logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
96 157 359
148 online
32 632 VIPy
Reklama

woman/ pepsieliot.com

MACA This is BIO TWOJA
ENERGIA I RÓWNOWAGA
HORMONALNA

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

Płaski brzuch to znacznie więcej niż tylko modny wygląd, czyli 6 razy tak dla sześciopak

abs/pepsieliot.com

Czy wiesz, że Polska jest na 5 miejscu najbardziej otyłych ludzi w Europie?

Nieważne czy zaliczasz się do grupy osób skrajnie otyłych czy borykasz się tylko z lekką nadwagą i tak powinieneś zacząć dbać o swój brzuch! Bowiem płaski brzuch to nie tylko fajny wygląd wpisany we współczesne kanony piękna, ale przede wszystkim jego brak, to podstawowy element bardzo złego dla zdrowia zespołu metabolicznego.

Oczywiście  ZM (zespół metaboliczny) to przedsmak chorób serca, cukrzycy, raków i wszystkich chorób związanych z rozwojem cywilizacyjnym.

Jakby to jednak do Ciebie nie przemawiało …

6 razy na tak dla sześciopak

Krata na brzuchu może Ci się kojarzyć z modelami na plakatach, celebrytami czy nawet ze słonecznym patrolem. Od teraz powinna Ci się kojarzyć również z dobrą kondycją fizyczną i zdrowotną. I to jest główny powód posiadania płaskiego brzucha.

1. Brzuch w dyscyplinach sportowych

Jeżeli wzmocnisz mięśnie brzucha automatycznie wrzucisz więcej kg na sztangę.
Mięśnie brzucha uczestniczą w większości ćwiczeń z użyciem ciężarów i są odpowiedzialne za stabilizację ciała.
Dodatkowo zapobiegniesz przepuklinie i utrzymasz organy wewnętrzne we właściwym położeniu.
Odkrywając brzuch z tłuszczu staniesz się wytrzymalszy i szybszy. Trening, który przeprowadzałeś dotychczas stanie się mniej męczący.

Reklama

pepsieliot.com

Tu znajdziesz skuteczny spalacz tłuszczu BIKINI BURN TiB z ekstraktem z zielonej herbaty, jagodą acai, hca, octem jabłkowym, kelpem, wyciągiem z grapefruita i bezwodną kofeiną


Poprawisz elastyczność swojego ciała i zniwelujesz ryzyko kontuzji.
Jeśli masz problem z koordynacją przy ćwiczeniach, płaski brzuch pozwoli kontrolować równowagę nawet przy bardzo złożonych ćwiczeniach, angażujących wiele partii mięśniowych.
Posiadając abs (czyli abdominals – mięśnie brzucha) zniwelujesz do minimum kontuzje związane z naciągnięciami. Dodatkowo łatwiej będzie Ci utrzymać właściwą postawę.
Posiadacze płaskiego brzucha szybciej budują masę mięśniową.
Mówiąc krótko wejdziesz na nowy „level” treningu i sprawi Ci to wielką frajdę.

2. Brzuch w życiu codziennym (w tym rodzinnym)

Łapiesz zadyszkę w biegu do autobusu? Bolą Cię nogi od samego chodzenia? Uczestniczenie w zabawach z dziećmi doprowadza Cię do wyczerpania? Przykładów nie zabraknie tak samo jak powodów, żeby w końcu to zmienić i zadbać o siebie! Niech codzienne obowiązki staną się dla Ciebie przyjemniejsze, a przede wszystkim niech nie będą aż takim wyzwaniem. 

Zabawa z synkiem na drzewie? Ależ proszę bardzo.

abs/pepsieliot.com

3. Brzuch w pracy

Nie musisz być trenerem personalnym, żeby wzbudzać swoim ciałem zainteresowanie. Płaski brzuch zdecydowanie będzie atutem w rozmowie z klientem. Pozwoli Ci, też na noszenie tego co chcesz, a nie tego co Ci pozostaje do noszenia. Może w końcu pozwolisz sobie na dobrze skrojone i modne ciuchy?

Dużo czasu spędzasz w samochodzie? Twoje nogi na pewno lepiej się poczują bez balastu w postaci brzucha, a i ukrwienie będzie 100 razy lepsze.

Nie muszę chyba dodawać, że przy pracy fizycznej będziesz sprawniejszy i szybszy, a byle jaki przedmiot przeniesiesz bez większych problemów i uczestnictwa drugiej osoby.
 Nie będziesz musiał wzywać sąsiada, to kuszące.

Poza tym uniknij stresu i nie porównuj się do nikogo, w tym do tych z którymi pracujesz. 
Z kolei przy rozmowie kwalifikacyjnej unikniesz stereotypowej oceny, że skoro nie umiesz zadbać o siebie, to jak zadbasz o firmę czy klienta?

To jest oczywiście forma niedozwolonego mobingu, ale kto Ci się do tego przyzna, że nie dał Ci pracy z powodu wypukłego brzucha?

Reklama

pepsieliot.com, this is bio

Tu znajdziesz idealne białko serwatkowe 100% IZOLAT SERWATKI CFM bez cukru, tłuszczu i laktozy SHAPE SHAKE TiB (słodzone stewią) z dużą ilością glutaminy i wszystkimi aminokwasami egzogennymi, idealne do programu jem i chudnę z przerywanym postem


4. Brzuch w życiu towarzyskim

Może Cię rozczaruję jeśli napiszę, że kobiet nie interesuje Twoje 50 cm w łapie i 3 x tyle w brzuchu. Wręcz odwrotnie smukły, wyrzeźbiony brzuch będzie powodem do uśmiechu  Twojej partnerki. I elementem zachwytu jej koleżanek, na czym oczywiście kompletnie nie zależy, tak tylko mówię. W poszukiwaniach miłości życia wysuniesz się przed szereg konkurentów, a na basenie zabłyśniesz.

Z drugiej strony oczywiście szkoda czasu na zastanawianie się czy dobrze wyglądasz w stroju kąpielowym, bokserkach, czy nowych spodniach, ale komu ja to mówię?

5 . Brzuch jako Twój „look”

Podobno każdy facet dobrze wygląda w garniturze?

Tak, pod jednym warunkiem, że koszula nie tworzy na brzuchu rombów jak pierzyna, że wygląda głęboki pępek. No i fajnie jakby kieszenie od spodni też nie rozciągały się, że obcy widzą co w nich jest.

Wcięcie w tali, też dodaje seksapilu, jakby Ci na tym zależało.

6. Brzuch jako seks poprawiacz

O wilku mowa. U mężczyzn wraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej maleje poziom testosteronu. Dzieje się tak przez komórki tłuszczowe, które produkują aromatazę. Aromataza jest to enzym, który zamienia testosteron w estrogen. Nie za dobrze.

Według lekarzy, wątroba u osób z nadwagą syntezuje więcej białka SHBG, które wiąże testosteron i pozbawia go aktywności biologicznej. Brak energii i kondycji, też nie jest atutem. Dochodzi do tego zła samoocena i samopoczucie oraz kompleksy na tle własnego ciała.

Przekonać może Cię także fakt, że osoby z płaskim brzuchem odczuwają więcej doznań podczas seksu tantrycznego. Żartowałem, nie chcę Cię straszyć, przy każdym.

Na koniec to

Ok, rozumiem, nie musisz mieć priorytetów fitness, ale chociaż dla własnego zdrowia zwalcz w sobie ochotę na śmieci zamiast jedzenia, a w razie potrzeby skuś się na bardzo skuteczny w spalaniu tkanki tłuszczowej przy jednoczesnej ochronie masy mięśniowej, program jem i chudnę z przerywanym postem.

Czy chcesz mieć idealny sześciopak, czy po prostu szczupłą sylwetkę to przede wszystkim zrób to dla siebie.

Jestem pewien, że zdajesz sobie z tego sprawę, że gruby brzuch może negatywnie wpływać na wygląd i estetykę Twojego ciała, ale teraz weź pod uwagę zdrowie.

abs/pepsieliot.com

Problemy związane z nadwagą, która jest groźna przede wszystkim przez otyłość brzuszną:

Nadciśnienie tętnicze 

W przypadku mężczyzn, którzy mierzą w pasie więcej niż 94 cm, zrzucenie 10 kg skutkuje spadkiem ciśnienia o 5-20 mmHg. To samo dotyczy pań, których obwód pasa wynosi ponad 80 cm.

Cukrzyca typu 2

Choroba niedokrwienna serca

Dyslipidemia

Stan, w którym stężenia lipidów i lipoprotein w osoczu odbiegają od przyjętych norm (np. wysoki poziom utlenionego cholesterolu  lub wysoki poziom trójglicerydów)

Choroby wątroby i pęcherzyka żółciowego

Bezdech senny i problemy z oddychaniem

Choroba zwyrodnieniowa stawów

W tym zwyrodnienie chrząstki i jej bazy kości w obrębie stawu

Problemy ginekologiczne

Nieprawidłowe miesiączki, niepłodność

Dobrze wyrzeźbiony brzuch, każda z 6 kostek wyraźnie oddzielająca się na kracie jest symbolem drogi jaką trzeba przejść. Po każdym szczebelku drabiny, żeby uzyskać zdrową, szczupła sylwetkę.

Wizerunek dobrze zrobionego brzucha będzie Twoim symbolem dobrego samopoczucia i zdrowia. Nie czekaj więc do jutra, poniedziałku, ani 1 stycznia 2020, tylko od teraz, chyba, że nadal chcesz się zasapywać przy wiązaniu buta?

cześć

(Visited 2 918 times, 1 visits today)
Greg Sportello- Greg Sportello specjalista odnowy psychosomatycznej, autor jednej z pierwszych w Polsce prac magisterskich na temat suplementacji sportowców. Trener fitness i specjalista z zakresu dietetyki i suplementacji. Były kulturysta, obecnie zakochany w Street Workout. Prywatnie, tajemnicza postać G. z bloga Pepsi.
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. maniek879 2 sierpnia 2019 o 20:50

  Jestem szczupły, ale mam brzuch. Próbowałem różnych ćwiczeń i nic… Nie jem śmieciowego jedzenia. Dobieram do diety zdrowe produkty. Jak ten brzuch zgubić? Tylko post przerywany?

  1. Pepsi Eliot 3 sierpnia 2019 o 07:44

   progrem jem i chudnę z przerywanym postem, i może pokusisz się na 6 weidera?

   1. maniek879 3 sierpnia 2019 o 14:40

    Ile razy tą 6 weidera robiłem. Efekt-twardy, ale wystający brzuch.

 2. Teżniejestem 3 sierpnia 2019 o 19:26

  Hej Greg, a jakie ćwiczenia polecisz na ginekomastie? Masz może swój kanał na yt?

  1. Greg Sportello 12 sierpnia 2019 o 08:00

   Cześć. Nie ma ćwiczeń na ginekomastię. To efekt zaburzeń hormonalnych.

 3. Pawlito 11 sierpnia 2019 o 20:02

  Hej Greg!
  Co byś zaproponował w momencie kiedy chciałbym piłeczkę i faldy na brzuchu wyeliminować natomiast nie tracić z wagi? Jestem wysoki, ręce jak patyki i nogi też. Czy należy również stosować post przerywany kiedy zależy na zbudowaniu masy mięśniowej? Ładować białko czy jakiś gainer?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  1. Greg Sportello 12 sierpnia 2019 o 08:08

   Naprzemienne treningi cardio (interwały) i siłowe, wody crossfitowe, ale z dbaniem o technikę. Co do postu to zależy od typu budowy, z opisu wygląda, że ektomorfik, musiałbyś poeksperymentować. Gainer raczej zbędny, węglowodany możesz sobie sam regulować dodając do odżywki białkowej np owoce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *