Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
214 561 572
149 online
35 305 VIPy

Oznaki zaćmy oraz naturalne sposoby jej leczenia

Szacuje się, że ponad milion osób w Polsce choruje na zaćmę (kataraktę na Nilu)

Zaćma jest chorobą uszkadzającą wzrok. Chorzy na tę przypadłość widzą wszystko jak przez zaparowaną szybę. Zaćma może prowadzić nawet do ślepoty! Chociaż częściej występuje u osób powyżej 60 roku życia, zdarza się także młodszym członkom społeczeństwa. Pojawia się więc nie tylko na skutek starzenia, bowiem zdarza się ona nawet dzieciom i zwierzętom w różnym wieku. Złe wybory żywieniowe i te dotyczące stylu życia, kontakt z chemikaliami i zanieczyszczeniem, cukrzyca, zapalenia oka i niektóre leki, podwyższają czynnik ryzyka. Można leczyć zaćmę operacyjnie. Czy jednak trzeba to robić? Przed 60-tką zaćma z reguły nie jest aż tak groźna i intensywna i można wpłynąć na nią naturalnie.

Czym właściwie jest zaćma?

Tłumacząc prosto, zaćma jest zmętnieniem naturalnego obiektywu oka. W pewnym wieku ludzkie oko doświadcza biochemicznych zmian wewnątrz soczewki. Białka w oku utwardzają się i tracą elastyczność, co może prowadzić do problemów ze wzrokiem. Jednym z najczęstszych przykładów tego zjawiska jest dalekowzroczność lub wręcz potrzeba noszenia okularów tak zwanych „plusów”, która u większości ludzi pojawia się wraz z wiekiem.  Gdy okazuje się, że ręka jest „zbyt krótka”, aby móc coś przeczytać. Zaćma nie bierze się znikąd. Z reguły potrzebuje kilku lat aby się rozwinąć. Gęstość i umiejscowienie zaćmy określają sposób, w jaki blokuje ona przepływ światła przez soczewkę oka. Widoczna zaćma blokuje transmisję światła do punktu, w którym wpływa ono na tworzenie się obrazów na siatkówce, przez co wizja staje się zazwyczaj mglista.

Typowe objawy zaćmy to:

 • zamglona, rozmyta wizja
 • wrażliwość na światło
 • problemy z widzeniem w nocy (i generalnie po ciemku)
 • zażółcenie kolorów
 • podwójna wizja w jednym oku
 • widoczne „aureole” otaczające punkty światła (np. lampę, okna)
 • szybkie i częste zmiany „rozmiaru” wady wzroku
 • problemy z czytaniem wynikające z redukcji kontrastu pomiędzy czernią i bielą

Mity na temat zaćmy

Zaćma nie przypomina filmu nałożonego na oko. Nie jest ona skutkiem nadużywania oczu i nie może zostać „przeniesiona” z jednego oka na drugie. Nie musi być też nieodwracalnym zwiastunem utraty wzroku, gdyż można ją naturalnie cofnąć, lub usunąć operacyjnie.

Grupy ryzyka wystąpienia zaćmy:

 • Wiek – im jesteś starsza tym większe masz szanse na zapadnięcie na zaćmę
 • Płeć – kobiety częściej chorują na zaćmę
 • Pochodzenie – najczęściej chorują Afroamerykanie (ponad dwukrotnie większa zachorowalność po 60 roku życia); dzieje się tak głównie dlatego, że mają oni wyższe szanse zachorowania na cukrzycę – poważny czynnik ryzyka przy zaćmie
 • Skłonności genetyczne
 • Cukrzyca
 • Otyłość
 • Nadużywanie alko i fajek
 • Czynniki środowiskowe – Duża akumulacja złota i miedzi oraz długa ekspozycja na promieniowanie jonizujące podwyższają ryzyko choroby

Naturalna prewencja i leczenie zaćmy

1. Dieta na zaćmę

Im więcej antyoksydantów znajduje się w Twojej diecie, tym lepiej dla Ciebie. Soczewka oka zawiera bowiem ochronne enzymy rozkładające białka, które mogą się skurczyć, skutkując zaćmą. Im więcej bogatych w antyoksydanty produktów konsumujesz, tym bardziej chronisz oczy przed stresem oksydacyjnym, który przyczynia się do zaćmy.

Jedz świeże, organiczne surowe owoce i warzywa

Zawierają one duże ilości fitochfiemikaliów działających przeciwzapalnie i przeciwutleniająco, co wpływa na ochronę i poprawę stanu zdrowia oczu. Jedne z badań wykazały, że weganie i wegetarianie mają mniejszą szansę zapadnięcia na zaćmę niż mięsożercy, szczególnie w przypadku osób starszych.

Jedz pokarmy bogate w witaminę A (beta-karoten)

Wykazano działanie witaminy A w prewencji chorób oczu, w tym zaćmy. Brak tej witaminy przyczynie się do wyschnięcia rogówki, co może przyczynić się do pogorszenia wizji i infekcji oczu. Jedz bataty, zielone liście i dużo soku z marchwi!

Jedz pokarmy bogate w witaminę C

Tu przeczytasz o jedzeniu bogatym w witaminę C. Osoby z obniżoną zawartością tej substancji we krwi mają większe szanse by zachorować na zaćmę.

Jedz pokarmy bogate w witaminę E

Badania pokazały, że witamina E redukuje symptomy zaćmy. Top produkty bogate w witaminę E to migdały, szpinak i słodki ziemniak.

Jedz pokarmy bogate w cynk

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Optyków, niedobór cynku może być przyczyną pogorszenia nocnej wizji. Dodatkowo niedobór cynku uniemożliwia przeniesienie witaminy A do rogówki. A więc pestki z dyni, kabaczki, cukinie.

Luteina i zeaksantyna

Te dwa karotenoidy są znane z prewencyjnego działania w przypadku zaćmy. Znajdują się nie tylko w wielu pokarmach, ale także są składnikiem soczewki oka. Jedno z badań wykazało, że ludzie jedzący dużo pokarmu bogatego w zeaksantynę (jarmuż, szpinak, brokuł), mają nawet o 50% niższe szanse zachorowania na zaćmę.

Jedz żywność bogatą w kwasy tłuszczowe omega-3

Nie tylko wpływa pozytywnie na mózg, ale także znacznie zmniejsza ryzyko chorób wzroku.

2. Suplementy i zioła

Po pierwsze K2 i D3

Ponieważ współczesna żywność nie jest doskonałym źródłem K2 (znajduje się ona w natto lub w organicznym mięsie (też jajach) zwierząt karmionych tylko trawą), witaminy niezbędnej do zachodzenia wszelkich procesów życiowych, warto zaopatrzyć się w odpowiedni suplement. Witamina K2 wpływa na gęstość wszelkich tkanek i nerwów, także tych oka. Oraz jej naważniejsza rola, odprowadza wapń do kości (i zębów), chroniąc tkanki miękkie przed zwapnieniami.


Witamina D3 natomiast, czyli witamina słońca, jest niezbędna w każdym wieku dla prawidłowego funkcjonowania ciała i (przede wszystkim) układu nerwowego. Badacze z University College of London w Wielkiej Brytanii udowodnili, że od jej odpowiedniego stężenia zależy też zdrowie oczu.

Istnieje wiele przypadków, w których obie te witaminy w odpowiednich dawkach (należy podnieść 25(OH)D do górnych granic normy) cofnęły zaćmę tak bardzo, że przewidywana operacja nie była konieczna!!!

Astaksantyna

Czyli najsilniejszy i najbardziej skuteczny przeciwutleniacz. Dla ludzi astaksantyna jest silnym antyoksydantem o szerokich konsekwencjach dla zdrowia. Astaksantyna posiada unikalną zdolność docierania do siatkówki. Badania kliniczne wykazały, że pomaga w zaćmie, retinopatii cukrzycowej, zwyrodnieniu plamki żółtej i przy zmęczeniu oczu.

Witamina C i MSM

Przy częstej suplementacji wskazane jest przyjmowanie Witaminy C z MSM, aby witamina C nie zamieniła się w pro-utleniacz. Przy zaćmie zaleca się picie codziennie napoju z 1-2g witaminy C i 1g MSM. Można też przygotować 15% roztwór MSM i soli fizjologicznej i raz dziennie zakrapiać chore oko 1-2 kroplami płynu.

Zeaksantyna i luteina

Wspomniane w poprzednim podpunkcie karotenoidy zaleca się w dawce 10 mg luteiny i 2 mg zeaksantyny dziennie.

Odpowiedni kompleks witamin z grupy B

Zawierający witaminy B1, B2, B6 i B12.

Chrom

Sugerowana dawka dobowa: 200 mg

TU KUPISZ OMEGA 3 TiB, zero transów i metali ciężkich, potężne stężenie kwasów EPA i DEHA

Kwasy tłuszczowe omega-3

Istotne nie tylko dla zdrowia mózgu. Zaleca się ich suplementację także w przypadku zaćmy. Kwasy tłuszczowe omega-3 chronią warstwy zewnętrze oka i poprawiają krążenie.

Czystek

Czystek wykazuje silne działanie przeciwzapalne, zawiera polifenole te same co w czerwonym winie, jagodzie acai, czy granacie i dzięki wielkim właściwościom antyoksydacyjnym wspiera system odpornościowy, ale też silnie wspomaga wzrok.

owocek z cynkiem:)

 

(Visited 20 005 times, 2 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Alis 21 października 2017 o 12:43

  Przy okazji tego artykułu mam pytanie odnośnie czystka. Bo ostatnio lekarz nefrolog powiedzial mojej mamie, że z czystkiem trzeba uważać,ponieważ szkodzi nerkom i ze miewa pacjentow, ktorzy maja od czystka z nerkami wlasnie problemy. Ja jak i moje dzieci(3 i 6lat) pijemy go od jakiegos czasu codziennie po 2razy i musze przyznac, że dzieci jeszcze w tym roku infekcji zadnej nie zlapaly a należą do tych bardziej chorowitych. Dlatego zastanawiam sie czy powinnam zastosowac jakies ograniczenia w jego przyjmowaniu( zwlaszcza u dzieci)?Czy te oskarżenia co do jego szkodliwości sa uzasadnione? Szkoda mi z niego rezygnowac, bo odczuwam jego skutecznosc. Bede wdzieczna za odpowiedz.
  Pozdróweczki!

  1. avatar Jarmush 21 października 2017 o 14:20

   nie wolno pić ziół ot tak sobie, to leki, mogą dawać jakieś skutki uboczne, gdy źle lub za długo (bez potrzeby) się je stosuje.

   1. avatar monika 21 października 2017 o 14:52

    dotyczy to też tak popularnych ziół jak mięta czy rumianek?

    1. avatar grzegorzadam 21 października 2017 o 18:17

     To są delikatne zioła, Pepsi miała na myśli chyba piołun, glistnik i wrotycz czy szczwoł.

     1. avatar monika 23 października 2017 o 12:27

      ok, dzięki

  2. avatar grzegorzadam 21 października 2017 o 14:32

   Czystek stał się ostatnio bardzo ”modny ” na boreliozę.
   tylko, ze działanie ma w postaci wyciągu olejowego.

   Napary nie powinny być niekorzystne.
   Masz cały arsenał naparów owocowych, dla dzieci szczególnie.
   Jak widać służy dzieciom.

  3. avatar grzegorzadam 21 października 2017 o 14:38

   ze miewa pacjentow, ktorzy maja od czystka z nerkami wlasnie problemy. ”

   Raczej nie od czystka mają problemy, ale problemy z nerkami jako takie,
   ”piasek” i inne, nagminne u wielu.
   Czystek może jak sama nazwa wskazuje 'czyścić; i wtedy o reakcje bólowe nietrudno.

   ” Czystek efektywnie również wspomoże oczyszczanie nerek, gdyż jak na przyzwoite zioło przystało – działa moczopędnie. O nerkach i czystku, raczej wzmianki w internecie, na próżno szukać. Jednakże moje doświadczenie wykazało, że zioło to ewidentnie przyczynia się do utrzymania w zdrowiu układu moczowego.”

   Lepiej żeby zbadał swoim pacjentom średni poziom pH moczu a nie wydawał opinie
   bez badań.

  4. avatar MariaMagdalena 21 października 2017 o 17:40

   Alis, myślę, że w piciu czystka trzeba robić przerwy, np. pić 3 razy w roku przez miesiąc i przerwa – ale niech każdy przetestuje sobie sam, co mu odpowiada (też nie jestem lekarzem). Moje nerki, po miesiącu picia czystka, zaczęły się ewidentnie oczyszczać z piasku, co objawiło się kłuciem w moczowodzie. Najpierw lewa nerka czyściła się przez 3 dni; jak skończyła – zaczęła prawa (miło z ich strony, że nie obie na raz :)) i też trwało to 3 dni, a potem przeszło jak ręką odjął. Tak jak mówią terapeuci, że nerka oczyszcza się w czasie 3 dni. Przy okazji czułam nawet w pewnym momencie, którędy biegnie moczowód – ot, ciekawostka.

   1. avatar grzegorzadam 21 października 2017 o 22:11

    dochtore pomyliło oczyszczanie z ”krzywdą” 🙂

    1. avatar Mad Elena 22 października 2017 o 23:12

     Częste, tak jak i podejrzliwe podejście do ziół, do jedzenia świeżych, surowych warzyw i owoców…Jak komuś źle po owocku, to porada nie jedz, bez sprawdzania, że owocek owszem, zjedzony- po dużym, ciężkostrawnym posiłku.. Wiele starszych osób żywi się białymi bułeczkami i serkami ( „żeby był wapń na kości”), w przekonaniu, że tak trzeba, bo lekkostrawne. No jest trochę błędnych/obłędnych opinii z gabinetów ..

     1. avatar MariaMagdalena 23 października 2017 o 10:41

      To prawda z tymi owocami tuż po dużym posiłku. Mój organizm nigdy nie miał ochoty na owoce tuż po obiedzie (ani na czczo), za to nachodzi mnie wielka chęć na owoce ok. 1,5- 2 godz. od obiadu. Przeczytałam też chyba gdzieś w medycynie chińskiej, że nie należy w jednej sałatce łączyć owoców z warzywami, na co dokładnie wskazywało od zawsze moje odczucie smaku. Ludzie, słuchajmy swojego organizmu …

     2. avatar grzegorzadam 23 października 2017 o 11:49

      bez sprawdzania, że owocek owszem, zjedzony- po dużym, ciężkostrawnym posiłku..”

      🙂
      Nie wiedzą że owoc będzie strawiony tylko na pusty żołądek..
      Ale to żadne wytłumaczenie, są książki, jest internet.

      ”„żeby był wapń na kości”), w przekonaniu, że tak trzeba, bo lekkostrawne. ”

      A potem stenty od zawapnienia, ale kogo to obchodzi?

     3. avatar grzegorzadam 23 października 2017 o 12:00

      za to nachodzi mnie wielka chęć na owoce ok. 1,5- 2 godz. od obiadu.”

      Też tak mam i ulegam, zawsze 😉

     4. avatar MariaMagdalena 23 października 2017 o 17:34

      Jakoś na łonie natury żadne zwierzę-ssak, kiedy osiągnie wiek dojrzały, nie pije już mleka ani nie je serków (w dodatku mleka innego gatunku). A czy słyszał ktoś o osteoporozie u krowy, piesa, kota, słonia i tak dalej …

     5. avatar grzegorzadam 23 października 2017 o 20:15

      A czy słyszał ktoś o osteoporozie u krowy, piesa, kota, słonia i tak dalej …”

      Konie chorują na stawy, zerknij w sklepie weterynaryjnym jakie witaminy i suple
      dostają.. 😉
      Kwas hialuronowy, chondroitynę, glukozaminę, miesanki ziołowe na stawy, tak…
      Cały wachlarz witamin i minerałów.
      Koty, psy mają cukrzyce, są otyłe często.

      przemysłowa karma do tego doprowqadza również.

      ” żadne zwierzę-ssak, kiedy osiągnie wiek dojrzały, nie pije już mleka ani nie je serków”

      Fakt, ale człowiek cwany jest i zaczął to wykorzystywać dla siebie.
      Stąd tolerancja (wyjątkowa) ludów pasterskich i podobnych, kluczem jest jeden enzym.

     6. avatar MariaMagdalena 24 października 2017 o 21:28

      To fakt – te udomowione i wykorzystywane przez człowieka cierpią jak i my na choroby cywilizacyjne, więc niesłusznie je wymieniłam; dotyczy to przede wszystkim zwierząt dzikich, żyjących swobodnie na łonie natury …

     7. avatar grzegorzadam 25 października 2017 o 08:23

      te udomowione”

      I nagminne szczepienia, matrix, jak u ludzi.

 2. avatar grzegorzadam 21 października 2017 o 13:06

  Jaskra może mieć związek z przewapnieniem naczyń krwionośnych.
  Czyli niedoborami D3 i magnezu.

  Walter Last- Objawy niedoborów (choroby oczu)
  Jaskra – magnez, witamina C (B2, B1, sól)

  ”W badaniach naukowych stwierdzono, że antyoksydanty zawarte w owocach aronii wpływają korzystnie na narząd wzroku u osób cierpiących na choroby oczu, u podłoża których leży stres oksydacyjny (m.in.: starcze zwyrodnienie plamki żółtej – AMD, jaskra, zaćma).
  ….
  Dlatego uzasadnione są przypuszczenia, że wyciągi z aronii, jako substancji o bardzo dużej pojemności antyoksydacyjnej, działają skutecznie w profilaktyce wolnorodnikowego zmętnienia soczewki w przebiegu zaćmy.”

  1. avatar marzennaanna 23 października 2017 o 11:41

   grzegorzadam na jaskrę choruję już kilkanaście lat(mam 53)i cały czas szukam przyczyny .Zawsze miałam prawidłowe ciśnienie w oczach 12-14. podczas któregoś badania wykryto u mnie ubytki w polu widzenia i stwierdzono jaskrę ( mam już 3 okulistę).obecnie biorę krople alphagan 2razy dziennie do obu oczu i xalacom na noc (przed braniem kropli miałam bóle oczu, oczodołów)Mam niskie ciśnienie krwi w nocy np. 2:30 89/57 !!! w dzień 104/70 101/81 ( robiłam badania holterem).Jestem w trakcie suplementacji d3 +k2 (26,79 – d3 25- OH )Pepsi mi rozpisała i zaczęłam pić wodę z solą himalajską szczególnie przed snem .ponowne badanie d3 i holter będę robiła na początku grudnia. CRP też miałam 8 -12 , nowe badanie robiłam we wrześniu i mam1,19 – chyba pomogła herbatka na 60 chorób. Proszę o ewentualne rady .

   1. avatar grzegorzadam 23 października 2017 o 12:21

    d3 +k2 (26,79 – d3 25- OH ”

    Ile bierzesz dziennie?
    Najlepiej podwyższyć wg v. Heldena.
    Liczyłem koledze, chciał mieć koło 100 od 25 chyba, po miesiącu badał,
    miał 91, także bardzo ładnie wychodzi, podaj wagę, aktualny poziom, policzę.
    Pamiętaj też o wit.A, współdziała z D.

    oraz:
    ”Walter Last- Objawy niedoborów (choroby oczu)
    Jaskra – magnez, witamina C (B2, B1, sól) ”

    Zrób biorezonans na pasożyty, czasami potrafią namieszać:
    ”Czynniki ryzyka jaskry:
    wiek powyżej 40 roku życia,
    jaskra w rodzinie,
    borelioza,….”
    Wyklucz borelię, wirusy półpaśca i opryszczki, nawet jak nie masz objawów, ważne.
    Wirus półpaśca i opryszki- może uszkadzać rogówkę i powodować zaburzenia wzroku
    Osobiście stawiam na relokację wapnia do tkanek miękkich, ale to sie dzieje
    przy zakwaszeniu organizmu, a wtedy patogeny rozmnażają się szybko.

    1. avatar marzennaanna 23 października 2017 o 18:13

     Bierz 6 tabletek D3 TiB, 1 kapsułkę K2 TiB wraz z 1 mega 3 TiB po śniadaniu., Badanie 25(OH)D za 2 miesiące, na 5 dni przed przerwij branie suplementów, dażymy do 60-70. Maca do porannego szejka łyżeczka. E obie są naturalne, możesz wziąć bursztynian E G&G, ja go biorę. <3 – to rozpiska od Pepsi Eliot – został mi jeszcze miesiąc do badania kontrolnego.
     Biorę raz dziennie 1g askorbinianu sodu i 1g MSM w soku pomarańczowym.
     Witaminy A , B1 , B2 i magnezu nie biorę ( jak mam brać? )
     Wirusa opryszczki mam chyba od zawsze (na szczęście tylko na ustach) i myślałam , że jest on ze mną już na całe życie.. Półpaśca miałam w styczniu 2016 – wyrzuciło mi na plecach jak zaczęłam pic czystek :)Rogówka oka ok. Nie wiem na co zwrócić uwagę ,aby zrobić dobry biorezonans , wiem ,że nie podajecie namiarów ,ewentualnie na maila -jestem z Bydgoszczy.

 3. avatar grzegorzadam 21 października 2017 o 13:08

  W. Last: DMSO:

  ”Równie imponująca jest lista chorób, które korzystnie reagowały na jego używanie, w tym takie, które mogą nie reagować na inne środki, takie jak uszkodzenia mózgu i rdzenia kręgowego, zespół Downa, schizofrenii i ALS ( stwardnienie zanikowe boczne ).
  Jest on w stanie rozpuścić skrzepy krwi i zapobiec uszkodzeniom po udarze, poprawia stan wobec chorób skóry, takich jak łuszczyca, twardzina skóry i działa na choroby autoimmunologiczne, zapalenie stawów, wrzody, zapalenie pęcherza i inne stany zapalne. Z cukrzycą może poprawić kontrolę insuliny i krążenie krwi. Również problemy z oczami, skutecznie leczono z DMSO, w tym zwyrodnienie plamki żółtej, barwnikowe zwyrodnienie siatkówki, jaskra i zaćma, czasami po prostu przez stosowanie doustne, ale czasami także z dodatkiem środków zaradczych w postaci kropli do oczu.”

 4. avatar grzegorzadam 21 października 2017 o 13:12

  Zdrowa żywność

  Konopie są wymienione w prawie każdej znanej książce medycznej minionych wieków. Zazwyczaj wymieniana jest pośród uniwersalnych środków leczących wiele chorób. Lista chorób, dla których trawka może być stosowana obejmuje (aktualne dane), stwardnienie rozsiane, rak, AIDS, jaskrę, depresję, padaczkę, migrenę, astmę, silne bóle, dystonię, zaburzenia snu i wiele mniej poważne chorób.

  4. Jaskra

  W jaki sposób kannabinoidy pomagają w leczeniu jaskry? Podczas tego schorzenia ciśnienie w gałkach ocznych znacząco wzrasta, uszkadza się nerw wzrokowy i komórki zwojowe siatkówki, co prowadzi do stopniowego pogorszenia i utraty wzroku.

  CBD obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe i leczy objawy jaskry takie jak nudności, wymioty, uczucie napięcia w głowie i ból. Kannabinoid spowalnia postępowanie jaskry.”

 5. avatar adfalkiewicz 21 października 2017 o 13:18

  Dzięki Pepsi 🙂 Przekażę Babciom 🙂

  1. avatar Mad Elena 22 października 2017 o 23:14

   i dziadziusiom- w moim rejonie oni licznie zaćmieni !

 6. avatar grzegorzadam 21 października 2017 o 14:22

  Arbuz
  jest świetny na oczy. A to wszystko za sprawą beta karotenu, luteiny, witaminy C i zeaksantyny. Chronią oczy przed zwyrodnieniem plamki żółtej. Pomagają w walce z innymi chorobami oczu związanymi z wiekiem, jak na przykład suchość oka, uszkodzenie nerwu ocznego czy jaskra.”

  ”Jod
  Jod znajduje się w dużych ilościach w mózgu i ciele rzęskowym oka.
  Brak jodu może być przyczyną choroby Parkinsona i jaskry. – dr James Howenstein”
  M . Sircus.

  ”200 ml świeżo przygotowanego soku marchwiowego przez 10 dni.

 7. avatar Mad Elena 22 października 2017 o 23:04

  Ten wpis ukazał się tuż po tym, jak mój Tata wrócił z operacji laserowego usuwania zaćmy. Wtórnej zaćmy..Wśród moich znajomych problem ten dotyczy wielu tatków po 50-tce , może Twój wpis Pepsi uchroni kolejnych zaćmowców. Oby !

 8. avatar grzegorzadam 23 października 2017 o 11:55

  Wg najnowszych badań (JAX- USA) na myszach, nikotynamid (nie kwas) usuwa jaskrę,
  trzeba poczekać na sprawdzenie u ludzi:

  WITAMINA B3 ZAPOBIEGA JASKRZE, ODKRYWAJĄ BADACZE JAX
  https://www.jax.org/news-and-insights/2017/february/vitamin-b3-glaucoma-study

 9. avatar grzegorzadam 23 października 2017 o 11:58

  ”Jak poprawiłam sobie wzrok w dwa tygodnie
  Informacja: OptiMaskPro….

  Urządzenie do masażu okolic oczu z silikonowymi końcówkami zawierającymi magnesy stałe, czyli jest to masaż z magnetoterapią.

  Działa na baterie, 9 poziomów intensywności.
  Może gadżet, może nie. 😉

 10. avatar Anka 4 listopada 2017 o 11:53

  moj tato (66) mial niedawno operacje zacmy, niestety nie widzi na oko, jest gorzej niz bylo siatkowka sie odkleila. i teraz nie ma pana zeby to naprawic… nie ma to jak przyjsc do szpitala widzac a wyjsc nie widząc… na operacje drugiego oka z zacma pewnie sie nie zdecyduje bo juz calkiem nic nie bedzie widziec. super artykul pepsi postaram sie o taka suplementacje jak i ulepszenie diety taty i zobaczymy. Tato od roku suplementuje sie D3 2000 teraz 4000 i K2 100 + wit C, ale moze bedzie trzeba wyzszej dawki, zrobimy badanie. niestety miesko lubi, warzywa glownie duszone lub gotowane, troche surowego je ale nie za wiele. A czy ktos moze wie czy z ta odklejona siatkowka cos da sie zrobic ? tez dieta suplementacja czy juz trzeba pogodzic sie z tym jednym okiem.pozdrawiam

  1. avatar grzegorzadam 17 listopada 2017 o 14:17

   Poczytaj znakomity artykuł ze strony WestonPrice, można coś ciekawego znaleźć,
   bardziej pasuje do tematów o autyzmie, ale tu też może się przydać:

   https://www.westonaprice.org/health-topics/vegetarianism-and-plant-foods/the-role-of-oxalates-in-autism-and-chronic-disorders/

 11. avatar Anka 17 listopada 2017 o 15:41

  no to pięknie a szpinak rekomenduja kazdy dzien przy zacmie, i badz tu czlowieku mądry 😀 fajny artykuł, warto wiedzieć.

  1. avatar grzegorzadam 17 listopada 2017 o 23:37

   różni rekomendują różne cuda.
   Wnioski musimy wyciskać sami 🙂

   Tak robię od lat, sprawdzanie na sobie, zero zaufania.

 12. avatar ela 23 listopada 2017 o 13:30

  Bardzo interesujące artykuły.Wiele interesujących wiadomości.Tylko jak tak człowiek zaczyna chorować to w medycynie białego fartucha nie ma szans na wyzdrowienie. Może pomożecie? Od lat choruję na Hosimoto a także jestem po operacji kręgosłupa a także weszłam w okres menopauzy.Czytam dużo na temat medycyny niekonwencjonalnej stosuję suplementy ale jakoś coś mi umyka i nie mogę poradzić sobie z własnym zdrowiem.Biorę chollerę ze spiruliną, selen i cynk,wit.C w dawce 2000mg/dzień,macę i dodatkowo zestaw witamin skonstruowanych dla grupy 0.i krzem. Witaminę D3,K2 mk7 a także aksantynę … z grupy B a także od 2 mc dołączyłam kurkumę z piperyną.Suplementuję także przez skorę płyn jugola.W związku ze strasznymi bólami kolan,łokci i ramion ostatnio wprowadziłam collagen w dawce 5000mg z kwasem hialuronowym 100mg ,witC100 mg,witK2 i wit.D2000IU.Po ostatnich badaniach kontrolnych poziom tsh skoczył mi z 14 na 27 a poziom witaminy d3 to 35.Cholesterol na poziomie 362 mg/dl hdl 102 ldl 232 , trójglicerydy w normie. OB 30mm/1h. Podejrzewając ,że wchanialność suplementów jest kiepska włączyłam też priobotyki aby docelowo oczyścić organizm. I….. i nic ! kolana tak bolą,że nie idzie żyć a tarczyca w końcu zje sama siebie.Możecie pomóc? Proszę.

  1. avatar Jarmush 23 listopada 2017 o 15:56

   Czy suplementy kupujesz w naszym sklepie?

  2. avatar grzegorzadam 23 listopada 2017 o 16:03

   Cholesterol bardzo ładny.
   D3 do góry z decydowanie razem z dobrą wit.A, E.

   Tsh zostaw na razie w spokoju.

   ”W związku ze strasznymi bólami kolan,łokci i ramion ostatnio wprowadziłam collagen”
   To trzeba wyjaśnić i zlikwidować, dasz radę.

   Jak test sody?
   http://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

   I pozostałe?
   http://www.pepsieliot.com/4-bardzo-proste-testy-zdrowotne-ktore-powinienes-przeprowadzic-w-domu-2/

 13. avatar ela 23 listopada 2017 o 19:56

  Test sody kiepski, w związku z tym piję ocet jabłkowy,test z płynem jugola – kropla znikała w ciągu godziny w tej chwili po 12 godz., nie robiłam pozostałych. Czekam na wynik hemocysteiny. Biorę WU 3×10 kropli dziennie.
  Pepsi u ciebie chcę kupić dobrą witaminę C i Greens&Fruits.

 14. avatar ela 23 listopada 2017 o 20:04

  Nie wiem co jeszcze mogę wprowadzić?

  1. avatar grzegorzadam 24 listopada 2017 o 07:18

   Zrób komplet tych badań jak chcesz znać odpowiedź:

   1. Zbadać poziom metabolitu witaminy D3 25(OH). Właściwa wartość u zdrowego>50 a przy chorobie>80 (cena badania krwi – 50zł)
   2. Zbadać poziom homocysteiny – powinien być > 4.5 u zdrowego 6-8 a powyżej 10 stan zapalny (cena badania krwi – 60zł)
   3. Zbadać poziom igG – są to przeciwciała na bakterię chlamydia pneumoniae (cena badania krwi – 55zł) borelioza, mykotoksyny.
   3a. wykonac biorezonans dodatkowo.
   3b. Analiza włosa APW
   4. Wycofać z diety cukier i fruktozę – dopuszczalny jest ksylitol
   5. Zbadać tolerancję organizmu na gluten i ewentualnie go wyeliminować
   6. Flora bakteryjna odbudować m.in. poprzez fermentowane warzywa owoce
   7. Wycofać mleko z diety
   8. Usunąć plomby amalgamatowe i przeprowadzić chelatację organizmu
   9. Usunąć zęby leczone kanałowo (lub dokonać ponownego leczenia)
   10. Włączyć do diety kurkumę (kurkumina) oraz ostre przyprawy (kapsaicyna)
   11. Usunąć pasożyty i pleśnie (np.metody Huldy Clark) lub przez stosowanie wrotyczu piołunu goździków i innych

   Dr Jaśkowski
   Krew
   – Morfologia (przede wszystkim hematokryt i hemoglobina)
   – OB tylko metodą sedymentacyjną
   – CRP – mówi o jakimkolwiek stanie zapalnym
   – D3 25OH – mówi o 3 tysiącach genów, czyli systemie odporności
   – mocznik, kreatynina – mówi nam o funkcji nerek
   – żelazo, fibrynogen – dwa najszybsze badania, które mówią o uszkodzeniu wątroby, o co najmniej 3 miesiące wcześniej, niż spadek hemoglobiny

   Mocz
   – mocz: badanie mikroskopowe (ogólne nie wystarczy, szczególnie dla kobiet): w moczu nie ma prawa być erytrocytów, leukocytów, jeśli są, to jest to stan zapalny, leukocyty – stan zapalny, erytrocyty wyługowane – nerka źle działa, erytrocyty świeże – problemy z pęcherzem, cewką
   – ciężar właściwy moczu: powinien być w normie

 15. avatar ela 27 listopada 2017 o 12:21

  dzięki grzeorzadam, dużo tego co podejrzewasz?część wyników mam HTC 39,1 % HGB 13,1 OB 30 mm/1h, CRP 0,47mg/l D3 35,07 ng/ml , kreatynina 0,7 mg/dl .Muszę zrobić pozostałe.Najbardziej martwi mnie tarczyca bo tsh rośnie a ft4 9,8 a ft3 4,3 .Do tej pory brałam płyn lugola w kroplach ale gdy poziom tsh wzrósl zaczęłam stosować na skórę. czy powinnam jeszcze brać kelp?

  1. avatar grzegorzadam 27 listopada 2017 o 16:51

   Muszę zrobić pozostałe.Najbardziej martwi mnie tarczyca bo tsh rośnie a ft4 9,8”

   Zrób pozostałe, tsh na razie nie martw.

 16. avatar grzegorzadam 1 stycznia 2018 o 10:50

  Doktor Marek, jak zawsze na posterunku 🙂

  ”Zdrowa komórka ma prawidłowy bilans magnezu wapniowego – wysoki poziom magnezu i niski poziom wapnia .

  Wapń może gromadzić się w dowolnym miejscu w organizmie i powodować poważne szkody, jeśli nie zostanie zrównoważony magnezem, który reguluje działanie wapnia.
  Na przykład nadmierne gromadzenie się wapnia wokół kości i stawów naśladuje zapalenie stawów.
  Zbyt dużo wapnia osadzonego w twoim sercu naśladuje uszkodzenia tętnic.
  Zwapnienie lub zatrucie wapniem może objawiać się chorobą serca, rakiem, pomarszczoną skórą, kamieniami nerkowymi, osteoporozą, problemami stomatologicznymi, ostrogą kostną,

  zaćmą

  i wieloma innymi problemami zdrowotnymi.”
  http://drsircus.com/cardiovascular/calcium-magnesium-balance/

  magnezujmy się codziennie do dnia sądu…, ze zdrowymi stawami i dobrym wzrokiem 🙂

 17. avatar Mirella Paldyna 20 stycznia 2018 o 18:52

  Jak powyzsze wskazowki maja sie do spowolnienia/wyleczenia zacmy u psa? Co mozna byloby stosowac?

  1. avatar grzegorzadam 21 stycznia 2018 o 10:34

   Zrób pieskowi badanie pierwiastkowe, biorezonans też wskazany:
   http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Trichoskopia-skaningowa-wlosa/1475

 18. avatar ela 13 lutego 2018 o 20:13

  Dzięki Grzegorzdam!Nie wiem co zadziałało ale zadziałało!!! Jeszcze nie wszystko jest ok ale jest poprawa.Wg waszych wskazówek kupiłam chlorek magnezu , zrobiłam oliwkę magnezową. Piję i spryskuję ciało. Do kąpieli sól epsom,soda i sól kłodawska.Poranne 4 szklanki.MSM z wit.C teraz po 10 g do tego bor i DSMO.Woda utleniona i płyn Jugola.Dawka d3 10.000-12.000 jed. Badanie moczu paskami śr.
  6,7-7,2. I nagle kolana przestały boleć intensywnie .Trochę jeszcze czuję ale to jest duża poprawa.Dziękuję kochani za wasze porady chociaż nieraz trzeba dużo przeczytać komentarzy aby odszukać konkretną informacje. Buziaki.
  Jeszcze jedno. Bardzo was proszę napiszcie o czerniaku. U mojej 74 l mamy na plecach pojawiło się to paskudztwo.Lekarz każe wyciąć ale mama słaba nie wiem czy to wytrzyma. Zwiększyłam jej wit.C d3+k2 ,pije sodę z WU a także DSMO. Chcę to paskudztwo potraktować zewnętrznie płynem lugola,WU i DSMO ale nie wiem czy to pomoże. Poradźcie co robić.

  1. avatar grzegorzadam 14 lutego 2018 o 05:11

   Chcę to paskudztwo potraktować zewnętrznie płynem lugola,WU i DSMO ale nie wiem czy to pomoże.”

   Dobry pomysł, zbadaj mamie niezwłocznie poziom wit. D !
   Jak niski- duże dawki na początek.

  2. avatar grzegorzadam 14 lutego 2018 o 05:25

   U mojej 74 l mamy na plecach pojawiło się to paskudztwo.Lekarz każe wyciąć”

   Z rozdziału: Przezskórne metody walki z rakiem piersi
   Jeśli wykorzystamy jod w postaci mgiełki aerozolowej i zaaplikujemy go bezpośrednio
   na błonę śluzową pochwy, w ciągu 5 minut substancja ulegnie wchłonięciu i wywoła obniżenie napięcia piersi;
   równocześnie nastąpi rozluźnienie i stopień drażliwości mięśni jelitowych (!)

   Dr Simoncini stwierdza, że
   ”każdy nowotworowy guz skóry można usunąć całkowicie przy pomocy 7 % roztworu jodu;
   powierzchnię zmienioną należy pędzlować raz dziennie, pamiętając o wielokrotnym (10-20 razy)
   pociągnięciu pędzelka.
   Gdy po pewnym czasie zaobserwujemy pojawienie się skorupowatego strupa, nie należy go zrywać ani
   traktować niczym innym jak tylko wspomnianym roztworem jodu.
   Strup musi odpaść sam – po czym cykl terapeutyczny należy powtórzyć jeszcze 2 razy.
   Po trzykrotnym odpadnięciu strupa pacjenta należy uważać za wyleczonego.

   W przypadku aplikowania jodu na skórę piersi należy pamiętać, że środek ten może wywołać podrażnienia
   ze względu na żrący charakter, jednak miejmy na uwadze przede wszystkim ogromną korzyść w postaci wysycenia tkanek piersi tą substancją mineralną.
   Jednak dr Simoncini nigdy nie przekonał się do alternatywnej możliwości dostarczenia jodu w postaci dawek ustnych – i to tak wysokich, że są one w stanie poradzić sobie z nowotworem i towarzyszącymi mu infekcjami.

   W momencie, gdy jod aplikowany na skórę wyschnie, należy delikatnie miejscowo wsmarować maść kannabinoidową, która wchłania się do ustroju i działa przeciwrakowo.

   Ja sam używam balsamu z oleju konopnego.
   W moim przypadku wykazał się swoją skuteczno.ścią, uwalniając mnie z grzybicy stóp- od lat nie mogłem poradzić sobie z grzybiczą zmianą między palcami. Maść tę stosowłem też u moich dzieci. (…)

   Jod z tego przepisu:
   http://www.pepsieliot.com/zostan-mcgyverem-i-zrob-sobie-plyn-lugola-w-domu/

 19. avatar Jurek 2 sierpnia 2018 o 16:09

  Czy stosował ktoś z Was dmso , boraks i msm do walki z pasożytami w oku ?

  Myślę o okładach w okolice oka.

  Od kilku dni jedziemy ostro z boraksem doustnie – 3 x 15 ml i msm 4 x 5 g

 20. avatar Jurek 2 sierpnia 2018 o 22:13

  Znalazłem !
  w książce „DMSO – naturalny środek przeciwzapalny i przeciw bólowy”

  do przygotowania kropli do oczu i nosa, stężenie dmso i wody powinno wynosić 25-50 %.

  Autor wskazuje tylko takie zastosowanie kropli – woda + dmso.

  Problem jednak istnieje. Ilość boraksu i msm. I czy to ma sens 🙂

 21. avatar Sylwia 26 listopada 2018 o 20:01

  A jak naturalne metody zawodzą, to co polecacie? Zabieg laserem? Mój znajomy miał laserowe usuwanie zaćmy u Dr Michnowskiego w Białymstoku, był zadowolony, ale ja się boję strasznie. Lekarz na NFZ mówi, że zabiegowo można, ale dopiero za 3 lata termin, a naturalne metody już chyba wszystkie próbowałam… 🙁

 22. avatar Kesja 15 kwietnia 2022 o 09:05

  Dwa dni temu okulista stwierdził u mnie początkową zaćmę, mam 50 lat. Czy moglibyście Państwo napisać mi co powinnam brać – od czego zacząć. Przeczytałam komentarze ale dużo tych informacji i trochę mam mętlik. Chętnie kupię preparaty w waszym sklepie. Mam książkę Huldy Clark, Gersona, robiłam różne w przeszłości kuracje, jem mało mięsa i rzadko. Ta diagnoza mnie załamała i zaskoczyła, bo zawsze zwracałam uwagę na to co jem, przez długi czas robiłam też soki, robiłam kurację Gersona i różne oczyszczania Huldy Clark. Mam też małe urządzenie do zabiegów Reifa, Clark. Proszę o pomoc

  1. avatar Pepsi Eliot 15 kwietnia 2022 o 11:13

   Nie będę ukrywała przed Tobą, tak nowoczesne operacje laserowe są skuteczne. I tę opcję trzeba przemyśleć, gdyż naturalne sposoby na zaćmę nie są przebadane co do skuteczności. Badania kliniczne są bardzo drogie i w sumie nie ma kto ich zlecać i opłacać dla każdego suplementu który mógłby zadziałać, a którego i tak nie można opatentować. To musiałyby zlecać jakieś organizacje non profi. Można się opierać na medycynie zaprzeszłej, gdy zarówno zielarz, jak i tak zwany znachor był traktowany z jednakowym szacunkiem, jak lekarz.
   A więc alkalizacja ciała, dobre nawodnienie, kwasy tłuszczowe Omega 3, ocet jabłkowy, astaksantyna. W tym momencie czeka na 4 Greens do zestawów 4 szklanek, które Ci polecam, przeczytaj o nich tutaj: https://www.pepsieliot.com/4-szklanki-poznaj-najprostszy-z-prostych-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/, w nich zawarta jest szklanka z octem jabłkowym ACV This is BIO, więc póki co kup ocet jabłkowy This is BIO solo, i stosuj jak w trzeciej szklance, zrób kurację odżywczą minerałowo-witaminową po 1 do śniadania Greens & Fruits TiB, po śniadaniu 2 D3+K2 TiB i 1 Omega3. 1 Astaksantyna do śniadania. Dopóki nie zaczniesz robić 4 szklanek i tak należy brać magnez. Bierz 2 cytryniany magnezu TiB, 1 do śniadania, drugi wieczorem regeneracyjne. Pozdrawiam Cię serdecznie

 23. avatar Kesja 15 kwietnia 2022 o 19:52

  Bardzo dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam. Zastosuję co napisałaś, może chociaż zaćma się zatrzyma.
  Pozdrawiam:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum