logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
97 557 382
268 online
32 727 VIPy
Reklama


Rewolucyjny e-book NOEMI DEMI
JAK NAJLEPIEJ ŻYWIĆ DZIECKO?

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Odwołuję, że sól to zakazany owoc, wręcz przeciwnie to zdrowie w Raju

Czyli dlaczego genialni ludzie mogą się mylić w jakichś sprawach, a i tak wszystko działa tak jak przewidzieli. Pomyłka, gdy ruszysz już w drogę jest tylko powodem do porządkowania i ewolucji. Bołotow upiera się, że limfa owszem bezwzględnie ma być zasadowa, ale krew yyy … kwaśna. Póki co, jestem w stanie zgodzić się, aby była lekko słona.

Tak czy siak, chodzi o wyeliminowanie z życia, raka.

Gdy brakuje kwasu żołądkowego i pepsyny, sok żołądkowy jest do kitu, bo zaczynasz źle trawić białko, co skutkuje przeciekającymi jelitami i zakwaszeniem limfy. A zakwaszenie limfy, to już prawdziwa awaria systemu.

To w sumie dość dziwi, że współczesna nauka i praktyka medyczna znajduje się w tak ciekawym położeniu, że może sobie przeczyć podstawowym zasadom zdrowia dowiedzionym, co dziwaczniejsze, naukowo. Najważniejszą przyczyną powstawania raka jest złe trawienie, zatrucie toksynami i nieożywienie, a wszystko z powodu braku kwasu solnego w żołądku, tymczasem trwa walka z kwasowością żołądka.

Nawet mając jasność, że chodzi tutaj również o wielkie pieniądze z zapisywania praktycznie każdemu inhibitorów pompy protonowej IPP, i przy okazji, statyn na obniżenie cholesterolu, ale przecież to już jest tak głupie i oczywiste, że może mogliby od tego odejść i zacząć zarabiać na czymś innym? Potrafią to robić lewą nogą do lusterka i nikt by się tak nie wkurzał.

Wszystko wytłumaczę na przykładzie dziecka yyy … wieloryba, które każdego dnia wypija do pół tony mleka. Badania wykazują, że jest to czysta woda destylowana, w której siedzą tłuszcze i białka w tym 26 aminokwasów, ale soli morskiej praktycznie w nim nie ma.

Dlaczego mleko nie jest słone? Gdzie się ta sól podziała?

Żołądek wieloryba można przyrównać do krakowskiego barbakanu, czyli rondla, gdyż wchłania do jednej tony morskiej wody, w której jest pełno rtęci, ołowiu, srebra i innych pierwiastków, oraz około tony planktonu zawierającego białko. Ścianki żołądka wytwarzają do 100 kg pepsyny. Pepsyna jak wiesz jest to enzym żołądkowy (jakby kto nie wiedział to białko zawierające pełną pulę 26 aminokwasów) niezbędny do trawienia białka, i siedzi w Twoim żołądku wraz z kwasem solnym, i to jest doskonale prozdrowotne.

W takiej mieszaninie zjedzone białka rozszczepiają się na aminokwasy.

Aminokwas to najbardziej życiodajna cząsteczka składająca się równocześnie i z kwasu (grupa kwaśna karboksylowa) i z zasady (grupa aminowa). Następnie w procesie trawienia (tutaj pojawia się kolejny wybitnie ważny enzym do trawienia białek, tym razem trzustkowy, zwany trypsyną) między aminokwasami zachodzą skomplikowane reakcje zobojętniania z powstaniem białka i aminokwasów koniecznych dla życia awatara, oraz oczywiście wody.

Reklama 


I to jest właśnie wytłumaczenie dlaczego wieloryby nie potrzebują słodkiej wody z zewnątrz, gdyż otrzymują ją właśnie dzięki tym reakcjom.

Ale żołądek awatara, do którego Ty się zalogowałaś nie tak bardzo różni się od żołądka, również ssaka, wieloryba, dlatego w Twoim żołądku pokarm białkowy również rozszczepia się w postaci aminokwasów, a te powstają w towarzystwie wszystkich soli, które stworzyła przyroda. A najlepsza sól, jaka może Ci się przydarzyć do trawienia, to nie fatalna biała sól kuchenna, tylko właśnie szara morska.

