Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 710 253
66 online
42 332 VIPy

PCOS i braki jodu, czyli układy scalone twojego ciała?

Gdy w 1935 po raz pierwszy opisano przypadłość zwaną PCOS, była rzadkością. Teraz jedna na 15 kobiet cierpi z powodu zespołu policystycznych jajników.
Bez uświadomienia sobie czym się to je, czyli bez zdrowego stylu życia, ta liczba prawdopodobnie jeszcze wzrośnie.

Znasz może te problemy?

Danuta pisze:
Na głowie mam coraz mniej włosów, ale na twarzy i ciele pojawił się zarost. Chciałabym, żeby było odwrotnie.
Jola pisze:
Cierpię na PCOS i niedawno straciłam chirurgicznie jeden jajnik z powodu dużej torbieli. Naprawdę staram się  bardzo, żebym  nie straciła drugiego. Mam też siostrę, która cierpi na PCOS i chciałbym też jej jakoś pomóc.
Ramsyraj z Indii pisze:
Bardzo kontroluję moje jedzenie, nie jem żadnych śmieciowych pokarmów, jak również bardzo rzadko imprezuję. Zmniejszyłam spożycie ryżu. Czy masz jakąś propozycję jedzenia wegetariańskiego, które byłoby wskazane przy PCOS?
2 lata temu ważyłam 67 kilo, a teraz 76, pomimo, że regularnie chodzę do klubu fitness.
Mam absolutnie dość zbędnego owłosienia twarzy i wypadania włosów, ciemnych plamy na szyi, chociaż bardzo dbam o skórę. Wszystko z powodu PCOS. Jak się tego pozbyć?
Co takiego jeść przykładowo, gdy przestałaś się sobie podobać z powodu hiperandroginizmu?  

Monika pisze:

Gdy miałam 18 lat zdiagnozowano u mnie PCOS, a teraz mam 32. Nieustannie walczyłam, czytałam wszystko na temat u ekspertów na stronach i porady kobiet z takim samym problemem. Przez te wszystkie lata znajdywałam największą ulgę z brania suplementów koncentrując się na tarczycy, wątrobie, a także na witaminach B kompleks i magnezie. Podczas, gdy pomogłam sobie na płaszczyźnie emocjonalnej i energii, muszę jeszcze znaleźć rozwiązanie dla mojej niepłodności i łysienia. Najbardziej zależy mi na schudnięciu, bo to wydaje mi się najlepsze do zrównoważenia hormonów, ale schudnięcie  jest prawie niemożliwe właśnie z powodu braku równowagi hormonalnej. Jest to błędne koło i czuję się  z tym beznadziejnie.

POlecam fajny surowy 10 dniowy roślinny detoks hormonalny E-BOOK, tygodniowe przepisy na każdą porę roku!
Ale teraz, gdy robi się coraz obficiej w pokarmy natury jest utrzymać taką dietę najprościej:)


Nie jest tajemnicą, że jod odgrywa ważną rolę w produkcji hormonów i ma szczególny związek z tarczycą. Jednak w ciele kobiety jest jeszcze parę narządów, które mają również bardzo wysokie stężenie jodu.
Po tarczycy, są piersi i jajniki drugie na liście najwyższego stężenia jodu. Tak więc jest rzeczą oczywistą, że trzymanie prawidłowego stężenia jodu w ciele jest koniecznością, aby twoje jajniki miały idealne warunki do pracy.
Badania też łączą niedobory z zespołem policystycznych jajników, znanym również PCOS.

Tłem twoich problemów może być niedobór jodu

Mówi się, że kraje trzeciego świata borykają się z niedoborami jodu, ale w rzeczywistości generalnie mamy wszyscy braki jodu.

Jodowana sól, którą matriks rzucił nam na stoły miała to jakoś załatwić, ale badanie z 2008 mówi jasno, że jeśli liczysz, że sól kuchenna załatwi twoje niedobory, to możesz się przeliczyć.

Toksyny środowiskowe i generalnie zanieczyszczenia, oraz braki jodu w pokarmach (gdzie przedtem był jod) przyczyniają się do niedoboru jodu.

Jod, ale też chlor, brom i fluor należą do tej samej grupy związków zwanych chlorowcami, i które są wchłaniane przez te same receptory twojego awatara.

I o ile jod jest jak najbardziej korzystny (w odpowiednich ilościach), o tyle POZOSTAŁE CHLOROWCE WRĘCZ PRZECIWNIE. I to one mogą pierwsze włazić do twoich receptorów, gdy brakuje jodu w twoim środowisku.

Co to jest PCOS?

Zespół policystycznych jajników związany jest z tworzeniem się cyst na jajnikach. Wówczas jajniki nie funkcjonują prawidłowo i nie mogą uwolnić jajeczka, a często łączy się to również z nadmiarem męskich hormonów.

W zasadzie wszystko, co zakłóca zaburzenia hormonalne może mieć wpływ na PCOS. Czyli insulinooporność, otyłość, no i skłonności genetyczne, a najczęściej powielanie rodzinnego stylu życia, dieta, oraz jak najbardziej braki jodu.

Niedobór jodu ma wpływ na niską aktywność tarczycy

Jeśli tarczycy brakuje jodu, to można się założyć, że również jajniki mają braki jodu i walczą. Nic więc dziwnego, że kobiety z PCOS jednocześnie mają częściej problemy z tarczycą, głównie chodzi o powiększoną tarczycę.

Do tego z każdych czterech przypadków nadmiernego owłosienia u kobiet, prawie 3 związane są z zespołem policystycznych jajników

Każda kobieta powinna mieć świadomość, że nie tylko jej tarczyca potrzebuje jodu, ale także jajniki (i piersi).

I choć PCOS ma wiele przyczyn, jasnym jest, że jednym z najważniejszych kroków, które powinnaś podjąć w tym przypadku jest zadbanie o prawidłowe nasycenie ciała jodem.

Co z pewnością pomaga na PCOS?

Sproszkowany Bio Kelp jako dodatek do 4 szklanki, dobre źródło jodu


Jod przez skórę
Przyjmowanie płynu Lugola przez skórę, robiąc plamę o średnicy około 3 cm i czekanie aż plama zniknie, aby móc ponowić suplementację.
Uwaga!
Znam przypadek!
Jednak w przypadku nadczynności tarczycy, nawet ta przezskórna metoda może spowodować problem. Badanie TSH to podstawa działań z jodem. ]
 
Jajniki (patrz wyżej – uwaga)
Rozcierasz w dłoni kilka kropel płynu Lugola i wcierasz je w brzuch w okolicach jajników.
Piersi
Poszukaj metody dr Simoncini, o przezskórnych metodach dla piersi 

owocek

Źródła: 

 •  pcosdiva.com/2016/05/hormone-link-thyroid-and-iodine-pcos/
 •  globalhealingcenter.com/natural-health/iodine-polycystic-ovary-syndrome-pcos/#references

(Visited 5 690 times, 2 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Ojtekwoj 4 maja 2022 o 18:00

  Co sądzisz o urzadzeniach do ćwiczeń Body Space tam jest wykorzystywana podczerwień i ciśnienie lub podciśnienie czy jest to szkodliwe?
  P. S. Dziewczyna chce się na to zapisać a ja się boję, że może tam jest jakieś szkodliwe promieniowanie albo coś więc pomyślałem, że zapytam

 2. avatar Kari 4 maja 2022 o 21:55

  Pepsi, jak sobie poradzić z uczuciem beznadziejności? Czuje się na tym świecie niepotrzebna, a raczej wręcz jak balast. Moja mama zmarła, gdy byłam zaledwie 10latką. Zostałam pod opieką wyłączną ojca od tamtej pory, który mnie nie lubi. Teraz mam 17 lat. Codziennie, gdy wchodzę do domu i wiem, że tam będzie ojciec to cała się wewnętrznie trzęsę ze stresu. Nigdy mi nie powie „dzień dobry”, cokolwiek, ale jak już to jakieś pretensje, wylewanie na mnie negatywnych emocji. Na jego nieżyczliwość nie odpowiadam niczym, jestem neutralna, a smutek duszę w sobie, poplakujac po nocach, czuję się tak bardzo niechciana na tym świecie. Gdyby było to możliwe to oddałabym swoje zdrowie komuś, kto ma kochająca rodzinę, a sama bym z chęcią poszła do grobu. Nie wiem jak to jest być kochana przez rodziców, pamiętam, że gdy byłam mała i moja mama żyła to właściwie zawsze się sama sobą zajmowałam, ona też się mną nie interesowała, ale przynajmniej była neutralna, a nie tak niemiła wobec mnie jak mój ojciec. Nie wiem czy potrafię to opisać w słowach, ale on wręcz zionie nienawiścią do mnie, nawet gdy się go spytam jak minął dzień, po prostu, z życzliwością to odpowiada mi na przykład „co cię to k***a interesuje, odpie***l się”. Dla mnie jest to ciężkie doświadczenie i nie umiem sobie z tym poradzić. Czy można zaprogramować się na śmierć? Dobrowolnie się wylogować, jednakże bez targniecia na swoje życie? Nie mam nikogo oprócz ojca. Rodzina mojej mamy – nawet jej nie znam i nie wiem kim są, a mój ojciec nie ma rodziny.

  1. avatar Pepsi Eliot 5 maja 2022 o 08:23

   Już kiedyś napisałaś taki komentarz tutaj. Miałaś wtedy 15 lat. To byłaś TY?

 3. avatar Ulmar 2 czerwca 2022 o 16:17

  Pepsi, kiedy jest najlepiej brac kelp? Rano, wieczorem, z jedzeniem czy bez? Czy trzeba uwazac, zeby nie laczyc innych suppli s kelpem?

  1. avatar Pepsi Eliot 2 czerwca 2022 o 19:08

   nie ma znaczenia, to pokarm, ja doradzam do 4 szklanki, czyli rano. Można łączyć wodorosty z innym pokarmem, z tym, ze kelp nie jest smaczny 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

Twoja Maca This is BIO :)

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum