Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
0
11 online
30 216 VIPy

Peeling kawowy zero waste zwalczający cellulit

Zrób sobie peeling, który miażdży cellulit. Wystarczy, że zachowasz fusy po parzeniu kawy w ekspresie albo z ulubionego kubka i dodasz do nich kilku prostych składników. W dodatku wesprzesz planetę produkując mniej śmiećków i ponownie wykorzystując surowce!

Peeling kawowy zwalczający cellulit

Jak go przygotować? To proste! Na jedną porcję zmieszaj w słoiku:

  • odciśnięte z wody fusy po kawie,
  • ½ łyżeczki sproszkowanej guarany,
  • łyżkę zimnotłoczonego oleju, na przykład oliwy albo oleju kokosowego,
  • opcjonalnie kilka kropli ulubionego olejku.

Tak przygotowanej mieszanki użyj pod prysznicem wcierając ją okrężnymi ruchami w ciało i pozostawiając na 2-3 minuty przed spłukaniem,

Dlaczego to działa?

Kawa

Dzięki substancjom zawartym w kawie i właściwościom skrobiącym peelingu poprawi się zarówno Twój przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, jak i chłonki w naczyniach limfatycznych. Kawa ułatwi też usuwanie toksyn i produktów przemiany materii.

Peeling zwiększy krążenie, pobudzi skórę i sprawi, że ​​cellulit będzie mniej widoczny.1

Guarana

Guarana ma wysoką zawartość kofeiny, dzięki czemu jest gwiazdą kosmetyków przeciwcellulitowych. Ma działanie energetyzujące i stymuluje metabolizm. Dzieje się tak dzięki zawartości licznych związków odżywczych: guaraniny i alkaloidów, teobrominy i teofiliny, adeniny, terpenów, tanin, skrobi, tłuszczów oraz flawonoidów i saponin, które działają synergicznie z zawartą w niej kofeiną.

Jej właściwości termogeniczne prowadzą do pobudzenia lipolizy powodującej rozpad tłuszczy do produktów metabolizowanych w tkankach. Guarana zapobiega lipogenezie czyli procesowi ponownego gromadzenia się tłuszczu w komórkach, z których zbudowana jest tkanka tłuszczowa.2

uściski:)

Źródła:

  1. draxe.com/beauty/diy-coffee-scrub-for-cellulite/
  2. https://gscos.com/blog/smooth-away-cellulite-with-active-topical-ingredients

(Visited 2 147 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum