logo
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
64 463 464
421 online
28 257 VIPy
Reklama
 

POLECANA WITAMINA C o przedłużonym działaniu z dodatkiem bioflawonoidów z cytrusów

WITAMINA C 1000+ TiB

 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum
 • Połączenie witaminy E i l-karnityny zapobiega atakom serca

  serce

  Badanie opublikowane w African Journal of Traditional Complementary and Alternative Medicines (Afrykański Przegląd Tradycyjnej Medycyny Komplementarnej i Alternatywnej) dowodzi, że połączenie witaminy E i l-karnityny może efektywnie redukować ryzyko zawałów serca.

  Badanie przeprowadzono na zwierzętach. Podzielono je na pięć grup, z których w trzech podawano l-karnitynę, witaminę C lub obie substancje, w kolejnej grupie stosowano standardową dietę, a ostatnia służyła za grupę kontrolno-porównawczą.

  Wyniki obserwowano przez 21 dni. Wyniki wskazują na to, że kuracja łączona okazała się być skuteczną: znacząco poprawił się przepływ wieńcowy u leczonych zwierząt.

  U zwierząt traktowanych terapią poprawiło się także krążenie i ogólne wyniki badań serca.

  Jak mówią naukowcy:

  „Kombinacja karnityny i witaminy E zdaje się normalizować poziom malonodialdehydu (który jest markerem stresu oksydacyjnego) i enzymów antyoksydacyjnych tkanki serca. Badania histopatologiczne potwierdzają analizę biochemiczną tego połączenia.”

  Witamina E i l-karnityna mogą stanowić także element osobnych terapii

  Duża ilość badań dowodzi, że zarówno witamina E jak i l-karnityna, mają silnie kardioprotekcyjne właściwości. Oznacza to, że mogą stanowić remedium na choroby (i podwyższone ryzyko chorób) serca.

  Na przykład meta-analiza opublikowana w Przeglądzie Badań Lipidowych (Journal of Lipid Research) wskazuje, że trwała suplementacja witaminy E zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego i chorób serca, a u osób pozbawionych niedoborów tej witaminy ryzyko śmierci z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego zmniejsza się o 15%.


  TU ZNAJDZIESZ  NATURALNA WITAMINĘ E G&G

  Inne badanie przeprowadzone przez Mayo Clinic poświadcza, że karnityna może znacząco zmniejszyć ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego. Zespół badawczy zebrał dane z 13 klinicznych prób i poddał je analizie.


  TU ZNAJDZIESZ L-CARNITINA 500 CLAROU

  W badaniach oceniano wpływ spożycia karnityny na choroby sercowo-naczyniowe, takie jak arytmie komorowe, dusznicę bolesną, niewydolność serca i ponowny zawał serca.

  „W porównaniu do placebo i grup kontrolnych, suplementacja l-karnityny wiąże się z 27% redukcją śmiertelności we wszystkich (z powyższych) przypadków. Dodatkowo wykazano 67% redukcję symptomów arytmii i 40% redukcjąę symptomów dusznicy.”

  Martwisz się o swoje serce? Tu poznasz prawdziwe przyczyny zawału serca!

  Oczywiście aby określić dokładne działanie połączenia aktywujących się wzajemnie l-karnityny i witaminy E potrzebne są dokładne badania na ludziach, których nie przeprowadzono do tej pory, najczęściej z braku środków. Znaczącymi są jednak opinie osób suplementujących się tymi substancjami i ich wyniki świadczące o tym, że to skuteczne połączenie.

  Źródła: 1

  uściski:)

  (Visited 2 251 times, 1 visits today)
  Emanuela Urtica pisarka, oldschoolowy hodowca roślin, podróżniczka, żyjąca w zgodzie z naturą, roślinożerna. Z misją dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.
  Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
  Może rzuć też gałką na to:

  Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
  Disclaimer:
  Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

  Powiązane artykuły

  1. Ania 26 stycznia 2018 o 13:17

   Witam 😊
   Trochę nie na temat, ale mam pewne nurtujące mnie pytanie…
   Od kilku dni mam problem ze snem… Nie mogę zasnąć i często wybudzam się w nocy, gdzie od ponad roku miałam unormowany swój rytm dobowy i spałam, jak w zegarku (21-7)… W dodatku prawie w tym samym czasie pojawiły się u mnie czerwone suche plamki pod oczami… Nie są widoczne cały czas i nasilają się przy włączonym grzejniku (kiedy jest ciepło)… Dodam, że bardzo dbam o zdrowie (jem tylko organiczne warzywa, owoce, raz dziennie mięso – trochę nawet ortoreksyjnie.) Nie spożywam od ponad 3ech lat nabiału, glutenu, alkoholu, nie palę.. Codziennie spaceruję. Suplementy, jakie przyjmuję, to cynk, magnez, jod, selen, D3 z K2, probiotyki, TMG, MSM, folian zmetylowany oraz zmetylowana B12 (mutacja MTHFR 1298C heterozygotyczna), wit. C, NAC, Omega 3, piję aloes oraz mój codzienny poranny rytuał od ponad 4ech lat 0.5l wody z cytryną, kurkuma, imbirem, goździkami i czarnym pieprzem. Nie mam pojęcia, jaka może być przyczyna pojawienia się takich problemów.. Czuję się zmęczona dodatkowo… Będę wdzięczna za jakiekolwiek rady… Pozdrawiam serdecznie 😊

   1. Pepsi Eliot 26 stycznia 2018 o 13:34

    kupujesz nasze suple? to na marginesie, potrzebuję tych badań http://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/ żeby coś powiedzieć

    1. Ania 26 stycznia 2018 o 13:46

     Tak, używam supli z Waszego sklepu 😊 Dodam, że mam 27lat. Jeśli chodzi o test sody, to odbicie występuje po około 40s, homocysteina wynosiła 2 miesiące temu 12 i wtedy też dowiedziałam się o mutacji, a kolejne jej badanie będę miała za 2 tygodnie…

     1. Pepsi Eliot 26 stycznia 2018 o 14:01

      Dziękujemy Ci bardzo. Napisz jaki wynik homocysteiny. B12 metylokobalamina, kwas foliowy i B6.

      1. Ania 26 stycznia 2018 o 14:08

       Homocysteina 2 miesiące temu 12, B12 543 (191-633), kwas foliowy 18,5 (4.1-20.4)

    2. Ania 26 stycznia 2018 o 13:48

     Ps. Badanie odnośnie witaminy D – 88.5..

     1. Pepsi Eliot 26 stycznia 2018 o 14:00

      brałaś D3? odstawiłaś na tydzień przed badaniem?

      1. Ania 26 stycznia 2018 o 14:01

       Tak 😊 i jej poziom, to 88.5 😊

   2. grzegorzadam 26 stycznia 2018 o 17:50

    może być chwilowy spadek odporności,l jak pH poranne i popołudniowe?

    1. Ania 26 stycznia 2018 o 19:58

     Właśnie planuję jutro kupić paski i zbadać 😊 Za te plamki czerwone znikające zaczynałam podejrzewać wątrobę, ale poczekam, bo być może rzeczywiście, to jakieś osłabienie chwilowe 😊

   3. grzegorzadam 26 stycznia 2018 o 17:53

    Nie mam pojęcia, jaka może być przyczyna pojawienia się takich problemów..”

    Nic strasznego się nie dzieje, jak na razie, ale dobrze, ze zauważasz problem zamiast maskować
    objawy chemią.

  Dodaj komentarz