logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
68 494 996
280 online
28 993 VIPy
Reklama

 

WITAMINA C 1000+ TiB O PRZEDŁUŻONYM DZIAŁANIU

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Połączenie tych dwóch wyjątkowych substancji zapobiega atakom serca!

  serce

  Badanie opublikowane w African Journal of Traditional Complementary and Alternative Medicines (Afrykański Przegląd Tradycyjnej Medycyny Komplementarnej i Alternatywnej) dowodzi, że połączenie witaminy E i l-karnityny może efektywnie redukować ryzyko zawałów serca.

  Badanie przeprowadzono na zwierzętach. Podzielono je na pięć grup, z których w trzech podawano l-karnitynę, witaminę C lub obie substancje, w kolejnej grupie stosowano standardową dietę, a ostatnia służyła za grupę kontrolno-porównawczą.

  Wyniki obserwowano przez 21 dni. Wyniki wskazują na to, że kuracja łączona okazała się być skuteczną: znacząco poprawił się przepływ wieńcowy u leczonych zwierząt.

  U zwierząt traktowanych terapią poprawiło się także krążenie i ogólne wyniki badań serca.

  Jak mówią naukowcy:

  „Kombinacja karnityny i witaminy E zdaje się normalizować poziom malonodialdehydu (który jest markerem stresu oksydacyjnego) i enzymów antyoksydacyjnych tkanki serca. Badania histopatologiczne potwierdzają analizę biochemiczną tego połączenia.”

  Witamina E i l-karnityna mogą stanowić także element osobnych terapii

  Duża ilość badań dowodzi, że zarówno witamina E jak i l-karnityna, mają silnie kardioprotekcyjne właściwości. Oznacza to, że mogą stanowić remedium na choroby (i podwyższone ryzyko chorób) serca.

  Na przykład meta-analiza opublikowana w Przeglądzie Badań Lipidowych (Journal of Lipid Research) wskazuje, że trwała suplementacja witaminy E zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego i chorób serca, a u osób pozbawionych niedoborów tej witaminy ryzyko śmierci z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego zmniejsza się o 15%.

  Reklama

  TU KUPISZ NATURALNĄ WITAMINĘ E G&G w roślinnej otoczce, o składzie odpowiednim dla wegan


  Inne badanie przeprowadzone przez Mayo Clinic poświadcza, że karnityna może znacząco zmniejszyć ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego. Zespół badawczy zebrał dane z 13 klinicznych prób i poddał je analizie.

  Reklama

  TU ZNAJDZIESZ Kwas alfa-liponowy ALA 100mg w połączeniu a acetyl L-karnityną ALC 150mg 


  W badaniach oceniano wpływ spożycia karnityny na choroby sercowo-naczyniowe, takie jak arytmie komorowe, dusznicę bolesną, niewydolność serca i ponowny zawał serca.

  „W porównaniu do placebo i grup kontrolnych, suplementacja l-karnityny wiąże się z 27% redukcją śmiertelności we wszystkich (z powyższych) przypadków. Dodatkowo wykazano 67% redukcję symptomów arytmii i 40% redukcjąę symptomów dusznicy.”

  Martwisz się o swoje serce? Tu poznasz prawdziwe przyczyny zawału serca!

  Oczywiście aby określić dokładne działanie połączenia aktywujących się wzajemnie l-karnityny i witaminy E potrzebne są dokładne badania na ludziach, których nie przeprowadzono do tej pory, najczęściej z braku środków. Znaczącymi są jednak opinie osób suplementujących się tymi substancjami i ich wyniki świadczące o tym, że to skuteczne połączenie.

  Źródła: 1

  uściski:)

  (Visited 2 208 times, 4 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. kaha 3 lipca 2018 o 23:14

   Witaminę E lykam po śniadaniu a l-karnityne przed treningiem wieczorem. Czy to właściwy sposób na ten duet ?

   1. Pepsi Eliot 4 lipca 2018 o 09:07

    Może być, ale E G&G możesz tez wziąć zamiast rano potreningowo

    1. kaha 4 lipca 2018 o 13:19

     dzięki, tak zrobię, bo właśnie zastanawiałam sie czy te 10h to nie za duża odległość 🙂

  2. Asia 4 lipca 2018 o 09:26

   Emanuelo, Pepsi, co sądzicie o feng shui? 🙂

  3. KasiaM 5 lipca 2018 o 08:28

   W pierwszym zdaniu jest mowa o witaminie C? To literówka, czy chodzi o wit C też?

  4. KasiaM 5 lipca 2018 o 08:32

   Kiedy i z czym to zażywać?
   I jeszcze chciałam zapytać właśnie o wit C bo ja dodaję szczyptę do wszystkiego co piję, oprócz kawy. Czy woda z sokiem z cytryny i wit C jest OK? Bo pisałaś kiedyś, Emanuelo, że z sokiem z grejpfruta nie powinno się łączyć?
   Nie potrafię znaleźć, kiedyś był artykuł wasz o łączeniu suplementów i o jakiej porze zażywać co z czym? ??

  Dodaj komentarz