Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
204 834 729
166 online
30 868 VIPy

Polecam Ci top książki na początek 2018 roku :)

Przygotowując się na rok 2018 przygotowujemy się na coś wyjątkowego! I mowa tu nie o kolejnych postanowieniach, z którymi się nie rezonuje, ani nie o Sylwestrowej fecie absolutnej. Nadchodzący rok, po burzliwym 2017, ma być rokiem samorozwoju, kreatywności, przenikania się energii wszelakich i wzrostu. Skąd wiem? Czuję to w kościach. A Ty skąd to wiesz? Skąd Horry wiedział? Toż powietrze aż wibruje od cudownej energii, od inspiracji i miłości. A jeśli nie będzie? Liczy się to co w tu i teraz. W chwili obecnej nie ma niepokoju o przyszłość, bo nie ma przyszłości, jest obecna chwila i to ona się liczy. Chwytaj tę chwilę, bądź uważna. Tyle wystarcza aby kolejny rok (i każdy następny) był tym, w którym wszystko się układa i dzieje się najlepiej dla Ciebie, bo dokładnie tak jak trzeba.

Początki

Różnie zaczyna się Nowy Rok. Kacem gigantem, zerwaną kliszą ze wspomnieniami, koktajlem owocowym i przebieżką po lesie, spisywaniem postanowień i podpalaniem kartki. Wszystko to ma wymiar symboliczny. Ja lubię zacząć od książki. Czasem od tytułu, który ktoś podrzucił mi na święta, czasem od wyjątkowej książki, w którą zaopatrzyłam się znacznie wcześniej. Są takie tytuły, które na początku roku wchodzą lepiej niż kiedykolwiek. Czyta się je w atmosferze nadchodzących zmian, motywacji i narastającej ekscytacji. Czytanie to dość wyjątkowy sposób na przebywanie w tu i teraz. Z jednej strony jesteś skupiona na książce, na swojej wyobraźni, jesteś w głowie. Z drugiej strony przeżywasz to co dzieje się w tekście jakby działo się tu i teraz.

Czytanie

Tekst jest swoistym nośnikiem zawartych w nim znaczeń. To obiekt, projekcja wewnętrznego umysłu czytającego, ucieleśnienie doświadczeń. Dlatego kiedy czytasz wzruszasz się razem z bohaterem, przeżywasz niepewność, napięcie, ekscytację lub wstyd. Twój mózg, kiedy bohater na przykład idzie, pracuje intensywnie w obszarze, który za chodzenie odpowiada. Co prawda Pepsine „Biegam bo muszę” nie zastąpi Ci maratonu, ale czytając książkę jesteś dosłownie w książce, czyli tu i teraz.

Na nowy rok mam dla Ciebie propozycje książek w 4 kategoriach

1. Zdrowie

Tu faworytem i must-have jest Leczenie dobrą dietą. To rewolucyjne kompendium zawierające całościowe, holistyczne spojrzenie na sposób odżywiania się człowieka. W Leczeniu dobrą dietą znajdziecie mity na temat żywienia, wykaz zarówno zdrowych jak i chorobotwórczych pokarmów, merytoryczny przegląd popularnych diety oraz kompleksową wiedzę na temat zdrowia, badań, substancji odżywczych i tego jak naturalnie i bezpiecznie, a przede wszystkim skutecznie nie tylko się leczyć, ale zachować zdrowie.

2. Wewnętrzne dziecko

W natłoku obowiązków, często w świątecznym i końcoworocznym zamieszaniu, wszyscy chodzą śnięci, rozdrażnieni i wiecznie zajęci. Zamiast zadzierać nosa do góry, wściekać się na siebie i innych, co powiesz na beztroski powrót do dzieciństwa? Dzieci w końcu mają to do siebie, że przeżywają to co w tu i teraz i mają piękną intuicję. Nie masz czasu? Spokojnie, to tylko na chwilę, a po lekturze inaczej spojrzysz na świat i będzie Ci się żyło jakby lepiej.

Mały Książę

Antoine de Saint Exupery stworzył klasykę gatunku. Dogłębnie wzruszający, ale po dłuższym namyśle owo wzruszenie jest bardzo oczyszczające. Być może dojrzewa się nie do tej opowieści, ale razem z nią i po każdej lekturze widzi się więcej uniwersalnych prawd i drogowskazów. No i nagle przypominasz sobie, że wszystko jest dziecinnie proste!

Mikołajek

Jean-Jacques Sempe i Rene Gościnny stworzyli cudowny świat dziecięcej wyobraźni, pełen prób analizy świata, pełen historii o poznaniu i pełen humoru. No bo co w końcu kurczę blade!Możesz czytać pojedyncze historie, albo pochłaniać całe tomiki. Ta książka to lekarstwo na gorszy humor i skuteczny uciszacz naburmuszonego ego.

Pic

Jacka Kerouaca to wyjątkowa opowieść, a właściwie mini powieść. W Pic rzeczywistość widziana jest oczami głównego bohatera – 10-letniego chłopca, którym po śmierci dziadka opiekuje się jego starszy brat, niespełniony jazzowy muzyk i jego partnerka. To historia słodko-gorzka, ale zdecydowanie poruszająca i prowadząca do rozwijających duchowo wniosków. Interesującą jest wartość dzieła także ze względu na Kerouaca, który fascynował się doktrynami buddyzmu i swoje życie poświęcił próbom zrozumienia i rozwijania własnej duchowości.

3. Duchowość

Często pytacie o książki „na początek”. Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi, bo początek nie jest obiektywny i każdy zaczyna w innym punkcie. Są jednak teksty, do których lubię wracać szczególnie. Są fajne. Nie istotne na jakim etapie jesteś, wystarcza, że z nimi rezonujesz.

Biegnąca z wilkami 

Clarissy Pinakoli Estess, cudowna opowieść o kobiecości. Nie o tym czym jest, ani czym nie jest, ale o ogromnej sile, która drzemie w kobiecie, o dzikości i połączeniu z naturą i Ziemią. Przełomowa za każdym razem kiedy ją czytam.

Medytacja 

Osho, dla tych, którzy nie kumają czaczy, dla tych, którzy chcą medytować ale nie są w stanie „się skupić”. Dla tych, którzy medytują. Dla tych, którzy chcą medytować i dla tych którzy nie chcą.

Radość 

Osho, myślę, że często zapomina się o rzeczy nadrzędnej. Szczęście jest drogą nie celem, można być szczęśliwym człowiekiem kiedy jest się wkurzonym, zdruzgotanym i bankrutem. Co innego z radością. Co takiego?… Pytajcie Osho.

Księga Mądrości 

Osho, piękna, poruszająca, otwierająca serce. Książka, przy której doznajesz olśnienia. Książka, którą w gorszy dzień otwierasz gdzieś po środku i nagle przed Twoimi oczami wykwita odpowiedź.

Potęga Teraźniejszości 

Eckhart Tolle, o ego, o możliwościach, o szczęściu. Niby nie ma recepty na pewne rzeczy, a jednak jest ta książka. Ilekroć ją czytasz, zawsze odkrywasz coś nowego, zawsze coś pstryka i otwiera Cię choćby odrobinę.

4. Rozrywka

Ćwiczenia Stylistyczne 

Raymonda Queneau to książeczka, którą sprawia wiele radości. Ta sama, krótka historia opisana na dziesiątki sposobów. Jest uważana za nieprzetłumaczalną, ale polskie tłumaczenie jest doskonałe i zawiera doskonałe smaczki językowe. Dla koneserów dobrego stylu i dla ciekawskich.

Filozofia Warhola od A do B i z powrotem 

Autorstwa samego Warhola. Zaskakującym był dla mnie dzień, w którym odkryłam, że Warhol naprawdę kuma o co chodzi z ego i oświeceniem, nawet jeśli nie potrafi tego nazwać. Książka jest zabawna i pozwala spojrzeć na świat z innej perspektywy, ale zawiera też pewne „prawdy życiowe” i prawdziwie duchowe mądrości. Słowa nie mają znaczenia na przykład, albo że ludzie powinni zakochiwać się mając zamknięte oczy, albo piękno jest we wszystkim, tylko nie wszyscy chcą je widzieć, albo każdy powinien po prostu lubić każdego I dalej w tym klimacie.

Autobiografia jogina

Czyli autobiografia Paramahansy Joganandy. Nie wiedziałam, czy umieścić ją tu, czy w duchowości, jednak przesadziła forma. To absolutnie piękna opowieść, która wyjaśnia działanie subtelnych, acz niezwykle ścisłych praw, to także pełna humoru i ciepła historia rozwoju duchowego i poszukiwania. Czytajta.

uściski:)

 

(Visited 9 387 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. Klaudia 23 grudnia 2017 o 13:20

  A ja chciałam spytać o książki Osho te po których najbardziej układa się w głowie podejście do życia i przybywa chęć jak jej nie ma. Coś do czegoś chce się wracać? Poza księgą kobiet, Co polecacie?

  1. Jarmush 23 grudnia 2017 o 16:53

   Świadomość i Emocje/złość coś tam coś tam,

   1. Klaudia 23 grudnia 2017 o 23:47

    Droga Pepsi…

    NIE MA… 🙁
    Jest:
    Jest jeszcze
    ale… NIE MA nic o: :(((

    Bardzo bardzo mi zależy, bardzo bardzo proszę <3

 2. Klaudia 24 grudnia 2017 o 09:33

  NIE MA… ?
  Jest: „świadomość”
  ale… NIE MA nic o: emocje/złość :(((

  Bardzo bardzo mi zależy, bardzo bardzo proszę <3

 3. Joanna 25 grudnia 2017 o 19:48

  W zasadzie każda książka Osho to mix również w zakresie emocji. Poszukaj może „Zdrowie emocjonalne” 🙂

 4. katsevmanus 26 grudnia 2017 o 11:59

  A ja będę czytał „Najlepszego”, o Jerzym Górskim, który był narkomanem 14 lat a potem zaczął biegać i… już nie przestał (biegać) 😉

 5. Siditu 26 grudnia 2017 o 21:21

  „Biegnąca z wilkami” – świetnie! Polecam też książki Starhawk.

  1. Ewa 31 grudnia 2017 o 10:29

   Świetna! Również polecam!

 6. Piotr35 28 stycznia 2019 o 16:40

  Jakie jeszcze książki oprócz Leczenie dobrą dietą moglibyście polecić? Chodzi mi o zdrowie, alternatywne metody leczenia, szczególnie o alternatywne metody leczenia nowotworów. Chciałbym kupić znajomej na prezent 🙂 a że zna tylko polski to dobrze by było, gdyby książki było w naszym rodzimym języku 🙂

 7. Baśka 18 grudnia 2019 o 09:00

  „Biegnąca z wilkami”
  książka dzięki której masz kolejny powód aby przestać się bać bo zaczynasz rozumieć siebie Silną i Odważną Kobietę. Dla mnie objawienie. Pepsi Dziękuję. Niech Cię otacza radość i zrozumienie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum