logo2
Możesz się śmiać, ale i tak za kilka godzin
zmienisz swoje życie...
104 764 360
191 online
32 921 VIPy
Reklama

TO MOGĄ BYĆ BRAKI 
CYTRYNIANU MAGNEZU TiB 

TOP

Dzień | Tydzien | Miesiąc | Ever
Kategorie

Archiwum

5 przekąsek, na które masz dużą chrapkę, mówi o Twoim niedożywieniu

pan-je2

Naukowcy to uśpione jednostki, bo wciąż sobie przeczą? Ale to dobrze.

Na tapecie apetyt, a już pisało się o nim wielokrotnie na tym blogasku. Różne rzeczy się pisało, w tym, że go utraciliśmy, że zgłupiał, że nie możesz mu teraz ufać, przynajmniej dopóki nie oczyścisz ciała właściwym pokarmem, z boską pomocą suplementów diety i super foodsów. Tu według instytucji państwowych powinny wpaść oświadczenia dowodowe, więc wpadają, na tej stronie znajdziesz stosowne badania.

Dlaczego Twój apetyt zwariował?

Czy to znaczy, że skoro masz oskomę na pączka albo chrapkę na frytki, czy kiełbaskę ładnie przyrumienioną na ruszcie, to Twój apetyt zidiociał? Zwierzę, które przepędziliśmy z siebie, nie wybrałoby przecież trucizny!

Tymczasem, co do zwierzęcia, które na pewno nie wybrałoby trucizny, to można się spierać, rzuć gałką na własnego psa. Może rzeczywiście jest coś w tym, o czym ostatnio trąbią naukowcy. Że Twoja ochota na czekoladę, słoną przekąskę i węglowodan rafinowany, oznacza nic innego jak to, że brakuje Ci pewnych minerałów.

Nauka już teraz wszystko rozumie, że faktycznie te pragnienia nie są po prostu hedonizmem, sybarycją i nieumiarkowaniem, ale są sygnałem, że ciało potrzebuje pewnych minerałów, które można znaleźć w niezdrowej żywności. Chociaż czy nie byłoby słuszniej, aby pobrać je z tej zdrowej?

Istotnie, ale trzeba o tym wiedzieć, a apetyt to bardziej skomplikowana zagadka. Nie można mu już ufać, ale można spróbować go zrozumieć i o tym jest ten post. Że być może przestaniesz mieć nieszczególnie racjonalne zachcianki żywieniowe, co jest nagminnym elementem Twojego życia.

Reklama

Tu znajdziesz 100% organiczny 4 GREENS This is BIO® idealny do codziennych, zakwaszających żołądek, alkalizujących limfę, oczyszczających wątrobę, filtrujących nerki, dotleniających komórki, nawadniających i odżywiających ciało 4 SZKLANEK


5 przekąsek, na które masz dużą chrapkę, powie o Twoim niedożywieniu

1. Jeżeli masz chrapkę na czekoladkę

Oznacza to, że brakuje Ci magnezu. Jest spore prawdopodobieństwo, że o to chodzi. Czekolada jest najczęstszym pragnieniem w świecie zachodnim, a okazuje się, że świat zachodni jest bardzo niedomagnezowiony. Bo magnezu brakuje aż 80% społeczeństwa. A wiadomo, że magnez bierze udział w ponad 300 reakcjach biochemicznych zachodzących w naszych organizmach.

W rzeczywistości, magnez jest nazywany „minerałem relaksu”, ponieważ lęk, drażliwość, bezsenność i wysokie ciśnienie krwi są głównymi objawami jego niedoboru. To jest powód, dlaczego ludzie z niedoborem magnezu chwilowo czują się lepiej po zjedzeniu czekolady, gdyż nawet niewielkie ilości magnezu w niej (wiążą się z zawartością kakao w tabliczce) rozluźnia.

Oczywiście są o wiele zdrowsze źródła magnezu niż przetworzona czekolada, chociażby surowa czekolada gorzka. Ale przede wszystkim ciemne warzywa liściaste, nasiona, orzechy, ryby nawet, fasola, melasa, no i raw kakao, to doskonałe źródła magnezu i w końcu mogą pomóc ujarzmić czekoladowe zachcianki.

Na marginesie dodam, że inne objawy ogólne braku magnezu, to ciągłe pragnienie wody, pragnienie soli, totalny brak tolerancji na nagły hałas, zajechanie drogi w ruchu ulicznym, zgiełk, oraz głód węglowodanowy (zwłaszcza na czekoladę, o czym własnie mowa) i … tkliwość piersi.

Jeśli masz oskomę na słodkie, to właśnie słodkie jest na drugim miejscu po czekoladzie, w rankingu potrzeb słabo zmineralizowanych światowców. Przy czym chętka na słodkie pokarmy ma bardziej złożone tłumaczenie, gdyż łapie tych, którym brakuje chromu, węgla, fosforu, siarki, i/ lub tryptofanu.

Chrom pomaga regulować poziom cukru we krwi, węgiel jest jednym ze składników cukru, fosfor pomaga ciału produkować energię, siarka pomaga usunąć toksyny, zaś tryptofan jest regulatorem serotoniny. Dlatego najlepszym sposobem na nieustanne łaknienie cukru jest po prostu poprawić swoją dietę, która pomoże dostatecznie zmineralizować Twoje ciało.

rp_pani-je-ciastko-1024x717.jpg

2. Gdy masz stale chrapkę na węglowodany rafinowane 

To znaczy, że masz za mało azotu. Bowiem pragnienie rafinowanych węglowodanów, takich jak makaron i chleb, sygnalizuje niedobór azotu. Związki azotowe są istotnym składnikiem kwasów nukleinowych i białek, ze względu na to, braki azotu mogą prowadzić do niedożywienia związanego z niedoborem białka.

Dlatego, jeśli stwierdzisz, że masz często ochotę na chleb i pierożki, dodaj do swojej diety więcej zaazotowanych pokarmów. Większość żywności zawiera azot w postaci organicznej lub nieorganicznej, ale owoce i warzywa są szczególnie bogate w azot.

A jeśli wykraczasz poza normę i masz pragnienia inne niż te z najbardziej popularnej listy, szukaj poniżej.

3. Masz chrapkę na oleiste pokarmy i tłuste 

Możesz mieć niedobór wapnia. Oznacza to, że albo jesteś Aborygenem albo masz niedobór wapnia. Może się zdarzyć, że jedno i drugie, czyli, że jesteś odwapnionym tuziemcem. Zacznij konsumować rzepę i brokuły.

4. Wtrząchnęłabyś lody (a o wiaderku waniliowych marzysz jak niegdyś Marlon Brando)

Masz niedobory żelaza. Jedz więcej prowiantu bogatego w żelazo, zielonych liściastych, chlorelli, melasy i morskich warzyw, a wszystko jedzący niech sięgną po mięso i jaja.

5. No i w końcu chęć na słone

Chęć na słone może świadczyć o niedoborach chlorków, albo niedoborach krzemu. Należy dodać do diety więcej orzechów i nasion, albo jak jesz, to ryby.

słony owoc

Źródła:
www.ruled.me
eatwiseteens.org
guce.huffpost.com/copyConsent?sessionId=3_cc-session_769d7e9a-385c-4701-8561-0d24b7e929a0&inline=false&lang=en-us
www.tandurust.com

(Visited 57 696 times, 1 visits today)
Pepsi-Eliot Pepsi Eliot
Blog pepsieliot.com nie jest jedną z tysięcy stron zawierających tylko wygodne dla siebie informacje. Przeciwnie, jest to miejsce, gdzie w oparciu o współczesną wiedzę i badania, oraz przemyślenia autorki rodzą się treści kontrowersyjne. Wręcz niekomfortowe dla tematu przewodniego witryny. Jednak, to nie hype strategia, to potrzeba.
Może rzuć też gałką na to:

Dobre suplementy znajdziesz w Wellness Sklep
Disclaimer:
Info tu wrzucane służy wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, czasami tylko poglądowych, dlatego nigdy nie może zastąpić opinii pracownika służby zdrowia. Takie jest prawo i sie tego trzymajmy.

Powiązane artykuły

Komentarze

 1. Magdelicious 5 listopada 2019 o 22:05

  Dziękuje za ten wpis, moje dziecko uwielbia sól, soli wszystko! Jak najlepiej uzupełnić mu chlorki czy krzem ? Nie jest zwolennikiem orzechów, staram się przemycać je w smoothies ale nie zawsze się udaje 😔

  1. sylwia 6 listopada 2019 o 18:23

   chętka na słone przekąski to także niedobór jodu

 2. Pepsi Eliot 6 listopada 2019 o 00:12

  Ile dziecko ma lat?

 3. Aga 6 listopada 2019 o 07:32

  Pepsiaczku, Kochana,ja trochę z innej beczki. Mój kot przyciągnął pchły i traf taki ,że nikogo z domowników nie gryzą tylko mnie, tragedia jakaś, całe nogi w swedzacych krokach. Może Ty, Kochana masz na to antidotum? Dlaczego tylko mnie ? Mam jakieś niedobory, czy to grupa krwi, bo różności mówią. 😍😘😘

  1. Pepsi Eliot 6 listopada 2019 o 08:57

   Jak najszybciej oczyść kota, a Ty smaruj nogi olejem koksowoym z kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego bio, my będziemy mieli wkrótce, ale kup już gdziekolwiek <3

 4. Rose 6 listopada 2019 o 08:29

  Proszę o poradę. Mam uczulenie na cytrusy, czym mogę zastąpić cytryny w 4 szklankach? Bardzo dziękuje za pomoc

  1. Pepsi Eliot 6 listopada 2019 o 08:56

   dodaj cokolwiek co strukturyzuje wodę, liść mięty, albo szczyptę imbiru w proszku This is BIO

 5. Jarko 6 listopada 2019 o 09:57

  Pepsi, będę miał wyrywane ósemki chirurgicznie (nie są wyrośnięte, są jeszcze w dziąśle), wszystkie cztery, co 1 miesiąc każdy ząb(rosną zagrażając innym zębom – prawie poziomo). Lekarz powiedział, że w okresie wyrywania mam obowiązkowo zażywać antybiotyk. Czyli 4 antybiotyki w ciągu 4 miesięcy. Nie brałem żadnych antybiotyków od prawie 5 lat. Teraz też nie chciałbym brać. Czy uważasz, że powinienem zaufać lekarzowi i zażywać je? Czy może jest jakiś sposób żeby wybronić się jakoś naturalnie, który będzie skuteczny?

  1. Pepsi Eliot 6 listopada 2019 o 11:06

   poproś o jakiś antybiotyk najmniej szkodliwy, bo być może osłonowo trzeba będzie wziąć, wszelkie naturalne metody antyzapalne rozrzedzają krew, a w tym przypadku to nie jest wskazane. Tego samego dnia dobre probiotyki, w dużym odstępie od antybiotyku, i przyjmowane z jedzeniem. Zaraz po odstawieniu antybiotyku, codzienne 4 szklanki, i obowiązkowo kuracja Greens & Fruits TiB oraz D3+K2 TiB

   1. Jarko 15 listopada 2019 o 09:41

    A kuracja witaminą C w dzień po wyrwaniu ósemki będzie dobrym pomysłem?

    1. Pepsi Eliot 15 listopada 2019 o 11:23

     ja bym nie ryzykowała, to rozrzedzi krew, żeby nie było krwotoku, poczekaj jeszcze 1 dzień

 6. AnnaZuzanna 6 listopada 2019 o 10:02

  Pepsi chciałabym zamówić witaminę d3 i mam pytanie czy póki nie ma liposomalu brac ta witaminę d3 z k2 tib czy w moim przypadku lepiej będzie poczekac na liposomal? (Hashimoto, ciągła walka z jelitami, candida). Która bardziej polecasz? Aa i czy przy suplementacji i jedzeniu gownie warzyw, takim poście oczyszczającym (mało tłuszczu dużo warzyw i witamin, woda, woda kokosowa, zioła) moge pic matche? Swego czasu miałam troche wysoki kortyzol, teraz ide na badania pod koniec listopada

  1. Pepsi Eliot 6 listopada 2019 o 11:01

   możesz brać tę do ssania, jaki masz poziom 25(OH)D?

 7. Johny 6 listopada 2019 o 12:32

  Czym można zastąpić udko z kurczaka po ćwiczeniach siłowych? Kotlety sojowe będą sie do tego nadawały?

  1. Pepsi Eliot 6 listopada 2019 o 13:27

   porcją Shape Shake TiB z owocami, a jak wege, to hemp protein This is BIO i wraz z pea protein This is BIO, a jak chcesz tylko jedzeniem bez odżywek, to ugotuj sobie miskę soczewicy https://www.pepsieliot.com/soczewica-czyli-co-jesc-zamiast-indyka-zeby-nie-grubnac-2/

 8. Ka 6 listopada 2019 o 20:10

  Jaja,mleko,ser to o czym mówią?

 9. Kala 8 listopada 2019 o 20:32

  A jak to wszystko połączyć z suplami tzn kiedy o jakiej porze i co.z czym brać ?

  1. Pepsi Eliot 9 listopada 2019 o 08:00

   masz jakieś wyniki badań?
   Zalecenia ogólne brzmią tak:
   Zaczynaj dzień od oczyszczającej wątrobę i ciało, nawadniającej i odżywiającej Kuracji 4 szklanek https://www.pepsieliot.com/prosta-terapia-4-szklanek-czyli-codzienny-rytual-oczyszczania-ciala/,

   Chlorek magnezu TiB https://thisisbio.pl/cialo-twarz/2165-chlorek-magnezu-900g-tib–5905344040246.html używaj jako oliwa magnezowa (trochę rozrób z wodą) i smaruj nadgarstki, kostki i łydki, oraz wieczorem do kąpieli. Wraz z drugą szklanką bierz albo płaską łyżeczkę jabłczanu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/2494-jablczan-magnezu-90g-tib–5905344040277.html?search_query=jablczan&results=3, albo 2 kapsułki cytrynianu magnezu TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html.

   na marginesie
   Jeśli cierpisz z powodu zatwardzeń, możesz brać chlorek magnezu do drugiej szklanki, pomimo, że jest do użytku zewnętrznego, to według dr Sircusa, też Waltera Lasta znanego naturopaty jest to jakby skrystalizowana woda morska i można prozdrowotnie używać chlorku doustnie, podobnie jak soli Epsom w uzasadnionych przypadkach, tylko ta druga już bardzo bardzo rozwalnia, Last zaleca stosowanie jej na koniec 5 dniowego oczyszczania jelit z przerostu caandida. Gdy bierzesz chlorek magnezu do drugiej szklanki, nie bierzesz już doustnie więcej magnezu.

   Uwaga: Przy wysokiej HOMOCYSTEINIE
   Wraz z drugą szklanką 1 foliany TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3922-foliany-90kaps-tib–5905344040734.html WAŻNE, przy podwyższonej homocysteinie po kuracji G&F TiB i Folianami TiB za 2 miesiące ponów badanie homocysteiny, i zrób jeszcze kwas foliowy i B12, na 5 dni przed badaniem odstaw suplemntację.

   Jeśli nie jesz nabiału, bo jest silnym alergenem, ale ma dużo wapnia, bierz także kapsułkę cytrynianu wapnia G&G https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3318-calcium-citrate-100mg-120kaps-gg–5060040827079.html?search_query=wapn&results=84.

   do 4 szklanki dodatkowo pół łyżeczki Kelp This is BIO (jod) https://thisisbio.pl/kelp/3621-kelp-100-organic-180g-this-is-bio-5905344040581.html?search_query=kelp&results=6,

   Do śniadania 3 miesięczna kuracja wzmacniająca Greens & Fruits TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/10-greens-fruits-90tabl-tib–5905344040000.html
   po jednej tabletce, a po śniadaniu 2 D3+K2 TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/70-vitamin-d3k2-90tabl-tib—5905344040154.html, ale jakby się okazało po badaniu (na 5 dni orzed badaniem odstaw D3 i Greens & Fruits TiB) 25(OH)D , że poziom metabolitu D jest niski,to jeszcze należy dobrać 2 lub 3 D3TiB https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3915-witamina-d3-60kaps-tib–5905344040758.html?search_query=D3&results=8
   oraz 1 Omega 3 TiB https://thisisbio.pl/zdrowe-tluszcze/16-omega-3-60kaps-tib–5905344040048.html

   Bierz probiotyki najwcześniej z pierwszym kęsem jedzenia, nie naczczo.
   https://thisisbio.pl/trawienie/3664-saccharomyces-boulardii-60kaps-gg–5060040820322.html?search_query=probiotyki&results=3
   Jeśli nie decydujesz się na kurację 4 szklanek, która zawiera w sobie szklankę z magnezem i tak powinnaś brać magnez. https://thisisbio.pl/witaminy-i-mineraly/3923-magnez-cytrynian-90kaps-tib–5905344040765.html?search_query=magnez&results=94

   A tu jest taka ogólna lista badań, którą zalecam i w miarę możliwości dobrze byłoby zrobić https://www.pepsieliot.com/lista-podstawowych-badan-ktore-pomoga-ci-ruszyc-ze-skrzyzowania/

   Na 5 dni przed badaniem 25(OH)D odstaw D3 i G&F TiB.

   Jakie masz pH moczu rano na czczo i o 12 w południe? Mamy paseczki do badania pH moczu, starczają na długo. https://thisisbio.pl/paski-ph/3730-paski-wskaznikowe-ph-45-90-100szt-tib–5905344040727.html

   Jak wypada domowy test na zakwaszenie żołądka? https://www.pepsieliot.com/prosty-test-nadkwasote-raczej-niedokwasote/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *