnością genetyka zdeterminowałaby Twoją podatność na choroby oraz tempo, w jakim zachodzą zmiany związane ze starzeniem. Oczywiście przy założeniu, że środowisko, w którym żyjesz jest mniej więcej podobne. Wyniesione z domu nawyki żywieniowe i styl życia, oraz choróbska, które dotknęły naszych antenatów będą miały ogromny wpływ na kondycję naszego ciała.

Jednak, gdy zaczniesz żyć dorzecznie, błyskotliwie po swojemu, nie musząc jeszcze zostawać Madonną, jest szansa, że obciążenia genetyczne bardzo się obkurczą, może nawet do kilku procent.

Wszystkie komórki są tak naprawdę takie same, i w swojej mikroskali zawsze składają się z atomów, a ten z jądra, elektronów i tak dalej. Dopiero zgrupowanie je w tkanki, oraz świadomość nadają komórkom odpowiednie funkcje w ciele. Nie sądzę, żeby wiele osób osiągnęło tak wysoką świadomość, aby mogło wpływać na swoje białka w ciele, ale normalnie, po ludzku, jedzeniem, wodą, dobrym myśleniem, oraz ruchem (powstrzymuję się siłą, żeby nie napisać bieganiem) można zdziałać bardzo wiele.

Nie, nie oglądaniem serialu.

Z badań wynika, że osoby o wyższej aktywności mitochondrialnej mają tendencję do dłuższego życia.

Wpływ na kondycję mitochondriów mają takie czynniki jak dieta bogata w antyoksydanty, regularne ćwiczenia fizyczne oraz unikanie toksyn środowiskowych.

No widzisz? Tak mówią też naukowcy.

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)


Odmładzanie twarzy w domu – co powinnaś jeść codziennie?

Czyli dzień po dniu nawodnienie, dotlenienie, odżywienie, oczyszczenie. W ciągu dnia wypijaj jeszcze 4 szklanki wody, to uelastycznia skórę i wspiera jej regenerację. A szklanka soku owocowego doda Ci wigoru i w razie potrzeby podniesie poziom leukocytów.

Obok 4 szklanek na topie skali jest jedzenie, które zawiera witaminy C, E, A oraz selen czy cynk.

 • A więc owoce jagodowe, takie jak borówki, maliny czy truskawki.

Wiadomo, są bogate w antocyjany – silne przeciwutleniacze mające zdolność neutralizowania wolnych rodników. Ponadto zawierają dużo witaminy C oraz błonnika pokarmowego.

 • Kolejnym pokarmem są orzechy i nasiona.

Źródło zdrowych tłuszczów nienasyconych oraz witamin z grupy B (B9, B6, B2, jednak na diecie bezmięsnej i bezrybiej B12 trzeba sobie dostarczyć w postaci suplementu) i naturalna E. Szczególnie polecane są migdały, orzechy włoskie czy siemię lniane.

 • Nie możesz zapomnieć o warzywach liściastych takich jak szpinak czy jarmuż. Czwarta szklanka z 4 szklanek!

Dostarczają one duże ilości witamin A, C i K oraz luteiny i zeaksantyny korzystnie wpływających również na zdrowie oczu.

 • W diecie odmładzającej warto również postawić na białko pochodzenia roślinnego, które znajdziesz między innymi w strączkowych takich jak ciecierzyca, soczewica czy fasola. Kłania się Pea Protein This is BIO czyli białko z zielonego groszku na przykład też do 4 szklanki!
 • W codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć również ryb morskich, szczególnie tłustych, takich jak łosoś czy makrela.

Jeśli nie przełkniesz ryby, bierz dobrą Omegę 3 z oleju rybiego i witaminę D3 z K2. (pomyśl też o tranie). 

Ćwiczenia fizyczne a proces starzenia się, co wybrać?

Regularne ćwiczenia fizyczne mają ogromny wpływ na odmładzanie, zdrowie i samopoczucie ludzi!

Nie bardzo forsowny wysiłek, żaden tam sport wyczynowy, ale minimum 5 razy w tygodniu 40 minutowy trening wytrzymałościowy i od czasu do czasu (np 2 razy w  tygodniu) ćwiczenia siłowe dla sprawności mięśniowej oraz elastyczności skóry

Jednym z najbardziej polecanych rodzajów aktywności fizycznej jest bieganie, ponieważ

Wiedza

Bycie żywym odmładza.

Jednym z ważniejszych badań co do biegania i poważnego chorowania, jest praca opublikowana przez amerykańskich naukowców w 2012 roku. Badanie to obejmowało ponad 3000 pacjentek z rakiem piersi, które poddano obserwacji przez okres 11 lat. Wyniki pokazały, że kobiety regularnie uprawiające bieganie miały o 25% niższe ryzyko zgonu z powodu nowotworu w porównaniu do tych, które nie angażowały się w żadną formę aktywności fizycznej. Podobne korzyści zaobserwowano również u pacjentów cierpiących na inne rodzaje raka, takie jak rak jelita grubego czy rak prostaty.

Ogólnie należy zwrócić uwagę na badania dotyczące wpływu biegania na układ odpornościowy pacjentów onkologicznych. W 2016 roku opublikowano wyniki eksperymentu, w którym uczestniczyło 60 osób z rozpoznaniem raka płuca. Połowa z nich przez 12 tygodni regularnie uprawiała bieganie, podczas gdy druga połowa nie zmieniała swojego trybu życia. Okazało się, że u osób aktywnych fizycznie nastąpiło istotne zwiększenie liczby komórek odpornościowych oraz poprawa ich funkcjonowania. To sugeruje, że bieganie może wspomagać układ odpornościowy w walce z chorobą nowotworową i przyczyniać się do lepszego efektu terapii przeciwnowotworowej.

Oczywiście aktywność fizyczna nie musi być jedynie związana z bieganiem czy treningiem na siłowni. Wykorzystuj każdą okazję do tego, aby poruszać się więcej.  Chodź per pedes  do pracy czy sklepu, korzystaj ze schodów zamiast windy. Co 20 minut wstawaj od komputera, przykucaj i podskakuj. Niech Twoja limfa nie będzie zastana.

Kluczem jest bowiem regularność oraz pod każdym pretekstem wprowadzanie ćwiczeń fizycznych w codzienne życie.

Odmładzanie twarzy w domu: słońce, antyoksydanty, i domowy krem do opalania

Słońce postarza?

Owszem słońce jest Twoim największym lekiem, skarbem, cudem, a czerpanie witaminy D ze słońca jest najlepszą formą suplementacji. Jednak słońce również postarza, wysuszając skórę i z tym nie ma co polemizować.

A jeśli jesteś po operacji odmładzającej twarzy, to już wiesz, że absolutnie nie możesz słońcem się cieszyć. Bladość Madonny, czy Angeliny właśnie stąd się bierze. Dziewczyny stronią od słońca, jak diabeł od święconej wody, że się posłużę niewybredną metaforą.

Jakie antyoksydanty na słońce?

Najlepszą  opcją jest ogromna ilość antyoksydantów w diecie (fioletowe, ciemnoczerwone i ciemno zielone pokarmy) i wystawienie się do kąpieli słonecznej na krótko, ale intensywnie. 20 minut dla jasnej karnacji, do 40 minut dla ciemnej, i to wtedy, gdy słońce jest wysoko. Resztę plażowania odbywać pod parasolem, albo w ruchu z lekko przesłoniętym ciałem i wdychać morską bryzę.

Kremy z filtrem UV?

Kremy z filtrem UV to marketingowe niebezpieczeństwo: nie zakładaj chemii na skórę, po czym jeszcze miałabyś to podgrzewać, jak na patelni!

Oto przepis na naturalny krem do opalania, zrób sobie i ciesz się: jak zrobić bezpieczny krem do opalania z filtrem? – DIY

ashwagandha na bezsenność

Odmładzanie twarzy  w domu: wyśpij się

Niespanie, krótkie spanie, byle jakie spanie nie tylko postarza, ale również skraca życie.

Podczas głębokiego snu Twój organizm regeneruje się, co ma bezpośredni wpływ na kondycję skóry.

W trakcie nocnego wypoczynku zwiększa się produkcja kolagenu, co sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna.

Ponadto szczególnie podczas snu ciało oczyszcza się z toksyn oraz naprawia uszkodzenia komórkowe spowodowane stresem czy promieniowaniem UV.

Nie śpisz, a więc nie oczyszczasz się i nie regenerujesz prawidłowo, a to Cię postarza

 • Kładź się wcześniej i o tej samej porze
 • Nie pij alko
 • Nie pal
 • Unikaj kofeiny (organiczna kawa bezkofeinowa This is BIO  pyszna i mentalnie zaspokajająca)
 • Nie oglądaj wieczorem dramatów
 • Wyciemnij pokój
 • Niech będzie cicho
 • Obniż temperaturę w pokoju (przypominam, że generałowa Zajączkowska spała praktycznie w lodówce, a w wieku 70 lat – fakt, że w ciemnym holu:), ale jednak – podrywał ją bogaty i piękny 25 latek, podobno nie gerontofil)
 • Komfortowe łóżko jest ważne
 • Relaksuj się jakoś przed snem, kilka zdań pogodnej książki
 • Ciepły kubek z Ashwagandha, albo rumianku
 • Nie objadaj się wieczorem
 • Rozgrzej stopy, jeśli masz zimne

Czy keto dieta najlepiej odmłodzi Twoją twarz i ciało?

Odmładzanie to proces długotrwały i trwa do późnej starości:)

Żartowałam, ale faktem jest, że każdy sukces wymaga wytrwałości i konsekwencji, odmładzanie również. Oraz dokonywania najlepszych wyborów stylu życia.

 • Dieta ketogeniczna zmniejsza śmiertelność w średnim wieku i poprawia pamięć u starzejących się myszy, lecz …

Koniecznie przeczytaj ten wpis i wszystko Ci się wyjaśni: jeśli jesteś kobietą, i możesz to zrobić, zrezygnuj z diety ketogenicznej, a wygrasz w tej grze.

Laserowe odmładzanie twarzy opinie

Laserowe odmładzanie twarzy, znane również jako resurfacing laserowy, to procedura kosmetyczna, która wykorzystuje wiązkę lasera do poprawy kondycji skóry twarzy. Proces ten polega na kontrolowanym USUNIĘCIU GÓRNYCH WARSTW SKÓRY, co stymuluje produkcję nowych komórek skóry, kolagenu i elastyny. Rzecz, jak łatwo się domyślić ma na celu redukcję zmarszczek, blizn, przebarwień, zmian skórnych, a także ogólną poprawę wyglądu skóry.

Opinie na temat laserowego odmładzania twarzy są zróżnicowane. Owszem, procedura ta może przynieść pozytywne rezultaty, lecz:

 • Po pierwsze, laserowe odmładzanie twarzy może być i raczej JEST BOLESNE i powodować dyskomfort podczas i po zabiegu.

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, spuchnięta i może piec. Niektóre pacjentki naprawdę boli i potrzebują czasu na rekonwalescencję.

 • Po drugie, efekty laserowego odmładzania twarzy mogą być różne w zależności od indywidualnych cech skóry i stanu zdrowia, oraz kto ten zabieg wykonuje.

U niektórych skóra rzeczywiście  będzie wyglądała lepiej, ale są też marne wyniki, poprawy nie ma, a ból był. Wiele zależy również od umiejętności i doświadczenia lekarza wykonującego procedurę.

Daj sobie wcześniej ocenić skórę dobremu specjaliście zanim zdecydujesz się na to odmładzanie.

Pepsi Eliot

(Visited 4 020 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Aga 31 maja 2023 o 16:01

  Serio kremy z filtrem nie? Jestem w szoku. Myslalam, ze tak wlasnie uchronie cere 😮

  1. avatar Pepsi Eliot 31 maja 2023 o 21:30

   naturalne kremy tak, maść cynkową też

 2. avatar aleanulka 1 czerwca 2023 o 00:25

  Pepsiku, macę podjadam, ale jakoś… słabo mi służy. Jak zjem słuszną ilość, perturbacje żołądkowe, jelitowe, serducho zasuwa za szybko… . Może o tę ilość chodzi? Usiłuję sobie pomóc jak mogę przy nieustannym chudnięciu i utracie masy mięśniowej – choć ruchu codziennego nie brak i vege dieta od 32 lat, bez nabiałów, glutenów i i takich tam (od początku wejścia w menopauzę, choć ruchu nie brak, a waga w dół i w dół, mięśnie zanikają i zanikają… ). Co robić???

  1. avatar Pepsi Eliot 1 czerwca 2023 o 06:03

   porcja shake Shake codziennie z dojrzałymi bananami, jagodami i na mleku roślinnym, np migdałowym https://thisisbio.pl/odchudzanie/83-1-shape-shake-420g-tib–5905344040031.html#/26-smak-truskawkowy i mocno zmniejsz porcję macy, albo zrezygnuj <3

   1. avatar aleanulka 2 czerwca 2023 o 01:01

    Pepsiku, a pomoże? Waga już poniżej 40 kg 🙁 . Macę kocham, mniam! Spróbuję na razie zmniejszyć porcje. Białko konopne? Można ? Też pyszotka 😉

    1. avatar Pepsi Eliot 2 czerwca 2023 o 08:03

     białko konopne to przede wszystkim przeciwzapalne kwasy tłuszczowe Omega 3 w bardzo dobrej proporcji z Omegą 6, jednak to białko zawiera sporo argininy, ten aminokwas jest świetny, ale nie dla wszystkich.
     Ale skoro się dobrze czujesz to możesz jeszcze mieszać z maca this is BIO, i węglowodany proste,. czyli dojrzałe banany, mango do tego, i taki szejk <3

 3. avatar Piorun 1 czerwca 2023 o 09:13

  A co Pepsi sądzisz o osoczu bogatopłytkowym?
  Warto robić?

  1. avatar Pepsi Eliot 1 czerwca 2023 o 19:56

   Zalety:
   1. Osocze bogatopłytkowe jest pozyskiwane z krwi delikwentki, co minimalizuje ryzyko reakcji alergicznych lub odrzutu. Do tego składniki osocza, takie jak czynniki wzrostu, pomagają stymulować naturalną naprawę i odnowę skóry.
   2. Procedura jest stosunkowo bezpieczna, ponieważ wykorzystuje naturalne substancje pochodzące z organizmu, minimalizując ryzyko działań niepożądanych.
   3. Zabieg PRP może pomóc w poprawie kolorytu skóry, redukcji drobnych zmarszczek i linii, poprawie elastyczności i tekstury skóry oraz zmniejszeniu widoczności blizn. Może również stymulować produkcję kolagenu, co prowadzi do odmłodzenia skóry.
   4. Zabieg zazwyczaj nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Możesz wrócić do codziennych aktywności wkrótce po zabiegu.
   Wady:
   1. Efekty są tymczasowe, trzeba powtarzać ten zabieg, a raczej serię zabiegów.
   2. Jak zawsze przy podobnych zabiegach mogą się pojawić niepożądane skutki jakpodrażnienia, zaczerwienienie, opuchlizna, świąd lub krwiaki w miejscu podania osocza bogatopłytkowego.
   3. Kasa, to nie jest tanie, szczególnie, gdy robi się dla lepszego efektu seriami i łączy z innymi zabiegami.

   Czy warto robić, sama oceń 🙂

 4. avatar Jilka 1 czerwca 2023 o 22:23

  Pepsi,zaczęłam pić 4 szklanki,ale po kilku dniach miałam mdłości,strasznie bolał mnie żołądek,brzuch,nigdy tak fatalnie się nie czułam,kręciło mi się w głowie. Przestałam je pić i ból minął,czy 4 szklanki mogą nie być dla mnie albo może coś wykluczyć? Dodam,że mam zespół jelita drażliwego,oraz Hashimoto czy to ma coś z tym wspólnego?
  Pozdrawiam

  1. avatar Pepsi Eliot 2 czerwca 2023 o 08:09

   nie ma związku z `Hashimoto, wręcz przeciwnie zielonki w 4 szklance są prebiotykami, czyli poprawiają możliwości jelitowe i trawienne. Chodzi o to, że jesteś uczulona na algi, a dokładnie feoforbid, który zawiera się we wszystkich algach, szczególnie w chlorelli. W Algach This is BIO jest go zdecydowanie mniej niż w dopuszczalnych normach. Ale algi nie dla Ciebie. Możesz dodawać do 4 szklanki tylko trawy, albo szpinak np Jest zestaw dla uczulonych na algi. <3 Życzę Ci zdrowia, napisz jeśli chcesz pełną rozpiskę przy Hshi, którą stworzyłam na podstawie zaleceń dr Childa specjalisty od tarczyc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Polecamy bardzo dobrą  Witaminę D3+K2 TiB

Do ssania!

O wyższym wchłanianiu z receptorów podjęzykowych:)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum