Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 811 219
112 online
42 344 VIPy

Kiedy ciało krzyczy: KORTYZOL! 6 objawów i co to jest brzuch kortyzolowy 😓 i Twój kod barowy 👄

Witaj w moim najnowszym odcinku „Telenoweli Endokrynologicznej”, gdzie główną rolę gra Jan Kortyzol. Twój ulubiony hormon stresu.

Pewnie znasz go z takich hitów jak „Znowu jestem niewyspana”, czy „Milion nowych zmarch wokół moich ust”, albo „Dlaczego wszystko mnie wnerwia?”.

Gdyż może być tak, że te dzień po dniu dramaty są sygnałami, że Twój kortyzol pracuje na zbyt wysokich obrotach?

Podwyższony kortyzol objawy

1. Nocne maratony: insomnia i kortyzol

Zacznę od klasycznego objawu nocy pełnych niechcianych wrażeń, a konkretnie BEZSENNOŚCI. Twój kortyzol postanawia urządzić imprezę o 3 nad ranem, a Ciebie nikt nie zapraszał. Jeśli zamiast liczyć baranki liczysz godziny do alarmu budzika, warto zastanowić się nad poziomem tego hormonu.

2. Wzloty i upadki: rollercoaster emocjonalny

I mamy kolejny odcinek naszej telenoweli. Twoje nagłe wybuchy płaczu podczas oglądania reklamy karmy dla psów? Śmiech przez łzy, gdy kolejny raz gubisz klucze? To może być kortyzol, grający na strunach Twoich emocji jak Jimi Hendrix na gitarze.

3. Pamięć sita (durszlaka, przetaku, niepotrzebne skreślić): gdzie zaparkowałam samochód?

Jeśli ostatnio Twoja pamięć przypomina sito, przez które przelatują ważne terminy i nazwiska, to może być czas, aby zastanowić się nad zbadaniem kortyzolu, i jeszcze radzę TSH (niedoczynność tarczycy często jest powiązana ze zmęczeniem nadnerczy).

Wysoki kortyzol lubi mieszać w głowie tak, że o 12 w południe nie pamiętasz co jadłaś na śniadanie. Tym bardziej radzę: nie zapominaj o 4 szklankach.

Niech ilość Twoich poranków
Pomnaża codzienny rytuał 4 Szklanków !:)

Codzienne 4 szklanki (na bazie wody z cytryną), wspierające dotlenianie, oczyszczanie,

NAWADNIANIE i odżywianie komórek!


4. Jestem tak głodna, że mogłbym zjeść konia z kopytami: apetyt na stres

W pewnym momencie  Twój STRES SAM SIĘ ZATRUDNIA na Twojego osobistego szefa kuchni i serwuje Ci głód gladiatora. Odrazu mówię, sprawdź, czy kortyzol nie rozgościł się w Twoim organizmie. Nagłe, niewytłumaczalne ataki głodu, zwłaszcza na słodycze i tłuste żarcie, mogą być jego dziełem. Nie czekaj aż pojawi się brzuch kortyzolowy. (1)

Podwyższony kortyzol objawy

Brzuch kortyzolowy, to nie są żarty 🍏+💪+😓

To cichy złodziej zdrowia, który pod osłoną stresu, i insomnii zostawia ślad w postaci UPARTEGO TŁUSZCZU zawsze na brzuchu. Następnie też na brzuchu pomiędzy narządami wewnętrznymi.

W realu, brzuch kortyzolowy to bastion obronny, który Twoje ciało buduje, reagując na chroniczny stres. Te zapasy tłuszczu, gromadzone na czarną godzinę, co działało kiedyś, gdy żyłaś prosto, jak mamut, dzisiaj są jedną z oznak ZM (Zespołu Metabolicznego).

To nie jest tylko estetyczne zmartwienie, że fotki na Instagram będziesz zmuszona bardziej podrasować.

Brzuch kortyzolowy kryje w sobie znacznie większe zagrożenia. Nie chcę być posłańcem ze złą wiadomością, bo się go nie lubi, ale są twarde badania. Brzuch kortyzolowy to dużo większe ryzyko chorób serca, cukrzycy typu 2, a nawet pewnych form nowotworów

5. „Dlaczego Twoje dżinsy tak kurczą się w praniu?”: waga, jak ptak, leci w górę

To jest kontynuacja punktu patrz wyżej. Tak, wysoki kortyzol może przyczyniać się do tycia, zwłaszcza w okolicy brzucha, nawet jeśli Twoje nawyki żywieniowe nie uległy zmianie. Nawet, gdy jesz tyle samo i to samo, co przedtem.

PRZY ROZREGULOWANYCH HORMONACH często dochodzą również problemy z insuliną.
Dlatego nie ma się co dziwić dlaczego dobrze byłoby zastosować:

10 dniowe oczyszczanie hormonalne dietą 

Które może okazać się tym przełomowym krokiem dla Ciebie, gdy doświadczasz nieprzyjemnych objawów w kształcie bezsenności, stałego zmęczenia i osłabienia.

Bywa, że nawet rano po przebudzeniu, słabego nastroju, wypadania włosów, zero chęci na robienie coitus, do tego zamglenie umysłu.
Zależnie jednak od rodzaju problemu i indywidualnych potrzeb oraz cech Twojego organizmu, objawy te mogą się różnić.

Co nie znaczy, że nie jest Ci potrzebny dziesięciodniowy detoks hormonalny, w charakterze pierwszego impulsu do ruszenia z tego skrzyżowania.
Surowa, roślinna dieta (znajdziesz w  tym e-booku tygodniowe wyliczanki na wszystkie 4 pory roku: co, ile kupić, jak zrobić) ma istotny wpływ na regulację hormonów.

Dlaczego? To proste, gdyż jest dietą żywą, dostarczającą ekstremalnych ilości substancji odżywczych i poprawiającą przemianę materii.
Ma to ogromne znaczenie z perspektywy regulacji gospodarki hormonalnej.

Polecam Ci mój 10 dniowy programu detoksu hormonalnego, Twojego pierwszego kroku wyruszenia we własną drogę ze skrzyżowania …


Podwyższony kortyzol objawy

6. Zmarszczki wokół ust: pocałunek kortyzolu 👄

Znane są również jako KOD BAROWY.

Nie dlatego, że można je zeskanować szukając cen w sklepie z urodą, ale z powodu ich charakterystycznego wyglądu. Kreseczki, jakbyś chciała zaciągnąć się papieroskiem, i łyknąć trunek.

Tak, zmarszczki wokół ust są cichymi świadkami życia w ciągłym napięciu i skoku kortyzolu. Ale również, co łączy się także ze stanem psychicznym i stanem skóry, z BRAKAMI WITAMIN Z GRUPY B.

Tak, są badania dowodzące (2), że niedobory witamin z grupy B, w tym witaminy B2 (ryboflawiny), mogą wpływać na stan skóry, w tym na pojawienie się zmarszczek typu „kod barowy”.

Uważka! 

Oto dwa NOWE, NAJWYŻSZEJ jakości, wyczekiwane i szlachetnie zamknięte w ciemnym szkle, produkty marki TiB:

B12 forte TiB  jako metylokobalamina, oraz polecany przez dyplomowanego specjalistę odnowy psychosomatycznej

mgr Grzegorza Lewko na Twój kortyzolowy „kod barowy” B complex forte TiB!


Cała grupa witamin B (Bcomplex), w tym B2, B3 (niacyna), B5 (kwas pantotenowy), B6, B7 (biotyna), B9 (kwas foliowy) i B12, MA ZNACZĄCY WPŁYW NA ZDROWIE SKÓRY.

Są one niezbędne dla wielu procesów metabolicznych w organizmie, w tym dla syntezy kwasów tłuszczowych, ważnych dla utrzymania bariery ochronnej skóry.

Niedobory tych witamin mogą prowadzić do osłabienia funkcji BARIERY SKÓRY, co z kolei może zwiększać ryzyko powstawania zmarszczek, suchości i innych problemów skórnych.

Dostarczanie odpowiedniej ilości witamin z grupy B może pomóc w zapobieganiu przedwczesnym objawom starzenia się skóry. Amen

Ironia losu 😊

Ironia losu, ale szczery śmiech (nawet jeśli tworzy zmarszczki) może być lekarstwem na stres.

Niech więc każda Twoja zmarszczka będzie dowodem na piękne chwile 😊, a nie na stres ze skokiem kortyzolu!

A może ubierzesz buciki biegacze i ruszysz z tego skrzyżowania?:)

Biegam bo muszę (z autografem autorki) czyli historia przypadku pewnej Coli Eliot
oraz, co najważniejsze, co drugi rozdział, to:
PRZEWODNIK dla ABSOLUTNIE POCZĄTKUJĄCEJ BIEGACZKI!


Epilog telenoweli: Co dalej z Twoim kortyzolem?

Czy jesteś skazana na życie w cieniu wysokiego kortyzolu, skazana na oglądanie kolejnych odcinków tej dramatycznej telenoweli?

Oczywiście, że nie!  Są sposoby (na blogu omawiane do znudzenia), by przywrócić Twoją równowagę:

and

Badania:

 • (1) pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/16353426/
 • (2) tricitymed.org/2018/08/b-vitamins-secret-good-skin-health/

(Visited 6 504 times, 6 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Natalia 22 lutego 2024 o 20:57

  To chyba o moim brzuchu. Mam pytanie odnośnie skoliozy. Czy można ją cofnąć? Wyprostować kręgosłup? Widzę że pogarsza mi się wygląd twarzy bo jest skrzywiona. Przy otwieraniu buzi zuchwa kieruje się w bok a twarz z jednej strony opada. Wydaje mi się jakby z jednej strony twarzy nie było takiego czucia i mam problem z mimiką. I też z tej strony przy skroni ciągle boli mnie głowa. I mam z tej strony problem z okiem, tak jakby pogorszone widzenie i uczucie że nie mogę tego oka szeroko otworzyć i w tym momencie lekki ból skroni. Wzrok sprawdzony i mam małą wadę i okulary ale nic poza tym. Okulista nic innego nie stwierdził. Czyżby to wszystko było od kręgosłupa? Czy cała szczęka to inna bajka? Mam też przerośnięte mięśnie żwaczy.

  1. avatar Mała mi 23 lutego 2024 o 10:06

   Natalia – na skolioze są odpwiednie ćwiczenia – wyszukaj w Google dobrego fizjo / trenera medycznego w Twojej okolicy, który da Ci przede wszystkim komplet codziennych ćwiczeń – sama mam skolioze od dziecka i tylko codzienna aktywność jest odpowiedzią 🙂

   1. avatar Pepsi Eliot 23 lutego 2024 o 11:15

    Dziękuję Mała mi za komentarz

  2. avatar Pepsi Eliot 23 lutego 2024 o 11:14

   Natalio przeczytałam komentarz, szukam jakiejś dobrej odpowiedzi dla Ciebie, badań, nie sztampowej

  3. avatar Aleksandra 25 lutego 2024 o 11:29

   Ja się całkiem naprostosowałam przy grabieniu ogrodow rodziców, a że mają co grabić to troche mi to zajęło, tak z 2 msce, lekarz zdziwil sie porównując zdjecia rtg, ze to niemozliwe, zeby w wieku 30l naprostować gnata , moj ex też się naprostostowal-na awfie na 1 roku mial basen 2-3 w tyg, ale tam to nie jest plywanko w stylu rekreacyjnej zaby, tylko się zasuwa tak, ze wychodząc chce się rzygać i masz czarne plamy, jemu tez lekarz nie wierzyl, jak widać ciezka praca poplaca.

  4. avatar Megmeg 12 marca 2024 o 21:40

   Poszukaj dobrego osteopaty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się
Reklama

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum