logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 619 972
419 online
32 909 VIPy
Reklama

TWÓJ REGULATOR HORMONÓW
ORAZ ENERGIA
MACA This is BIO

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Spektakularne korzyści z kąpieli z dodatkiem Soli Epsom

Co to jest detox to pewnie wiesz, ale że solą Epsom?

Detoks z solą nie jest równy wsypaniu starej, dobrej kuchennej do wanny. Prawdziwa, dobroczynna kąpiel, która wyciągnie z Twojego ciała toksyny i jednocześnie dostarczy Ci minerałów, ma w swoim składzie co najmniej sól Epsom. Co najmniej, bo możesz wzbogacić ją tak jak lubisz, na przykład płatkami róży lub wyciągiem z ziół. I wtedy jest jeszcze przyjemniej.

Osoby regularnie korzystające z takiego moczenia potwierdzą zgodnie, że poza usunięciem toksyn i zrównoważeniu organizmu, zauważyły:

łatwiejsze utrzymanie w ryzach wagi

– ulgę przy napiętych mięśniach

– poprawę zdrowia

– głębszy stan relaksu

Być może nie pamiętasz soli Epsom z dzieciństwa, ale jest stosowana od ponad 400 lat. Historia głosi, że pewien angielski farmer zwrócił uwagę na gorzką wodę z jego studni, która doskonale wspomagała leczenie wysypek i urazów (fizycznych). Pierwotnie uzyskiwano ją poprzez odparowywanie wód mineralnych mających źródła obok miejscowości Epsom w hrabstwie Surrey w środkowej Anglii.

Reklama

Tu znajdziesz SÓL EPSOM TiB (siarczan magnezu) o czystości farmaceutycznej


Spektakularne korzyści z kąpieli z dodatkiem Soli Epsom

Twoja skóra absorbuje magnez z łatwością. Jest to najlepszy sposób zaopatrzenia się w ten niezbędny i wypłukiwany kawą lub wypacany przy ćwiczeniach pierwiastek.

Badani, którzy skorzystali z takiej formy odpoczynku, mieli istotnie podwyższony poziom siarki i magnezu we krwi!

Zauważono również, że:

– po 12 minutach moczenia się w roztworze, zredukowane są ból i napięcie mięśni, oraz zredukowany jest stan zapalny i dyskomfort przy wrastających paznokciach,

– 12-20 minut wystarczy by nasycić ciało magnezem i podnieść jego poziom,

– po 20 minutach moczenia się w roztworze, skóra jest bardziej miękka i delikatna, a jej bariera wzmocniona i mniej podatna na odwodnienie,

– jeśli do zainwestowania w kąpiel masz aż 60 min, możesz spodziewać się głębokiego relaksu, zmniejszenia stanów lękowych, stresu i obniżonego nastroju.

Niektóre z powyższych efektów, mogą być wzmocnione wyższą temperaturą wody. Ciepła woda już sama w sobie wspomaga regenerację i odprężenie organizmu.

Żeby przygotować taką kąpiel, wykorzystaj ilość dwóch filiżanek siarczanu magnezu i napełnij swoją wannę ciepłą wodą do 38 stopni Celsjusza. Dokładnie wymieszaj, weź fajną książkę i korzystaj z radością i spokojem.

Ważne!

Osoby z problemami z krążeniem nie powinny zanurzać serca w gorącej wodzie, i podobnie jak w przypadku dzieci, kąpiel w soli Epsom odbywać się powinna najlepiej w towarzystwie.

Jeśli chodzi o dzieci z ADHD, to podobno tej choroby nie ma, są tylko braki magnezu

Wyeliminowanie niedoboru magnezu u dzieci jest procesem wieloetapowym i jedzenie cukru z tłuszczem, też odgrywa ważną rolę, ale to na inny wpis.

Najprostszym sposobem, aby podać magnez dziecku jest użycie proszku cytrynianu magnezu, który można łatwo mieszać w czystym sokiem owocowym, bez większego wpływu na smak. Jabłczan magnezu też jest bardzo dobry, szczególnie jeśli chodzi o zatrucie aluminium, ale nie rozpuszcza się dobrze w wodzie.

Można podawać również chlorek magnezu w dawkach, o których czytaj  tutaj na podstawie opracowania dr. Sircusa

Ile magnezu powinno brać dziecko?

Zalecane RDA/dzienne minimalne spożycie, to:

W wieku 1-3 lat: 80 mg
W wieku 4-8 lat: 130 mg
W wieku 9-13 lat: 240 mg

Jednak opierając się na tym, co mówią eksperci w tym dr. Leo Galland, autor Superimmunity dla dzieci, najlepiej, gdyż z największymi korzyściami zdrowotnymi jest podać dziecku dawkę większą niż RDA.

Według dr medycyny Leo Gallanda, nadpobudliwe dzieci mogą potrzebować aż 6 mg magnezu na kilogram masy ciała dziennie

W każdym przypadku należy rozpocząć od podawania małych dawek i zwiększać przez okres kilku dni, aby uniknąć rozstroju żołądka dziecka. Dzieląc całą zalecaną ilość magnezu na 2-4 dawki dziennie, co jest zalecane dla optymalnego wchłaniania.

Luźne stolce mogą być sygnałem, że dziecko bierze zbyt dużo magnezu całościowo, lub po prostu , że ilości muszą być jeszcze bardziej podzielone na mniejsze dawki.

Jeśli dziecko nawet przy dawkach podzielonych nadal ma częste i luźne stolce, należy poziom dawek obniżyć.

Innym sposobem, aby zwiększyć spożycie magnezu u dzieci jest dodanie pełnego kielicha soli Epsom do ich wieczornej kąpieli.

Ma to niezwykle uspokajający i odtruwający efekt, który jest szczególnie korzystny dla nadpobudliwych dzieci, (o ile nie są nadwrażliwe na Sól Epsom, głównie chodzi o siarkę).

Reklama


Tu znajdziesz JABŁCZAN MAGNEZU TIB

w didaskaliach Pepsi

Jabłczan magnezu jest dobrą metodą na pozbywanie się aluminium z mózgu. Można o tym przeczytać w Spektakularne opracowaniu.

Badania sugerują, że bardziej prawdopodobne jest, aby aluminium gromadziło się w mózgu u osób u których stwierdzono braki magnezu. A ponieważ braki magnezu są bardzo częste (przykładowo w Stanach 90% badanych ma braki magnezu, i nie należy się sugerować, że w surowicy krwi zwykle magnez będzie w normie, gdyż ciało jest w impasie wyciągnięcia magnezu skądkolwiek i dostarczenia go do krwi, gdyż w innym przypadku grozi to nawet zgonem, podobnie ciało postępuje z podtrzymywaniem prawidłowego, lekko zasadowego, pH krwi). Liczne badania wykazały, że ludzie na dietach o niskiej zawartości magnezu i nie suplementujący go w odpowiednich ilościach gromadzą duże ilości aluminium (jesteśmy często narażeni na kontakt z glinem) w ośrodkowym układzie nerwowym. Jedną z wielu funkcji magnezu jest aktywowanie tubuliny, enzymu biorącego udział w podtrzymywaniu zdrowia komórek tkanki nerwowej.

Z kolei kwas jabłkowy potrafi wyciągnąć aluminium z tego enzymu tworząc miejsce dla magnezu. Może to stanowić skuteczną ochronę przed chorobą Alzheimera i nie tylko. Kwas jabłkowy przekracza barierę krew-mózg i udowodniono, że wiąże się z aluminium. Dlatego połączenie kwasu jabłkowego i magnezu jest bardzo dobrą opcją dla wszystkich z takimi problemami. Czyli w sumie dla wszystkich nas narażonych na aluminium.


Pasta z siarczanu magnezu

Jeśli brakuje Ci wolnej chwili, przygotuj pastę na bazie siarczanu magnezu wymieszanej z odrobiną wody. Spryskaj lub zaaplikuj na wybraną część ciała i obserwuj korzystne efekty.

Oraz przepis na balsam do ciała z magnezem DIY

Składniki:

¼ filiżanki oliwy magnezowej*

¼ filiżanki oleju z avocado

¼ filizanki masła shea

1 łyżeczka wosku pszczelego

Wykonanie:

Rozpuść olejek z avocado, masło shea i wosk pszczeli w kąpieli wodnej.

Dokładnie wymieszaj mikserem dolewając oliwę magnezową.

Przelej do szklanego pojemnika.

Włala.

Oczywiście możesz dostosować kosmetyk do własnych potrzeb i kondycji swojej skóry. Zamiast olejku z avocado, możesz dodać kokosowy, moringa lub jojoba. Zamiast shea, śmiało możesz dołożyć masło z mango lub kakaowe.

Pięknie powinno się sprawdzić np. na stopach po maszerowaniu w szpilkach albo trekach.

*oliwę magnezową zrobisz mieszając ciepłą/letnią wodę destylowaną ze 100 g chlorku magnezu TiB lub Soli Epsom TiB.

uściski:)

Źródła:
researchgate.net/publication/263098367_Effects_of_magnesium_deficiency_-_More_than_skin_deep
healthline.com/health/epsom-salt-detox#how-to

it-takes-time.com/2016/08/12/diy-magnesium-balm/

(Visited 11 654 times, 4 visits today)
Emanuela-Urtica Emanuela Urtica kreatorka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Ania 12 sierpnia 2019 o 10:50

  Czuje dyskomfort w klatce piersiowej, spirometria 63%, lekarz nie wie dlaczego. Rentgen ok. Zasugerowalam, ze moze mam za malo magnezu lub potasu. Lekarz stwierdzil, ze jesli w miare normalnie sie odzywiam, to nie mam prawa miec niedoborow i badan nie zlecil. Czy taki wynik spirometrii moze miec zwiazek z brakiem magnezu?

 2. Kasiadavies 12 sierpnia 2019 o 10:51

  Od kilku tygodni do szamponu, podczas mycia włosów, dodaje garść soli epsom, wypadanie włosów zmniejszyło się do minimum.

 3. Kamila 12 sierpnia 2019 o 10:51

  A co z piciem soli epsom celem oczyszczenia nerek? Tez polecasz?

  1. Pepsi Eliot 12 sierpnia 2019 o 10:55

   generalnie soli epsom nie polecam do picia, tylko przy oczyszczaniu jelit z candidy psyllium husk z użyciem soli epsom. Przy poważnych problemach z nerkami należy świadomie postępować z magnezem, gdyż wypłukuje wapń.

 4. Marrakesz 12 sierpnia 2019 o 10:51

  Czy chlorek magnezu i sól epson to to samo?
  Jeżeli tak to sól epsom można dodawać do 2 szklanki i kąpać się w niej?

  1. Pepsi Eliot 12 sierpnia 2019 o 10:55

   nie to samo, epson raczej nie nadaje się do picia, bardzo prżeczyszcza, znacznie mocniej niż chlorek

   1. hotjot 12 sierpnia 2019 o 10:56

    a co jesli dzidzi ( ok 83 lata) ma wlasnie mocy problem z wypróznianiem – czy moze kapac sie i pic sól epsom ? w jakich dawkach ?

    1. Pepsi Eliot 12 sierpnia 2019 o 10:57

     dla takiej osoby najbezpieczniej moczyć stopy w c iepłej kąpieli z dodatkiem szkalneczki soli epsom, można też oliwą magnezową smarować kolana, łydki, nadgarstki

 5. Magda 12 sierpnia 2019 o 10:52

  Super 🙂 stosuje sól od jakiegoś czasu w kąpieli i czuje sie swietnie ,widzę zmiany na skórze ,po kąpieli czuje sie wspaniałe . Polecam wszystkim 🙂

 6. vanillaframe 12 sierpnia 2019 o 10:53

  Pepsi, a możesz napisać, co dodawac do kąpieli, żeby zneutralizować zawarty w wodzie chlor? Pamietam, ze gdzieś kiedyś w komentarzach pod którymś z Twoich artykułów czytałam, ale za nic nie mogę tego znaleźć w szukajce

  1. Pepsi Eliot 12 sierpnia 2019 o 10:55

   witamina C niszczy chlor https://www.pepsieliot.com/witamina-c-neutralizuje-dzialanie-chloru-i-co-ty-na-to/, ale wiem że chodziło Ci o to co dosypywać do wanny i jest to tiosiarczan sodu

   1. vanillaframe 12 sierpnia 2019 o 10:57

    Czy uda mi się jeszcze od Ciebie uzyskać odpowiedz co dodać do kąpieli w wannie, żeby zniwelować chlor? 🙂

  2. ella 12 sierpnia 2019 o 23:38

   Tiosiarczam sodu. Stosuję od lat.
   Do akwarium dla ryb też się go używa

 7. anka 12 sierpnia 2019 o 10:53

  Proszę sprawdzić ten przepis na „oliwkę magnezową” podany na końcu, bo ja tam nie widzę żadnego tłuszczu 😉

  1. Pepsi Eliot 12 sierpnia 2019 o 10:54

   woda i magnez i robi się miły poślizg, właśnie oliwa

 8. Marta 12 sierpnia 2019 o 10:53

  Pepsi, znalazłam przepis na kąpiel (moczenie w misce) stóp która ponoć wyciąga toksyny z ciała – gorąca woda, sól Epson, glinka betoinowa i ocet jabłkowy, do 30 minut woda ma się zrobić z czystej brudna/brązowa, czy ta zmiana koloru wody to są toksyny, czy te składniki po prostu mieszają sie i barwią wodę? Co o tym sądzisz? Prawda to czy ściema? Pozdrawiam Cię serdecznie.

  1. Pepsi Eliot 12 sierpnia 2019 o 10:55

   dżizas

 9. dażaża 12 sierpnia 2019 o 10:53

  może artykuł jak dbać o zdrowie oczu ? oczy vs monitor czy coś w tym guście
  Serdecznie pozdrawiam 😉 xoxo <3

 10. Anett 12 sierpnia 2019 o 10:55

  Muszę oczyścić jelito przed kolonoskopią. Mam zalecony fortrans ale wolałabym go nie używać. Czy mogę to zrobić chlorkiem czy lepiej siarczanem magnezu?

 11. Violciaa 12 sierpnia 2019 o 10:58

  Wiem ze moze to nie jest zwiazane z tematem soli epson ale potrzebuje pomocy dla mojej mamy . Bolerioza i zwiazane z tym bole stawow . Co mogloby jej zlagodzic bol i opuchlizne?Prosze pomoz

  1. Pepsi Eliot 2 stycznia 2019 o 22:37
 12. Jowita 13 sierpnia 2019 o 10:09

  Co to może być w trakcie wieczornej kąpieli z solą epson dostałam rozstrojenia żołądka po 10 min ,musiałam szybko wyjść z wanny i rozwolnienie trzymało mnie ponad dwa tygodnie , po wyjściu z wanny skórę miałam bardzo czerwoną i niestety nie mogłam spać całą noc ,czułam wewnętrzny niepokój . Dlaczego tak na mnie to podziałało ,cały czas się zastanawiam ?

  1. Pepsi Eliot 13 sierpnia 2019 o 10:40

   wydarzyły się prawdopodobnie 2 rzeczy, bardzo silnie wchłonęłaś magnez, a ta postać powoduje rozwolnienie, czyli za dużo soli użyłaś nie znając reakcji swojego organizmu na magnez w tej postaci. I druga rzecz, zareagowałaś alergicznie na siarkę. Być może to minie, a szczególnie po braniu molibdenu https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2185-multi-mineral-120kaps-gg-5060040827178.html?search_query=molibden&results=4

 13. Paxx 22 sierpnia 2019 o 18:41

  Czy przy łuszczycy będzie pomocna ?

  1. Pepsi Eliot 22 sierpnia 2019 o 22:22

   przy łuszczycy należy pozbyć się pasożytów, olejek oregano

   1. Paxx 22 sierpnia 2019 o 22:26

    A jaki dokładnie i w jakich ilośćiach?

 14. Aga 8 grudnia 2019 o 17:06

  Hej hej, a czy można kąpać się w soli Epsom będąc w ciąży?
  Ciśnienie mam przez całą ciążę książkowe, bez tendencji do wzrostu.

  1. Pepsi Eliot 8 grudnia 2019 o 19:37

   mocz stopy, też bardzo skorzystasz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *