Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 392 902
144 online
42 283 VIPy

Opóźnij starzenie się organizmu z jedną z witamin z grupy B!

Wszyscy chcieliby zachować jak najdłużej fizyczną młodość, w końcu jest ona objawem zdrowia, energii i witalności. No, oczywiście przy zachowaniu zdrowego rozsądku, wszak nie chodzi o wymachiwanie skalpelem i wypełnianie twarzy sztucznymi substancjami (chociaż jeśli ktoś z tym rezonuje, to nie ma sprawy). Dojrzewanie jest w końcu cudowne i bardzo, bardzo piękne. I to zarówno kiedy mówimy o drzewie, które z kwiatostanu tworzy najpiękniejsze owoce, jak i o człowieku. Niegdyś napisałam o tym obszerny tekst w trzech częściach (1,2,3), dodając słów kilka o suplementach, które pomagają zachować zdrowie ciała od wewnątrz i na zewnątrz.

Zabrakło na owych listach pewnej witaminy, a mianowicie witaminy B3!

Właściwie to bardzo dobrze, bo jeśli chodzi o odmładzanie, to zasługuje ona w pełni na osobny tekst! Naukowcy już spory czas temu odkryli, że czasowe ograniczenie kalorii, ale także poszczenie (przede wszystkim doskonały post przerywany) spowalnia proces starzenia się organizmu, a nawet wydłuża życie! Badania na gryzoniach, glistach, muszkach owocowych i ludziach wykazały jednoznacznie, że ograniczenie kaloryczne przynosi wiele korzyści. Standardowy post, jak i długotrwałe ograniczenie kalorii może być jednak na dłuższą metę bardzo szkodliwe dla zdrowia. Najlepszą i jedyną opcją jest post przerywany pozwalający na poszczenie przy odpowiednim odżywieniu bez restrykcji kalorycznych i związanych z tym nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych.

Te same skutki można osiągnąć w jeszcze jeden sposób! Dowiedli tego naukowcy z Uniwersytetu Colorado Boulder. Ich badanie opublikowano w czasopiśmie specjalistycznym Nature.

Zespół naukowców, prowadzony przez profesora Douga Seals’a i Chrisa Martensa, odkrył, że gdy uczestnicy badania przyjmują niacynamid (forma witaminy B3), uaktywniają się szlaki chemiczne takie jak te, które prowadzą do pozytywnych efektów w przypadku ograniczenia kaloryczności posiłków. Poprawia się dzięki nikotynamidowi także ciśnienie i stan zdrowia tętnic, szczególnie u badanych z umiarkowanie podwyższonym poziomem ciśnienia krwi. 13 uczestników z umiarkowanie podwyższonym poziomem ciśnienia krwi doświadczyło spadku ciśnienia o 10 punktów po przyjęciu suplementu.

W abstrakcie badania odnotowano:

Z wiekiem wzrasta ryzyko zachorowania na choroby układu sercowo-naczyniowego, które stanowią główną przyczynę zachorowalności i umieralności w społeczeństwach przemysłowych i post-przemysłowych. Zwiększenie ryzyka chorób serca z wiekiem wynika w dużej mierze z niekorzystnych zmian w tętnicach, w tym z usztywnienia ścian aorty i wzrostem skurczowego ciśnienia krwi. Na stronie SelfHacked.com, gdzie szerzej objaśniono badanie, wytłumaczono, że kombinacja niacynamidu i rybozy, jest w stanie zahamować te schorzenia i znacznie opóźnić ich postęp, a wraz z nim starzenie się organizmu. Witamina B3, znana także jako kwas nikotynowy lub niacyna, jest prekursorem dinukleotydu nikotynoamidoadeninowego (NAD+). W naturze występuje ona w białku serwatki, krowim mleku i drożdżach piwowarskich, jednak jej najpowszechniejszą i najbardziej przystępną formą są suplementy. U badanych dawka 1000 mg dziennie podniosła poziom NAD+ aż o 60%. NAD+ uruchamia aktywację enzymów zwanych sirtuinami. Uważa się je za eliksir młodości nowej generacji i substancję odpowiedzialną za pozytywne skutki postu i ograniczania kalorii. Jak powiedział Seals: „To pierwsze kiedykolwiek badanie, które pokazało ludziom działanie tego związku w pewnym czasie. Odkryliśmy, że jest on dobrze tolerowany i zdaje się aktywować ten sam biologiczny klucz, który sprawia, że restrykcje kaloryczne są tak skuteczne.” Uczestnikami badania były zdrowe kobiety i mężczyźni pomiędzy 55 a 79 rokiem życia. Połowa badanych otrzymywała 500 mg substancji dwa razy dziennie. Drugiej połowie podawano placebo przez 6 tygodni i suplement przez kolejnych 6. Rezultaty zbadano wykonując badania krwi. „Ideą był pomysł suplementowania starszych, dorosłych osób niacyniamidem. Dzięki temu nie tylko odbudowaliśmy coś, co ginie z wiekiem, ale także potencjalnie zwiększyliśmy aktywność enzymów odpowiedzialnych za ochronę ciała przed stresem.” Odnotował Martens. Źródła: 1 Zdjęcia: IG @baddiewinkle

(Visited 10 275 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Ewciu 23 kwietnia 2018 o 20:57

  A co oznacza,że bez flesza? Yy??

  1. avatar Jarmush 23 kwietnia 2018 o 22:09

   Po B3 w formie niacyny jest najczęściej rumień gorący przez kwadrans, i nie wszyscy to lubią (a także rzadko, ale bywają też uczuleni)

   1. avatar informatyk 24 kwietnia 2018 o 14:31

    test

 2. avatar Olivka 23 kwietnia 2018 o 21:23

  Kobietka na zdjeciach to Tao Porchon Lynch 100 letnia joginka I tancerka ? Czy dobrze jest brac B complex czy np osobno B12 i B3 ? Swietny artykul ?

  1. avatar Emanuela Urtica 24 kwietnia 2018 o 08:54

   Olivko, na zdjęciach jest Helen Ruth Elam Van Winkle, znana jako Baddie Winkle. Jest 90-letnią szafiarką i mega pozytywnie zakręconą osobą. 😉

   1. avatar Olivka 24 kwietnia 2018 o 14:50

    Each ,dziekuje Manuelo ,podobna do Tao. Fajnie,ze jest dosc sporo takich zakreconych osob. Pozytywnych. ? Mozna? Mozna

    1. avatar Olivka 24 kwietnia 2018 o 14:52

     Emanuelo oczywiscie. Przepraszam.

 3. avatar AgnieS 24 kwietnia 2018 o 04:08

  Pepsi mam pytanie nie na temat. Chcę zacząć terapię 4 szklanek czy w jakiś sposób zaszkodze tym dziecku karmiąc je piersią ? Mam hashimoto chcę zacząć suplementację bo dietę już zmieniłam. Doradź coś pliss

  1. avatar Jarmush 24 kwietnia 2018 o 05:56

   nie zaszkodzisz, a wesprzesz. Jest tylko jedno ale, jeśli nie brałaś alg wcześniej zacznij od odrobinki 4 greensa i sukcesywnie dzień po dniu przyzwyczajaj ciało do nowego pokarmu. Jeśli jesteś nadwrażliwa na algi niestety nie będziesz mogła ich jeść, ale wtedy do 4 szklanki mogą pójść This is BIO trawy, kale, szpinak brokuł, plus surowe zielone liście, które uda Ci się kupić bio.

 4. avatar tch 24 kwietnia 2018 o 05:33

  Olivko wit z grupy B to zespół graczy, najlepiej jest brać complex i dodatkowo celować wybiórczą o zwiększonej mocy np. B12 czy też B3 czy inna jaka jest aktualnie potrzebna np. kwas foliowy

 5. avatar Olivka 24 kwietnia 2018 o 08:54

  Dziekuje

 6. avatar Malgosia 24 czerwca 2018 o 05:19

  Witam.
  Pepsi i Grzegorz….mam dwa zapytania:
  Szukam opracowania nt niacyny a boli w miejscu halluksow. Niestety nie odnajduje odp w książce A. Hoffera………” Niacyna w leczeniu” a do tzw lekarza nie pójdę.
  2. ” Superodzywianie” Richarda A. Passwatera. Poszukuje opracowania w j.polskim. Nie widzę. Być może źle szukam. Coś wiecie ? Poproszę o jakieś inf?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum