Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 812 514
127 online
42 345 VIPy

Peeling kawowy zero waste zwalczający cellulit

Zrób sobie peeling, który miażdży cellulit. Wystarczy, że zachowasz fusy po parzeniu kawy w ekspresie albo z ulubionego kubka i dodasz do nich kilku prostych składników. W dodatku wesprzesz planetę produkując mniej śmiećków i ponownie wykorzystując surowce!

Peeling kawowy zwalczający cellulit

Jak go przygotować? To proste! Na jedną porcję zmieszaj w słoiku:

  • odciśnięte z wody fusy po kawie,
  • ½ łyżeczki sproszkowanej guarany,
  • łyżkę zimnotłoczonego oleju, na przykład oliwy albo oleju kokosowego,
  • opcjonalnie kilka kropli ulubionego olejku.

Tak przygotowanej mieszanki użyj pod prysznicem wcierając ją okrężnymi ruchami w ciało i pozostawiając na 2-3 minuty przed spłukaniem,

Dlaczego to działa?

Kawa

Dzięki substancjom zawartym w kawie i właściwościom skrobiącym peelingu poprawi się zarówno Twój przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, jak i chłonki w naczyniach limfatycznych. Kawa ułatwi też usuwanie toksyn i produktów przemiany materii.

Peeling zwiększy krążenie, pobudzi skórę i sprawi, że ​​cellulit będzie mniej widoczny.1

Guarana

Guarana ma wysoką zawartość kofeiny, dzięki czemu jest gwiazdą kosmetyków przeciwcellulitowych. Ma działanie energetyzujące i stymuluje metabolizm. Dzieje się tak dzięki zawartości licznych związków odżywczych: guaraniny i alkaloidów, teobrominy i teofiliny, adeniny, terpenów, tanin, skrobi, tłuszczów oraz flawonoidów i saponin, które działają synergicznie z zawartą w niej kofeiną.

Jej właściwości termogeniczne prowadzą do pobudzenia lipolizy powodującej rozpad tłuszczy do produktów metabolizowanych w tkankach. Guarana zapobiega lipogenezie czyli procesowi ponownego gromadzenia się tłuszczu w komórkach, z których zbudowana jest tkanka tłuszczowa.2

uściski:)

Źródła:

  1. draxe.com/beauty/diy-coffee-scrub-for-cellulite/
  2. https://gscos.com/blog/smooth-away-cellulite-with-active-topical-ingredients

(Visited 2 291 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum