Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 851 941
online
42 354 VIPy

Omega-3 dla nerwusa, sercowca i nie tylko. Czego jeszcze nie wiesz o Omedze-3?

Wykazano mnóstwo właściwości omegi-3, która, jak wiemy, jest absolutnie niezbędna dla zachowania zdrowia. Jest ona między innymi skutecznym środkiem przeciwdziałania zespołowi stresu pourazowego (PTSD), a także istotnym komponentem zdrowia serca i układu krwionośnego.

Niezwykle ciekawych rzeczy dowiadujemy się na ten temat z badania przeprowadzonego na Uniwersytecie Technologicznym w Michigan, gdzie naukowcy pracowali z 67 dorosłymi ochotnikami.

Na początku badania zespół badawczy przeprowadził szereg testów na uczestnikach aby ocenić działanie ich układu krążenia, skupiając się na funkcjach takich jak częstość akcji serca, ciśnienie krwi, aktywność mięśni współczulnych (MSNA) i przepływ krwi przez przedramię i łydkę. Testy zostały wykonane kiedy uczestnicy byli w trakcie spoczynku. Te same badanie powtórzono podczas rozwiązywania przez uczestników testów arytmetycznych, w akompaniamencie pośpieszania przez osoby prowadzące badanie. Ta sytuacja miała wyzwolić u badanych krótkoterminowy stres.

Po drugiej próbie podzielono uczestników na dwie grupy

Członkowie każdej z nich przyjmowali 9 gramów oleju rybiego lub 9 gramów oliwy. Oliwę podawano jako odczynnik kontrolny, ponieważ nie wykazuje ona takich samych efektów zdrowotnych jak olej rybi. Po 8 tygodniach suplementacji olejem powtórzono test.

Wyniki badanych podczas spoczynku nie wykazały zmian, jednak znacząco różniły się wyniki badań w trakcie napięcia

Uczestnicy, którzy spożywali olej z ryb, wykazywali zmniejszoną reaktywność serca podczas stresu w porównaniu do tych, którzy przyjmowali oliwę. U osób przyjmujących olej rybi wykazano także zmniejszoną reakcję na stres. Badanie jednoznacznie wskazuje, że omega-3 chroni układ sercowo-naczyniowy podczas stresu i psychicznego wysiłku.


Co jeszcze potrafi Omega-3?

– wzmacnia kości, – zmniejsza bóle menstruacyjne i PMS, – wspiera zdrowie układu nerwowego, – pomaga cukrzykom, – może zmniejszyć symptomy reumatoidalnego zapalenia stawów. Źródło: 1

uściski:)

(Visited 4 251 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar czy aby na pewno 21 maja 2018 o 22:53

  hodowca roslin i wszystko jasne

 2. avatar Natalia 22 maja 2018 o 03:34

  Zauważyłam że jak wypije szklankę soku z jabłek albo np ostatnio wypiłam sok z mandarynki. Zimnawy bo był w lodówce. Następnego dnia najpóźniej mam połowę dnia biegunkę. Dlaczego tak się dzieje.? Czy nie mogę pić takich soków ?

  1. avatar Jarmush 22 maja 2018 o 07:14

   no i co ja Ci mam odpowiedzieć Natalio?

   1. avatar Natalia 22 maja 2018 o 07:19

    Chodzi o to że wcześniej z tym problemów nie było i dziwi mnie ze teraz takie coś. .. Czy to może mieć związek z trawieniem

    1. avatar Jarmush 22 maja 2018 o 10:39

     zawsze wszystko ma związek z trawieniem

 3. avatar Kasiowynick 23 maja 2018 o 17:39

  Emma – a czy poradziłabyś jakiś szybki/prosty mega hiper nawilżający balsam do ciała?

  Nie potrafię tego zatrzymać a sypie się ze mnie strasznie, co przesmaruje, to zaraz znowu suche, nawet nie mam pewności czy to się wchłania dobrze czy tylko ściera o ubrania (mam swojej roboty mus do ciała – olej kakaowy, shea, kokosowy plus do tego jakiś płynny nie pamiętam już jaki) i po prostu nic. Próbowałam to „przyklepywać” olejem kokosowym albo na olej kokosowy też nic – krateczki suchej skóry wciąż wygrywają i się sypią..

  Mam hashi no ale ten mus kiedyś robił robotę a teraz coś się popsułam 😀 Badania zrobię wkrótce więc będę wiedziała czy to nie od tego no ale jakoś żyć trzeba 🙂 chce trochę te nogi powystawiać na słońce póki pogoda jest 🙂

  Będę wdzięczna gdybyś kiedyś coś podrzuciła.. 🙂

 4. avatar Maria 27 maja 2018 o 09:52

  Pepsi napisz proszę co jeść żeby dostarczyć sobie omega 3 i czy takie kapsułki z omega 3 z apteki są ok?. Pytam bo kiedyś … powiedział że omega 3 w aptece nie ma co kupować bo tam i tak nie ma tego co nam potrzebne, nie umiem tego wytłumaczyć dokładnie bo nie pamiętam już. Możesz wyjaśnić o co chodzi, może ktoś jeszcze ma z tym problem to skorzysta,dziękuję.

  1. avatar Jarmush 27 maja 2018 o 11:03

   Oczywiście polecam naszą Omegę 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib-5905344040048.html, przede wszystkim dlatego, że unikatowa technologia oczyszczania jaka jest stosowana „molekularna destylacja”, jest jedyną, która usuwa metale ciężkie, PCB i inne toksyny do niewykrywalnego poziomu. W porównaniu do powszechnie stosowanych metod obróbki, w których olej rybi podgrzewany jest do temperatury +250 stopni Celsjusza przez 6 godzin „molekularna destylacja” trwa tylko 45 sekund w tej samej temperaturze co pozwala zachować wszelkie naturalne właściwości surowca i gwarantuje, że nie tworzą się tłuszcze trans.

   Uwaga! Ten produkt jest całkowicie wolny od składników GMO oraz został laboratoryjnie przetestowany pod kątem obecności PCB i ma gwarantowaną czystość zgodnie z limitami ustawy „Proposition65”.Do tego w jednej kapsułce otrzymujesz bardzo dużo kwasów tłuszczowych EPA i DHA, co dodatkowo wyróżnia go na rynku.

   No a kapsułki z apteki najczęściej (bywa też, że są to nasze TiB, gdy kierownictwo apteki ma otwarty umysł) …

   Kapsułki z przeciętnej apteki, to są najczęściej kapsułki wielce korporacyjne, po prostu firmy farmaceutyczne nie zamierzają oddać ani skrawka rynku i wilki podszywają się pod owce. Po prostu jest im obojętne czym, byle zarobić.

   Z drugiej strony facet, którego cytujesz to przede wszystkim sprzedawca, bardzo dobry sprzedawca z potężnym parciem na szkło i politykę, ma znacznie gorsze suple niż my, no i nie płaci podatków w Polsce, a więc wspiera inną gospodarkę. Oczywiście wszystkie dzieci są nasze, ale Polsce też potrzeba kasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum