logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
66 304 959
online
28 587 VIPy
Reklama

SHAPE SHAKE TiB TWÓJ SPOSÓB NA PŁASKI BRZUCH

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Płaski brzuch to znaczenie więcej niż tylko modny wygląd, czyli 6 razy na tak dla 6-paka

  maxresdefault

  Czy wiesz, że Polska jest na 5 miejscu najbardziej otyłych ludzi w Europie?

  Nieważne czy zaliczasz się do grupy osób skrajnie otyłych czy borykasz się tylko z lekką nadwagą i tak powinieneś zacząć dbać o swój brzuch! Bowiem płaski brzuch to nie tylko fajny wygląd wpisany we współczesne kanony piękna, ale przede wszystkim jego brak, to podstawowy element bardzo złego dla zdrowia zespołu metabolicznego.

  Oczywiście  ZM (zespół metaboliczny) to przedsmak chorób serca, cukrzycy, raków i wszystkich chorób związanych z rozwojem cywilizacyjnym.

  Jakby to jednak do Ciebie nie przemawiało …

  6 razy na tak dla 6-paka

  Krata na brzuchu może Ci się kojarzyć z modelami na plakatach, celebrytami czy nawet ze słonecznym patrolem. Od teraz powinna Ci się kojarzyć również z dobrą kondycją fizyczną i zdrowotną. I to jest główny powód posiadania płaskiego brzucha.

  1 x tak : Brzuch w dyscyplinach sportowych

  Jeżeli wzmocnisz mięśnie brzucha automatycznie wrzucisz więcej kg na sztangę.
  Mięśnie brzucha uczestniczą w większości ćwiczeń z użyciem ciężarów. Są odpowiedzialne za stabilizację ciała.
  Dodatkowo zapobiegniesz przepuklinie i utrzymasz organy wewnętrzne we właściwym położeniu.
  Odkrywając brzuch z tłuszczu staniesz się wytrzymalszy i szybszy. Trening, który przeprowadzałeś dotychczas stanie się mniej męczący.

  TU KUPISZ SKUTECZNY spalacz tłuszczu BIKINI BURN TiB z jagodą acai, zieloną herbatą, octem jabłkowym i kelpem

  Poprawisz elastyczność swojego ciała i zniwelujesz ryzyko kontuzji.
  Jeśli masz problem z koordynacją przy ćwiczeniach, płaski brzuch pozwoli kontrolować równowagę nawet przy bardzo złożonych ćwiczeniach, angażujących wiele partii mięśniowych.
  Posiadając ABS (czyli abdominals – mięśnie brzucha) zniwelujesz do minimum kontuzje związane z naciągnięciami. Dodatkowo łatwiej będzie Ci utrzymać właściwą postawę.
  Posiadacze płaskiego brzucha szybciej budują masę mięśniową.
  Mówiąc krótko wejdziesz na nowy „level” treningu i sprawi Ci to wielką frajdę.

  h-m-david-beckham-bodywear-jesien-zima-2014

  2 x tak: Brzuch w życiu codziennym (w tym rodzinnym)

  Łapiesz zadyszkę w biegu do autobusu? Bolą Cię nogi od samego chodzenia? Uczestniczenie w zabawach z dziećmi doprowadza Cię do wyczerpania? Przykładów nie zabraknie tak samo jak powodów, żeby w końcu to zmienić i zadbać o siebie! Niech codzienne obowiązki staną się dla Ciebie przyjemniejsze, a przede wszystkim niech nie będą wyzwaniem.

  Zabawa z synkiem na drzewie? Ależ proszę bardzo.

  3 x tak: Brzuch w pracy

  Nie musisz być trenerem personalnym, żeby wzbudzać swoim ciałem zainteresowanie. Płaski brzuch zdecydowanie będzie atutem w rozmowie z klientem. Pozwoli Ci, też na noszenie tego co chcesz, a nie tego co Ci pozostaje do noszenia. Może w końcu pozwolisz sobie na dobrze skrojone i modne ciuchy?

  Dużo czasu spędzasz w samochodzie? Twoje nogi na pewno lepiej się poczują bez balastu w postaci brzucha, a i ukrwienie będzie 100 razy lepsze.

  Nie muszę chyba dodawać, że przy pracy fizycznej będziesz sprawniejszy i szybszy, a byle jaki przedmiot przeniesiesz bez większych problemów i uczestnictwa drugiej osoby.
 Nie będziesz musiał wzywać sąsiada, to kuszące 🙂

  fstoppers-kenn-tam-chad-castigliano-lumberjack-fireman-sexy-man-beard-stereotype-08

  sąsiad 

  Po za tym uniknij stresu i nie daj się oceniać ludziom, z którymi pracujesz. 
Z kolei przy rozmowie kwalifikacyjnej unikniesz stereotypowej oceny – no bo jeśli nie umiesz zadbać o własnego siebie to jak zadbasz o firmę czy klienta?

  To jest oczywiście forma niedozwolonego mobingu, ale kto Ci się do tego przyzna, że nie dał Ci pracy z powodu wypukłego brzucha?

  1cc747c6ec084de64f63215522ef7a1b

  4 x tak: Brzuch w życiu towarzyskim

  Może Cię rozczaruję jeśli napiszę, że kobiet nie interesuje Twoje 50 cm w łapie i 3 x tyle w brzuchu. Wręcz odwrotnie smukły, wyrzeźbiony brzuch będzie powodem do dumy Twojej kobiety! I elementem zachwytu jej koleżanek :). W poszukiwaniach swojej miłości wysuniesz się przed szereg konkurentów, a na basenie zabłyśniesz 😉

  Z drugiej strony oczywiście szkoda czasu na zastanawianie się czy dobrze wyglądasz w stroju kąpielowym, bokserkach, czy nowych spodniach, ale komu ja to mówię?

  14803160_830985620369232_512874722_o

  Ale komu Radzio to mówi? 🙂 – dopisał peps

  5 x tak: Brzuch jako twój „Look”

  Podobno każdy facet dobrze wygląda w garniturze?

  – Tak pod jednym warunkiem, że koszula nie tworzy na brzuchu rombów jak pierzyna, że widzimy pępek. No i fajnie jakby kieszenie od spodni też nie rozciągały się tak, że obcy zobaczą co w nich jest.

  Wcięcie w tali, też dodaje seksapilu, powiedzcie szczerze dziewczyny …

  e713bfaa57a6a90ac08c81d962686c48ten pan na pewno ma brzuch 🙂 dopisał peps

  6 x tak: Brzuch jako seks poprawiacz

  U mężczyzn wraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej maleje poziom testosteronu. Dzieje się tak przez komórki tłuszczowe, które produkują aromatazę.

  Aromataza jest to enzym, który zamienia testosteron w estrogen. Niedobrze. 

  Według lekarzy, wątroba u osób z nadwagą syntezuje więcej białka SHBG, które wiąże testosteron i pozbawia go aktywności biologicznej. Brak energii i kondycji, też nie jest atutem. Dochodzi do tego zła samoocena i samopoczucie oraz kompleksy na tle własnego ciała.

  Przekonać może Cię także fakt, że osoby z płaskim brzuchem odczuwają więcej doznań podczas seksu.

  Na koniec jeszcze to:

  Ok, nie musisz mieć jedynie priorytetów fitness, ale chociaż dla własnego zdrowia zwalcz w sobie ochotę na złe jedzenie.

  Czy chcesz mieć idealny sześciopak, czy po prostu szczupłą sylwetkę to przede wszystkim zrób to dla siebie.

  Jestem pewien, że zdajesz sobie z tego sprawę, iż nadmiar tkanki tłuszczowej może negatywnie wpływać na Twój wygląd i estetykę ciała, a teraz weź pod uwagę zdrowie…

  p1300369

  Oto problemy związane z nadwagą, która jest groźna przede wszystkim przez otyłość brzuszną:

  Nadciśnienie tętnicze – W przypadku mężczyzn, którzy mierzą w pasie więcej niż 94cm, zrzucenie 10kg poskutkuje spadkiem ciśnienia o 5-20mmHg. To samo dotyczy pań, których obwód pasa wynosi 80cm.

  Cukrzyca typu 2

  Choroba niedokrwienna serca

  Dyslipidemia to stan, w którym stężenia lipidów i lipoprotein w osoczu odbiegają od przyjętych norm (np. wysoki poziom cholesterolu całkowitego lub wysoki poziom tri glicerydów)

  Choroby wątroby i pęcherzyka żółciowego

  Bezdech senny i problemy z oddychaniem

  Choroba zwyrodnieniowa stawów (zwyrodnienie chrząstki i jej bazy kości w obrębie stawu)

  Problemy ginekologiczne (nieprawidłowe miesiączki, niepłodność)

  Dobrze wyrzeźbiony brzuch, każda z 6 kostek wyraźnie oddzielająca się na kracie jest symbolem drogi jaką musisz przejść. Po każdym szczebelku drabiny, żeby uzyskać zdrową, szczupła sylwetkę.

  hqdefault

  uwaga na dobrze zrobione brzuchy

  Wizerunek dobrze zrobionego brzucha będzie Twoim symbolem dobrego samopoczucia i zdrowia.

  Nie zaczynaj od jutra, poniedziałku, ani od 1 stycznia, tylko od teraz, chyba, że nadal chcesz się zasapać przy wiązaniu buta…?

  siema!

  (Visited 11 397 times, 1 visits today)
  Radek Sojka - zwolennik zdrowego stylu życia, sportowiec zgłębiający wiedzę z zakresu diety klinicznej, kulturystyki oraz mechaniki ćwiczeń. Twój pomocnik w osiągnięciu umięśnionej/wymarzonej sylwetki.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Diana 25 października 2016 o 13:21

   Mój brzuch jest w porządku, ale mam inne pytanie. Miałam wysoki poziom homocysteiny (13) i po roku brania witaminy B12 (+ B6+biotyna+kwas foliowy) miałam wynik 9. A teraz po kolejnym roku 5,94 (Homocysteina (ICD-9:L62). Badanie wykonane metodą CMIA na aparacie Architect. Zastanawiam się więc czy dalej brać tę witaminę, czy zrobić przerwę? Jakie jest Twoje zdanie?

   1. Radek Sojka 25 października 2016 o 17:28

    Czyli zeszło poniżej normy. Unikałbym diety bogatej w kazeine(nabiał) i białka jaj,ryb i mięsa. Odstawił b12 i monitorował stan badaniami czy sie nie podnosi, wraz z konsultacja z lekarzem.

   2. witdab 25 października 2016 o 21:54

    Poziom 6 jest super !

  2. eff 25 października 2016 o 17:00

   Czy pepsi pisze, czy li i tylko dopisije – jest świetna 🙂

  3. Marciocha 25 października 2016 o 19:32

   ,,Bowiem płaski brzuch to nie tylko fajny wygląd wpisany we współczesne kanony piękna, ale przede wszystkim podstawowy element bardzo złego dla zdrowia zespołu metabolicznego.”

   Tu chyba jakiś błąd się wkradł? 🙂 Wszak to zwisający bebzon jest złego zdrowia oznaką 🙂

   1. Pepsi Eliot 25 października 2016 o 21:05

    ach to lapsus, już poprawiony

  4. Monella 25 października 2016 o 23:35

   Nogi niczego sobie mam, ale brzuch dramat co więcej na dole roz. 38 na górze zaś czterdziestka a czasem nawet i 42.. co robić? ćwicze w miarę regularnie odżywiam się też nieźle a bebzun, jak był tak jest…Jak żyć panie premierze jak żyć?
   Zaczęłam myśleć nawet o liposukcji Tak jestem zdołowana

   1. Pepsi Eliot 25 października 2016 o 23:37

    typ nie estrogenny jabłko?

  5. marta 26 października 2016 o 01:52

   Mam wrażenie że moja oponka w dole brzucha jest nie do zrzucenia.. Ale nawet się tym aż tak nie przejmuję.

   Radku, mam prośbe, poradź, jak sobie radzić z potreningową bezsennością??.Można oszaleć, człowiek chce iść do przodu z treningiem, a tu nie da rady, bo nie ma kiedy się zregenerować…
   Poradź coś, jakieś suple, cokolwiek.

   Bedę ultrawdzięczna,
   Pozdrawiam

   1. Pepsi Eliot 26 października 2016 o 09:14

    ja bym brała ZMB (usypia i regeneruje), czyli cynk, magnez i witaminę B6, a nawet więcej minerałów

   2. Radek Sojka 26 października 2016 o 09:44

    Zgadzam się z Pepsi co do ZMB, na dodatek wyeliminowałbym wszystko co może dodatkowo jeszcze pobudzać. Wracając z treningu zadbałbym, o ciepłą kąpiel (nie gorącą i nie chłodną) można dorzucić sól Epsom na „chill” i uzupełnienie magnezu. Wejść w „stan odprężenia”:przygaszone światło, tv-off,radio ciszej;)
    A i najprostsza metoda przełożyć trening na rano albo popołudnie o ile czas na to pozwala.

    1. marta 26 października 2016 o 11:34

     ZMB biorę, i nie wystarcza. myśłalam o melatoninie, ale to chyba nie jest dobry pomysł?

     1. Pepsi Eliot 26 października 2016 o 18:32

      dlaczego nie? a może wciąż bierzesz za mało magnezu

      1. marta 30 października 2016 o 09:00

       Nie wiem. Myslalam ze zawsze najlepiej radzic sobie bez wspomagaczy, bo zawsze maja jakies skutki uboczne. Ile mg tej melatoniny byś radzila, Kochana Pepsi? Grzegorzadam, a suplementacja tryptofanem to dobra opcja?

      2. Pepsi Eliot 30 października 2016 o 11:35

       melatonina to też naturalny wspomagacz, wystarczy jednak, że jest zapalona lampka przy Twoim łóżku i już go nie masz

      3. grzegorzadam 30 października 2016 o 11:42

       Yes. Albo router.
       Wyciągi a kwiatka dziurawca skutecznie to ”leczą”.

     2. grzegorzadam 27 października 2016 o 10:08

      Na wytwarzanie melatoniny świetny też olej z dziurawca i sam dziurawiec niezły.

      ==Odkryto, że nalewka z dziurawca leczy depresje dzięki temu, że podnosi stężenie melatoniny. Melatonina zmniejsza objawy zespołu przedmiesiączkowego, który charakteryzuje się niskim poziomem tego hormonu w organizmie kobiety. W przypadku zaś przekwitania (menopauzy) również zaobserwowano pozytywny wpływ melatoniny na hamowanie objawów towarzyszących tej dolegliwości. Melatonina uważana jest też za silny środek przeciwbólowy.==

      Jest jeszcze ‚ścieżka’ tryptofan-serotonina-melatonina.

      http://www.pepsieliot.com/dosc-niespania-smutkow-oto-7-naturalnych-sposobow-podniesienie-poziomu-serotoniny/

  6. Piotr Kierus 27 października 2016 o 09:37

   Trzeba tylko ćwiczyć!

  7. Kobitka 10 stycznia 2017 o 12:29

   w mojej pracy to większość ma wielkie brzuchale…jakoś im to nie przeszkodziło w dostaniu stanowiska…

  8. Nika 17 stycznia 2017 o 23:15

   Jestem na poście przerywanym od października, odpowiada mi bardzo i dobre 11 kg zleciało nie wiadomo kiedy. Obwody ładnie poleciały w dół. Ćwiczę średnio 4 razy w tygodniu. Ciało powoli zaczyna wyglądać atrakcyjnie, jednak mam problem z brzuchem. O ile w pozycji pionowej brzuch właściwie mi nie odstaje i nie mam oporów aby włożyć obcisłą bluzkę, to np jak robie plank to wisi mi taki obrzydliwy wór ze skóry wypełniony tłuszczem. No coś strasznego. Jest jakaś szansa żeby się tego pozbyć? Dodam, że jestem po ciąży ponad rok.

   1. Pepsi Eliot 18 stycznia 2017 o 08:24

    w takim przypadku raczej nie, bo rozciągnięta skóra się najtrudniej regeneruje, a ten wałek z tłuszczu na brzuchu bardzo trudno użyć jako paliwo do zbudowania mięśnia z białka, ale z pewnością trening i dieta sprawią, że będzie to wyglądało coraz lepiej.

   2. grzegorzadam 18 stycznia 2017 o 09:09

    Organizm sobie z tym poradzi, trzeba czasu.

  9. Auwkaktusek 11 września 2017 o 09:01

   A co w przypadku kiedy wszystko odkłada sie na pośladkach i udach? :((

  10. Karola 26 października 2017 o 11:38

   Czy jest nieoperacyjny sposób na pozbycie się przepukliny pępkowej? Póki co zmieniłam dietę i dużo więcej się ruszam, bo jestem skrajnie otyła. Czy da się zrobić coś, by uniknąć pokrojenia?

   1. grzegorzadam 26 października 2017 o 17:11

    bo jestem skrajnie otyła.”

    Są jakieś przyczyny, co robisz w tym zakresie?

    1. Karola 27 października 2017 o 00:23

     Wieloletnie, kompulsywne, nocnowieczorne objadanie. Wywaliłam śmiecie typu fast food, słodycze, pieczywo, wędliny. Nie szabruje nocami lodówki. I ruszyłam się z kanapy (rower, chodzenie).

     1. grzegorzadam 27 października 2017 o 09:26

      jeżeli mimo tego nadwaga jest bolączką zbadaj poziom zagrzybienia solidnym
      biorezonansem i poziom rtęci APW.
      Bez naruszenia tej struktury waga będzie stać w miejscu.

      1. karola 27 października 2017 o 10:31

       Waga ruszyła,ale na starcie mialam 3x tyle co powinnam i troche to potrwa. Zastanawia mnie ta przepuklina, pojawila sie w największym wagowo momencie i pchnela mnie do zmian. czy jest choc cien szansy ze wyleczę ją bez ingerencji chirurga?

      2. grzegorzadam 27 października 2017 o 10:57

       czy jest choc cien szansy ze wyleczę ją bez ingerencji chirurga?”

       Teoretycznie jest, niem jest to proste:

       ”PRZEPUKLINA BRZUSZNA
       Przepuklinę brzuszną – nieprawidłowe przemieszczenie całości lub części narządu poprzez błonę otaczającą jamę brzuszną – ogólnie uznaje się za chorobę wrodzoną lub nabytą z powodu nadwagi, nadmiernego wysiłku albo powikłań pooperacyjnych. Edgar Cayce udzielił pacjentom cierpiącym na przepuklinę brzuszną dwudziestu jeden odczytów. Wyjaśniał w nich, w jaki sposób złożona seria czynników związanych z nieprawidłowym traktowaniem organizmu, może prowadzić do osłabienia błon w jamie brzusznej. Cayce uważał, że pierwotne osłabienie ścian jamy brzusznej spowodowane było stopniowym odkładaniem się toksyn w ustroju.
       Twierdził, że zatrucie organizmu było wynikiem osłabienia wydalania oraz urazów w lędźwiowym odcinku kręgosłupa. Powodowało ono zaburzenia równowagi w obiegu krwi i limfy, oraz brak koordynacji pomiędzy
       ośrodkowym a autonomicznym układem nerwowym. Ze względu na zahamowanie przepływu impulsów nerwowych, następowało osłabienie procesów trawiennych oraz zaburzenie wydzielania hormonów. Jeśli występowały powyższe czynniki, zdaniem Cayce’a, nie trzeba było nawet szczególnie dużego wysiłku fizycznego, by nastąpiło przerwanie ściany otaczającej jamę brzuszną i by pojawiła się przepuklina. Tylko w przypadku kilku pacjentów, którym Cayce udzielił odczytów, przepuklina była wynikiem wysiłku lub przemęczenia.

       LECZENIE
       Jak zwykle kuracja Cayce’a miała na celu przywrócenie równowagi pomiędzy poszczególnymi układami
       organizmu oraz stworzenie optymalnych warunków powrotu do zdrowia. Podkreślał wagę pozytywnych postaw i emocji.
       W większości przypadków Cayce zalecał pacjentom noszenie pasa przepuklinowego ułatwiają-
       cego stopniowy proces powrotu do zdrowia. Cayce uważał, że prawidłowa kwasowo-zasadowa dieta odgrywa ważną rolę w leczeniu przepukliny. Posiłki zawierać miały niewielkie ilości mięsa lub być go zupełnie pozbawione.
       Cayce polecał natomiast warzywa pomagające zrekonstruować osłabione tkanki.
       Polecał też nastawianie kręgosłupa, szczególnie w okolicy kręgów lędźwiowych, lub w odcinku znajdują-
       cym się na wysokości jamy brzusznej. Doradzał wykonywanie płukania okrężnicy i lewatyw w celu oczyszczenia organizmu z toksyn. Zalecał masaże i inne rodzaje fizjoterapii wspomagające wydalanie toksyn i ogólnie
       przygotowujące ciało, dzięki czemu nastawianie kręgosłupa mogło być najbardziej efektywne.”

       Czyli mogą być (są ) przyczyny w zanieczyszczeniu toksynami.

     2. grzegorzadam 27 października 2017 o 11:04

      Przepukliny – earthclinic:
      https://ted.earthclinic.com/remedies/post-op.html

      ”Home Remedies for Hiatal Hernia
      Many individuals believe the only remedy for the condition is a surgical hiatal hernia repair. While this procedure is often effective, it is not the only option. Many home remedies for hiatal hernia are available and effective. Apple cider vinegar can be used to treat the acid reflux and other symptoms commonly associated with a hiatal hernia. Likewise, baking soda, orange peel and chamomile tea can offer relief of several symptoms. Visiting a chiropractor is also an effective option as these individuals can typically teach how to realign a hiatal hernia and avoid surgical hiatal hernia repair.

      Continue on below for exact remedy dosages and tips for treating a hiatel hernia from our Earth Clinic contributors. (…)
      https://www.earthclinic.com/cures/hiatal-hernia.html

     3. grzegorzadam 27 października 2017 o 11:09

      Zielarka J. ZAjcewa:

      ”Przepuklina (nigdy nie robić operacji!):

      zioła moczopędne + zioła przeciwzapalne (krwawnik pospolity, rumianek, babka, nagietek, bukwica); siedmiopalecznik (pięciornik błotny) – nalewka.”

      1. Karola 27 października 2017 o 12:07

       To więcej niż miałam nadzieję się dowiedzieć. Dziękuję <3 I na bank jestem zatruta toksynami. Lata jedzenia śmieci nie mogły się skończyć inaczej.

      2. grzegorzadam 27 października 2017 o 12:26

       Wszystko ma swoją przyczynę.

      3. grzegorzadam 27 października 2017 o 12:29

       Kłopoty hormonalne to nie ”wina” hormonów, gdzie grzebie się bez
       pomysłu niszcząc de facto ten układ, a brak homeostazy, minerałów, zakwaszenie,
       brak wody, magnezu, patogeny (wirusy), toksyny………..

       Od tego hormony wariują, nie odwrotnie 🙂

  11. OwoceK 26 października 2017 o 11:56

   A ja mam takie pytanie i ciezko jest mi znalesc informacje na ten temat co takim wyznacznikiem dobrego, efektywnego treningu ? 💪chodze ze znajoma na silownie i ona zawsze mowi ze czuje jakies wybrane czesc ciala i bardZiej.sie poci 😀😀 śmieszne moze pytanko

  12. Inka 26 października 2017 o 12:40

   No Radek bomba!
   Chciałabym poradzić sobie z problemem zbyt częstego jedzenia, ciągle coś mnie kusi. I zagryzam, czyli prawie nie mam przerwy, co robić, dajcie jakieś rady dla mojego mózgu.

  13. Malgorzata Dudek 26 października 2017 o 13:51

   Wiadomo – faceci to głównie od goownianego jedzenia i picia hodują sobie kałdunki. Likwidacja to trochę samozaparcia i stosowanie się do dobrych rad a teraz wyzwanie ode mnie: co ma zrobić babka, która nie ma problemu żeby przejść na odpowiednią dietę i ćwiczenia ale po 2 ciążach zakończonych cesarskim cięciem ma rozwalony brzucho jak choroba: rozstęp mięśni, przepuklina pępkowa… Jakieś cudowne rady na tę bolączkę? Podobno przy rozstępie mięśni nie wszystkie ćwiczenia można wykonywać bo można sobie jeszcze bardziej zaszkodzić. Dodam, że skóra na zewnątrz wygląda naprawdę super.

   1. grzegorzadam 26 października 2017 o 17:15

    Wiadomo – faceci to głównie od goownianego jedzenia i picia hodują sobie kałdunki.”

    Racja, choć panie z serniczkami i WZ-tkami daleko nie odstają, widać dokoła.

    ”Jakieś cudowne rady na tę bolączkę?”
    Cudów tu nie ma.

    ”bo można sobie jeszcze bardziej zaszkodzić. ”
    Trzeba uważać. jak z kolagenem?

    1. Malgorzata 28 października 2017 o 01:10

     To fakt, serniczki są gorsze niż goloneczki popijane piwkiem choć to drugie może być istotnie źródłem kolagenu. No cóż, jestem z tych co unikają słodkości. Suplementuję się ale przyznam, że z kolgenem może być na bakier. Będąc w pierwszej ciąży suplementowałam się ale niestety i tak nie uchroniło mnie to od rozstępu mięśni i przepukliny. W przypadku tego drugiego ustrojstwa wiem, że tylko dobry chirurg pomoże ale rozstęp można wyćwiczyć przed czym się nie uchylam. Boję się jednak wisiadła w postaci skóry tuż nad blizną no i zastanawiam się czy można się jeszcze jakoś wesprzeć suplementacją, medytacją… czymkolwiek by wrócić do formy.

     1. grzegorzadam 28 października 2017 o 09:40

      zAmieściłem w odpowiedzi na @karola, poczytaj.

  14. Justyna 26 października 2017 o 20:31

   A ja mam sześciopak bez wysiłku, sporo jeżdżę konno bo mam swojego konia, ale znam ludzi którzy jeżdżą więcej i nie wyglądaj tak jak ja. No chyba że ćwiczą coś dodatkowo albo rzeczywiście spędzają na jeździe konnej całe dnie. W ogóle moja sylwetka dzieli się na dwie, dół i góra jest z innej bajki. Powyżej pasa zero tłuszczu budowa atletyczna umięśnione ręce wręcz kanciaty biceps, sześciopak, plecy jak u kulturysty ale lekka budowa i to mi się bardzo podoba. Na dole za to potężne nogi, cellulitis luźna tkanka tłuszczowa. skłonność do żylaków. Oczywiście pod tłuszczem też mam mięśnie i nie jestem gruba bo przy 180cm ważę 69kg ale tkanka tłuszczowa jakby zwiotczała… Pytanie dlaczego tak się to dziwnie dzieli?

  15. Lusja 26 października 2017 o 20:41

   Cześć Pepsi, kiedy będzie B12 (metylokobalamina)? I czy mogłabyś jednym słowem przypomnieć czego brakuje ciało, gdy chce się cukru, cukru, cukru? Ściskam mocno i pozdrawiam. 🙂

   1. Pepsi Eliot 26 października 2017 o 21:24

    to może być zwykły nałóg <3

   2. grzegorzadam 26 października 2017 o 21:27

    albo grzybki są głodne 😉

  16. Lucia 26 października 2017 o 22:04

   Dzięki wam obojgu za odpowiedzi. Zwykły nałóg i grzybki jawią mi się jako prostsze do ogarnięcia niż jakieś poważne braki w organizmie. 🙂 I jeszcze jedno, czy branie B12 bez badania się na nią nie jest trochę niemądre?

   1. grzegorzadam 26 października 2017 o 22:30

    Zwykły nałóg i grzybki jawią mi się jako prostsze do ogarnięcia ”

    Właśnie te grzybki moga spowodowac poważne braki.

  17. Ula 26 października 2017 o 23:10

   :Czy ćwicząc 6 Wejdera mogę w rękach trzymać ciężaki 1,5 kg aby przy okazji ćwiczyć ręce?

  18. Lucia 27 października 2017 o 18:07

   Radku, czy są takie ćwiczenia, żeby ujadło smalcu z brzucha, a nie ruszyło z cycków?

  Dodaj komentarz