Obliczono, że w ciągu doby umiera w nas około, ups, pół kilograma komórek (o ile wierzyć co do grama Bołotowowi, bo niekiedy kręci biologię na nowo i po swojemu) i trzeba je jakoś rozpuścić i wydalić z awatara.

Rozpuszcza je sok żołądkowy, którego człowiek wytwarza bardzo dużo, z czego tylko trochę potrzeba do trawienia, a reszta idzie do krwi utrzymywać odpowiednią równowagę kwasowo-zasadową. Co oznacza, że płynna plazma krwi przypomina sok żołądkowy? Jeśli chodzi o pH to zdecydowanie nie, gdyż plazma krwi, osocze, stanowi 55% płynnej części mieszaniny krwi i jednak jest zasadowa, co naprawdę nietrudno sprawdzić. Ale Bołotow twierdzi, że powinna być kwaśna.

Jeśliby rzeczywiście zakwaszać krew i przy okazji mocz (Bołotow chciałby pH 5), czyli może doprowadzić, że w osoczu pojawi się fosfotaza kwaśna, uwierzcie, nie byłoby wesoło. I można powiedzieć sobie jasno, że nawet jak ktoś jest geniuszem, to jak sobie coś wymyśli, i jeszcze jakoś mu się to sprawdzi na własnej skórze, to trudno przychodzi opamiętanie.

Jestem nudna jak biały ser z olejem lnianym, ale naprawdę codzienna kuracja 4 szklanek ładnie zakwasza żołądek, alkalizuje limfę, oczyszcza wątrobę, filtruje nerki, dotlenia komórki, też nawadniając i odżywiając ciało. Really.

Reklama

Tu znajdziesz 100% organiczny 4 GREENS This is BIO idealny do codziennej, zakwaszającej żołądek, alkalizującej limfę, oczyszczającej wątrobę, filtrującej nerki, dotleniającej komórki, nawadniającej i odżywiającej ciało kuracji 4 szklanek


Sprawdzając go w rosyjskojęzycznym internecie ze zdziwieniem dotarło do mnie, że jest kompletnie inny niż nasz, beznadziejnie nudno i wstecznie tłumaczony z angielskich tendencyjnych, albo w prawo, albo w lewo opracowań, a jak w końcu polskich, to jajogłowych piszących z własnej czapki z nausznikami, naukowym bełkotem. A na pierwszej stronie wyszukiwarki po dość absurdalnym haśle w języku rosyjskim „sok żołądkowy a osocze krwi” można wygooglać wielką księgę leczenia ludowego.

Poczułam ogromną chęć wyalienowania się z grupy alternatywnych, podobnie jak cały internet manipulujących strachem. Koncepcja Bołotowa jest cudna, życzliwa, aczkolwiek miejscami dość idiotyczna, być może tylko dla kogoś, kto nie urodził się geniuszem, a jedynie nadgania niedoskonałości.

Facet jest stary i zdrowy, dokwasza żołądek sokiem żołądkowym krokodyla (to się praktykuje nawet w terapii Gersona, tyle, że oszczędza się krokodyle kosztem cieląt), je coś w rodzaju słonych anchois. Nied ociera do niego, że nowo narodzony organizm wolny od chorób ma pH 7,4. I że w żołądku kwas jest zdecydowanie potrzebny, tak, oczywiście, ale we krwi już niekoniecznie, ale tego nawet dochtore nie podważo, powinna być relatywnie rzadka. Obserwacje Bołotowa są bardzo słuszne, rozwiązania niekoniecznie, ale kij z tym, gość jakoś działa.

Bołotowowi rośnie też niepokojąco ilość soków żołądkowych, które mamy produkować, z 2 litrów na dobę, według niego od 8 do 9. Uważa także, że kwaśna część krwi rozpuści inne komórki, jak te chore, czy zdewiowane rakowe. I wcale nie zamierzam polemizować.

Nie bój się, na szczęście włącza się natychmiast mechanizm wybiórczości i sok żołądkowy nie jest w stanie rozpuścić młodej zdrowej komórki, gdyż ta wyposażona jest w rodzaj radarków, czyli kwasy nukleinowe (nie obrażasz mnie?), które są identyczne z kwasami nukleinowymi kwasu żołądkowego. To sprawia, że Twój sok żołądkowy jest bardzo mądrym rozpuszczalnikiem.

W rzeczywistości istotnie sok żołądkowy składający się głównie z pepsyny i kwasu solnego to cud natury, oraz nigdy nie zapominaj o siarczanach.

Jeśli więc mówimy o raku, to jaki sens, by go leczyć? Jeśli ktoś ma komórki rakowe, to znaczy, że u tego człowieka występuje zły skład kwasu żołądkowego. A on idzie do dochtore i otrzymuje receptę (obok innych) na pacyfikatora kwasów żołądkowych IPP, no to sama pomyśl co dalej. I nie powołuj się na to, że w jakimś obszarze Bołotow zdewiował, bo na wielu płaszczyznach wyprzedził bardzo wielu.

owocek

(Visited 4 049 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Magda 10 kwietnia 2019 o 20:26

  Pepsi a w jaki sposób kuracja 4 szklanek zakwasza żołądek?

  1. Pepsi Eliot 10 kwietnia 2019 o 20:45

   3 szklanka: https://www.pepsieliot.com/ocet-jablkowy-zakwasza-zoladek-sciema/
   a tak naprawdę sok z cytryny też podkręca kwas, nie mówiąc o sytuacji, gdy do drugiej (z magnezem) dodasz dobrą sól szarą morską, o czym piszę przy okazji 4 szklanek.

 2. Magda 10 kwietnia 2019 o 20:28

  Czyli dobra sol również pomaga w produkcji kwasów żołądkowych?

 3. Magda 10 kwietnia 2019 o 21:37

  Nie wiem jak to się stało ale zapomniałam że w 4 szklankach jest też ocet jabłkowy. Co do soli to stosuje kamienną kujawską – czy ona będzie ok?

  1. Pepsi Eliot 10 kwietnia 2019 o 21:58

   nie wiem, zalecam szarą morską

   1. Betty 11 kwietnia 2019 o 13:47

    A czy sól morska nie zawiera metali ciężkich? Czy jest jakaś sól morska z informacją na opakowaniu, że oczyszczono z metali ciężkich?

    1. Pepsi Eliot 11 kwietnia 2019 o 19:38

     jeśli się obawiasz dojedz tabletkę Chlorella This is BIO

 4. Keyt 10 kwietnia 2019 o 21:54

  No i nie ma w tym sensu, że każdy wie tyle ile zje? 😀
  I to jest piękne.
  Mój tata od lat się konserwuje solą i na zdrowie mu to wychodzi, podsunelam mu jedynie wersje nieoczyszczona. Sporo solić i niczym się nie przejmować, to jego niepisana recepta.
  I tak kilka miliardów wersji, tylko bez znanego nazwiska. A w duzej mierze bez zaufania do własnej intuicji, więc tym samym odwoływanie się do tak zwanych autorytetów. Ktore, oj, mogą zmieniać swoje recepty? 😉
  Kocham was wszystkich :)))

 5. Okoń 11 kwietnia 2019 o 09:12

  Pepsi. Jak jesteśmy przy rzeczach nieoczywistych, zapytam. Co z zębami, są tacy co twierdzą ze na surowym plomby wylecą, a zęby zaleczą się same. Na temat kanałowego wiadomo, ale co z plombowaniem. Jakie jest twoje zdanie, wiedza, doświadczenie na ten temat ?

  Z góry dziękuję za odpowiedź 🙂

  1. Pepsi Eliot 11 kwietnia 2019 o 10:36

   nie wygłupiać się, plombować, a najlepiej jeść tak, żeby się nie psuły

 6. Luxtc 11 kwietnia 2019 o 22:37

  Sporo się pisze o rtęci w oceanach. Szukałem informacji skąd niby ona się tam bierze i niezbyt to oczywista sprawa. Może to przesada?

 7. Astec 13 kwietnia 2019 o 12:23

  Pepsi, czy sól kłodawska jest spoko? mam akurat w domu, chciałam zużyć do drugiej szklanki i potem przerzucić się na szarą morską

  1. Pepsi Eliot 13 kwietnia 2019 o 14:05

   niektóry mówią, że spoko, ja mam zastrzeżenia, bo kiedyś był dodany fluor do którejś, czyli brakuje świadomości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *