logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
59 299 219
463 online
27 270 VIPy
Reklama

100% ORGANICZNA CHLORELLA This is BIO NAJLEPSZE ŹRÓDŁO ŻELAZA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Pierwiastki śladowe, czy naprawdę trzeba je suplementować skoro są śladowe?

  Czym w ogóle są pierwiastki śladowe?

  Pierwiastki to pierwiastki, pomyślisz pewnie. Otóż niekoniecznie. Istnieją takie pierwiastki – makroelementy – których organizm potrzebuje w dużej ilości. Są to na przykład magnez, wapń, sód i potas.

  Inną kategorią są mikroelementy, czyli właśnie pierwiastki śladowe, czyli takie, których organizm potrzebuje do funkcjonowania bardzo niewiele, jednak są one niezbędne do zachowania całego mnóstwa biochemicznych funkcji organizmu. Pierwiastkami śladowymi są między innymi selen, miedź, krzem, żelazo, czy cynk.

  „Współczesna” dieta nie jest bogata w te pierwiastki, nie jest to jednak jedyny powód ku temu by niektóre z pierwiastków śladowych suplementować.

  Wiele mieszanek „multiwitaminowych” na rynku zawiera profil odżywczy bogaty w makroelementy przy jednocześnie niewielkiej ilości mikroelementów.

  CYTRYNIAN CYNKU firmy G&G z rodzinnego laboratorium (blisko 50 lat na rynku angielskim)

  Gleba jest uboga w pierwiastki śladowe

  Przez lata rośliny wspomagały roślinę w dystrybucji minerałów w glebie. Rośliny pomagały wydobyć z niej pierwiastki, a dalej działała natura: deszcze, rzeki, czy erozja. To jednak nic – każdego roku ziemia regeneruje się samoistnie i odbudowuje zaplecze minerałów. A raczej regenerowała się i odbudowywała…

  Agresywne, niezgodne z rytmem natury uprawy zaburzyły cykl odradzania się ziemi, a pestycydy wpłynęły na zatrucie gleb.

  Według ostatnich raportów, zawartość minerałów w ziemi w ostatnim dziesięcioleciu zmniejszyła się o 72% w Europie, 76% w Azji i 85% w Ameryce Północnej.

  Jeśli nie ma pierwiastków w glebie, nie ma ich w żywności.

  Dlatego tak ważna jest ekologiczna żywność uprawiana z miłością, w warunkach jak najbardziej zgodnych z rytmem natury. Jednak nawet taka żywność wciąż nie jest wystarczająca. Co prawda ilości mikroelementów, których potrzebujesz nie są duże, ale to nie wpływa na zaniżenie ich wartości dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania.

  Przemysłowe uprawy doprowadziły gleby do okropnego stanu, przez co do użyźniania używa się środków, które zawierają pierwiastki i minerały, nie więcej jednak niż 3 do 6, bo tylko tylu trzeba by roślina urosła.

  A jeśli nie ma wystarczającej ilości pierwiastków w glebie, nie ma ich także w pożywieniu. Skąd więc je czerpać?

  NASZ MEGA BOGATY W MINERAŁY I WITAMINY  GREENS & FRUITS TIB plus 50 warzyw, owoców, ziół, enzymów i probiotyków

  Woda

  Od początku istnienia ludzie pili zdrową, bogatą w minerały wodę, bezpośrednio ze źródeł. Owa woda zapewniała im odpowiednią ilość zdrowych, zbalansowanych minerałów.

  Kiedy przeskoczymy z tych czasów do XXI wieku, wiemy, że naturalnych źródeł wody pitnej na naszej szerokości geograficznej niemal nie ma.

  Rocznie natomiast sprzedaje się około 30 miliardów butelek wody, większość o zdecydowanie niskiej wartości odżywczej. Choć woda zapewnia odpowiednie nawodnienie organizmu – i bardzo dobrze – wciąż nie jest ona źródłem pierwiastków śladowych. Wysoko zmineralizowane wody natomiast mają różne składy i należy stosować je naprzemiennie by sobie nie zaszkodzić.

  Przetworzona żywność jest pozbawiona minerałów

  Współczesny tryb życia sprzyja szybkiej diecie. Nawet jeśli nie je się fast-foodów, wiele osób jada żywność z pudełek, posiłkuje się rzeczami, które można szybko przyrządzić/odgrzać, ludzie pozwalają sobie na niezdrowe przyjemności, bo „wszystko jest dla ludzi”. Nadmierne przetworzenie żywności ogołaca ją natomiast z jakichkolwiek substancji odżywczych.

  Mikroelementy i makroelementy to źródło naturalnej energii

  Twoje ciało jest zawiłym systemem impulsów elektrycznych. Minerały są tym, co owe impulsy wywołuje pozwalając na działanie serca, mięśni, układu pokarmowego i mózgu, a właściwie całego Twojego wewnętrznego pakunku.

  Bez minerałów nie ma życia

  Aby to zobrazować, odpowiedz sobie na pytanie co dzieje się z żarówką, której zaczyna brakować prądu. Żarówka miga, aż w końcu wypala się i gaśnie. Tym prądem dla Twojego ciała są mikro i makrominerały.

  Źródła: 1

  uściski:)

  (Visited 2 053 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. kajoja 22 grudnia 2017 o 12:48

   Hmm a co na temat ziemi okrzemkowej, tak popularnej ostatnio? Warto stosować?

   1. Pepsi Eliot 22 grudnia 2017 o 13:53

    warto, tylko krótko i należy mieć na uwadze, że ziemia okrzemkowa baaaardzo odwadnia. Ona właśnie w ten sposób niszczy pasożyty.

   2. grzegorzadam 22 grudnia 2017 o 14:46

    Warto, ale jak zawsze trzeba znać dokładnie zasady stosowania i skutki uboczne.

  2. grzegorzadam 23 grudnia 2017 o 11:32

   ”Według ostatnich raportów, zawartość minerałów w ziemi w ostatnim dziesięcioleciu zmniejszyła się o 72% w Europie, 76% w Azji i 85% w Ameryce Północnej.
   Jeśli nie ma pierwiastków w glebie, nie ma ich w żywności.”

   właśnie, a blogi ”racjonalne” w koło Macieju o ”zbilansowanej” dobrze diecie 😀
   kabaret.
   Suplementacja niepotrzebna.. Może prana ? 🙂

  3. derylldg 23 grudnia 2017 o 12:34

   Proszę odpowiedzcie mi co ile dawać kroplę jodu na nadgarstek , bo zauważyłem ze po 2 do 3 godzin już nie ma śladu po rozmazanej kropli.

  4. derylldg 23 grudnia 2017 o 12:36

   grzegorzadam proszę o info jakie Ty praktykujesz jedzenie żeby mieć witaminy , mikroelementy itd bo pepsi wiem że 811 ?

   1. grzegorzadam 23 grudnia 2017 o 13:48

    Jem wszystko praktycznie z zachowaniem zasad łączenia pokarmów (Tombak, Siemionowa)

    Czyli nie łączę białek z kaszami, węglowodanami itd., ale z warzywami.
    Owoce, soki tylko solo, na pusty żołądek.
    Nic gotowego, przetworzonego, do południa piję wodę, zioła, potem do 18-19 się odżywiam,
    i do południa przerwa. Owoce przed snem czasami.

  5. Ana 23 grudnia 2017 o 22:03

   Czyli jesz jskiesc 6-7 godz w ciągu dnia to by wychodziło że zjadasz 2 główne posiłki bo na więcej nie starcza czasu ,dobrze myślę 🙂 zdążysz się najeść w tak krótkim czasie ?

  6. grzegorzadam 24 grudnia 2017 o 13:41

   zdążysz się najeść w tak krótkim czasie ?”

   Pewno.
   Organizm z czasem się przestawia, nie potrzebuje wiele jedzenia.

  Dodaj komentarz