Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
216 391 810
100 online
42 283 VIPy

Pomocy! 7 nieoczywistych sposobów, jak szybko pozbyć się kaca w domu?

Świetnie się bawisz, a po drodze nie zauważasz nawet, że nadmiernie dałaś się obsłużyć wahadłu destrukcji. Zaciągasz dług. Oczywiście rano bankier nadejdzie po spłatę, rozdwojeniem głowy, suchością ust i mdlącym żołądkiem, a bywa, że wewnętrzną trzęsionką.

Znalazłeś się w dybach syndromu dnia następnego, czyli w stanie zapalnym, niewyspany i odwodniony

Och alko, alko! Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto dzisiaj kociokwiczy… (Szekspir)

Alkohol jest nie tylko środkiem moczopędnym, ale także metabolizowany do toksycznych produktów ubocznych, które sprawiają, że czujesz się zgniły. Takie picie ma zarówno wpływ na poziom cukru w krwi, jak i zakłóci równowagę elektrolitową ciała. A nawet jeśli prześpisz całą noc, alkohol zakłóca jakość głębokiego snu.

Rezultat? Budzisz się zmęczony, obolały, leniwy i marudny, co znane jest pod nazwą kac. Ubarwię jeszcze rzecz, też kacenjamer, kociokwik, zespół dnia następnego, wczorajszość, czy glątwa.

Nie chcę cię dzisiaj drażnić, ale najbardziej sprawdzonym sposobem na brak kaca jest niezaciąganie długu u wahadła, nie picie na pusty żołądek, i nade wszystko bycie dobrze nawodnionym. Ale teraz kac jest.

Jak szybko pozbyć się kaca?

7 domowych środków zaradczych na kaca (mogą pomóc:)

1. Ocet jabłkowy

Rozpocznij poranek od 30 ml, a nawet 60 ml najlepszego cydru octu jabłkowego bio, rozcieńczonego w około 1,5 a nawet 2 litrach ciepłej czystej wody. Ocet ma naturalne działanie moczopędne, które może pomóc w zwalczeniu porannego zatrzymywania płynów. A także może pomóc ustabilizować poziom cukru we krwi, który rozchwiał się po nocy picia.

2. Zielona herbata

Odrobina kofeiny może pomóc w objawach bólu głowy.

Dobra metoda, spróbuj wymieszać zieloną herbatę (zamiast czystej wody) z octem jabłkowym, aby zyskać korzyści z obu. Wiem, wiem, mężczyźni źle znoszą ocet jabłkowy (zapach i smak), ale cydrowy organiczny jest najbardziej do przyjęcia.

3. Sok z buraków + zielony sok (ELEKTROLITY bez dodatku cukru)

Sok z buraków jest prawdopodobnie ostatnią rzeczą na twojej liście, gdy próbujesz wyzdrowieć po nadmiernym piciu.

Ale oto nauka, która za tym stoi: sok z buraków pomaga zwiększyć i poprawić przepływ krwi i dotlenienie w twoich mięśniach i tkankach, co może pomóc poczuć się lepiej całemu ciału.

A zielony sok (pomyśl o soku ze szpinaku i jarmużu) jest bogaty w związki, które wspierające naturalne procesy detoksykacji organizmu. Zarówno sok z buraków, jak i zielony sok alkalizują, dotleniają i odtruwają ciało, pomagając zneutralizować jego kwasowość po nocy picia.

Na mdłości dodaj jeszcze pół kciuka świeżego imbiru.

w didaskaliach

Sok z buraków obniża ciśnienie, dlatego powinien być „odstany”, albo skorzystaj z organicznego proszku z buraka. Sok z zielonek również możesz zastąpić sproszkowanymi zielonkami.

Takie skoncentrowane zielonki mają naturalnie dużo niezbędnych ci teraz elektrolitów. A nawodnienie jest koniecznością. Jednak słodkie napoje sportowe NIE SĄ.

Teraz potrzebujesz elektrolitów sodowych, potasowych, magnezowych, nie cukru, ani tym bardziej sztucznych słodzików. Gazowana woda mineralna, woda kokosowa, czy niesłodzone mleko migdałowe są również dobrym źródłem płynów bogatych w elektrolity z zerowym dodatkiem cukru.

No właśnie MAGNEZ! Magnezem wspiera się alkoholików i pomaga wyciągać z nałogów (nie mówię, że rzecz ciebie dotyczy:), magnezem wspiera się cukrzyków. Taki objaw cukrzycy: częste uczucie odwodnienia, pić, pić.

4. Witaminy z grupy B

Alkohol wyczerpuje witaminy z grupy B, więc rozważ dodanie suplementu B Complex oczywiście z pewną ilością witaminy C.

5. Jaja

Jeśli jesz jaja (ma się rozumieć od radosnej kury) jest to dobre źródło aminokwasu cysteiny, który pomaga rozkładać niektóre trujące produkty uboczne metabolizmu alkoholu. One również przyczyniają się do kaca.

Jajka są też źródłem białka i tłuszczów, które mogą pomóc ustabilizować poziom cukru we krwi. W tym momencie będzie to znacznie lepszy początek naszego dnia niż słodkie płatki zbożowe lub naleśniki z syropem.

Jeśli jesteś witarianinem, no cóż, rzecz ciebie nie dotyczy, nie piłeś i nie masz kaca.

6. Koktajl białkowy

Nawodnij się, uzyskaj elektrolity i białko w jednym koktajlu na bazie wody, lub niesłodzonego mleka migdałowego, świeżych lub mrożonych bio owoców (mrożone działają szczególnie dobrze w koktajlach) i dobrego źródła białka. Pomyśl o miarce 100% izolatu serwatki CFM, jak Shape Shake. A przy okazji, białko serwatki, to jedyne białko zwierzęce, które nie zakwasza ciała.

7. Ruszaj się

Ćwiczenia to prawdopodobnie ostatnia rzecz, na którą masz ochotę, ale działają. Nawet szybki spacer pomoże zwiększyć krążenie, przynosząc więcej krwi i tlenu do mózgu i mięśni, co pomoże zrównoważyć objawy kaca, takie jak ból głowy i obole mięśnie.

A pocenie się jest jednym z najlepszych naturalnych sposobów na detoksykację ciała.

Konklużyn:

Jedynym 100% pewnym sposobem zapobiegania kacowi jest unikanie picia ogólnie, lub w zbyt dużej ilości, co oczywiście wiesz.

Ale jeśli kiedyś przesadzisz, powyższe środki, jeden, lub synergiczne połączenie kilku mogą sprawić, że syndrom dnia następnego nie będzie aż taki straszny.

owocek


Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.


Rzuć też może gałką na to: Dobre suplementy znajdziesz w naszym wellness sklepie This is BIO


Disclaimer: Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, i niekoniecznie wyraża zdanie założycielki bloga, tym bardziej nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

(Visited 834 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Mea_N 17 listopada 2021 o 08:51

  Witaj Pepsi, czy zamiast biegania zrobi robotę zasuwanie na orbitreku?
  Mam nerwicę lękową od wielu lat, czasem jest lepiej czasem gorzej, ale z tym bieganiem nie mogę się zebrać. Orbitrek mam od rodziny.
  Czy godzina dziennie na orbitreku zrobi podobną robotę do biegania?

  1. avatar Pepsi Eliot 17 listopada 2021 o 09:44

   Jeśli chodzi o kaca może i tak, ale jeśli chodzi o nerwicę lekową, to raczej bieganie. A jeśli chodzi o kaca i nerwicę lękową, to bardzo bardzo odradzam, to nie idzie w parze <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum