Pepsieliot
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
215 866 327
28 online
38 286 VIPy

Post przerywany. Jak go zacząć i nie być ciągle głodnym?

Główną obawą przed rozpoczęciem postu przerywanego jest to, że w czasie okna postu dopadnie Cię głód.

Ponieważ masz łatwy dostęp do pożywienia, a swoje zachcianki zazwyczaj zaspokajasz na bieżąco, jest to strach w pewien sposób uzasadniony. W końcu dla współczesnego człowieka zachodu, wychowanego w kulturze spożywania 5 obowiązkowych posiłków dziennie, ze śniadaniem zaraz po przebudzeniu, intermittent fasting to pewne novum. Nie ma się jednak czym się przejmować, bo z garścią prostych rad zaadaptujesz się do postu przerywanego w sposób absolutnie przyjemny!

Post przerywany

Chociaż ten termin pojawiał się u nas nie raz, przypomnijmy najpierw czym jest post przerywany. To najprostsza dieta na świecie! I to nie taka na chwilę, tylko na całe życie. Post przerywany to sposób odżywiania, w którym dzielisz dzień na dwa okna. Jedno z nich, maksymalnie 8-godzinne, to okno kiedy jesz. W drugim, minimum 16-godzinnym oknie pościsz: możesz pić tylko wodę i napoje pozbawione kalorii (poza sztucznymi napojami typu zero). Post przerywany pomaga zarówno obniżyć wagę, wesprzeć metabolizm jak i ustabilizować pracę organizmu!

Ta prosta formuła między innymi:

– zmienia sposób funkcjonowania komórek, hormonów i genów, – redukuje insulinooporność zmniejszając tym samym szansę zachorowania na cukrzycę typu 2, – zmniejsza stres oksydacyjny i stany zapalne w ciele, – wspiera zdrowie serca, – przeciwdziała nowotworom, – wspiera zdrowie mózgu.

Czy powinno się czuć głód podczas postu przerywanego?

To jedno z najczęstszych pytań pojawiających się w kontekście postu przerywanego, powaga! Odpowiedź jest taka, że tak, jasne, głód jest całkiem normalny, szczególnie na początku kiedy przestawiasz się na nowy tryb odżywiania. Z czasem, kiedy Twoje ciało złapie rytm i przywyknie do braku ciągłego dostępu do jedzenia, głód zacznie znikać. W końcu podczas postu dostarczasz sobie dostatecznej ilości kalorii! Nie jest to dieta niedoborowa ani głodówka. Burczenie w brzuchu nie oznacza, że robisz coś źle ani że post jest za długi. Ssanie w żołądku wynika nie tylko z „głodu psychicznego” uwarunkowanego nawykami. To także wynik spadków poziomu glukozy, które po jakimś czasie samoczynnie się uregulują i nie będą na Ciebie negatywnie oddziaływać. Ot, nawet na „zdrowej” zachodniej diecie normą są skoki i spadki glukozy. Te drugie zazwyczaj stanowią motor do sięgnięcia po przekąskę. Warto nauczyć się odróżniać je od głodu.

Jak zacząć post przerywany?

Powoli

Zacznij od krótszego okna postu i dłuższego okna jedzenia, począwszy od 12-16 godzin postu. Okno postu wydłużaj co tydzień o godzinę do pożądanej długości. Zazwyczaj już po 2-3 tygodniach widać ustabilizowanie poziomu energii i pierwsze efekty postu przerywanego. Oczywiście może się to wahać.

Z długopisem pod ręką

Załóż dziennik. Pisz w nim, o której jesz, jak czujesz się przed i po posiłku. Notuj czas snu i swój poziom energii o różnych porach dnia. Obserwuj swoje ciało i jego reakcje, zwracaj uwagę na to co podnosi Twój nastrój a co go obniża. Dzięki personalnemu podejściu skroisz sobie w końcu post na miarę, idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Z poduszką pod głową

Wysypiaj się. Sen jest ważny dla regeneracji Twojego ciała i procesów w nim zachodzących. W dodatku podczas postu przerywanego śpi się lepiej niż kiedykolwiek! Organizm nieobciążony nieustającym trawieniem może zająć się w 100% regeneracją i regulacją zachodzących w nim mechanizmów. Zadbaj koniecznie o komfort i odpowiednią długość snu. U dorosłych to 7-8 godzin snu. Generalna zasada jest taka, że na każdą godzinę bycia przebudzonym potrzebujemy od 20 do 30 minut snu. Debet snu pojawia się kiedy powstaje różnica między niezbędnym czasem snu a czasem rzeczywistym. Jeśli więc śpisz w nocy 6,5 godziny, zaczynasz dzień z 30 minutowym niedoborem. Nawet jeśli kolejnej nocy prześpisz 7 godzin, zaczynasz sen od „spłacenia” długu z poprzedniego dnia, przez co znów liczy się to jako 6.5 godziny snu. Z tego powodu często odsypiamy w weekendy do oporu: ciało po prostu odbiera swój dług. Drzemka w dzień może pomóc zmniejszyć lub uregulować debet, ale tylko jeśli nie trwa zbyt długo. Zakłada się, że jej maksymalny czas powinien wynosić 40 minut.

Z codziennym oczyszczaniem

Każdy dzień postu zaczynaj od terapii 4 szklanek, która obok oczyszczania ciała jednocześnie jest formą codziennego nawodnienia, odżywia i ma silne właściwości przeciwzapalne. „Terapia 4 szklanek” oczyszcza wątrobę, usuwa pasożyty, odtruwa inne organy jak nerki, przy okazji dotleniając ciało. Ciało, które jest dotlenione już ma przewagę nad innymi ciałami, którym nagminnie brakuje tlenu. 4 szklanki pomogą Ci nie tylko oczyścić i odżywić ciało, ale także zmniejszyć uczucie głodu. A dzięki zawartości alg i młodych traw pomogą Ci obniżyć poziom cukru we krwi.

 Z tego wpisu dowiesz się jak dokładnie wyglądają proste 4 szklanki i czego do nich potrzebujesz.

Z dozą cierpliwości

Miną około 2 tygodnie zanim zaczniesz odczuwać pozytywne skutki postu, takie jak zwiększenie poziomu energii i podwyższony nastrój. Długoterminowe efekty, rakie jak poprawa parametrów zdrowotnych i wyników krwi będą potrzebowały jeszcze więcej czasu, około 3 miesięcy. Daj sobie czas.

Bez szaleństw

Nie próbuj zrobić z postu przerywanego głodówki. Nie polega on na tym, że masz jeść krócej rezygnując z któregoś z posiłków i obniżając restrykcyjnie ilość kalorii. Jego czar polega na tym, że jesz dokładnie tyle ile potrzebuje Twoje ciało, a post robi swoją robotę i już.

Post przerywany NIE jest zaproszeniem do ostrego cięcia kalorii, lecz do efektywnego zbijania nadmiaru tłuszczu wraz z programem  „Jem i chudnę”.

Rozumiesz tę czaczę? Jesz i yyy … chudniesz!

Czy post przerywany jest bezpieczny dla wszystkich?

Z ewolucyjnego punktu widzenia post przerywany prawdopodobnie jest swojego rodzaju powrotem do przeszłości. Nie istniały przecież setki lat temu sklepy spożywcze, całodobowe pizzerie z dostawą pod same drzwi i restauracje wykwitające na każdym rogu. Także samo jedzenie nie było równie ogólnodostępne jak teraz. Kiedyś jadano znacznie rzadziej: regularne, obfite posiłki, nierzadko w odstępie 12-16 godzin pomiędzy „oknami żywieniowymi”. Czasem z różnych względów jadano bardzo lekko lub nie jadano niemal wcale. Obecnie dysponujemy narzędziami, które pozwalają tę dietę usprawnić, wyliczyć zapotrzebowanie na substancje odżywcze i dostosować ją do siebie tak żeby była w 100% zdrowa i odpowiadająca naszym potrzebom. Jest ona w zasadzie bezpieczna: post jest już wtedy, kiedy śniadanie jesz o 10, a dzień kończysz kolacją o 18. Nie należy jednak wprowadzać restrykcyjnego postu przerywanego u osób w ciąży i karmiących oraz z problemami hormonalnymi. Także niektóre dolegliwości zdrowotne mogą być przeciwwskazaniem, dlatego post warto skonsultować z zaufanym lekarzem, szczególnie jeśli podczas prób poszczenia dochodzi do silnie odczuwanego obniżenia stanu zdrowia i samopoczucia.

(Visited 16 636 times, 1 visits today)
-
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Komentarze

 1. avatar Agrado 12 września 2019 o 12:01

  Post przerywany u mnie działa, sprawdziłam. Zniknęła oponka poporodowa i to dosyć szybko, nie mogłam się jej pozbyć od kilku lat. Choć jestem weganką to oponka jak była tak była. W pierwszym etapie zaakceptowałam ją i zostawiłam w spokoju. Potem zdecydowałam o poście przerywanym, który nie zmusza mnie do śniadań, na które generalnie nie mam ochoty, szczególnie zaraz po przebudzeniu. Głód pojawia się zwykle ok. g. 11.00 godziny więc w sam raz by pościć. Schudłam, wyszczuplałam po ok. 3 tygodniach stosowania PP, czuję się świetnie. Cieszę się z ssania w brzuchu i wreszcie mam apetyt. Dawniej różnie to bywało. Co do energii nie wiem jak to jest bo od rana do wieczora mnie nie opuszcza. Mam chyba wrodzone ADHD 🙂 Z miłością.

 2. avatar Zosia 12 września 2019 o 14:01

  Na początku września znowu zaczęłam przygodę z postem przerwanym. Staram się jeść tylko 8h ale jak zdarzy się 9 czy 10, to nie robię sobie wyrzutów. Efekty są w postaci lepszego samopoczucia, lepiej sypiam, a w dodatku dziś dostałam okres, 3 dni przed czasem, ale co najlepsze zero bólów, a pmsa nawet nie zauwzylam. Organizm niesamowicie szybko przestawił się na takie odżywiane. Niesamowite! Ściskam

 3. avatar Basia 12 września 2019 o 15:26

  Jeżeli kończę dzień kolacją o 18.00 to 4 szklanki powinnam wypić dopiero o 10?

  1. avatar Jarmush 12 września 2019 o 15:30

   litr dobrze jest wypić z rana,po odwodnieniu nocnym więc pijesz tylko te szklanki bez kaloryczne, a do pozostałych dodajesz trochę soku z cytryny, natomiast okno z jedzeniem otwiera Ci szklanka 4, szczególnie gdy jest bogata, a trzecią wypijasz tuż przed żeby dobrze traiwć.

   1. avatar Basia 13 września 2019 o 09:40

    Rozmumiem, że szklanka z cytryna juz przerywa post?

    1. avatar Jarmush 13 września 2019 o 11:07

     rano nie, wieczorem tak

     1. avatar Doriss 13 września 2019 o 17:14

      To coś nowego… Jaka jest różnica?
      Piję przed snem ashwagandhę z sokiem z cytryny dla poprawy smaku. Myślałam że nie przerywam postu

     2. avatar Jarmush 13 września 2019 o 19:53

      zasada jest taka, co ma kalorie przerywa post, ale sok z cytryny ma mało kalorii, więc można uznać że nie przerywa postu.

   2. avatar Gosik 2 sierpnia 2020 o 04:17

    Tu chyba jest moja odpowiedz, wiec czy dobrze rozumiem, ze dwie pierwsze szklanki nie przerywaja postu? Ani kurkuma ani magnez? Przerywam post dopiero 4 zielona szklanka, a trzecia pije tuz przed, kiedy jestem gotowa na czwarta.

    1. avatar Jarmush 2 sierpnia 2020 o 08:08

     szczypta kurkumy ma 5 kalorii, trudno to nazwać trawieniem, herbaty ziołowe w oknie postu też mają kilka kalorii, odrobinę jak połkniesz pasty do zębów też, ale to nie przerywa postu <3

 4. avatar angela 12 września 2019 o 21:17

  A czy post przerywany jest też tak samo zdrowy I dobry dla dzieci ..???

  1. avatar Jarmush 12 września 2019 o 21:56

   otyłym dzieciom można delikatnie zaproponować wcześniejszą kolację, ale post przerywany to jednak wyrzeczenie, nie dla dzieci

 5. avatar Margo 13 września 2019 o 06:31

  Pepsi,
  stosuję post przerywane juz od ponad 2 miesięcy – nie robię 4 szklanek poniewaz czasowo nie dałabym rady. Zjadam dwa, czasami 3 posiłki dziennie – I NIC waga nawet nie drgnęła, oponka na brzuchu jak była tak jest 🙁
  Śniadanie zjadam o godiznie 8.00 (dość obfite) potem okołó 12 jakieś małe conieco, a około 15-16 zjadam obiad. Generalnie nic nie jem od godziny 18 do 8 rano czyli 14 godzin – czemu nie mam żadnych efeków?

  Pozdro
  Margo

  1. avatar Jarmush 13 września 2019 o 07:48

   po pierwsze nigdy nie byłaś na poście, skoro okno bez jedzenia to 14 godzin, ma być minimum 16, żeby mówić o poście przerywanym. Jedz więcej ale w zdecydowanie krótszym oknie i lepiej 2 posiłki

 6. avatar Owowo 13 września 2019 o 07:01

  Droga Pepsi, dawno do Ciebie nie pisałam i nadszedł ten dzień, mam takie pytanie, bo zawsze tak było, że robiłam pp, potem na czas intensywnego okresu, zaprzeatałam i teraz kiedy wróciłam, znowu zaczęłam, 1 posiłek ok 10,11 drugi duży ok 14,15 i potem nic, i tak jak podczas tego okresu kiedy nie miałam jak stosować postu było w miarę ok, spadłam ok 5,7 kilos i w końcu czuje się sobą tak po tych 3 dniach na pp moj brzuch zwiększał A ja ciągle czuje ból, chciałam zapytać czy to wynik adaptacji ponownej czy raczej możliwe jest że po w takim wykonaniu to jednak nie for me
  Uściski mocne mocne ???

  1. avatar Jarmush 13 września 2019 o 07:44

   nie wiem co jesz, a post jest dla wszystkich ludzi naturalny <3 <3 <3

   1. avatar Owoxuś 13 września 2019 o 08:23

    Wegańsko, bez złomu, może jednak na raz za dużo, chociaż to był wartościowy posiłek, eh Pepsi, czy to normalne, że tak po prostu z dnia na dzień plus 2 kilosy, to możliwe że przez jelita, powinnam je jakoś oczyścić?

    1. avatar Jarmush 13 września 2019 o 11:09

     to pewnie woda, sprawy miesiączkowe, estrogenowe etc wkrótce będzie nasz 10 dniowy program oczyszczania hormonalnego, już na nim się leci z kilosów

 7. avatar Marta.MG 13 września 2019 o 19:56

  Czy czarna kawa bez cukru przerywa post ? Jestem niskociśnieniowcem i bez kawy nie funkcjonuje.

  1. avatar Jarmush 13 września 2019 o 19:56

   nie przerywa, nie ma kalorii

 8. avatar Magda 15 września 2019 o 14:18

  Podsumowując… jeśli rano wypije 3 szklanki (zgodnie z Twoim protokołem Pepsi), ale wyłączne z nich cytrynę… to postu nie przerwę?

  1. avatar Jarmush 15 września 2019 o 15:10

   i z cytryną nie przerwiesz, gdy będzie to rano, rano jest zupełnie inny metabolizm niż wieczorem

 9. avatar Asia 17 września 2019 o 12:12

  Pepsi, a czy woda z imbirem wieczorem przerywa post?

  1. avatar Jarmush 17 września 2019 o 15:02

   dowiedz się ile imbir może mieć kalorii

 10. avatar Igiib09 26 września 2019 o 14:12

  A czy guma do żucia przerywa post? Taka np. z ksylitolem zamiast cukru. I jak sobie poradzić z nieświeżym oddechem podczas postu?

  1. avatar Jarmush 26 września 2019 o 19:10

   podczas postu masz ładny oddech, jeśli jesz właściwe rzeczy. Guma odpada. Nałóż trochę kwasu askorbinowego na język, omijając zęby, potem wypłucz usta i wymyj zęby, języm ma być różowy.

  2. avatar Jarmush 26 września 2019 o 19:11

   podczas postu masz ładny oddech, jeśli jesz właściwe rzeczy. Guma odpada. Nałóż trochę kwasu askorbinowego na język, omijając zęby, potem wypłucz usta i wymyj zęby, języm ma być różowy.Liść mięty, listek pietruszki do ust

   1. avatar Zrozpaczona 11 października 2021 o 10:09

    Pepsi, jeszcze do tego oddechu wrócę. Jestem na pp 16/8, głód opanowany, ale zapach z ust jest okropny, jeśli nie wrzucę chleba na żołądek to nie ma opcji, jedzie toaletą na kilometr. Od zawsze tak miałam, jedząc niewiele, będąc na diecie. Zeby zdrowe, czyszony jezyk, żołądek zakwaszony prawidłowo wg testu, gastroskopiaù i kolonoskopia ok (kilka lat wcześniej wyszła mi przepuklina roztworu przełykowego w gastro, a teraz nie). Wstyd się odezwać bo jakbym bąki puszczala i to juz w 2 h po zaprzestaniu jedzenia, w nocy i nad ranem. Pomóż.

    1. avatar Pepsi Eliot 11 października 2021 o 10:28

     skoro wiesz jak tego unikać, to stosuj gdy obcujesz z ludźmi, czyli nie pość. Dlaczego robiłaś te wszystkie inwazyjne badania? w jakim jesteś wieku? z powodu tej przepukliny?

   2. avatar Zrozpaczona 11 października 2021 o 11:09

    A czy możliwe, że przesuszenie skóry oraz wyrzuty opryszczki wargowej może być konsekwencją zbyt szybkiego przejścia na pp (jestem na nim dopiero tydzien)? Piję bardzo dużo wody i herbat, nawet więcej niż przez rozpoczęciem pp a czuję, że mam skórę jak papier ścierny zarówno na twarzy, ciele o dłoniach nie wspomnę. No i usta w momencie zrobiły się jak gruboziarnisty papier ścierny, nawilzalam bardzo, nie pomogło a po 3 dniach wyszła oprycha

    1. avatar Pepsi Eliot 11 października 2021 o 19:05

     co to znaczy zbyt szybkie przejście na pp? ile godzin pościsz w ciągu dnia?

     1. avatar Zrozpaczona 11 października 2021 o 20:46

      Szybkie przejście na pp w moim wykonaniu to 1 dnia żarłam do 22 i kładłam się spać, 2 dnia od 18 do 10 nic, tylko piłam wodę i herbatę. I tak już tydzień

     2. avatar Pepsi Eliot 12 października 2021 o 03:38

      herbata wysusza tak, ale nie widzę związku z suchą skórą i postem, wręcz przeciwnie, natomiast z włączeniem kaloryferów owszem

 11. avatar Dortix 5 grudnia 2019 o 10:50

  Droga Pepsi. Przed zajściem w ciążę byłam ba poscie przerywanym, jadłam 12-18 czułam się świetnie i schudłam pomimo hashi. Zaszlam w ciaze wiec zrezygnowałam z postu teraz po porodzie wróciłam do poszczenia w tych samych godzinach a waga stoi jak zakleta, dodam, ze staram sie odzywiac zdrowo, gotuje sama. Czy powodem takiej sytuacji moze być fakt, ze moja endykronolog źle dobrala mi dawke letroxu po porodzie i przedawkowalam?

  1. avatar Jarmush 5 grudnia 2019 o 17:20

   12-18 to nijak mi nie daje doby

  2. avatar rttetew 3 maja 2020 o 14:02

   jak bys przedawkowala letrox to bys tylko bardziej schudla.

 12. avatar Dortix 7 grudnia 2019 o 11:40

  Źle się wyrazilam, jem od godz 12 do 18

 13. avatar Damiano 15 grudnia 2019 o 20:51

  Mam pytanie techniczne:)
  Ponieważ różne pokarmy mają różny czas trawienia, czy zakładając okno 8h i jedząc w ostatniej godzinie w ostatnim posiłku białko które potrzebuje średnio 3-4h na strawienie nie powinienem zjesc tego posilku 3h przed zakończeniem okna? Czy tego czasu na trawienie nie brać pod uwagę?

  1. avatar Jarmush 15 grudnia 2019 o 22:10

   8 godzinne okno to najdłuższe z możliwyc, żeby w ogóle mowić o poście, a tylko szybkie białka trawią się 3 godziny, bywają takie że znacznie dłużej 48 godzin, czyli o dobrodziejstwie autofagii trzeba zapomnieć, ale taki post i tak działa odchudzająco

 14. avatar agatahogata* 4 stycznia 2020 o 14:14

  Witam. Mam pytanie dot Postu Przerywanego. O godz 7 terapia 4 szklanek i potem 3 posiłki dogodz 15 i przerwa do 7 godziny kolejnego dnia- oczywiście z płynami- sporo jerba mate menta boldo. Technicznie 🙂 mi się sprawdza, głód ogarniety, -ale czy da rezultat!? Pozdrawiam z najlepszymi życzeniami Noworocznymi:):):)

  1. avatar Jarmush 4 stycznia 2020 o 15:27

   da <3

 15. avatar Ola 13 stycznia 2020 o 16:53

  Cześć, planuję rozpocząć pp, jak zacznę jeść w oknie od 9.00 rano do 17.00 i po tygodniu zmniejszę okno do 16.00, a po kolejnym tygodniu od 10.00 do 16.00 będę jadła, będzie ok?

  1. avatar Jarmush 13 stycznia 2020 o 18:15

   zobaczysz, po prostu zrób to

 16. avatar kinga 20 stycznia 2020 o 22:00

  Pepsi, mam pytanie czy tą 4 szklankę mogę przygotować i zabrać do pracy? Śniadanie musiałabym zjeść koło 7, rano generalnie głodu nie czuję, więc spokojnie mogę posiłek przesunać. Tylko czy jak przygotuję ta 4 szklankę ze wszystkimi dodatkami to może ona „czekać” kilka godzin w pracy. Załóżmy do tej 10-11. Później 13-14 kolejny posiłek. Wracam ok. 15.30 więc zdążę jeszcze zjeść jakiś obiad ok 16-17 i koniec.

  1. avatar Jarmush 20 stycznia 2020 o 22:02

   lepiej weź 4 greena i zmieszaj w pracy łyżeczką i wkrop cytrynę, a w weekendy będziesz robić wypasy

 17. avatar Gosia 12 lutego 2020 o 16:49

  Hey, od 3 Tygodni PP schudłam 6kg.
  Post 20/4.
  Piję kawę i troszkę zabarwiam mlekiem 0,5.
  Piję herbaty bez cukru.
  Okno żywieniowe od 15tej do 19tej o 22giej 10min gimnastyk.
  ( zujem gumę).
  Pozdrawiam

  1. avatar Jarmush 12 lutego 2020 o 20:09

   no to świetnie, nie żuj tylko aspartamu

 18. avatar gosciowa 3 maja 2020 o 13:55

  Tzw „post przerywany” stosuje od niemal 2 tygodni. Nie trzymam sie go super resytrykcyjnie, czasem kolacje skoncze o 6:30, czasem sniadanie zaczne od 9:30, ale zwykle 10-18; ale ale ok 9:30 pije kawe z mlekiem bez cukru, wiec to jest takie pol-postowe okno (musze miec ta kawe!!!); niestety nie widze zadnych skutkow w postaci spadku centymetrow w biodrach. Kiedys tez to stosowalam i bardzo dzialalo, ale albo mi sie hormony zmienily, albo pop protsu 5 lat minelo i metabolizm sie skiepscil. W kazdym razie, bede sie starala tak odzywiac na stale, bo to wazne aby do snu nie isc z pelnym brzuchem – lepiej sie spi.

  1. avatar Jarmush 3 maja 2020 o 14:14

   nie widzisz skutków, bo nie jesteś na żadnym poście przerywanym, nie zrozumiałaś jeszcze tej idei, W oknie postu nie można zjeść pół jabłka nawet. Okno u ludzi opornych powinno być krótsze niż te 8 godzin, które uznaje się za najdłuższe z możliwych, żeby w ogóle mówić o poście przerywanym.

 19. avatar ewela 8 czerwca 2020 o 09:14

  czyli jak wprowadzam okno żywieniowe od 11 do 18 to do 11 nie mogę wypić kawy tylko wodę, ewntulanie herabty ziołowe tak??

  1. avatar Jarmush 8 czerwca 2020 o 11:27

   możesz kawę, ale bez cukru

 20. avatar ewelcia86 8 czerwca 2020 o 13:28

  czy jeśli będę pościła od 18 do 11 to będzie to post??jedząc 3 poslki o 11, 14, 8????

  1. avatar Jarmush 8 czerwca 2020 o 19:24

   o 18 ostatni kęs w ustach, ale taki 7 godzinny to nie jakiś wyczyn, zależy Ci na czym? Na autofagii/zdrowiu, czy bardziej na cięciu fatu?

   1. avatar ewelcia86 9 czerwca 2020 o 09:09

    na uporaniu się ze stanami zapalnymi w organizmie…..
    mam też pytanie odnośnie odrobaczania… mam bardzo zarobaczony organizm , narządy … tak wyszło mi w biorezonansie… candida i te inne pogościły się w orgaznimie… co powinnam wykluczyć i jak to przejśc z głową….

    1. avatar Jarmush 9 czerwca 2020 o 17:59

     4 szklanki, nie jeść alergenów, post przerywany, zrobić domowy test na zakwaszenie żołądka, jeśli jelita przeciekają uszczelnić kolagenem TiB, jest protokół glutaminowy, zrobić badania z tej listy https://www.pepsieliot.com/badania-i-interpretacje/8232/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania.html

 21. avatar Gosik 2 sierpnia 2020 o 04:13

  Czy 4 poranne szklanki przerywaja post przerywany? Tyle w nich zielonego pokarmu, ktory ma kalorie.

  1. avatar Jarmush 2 sierpnia 2020 o 08:08

   Już Ci odpowiedziałam wyżej <3

 22. avatar Agnieszka 16 sierpnia 2020 o 11:03

  zaczełam praktykować post przerywany i 4 szklanki ( od jakis 3 tygodni) – nie jest to jeszcze idealnie poniewaz nadal nie pije tej 4 z „zielonym”, post póki co 8/16 w ciągu tych 8 godzin jem 2 x bo więcej jakoś mi sie nie chce :). miałam problemy z zaparciami, hemoroidami ( tak solidnie, ciąć je chcieli )itp – teraz na lekko 2 x dziennie czasami więcej – ale tak bardzo lużno jest – czy to może być efekt postu,( zgodnie z Twoją zasadą że najważniejsze zeby było bez wysiłku niby jest ok )- no jest ale zastanawiam się nad tym uformowaniem ..hmmm ?

  1. avatar Jarmush 16 sierpnia 2020 o 16:37

   to efekt drugiej szklanki, możesz zmienić ten rodzaj magnezu na branie 2 kapsułek Cytrynianu magnezu TiB i popijanie drugą szklanką woda+cytryna, ale dla hemoroidów, miękki kał to ideał.

 23. avatar Marti 19 października 2020 o 11:15

  Pepsi, czy te 4 szklanki z dodatkami nie przerywają postu/autofagii? Czy można pić MSM z witaminą C na poście?

  1. avatar Jarmush 19 października 2020 o 11:54

   4 szklanka tylko na wodzie z cytryną i łyżeczką 4 Greensa można uznać, że nie przerwie, bardzo mało kalorii i prawie sam błonnik

   1. avatar Marti 19 października 2020 o 12:19

    A woda z łyżka octu?

    1. avatar Jarmush 19 października 2020 o 14:08

     praktycznie nie ma kalorii

   2. avatar Marti 19 października 2020 o 12:20

    Pierwsze 3 szklanki nie przerywają postu?

    1. avatar Jarmush 19 października 2020 o 14:08

     mojego nie 😀

 24. avatar Kasia 21 stycznia 2021 o 07:57

  Czy pół szklanki soku z kiszonej kapusty przerwie post?
  Czy jeśli wypiję samo 4greens do 4 szklanki to przerwę post?
  Czym wogole przełamać post, jedni mówią żeby jeść normalnie a drudzy żeby zacząć od samego białka z malutka ilością węglowodanów,jak to jest?

  1. avatar Pepsi Eliot 21 stycznia 2021 o 11:36

   5 gramów 4 Greensa to około 20 kalorii, w tym błonnik, więc możesz spróbować. Co do soku z kiszonej kapusty, jak tylko mam, to piję ale rano, natomiast w oknie postu po jedzeniu, a jeszcze przed nocą, restrykcje są DUŻo większe. Ciało już wszystko wolniej trawi, już nie jest napędzone, już się wycisza swoim biologicznym rytmem z naturą.

  2. avatar Pepsi Eliot 21 stycznia 2021 o 11:36

   w poście po posiłku nie jesz nic, chyba, że jesteś na keto, to możesz zjeść pół porcji shape shake TiB na wodzie

 25. avatar Agnieszka 5 lutego 2021 o 07:44

  Karmie piersią 15 miesiąc. Chciałbym spróbować postu głównie ze względu na potrzebę uregulowania TSH. Czy przy karmieniu można spróbować postu przerywanego?

  1. avatar Pepsi Eliot 5 lutego 2021 o 16:43

   bez przesady, ale nawet w ciąży późna kolacja nie jest wskazana. Odstaw kolacje po prostu i zobacz <3

  2. avatar Lucysiska 5 lutego 2021 o 20:38

   Ja karmie piersia 21 miesiac i lecimy dalej. Cala ciaze jak I od poczatku od porodu stosuje post przerywany 16 godzin +, czasem 20. Dzidzia zdrowa, ja zdrowa, nie sluchaj bajek przemyslu slozywczego, naprawde nie musisz jesc caly czas. Kobiety nawet w obozach koncentracyjnych mialy pokarm.

 26. avatar Abcde 11 lutego 2021 o 09:25

  Po czym poznać że 4 szklanki nie przerywają bądź przerywają post?

  1. avatar Pepsi Eliot 11 lutego 2021 o 11:42

   po kaloryczności, okno postu ma mieć jak najmniejszą ilość kalorii, im bliżej zera tym lepiej. I te, nazwijmy to wybryki mogą mieć miejsce tylko rano, przed rozpoczęciem okna z jedzeniem. A po oknie z jedzeniem, już nie. W nocy też nie. Zero kalorii.

   1. avatar Małgosia 12 października 2021 o 21:07

    Czy woda z cytryną po zamknięciu okna jest ok?

    1. avatar Pepsi Eliot 13 października 2021 o 05:55

     może być, ale nie za dużo soku, bo też ma kalorie, ale na popołudnie w sumie z połowy cytryny jest ok

     1. avatar Małgosia 13 października 2021 o 07:49

      Dziękuję!❤️

     2. avatar Małgosia 13 października 2021 o 08:14

      A jeszcze jedno pytanko. Wstaję około 6-7. Okno otwieram o 10. Z czasem chcę otwierać o 12. Czy po przebudzeniu mogę wypijać 4 szklanki wody z cytryną? Ogólnie, do tej pory pijałam wodę z cytryną przez cały dzień. Sama ciężko mi przechodzi w dużych ilościach.
      Z góry dziękuję za odpowiedź.

 27. avatar Sylwia 27 lutego 2021 o 15:59

  Czy mając niedoczynność, hashimoto i problemy z hormonami płciowymi, można stosować post przerywany 16/8??

  1. avatar Pepsi Eliot 27 lutego 2021 o 19:45

   Można próbować, oczywiście jedząc węglowodany, tak naprawdę nikomu nie śpi się dobrze po kolacji

   1. avatar Sylwia 28 lutego 2021 o 14:50

    Dziękuję za odpowiedź

 28. avatar Gosia 13 października 2021 o 07:21

  Droga Pepsi, a jak jest z tymi węglowodanami?Nie chcę na razie przechodzić na keto, bo dopiero zaczynam postowanie. Nie chcę zrobić na sobie za dużej presji, bo wiem jak to się skończy. W poście zależy mi na odejściu od nałogu jakim jest jedzenie, wsparcie ciała i spadek wagi (staram się trzymać ten temat na końcu listy i akceptować siebie). Czy mogę jeść pełnoziarniste makarony, ciemne pieczywo, banany?
  Pozdrawiam Cię ciepło ?

  1. avatar Pepsi Eliot 13 października 2021 o 18:37

   zasada jest taka, że im bardziej „grzeszysz” tym krótsze okno jedzenia, więc jedząc takie rzeczy w większych ilościach, musisz skracać okno, np kończyć wcześniej <3

 29. avatar Agnieszka 5 lutego 2022 o 21:55

  Czy można stosować PP zaraz po porodzie? Chciałabym wrócić do formy zarówno zdrowotne jak i fizycznie, czyli unormować hormony, przede wszystkim tarczyce i schudnąć. Czy to nie będzie szkodzić na laktację? Chciałabym długo karmić. Pozdrawiam

  1. avatar Pepsi Eliot 6 lutego 2022 o 08:33

   wieczorem, gdybyś byłą głodna wypij porcje Shake Shake TiB na wodzie z cytryną. To idealne białko, dostarczy pełnej puli aminokwasów, a jednocześnie tak wypite działa odchudzająco. Jeśli chodzi o dietę to mam fajny program e-book 10 dniowy detoks hormonalny surowy roślinny, można się wesprzeć przepisami, i stosuj 4 szklanki z rana. Jeśli nie jadłaś wcześniej alg zacznij od malutkiej dawki 4 Greensa i powoli zwiększaj ilość

 30. avatar DennisVon 28 marca 2022 o 16:33

  microsoft office professional plus 2016 64 bit free download , install vmware workstation 12 ubuntu 18.04 free download , microsoft excel 16.0 object library excel 2013 free download , windows 10 iot enterprise supported devices free download ,
  quarkxpress 9 serial key mac free download , adobe after effects cc open cl free download , microsoft office 2010 professional service pack 2 free download , microsoft office 2013 free download crack free download ,
  https://newsfrom778corgiotekiuo.blogspot.com/2022/03/blog-post.html , sony vegas pro free download windows 7 free , https://seitsubovev.tumblr.com/post/677112286209589248/new-tamil-upcoming-movie-songs-download-freetamil , windows 7 ultimate sp1 activation crack download free download , https://newsfrom123trahatnage4s.blogspot.com , microsoft office pro 2016 product key free download ,
  https://sites.google.com/view/acon76230pbupkciwtsze6/d968f5yg7q4kekf9xvkosh1sa40 , microsoft expression encoder 4 pro indir free download , https://newsfrom81consubbiper8.blogspot.com/2022/03/blog-post.html , download windows 10 pro 64 bit gaming free download , https://sites.google.com/view/j5l0nu4ejkh38f0vm3vpgbu41cly/v7w2ecmnafxmg0 , windows 10 pro homegroup free download ,
  windows 10 home free download 64 bit free download , windows 7 update 2019 iso free download , coreldraw graphics suite 2018 full portable free download , microsoft office 2019 mit access free download ,

  https://newsfrominermixgo13.blogspot.com/2022/03/dvd-player-download-windows-81.html
  https://ojapgiman.tumblr.com/post/678228798971527168/pingwin-pack-2-server-download-freepobierz
  https://ojapgiman.tumblr.com/post/678229152709607424/android-sdk-download-for-windows-7
  https://chiefolximi.tumblr.com/post/677135019140087809/download-antivirus-for-pc-window-7-freedownload
  https://newsfrom6theonovenem9.blogspot.com/2022/03/blog-post.html

  windows 10 pro current release free download , corel videostudio pro x6 exe free download , windows 10 factory reset hp laptop free download , es2 tutorial logic pro x free download ,
  adobe photoshop cc advanced for photographers free download , windows 10 ltsb download free download , download adobe indesign cs3 + crack free download , windows server 2016 datacenter evaluation activation free download ,
  https://newsfrom79exitsikesx.blogspot.com , adobe premiere pro cs5 trial version free download free download , https://sites.google.com/view/5zh553m6vger9v4pdapusr/ehmoiq6llx059gqad7levg0f0 , microsoft blend for visual studio 2015 que es free download , https://newsfrom75niamicgeme5p.blogspot.com , free windows 10 pro key generator free download ,
  https://newsfrom445contcalizec1.blogspot.com/2022/03/dell-optiplex-7010-driver-download-for.html , adobe premiere pro cc 2015 manual free download , https://newsfrom5tempculsebook.blogspot.com/2022/03/civilization-5-download-windows-8.html , update windows 8.1 to 10 free 2018 free download , https://niadeatewant.tumblr.com/post/677115973593120768/mechanical-autocad-2d-drawings-download , microsoft word 2019 word art free download ,
  download windows storage server 2012 r2 standard edition free download , microsoft office product key 2010 25 characters free download , windows 10 lite 1809 free download , adobe premiere pro cs4 user manual pdf free download ,

  url=https://newsfrom349mitatizupe.blogspot.com] windows 7 burn cd audio free download , adobe after effects cc 2018 system requirements free download , microsoft security essentials for windows xp download free free , microsoft project 2016 crackeado free download ,
  autodesk revit extensions 2015 free download , download adobe animate cc 2016 free free download , windows 10 license microsoft free download , windows xp professional product key 2019 free download ,
  https://newsfrom87castliscihazw.blogspot.com , affinity designer ipad free download free download , https://newsfrom715credabalmeo5.blogspot.com , coreldraw graphics suite x7 win32 free download free download , https://newsfromflecinulmu73.blogspot.com/2022/03/gta-5-online-kaufen-pc-download.html , installer sony vegas pro 11 gratuit free download ,
  https://newsfrom73consrirayans.blogspot.com , windows 7 pro download iso 64 bit with crack full version free download , https://newsfrom65castvelabary.blogspot.com/2022/03/blog-post.html , microsoft outlook 2013 default view settings free download , https://newsfromcalsudiakigf.blogspot.com/2022/03/kundli-for-windows-pro-edition-453-full.html , adobe photoshop cc 2014 crack 64 bit download free download ,
  reaktor 6 player not installing free download , windows update 10 1903 download free download , corel paintshop pro x5 keygen free download free download , microsoft word 2016 free download for windows 8 32 bit free download ,

  url=https://newsfrom4blanlenitsusc.blogspot.com/2022/03/sims-2-castaway-pc-game-download-free.html] microsoft access snapshot viewer 2016 free download , windows 7 ultimate 32 bit download zip free download , microsoft windows 8.1 pro download iso 32 bit free download , logic pro x plugin manager greyed out free download ,
  java 7 32 bit download windows xp free , download sony vegas pro 13 32bit full crack free download , windows 7 ultimate 64 bits descargar para usb free download , windows 8.1 hybrid azure ad join free download ,
  https://newsfrom4vinanozura.blogspot.com , portable microsoft office 2007 word & excel only v4 download free download , https://newsfrom1fessurviojy.blogspot.com/2022/03/netscape-navigator-47-download-for.html , windows 7 professional product key generator 2017 free download , https://newsfrom9compcarcisulv.blogspot.com/2022/03/windows-8-download-iso-32-bit-fully.html , adobe illustrator cs6 online editor free download ,
  https://newsfrom18trudanintaor.blogspot.com , microsoft office 2016 lifetime license key free download , https://newsfrom7haetercedexr.blogspot.com , sony vegas pro 12 guide free download , https://newsfrom4tuespiriniq2.blogspot.com/2022/03/word-to-pdf-download-for-windows-7.html , wi-fi direct file transfer windows 10 free download ,
  microsoft office 2013 vs 2013 professional plus free download , net framework 4.5 windows 7 64 bit download free , windows 10 best price nz free download , iwork 09 download apple free download ,

 31. avatar Marzena 10 kwietnia 2022 o 22:01

  Stosuję post przerywany od 2 tygodni, faktycznie nie jem niczego przez 16 godzin, najczęściej od 20 do 12. Jakoś wytrzymuję do 12, chociaż jestem bardzo głodna. Ale czasami jest tak, że zjem solidny posiłek o 12 (jajka, mięso, surówka), wracam do domu i po 16 już jestem taka głodna, że nie daję rady. Chyba jednak ta kawa kuloodporna o 7:30 przerywa post, bo nie schudłam ani trochę, a nie mam nadwagi, tylko trochę za dużo na brzuchu. Ale bez tej kawy chyba bym z głodu nie dała rady. Nie wiem, jak sobie z tym głodem radzić.

  1. avatar Pepsi Eliot 11 kwietnia 2022 o 06:32

   zmienić dietę

  2. avatar Pepsi Eliot 11 kwietnia 2022 o 16:48

   Keto dieta i post przerywany nie idą w parze, to jakby antylogia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep
Dołącz do Strefy VIP
i bądź na bieżąco!

Zarejestruj sięZaloguj się

TOP

Dzień | Tydzień | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum